Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38101) GuruZone válasza tomp (#38098) üzenetére


GuruZone
őstag

326.80 beta volt fent egészen szeptember 18-ig, amíg meg nem jelent a 327.23 WHQL.

most kipróbálom a 331.40 bétát

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#38103) xxSanchez válasza viktor82 (#38086) üzenetére


xxSanchez
őstag

Szerintem csak Windows 8-on használható az a Windows 8.1 Assistant.

(#38092) Mikulásbá: Nem, telepíteni nem lehet Windows 8-as szériállal, itt viszont leírtam, hogy hogyan működik.

Heyho.

(#38104) pzstm válasza Visormail (#38102) üzenetére


pzstm
titán

a tavaszi Spring GDR update kisebb horderejű lesz jelenlegi tervek szerint mint a 8.1-es frissítés, várhatóan a WP 8.1-el együtt szeretnék kidobni ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#38105) Imy


Imy
veterán

Felkerült a 8.1 a gépemre. ~2.5 órás procedura.

Frisítés után minden angol nyelvű.... Fel kellett tenni a magyar nyelvet, de ezt miért nem tudja? :F

A videókártyám driverét nem ismerte fel, kis felbontással indult.... 256Mb memórát látott benne... Frisyítettem a win7 64 bites driverrel, s jó....

De a 8.1-eshez képest semmit nem látok, ami jobb lenne....

A gagyi háterek helyett valami normális témát nem lehet leszedni?

(#38106) xxSanchez válasza Imy (#38105) üzenetére


xxSanchez
őstag

A nyelvi csomag valószínűleg ezért törlődött ki. Milyen témára gondolsz? Hátteret berakhatsz akármilyet, utána pedig az ablakok színét is módosíthatod.

Heyho.

(#38107) dejaris


dejaris
addikt

A dell tudja az igazsagot :D

(#38108) vlevi


vlevi
nagyúr

Olvastam valahol olyat, de most nem talalom, hogy a winrt-s win8.1 frissitest visszavontak.

(#38109) pzstm válasza vlevi (#38108) üzenetére


pzstm
titán

igen. Van ugyanis állítólag egy kevés százalék, ahol nem annyira okés a frissítés (én 10 körüli Surface RT-s emberkét kérdeztem, mindegyiknek simán ment a frissítés)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#38110) nicu71


nicu71
addikt

valaki légyszi válaszoljoon :R

Nekem tök jól működik minden,a síma 8 al sem volt problémám.Este felment a 8.1 :K
Egy kérdés mégis...az IE minden egyes megnyitott lapnál megkérdi,futtassa -e az activex vezérlőt?
ez idegesít megmondom őszintén,gyors megoldásnak beállitottam hogy "közepes" legyen a biztonsági szint.Jó ez így,vagy valami mással próbálkozzak?

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#38111) adamssss válasza nicu71 (#38110) üzenetére


adamssss
veterán

Ha megy az angol itt mindent megtalálsz h mit hogyan állíts be, úgy hogy az neked kényelmes legyen.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38112) ntomtb


ntomtb
tag

Sziasztok!

A 8.1 nem nagyon akar működni a Hamachival illetve az AoE 3-mal. Netet kutatva nem sok infót találtam a hibáról, még kevesebbet az esetleges megoldásról... Esetleg más alternatívát (jobb híján) tudnátok?

(#38113) nicu71 válasza adamssss (#38111) üzenetére


nicu71
addikt

nem megy úgy ahogy szeretném.De azért megpróbálnám megfejteni csak valahogy nem vágom hova akartál küldeni :D :R

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#38114) dejaris válasza pzstm (#38109) üzenetére


dejaris
addikt

Van annyi? ;]

(#38115) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Bár választ nem kaptam, de Rockstar Games végre megoldva. (Max Payne 3, LA Noir) :K :K
Viszont továbbra sem tudom mit lehet tenni az Áruház ügyében. Korábban nem néztem, inkább a fiam használja, de van egy jó pár játék és a Music Maker Jam, melyek feltelepülnek, elindulnak, aztán 2-3 mp múlva ismét a Kezdőképernyő virít az orrunk előtt. :F
Erre valami használható gyógyír létezik?
Köszönöm előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#38116) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!

Olvasgatom itt a hozzászólásokat, felmerült bennem a kérdés, hogy érdemes-e 8.1-re váltani..
Anyának előtelepített eredeti windowsa van, de amiket olvasok (kékhalál, fagyások, stb...) nem tudom hogy merjem-e frissíteni majd..

