Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35101) savoo válasza zsamiatt (#35092) üzenetére


savoo
addikt

Semmivel nem lehet.

(#35102) Szajo


Szajo
őstag

Most mivel valami nagyon régi email címemre volt rakva a biztonsági email, így csináltam egy resetet, de így 30napig zárolta a hotmailem a rendszer.... és belépni sem tudok mert a biztonsági email az valami nagyon régi és annak jelszavát nem tudom (freemailes és az egy sz*r)
Mit tehetek ilyenkor? A WP-t majd fogom tudni így is használni 30 napig? Mármint ha ezt a hotmailt használom?

(#35103) Bogyó bá' válasza Szajo (#35102) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nézd, ha te magadat szívatod.... :(((
Nyomj egy HR-t, és kezd új életet! ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35104) jockas válasza zsamiatt (#35092) üzenetére


jockas
senior tag

Szia!

1. Veszel pár NFC-s TAG-et és beállítod rájuk egy NFC Write app-al, hogy mit tegyen meg egyes TAG-eknél

2. Megvárod a WP8.1 -et, emlékeim szerint abban már meg lehet majd adni, hogy ne kérjen megerősítést.Jelenleg nem lehet ezt beállítani.

(#35105) Statikus válasza Воланд (#35099) üzenetére


Statikus
senior tag

Non stop megy a GPS és az WIFI, ennél csak akkukímélőbb az, ha nem megy a WIFI, csak akkor, amikor van ismert hálózat.
Elmondjam miért megy a GPS állandóan? :)

(#35106) Pttypang válasza Statikus (#35105) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem megy allandoan, ezt elmondom.

Everybody lies.

(#35107) Воланд válasza Statikus (#35105) üzenetére


Воланд
titán

hat a keszenleti 2-3%-os merulesen biztos sokat javitana, hogy ha pont a wifi-t lonem ki. l920, kb 20 aktiv background agent, bekapcsolt wifi, bekapcsolt mobilnet, bekapcsolt gps, bekapcsolt fb chat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35108) Blyan válasza Воланд (#35107) üzenetére


Blyan
félisten

A készenléti merüléssel nincs baj a 920 esetén. ;]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#35109) Partyface007


Partyface007
őstag

Sziasztok!

Homályosítson már fel valaki legyen kedves hogy ha a telefon default accountja (@outlook.com) lesz de magyar a régió szempontjából akkor sok mindent nem fogok elérni a store-ban? érdemes ezt átkonfigurálni USA-ra pl.? lehet-e érdemes-e egyáltalán és ha igen ez mennyire "legális"?

(#35110) blackmajesty válasza Szajo (#35102) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Én tavaly év végén változtattam meg a biztonsági email címet, és nekem is zárolva lett a fiókom 30 napig, de tudtam használni a telefont ezzel a fiókkal. Arra most nem emlékszem, hogy be tudtam-e lépni webes felületen a fiókomba.

(#35111) cattus válasza Partyface007 (#35109) üzenetére


cattus
őstag

Szerintem elég csak a telefon régióját US-re állítani (ha ez a fiókkal csinálod, Tudomásom szerint csak 3 Havonta lehet visszaállítani), a specifikus appokat így is le tudod majd szedni. Teljesen legális.

De az appok 98%-a elérhető magyar régióval is.

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#35112) Szajo válasza blackmajesty (#35110) üzenetére


Szajo
őstag

Már mindegy, csináltam egy újat olyn elhatározással, hogy legalább a sok hülye email nem jön arra. (Csa így az XBOX pontjaim eltüntek de az annyira nem hat meg :))

(#35113) savoo válasza blackmajesty (#35110) üzenetére


savoo
addikt

Ha akarsz xbox musicot akkor kell migrálni.

(#35114) TheZukker válasza Воланд (#35107) üzenetére


TheZukker
tag

Így bír egy napot?

