Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71401) neooen


neooen
aktív tag

Még csak a napokban frissítettem 8.1-re és fél órája pedig frissítettem minden alkalmazást amit lehetett (26db). A glance screent eddig emlékeztetőként használtam, de most az alkalmazások frissítése után az időn kívül semmit sem ír ki. A csempe ott van a kezdőképernyőn amibe írtam a dolgokat, de nem tudok belemenni, mert ha rábökök semmi sem történik. A gyorsnézet képernyő beállításai között sem látok semmit ezzel kapcsolatban. Ugye nem vette el azt a lehetőséget ez a frissítés, hogy akármit kiírhassak glancre?!?!?

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#71402) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Infó. Megint elkussolt a telefon, és elkezdtem bezárogatni az alkalmazásokat amik háttérben voltak fagyasztva. Bing kereső és beállítások menü bezárása után minden hang visszatért. Messenger nem futott.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#71403) MKLS válasza Plazmacucci (#71402) üzenetére


MKLS
aktív tag

Hmm.. érdekes! W10?
Akkor mégse egyértelmű a messenger. Nekem az utolsó némulásomnál csak a messenger futott amit be tudtam zárni semmi más, az azt megelőző alkalommal sok minden futott, de a messenger azok között is ott volt ezért gyanakodtam arra. Aztán 735 topikban Sungoo hozzászólása is csak megerősített ebben, de akkor most nem tudom.
Amióta ez van annyit csinálok, hogy este ébresztő állításkor mindent kilövök a háttérból mielőtt elalszok, így legalább az ébresztővel nem szívom meg.

(#71404) Plazmacucci válasza MKLS (#71403) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem, ez 8.1. Szerintem rendszer bug, és remélem hogy ha véletlenül is, de javítják 10-re. Az mindegy melyik app a trigger, ilyet nem szabadna a rendszernek csinálnia.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#71405) ZavaBalazs válasza no1r (#71399) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

hát az cink, ahhoz azért már illene rendeset adni.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#71406) MKLS válasza Plazmacucci (#71404) üzenetére


MKLS
aktív tag

Asszem elkezdek bújni külföldi fórumokat is, hátha...
Woland neked nincs ötleted?
Akinek van fölös ideje, meg kedve segíthetne kicsit a nyomozásban. Egyáltalán tudhat erről a Microsoft?

Kieg.: Lehet csak puszta véletlen, de feleségem 530-asa még egyszer sem némult.

[ Szerkesztve ]

(#71407) no1r válasza ZavaBalazs (#71405) üzenetére


no1r
őstag

hja, én is meglepődtem...

(#71406) MKLS és Plazmacucci (#71404): enyém sem némult még így koppkoppkopp. bár az IE kilépegetés is csak cirka egy év használat után jelentkezett először, szal simán lehet rendszerbug.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#71408) Morris


Morris
veterán

No, beújítottam egy LG G4-et a L925 mellé.
Durva egy gép. :U

[ Szerkesztve ]

(#71412) neooen válasza neooen (#71401) üzenetére


neooen
aktív tag

Közben keresgéltem, :W :W , sejtettem. Ezért utálom frissíteni az eszközeimet, mert kitalálja valami idióta, hogy egy meglévő dolgot nem hogy átalakít, hanem kivesz az eszközből :W . Erről beszélek [link] Ahogy keresgéltem a fórumban ez senkinek nem hiányzik, ami engem nem vigasztal.

Van e alkalmazás, amivel bármilyen szöveget kiírathatok Glance-re, mert kis keresgélés után én nem találtam?!

Gondolom alkalmazás frissítést nem lehet downgrade-elni?!

Be van kapcsolva az alkalmazások+beállítások biztonsági mentése, ha hard resetelem a telefont és utána backupból akarom újrarakni, akkor lehet-e majd választanom, hogy csak az sms-eimet rakja vissza és az alkalmazás beállításaimat viszont ne?! Azt akarom elérni ugye, hogy legyen a régi glance-em, viszont az smseim meg mindenképpen kellenek. Remélem érthető, mit akarok kinyögni.

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#71413) Zolly444


Zolly444
aktív tag

Mennyire érné meg 535ről 735re váltani? Miben jobb a 735 kijelzőn és socon kívül? Valmint 735ön is a kijelzőn van a navigációs sáv?

[ Szerkesztve ]

(#71414) Plazmacucci válasza Zolly444 (#71413) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mindenben jobb a 735.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#71418) bluemirage válasza neooen (#71412) üzenetére


bluemirage
őstag

Droidon is lehetett írni egy mondatot a lezárt képernyőre. Butafonos időkben pl. a nokai telefonokra pl. cégnevet vagy személynevet lehetett írni a kezdő' képernyőre. Hja meg pixeles logókat is... :) Céges telefonoknál elterjedt szokás volt, különben nem tudtad volna, hogy sok 6110 v. 6310 közül melyik a tied az asztalról.

