Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75851) Laraxior válasza belaazallat (#75850) üzenetére


Laraxior
titán

Noise Isolator néven futott, valamikor 10 évvel ezelőtt. Ha jól emlékszem. De neten konkrétan most nem találtam róla semmit. Pedig nekem is volt. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#75852) belaazallat válasza Laraxior (#75851) üzenetére


belaazallat
addikt

Másik topicban szóba került a vízhűtés, előkapartam a régi képeimet, és sehogy nem jutott eszembe a tartály neve.

Köszönöm! :R

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#75853) Laraxior válasza belaazallat (#75852) üzenetére


Laraxior
titán

Archívumban megtaláltam, régen nagy sikernek örvendett. Noise Isolator AGB.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#75854) belaazallat válasza Laraxior (#75853) üzenetére


belaazallat
addikt

Kár, hogy mostanában nem gyártanak ilyesmit.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#75855) Moby válasza Laraxior (#75853) üzenetére


Moby
addikt

És ez amúgy mire szolgált? A képen gyanúsan eloxáltnak tűnik, szóval még azt is el tudom képzelni, hogy ez alu, azt meg azért csak nem engedném be a rendszererembe! ? :DDD

(#75856) Laraxior válasza Moby (#75855) üzenetére


Laraxior
titán

Sima tartály volt, elvileg passzív hőleadóként is üzemelt a kialakítása miatt. Jó árban adták, vitték mint a cukrot, szerettük is, mert kicsi volt, könnyű volt beszerelni, lehetett fektetve, állítva, kívül, bent a gépben, ahogy akartad.
Nem tudom miből készült, semmi info nincs róla neten, itt találtam archívumban pár hozzászólást. De volt rajta valami extra réteg (kék), szóval még ha alu is volt, akkor sem csinált gondot.
A régi vizesek közül biztosan ismerik sokan, akik 10-15 éve tolják vízzel. Még anno a subcoolingról vettük :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#75857) belaazallat válasza Moby (#75855) üzenetére


belaazallat
addikt

Eloxált alu tartály. Több évig semmi gond nem volt vele.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#75858) Moby válasza belaazallat (#75857) üzenetére


Moby
addikt

Én biztos azzal álmondék, hogy épp hogy pattog le róla belül a réteg :DDD A hőleadó felület amúgy jó ötlet.

(#75859) belaazallat válasza Moby (#75858) üzenetére


belaazallat
addikt

szinesre eloxált alu. Ha nem dobálsz bele kést, csavarhúzót nem jön le róla. Ez nem festék.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#75860) Shkiz0 válasza Laraxior (#75856) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A régi szép idők :DDD

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#75861) F e Z o válasza Shkiz0 (#75860) üzenetére


F e Z o
veterán

Az lesz az.. :D

H2O über alles!

(#75862) Laraxior válasza Shkiz0 (#75860) üzenetére


Laraxior
titán

Bezony bezony, én is a P35-től kezdtem a vizezést. Mikor is volt az már... 15 éve... 2007.
Özönlöttek a jatekok is, volt mire fejleszteni.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#75863) KAMELOT válasza F e Z o (#75861) üzenetére


KAMELOT
titán

Milyen szíp gíped volt :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#75864) gery14 válasza F e Z o (#75861) üzenetére


gery14
senior tag

Szóval az összes karbon matricát megvetted annó a bótba a gyerekek elől ;]

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#75865) tomcat78 válasza gery14 (#75864) üzenetére


tomcat78
őstag

Tuti nem. A szürkét én vettem, az egész asztalom az volt ;] :DDD

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#75866) Zsohi


Zsohi
őstag

Mindig van valami új és felfedezni való, és íme, gépen 250 000. reinkarnálódása :D , pluszban a gamer sarok. A megfolyt festék a falon pedig el volt takarva, eddig, most már az alkotás része. :DDD

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#75867) Zsohi válasza Zsohi (#75866) üzenetére


Zsohi
őstag

Basszus, ezt a "Hogy is néznek ki a gépeink?" topikba szántam. :W

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#75868) Laraxior válasza Zsohi (#75866) üzenetére


Laraxior
titán

Latom a lego azert ott figyel nalad is :D :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#75869) KAMELOT válasza Laraxior (#75868) üzenetére


KAMELOT
titán

Az tuti. Méghozzá 4 darab :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#75870) Laraxior válasza KAMELOT (#75869) üzenetére


Laraxior
titán

Nálam is ugyanez a kínálat, csak én motorokban és repülőkben utazom, nem autós legoban :D
De hát a játékok megmaradtak nekünk, csak drágábbak lettek, ahogy telnek az évek :B :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#75871) Grózi válasza Zsohi (#75867) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Itt is elfér,nyugi.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#75872) Alveus


Alveus
tag

Sziasztok

Olyan problémám lenne, hogy van egy XFX/MSI RX 480/580-ra való Bykski fullos vizes blokkom (RGB mentes :D ), nics valakinek elfekvőben Asus-ra való blokkja? RX580, aki esetleg cserélne, vagy normális árban meg is venném tőle akár.