(#35115) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Üdv! Ha a fiókomat átmigrálom US-re, attól még a telefon régiója lehet magyar? Kártyás fizetéshez kéne.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#35116) Partyface007 válasza cattus (#35111) üzenetére


Partyface007
őstag

köszi

(#35117) Pttypang válasza Воланд (#35107) üzenetére


Pttypang
veterán

Vajon meddig melegedne... :DDD

Everybody lies.

(#35118) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Nemrég tértem át Windosw Phone-ra (Nokia Lumia 520) és egy kicsit más, mint az eddigi Android, ezért szeretnék segítséget kérni a következő kérdésekben:
Prediktív bekapcsolását vagy swipe használatát hogy lehet megoldani illetve a billentyűk "lenyomásakor" történő rezgést beállítani a billentyűzeten?
Hogy lehet megoldani hogy a Gmail-es e-maileket ne 10 percenként hanem valós időben frissítse?
Válaszotokat előre köszönöm, üdv:

Szevam

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#35119) cattus válasza Szevam (#35118) üzenetére


cattus
őstag

Prediktív: Beállítások --> billentyűzet --> adott nyelvre koppintva feljönnek a megfelelő Beállítások. Swipe nincs. Lenyomáskor ha jól tudom csak hangjelzést lehet a Beállítások --> Hangok alatt.

Gmail push-hoz keress vissza, most mobilról vagyok, a pontos menetét meg nem tudom fejből.

Do the thing!

(#35120) catroot válasza Szevam (#35118) üzenetére


catroot
veterán

Hali!

A 8.1-el lesz elvileg swype. Én várom, mint a Messiást, nagyon hiányzik az androdról.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#35121) kezman válasza Szevam (#35118) üzenetére


kezman
őstag

Gmail push már egy ideje nincs (G betart MS-nek) irányítsd át outlook-ra és azonnal megjön :D

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#35122) br4adam


br4adam
aktív tag

Ide írok, mert valószínűleg ez a legpörgősebb WP topik. Az mitől lehet, hogy van egy lecserélt Lumia 610-ünk, amit már több hónapja nem használunk, viszont most hogy kellene nem működik rajta a wifi. Próbáltuk több helyen, de egy hálózatot sem lát, aztán ha kilépünk a beállítások/wifiből, akkor kikapcsoltnak is mutatja a wifi állapotát.

(#35123) Laslow


Laslow
senior tag

Számítógépről másolok mp3 fájlokat adatkábellel a Lumia 620 memóriakártyájára. A Zenék között mindegyik dal duplán jelenik meg. Ez miért van és mit lehet tenni ellene azon túl, hogy a telefonon belül egyenként törlöm mindegyik duplimátumot?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#35124) balcsida válasza br4adam (#35122) üzenetére


balcsida
senior tag

Egy gyári visszaállítást (Hard Reset) nyomnék neki, hátha valami szoftveres tikje van.

(#35125) WinPho válasza Laslow (#35123) üzenetére


WinPho
senior tag

Másold rá újra az összeset, hatha úgy jobb lesz. Nekem igy bevált. :)

[ Szerkesztve ]

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#35126) Laslow válasza WinPho (#35125) üzenetére


Laslow
senior tag

Ez egy sz*r.
Hiába törlöm őket (eleve mi az, hogy a telefonról csak egyenként lehet törölni, nem pedig mappástól/albumostól?) és másolom fel ismét, ugyanúgy duplázza a számokat. És le is játssza mindkettőt, de amint az egyiket (bármelyiket) törlöm a telefonról, a másikat már nem hajlandó lejátszani, hanem hibaüzenetet ír. Ez így konkrétan használhatatlan.
Mégis hogy gondolta ezt a Microsoft?! Nagyon elégedetlen vagyok, és úgy érzem, jogos a felháborodásom.
(Mindez T-Mobile-os up-to-date Lumia 620-on.)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#35127) Dzsosy válasza Laslow (#35126) üzenetére


Dzsosy
senior tag

Nem hiszem, hogy ezt az MS szándékosan így csinálta meg. Nálad valami hiba lesz a ludas, de hogy mi.. Passz. Ilyennel még nem találkoztam, igaz enyémben nincs memóriakártya.

