Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76401) Kiratheonly


Kiratheonly
tag

sfknasty:
Nekem akkor volt ilyen problémám, amikor EK-CryoFuel Clear koncentrátumot használtam. Amióta váltottam Aqua Computer Double Protect Ultra-ra, azóta megfelelően működik. Erről említést is tesznek a leírásában is, hogy nem működik bármilyen folyadékkal, mást sajnos nem próbáltam.

[link]

Prerequisites for use:
● Double Protect Ultra as coolant
● Pump speed of at least 3000 rpm
● Flow rate of at least 80 l/h
● No additional pump in the cooling system
● Calibration process completed

[ Szerkesztve ]

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#76402) sfknasty válasza Kiratheonly (#76401) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Akkor a folyadék a probléma...Mindegy,ugyis érkezik majd a high flow next.

(#76403) Joshi


Joshi
titán

Megjött az EK rendelésem. A csatikkal kapcsolatban lenne néhány észrevételem. Ti is így gondoljátok?

A csatik alapvetően jó minőségűek sőt, nagyon jó minőségűek. Nekem inkább a tervezéssel vannak gondjaim. A sima csatik teljesen rendben vannak, de a 45°-os és a 90°-os csatikkal azért már nem vagyok kibékülve. Ezek a fokos csatik úgy lettek tervezve, hogy a sima csatikat is meg kelljen venni hozzá. Ok, ez nem nagy probléma :((( , viszont a fokos csatik kivitelezése szerintem béna lett. A képeken is látszik, hogy ha beletekerjük a sima csatikat, akkor az egyszerűen túlnyúlik a felfekvő felületen. A legrosszabb ebből a szempontból a 45°-os változat, mert ez olyan, mintha rövidebbre sikerült volna. Ha ugyan olyan magas lenne mint a 90°-os változata, és a menet kicsit magasabbra került volna, akkor nem lógna le róla a beletekert sima csati pereme. Remélem értitek mire gondolok. Ha volt már ez az észrevétel, akkor sorry. Az EK "mérnökök" itt nem tudom mire gondoltak.

(#76404) Moby válasza Joshi (#76403) üzenetére


Moby
addikt

Semmire nem gondoltak, ezt a csőméreted határozza meg. Építhetsz te 13-as csőre is, akkor kisebbek a fittingek. Szerintem eleve hülyén néznek ki a 16-os lágycsövek, olyan vastagok, mint valami kolbász, de ez ilyen egyéni preferencia kérdése :D

[ Szerkesztve ]

(#76405) Joshi válasza Moby (#76404) üzenetére


Joshi
titán

Ezek szerint te nem érted miért van létjogosultsága a lágy csöveknél a nagy falvastagságnak. :N

ui.: amúgy se ez volt a lényege a mondandómnak.

[ Szerkesztve ]

(#76406) Moby válasza Joshi (#76405) üzenetére


Moby
addikt

Érteni értem, azt kevésbé, hogy ez most hogy jön ide :D Az, hogy mi hasznos, és mi tetszik, ez nem feltétlenül esik egybe. Másrészt a külső átmérő nem határozza meg a falvastagságot (maximum az EK termékcsalád tekintetében), harmadrészt a fitting méretezésbe semmilyen módon nem játszik szerepet, csak a külső átmérő itt a 90/45-ös kérdéskörben. Azért lóg túl, mert ekkora a fitting, amit használsz. Csavarhatnál rá 12-es merevcsőhöz valót, az nem lógna túl(vagy nem ennyire). Összerakva egyébként ezzel a mérettel sem néz ki hülyén (szerintem).