(#38117) vlevi


vlevi
nagyúr

Asszem, ma megint karomkodni fogok. Jott ki uj frissites a tablagepemhez, es emlekszem ra 1-2 honapja azert kellett visszavaltanom win7-re, mert 8.1 alatt semmilyen modon nem tudtam eletre kelteni a rockchip usb drivert.

Szerintem erdemes frissiteni. Nem tudom, ez a kekhalalosdi mibol adodik, volt sokaknak, akinek tokeletesne felment, en isobol telepitettem a 8.1 eval verziot, az is megy hiba nelkul. Az viszont hulye lepes volt szerintem, hogy a 8-as letoltheto vot a microsofttol (9000ft-os frissites, pl), de a 8.1 nem erheto el ilyen formaban, es a 8-as szeriaszammal ne, telepitheto a 8.1, pedig a frissites ingyenes. Ez ugyanolyan hulyeseg, mintha pl. a nod32 4.5 telepitoje nem fogadna el azt a szeriaszamot, amit vasarlaskor a 4.4-es nodhoz kaptam, es telepiteskor rogton frissitette magat 4.5-re...

[ Szerkesztve ]

(#38118) oldmanoka


oldmanoka
tag

olyan problémám van hogy a megpróbálok keresni a boltban ahogy beírok a keresőbe három karaktert azonnal bezáródik az egész .

(#38119) Imy válasza #01682176 (#38116) üzenetére


Imy
veterán

Nekem szinte simán ment tegnapi frissítés.

De amúgy awin 8.1 mivel több mint a 8.0? nem nagyon látok semmi lényeges különbséget....

(#38120) Orlin


Orlin
addikt

Helló!

Nekem a felhasználó fiókoknál létrejött 4 fiók is!!!Lehet és érdemes ezeket törölni?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#38121) adodaniel


adodaniel
őstag

Sziasztok. A laptopomon OEM win 8 van, ezt próbáltam 8.1-re frissíteni. Minden ment is szépen de a vége felé hibát ír ki "BAD_POOL_CALLER", majd visszaállítja a korábbi verziót. Utánakerestem és azt írják, hogy a 3rd party vírusírtót ki kell kapcsolni. Na most én nem használok 3rd partyt, win defender megy nálam. Kipróbáltam, hogy kikapcsoltam, úgy is ugyanez a hiba. Mi lehet a gond?

(#38122) vlevi válasza Imy (#38119) üzenetére


vlevi
nagyúr

Valojaban a felhasznaloi feluleten sok kis aprosag van, semmi forradalmi ujdonsag, de azert megiscsak fejlodes. Azt, hogy belul mi valtozott, azt viszont nem latjuk. Talan az usb kezeles megvaltoztatasa az egyik ilyen dolog, amire utaltam is korabban.

(#38123) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Sziasztok.

A gondom a következő lenne a gyári posta app,és a hozzátartozó naptár,kapcsolatok és üzenetek alkalmazás nem működik.Megnyitom felugrik az ablak de egyből be is záródik,letöröltem újra raktam de minden változatlan mit lehet vele tenni?

(#38124) Hunork


Hunork
veterán

Jó reggelt!

Kis kiegészítés ehhez: [link]
A Feladatkezelőben gép indulásakor egy jó pár Áruházi dolog ott fut, holott előtte meg sem nyitottam őket... :Y Ilyenek: Névnapok, Időjárás, Olvasó... Nah, ez vajon mitől lehet???
És ha már Feladatkezelő: az Nvidia két modulja is duplán fut, ez normális??? Ezek: Streamer Service, Helper Service)
Epedezve várok ötleteket! :R (csak ne kelljen újrahúzni a rendszert...)

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#38125) vlevi válasza Hunork (#38124) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezek az élő csempés dolgok.

(#38126) Nagymelák válasza Nagymelák (#38123) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Még egy dolog,a Win 8.1 telepítése után az asztalon a "Biztonságos rendszer indítás beállítások nem megfelelők" felirat látható erre van valakinek valamilyen ötlete?

