Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35801) Dave™ válasza mukibuci (#35789) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pont annyira ferdítés, mint az 52 ezres 8X. Mindkettő erősen limitált.

adam014: de nyilván a 32GB sem kell, elég a 16.

(#35802) btudos válasza Dave™ (#35801) üzenetére


btudos
Topikgazda

Igen, képzeld, van akinek elég :K

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35803) Partyface007 válasza cellpeti (#35799) üzenetére


Partyface007
őstag

lesz

(#35804) hitchins


hitchins
őstag

Valaki tudna segíteni, hogy a wp 8-ban ha tovább akarsz küldeni egy levelet lehet-e szerkeszteni?

wp 7.8 – at használok (lumia 800), és ebben nem tudok módosítani az eredeti levélben, pl törölni belőle felesleges dolgokat, esetleg 3 csatolmányból az egyiket stb.

Apropó csatolt file-ok, win 8-ban van korlátozás abban a tekintetben, hogy milyen típusú file-t tudok csatolni egy e-mailhez?

köszi előre is

(#35805) Partyface007 válasza Dave™ (#35801) üzenetére


Partyface007
őstag

Dave

én spec pár napja vettem 8x-et fontos a navi ezért megvettem a here drive+ -t még így is beljebb vagyok mintha 925-t vettem volna. Mert ugyan itt folyik a fight 720 vs 8x de a 720 régebbi modell és nekem nagy és nehéz tehát max a 925-t vettem volna. De inkább maradtam a 8X-nél mert szebb könyebb.... sokkal jobban tetszik... nekem elég a 16GB és a kisebb kijelző, szerintem ez az ideális telefon méret

Fogadd el hogy nem csak a Nokia létezik és nem mellesleg szubjektív dolgokról vitatkoztok...

(#35806) Dave™ válasza Integrale (#35793) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem a rezgés+csengés a felesleges funkció, ha hallani akarom csengésen van, ha pedig nem, akkor csak rezgésen. Ez kicsit túl van lihegve. A figyelmes funkció is hasonló kategória, az erősítővel pedig együtt jár a beépített és előre definiált ekvalízer is, ráadásul a beats igényesebb körökben nem éppen a minőségi hanggal szokott egy mondatban szerepelni, számomra inkább hátrány az ilyen irányú megkülönböztetés (ha valami rendes céggel álltak volna össze még valami normális is kisülhetett volna belőle). A gsmarena tesztjében valahogy nem brillírozott hangminsőség tekintetében, erősítő ide vagy oda, az Ativ S jobban teljesít nála. Képek terén engem meggyőzött a 920, sokat javítottak azon is szoftveresen (ahol támogatja a gyártó a telefont, ugye...). Még mindig hajlamos mosni részleteket bizonyos témáknál, de összességében is korrekt, kevés fénynél meg videónál viszont nagyon lelépi a 8X-et.

Partyface007: 920 lesz az, nem 720... a 925 még a 920-hoz képest is visszalépés tárterületben és vezetékmentes töltésben, plusz jóval drágább is. A vita azon megy, hogy pro/kontra mennyire ajánlható a 8X a 920 ellenében. Nem mondom, hogy mindenben és mindenkinek a 920 a jobb, de vicces ahogy sorra mindenre az a válasz, hogy az sem fontos meg az sem, ellenben jobb mert olcsóbb (valamennyivel) és kisebb/könnyebb. Ezek sem éppen objektív dolgok...

Összefoglalva:

920 pro: 32GB, Nokia rendszerszoftok, Nokia appok, ingyenes navi, QI töltés, nagyobb akku, jobb kamera, nagyobb kijelző (plusz érzékenyebb, nagyobb kontraszttal), jobb mikrofon.

8X pro: kisebb/könnyebb, figyelmes, rezeg folyamatosan, olcsóbb, fejes erősítő (ekvalízerrel egybekötve).

[ Szerkesztve ]

(#35807) SpongyaBob válasza Dave™ (#35806) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Igen egy kicsit túlliheged. Valakinek ez a fontos valakinek az.. Ezen mit nem lehet érteni? Különbözőek vagyunk ahogyan az igényeink is különböznek. Nekem speciel sose kéne kilenchúsz és nem a WP miatt hanem a készülék miatt.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#35808) Dave™ válasza SpongyaBob (#35807) üzenetére


Dave™
nagyúr

Részemről befejeztem, nyilván mindenkinek a sajátja felé húz a szíve...

(#35809) Integrale válasza Dave™ (#35806) üzenetére


Integrale
veterán

"de vicces ahogy sorra mindenre az a válasz, hogy az sem fontos meg az sem"

"Nekem a rezgés+csengés a felesleges funkció"

"A figyelmes funkció is hasonló kategória"

:U

Neki és és nekem is Ativ van, nem húz a szívem semerre, csak ha húszezerrel olcsóbban megkapom a 8X-et, és megveszem rá a navigációt, akkor is még marad 10e.
Kamera pedig sokak számára nem olyan eget rengetően fontos, hogy az hatalmas szempont legyen.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#35810) jockas válasza Partyface007 (#35805) üzenetére


jockas
senior tag

1. A kérdező nem említette, hogy mennyire fontos az ár. Annyit kérdezett, melyik a jobb választás. A 8x-re logikusan nem lehetne azt mondani, hogy jobb választás lenne (nem csak a kamera vagy a térkép szolgáltatások miatt, hanem általános dolgokban is van bőven Nokia specifikus alkalmazás).