[ Szerkesztve ]

(#76407) Joshi válasza Moby (#76406) üzenetére


Joshi
titán

Én nem hoztam szóba hogy ez most valójában 16/10-es cső vagy akármilyen más. Nem is értem, hogy neked ebből hogy jött le ez a cső méret kérdés. :F Szerintem a lényeget leírtam a #76403 hsz-ben, ha te csak kötekedni akarsz akkor engedd el a történetet. THX. :R

ui.: mivel te is szerkesztettél. Mivel ez az egyetlen csatija van az EK-nak, szerintem félrement. Azért, mert ezt minden egyes EK rendszerrel használni lehet/kell. Nem az van hogy jó, akkor nem ezt veszem. Ez van.

Nem azzal van bajom, hogy a merev csövezés a trendi, hanem azzal, hogy akkor legyen két külön modell paletta. :K

[ Szerkesztve ]

(#76408) Moby válasza Joshi (#76407) üzenetére


Moby
addikt

Úgy, hogy ezt tetted fel: "Az EK "mérnökök" itt nem tudom mire gondoltak."
A #76404 első mondata a válasz. Nem volt semmi kötekedés, nem értem miért veszed annak. Ideálisan megoldhatták volna úgy is a méretezést, hogy minden csőméret STC/HTC-re csinálnak angled méretezést, akkor mindenhez passzos lenne, de ez akkora logisztikai/gyártási pokol, hogy érhető, ha nem vállalnak be ilyet. de mondom mégegyszer szerintem ez nem akkora dealbreaker így sem (SZERINTEM), mert így is messze joban néz ki, mint bármi más, ami kapható.(SZERINTEM :D).

[ Szerkesztve ]

(#76409) Joshi válasza Moby (#76408) üzenetére


Joshi
titán

Akkor a merev csövezés az elsődleges designe? Akkor is gáz.

(#76410) Moby válasza Joshi (#76409) üzenetére


Moby
addikt

Nem is olyan rég volt náluk is eléggé nagy problémák, egy csomó embert elküdltek, egy csomó terméket kivezettek, szerintem kb minden iparági gyártó manapság elsősorban optimalizálja a termékpalettát, akár még a design kárára is. Nehéz ma ezért bárkit hibáztatni, persze vásárlóként én is elvárom a minőséget, meg nem olcsó holmikat gyártanak, de inkább legyen jó a minőség, és kevesebb a termék, mint fordítva. Beépítve szerintem nem lesz ez feltünő, nem szokott az lenni.

(#76411) Joshi válasza Moby (#76410) üzenetére


Joshi
titán

De basszus, leírtam a #76403-ben, hogy mit kellett volna csinálni hogy valahogy kinézzen. És az elméletem teljesen jól működött volna egy kisebb csatival is. Na mind1, én inkább megyek. :DDD

ui.: ok, az anyagmennyiség több lenne. Ez a réteg (mi) simán kifizetné.

[ Szerkesztve ]

(#76412) Moby válasza Joshi (#76411) üzenetére


Moby
addikt

A 45 fokos? Igen, azon lehetne javítani(lehet, hogy ott valami geometria adja ezt így ki gyárthatóság szempontból). A túlnyúlást mindkettőn viszont csak valami egységes méretezéssel lehetne orvosolni.

(#76413) Joshi válasza Moby (#76412) üzenetére


Joshi
titán

A 90°-os csati miatt nem is írtam volna ez ügyben. :N

(#76414) Moby válasza Joshi (#76411) üzenetére


Moby
addikt

Mindegy, ha kész lesz, dobj már be képeket légyszi, mostmár érdekel, hogy fog kinézni. Én nem nagyon hiszem, hogy bárki fújjolni fog miatta :DDD

(#76415) Joshi válasza Moby (#76414) üzenetére


Joshi
titán

Az még odébb van, mert most éppen 4pin-es PWM hosszabbító csatikra vadászok. Sajnos a gépem olyan nagy (ez régi kép), hogy enélkül esélytelen a ventiket erre a megoldásra csatlakoztatni. Valamikor kész lesz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#76416) Joshi