Az nem jó megoldás, hogy a háttérképre írsz egy rajzoló programmal és ezt a módosított háttérképet használod ? Erre egyébként már az asztali Paint is képes, de elvileg a telefon szerkesztője is tudja. Persze akkor ez bele van égetve a képbe és értelemszerűen nem lehet cserélni a háttérképet sem
Nekem egyébként ez a megoldás van WP alatt. Az email címem van kinn... naivitásom szerint, ha megtalálják, akkor pl. ott jelentkeznek :F :U

Meliora sunt bono inimica

(#71419) szimi57


szimi57
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan WP teló, aminek 4" a kijelzöje és jobb paraméterekkel rendelkezik, mint a Lumia 532?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#71420) betegphiu válasza D4ni (#71394) üzenetére


betegphiu
senior tag

sőt még driver sem...

(#71421) m1lan válasza szimi57 (#71419) üzenetére


m1lan
őstag

Nincsen ilyen.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#71422) boncser válasza szimi57 (#71419) üzenetére


boncser
aktív tag

720,820? Ha a 4,3 belefér meg az hogy használtan tudod beszerezni. Sajnos kompakt méretben már nem gyártanak normális hardverrel telefont. :(

(#71423) neooen válasza bluemirage (#71418) üzenetére


neooen
aktív tag

Az a baj, hogy napi szinten használtam ezt a funkciót másfél éve, ez a képes megoldás emiatt sem jó.

Valaki tudna segíteni bármelyik kérdésben amit feltettem, pls? :R

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#71424) bibi55 válasza MKLS (#71406) üzenetére


bibi55
tag

Hát nekem anno 8.1-en rendszeres (napi szintű) volt a telefonom (930) elnémulása. Aztán valahol külföldi fórumon olvastam, hogy a Facebook app okozza. Töröltem, utána többet nem jött elő a hiba.

Jelenleg 10-en vagyok, itt meg nem találkoztam ezzel a buggal. :)

[ Szerkesztve ]

(#71426) Bukk900 válasza szimi57 (#71419) üzenetére


Bukk900
őstag

Egy ilyenre én is vevő lennék, de nincs. Esetleg 4,5"-os Blu win?

(#71427) Воланд


Воланд
titán

New Microsoft Lumia 950 and Lumia 950 XL slides confirm phones and specs

Alleged Lumia 550 spec sheet reveals more about upcoming budget Microsoft phone

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#71428) Plazmacucci válasza Воланд (#71427) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja olvastam. Nothing special. A rendet képek már kevésbé ocsmányak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#71429) Bukk900 válasza Воланд (#71427) üzenetére


Bukk900
őstag

Az 550 tényleg 5"-os tepsi lesz? Így ugyanaz, mint az 535. :(

(#71430) DaWe94 válasza Narakh (#71390) üzenetére


DaWe94
senior tag

Ettől függetlenül még szeretem :D Mellesleg már olcsón hozzá lehet jutni egy 925-höz, annyi ráfizetés még belefér.. :D

(#71431) Plazmacucci válasza Bukk900 (#71429) üzenetére


Plazmacucci
félisten

5"-os tepsi
Ez jó volt :P

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#71432) szimi57 válasza Bukk900 (#71426) üzenetére


szimi57
őstag

Hatalmas. :Y

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#71433) Bukk900 válasza Plazmacucci (#71431) üzenetére


Bukk900
őstag

A 610-es volt az igazi, szerintem lenne kereslet, ilyen könnyen hordozható típusra.

(#71434) Plazmacucci válasza Bukk900 (#71433) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja én is 710-el kezdtem, 3,7 col. Most a 820-at nagyítóval nézem olyan kicsi. 830 okés, 1520 volt nekem a jó :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#71435) Bogyó bá' válasza Bukk900 (#71433) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én is imádtam a 610-et (jelenleg a nejem nyüstöli). Pici, pofás, és minőségi anyagokból volt összerakva, hiába belépőszintű készülék volt. Bírnék egy ilyet egy mai közepes hardverrel, IPS kijelzővel.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#71436) Ringman válasza Воланд (#71427) üzenetére


Ringman
nagyúr

az 550 esetében nem spóroltak az alsó és felső kávával.

(#71437) Titi76


Titi76
aktív tag

Azt lehet tudni hogy majd Windows 10 Mobile-ban kezeli már más hardver az értesítéseket? Vagyis pl. okosórán karperecen megjelenik e majd vhogy ha sms/hívás/email/akármi érkezik.

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#71438) Nergalos válasza enginev3.0 (#71367) üzenetére


Nergalos
aktív tag

Nálad... én összeérintem a tabletemmel és már megy is nfc-n...

(#71439) spiderpig820 válasza Titi76 (#71437) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

A Microsoft Band 2 simán kezeli majd.

4B

(#71440) bluemirage válasza Воланд (#71427) üzenetére


bluemirage
őstag

A 950 nagyon jó, OLED, Glance, kicsit már nagy ugyan a fizikai mérete... ezt már égő módon csak 2 kézzel lehet kezelni. :(
De ennél talán nagyobb gond a feleslegesen nagy felbontás. A 3GB is felesleges, de annak nincs más hátránya, csak az, hogy pénzbe kerül.

Sajnos a szükségtelenül nagy felbontás...