Ha nem fér el a topikban, akkor bocsánat, és nyugodtan törölhető, csak gondoltam megpróbálom mielőtt feladom a hirdetést rá.

[ Szerkesztve ]

(#75873) gery14


gery14
senior tag

Sziasztok akinek Sapphire Nitro+ 6800xt 6900xt re kéne vizes blokk nálam van egy patent alig használt ! ;]
Erről a blokkrol lenne szó :R
EK-Quantum Vector N+ RX 6800XT/6900XT D-RGB - Nickel + Plexi + fekete nickel backplate :DDD
[link]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#75874) aleister válasza gery14 (#75873) üzenetére


aleister
veterán

Ez jó az RX6800 non XT-re is?
Konkrétan egy Sapphire RX6800 Nitro + -ra?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#75876) aleister válasza DroiDMester (#75875) üzenetére


aleister
veterán

Ott szerepel a Sapphire Nitro+ Radeon RX 6800 XT, ami tudtommal ugyanaz a konstrukció, mint a non XT. Több számolóegység van rajta, de ez a hűtés kialakításában szerintem nem játszik szerepet.
Ezt támasztja alá, hogy pl ennél az EK blokknál szerepel az adott vga XT és non XT verziója is.

De jó lenne biztosra menni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#75877) Moby válasza aleister (#75876) üzenetére


Moby
addikt

De pont ezt írja, hogy azért nincs ott, mert nem kompatibilis vele.
Egyébként nem, nagyon nem ugyanaz a két PCB, sem a hűtése, sem semmi. Azért nem szerepel ott.

(#75878) gery14 válasza aleister (#75876) üzenetére


gery14
senior tag

Szia. Non XT re nemhiszem. !

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#75879) aleister válasza Moby (#75877) üzenetére


aleister
veterán

A két PCB-ben minimális különbség van. A non XT-nél an egy sor kondi a VRM mellett. Az XT-nél ez valamiért nincs. A hűtés is nagyon hasonló, csak az XT-nél 6 hőcső van 5 helyett, illetve magasabb lamellái vannak, ami a vizes blokk miatt irreleváns.

gery14:
Köszi! Akkor nem érdekel. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#75881) DroiDMester válasza aleister (#75879) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

no tudsz te!

le is írtad miért nem jó!

A non XT-nél van egy sor kondi a VRM mellett. Az XT-nél ez valamiért nincs

és ezek a kondik hová férnének el a blokkon? mikor nincs kialakítva a helyük, ezeken feküdne fel a blokk :C

(#75882) Moby válasza aleister (#75879) üzenetére


Moby
addikt

Meg úgy kompletten emiatt az egész VRM sor arrébb van, és ez csak 2 dolog a számtalan változásból, amiből egy is elég egy vizesblokknál, hogy ne feküdjön fel, van olyan zárlatot csináljon, hogy elvigye az egész géped. De nem is értem, miről is szól mindez. Két linket is betettél, az egyik a gyártó a kiszemelt blokk kompatibilitáslistáján nem szerepel a VGA-d, a másik linken pedig a VGA-dhoz nem tud ajánlani blokkot, de Te még mindig próbálod magad meggyőzni, hogy jó lesz hozzá :D

(#75883) Moby válasza Moby (#75882) üzenetére


Moby
addikt

Egyébként meg Alphacoolnak van sima 6800 Nitro+-ra blokkja, amit most ráadásul NYOLCVAN euróért ad. Sokat nem kell rajta agyalni...gyakorlatilag meglopod őket vele :D

(#75884) gaben22


gaben22
senior tag

Helosztok. Új vagyok a DIY wasser témában, épp gépfejlesztés van nálam, szeretnék egy bika gépet összerakni. Fejben levegőt képzeltem el magamnak (Noctua NH-D14-em van most), de Intel i9-13900K(F) miatt kénytelen leszek vizezni. Jópár órát olvasgatással töltöttem, eljutottam oda, hogy most már van kedvem hozzá érteni viszont nyilván továbbra se értek hozzá :). Úgy tűnik sikerül szereznem egy Corsair Obsidian 900D házat, úgyhogy hely lesz (most amúgy egy Fractal Design XL R2-t használok).

