Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38601) AthlonXP válasza pushalias (#38596) üzenetére


AthlonXP
őstag

Igen, direkt van úgy írva!!
"Víruskergető!" Engem meg pl. ez zavar..
De már elnézést, de csak rossz napod van, vagy direkt teszed itt a "nyelvtan nácit"? :U

(#38602) Adler válasza AthlonXP (#38595) üzenetére


Adler
aktív tag

Köszi a választ!

Akkor nod antivirus 7.0 kapcsolta ki. Ezt jó tudni! :R Win7 alatt egymás mellett futottak! :)

Abban még tudtok segíteni, hogy hogyan lehet rögtön az asztalra bootolni?

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#38603) sixpak válasza LonGleY (#38566) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hi. Mit értesz a grafikai visszalépés alatt?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#38604) Johni5 válasza Adler (#38602) üzenetére


Johni5
őstag

Kötelező olvasmány.
Hunork : Nekem csak USB 3.0-ba látja a telómat

[ Szerkesztve ]

(#38605) pvt.peter válasza pvt.peter (#38424) üzenetére


pvt.peter
őstag

vki erre? [link]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#38606) Old FatBoy válasza GEPESZ66 (#38587) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Detto.
Én a 3.0 óta vagyok így és most a 8.1-el is tökéletesen elégedett vagyok,elégedettebb mint a 7-el pedig azt is nagy áttörésnek éreztem.

Audiophile Troll

(#38607) Old FatBoy válasza VoidXs (#38600) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

MX620-al semmi ilyet nem tapasztaltam igaz első dolgom volt friss drivert nézni hozzá.
Pedig elég sokat játszom.

Audiophile Troll

(#38608) LonGleY válasza sixpak (#38603) üzenetére


LonGleY
veterán

Az Aero kiherélését, XP-s szintre visszadegradálását.

Ilyet mikor csinálsz 8 alatt?

Nem az új UI-ra gondoltam, mert az önmagában is nevetséges.

[ Szerkesztve ]

(#38609) bepken


bepken
veterán

dreamspark útján sikerült hozzájutnom a jogtiszta rendszerhez, így mostanra nálam is 8.1 hasít! azt kell mondjam, eddig minden várakozásomat felülmúlta!
anno még a 8-as preview verziójával volt egy röpke közös délutánunk, az akkor el is vette a kedvemet az egésztől. szerencsére itt most ilyesmiről szó sincs :)

telepítés valóban kissé másabb volt, mint az eddig megszokott, picit az android telefon első indítására emlékeztetett :) (fiók hozzáadás, mit szinkronizáljon/mit ne, stb) - viszont úgy tippelem, ha mindent automatikusan hagy az ember, akkor bitang gyorsan kész lehet vele! (jó, mondjuk a win7-re se lehet panasz ilyen téren)

magával a rendszer logikájával kicsit még ismerkednem, ha úgy tetszik "barátkoznom" kell..viszont egy hamar megszerethető és megtanulható felületről van szó, úgyhogy ezzel nem lesz gond :)

nagyon nagy pozitívum számomra (nem túl izmos a laptopom), hogy a legtöbb program, amit eddig feltettem és elindítottam, gördülékenyebben fut! ahhoz, hogy ilyen teljesítményt érjek el win7 alatt, majdnem minden bohócságot ki kellett kapcsolnom! (persze nem tettem :DDD)

tehát nagyon örülök, hogy megléptem ezt a dolgot, eddig abszolute meg vagyok elégedve.

(#38608) LonGleY! nekem ez a csillogó üvegfelület sokszor a lapos halálát jelentette (vagy legalábbis alaposan megfogta)...ráadásul nem néz ki annyival jobban egy matt ablak keretnél, hogy mindazt az erőforrást, amit igényel, meg is érdemelje...szvsz.

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#38610) Steelmanus válasza bepken (#38609) üzenetére


Steelmanus
addikt

nekem ez a csillogó üvegfelület sokszor a lapos halálát jelentette (vagy legalábbis alaposan megfogta)...ráadásul nem néz ki annyival jobban egy matt ablak keretnél

Hat meg ha be is allitod hogy ugy nezzen ki az Aero ahogy szeretned akkor mit szolnal. Az a minimalista kinezet ami a W8-ban van nem hogy nem szep, egyenesen ronda.