(#38127) t72killer válasza Visormail (#38102) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A szervizcsomag szervizcsomagja... Remélem itt már inkább arra koncentrálnak majd, hogy minél stabilabb és megbízhatóbb legyen a rendszer.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#38128) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Lehet, hogy nagyon kezdő a kérdésem, de azt szeretném megtudni, hogy milyen módon lehet beállítani a Windows 8.1 op. rendszerben, hogy bejelentkezés után rögtön az asztal jelenjen meg? Előre is köszi a segítséget

(#38129) wwhy válasza Tappancs2001 (#38128) üzenetére


wwhy
veterán

Ha kezdő is vagy, van kereső ... pl. így.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#38130) Tappancs2001 válasza wwhy (#38129) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Köszi szépen!

(#38131) adamssss válasza nicu71 (#38113) üzenetére


adamssss
veterán

Szia!

Teganp kicsit fáradt voltam. Itt a [link]

Bocsi :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38132) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Sziasztok!

Problémám adódott a 8.1 feltelepítésével.

Eredeti win8 Pro (64 bit) van fent a gépemen. A store-ból letöltöttem a 8.1-es update-t, újraindítottam a gépet amikor kérte. Bootolás után el is kezdődött a telepítés és 79%-nál nem hajlandó tovább menni. Vártam 2 órát és még mindig 79-en volt. Többször is megpróbáltam és mindig ugyanitt száll el.
Ha resetelem a gépet, akkor automatikus recoveryvel visszaáll a rendszer 8.0-rá.

Valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a probléma?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#38133) rhcp156


rhcp156
csendes tag

Üdv!
Windows 8 at szeretnék telepíteni P4 3Ghz Prescott Ht,1.5 Gb ram,csak a proci nem támogatja az alábbi dolgokat.
Találtam egy cikket ami megoldást nyújtana a problémára Windows 8 telepítése PAE, NX vagy SSE2-t nem támogató processzorok esetén:
[link]
Szépen megy minden a leírtak alapján azonban ennél a résznél elakadok:
” Most telepíteni kell a BCD-t és megírni az MBR-t ezekkel a parancsokkal: (a kettőt egymás után adjuk ki)

bcdboot W:\Windows /s W:

bootsect /nt60 W: /force /mbr

Állandóan ezt írja ki:
Nem sikerült beállítani a knyvtár elérési útját a rendszerköteten
[link]
Esetleg valakinek ötlete? vagy valami más megoldás?
/Tudom,vegyek másik alaplapot procival együtt,használjam a Windows 7et stb :-)

[ Szerkesztve ]

(#38134) online1986


online1986
tag

Sziasztok érdeklődnék hogyan tudom WDDM 1.3 müködésre birni jelenleg WDDM 1.2 müködik .
Samsung NP370R5V Mobile Intel HD 4000 és AMD 8750M (GNC) ..
OP redszer Windows 8.1 ENTERPRISE
Melyik driver szükséges ,hogy ez müködjön!Előre is köszönöm! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#38135) adamssss válasza online1986 (#38134) üzenetére


adamssss
veterán

Fel kell nyomni a legújabb drivereket, amik támogatják a wddm 1.3-at. Ennyi.
De vigyázz, hogy mit telepítesz, nehogy megöld a szoftveres váltást a két gpu között.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38136) #19617792


#19617792
törölt tag

az mi, hogy amikor lekapcsolom az asztalomon a kislámpát, akkor a Windows úgy érzékeli hogy kihúztam és bedugtam az egeret? :DDD

(#38137) G.F.


G.F.
aktív tag

Sziasztok! Új vagyok itt, és lenne egy kérdésem. Biztosan felmerült már, de nézzétek el nekem, mert nincs időm végigolvasni az összes eddigi bejegyzést. Win7-et használok munkára, és szeretném kipróbálni ill. használni a win 8.1-et. A rendszerem, a programjaim most nagyon egyben vannak, ezért jó lenne egy update-vel megúszni, mert tiszta telepítéssel sokára jutnék el a "munkakész" állapotig. Mennyire ajánlható ez, ill. van-e köztetek, aki így használja és sikeresen...?
Ill. még az is lehetne egy opció, hogy egy külső ssd-re tenném fel tisztán a win 8.1-et, és lenne időm minden beállítani, ismerkedni vele, és addig dolgozhatnék a régi rendszeremen, aztán áttenném valahogyan a régi helyére.
Csak nem vagyok tisztában azzal, hogy lehet-e külső eszközre telepíteni.