2. 920-ról volt szó és nem 925-ről...nagyon nem mindegy.

Attól, hogy valaki szereti a HTC-t, még nem lesz jobb választás egy kicsivel olcsóbbért. Ha nem kell sem a térkép, sem a kamera Nokia extrák, szerintem akkor is jobban megéri a 920 egy minimális plusz árért (+10-15öt simán megér szerintem...nem beszélve arról, hogy mi van ha 1 év múlva kellene a térkép).
A HTC WP-os hozzáállása miatt jobban megéri a 920...és nem azért, mert Nokia, hanem azért, mert sokkal nagyobb támogatást adnak a WP-os telefonhoz.

(#35811) BobTail


BobTail
őstag

Nem igaz, hogy állandóan megy a varia :(

(#35812) Blyan válasza Integrale (#35809) üzenetére


Blyan
félisten

A kamera szerintem pont nem nagy durranás a 920-ban, bár kb erre épült minden kampány. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#35813) hülyegyerek válasza Partyface007 (#35805) üzenetére


hülyegyerek
addikt

A 920 régebbi készülék, mint a 8x ? :C

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#35814) btudos válasza jockas (#35810) üzenetére


btudos
Topikgazda

Ha nem használod ki az extra tudást, minek fizetnél érte többet? Sebességben, felbontásban ugyanazt tudja, a 8.1-gyel se kerül hátrányba. De a lényeg, hogy mindenkinek megvannak a maga igényei, és azokhoz kell telefont választani, hozzám így került a 8X, elsősorban azért, mert a 920-at kényelmetlennek találtam, és a 8X is tud mindent, amire szükségem van, ennyi. Csak ne akarjunk meggyőzni senkit arról, hogy ez vagy az a jobb választás, mert ez egyénenként változó.

BobTail: Igazán rendet tehetnél odafent ;]

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35815) Dave™ válasza Integrale (#35809) üzenetére


Dave™
nagyúr

De ezt most úgy mondod, mintha csak a navi meg a kamera lenne a 920 előnye... A nettó 14GB tárhelyet könnyen elfelejted pl. És nehogy már összehasonlítsuk a folyamatos rezgést/figyelmes funkciót a kétszeres tárterülettel és a többi hardveres/szoftveres szolgáltatással, nem egy kategória (persze csak akkor, ha objektívek vagyunk, szubjektíven lehet jobban szeretni ezt is meg a beats logót is a telefonon...)

btudos: az egész onnan indult ki, hogy melyik ajánlható és miért... Szerintem külön kellett volna választani az objektív és szubjektív szempontokat. De fentebb összefoglaltam, a külsőt meg mindenki el tudja dönteni melyik szebb/praktikusabb számára.

Integrale: tudom, láttam a korábbi 16GB-os hozzászólásod, csak a 8X-be nem fogsz tudni kártyát tenni, és 14-en kell elférned mindenképpen, ezzel szemben pedig van a rezgés és a figyelmes funkció előnye. De lehet csak nekem aránytalan a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#35816) btudos válasza Dave™ (#35815) üzenetére


btudos
Topikgazda

Nekem többet ér az, hogy folyamatosan rezeg a telefon a zsebemben, mint a kamera. Te is szubjektív dolgokról beszélsz, szerintem lezárhatjuk ezt a kört. :R

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35817) Воланд válasza BobTail (#35811) üzenetére


Воланд
titán

inkabb mond meg, hogy lesz vagy nem lesz? :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35818) Integrale válasza Blyan (#35812) üzenetére


Integrale
veterán

Kamera alatt leginkább az extra appokat értem, mondjuk írhattam volna akkor már alapból ezt :DDD
De korábbi hozzászólásban írtam, hogy sokszor olvasni, hogy annyira mégsem über alles a kamerája nappali fényviszonyok között.

"Bad reklám is reklám too"

(#35819) Integrale válasza Dave™ (#35815) üzenetére


Integrale
veterán

Olvasd el ezt, nekem is kicsi lenne a 16GB, össze tudnám húzni magam annyira, hogy elférjek, de nem akarom.

Bocs a külön hsz-ért!

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#35820) savoo válasza btudos (#35774) üzenetére


savoo
addikt

"egyszer elszállt a jack csati, de az bárhol előfordulhat" ;]

(#35821) Assdak


Assdak
őstag

Mindenki nyugodjon le a pi*saba, nekem már frissít...

az extras+info

[ Szerkesztve ]

(#35822) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Ugy pörög a topik, mintha valami érdekes dologról lenne szó, de csak hülyeségről vitáztok. Fejezzétek már be. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35826) neooen válasza Oppenheimer (#35822) üzenetére


neooen
aktív tag

Tegnap hajnal óta 70 hozzászólás, na mondom kijött a 8.1 :DD .