(#38611) Adler válasza Johni5 (#38604) üzenetére


Adler
aktív tag

Köszönöm! :R

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#38612) bepken válasza Steelmanus (#38610) üzenetére


bepken
veterán

akárhogy nézem, kevesebb memóriát zabál ez a felület, mint egy teljesen lebutított win7 felület (tehát aero nélkül)
tényleg nehezemre esett, de néha belefutottam olyanba, hogy egyszerűen muszáj voltam kikapcsolni az aerot, hogy normális (élvezhető) teljesítményt érjek el az adott programnál. ilyenkor pedig rendre megfogalmazódott bennem a gondolat, hogy "mindezt miért? mert van egy átlátszó ablakkeretem?" - egyszerűen csak azt mondom, az én esetemben nincs arányban a felület szésége és a lefoglalt erőforrás mértéke...szvsz nem ad annyival többet, hogy megérje ezt az áldozatot.

persze, ha izmosabb gépen lennék, akkor valószínűleg nekem is más lenne a véleményem :) úgyhogy ezen nem fogok Veled (és mással sem) összeveszni.

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#38613) Boonen007 válasza Steelmanus (#38610) üzenetére


Boonen007
őstag

Az, hogy mi a ronda es szep egyen fuggo... Nekem semmi bajom vele elvegre barmit is csinalok a gepen nem a kereteket nezem..

(#38614) Steelmanus válasza bepken (#38612) üzenetére


Steelmanus
addikt

Dehogy akarok en Veled osszeveszni. Csak azt szerettem volna jelezni, hogy a kikapcsolt Aero felulet mellett is nagyon szepen beallithatoak pl az ablakkeretek de mas is, W8 alatt ezt csak registry hackel tudod elerni raasasul pl ha egy ablak szinet vagy a felso menusavot szeretned allitani akkor azt csak hexaban teheted meg. A W7-nel legalabb adott volt a lehetoseg a valasztasra magad dontottel hogy mikent nezzen mi az, amit esetleg napi 8 oraban nezned kell.

[ Szerkesztve ]

(#38615) bepken válasza Steelmanus (#38614) üzenetére


bepken
veterán

a keret színét itt is olyanra állítom, amilyenre csak akarom. vagy nem tudom, mire gondolsz.

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#38616) TRob1 válasza Boonen007 (#38613) üzenetére


TRob1
veterán

Így van.
Valaki használja a rendszert, valaki meg az ablakokban gyönyörködik. :D
(Olyan mint a Start menü... valakinek az élete hogy abban lépkedjen le/föl, jobbra/balra reggeltől estig... mások meg inkább használják a telepített programjaikat :DDD)

¤ R'n'R ¤

(#38617) edeleny


edeleny
őstag

Srácok segítsetek!

Indulás után ha elindítom a Firefox-ot lefagy a Win 8.1. Nem tudom mi a hiba, a legújabb , már amit találni driverek vannak fenn. Szinte használhatatlan a rendszer.
Ha el is indul, és tudok böngészni, ha a görgetősávot gyorsabban megmozdítom rögtön lefagy!

Tegnap már úgy nézett ki, hogy az itt, és máshol olvasott okosságok miatt orvosoltam a problémát, de ma már legalább 5x lefagyott.

Elméletileg minden friss, és törve sincs!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#38618) LLKobe válasza edeleny (#38617) üzenetére


LLKobe
veterán

CPU/VGA tuning van? Ha igen akkor azt nullázd le.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#38619) rayoliviero válasza edeleny (#38617) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nekem pedig a Utorrent alatt van fagyás néha. Win 7 alatt nem volt.

(#38621) freelanced


freelanced
addikt

És lehet tudni, hogy mikor lesz használható a 8.1 játékra is? Csak jön valami frissítés, nem?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#38622) #19617792 válasza freelanced (#38621) üzenetére


#19617792
törölt tag

miért ne lenne használható játékra is? nekem már a "leak" óta van RTM fent és mindent tudok vele csinálni.