(#35128) Laslow válasza Dzsosy (#35127) üzenetére


Laslow
senior tag

De miért jön elő nálam hiba? Alig használom a telefont (GSM beszélgetés, SMS, néha fotózás/videózás, néha Facebook, Index/Origo, HERE Maps, és ennyi, azaz nincs ezer alkalmazás feltelepítve, de ha lenne is, eleve nem is lehetne nagyon hackelgetni őket a zárt OS miatt). Nem kellene atom stabilnak lennie? És egyébként többen is írták ugyanezt a hibát, nem egyedi.
Elégedetlen vagyok.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#35129) SpongyaBob válasza Laslow (#35123) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Ezzel én is szívtam. Itt a megoldás: [link]

Leformázod a kártyát is és ezeket a mappákat törlöd.

Egyébként Update 3 óta megszünt a hiba nálam.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#35130) WinPho válasza Laslow (#35126) üzenetére


WinPho
senior tag

Ne telefonról, hanem gépen keresztül töröld a telefon mappaibol.

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#35131) x1port válasza Laslow (#35128) üzenetére


x1port
addikt

Ez a hiba a frissítéssel jött.
Eddig nem volt ilyen.

Én media playerrel szinkronizálom át az albumokat és így nem dupláz.
Sajnos egyre rosszabb lesz a telefon a frissítésekkel.

(#35132) WinPho válasza x1port (#35131) üzenetére


WinPho
senior tag

Ez a hiba eddig is fenn állt. A frissítések sem teszik tönkre a telefont. Eddig is kb annyiszor indult ujra a telefon, mint GDR1-nél. :) Funkciók tekintetében a fejlődés megkérdőjelezhetetlen. :D

Bar mondjuk Hozzáteszem: én nagyon használom a telefont. :D Mobilbet+Wifi+GPS:On Zene napi legalabb 2 óra böngészés legalabb 2 ora. Facebookot nem is mondom. Csoda, hogy szegényke roskadozik? :DDD

[ Szerkesztve ]

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#35133) Integrale válasza x1port (#35131) üzenetére


Integrale
veterán

Nekem pl a frissítéssel ment ez a probléma.

"Bad reklám is reklám too"

(#35134) Laslow válasza WinPho (#35130) üzenetére


Laslow
senior tag

Gépen keresztül próbáltam (telefonról nem is látszódnak mappák). Nem engedi levenni a Read-only flaget róluk.

Nem akarok memóriakártyát formázni, mert:
1. nem biztos, hogy segít, és főleg mert
2. sok fotó van rajtuk, és ismét állíthatnám be kézzel a Kedvenc fotókat, ami nem kis meló...

Őszintén? Minél többet használom, annál kevésbé érzem, hogy ismét WP8-as telefont vennék. A rendszer zártságából fakadó hátrányokat látom (erősen korlátozott funkciók), ám az előnyöket nem (amit tud azt stabilan, megbízhatóan tudná). Szerintem a WP8 nagyon nem user-friendly. Az aktuális problémánál maradva pl. nem értem, hogy miért nem lehet telefonon belül a memóriakártyáról egyben letörölni egy albumot (ami külön mappában van), miért csak külön-külön lehet az egyes trackeket törölni? És ha felmásoltam volna több GB zenét a memóriakártyára, és a végén vettem volna észre, hogy mindent duplikált? (Számítógépről tudnám könnyen törölni, de telefonon belülről miért nem?)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#35135) x1port válasza WinPho (#35132) üzenetére


x1port
addikt

Én konkrétan erről a zeneszám duplázásról beszélek.
Nekem memóriakártya nincs is benne.
De ha csak simán a gépről ráhúzom az albumot akkor nekem is duplán jelenik meg minden szám és le is játssza 2x egymás után.
Ez a hiba a frissítés óta van jelen. ( nem a black hanem a hangok frissítése óta )

Viszont ha MP-el szinkronizálom akkor jó.

(#35136) Dzsosy válasza x1port (#35135) üzenetére


Dzsosy
senior tag

Milyen telefon? Csak, mert én a 925-ön ilyennel még nem találkoztam.

