Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) kelly416 válasza trebrona (#13888) üzenetére


kelly416
veterán

Nem. Amit hetedikére állítok be, az mindenhol hetedike, kivéve a xiaomi saját naptárát, ott nyolcadikán szerepel a dolog. De álljon itt kép bizonyítékként, mindjárt beszerkesztem.

Widget, naptár app. Asztali calendar app.

[ Szerkesztve ]

(#13902) aytukabozs válasza F.B.I. (#13894) üzenetére


aytukabozs
addikt

Igazából nincs vész, mert most egy ideig sztárteló lesz az A1,
sima ügy kiszállni belőle csak lehet várni kell kicsit mert most épp sok ügyeskedő akar ebből meggazdagodni :/

(#13899) kecskekutya

"Vicces, be van kapcsolva."
A kérdésfeltevésnél mondjuk ezt elfelejtetted közölni, úgy meg nehéz pontos választ adni hogy maga a kérdés sem pontos...

Az engedélyeknél a "megjelenítés a képernyőzáron" pl. hogy áll?

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#13903) Buckey


Buckey
senior tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés. Ha kikapcsolom a MIUI és Memória optimalizációt a Fejlesztői beállításokban, az nagyon lecsökkenti az akkumulátor időt?
Mert próbaként kikapcsoltam 1-2 órácskára, de semmi különbséget nem fedeztem fel a programok futásában, no, meg ugyanúgy bezárogatta amire szükségem lenne (ha már van), mint mikor be volt kapcsolva az optimalizálás.

(#13904) F.B.I. válasza aytukabozs (#13902) üzenetére


F.B.I.
veterán

Szerencsére nagyon olcsón vettem, alájuk tudok vágni. :DDD

Most vagyok 85% aksin az A1-el, 1 óra 4 perc SOT-al, első töltés után auto fényerőn, volt már 10 perc telefonálás, 20 perc Spotify. Végül is annyira nem vészes.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#13905) kelly416 válasza kecskekutya (#13899) üzenetére


kelly416
veterán

Beállítások, képernyőzár és ujjlenyomat, haladó beállítások, zseb mód (bekapcsolható gombocskával).

Tedd a telefont úgy zsebre, hogy ne a hátlap legyen hozzád préselve (ezt egyébként is ajánlatos így megszokni, mert amikor nekidőlsz véletlen egy masszív tárgynak, pl. asztal sarka, akkor ne a kijelző kapja a nyomást), így véletlen sem nyomod meg az ujjlenyomat olvasót mondjuk a comboddal. Ha meg eleve a hátlap van kifelé, akkor kapcsold be a fent írt zseb módot. Igaz, kicsit jobban fogyaszt, mint amikor ki van kapcsolva, de legalább megoldás a kérdésedre. Egyébként sem az a jó irány, hogy a zene kezelő felületet eltakarítjuk onnan, mert akkor nekilátsz esetleg telefonálni, sms-t, egyéb üzenetet küldeni, kitörlöd a dolgaidat a zsebedben... arra kell megoldást keresni, hogy a kijelző ne ébredjen fel zsebben.

(#13906) Luck Dragon

Notesz tokom is megérkezett. Több színben is van.
Jó illeszkedik, kivagasok is rendben van. És két nap alatt itt volt.
1

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#13907) kecskekutya válasza kelly416 (#13905) üzenetére


kecskekutya
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, de ezeken már rég túl voltam, mikor idefordultam segítségért. Ha rájövök, jelzem. :-)

(#13908) juve600 válasza kelly416 (#13901) üzenetére


juve600
nagyúr

én a google calendar-t használom,szinkronizálva van asztali gépre is
tökéletes

(#13909) Fulár válasza Buckey (#13903) üzenetére


Fulár
senior tag

Már lassan 4 hónapja használom a telóm(teljes megelégedéssel)Még soha nem kapcsoltam be az optimalizációt.Így is olyan brutális Sot és képernyőidő jön ki,hogy nem látom értelmét.Ha nagyon gyalázom akkor is könnyedén megvan a 2 nap és még mindig van benne egy kis szufla mert soha nem merítem csontra.De ebben egyetértek veled,mert én sem tapasztaltam semmiféle változást a ki és bekapcsolt âllapot között.Itt páran már panaszkodtak nem túl jó ram kezelésre vagy alkalmazások bezárogatására de én még nem tapasztaltam még csak hasonló problémát sem.Mindez legújabb Dev.Eu romon.