(#38623) marcusa válasza freelanced (#38621) üzenetére


marcusa
addikt

Nekem sem volt még gondom semmilyen játékkal sem. :N

:-)

(#38624) H.Ezredes válasza #19617792 (#38622) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Pontosan. Eddig nekem minden játék ment rajta....

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#38626) edeleny válasza LLKobe (#38618) üzenetére


edeleny
őstag

VGA tuning sohasem volt (amíg a Catalyst Control Centerben volt lehetőség, addig volt)

Most már CPU sincs, A Win8 előtt tettem fel az uj BIOS-t, alapon van!

Dúsztom sincs! Néha úgy befagy, hogy sima PC ujraindításnál nem látja az SSD-t amin van, áramtalanítani kell a gépet.

Win7-nél soha sem volt fagyás, pedig meg volt kergetve a proci rendesen!!

Ami még itt tart az a 15 másodperces Boot idő.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#38629) k.soma


k.soma
senior tag

Sziasztok!

A következő problémával kapcsolatban kérném ki a véleményetek.
A helyzet a következő: Win7 mellé felraktam Win8.1-et. Amikor a Win8.1 alvó módba rakja magát, nem tud felébredni a gép. Beindul, de csak mennek a ventik kb. Azután hosszan nyomvatartva a power gombot kikapcsolom a gépet, de mikor újra bekapcsolom a bios sem jön már be, a monitorom be sem kapcsol, mintha nem kapna jelet. [link]
Ezt a ki-be kapcsolást ismételgethetem, de nem segít. Rövid power gombra és resetre sem reagál a gép, tényleg mintha a bios ki lenne iktatva. Először azt hittem, hogy alaplap vagy táphiba. De aztán amikor jó lett a gép, bírta a terhelést a táp, úgyhogy azt kizártam. A bios ha jól tudom a legfrissebb verziójú, amiben már van Win8 támogatás.
Viszont ha egy ideig hagyom a gépet (kikapcsolt állapotban) magától megjavul, és normálisan bebootol.

Azon kívül, hogy az alvó módot kapcsoljam ki, mit tudok tenni, mi okozhatja ezt a jelenséget?
(A gépem az adatlapomon fel van tüntetve.)

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#38631) bepken


bepken
veterán

a "Fényképek" élőcsempén nem "mászkálnak" a képek? azt hittem, rá lehet valahogy bírni, hogy dobálja a képeket, de eddig nem igazán sikerült...

illetve a csempék színét lehet valahogy módosítani? ahogy nézem, magához az ikon színéhez szokott igazodni (normál módon telepített alkalmazásnál)

illetve kisebb kényszert érzek, hogy az "Asztal" csempét eltávolítsam a kezdőképernyőről, viszont akkor meg ugye nincs windows gombos asztalra váltás (se start gomb)...gondoltam arra, hogy ezt megoldaná az asztalra bootolás. van esetleg más alternatíva?

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#38632) edeleny válasza k.soma (#38629) üzenetére


edeleny
őstag

A jelenség okát nem tudom, de ha megnyugtat nálam is ezt csinálja. Ha áramtalanítod a gépet 15-20 mp-re, akkor rögtön indul!
Gyakorlatilag a reset gomb használhatatlan, mert kikapcsolja ugyan a gépet, de utána semmit sem csinál!

Az alaplap kivételével gyakorlatilag hasonló masinánk van!

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#38633) LLKobe válasza edeleny (#38626) üzenetére


LLKobe
veterán

Néha úgy befagy, hogy sima PC ujraindításnál nem látja az SSD-t amin van, áramtalanítani kell a gépet

Akkor ott valami komoly hardver probléma van, vagy esetleg inkompatibilitás, ez sztem tuti nem a windows hibája. Vagy valami driver eldobja magát folyamatosan. Ilyen komoly gondok win miatt tuti nincsenek.

HD3850 támogatott még, vagy csak legacy driver van hozzá?

(#38634) kalap12: Látom folytatod az értelmetlen rinyálást:) Írj le egy konkrét problémát, és figyeld meg hogy 10 percen belül megkapod rá a megoldást. Milyen működésbeli problémákról beszélsz? Írd le, ráteszem a bal herémet hogy user error.