Joshi
titán

Ez mi? ;] :DD :DDD

(#76417) hash99 válasza Joshi (#76416) üzenetére


hash99
senior tag

Nem akarok beszállni a vitába de ez baromi hülyén néz ki :W :W

(#76418) tomcat78 válasza hash99 (#76417) üzenetére


tomcat78
őstag

Máshogy szép, nem hülyén néz ki ;] :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#76419) Joshi


Joshi
titán

Akkor nem csak nekem bántja a szememet. ;]

[ Szerkesztve ]

(#76420) Csavez™ válasza Joshi (#76403) üzenetére


Csavez™
veterán

Látom, közel 2hét most a szállítás az ek-nál, írtam nekik 5nap után, hogy mi van a rendelésemmel (válaszra sem méltattak), de akkor ez a norma már náluk! :)
Van itthon 6db 45°-om! :D

[ Szerkesztve ]

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#76421) aleister válasza Csavez™ (#76420) üzenetére


aleister
veterán

Egy rakat jó cumó 50-70% kedvezménnyel megy náluk a BF miatt. Állatira el lehet havazva az ügyfélszolgálat.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#76422) Csavez™ válasza aleister (#76421) üzenetére


Csavez™
veterán

Előtte adtam le 1héttel.

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#76423) Moby válasza Csavez™ (#76420) üzenetére


Moby
addikt

A nyári akcióban is volt olyan, hogy 3 hét után lemondtam náluk a rendelést. Rákérdeztem, hogy mégis mi a rák van(shop szerint minden volt raktáron), válaszra sem méltattak. A lemondásra sem. Némán törölték. Csak ebből tudtam, hogy egyáltalán olvassák a leveleimet.

[ Szerkesztve ]

(#76424) Csavez™ válasza Moby (#76423) üzenetére


Csavez™
veterán

Ez egy "tőke injektálás" , azért van ez a 10-14 napos kiszállítás már egy ideje, bf-el feltöltik magukat, és visszatér minden a régire, a 2napos szállításra, remélhetőleg.

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#76425) varmi2 válasza Moby (#76423) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én szerdán rendeltem vetiket az ekwb-től, és ma már a dpd futárnál van.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#76426) Moby válasza varmi2 (#76425) üzenetére


Moby
addikt

Többször rendeltem tőlük előtte is, utána is, nem volt gond, mindig minden jött időben. Ez az akciós szákllítás volt, ami nem. Nem is ez volt benne a meglepő, hanem az, hogy ez volt az első alkalom, hogy a supporthoz fordultam, szállítással kapcsolatban, és ledöbbentem, hogy gyak. le se szarják az ember fejét. De annyira nem, hogy válaszra sem. Illetve azóta sem értem, hogy miért nem szállították ki 3 hét alatt a raktáron lévő terméket.

(#76427) Joshi válasza Csavez™ (#76420) üzenetére


Joshi
titán

6.-án rendeltem és 15.-én jött meg, pedig volt mindenük amit a kosárba raktam.

(#76428) Csavez™ válasza varmi2 (#76425) üzenetére


Csavez™
veterán

5 euron nem fognak ülni! :)

#76427Joshi
Gebasz lehet megint náluk, pedig azt nyilatkozták ők is anno, hogy az elbocsátások a túltermelés és a csökkenő felhasználás miatt vannak, és ezután minden a régi lesz, aha...
Még annyi, hogy írtam nekik, hogy akkor köszönöm, kérem a pénzem visszautalását, ez tegnap volt (nem is válaszoltak, hétvégén meg nem fognak), de nyitottam tegnap egy másik ticket-et is pótalkatrészre, és arra egyből jött a válasz, hogy mi mennyi, hova utaljak! :C A jó k......azt.

Írni meg nem lehet nekik, mert múltkor leírták, hogy minden egyes kérdéssel a sor végére kerülsz, és ha minden nap kérdezel lehet sosem kapsz választ!

