Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35251) Pttypang válasza T.Peter (#35250) üzenetére


Pttypang
veterán

Az automatizálást lehet beállítani, ahogy wp7-en is.

Everybody lies.

(#35252) T.Peter válasza Pttypang (#35251) üzenetére


T.Peter
őstag

Az advanced menupontrol tudok csak, amit meg lehetne allitani ezzel kapcsolatban. 16%-on vagyok, 20 felett hamarosan kikiserletezem magamnak.

(#35253) Bogyó bá' válasza T.Peter (#35250) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De egyszer be kell állítani kapcsolni, hogy így működjön. Utána már teszi a dolgát...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35254) T.Peter válasza Bogyó bá' (#35253) üzenetére


T.Peter
őstag

Az advanced menupont alatt mar kapasbol azon all, hogy conserve battery when battery is low.

Szerk: Vagy ugy. Nem remlik, pedig a mostani 8-as elott 7-esem volt.

[ Szerkesztve ]

(#35255) T.Peter válasza T.Peter (#35254) üzenetére


T.Peter
őstag

A Youtube és a kísérletezés segítségemre volt. Picit máshogy néz ki wp7-en, de az elv ugyanaz, csak a wp8-on lévő toggleswitch-csel és advanced gombra előbukkanó listaelemekkel máshogy állítható.

(#35256) Zoli133 válasza T.Peter (#35250) üzenetére


Zoli133
őstag

Beállítások/energiatakarékos üzemmód alatt állítsd be, hogy alacsony töltöttség esetén kapcsoljon be, akkor be fog kapcsolni.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#35257) T.Peter válasza Zoli133 (#35256) üzenetére


T.Peter
őstag

Köszi, tegnap már rájöttem, hogy miben más wp7-hez képest. A toggleswitch-et kell elhúzni "on"-ra, hogy utána a listából kiválasztott elv szerint működjön. Ez ugyebár wp7-en checkbox-szal volt megoldva. Bár ebben a "will turn on when battery is low" állapotban is kéken írja a remaining time-ot (plusz hozzáad pár órát gondolom amiatt, hogy hozzáadja a 20%-nál kezdődő energia spórolásból fakadó megtippelt pluszt), ami wp7-nél maradt fehér. Itt csak akkor fehér, ha "off"-on van a toggleswitch.

[ Szerkesztve ]

(#35258) Dzsosy


Dzsosy
senior tag

Nektek a tárterület ellenőrzésnél az "Egyéb"-nél mennyit ír? Nekem 3,1 GB-ot, de kicsit sokallom.

(#35259) Pttypang válasza Dzsosy (#35258) üzenetére


Pttypang
veterán

Toroltesd.

Everybody lies.

(#35260) Dzsosy válasza Pttypang (#35259) üzenetére


Dzsosy
senior tag

Mivel? A törölhető mennyiséget 300 MB-nak írja..

(#35261) jockas válasza Dzsosy (#35260) üzenetére


jockas
senior tag

HR...az mindenre megoldás! :DDD

Nekem egyébként 1,6GB-ot ír ki...viszont engem az sem érdekelne, ha a duplája lenne, 32GB-ban elfér. :) Nem szoktam nézni, hogy mi mennyit foglal...

(#35262) Pttypang válasza Dzsosy (#35260) üzenetére


Pttypang
veterán

Böngésző előzmények?
Ha nagyon zavar, akkor hr.

Everybody lies.

(#35263) Partyface007


Partyface007
őstag

Sziasztok!

Lenne egy ravasz fogós frissítéssel (OTA) kapcsolatos kérdés:

Ha telefon kártyafüggetlen (HTC 8X) de vodafone.de a hálózat magyar vodafone-os a SIM kártya akkor a telefon hova megy a frissítésekért? :-)

(#35264) aero. válasza Partyface007 (#35263) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Product code alapjan, tehat amelyik országba vasaroltad

(#35265) Partyface007 válasza aero. (#35264) üzenetére


Partyface007
őstag

Itthon vásároltam és függetlent igértek ami igaz is de ahogy említettem vodafone.de van hálózatnak feltüntetve a setting/about-nál ....

melyik a product code pontosan?

(#35266) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Beállítottam egy Riasztást, ami minden nap meghatározott időpontban emlékeztet valamire. A gondom az, hogy függetlenül a telefon aktuális hangerejétől mindig marha hangos hangjelzést ad ki magából. A cél az lenne, hogy az aktuális hangerőn adja ki a hangot. (Most pl. 1/30-as hangerőn van a telefonom, és nem sokon múlt, hogy nem ébredt fel rá a kisfiam a csukott ajtó mögött a szomszéd szobában, olyan hangos volt.)
Van erre valami megoldás, vagy ez is a WP8 egyik bosszantó hiányossága?
(Lumia 620, T-Mobile, minden friss)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#35267) duo válasza Laslow (#35266) üzenetére


duo
őstag

wp8.1 lesz a megoldás. addig egy erősödő halkból hangos ébresztőhangot kell beállítanod. ez van. nagy levegő, csengőhang beállít. (természetesen bosszantó tud lenni, de nem leszel beljebb ha dühöngsz miatta.) csináltam pár ébresztó hangot, így hogy lassan van felkeverve, és kész.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#35268) btudos válasza Laslow (#35266) üzenetére


btudos
Topikgazda

Ismétlődő naptárbejegyzéssel meg tudod kerülni a problémát. A riasztás riaszt/ébreszt, tehát legyen hangos, hogy tuti észrevedd. A naptárbejegyzés meg a beállított hangerőn szól.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#35269) Laslow válasza duo (#35267) üzenetére


