Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76751) Törzsúr válasza Joshi (#76750) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Ez fent volt az aprón is egy ideig nem? Nekem a réztetős van, szimpla. Imádom, hogy nincs hangja és 1-es fokozaton is locsolni lehet vele kis túlzással.

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#76752) András12345 válasza tibcsi0407 (#76749) üzenetére


András12345
aktív tag

Jé...
De igen, a kép alapján jó a bekötés, csak furcsa volt, mert az összes eddigi EK blokkon ami megfordult nálam eddig, mindig az io portokhoz közelebb eső port volt a bemenet.
Igazából csak annyit kell nézni, hogy a portból közvetlenül a jetplate-re menjen a víz :)

Milyen kártya/blokk ez pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#76753) tibcsi0407 válasza András12345 (#76752) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Megnéztem előtte. Vicces, hogy a manual erről semmit sem ír. Ettől függetlenül lehet felcserélem, ha nagyon keresztezik egymást a csövek.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#76754) Joshi válasza Törzsúr (#76751) üzenetére


Joshi
titán

Attól függ milyen rendszerben locsolja a vizet. ;]

(#76755) tibcsi0407 válasza tibcsi0407 (#76753) üzenetére


tibcsi0407
félisten

6950XT reference, bocsi ezt lehagytam.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#76756) András12345


András12345
aktív tag

Az a bemenet elvileg, viszont ha nem ír semmit akkor tulajdonképpen mindegy, minimális a külömbség :)

(#76757) tibcsi0407 válasza András12345 (#76756) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Köszi, én is ezért agyalok rajta, hogy felcseréljem, akkor nem ütköznének a csövek a második verziónál.
Bár még mindig az lenne a legjobb, ha a pumpáról egyből a procira menne a víz, ott pedig nem úszom meg a kereszteződő csöveket a jelenlegi felszerelésemmel.

https://utdetailing.hu/

(#76758) Pakmara válasza tibcsi0407 (#76757) üzenetére


Pakmara
őstag

Nem értem pontosan miért ragaszkodsz ehhez a sorrendhez. Körben ált. pár fok eltérés van a vízhőben, attól függően hol méred.

(#76759) tibcsi0407 válasza Pakmara (#76758) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Korábban írtam, hogy a RAM-ot és a procit mióta a két könyökkel összekötöttem rengeteget romlottak a CPU hőfokok terhelés alatt. Nem is tudom már a korábbi OC-m stabillá tenni.
Csavez írta erre, hogy 5-6 fok eltérés is lehet a ki és belépő víz között a procinál, főleg egy 300 wattos Cinebench stabilitást teszt alatt.
Ezért az lenne a cél, hogy a prociba közvetlenül lehűtött víz érkezzen.
A legjobb az lenne, ha a pumpa először a CPU blokkhoz nyomná a vizet, hogy ott legyen az elején a legnagyobb nyomás, utána már ha esik valamennyit az nem zavar.
Ráadásul így átkötve a RAM-ot a procira a kis rövid cső nagyon nehezen szerelhetővé teszi a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#76760) Joshi válasza tibcsi0407 (#76759) üzenetére


Joshi
titán

A RAM-ot miért vizezed? :U

(#76761) tibcsi0407 válasza Joshi (#76760) üzenetére


tibcsi0407
félisten

7600-on mennek, de 8000-ig meg sem állok. A DDR5-nél egy pont felett, ez jellemzően 50 fok környéke hamar elszáll a stabilitás. Ha jól hűtöd, akkor messzire juthatsz vele. OCN-en sokan dimm modulokkal hűtik.

Most ugyanezt kisebb órajelekkel sem tudom hozni, 5700-on pedig egyből letérdel a proci. Az összes változás annyi volt, hogy beraktam a RAM és a CPU közé a két könyököt a rövid csővel, mert korábban ott meg volt törve az előző cső.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#76762) Joshi válasza tibcsi0407 (#76761) üzenetére


Joshi
titán

Azt gondoltam hogy tuningolod, de ennek a Benchmarkokon kívül van érdemi jelentősége?