Célom:
• alapjáraton egy nagyon halk computer összerakása (semmi pumpa zaj...)
• terhelés alatt pedig legyen teljesítménye a rendszernek
• egyelőre csak a CPU-t akarom bevizezni
• 1-2 dolgora most nem költenék (monitort is vettem, víz se volt tervben, sok pénz ki fog most folyni sajnos), pl. venti vezérlés...
• 1-2 dologban viszont az "inkább fájjon most és legyen jó nagyon sokáig" elvet szeretném követni
• LED és egyéb látványelem nem kell, teljesítmény, megbízhatóság, hosszú élettartam, future proof, alapjáraton extra halk viszont igen

Amiben szeretnék segítséget kérni:
• összeállítottam egy "rendszert", ezt kéne megnézni hol választottam rosszul és keresni valami mást helyette
• megnézni, hogy a válaszott elemek egymással kompatibilisek lesznek-e egyáltalán (méretek...)

Választásom:
CPU block: AquaComputer cuplex kryos NEXT 1700, copper/copper - ezt leginkább szimpátia alapján választottam, full réz, nincs LED, szét lehet szedni, ha valami gond lenne belül, de amúgy fogalmam sincs mitől jó egy CPU block, viszont jó drága, nem tudom van-e értelme ennek egyáltalán
Szivattyú + reservoir: AquaComputer ULTITUBE D5 100 PRO reservoir with D5 NEXT pump
Radiátor: 460 x 140 x 73 mm Aquacomputer airplex radical 4/420, Réz Lamellákkal
Cső: 16/12-es lágy cső (lágyat szeretnék használni), 6 méter
Fittingek: EKWB EK-Torque STC-12/16 - Nickel - lehet veszek majd derékszögű illetve szabadon forgó "hajlítottat" is
Venti: push alkalmazásban 3x14cm-es Noctua NF-A14 industrialppc-2000
Folyadék: deszt. wasser + alkohol a leírás szerint

Ez nem kevés pénzbe kerülne, de ha future proof lesz, ha esetleg platformot cserélek a jövőben és nagyon sokáig kiszolgál és kapok jelentős teljesítményt érte, akkor lehet belevágok. Örömmel fogadok javaslatokat, pláne ha olcsóbb és jobb/ugyanaz :). Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk; DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01

(#75885) Shkiz0 válasza gaben22 (#75884) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Pár észrevétel.
Azt a CPU hűtőt nem erőltetném inkább, és néznék egy EK Velocity-t. Aprón is van belőle most is, ahhoz ha nem lenne hozzá gombokért tudsz venni LGA1700-as lefogatót.
Radi tartály okés, nekem is ilyen van mint oly sok más embernek itt, de minimális hangja azért lesz a pumpának főleg ha csendes a gép.
Radiátort én elvetném, és inkább külső radiba gondolkodnék. Árban is jobban jössz ki, és hűtési teljesítményt nézve is.
Csőből 16/13 inkább és inkább EK-ból választatnék, viszont még a külső radival is baromi túlzás a 6M :D
Külső radi esetén meg mehet a radira 9db Arctic P14 PWM PST venti (5db-os packban is van úgy olcsóbb)
Lötyiből meg amit írtál vagy vagy az EK-nak színtelen előre kevert mixe is az is okés.
Így spóroltam neked egy csomót és belefér akár a ventivezérlő is :P

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#75886) DroiDMester válasza Shkiz0 (#75885) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

mi bajod van a cuplex kryos NEXT-el, az egy baromi jó blokk!(nekem a nagytesója cuplex kryos NEXT VARIO .925 silver-van, csak sajnos nem találok hozzá LGA1700 felfogatást az összes EK blokk elbújhat mellette, mind minőségben, mind teljesítményben!

Annyi hogy én a kolléga helyett inkább a full nikkelt venném belőle, nem a rezet.

viszont radiárotból SEMMIKÉPP nem ajánlott a(z) Aquacomputer, inkább AlphaCool, olcsóbb és sokkal jobbak!

[ Szerkesztve ]

(#75887) Aljasvip válasza gaben22 (#75884) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Ez ugyan nem az a topik, de szerintem először tegyél egy lépést hátra és nézd meg a 13600K teszt eredményeket.
Ha nem render farmot építesz, akkor az elkövetkező 3-4 évre ugyanúgy bebiztosítod magad, mintha a 13900-at vetted volna, cserébe nem kell hozzá épített víz, bőven elég egy NH-D15 (vagy DRP4) levegős toronyhűtő.