Laslow
senior tag

Köszönöm.
Nem értem hogy lehetett így kiadni a WP-t, hiszen ezt laikusként egyértelműen az alapfunkciók közé sorolnám - meg sem fordulna a fejemben, hogy a riasztások hangerejére ne legyen hatással az aktuális rendszerhangerő.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#35270) sirály69 válasza btudos (#35268) üzenetére


sirály69
őstag

Ma lettem tulaja 1 Lumia 925 telónak.
Van valamilyen módja, hogy megtudjam, hogy gyárilag független a telefon vagy csak függetlenítették?

Szerver Hosting Debrecenben

(#35271) Zoli133 válasza Laslow (#35269) üzenetére


Zoli133
őstag

Nekem igen, velem előfordult már, hogy droid nem keltett mert este lehalkítva hagytam. Így én örülök, hogy az ébresztő az felkelt, nem számít mit csinálok este.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#35272) Laslow válasza btudos (#35268) üzenetére


Laslow
senior tag

Lecseréltem ismétlődő naptárbejegyzésre, köszönöm a tippet. (Igaz, ebben meg zavarni fog, hogy folyton kiírja majd az eseményt a csempére, de ez van 8.1-ig...)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#35273) gyurkikrisz válasza Laslow (#35269) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

És ha véletlenül lehalkítva tennéd le a telefont este? Akkor is bajod lenne? :))

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#35274) Laslow válasza Zoli133 (#35271) üzenetére


Laslow
senior tag

Ja, de ennek nem Ébresztő, hanem Riasztások a neve. A korrekt megoldás az lenne, hogy legyen egy kapcsoló minden riasztás részleteinél, hogy az aktuális hangerőn riasszon, vagy egy előre meghatározottan.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#35275) Zoli133 válasza Laslow (#35274) üzenetére


Zoli133
őstag

Ok, akkor Riasztás. A tűzoltóknál is riasztás van tűz esetén, az se szólalhat meg halkan...
Egyébként a megoldási ötlet nem rossz.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#35276) spider80 válasza Laslow (#35269) üzenetére


spider80
őstag

Nem így adták ki. Wp7-en még úgy volt,hogy azon a hangerőn ébresztett,ahogy a telefont leraktad. Ha némán volt,akkor némán. Akkor meg mindenkinek az volt a baja,hogy hogy lehetett így kiadni,hogy a rendszer hangerőtől függ az ébresztés hangereje. Utána változtatták a mostanira.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#35277) Integrale válasza spider80 (#35276) üzenetére


Integrale
veterán

Nem, WP 7-en is a beállított hangerőtől függetlenül ébresztett!

(asszem a NoDo elött volt úgy, hogy az aktuális hangerővel ébresztett)

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#35278) spider80 válasza Integrale (#35277) üzenetére


spider80
őstag

Tehát a wp7-et úgy adták ki,ahogy írtam :) És igen,vagy a Nodo-val,vagy a 7.5-el lett a mostani. Nekem is a Nodo rémlik.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#35279) Lall válasza Integrale (#35277) üzenetére


Lall
veterán

Én inkább arra is nemet mondanék. Mindig ugyan azon a hangerőn ébresztett, NoDo előtt is (emlékeim szerint).

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#35280) Integrale válasza spider80 (#35278) üzenetére


Integrale
veterán

Igaz, másodjára olvasva már értettem, hogy WP7 alatt te a frissítések előtti rendszerre gondoltál, én pedig WP 8 előttire egy kalap alá véve minden frissítést.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#35281) Lall válasza Integrale (#35280) üzenetére


Lall
veterán

Utána olvasva valóban úgy volt régen ahogy írtad. Bár én Mango utánt olvastam. Mindenesetre én nem emlékszem rá :)

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#35282) Spinmaster


Spinmaster
csendes tag

sziasztok!