Lefogadom hogy ha leülne melléd valaki aki tudja hogy mit csinál, hogy fél óra alatt megoldaná az összes gondodat, csak könnyebb rinyálni mint google-be beírni a problémát, és 5 perc alatt megoldani.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#38634) kalap12


kalap12
tag

érdekes, itt mindíg valaki beírja, hogy neki semmi de semmi baja a 8-al, nagyon is jó rendszer, amikor valaki itt fikázza a rendszert, hogy szar katasztrófa, ennek ellenére tonnaszámra hemzsegnek az idióta hibák és a használhatatlanság felsőfoka, ami egy win 7-nél nem volt soha! Itt logikátlanságok garmada van, működésbeli problémák ezerrel, ne szenvedjetek gyerekek, rakjátok vissza a win 7-et, az a tuti. Nálunk az összes ügyfél sírva hozza vissza a gépét, hogy ezt a szart szedjük le, és win 7-et rakjunk rá, mert elegük van, ennyi!

(#38635) #19617792 válasza kalap12 (#38634) üzenetére


#19617792
törölt tag

ennyire bizonyítási kényszered van, hogy bemagyarázod azoknak, akiknél remekül működik a rendszer, hogy az mégsem működik?

(#38636) TRob1 válasza kalap12 (#38634) üzenetére


TRob1
veterán

Sztem az ügyfeleitekkel van a baj, de legfőképp veletek (és nem a winnel).

Olyan nincs hogy sokmindenkinél jól müxik akkor az xar. Akkor ahol gond van, ott vannak problémák (és legfőképp driver/hardver gondok - mint ahogy párszor már bebizonyosodott)

¤ R'n'R ¤

(#38637) edeleny válasza LLKobe (#38633) üzenetére


edeleny
őstag

Mivel kb 60 napos Win7-es SSD használat mellet 0, az az NULLA fagyás, vagy SSD eldobás volt, úgy hogy a proci, és a lap eléggé meg volt húzva, én inkább valami Win8 driverre gyanakodnék, vagy magára az op.-ra.

De ugyan az a problem mint az előzőekben belinkelt vidoban.

Elméletileg van hozzá driver (HD3850), gyakorlatilag meg a fene tudja.

Valamit szedtem hozzá.

Visszaolvasva nekem is sikerült sok problémát megoldani, de ez kifogott rajtam!

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#38638) sixpak válasza LLKobe (#38633) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hi, nálam csak egy probléma van vele, viszont az felettébb bosszantó. Mégpedig, hogy minden bekapcsolás után újra kell indítanom a routert néhányszor, hogy legyen internet. Korlátozott hálózatot ír.
Létezik erre valami megoldás?
Már ott tartok, hogy a routert inkább kiiktattam, csak így nincs wifi a feleségem laptopján, meg a gyerekek is vinnyognak, hogy hova tűnt a wifi a telefonról. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#38639) kalap12 válasza #19617792 (#38635) üzenetére


kalap12
tag

Ha működik is, körülményes a használata, és dupla annyi idő rajta ha dolgozik az ember, minden rajta. Logikátlan, ha működik akkor is

(#38640) LLKobe válasza edeleny (#38637) üzenetére


LLKobe
veterán

Elméletileg van hozzá driver (HD3850), gyakorlatilag meg a fene tudja.

Valamit szedtem hozzá.

Na az ilyenek miatt vannak gondok:) Tudni kell hogy mit szedsz le, és az win 8.1 kompatibilis-e. Arról olvastam hogy a legacy driverekkel akadnak gondok. De ez már csak ilyen XP alatt is voltak gondok a TNT2-vel, mert hogyezer éves hardver az oprendszerhez képest.

Egy kis bizonyíték hogy nekem tökéletesen műxik, gyorsan, és még szép is:

(#38639) kalap12 : Már megint, immár sokadszorra irkálod a hülyeségeket. Mi körülményes meg lassú? Azt tűzöl ki a start képernyőre amit akarsz, és egy kattintás elindítani BÁRMIT. Míg a régi start menübe mehettél bele lépcsőzetesen a dolgokba.