- ami egyrészt nem natív, szabványos felbontás: ez azért baj, mert ha talán a 4K nem fog úgy kihalni, mint a 3D... akkor évek kellenek az elérhető tartalmakhoz. De ez a felbontás 4K alatti. Viszont a másik elterjedt szabvány (HD, FHD) feletti, azaz ott még ront is a minőségen, hiszen fel kell skálázni a tartalmat (upscaling), ami gagyi szükségmegoldás. Erre mondják, hogy parasztvakítás, mint csillli sok GB DDR3 a 64bites videókártyán :)
- másrészt feleslegesen zabálja az áramot úgy, hogy a felhasználó nem érzékel többlet felhasználó élményt. Egy FHD és QHD között az életszerű 50 cm-es távolságból ugyanúgy kevesek érzékelik a különbséget, mint egy flac és egy jó mp3 között. De ahogy ott is vannak audiofil-ek és az iparnak ott is van parasztvakító része, ahogyan a mobiltelefon camera felbontásánál sok telefonnál fos szenzorok vannak sok pixellel... miközben a megjelenítő eszközök úgyis csak FHD-t tudnak, elő már nem hívja senki a képet... bele meg nem kéne nagyítani és kevesek vágnak ki részleteket a képből... De legalább feleslegesen foglalja a helyet, mint a flac amit gagyi eszközökön hallgatnak. Így érthető, hogy a kijelző felbontása terén is megy az értelmetlen pixelháború, ami parasztvakítás. 6,5 cm magas 5,2-es kijelzőknél :D. Egérmozi, egér IQ...

Ez persze csak egy szomorú vélemény.

Ennek ellenére lesz egy ilyen telóm, ha kihal a 925 alólam.. :) :C Még akkor is, ha a fentebb írt néhány felesleges parasztvakítás és akksizabáló feature is van benne. Vannak esetek amikor az emberi hülyeséggel szemben már nem lehet mit tenni, ha gúnyos mosollyal is, de el kell fogadni az ipari Marketing butaságait.

Meliora sunt bono inimica

(#71441) Pikkolo^^ válasza spiderpig820 (#71439) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az első is kezeli.

bluemirage: hol láttad a fizikai méreteket?

[ Szerkesztve ]

(#71442) neooen válasza neooen (#71412) üzenetére


neooen
aktív tag

Segítsetek kérlek, köszönöm.

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#71443) confuser válasza Pikkolo^^ (#71441) üzenetére


confuser
senior tag

[link]

@bluemirage: Teljesen egyetértek!

(#71444) MKLS


MKLS
aktív tag

Nah, ma megvolt az első olyan elnémulás amikor nem futott a háttérben a Messenger. Mindent bezártam a háttérben és visszajött a hang szokás szerint. W10 previewen is megvan még ez a bug? Microsoftnak gondolom végtelen számú bugreport ment már erről, vagy ez csak álmodozom? Woland_y2k nincs semmi infód, tapasztalatod ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#71445) zsoltzsolt válasza neooen (#71442) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Sms-eidet nem látod webes felületen?

(#71446) Plazmacucci válasza MKLS (#71444) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem tudod mire javult?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#71447) Pikkolo^^ válasza confuser (#71443) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

8 mm-el magasabb a 950 ha valósak az adatok, a 930-at sem egyszerű már elérni. A képernyő-készülékház arányon javíthatnának.

(#71448) zsoltzsolt válasza Pikkolo^^ (#71447) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen, ezek a széles alsó és felső részek nem szépek.

(#71449) neooen válasza zsoltzsolt (#71445) üzenetére


neooen
aktív tag

Nem, ha itt kellene látnom [link], akkor nem látom őket. Ugye még 8.1-re frissítés előtt csináltam egy biztonsági másolatot, meg most hogy kérdezted látom-e az sms-eimet csináltam megint. Na most a régi biztonsági mentés természetesen eltűnt :W :W . Akkor miért írja, hogy biztonsági másolatoK kezelése?!?! Minek a többes szám, most csináltam egy biztonsági mentést és erre eltűnik a régi pfff?! Vagy ez megint a WP játéka, valakinél sikerül a biztonsági mentés, valakinél meg nem?!

Szűkítem a kérdéseimet, mert ez a topik sem a régi, nem nagyon jönnek válaszok.

Biztonsági mentésből történő visszaállításnál automatikusan a legfrissebb verziójú alkalmazásokat kapod (beleértve a rendszeralkalmazásokat is), vagy majd nekem kell frissítgetnem őket? Ha frissíti őket, akkor el lehet döntenem/meg lehet akadályoznom, hogy ne tegye?!

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#71450) Pikkolo^^ válasza neooen (#71449) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Biztonsági mentésből történő visszaállításnál automatikusan a legfrissebb verziójú alkalmazásokat kapod (beleértve a rendszeralkalmazásokat is), vagy majd nekem kell frissítgetnem őket? Ha frissíti őket, akkor el lehet döntenem/meg lehet akadályoznom, hogy ne tegye?!

Visszaállítja a rendszert majd minden programot visszatölt az áruházból és mutatja melyik programok lesznek frissítve és törölheted őket ha akarod.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.