[ Szerkesztve ]

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#76429) abridabri


abridabri
veterán

Lehet gyűjteni , itt az új ultimate vizes hàz :C [lian li]

(#76430) Laraxior válasza abridabri (#76429) üzenetére


Laraxior
titán

Mi a kulonbseg a sima meg a plus kozott? Mert az elobbi van mar egy otszazasért :K

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#76431) aleister


aleister
veterán

A reggel EK-s téma margójára...tegnap rendeltem, ma kaptam az értesítést, hogy már a DPD-nél van a csomag. :R
Lehet utálni. :)

...délután 1 körül rendeltem, reggel 7 után már úton volt. Ez fél nap.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#76432) energy4ever


energy4ever
addikt

Sziasztok!

Elozo konfigomban egy 390X kartyam volt. Az a gyari hutojevel 90 fok felett is jart, levizezve max 60 fokos lett.
A mostani kartyam is ugyan ekkora TDP-s, viszont annak a gyari hutoje sem gagyi, igy 15perc furmark utan is csak 62 fokra ment fel. Tehat ha ezt levizeznem nem valtozna a hofok. A vizesblokkot megrendeltem mar ra, de a radimat is bovitenem kellene.
A mostani radim egy 240-es, de monsta(90 vastag).
Kerdes az, hogy kolcseghatekonyan mekkora radival bovitsem ezt minimu, hogy erdemi eredmenyt erjek el a gyari hutohoz kepest? :F

(#76433) Moby válasza Joshi (#76427) üzenetére


Moby
addikt

Nekem tegnap esett le a tantusz, hogy ebből az 5 eurós ventiből rendeljek, erre már nem volt... :DDD

(#76434) Joshi válasza energy4ever (#76432) üzenetére


Joshi
titán

Milyen kártyára váltottál?

(#76435) energy4ever válasza Joshi (#76434) üzenetére


energy4ever
addikt

6900XT Tuf. Ehhez jon majd az EK blokk, es hatlap.

(#76436) Joshi válasza energy4ever (#76435) üzenetére


Joshi
titán

Miért ragaszkodsz az AMD vga-hoz?

Csak a vga-t akarod hűteni vagy a procit is?

(#76437) energy4ever válasza Joshi (#76436) üzenetére


energy4ever
addikt

Amikor vettem a 3090, 3090Ti volt nvidia vonalon aminek 16 vagy tobb memoriaja van. 4K+ felbontashoz pedig kell a sok memoria. Akkor 200 ezer ft tobbletet nem ert meg nekem az a plusz par % tesjesitmeny. Proci is hutve van egy koron a kartyaval. Az jelenleg egy 1800X, aminek utodja 5800X lesz elore lathatolag.

(#76438) Joshi válasza energy4ever (#76437) üzenetére


Joshi
titán

Valaki meg a 6900XT-ről akar váltani NV 3090-re, mert nem hozza az AMD kártya a papírformát. Természetesen új dolgokat nem veszünk, ezt tudtad? ;]

Proci + vga hűtéséhez kevés lesz az a radi.

(#76439) Moby válasza Joshi (#76438) üzenetére


Moby
addikt

Én is ilyen valaki vagyok! Vagy voltam, vagy mittudomén. Már nem mozgat, hogy prevgenre cseréljek. Majd valamelyik új, ha jó ára lesz :D

/16 vagy több memória: nem sok haszna van. Többek között azért sem, mert a 6900 4K-ra olyan kevés, mint tehénlepényben a vitamin :) Ebből a 16 meg 24 gigágkból inkább csak a bányászok profitáltak :D

(#76440) energy4ever válasza Joshi (#76438) üzenetére


energy4ever
addikt

"Proci + vga hűtéséhez kevés lesz az a radi."