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#35827) Partyface007 válasza hülyegyerek (#35813) üzenetére


Partyface007
őstag

nem mondtam hogy régebbi, csak annyit mondtam hogyha már nokia akkor nekem a 925 jobban tetszik és én az hasonlítottam a 8x-hez..... nem a 920-at.

ennyi

(#35829) cellpeti válasza Oppenheimer (#35822) üzenetére


cellpeti
veterán

arról mindig többet lehet írni :DDD :DD

Tigris, tigris, csóvafény...

(#35830) kchris78 válasza neooen (#35826) üzenetére


kchris78
veterán

dehogyis. :) korábban nem jöhet ki csak később.. még a BUILD sem kezdődött el...

(#35831) Воланд


Воланд
titán

windows phone 8.1 preview for developers: aprilis 10, csutortok.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35832) Oppenheimer válasza Воланд (#35831) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Addig remélem nem esik szét a 920, mert már 3 saroknál is reped a háza. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35833) SpongyaBob válasza Воланд (#35831) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Én április 23-át olvastam :DDD

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#35834) Воланд


Воланд
titán

Samsung's next Windows Phone arrives in April without 8.1 update

loooool

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35835) desolator válasza Oppenheimer (#35832) üzenetére


desolator
senior tag

Leejtésektől? Mert akkor legalább igazolni tudom magamnak, hogy a szép új 820-amat elcsúnyítom egy tokkal :)

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#35836) Oppenheimer válasza desolator (#35835) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem, rendeltem egy kék házat ebayről és úgy látszik szar.

(#35834) woland_y2k: dögöljek meg, de nekem bejön. Valszeg üzemidőben jobb lesz a Lumiáknál.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35837) Blyan válasza Воланд (#35834) üzenetére


Blyan
félisten

De miért vicces ez? :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#35838) Blyan válasza Воланд (#35831) üzenetére


Blyan
félisten

Jeeee! :) Betettem az emlékeztetők közé ;]

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#35839) Воланд válasza Blyan (#35837) üzenetére


Воланд
titán

a lol a samsung szinonimaja. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35840) Zoli133 válasza Oppenheimer (#35832) üzenetére


Zoli133
őstag

Én azt remélem, hogy visszakapom eddig, az utóbbi 4 hetet 5 nap kivételével szervizben töltötte a telefonom. (L920) :(((

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#35841) Oppenheimer válasza Zoli133 (#35840) üzenetére


Oppenheimer
veterán

:(

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35842) Zoli133 válasza Oppenheimer (#35841) üzenetére


Zoli133
őstag

Egyébként tényleg meg kellene ragasztani azt a kék házat, nem?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#35843) Oppenheimer válasza Zoli133 (#35842) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem tudom milyen ragasztóra gondolsz, ami belülről ezt egybe tartaná, és visszaférne belé a telefon.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35844) Pttypang válasza Oppenheimer (#35843) üzenetére


Pttypang
veterán

Loctite 415 ;]

Everybody lies.

(#35845) savoo válasza Zoli133 (#35840) üzenetére


savoo
addikt

Fasza kis nokia minőség... :(

(#35846) Pietro 22


Pietro 22
aktív tag

Meghulyult a telefonom. Ha irok egy sms-t es elkuldom akkor elkuldi, de nem mutatja az uzenetek kozt. Vagy epp marcius 22-e es 12 ora valahany percet mutat a telefon. Ujrainditasok nem ertek semmit. Terulet ora stb beallitasok sem. Ujrainditas utan pl 11-re teszi az alap hangerot 15 helyett. Es folytathatnam... Mi lehet vele?

[ Szerkesztve ]

(#35847) fesii válasza Pietro 22 (#35846) üzenetére


fesii
aktív tag

Skynet átvette az irányítást.
Bocs ezt nem birtam kihagyni :B

[ Szerkesztve ]

(#35848) Pietro 22 válasza fesii (#35847) üzenetére


Pietro 22
aktív tag

Akkor kerem vissza!!! :D

(#35849) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

sziasztok! Lenne egy kérdésem a beépített facebook alapú csevegéssel kapcsolatban. Anélkül meg lehet oldani a csevegést, hogy a telefonkönyvembe (ahol azok vannak akikkel telefonon beszélek) ne kerüljenek bele a facebook ismerőseim? Csomó ember 2x van így benne. Illetve: felraktam ezt a facebook messenger-t , a külön appot. Írás közben van a billentyűzet fölött egy vastag fekete sáv, ezt nem lehet eltűntetni? Nincs ott semmi.. Sima üzeneteknél vagy vibernél nincs ott.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Laca

(#35850) Pttypang válasza skylinelaca (#35849) üzenetére


Pttypang
veterán

Szótár, vágólap.

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.