De látom te tényleg csak rinyálni tudsz de konkrétumot leírni nem, menj inkább a win7 topikba és inkább ott gyűjtsd a hsz.-eket azzal hogy az milyen isteni.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#38641) freelanced válasza #19617792 (#38622) üzenetére


freelanced
addikt

Azt írták, hogy nem valami jó az egér, meg nem kompatibilis a játékokkal meg ilyesmi.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#38642) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Üdv

Lenovo IdeaPad B590 59-374005 notebookhoz tervezek Windowst venni.

1. kérdés: Win8 jó lesz-e hozzá.
2. kérdés: Iponban látom már kapható 8.1 akkor gondolom azt érdemes venni, nem sima 8ast: [link] Mi a különbség 8.1 és 8.1 Pro közt, mert árban 11k a különbség

(#38643) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
Még csak most ismerkedek a Win8-al (egyelőre a 8.1 nincs fenn még fel sem ajánlotta!), de van máris két kérdésem!
1. Lehet utólag a beállításokat szinkronizálni? Mit értek ez alatt? A bejelentkezésnél, nem a MicrosoftID van megadva, viszont jó lenne, hogyha a beállítások felhőben tárolódnának.
2. Ha átváltok MicrosoftID fiók, az akkor is beenged a Win8-ba, ha éppen valamiért nincs net?
Bocsánat a láma kérdésekért, a választ pedig előre is köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#38644) kalap12 válasza LLKobe (#38640) üzenetére


kalap12
tag

Az, hogy a dolgok egyik felét itt, a másik felét meg máshol kell beállítani+kétszer háromszor annyi kattintás valamit elérni beállítani, mint a win 7-nél, és ez idegesítő egy idő után!

(#38645) LLKobe válasza Dolphine (#38643) üzenetére


LLKobe
veterán

1. Lehet utólag a beállításokat szinkronizálni? Mit értek ez alatt? A bejelentkezésnél, nem a MicrosoftID van megadva, viszont jó lenne, hogyha a beállítások felhőben tárolódnának.

Lehet, bármikor átválthatsz online fiókra.

2. Ha átváltok MicrosoftID fiók, az akkor is beenged a Win8-ba, ha éppen valamiért nincs net?

Persze. Szép is lenne ha nem engedne:)

(#38644) kalap12: Látom te tényleg write only üzemmódban működsz. Előzőleg leírtam a választ, de te habzó szájjal írod ugyanazt továbbra is. Én mostantól ignorálok mindent amit írsz, látom feleslegesen cseszem el veled az időmet.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#38646) #19617792 válasza kalap12 (#38639) üzenetére


#19617792
törölt tag

akkor ezt légy szíves magyarázd meg nem egy fejlesztőként dolgozó barátomnak is, mert gyorsan és hatékonyan tudnak dolgozni rajta.
egyébként ha ennyire útban van a Metro, akkor ClassicShell. megoldás van, nem nyávogás.

[ Szerkesztve ]

(#38647) Sonja válasza DjDanee87 (#38642) üzenetére


Sonja
veterán

Itt láthatod a különbséget a Core és Pro verzió között.

Szvsz otthoni felhasználásra tökéletesen elég a Core, azaz az alap változat, pont amit linkeltél. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#38648) TRob1 válasza kalap12 (#38644) üzenetére


TRob1
veterán

Írj már konkrétabban. Mit kell itt is és ott is állítgatni? És mit kell egyáltalán állandóan állítgatni? Nem belövöd a rendszert egyszer és utána használod hónapokig/évekig???

¤ R'n'R ¤

(#38649) DjDanee87 válasza Sonja (#38647) üzenetére


DjDanee87
addikt

Köszi. Már csak egy kérdés. Munkahelyen lesz használva, oda is jó az OEM megoldás ugye? (számla lesz róla)

(#38650) Joker88 válasza DjDanee87 (#38642) üzenetére


Joker88
őstag

ha ez a specifikáció jó,akkor szerintem menni fog. :-)
de itt van egy ún. Windows 8 frissítési segédprogram. Kiírja ha valami nem jó,nem kompatibilis.. Program

In loving memory of Garrett Lockhart

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.