Irtam egy kerdest, hogy a hozzaerto(tehat nem Te) topiklakok szerint mekkora radival egeszitsem ezt a radit. Erre bekozlod, hogy ez a radi nem lesz eleg... :DDD
Mellesleg az a radi ami szerinted nem lesz elegendo, elmondom, 7 evet lenyomott ugyan ekkora TDP hutese kozben! Koszi a kartyam, hibatlan azota is. :B

(#76441) flashpointer válasza energy4ever (#76440) üzenetére


flashpointer
őstag

sose a radi merete a kerdes hanem a venti fordulatszama :)

(#76442) Joshi válasza energy4ever (#76440) üzenetére


Joshi
titán

Nem állítottam hogy hozzáértő lennék. :DDD Ja jó lesz az a radi ha üvölt rajta a venti, de ez már a te dolgod. Ha ennyire okos vagy akkor miért kérdeztél? Más véleménye nélkül is tudsz mindent.

ui.: egyébként meg minden sz@rt úgy kell belőled kihúzni. Mégis milyen bővítésre gondolsz? Milyen házba? Mennyi lóvéért? És még sorolhatnám. ;)

[ Szerkesztve ]

(#76443) Csavez™ válasza abridabri (#76429) üzenetére


Csavez™
veterán

Ez már tetszik, nem az a kirakat!
Én meg nem házat veszek, hanem szétvágtam a régit! :)
Így már lesz hely belül, a pumpa+tartály is kikerül.

[ Szerkesztve ]

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#76444) Joshi válasza Csavez™ (#76443) üzenetére


Joshi
titán

Az látszik hogy van pénzed cuccokra, akkor miért nem veszel egy vízre alkalmas házat?

(#76445) Csavez™ válasza Joshi (#76444) üzenetére


Csavez™
veterán

A pênzért meg kell dolgozni! ;)

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#76446) Laraxior válasza Csavez™ (#76443) üzenetére


Laraxior
titán

Nem teszel inkabb a hatso oldallapra egy morat? Szepen fel lehet furni, ventikkel, jol hűt :D Legalabbis nalam nem kerult le a hazrol lassan 10 éve :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#76447) Csavez™ válasza Laraxior (#76446) üzenetére


Csavez™
veterán

Brutál jó lesz a vége, én már látom a fejembe, ennek a hobbinak e legszebb része az építés!
Mobilitásból nem tudok elvenni, a szerelés miatt meg körülményes a mora, és el sem fér, a hőfokok eddig is baromi jók voltak, csak bármi nemű szerelés fejfájást okozott, sőt teher volt, ezen változtatok most, mindenhez pik-pakk hozzáférek majd, és kinézetre is jó lesz, nekem nem kell mégegyszer nagy ház.

[ Szerkesztve ]

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#76448) Joshi válasza Csavez™ (#76447) üzenetére


Joshi
titán

"nekem nem kell mégegyszer nagy ház."
Ezen a képen pont hogy a kis házból csinálsz egy nagy házat. :DDD Nem trollkodásból írom, tényleg komolyan kérdeztem a ház kérdését.

(#76449) Csavez™ válasza Joshi (#76448) üzenetére


Csavez™
veterán

"Nem trollkodásból írom" Pedig már mióta azt csinálod.
20x50 cm alapterületű házat keresek amiben 3 radiátor elfér, és nem kerül pénzbe! :)
Ja és szellős is legyen! :R

[ Szerkesztve ]

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#76450) Joshi válasza Csavez™ (#76449) üzenetére


Joshi
titán

Fizikailag lehetetlen amit akarsz, de ahogy írtam a kis házadból lesz egy nagy ház. Nekem mind1, te tudod. A gond igazság szerint ott van, hogy a te verziód soha nem lesz esztétikus, ezért nem is értem miért ragaszkodsz pl fehér radihoz és ventihez. Ha csak a praktikum számít, akkor a lehető legolcsóbb cuccokat kell venni. Ha viszont fontos hogy valahogy kinézzen a cucc, akkor bizony olyan házat kell venni. Nekem is batár nagy házam van, de nekem kiskocsin van és simán meg van az íróasztal mellett.

Most tényleg nem trollkodásból írtam. A múltkor se, inkább te voltál az.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.