[ Szerkesztve ]

(#13910) kelly416 válasza kecskekutya (#13907) üzenetére


kelly416
veterán

Oké, rendben, csak kissé, vagy nem is kissé félreérthetően válaszoltál az előbb a fórumtársnak, aki félinformációkból próbált Neked segíteni.

Duplakoppos feloldás be van kapcsolva?

juve600:
Mint írtam, én is, meg ha ide tévedek, ki tudom számolni az egy nap eltérést, csak érdekességként írtam, hogy még egy xiaomi vagy miui "baki".

[ Szerkesztve ]

(#13911) Buckey válasza Fulár (#13909) üzenetére


Buckey
senior tag

Köszi, akkor én is kikapcsolom és tesztelem, mi lett a változás.
Amúgy én a gyári MIUI Global 8.5.8.0 Stabilt használom, semmi mókolás nincs.

(#13912) kecskekutya válasza kelly416 (#13910) üzenetére


kecskekutya
csendes tag

Igaz, bocsánat, crok-tól is.De a kérdésem továbbra is az, megoldható, hogy a zenevezérlő ne jelenjen meg a képernyőzáron? (miui 7.9.21)

(#13913) vigyori78 válasza kelly416 (#13901) üzenetére


vigyori78
őstag

Azt próbáltad, hogy a xiaomi naptár app-ban időzónát állítasz?

(#13914) vadkörte válasza Luck Dragon (#13906) üzenetére


vadkörte
addikt

Gondolom nőből vagy... :)

(#13910) kelly416:
Elég régóta használok MIUI-t (elég régóta = ~4 év) de hasonló problélmával még nem találkoztam. Elhiszem, hogy van ilyen, direkt le is ellenőriztem a saját telefonomon - 8.5.8.0 GS - de ott sincs probléma, pedig a MIUI naptárát használom és kb. 8 naptár szinkronizál bele.

Üdv. V. Körte

(#13915) juve600


juve600
nagyúr

miuihu 7.9.14 [link]
jókat írnak róla

(#13916) vadkörte válasza juve600 (#13915) üzenetére


vadkörte
addikt

Nagyon régen próbáltam utoljára MiuiHU-t (akkor épp nem igazán jött be), ha megunom a GS-t, lehet kipróbálom. Érdekesnek hangzik

Üdv. V. Körte

(#13917) juve600 válasza vadkörte (#13916) üzenetére


juve600
nagyúr

két verzió is van belőle
amit linkeltem az a NOTE4X,meg van NOTE 4 QUALCOMM verzió is,de az első a jobb

(#13918) juve600 válasza vadkörte (#13916) üzenetére


juve600
nagyúr

GS ? az melyik ?

(#13919) crok válasza juve600 (#13918) üzenetére


crok
Topikgazda

Global Stable..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13920) vadkörte válasza juve600 (#13918) üzenetére


vadkörte
addikt

Global Stable :DDD

Üdv. V. Körte

(#13921) juve600 válasza vadkörte (#13920) üzenetére


juve600
nagyúr

már elkezdtem keresni az XDA-n :D :D :D

(#13922) kelly416 válasza kecskekutya (#13912) üzenetére


kelly416
veterán

Erre kaptál tippet feljebb idő közben. ;)

(#13923) vipviform válasza kecskekutya (#13896) üzenetére


vipviform
senior tag

Cserélj témát.

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#13924) kelly416 válasza vigyori78 (#13913) üzenetére


kelly416
veterán

Mit? Nem. Lehet olyant? Na majd mindjért jól meglesem, amint főnököm le tudja majd tenni a telefont... 14:47-15:12

Besz@rok... Csendes-óceáni időre volt állítva, GMT -7. Fején találtad. :R Eszembe nem jutott volna, hogy miután minden adathoz hozzá fér, GPS állandóan on (lusta vagyok kapcsolgatni), az időt automatkusan beállítja, a naptár pedig így el van szabva.

De tudtommal a GMT 0 az London, nem? Most nekem azt írja, GMT 0 Azori-szigetek, London +1, úgyhogy mi +2-vel vagyunk Amszterdam, Berlin. Vagy ez meg a nyári időszámítás miatt van? Na de ez már mindegy is. Köszi még egyszer. :R

Szerk.:
Beállítottam, semmi nem változott. Még egy restartban reménykedem, utána kukázom újra a gyári naptár appot. :DDD

vipviform és kecskekutya:
Elég csak "beállítások, téma, online, bal felső sarokban az emberke sziluett, témák szerkesztése" menükön belül a képernyőzárat lecserélni másik téma zárjára, ha esetleg a téma nem tetszik, de a zár használható lenne belőle.