(#35137) x1port válasza Dzsosy (#35136) üzenetére


x1port
addikt

520.
Nekem is a napokban jött elő a hiba.
Eddig hibátlan volt.
Ezért tippeltem a frissítési hibára.

(#35138) Lalll : Milyen kártyát :F

[ Szerkesztve ]

(#35138) Lall válasza x1port (#35135) üzenetére


Lall
veterán

1x, mielőtt bármit ramasolsz a telefonnal meg kell formazni a kártyát.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#35139) Laslow válasza x1port (#35135) üzenetére


Laslow
senior tag

Windows Media Playerrel szinkronizálva is duplázza a fájlokat. :(
Most akkor mit tegyek? Tényleg formázzam meg a memóriakártyát?

Ja, pár hónapja már másoltam a telefonra pár mp3-at ugyanígy, de akkor nem volt duplázódás, simán ment. Úgyhogy tényleg lehet, hogy valamelyik frissítés rontotta el.

[ Szerkesztve ]

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#35140) Lall válasza Lall (#35138) üzenetére


Lall
veterán

SD?

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#35141) x1port válasza Lall (#35140) üzenetére


x1port
addikt

Nekem nincs benne SD.
De így is duplázza ha csak nem media playerrel szinkronizálom a telefonnal.

(#35142) Lall válasza x1port (#35141) üzenetére


Lall
veterán

Uhhhhh. No comment... :B

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#35143) x1port válasza Lall (#35142) üzenetére


x1port
addikt

Valóban. No comment..
Sajnos itt is kezd az lenni mint droidéknál.
Minél több a frissítés , annál rosszabb a rendszer.

(#35144) Lall válasza x1port (#35143) üzenetére


Lall
veterán

Mert minél több az engedmény, ez ezzel jár/járhat. A WP7, egy buta szar, de stabilabbat nem találni. Személy szerint, nagyon nem vagyok híve a wp elandoidosításának.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#35145) Laslow válasza Laslow (#35139) üzenetére


Laslow
senior tag

Megformáztam a telefonnal a memóriakártyát. Utána még újra is indítottam a telefont.
Windows Media Playerrel rászinkronizáltam 2 db mp3-at próbaképp.
Lecsatlakoztattam a telefont a szg-ről. Belementem a Zenékbe. Ott van az album. Megnyitom. És ott van mindkét dal DUPLÁN.

A véleményem változatlan a WP8-ról: ez egy sz*r. Lehet, hogy jó az alapötlete, a filozófiája, én igazán próbálnám szeretni, de be kell látnom, hogy egyszerűen tele van bugokkal. Ráadásul erről a zene/fotó duplázó hibáról fél éve is írtak már fórumokon. Miért nincs még javítva?!

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#35146) Sofian válasza Laslow (#35145) üzenetére


Sofian
őstag

Még vannak WP7 óta velünk élő bugok is.. szóval türelem.. :D

(#35147) neooen


neooen
aktív tag

Visszatértem 2 év után újra butafonrendszerről :) WP-re (920-assal). Telepíteném újra az alkalmazásaimat, de látom a reinstaller már nem létezik. Mi van helyette?

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#35148) Lall válasza Sofian (#35146) üzenetére


Lall
veterán

Végül is, ha egy átlag androidnál az 1.6 óta fenálló folyamatos laggot és fc-t számba vesszük, akkor a wp-nek még van pár éve fejlődni. ;)

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#35149) cattus válasza neooen (#35147) üzenetére


cattus
őstag

Biztonsági mentés felhőbe.

Do the thing!

(#35150) Laslow válasza Laslow (#35145) üzenetére


Laslow
senior tag

Telefonban leválasztottam a memóriakártyát, kivettem a telefonból, kártyaolvasóval megformáztam (FAT32/8192), vissza a telefonba, Windows Media Player szinkronizálással mp3-at rá, telefont leválaszt szg-ről, nézem a Zenék+videókban: duplikált.

Itt és most feladtam.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.