Egy települő frissítés után ez fogadott a fogaskerek után:
MIT CSINÁLJAK???????
ZSÍR ÚJ A TELEFON!!! LUMIA 620

(#35283) Dzsosy válasza Pttypang (#35262) üzenetére


Dzsosy
senior tag

Köszönöm a válaszokat. A böngésző előzményeket már töröltem, de az egyébből nem csökkentett. Lehet valami telepítő ragadt bent. (vagy van egy app ami mutat egy downloads mappát 1,4 GB hely foglalással, de nem fér hozzá)

Majd HR lesz, de megvárom vele a 8.1-et. :P (úgyis van 2-3 GB szabad helyem még így is)

(#35284) emvy válasza Spinmaster (#35282) üzenetére


emvy
nagyúr

Garancia.

while (!sleep) sheep++;

(#35285) Black$taR válasza Spinmaster (#35282) üzenetére


Black$taR
tag

Vedd ki az akksit 10 percre. Utána rakd vissza és tedd töltőre. Várj 20 percet. Ezután HR Bill. kombináció, ha nem akkor gari mert a kernel rongyolt el.

Nokia 3210; Nokia 5800 XPress Music; OT-990 (2.3.4); Lumia 620; Lumia 640 LTE; Redmi Note 4X; Redmi Note 5 (4/64); Redmi Note 7 (4/64); Redmi Note 8T (4/64)

(#35286) Spinmaster válasza emvy (#35284) üzenetére


Spinmaster
csendes tag

GSM-ben vettem, minden ok, csak annyi hogy olasz product kód...
Nagyon gyorsan szükségem lenne a telóra... Akkor most hová vigyem Nokia szervíz vagy a GSM-be vissza???
Szerintem vmi software hiba lesz, az lehet hogy ott gyorsan újrarakják az OP rendszert??
Szerintetek????

[ Szerkesztve ]

(#35287) Spinmaster válasza Black$taR (#35285) üzenetére


Spinmaster
csendes tag

Az mit jelent?

(#35289) meszike91 válasza Spinmaster (#35287) üzenetére


meszike91
senior tag

Ezt a kombinációt tarsd nyomva legalább 10 mp-ig, talán segít.

du, du hast, du hast mich

(#35290) Spinmaster válasza meszike91 (#35289) üzenetére


Spinmaster
csendes tag

Ha ez sem segít?
Ha ez a kernel hiba van akkor mit kell csinálni? Mármint mennyi idő és pénz?

(#35291) consono válasza Spinmaster (#35290) üzenetére


consono
nagyúr

Megpróbálhatod még a hivatalos recovery-t is: Innen letölthető, de sosdem próbáltam.

"In God we trust. All others must bring data"

(#35292) Spinmaster válasza consono (#35291) üzenetére


Spinmaster
csendes tag

Ezt használta már valamelyikőtök? Érdemes megpróbálni?

(#35293) neooen


neooen
aktív tag

A fényképek csempén mi alapján forognak a fényképek a csempén :) ? Hogy lehet beállítani, hogy csak bizonyos képek vagy mappa tartalma seregjen, pörögjön a csempén :) ?

Meg akkor ezt is megkérdezném [link] mármint a ha kerső gombot megnyomjuk. Én nem állítottam át, mert még zavarna ha minden angolul menne, de kolléga megtette [link] és semmi nála, ötletek?

[ Szerkesztve ]

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#35294) saiyajin válasza neooen (#35293) üzenetére


saiyajin
senior tag

A latni kivant kepeket tedd a kedvencekhez, es akkor csak azok kozul valogat. (A megnyitott kepnel .../hozzaadas kedvencekhez)

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#35295) glehel válasza Spinmaster (#35282) üzenetére


glehel
senior tag

Ota-n kaptál egy frissítést és az rontotta el?

(#35296) Dzsosy válasza neooen (#35293) üzenetére


Dzsosy
senior tag

Azok a képeket teszi ki, amiket beállítasz kedvencnek (természetesen, ha nincs kedvenc, akkor random teszi ki a képeket).

A zene felismerő az régió függő sajnos. Ha magyar a microsoft acountod régiója akkor nem is lesz zenefelismerő. Ehhez át kell migrálni usa/uk/német régióra.

Migrációról itt olvashatsz.

(#35297) Jofi81 válasza Dzsosy (#35296) üzenetére


Jofi81
őstag

Érdemes átállítani a régiót? Több szolgáltatás lesz elérhető? Vagy származik belőle valamilyen hátrányom is?

(#35298) Bukk900 válasza Spinmaster (#35292) üzenetére


Bukk900
őstag

Szerviz előtt próbáld ki, ez egy hivatalos elsősegély program. [link]
Legalul válaszd azt, hogy az eszközöm nem indult újra, használtam 620-on, amikor már két órája csak fogaskerekezett, pár perc alatt helyrehozta.

(#35299) kchris78 válasza Spinmaster (#35286) üzenetére


kchris78
veterán

Sikerült megoldani? Én is GSM ben vettem, ha egy frissítés után egy ilyen fogadhat, inkább halasztani fogom, és beviszem hozzájuk amikor kijön hivatalosan a 8.1...

(#35300) kchris78


kchris78
veterán

WIFI: használja a wifit a wp ha nem használom a telefont? Vagy olyankor csak a mobilnetet? Tiltott mobilnet és aktiv mailsync esetén érdekes vagy FB...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.