[ Szerkesztve ]

(#13925) crok válasza kelly416 (#13924) üzenetére


crok
Topikgazda

A GMT az Greenwich Mean Time Zone, azaz +0 (vagy UTC)
A BST a British summer time - az van most Londonban, az +1
A CEST az a Central European Summer time - az van most nálunk, az +2
Nemsoká meg váltunk majd vissza CET-re, ami már csak +1

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13926) vargalex válasza kelly416 (#13924) üzenetére


vargalex
félisten

Én semmit nem állítottam a naptár app-ban és ahogy korábban írtam, minden bejegyzést helyesen mutat.

Alex

(#13927) Rickeffe


Rickeffe
aktív tag

Mindenkinek jól működik a videófelvételkor a hangcsatornák rögzítése?
Pontosabban a sztereo csatornák felvételkor felcserélődnek?
( MIUI 8, gyári videókamera, elfordítva az eszközt úgy, hogy a kezelőszervek jobb oldalon legyenek. )
Nálam valamiért a felvételkor a csatornák fel vannak cserélve. Random mp3 vagy bármilyen más médiát lejátssza a csatornák a jó oldalon vannak.

Rickeffe

(#13928) Oldman2


Oldman2
veterán

Elképzelhető, hogy a beállított Téma rendszeresen átállítja a Régiót?

Nem gyári Téma van beállítva, és Kina van most is a régióknál, annak ellenére hogy manuálisan visszaraktam Magyar - ra.

Global Dev 7.9.15

[ Szerkesztve ]

(#13929) razorka777


razorka777
veterán

Üdv!
Van egy "gyári" deep flash kábelem, és gondoltam kipróbálom, hogy működik-e.
Amíg Redmi 3S-sel gond nélkül belépett EDL módba, a Note 4-nél azonnal újraindul a telefon.
Itt máshogy kéne csinálni, mint a 3S-nél?

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#13930) tsabeekaa


tsabeekaa
aktív tag

Nem Miui romon, hogy lehet azt megoldani, hogy a képernyőzáron az értesítések, csak az értesítési sávon jelenjenek meg, és ne jelenjenek meg a képernyőzár felületén?

(#13931) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Az akkuhasználatnál mi okozhatja a "kimaradást" a diagramon, illetve miért hiányzik a mobilhálózat alól a csík?

Köszi!

(#13932) crok válasza ben11 (#13931) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem indítottad újra a telefont?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13933) ben11 válasza crok (#13932) üzenetére


ben11
őstag

Most hogy mondod.. :)

(#13934) kecskekutya válasza kelly416 (#13924) üzenetére


kecskekutya
csendes tag

Találtam egyet, amiben nincs vezérlő: gray999. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#13935) juve600 válasza Upo (#13851) üzenetére


juve600
nagyúr

szia

azt meg tudod nekem mondani hogy a china dev rom milyen betű típust használ ?

köszi

(#13936) fudi2002 válasza crok (#13892) üzenetére


fudi2002
veterán

Köszi. Kérdést ha megengedsz. Kernel adiutorban init scriptet hozzáraktam. Telefon indításkor nem fut le automatikusan. Indítás fülre kattintva pedig ott van. Script pedig jó, kézzel rábökve futtatom, akkor belő mindent. Terminalból ellenőriztem, értékek beíródnak. Amúgy induláskor van buborék hogy a kernel adiutor elindult. Tipp?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#13937) crok válasza fudi2002 (#13936) üzenetére


crok
Topikgazda

MIUI ha jól tippelek.
Késleltesd az indítást és mielőtt lefut a KA előtte
terminálba pötyögd be hogy su meg hogy stop perfd
vagy csinálj egy profilt, ments bele mindent amit átírtál
pötyögd be hogy su meg hogy stop perfd majd
KA-ban apply profile - ugyanis lehet felülíródik..
Vagy ha az init script el se indul.. mit akarsz futtatni?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13938) fudi2002 válasza crok (#13937) üzenetére


fudi2002
veterán

Igen, miui. De mint mondtam, elindul, fent rögtön megjelenik a sor, hogy lefutott és elvégezte a beállításokat.
A lenti scriptet beraktam az init.d szekcióba úgy, hogy bekapcsoltam az emulációt, hozzáadtam. A gond, ha a scrip nevére kézzel rábökök lefut, de telefon újraindításkor nem.