[ Szerkesztve ]

-gf-

(#38138) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok. 2 db Lenovo G500-as csodával küzdök, amelyekben 2 vga van (Intel HD Graphics HD4000 + AMD Radeon HD8750M). Az Intel driver fent van (winupdate), de a Catalyst nem hajlandó települni, sem a kapott cd-ről, sem honlapról, se új, se régebbi driver (hibás csomag, vagy ilyesmi hibával áll le "rendszerellenőrzés" után. Az eszközkezelő és az AIDA64 sem látja az AMD kártyát. BIOS-ban van ugyan állítási lehetőség (switchable graphics vagy UMA graphics), de ez a következőt produkálja: UMA graphics-ra állítva a fenti dolog történik, mintha az AMD kártya nem is létezne. Switchable-re állítva nem indul el a win8.1, töltőképernyő után fekete minden, az egeret megmozgatva pár mp-ig villódzik az egérkurzor, aztán megint feketeség, ráadásul csak rendszer-visszaállítás segít. Valakinek ötlete? Sehol semmi infót nem találtam hasonlóról :(

F1

(#38139) negyedes válasza #19617792 (#38136) üzenetére


negyedes
addikt

szar kabelezes a falban. :DDD

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#38140) adamssss válasza szabeska (#38138) üzenetére


adamssss
veterán

Ha a gyártó nem adott ki még hozzá 8.1-es Enduro drivert nem is fog működni.
A logout-omban le van írva minden amit ezekről a két kártyás rendszerekről tudni kell. Sajnos baromi sok velük a szívás... :(
Én a helyedben mennék vissza win8-ra. Nem sok hátrányod lesz belőle, ellenben működni fog a géped.

(végső esetben frissíts egy bios-t hátha, ez is le van írva blogomban)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38141) szabeska válasza adamssss (#38140) üzenetére


szabeska
addikt

Van már hivatalos driver hozzá pedig. Nem hinném hogy driver hiba, az AMD karival is indulnia kellene a windowsnak a saját alap driverével, nem pedig fekete képernyőznie :( /nem talalom a blogbejegyzest/

[ Szerkesztve ]

F1

(#38142) Robokutya


Robokutya
senior tag

skacok tudtok ötleted adni win 8 mellé?
az a problémám hogy alkalmanként behal a kezdő csempeoldal és hiába kattintok bármelyik csempére nem műkszik.Csak úgy hajlandó csinálni valamit ha megnyomom a windows gombot meg a v (vagy bármely mást) gombot a vezérlő progira kattanok és megoldódik a probléma.
Olvastam hogy videokártya driver gond lehet van rajta egy nem olyan régi cucc de ennek ellenére gond van vele.

(#38143) adamssss válasza szabeska (#38141) üzenetére


adamssss
veterán

Itt nincs hozzá driver.[link]
(mmint a 8.1-hez)

De az AMD kariról nem is fogod tudni bootoltani, hiszen az csak az intelről megy. Ha az intel nem megy akkor persze, hogy sötét a képernyő.

blog bejegyzés

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38144) szabeska válasza adamssss (#38143) üzenetére


szabeska
addikt

AMD Video Driver for Windows 8.1 (32-bit, 64-bit) - Lenovo G400, G500 :)

F1

(#38145) adamssss válasza szabeska (#38144) üzenetére


adamssss
veterán

Na most megtaláltam én is. Akkor le kéne irtani minden drivert kezdeni az Intellel, majd mehet fel az AMD.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38146) szabeska válasza adamssss (#38145) üzenetére


szabeska
addikt

Ez már megvolt. Takarítás utáni újraindításkor hagyjam hogy leszedje automatikusan az Intel drivert, vagy kapcsoljam ki a netet és úgy telepítsem az AMD-t? A hiba amúgy "telepítőcsomag hiba" Catalyst esetében.

F1

(#38147) adamssss válasza szabeska (#38146) üzenetére


adamssss
veterán

Mmint milyen drivert szedjen le? A windoesra gondolsz?

Nem, Te szedd le az Intelt. Install, majd restart, és mehet fel az AMD.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38148) szabeska válasza adamssss (#38147) üzenetére


szabeska
addikt

Az Intelesből viszont nem találtam 8.1-est :(

F1

(#38149) online1986 válasza adamssss (#38135) üzenetére


online1986
tag

köszönöm a segitséget de wddm 1.3 drivert catalyst 13.9 WHQL felrakom és semmi ! :R

(#38150) adamssss válasza szabeska (#38148) üzenetére


adamssss
veterán

[link]
Van 32 meg 64 bites is.

online1986: .Net 4.5-hez fenn vannak a frissítések? (ha jól tudom alapértelmezettként fent van minden 8-as rendszeren)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.