Ráadásul egy B660 DDR4 alaplappal olcsón ki lehet hozni, de ha már sokat szánsz rá, akkor egyértelműen DDR5 kell.

Egy ilyen 300W-os szörnyhöz én is megfontolnám a külső radiátort, mert egyrészt ezzel kapod majd a legjobb hőfokokat (-> végtelen turbo), másrészt később gond nélkül rá lehet dobni a VGA-t is a már kiépített rendszerre.

[ Szerkesztve ]

(#75888) abridabri válasza Aljasvip (#75887) üzenetére


abridabri
veterán

Nagyon jó tanács ,tényleg bszó lett a 13600k :K Krva sokat lehet vele spórolni (+vizet is el lehet engedni ,ahogy írtad) és 3% al lassabb a 13900k nál.

[ Szerkesztve ]

(#75889) KAMELOT válasza abridabri (#75888) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja nem is rossz 13600KF....374€
Korekt ár.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#75890) Shkiz0 válasza DroiDMester (#75886) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Lehet, hogy jo blokk de nem 105 eur-ert. Aprorol megvesz egy Velocityt 25k-ert es zsebebe marad ~20k. Anno pont itt hagytam magam rabeszelni a velocity2-re holott en is velocity-t akartam csak mert azt tudtam volna vinni tovabb kesobb masik platformra is, amig a V2 only 1700 szoval dobhatom ki kesobb.
Plusz ertelmetlen blokkokra milliokat kolteni mert kurva nagy buko van minden ha eladasra kerul a sor akar felszamolas akar csere miatt.
Ha akarja felolem megveheti, de nem er kozel 2x annyit mint egy velocity amibol most is van apron nem is egy.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#75891) laychi


laychi
veterán

Hali.
Nem tudjátok esetleg, ehhez a blokkhoz hol lehet kapni LGA 1700 felfogatót?
[link]
Gondolkozom platform váltáson.

[ Szerkesztve ]

(#75892) DroiDMester válasza laychi (#75891) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

ott ahol vetted a blokkot mondjuk itt van! :))

(#75893) Aljasvip válasza laychi (#75891) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Írj a gyártónak, nekem mindig reagáltak 1-2 napon belül.
Hátha van nekik egy upgrade kit, csak nem publikus.

(Anno rossz csavar volt a dobozban egy Byksky CPU blokkhoz, és küldtek utána egy csomagban a helyes darabokból.)

DroiDMester #75892
Szép találat! Nekem nem. Dobta fel.

[ Szerkesztve ]

(#75894) laychi válasza DroiDMester (#75892) üzenetére


laychi
veterán

Írtam az eladónak és a gyártónak is.
100%-ban kompatibilis bracketet szeretnék, barrownak is van több féle cpu blokkja, talán vannak eltérések.
Dobozon megnéztem a modellszámot.
Barrow LTCP03-04N

(#75895) flashpointer válasza gaben22 (#75884) üzenetére


flashpointer
őstag

Nemtudom milyen regen epitettel gepet utoljara de ehhez nem kell vizhutes, alapjaraton kb az osszes vga passziv, egy jo nagy toronyhuto meg kb hasonlo modon szolgal ki egy normalis cpu-t, teljesitmenytobblet meg kb marginalis, foleg az epitett viz tobbletkoltsegehez kepest.

(#75896) DroiDMester válasza laychi (#75894) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

az amit linkeltem 100% kompatibilis

CZJ17S kell neked!

(#75897) laychi válasza flashpointer (#75895) üzenetére


laychi
veterán

Der8uer tesztelte a 13900k-t 90W-ra korlátozva, illetve 7950X-et is [link]
Mostanság ez amit tesztel, legyen szó prociról vagy rtx 4090-ről (14:36-tól):D

#75896DroiDMester köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#75898) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Nvidia Geforce RTX 3090 Founders Edition kártyához milyen Full Cover blokkot ajánlotok? A lehető legolcsóbb kellene.

(#75899) Moby válasza Joshi (#75898) üzenetére


Moby
addikt

Valószínűleg Merlinéknél a legolcsóbb, de csodálkoznék ha ennyiért odaadnák, mert időközben végetért az akció az alphacoolnál, de náluk még az akciós áron szerepel, és elvileg nincs raktáron. Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#75900) Joshi válasza Moby (#75899) üzenetére


Joshi
titán

Majd visszaírnak, hogy ennyiért nem beszerezhető. ;]

A Bykski márka milyen minőséget képvisel? Még nem hallottam róluk. Amúgy EK-t szoktam venni, de az FE blokkjaik dupla annyiba kerülnek mint más gpu-ra való blokkok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.