Topikban találtam, kicsit módosítottam:
#!/system/bin/sh

echo "0" > /dev/cpuset/background/cpus # (default=0-1)
echo "0-1" > /dev/cpuset/system-background/cpus # (default=0-3)

#disable fingerprint
stop fingerprintd

#disable original perf manager
stop perfd

#disable log daemon
stop logd

#thermal manager disable
echo 0 > /sys/module/msm_thermal/core_control/enabled

#work on active cpu-s
chmod 666 /sys/module/workqueue/parameters/power_efficient
echo Y >/sys/module/workqueue/parameters/power_efficient
chmod 444 /sys/module/workqueue/parameters/power_efficient

# interactive governor optimizations
echo 95 > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/interactive/go_hispeed_load
echo 0 > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/interactive/above_hispeed_delay
echo 60000 > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/interactive/timer_rate
echo 652800 > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/interactive/hispeed_freq
echo 480000 > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/interactive/timer_slack
echo 80 652800:57 1036800:67 1401600:75 1689600:9 1804800:85 1958400:87 > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/interactive/target_loads
echo 0 > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/interactive/min_sample_time
echo 0 > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/interactive/boostpulse_duration
echo 1 > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/interactive/align_windows
echo 0 > /sys/devices/system/cpu/cpufreq/interactive/use_sched_load

# disable touchboost
echo 0 > /sys/module/msm_performance/parameters/touchboost

# disable io stats
echo 0 > /sys/block/mmcblk0/queue/iostats

#tcp westwood
sysctl -w net.ipv4.tcp_congestion_control=westwood >/dev/null

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#13939) Luciano válasza micafighter (#13895) üzenetére


Luciano
tag

Nem tervezek tőle megválni,csak ki akarom próbálni a nagyobb testvért is. Második választás az Ma1 lett volna

Samsung Note 20 Ultra,Samsung Active 2,Samsung Watch 4,Huawei P30 pro,Coros Peace 2,Ipad mini 6,Iphone 13 mini,Watch 7,

(#13940) eltibi válasza kelly416 (#13924) üzenetére


eltibi
csendes tag

Naptár anomália: amatőr vagyok ugyan a kérdésben, de nálam tökéletes volt a MI fiókba történő bejelentkezésig, viszont ettől fogva elcsúszás, stb. az ismertetett érthetetlen problémák, pedig számomra létszükséglet a pontos naptár app. Másképpen nem is tudtam orvosolni, csak ha MI fiókból kilépve rögzítem az eseményeket, a fiókot pedig elfelejtem. Mert a MI fiókon kívül abszolút hibátlan és hasznos, de hogy miért,azt nem tudom.

(#13941) Upo válasza kelly416 (#13882) üzenetére


Upo
addikt

Biztos hogy jól áll a naptár beállításokban az időzóna? Nem lehet hogy kínai időn maradt? Csak mert ott már holnap van.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#13942) fudi2002 válasza fudi2002 (#13938) üzenetére


fudi2002
veterán

Megoldottam közben.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#13943) crok válasza fudi2002 (#13942) üzenetére


crok
Topikgazda

És hogy?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13944) fudi2002 válasza crok (#13943) üzenetére


fudi2002
veterán

Roottal és playről init.d script nevű progi.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#13945) crok válasza fudi2002 (#13944) üzenetére


crok
Topikgazda

Azt hittem maradt a Kernel Adiutor - bár akkor ezt is érdemes lenne jelenteni.. mert 2015-ös rinyát is látok pontosan erre..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#13946) fudi2002 válasza crok (#13945) üzenetére


fudi2002
veterán

Furcsaságok vannak. Nekem volt, hogy max frekin pörögtek a magok. Nem értettem, sehol oka. Mérgemben ránéztem cpuzvel és tökjó. Aztán frissült a napokban, most épp jól mutatja... Már csak a monitorozás miatt hagytam meg, többi scriptből inkább, meg egyszerűbb is így.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#13947) Upo válasza juve600 (#13935) üzenetére


Upo
addikt

Mi Lanting (Default) néven fut a betűtípus. 7.9.28 rom, Pure Black téma, csak a szörnyű monokróm ikonokat cseréltem vissza defaultra.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#13948) vipviform


vipviform
senior tag

Tudja valaki, hogy LTE-n mi a legnagyobb elérhető sebesség, cat menyi?

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#13949) Luck Dragon válasza vipviform (#13948) üzenetére

Az MA teszt táblázatban ez áll. 300 Mbps / 42Mbps

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#13950) vipviform válasza Luck Dragon (#13949) üzenetére


vipviform
senior tag

Köszi, hát akkor ennek még a közelében sem mértem... Tudom, hogy sok mindentől függ de 100- nál megállt a max... Telekomos vagyok egyébként...

[ Szerkesztve ]

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.