Egyébként miért nem csinálsz két körös rendszert?

[ Szerkesztve ]

(#76763) Pakmara válasza tibcsi0407 (#76759) üzenetére


Pakmara
őstag

Jogos, rendszerről rendszerre változik az érték, de nem a RAM plussz hőtermelése hozza össze a többletet szvsz. Valószínűbbnek gondolom, hogy a megnövekedett ellenálás miatt leeső áramlási sebesség. Erre van adatod előtte/utána?

(#76764) proci985 válasza tibcsi0407 (#76761) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

en elgondolkodnek ket koron ha befer.

egy gpu, egy pumpa -> radiator -> ram -> cpu -> pumpa. mindkettore min 360as radi

CPU tud tolni 5 fokot, de a GPU is siman. ha a ramnak 50 alatt kell maradnia, az para ha 40-45fokos folyadekot kap, namost 240+360al a 30->40fokos vizho is mar necces lesz.

elotte meg raneznek a pumpara es felengednem 60% kore, tehat ilyen 3200rpmre ha az ott egy D5.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#76765) tibcsi0407 válasza Joshi (#76762) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez nem a benchmark miatt kell, hanem itt nézzük meg az OC stabilitását. A legkisebb feszültséget a CB kéri terhelés alatt, mert ott van a legnagyobb Amper. Ezért ott találod meg a Vcore alsó határát. Az eredmény számomra nem érdekes, csak, hogy stabil legyen. Ha van egy vdroop, akkor azonnal büntet a Cinebench, szóval hamar ki lehet deríteni, hogy stabil-e a rendszer.

Nem akarok még egy pumpát a rendszerbe, így is alig férek a házban, házon kívül pedig nem szeretném. :)
Marad az, hogy kisakkozok egy jó sorrendet. A fenti 3 variáció valamelyike lesz szerintem, bízom benne, hogy tudtok segíteni kiválasztani a legjobbat.

#76764proci985

Köszi! Nem fér sajnos.

Egyébként terhelés alatt is 32 fokos a tartályba belépő víz, a szenzor most a 480-as függőleges radiátor után van. Azt engedném át a RAM-ra, onnan a VGA-ra és bele az alsó 360-as ventibe, majd onnan vissza a pumpába. A RAM nem fogja nagyon felfűteni a VGA-t, míg a VGA-ból kilépő vizet az alsó 360-as radi lehűti és úgy megy vissza a pumpába.
Ezért gondoltam, hogy a RAM lenne a középső a sorrendben.
Tehát : Pumpa --> CPU --> 480-as radi --> RAM --> VGA --> 360-as radi --> Pumpa

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#76766) varmi2 válasza tibcsi0407 (#76761) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nézzük jelenleg a cpu block-ot. Az adott víz molekula mennyi időt tölt benne? 3-4 másodperc? Nem több, 3-4 másodperc alatt, a víz hőfoka fog emelkedni pár tized celziust, nem egyet, hanem pár tizedet.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#76767) tibcsi0407 válasza varmi2 (#76766) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Csavez kimérte ezt korábban : [link]

Nem benchelek vele állandóan, kizárólag a stabilitás miatt fontos. Viszont addig bírnia kell. :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#76768) Joshi válasza tibcsi0407 (#76765) üzenetére


Joshi
titán

Húúúú, várjál egy kicsit. Most mi van? Az adott memóriának van egy ajánlott feszültsége és a hozzá tartozó órajele. Ha ezt te nem léped át, akkor azt nem kell vízzel hűteni.

ui.: normál keretek között még át is lépheted, attól azt még nem kell vízzel hűteni. :N

[ Szerkesztve ]

(#76769) proci985 válasza tibcsi0407 (#76765) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ok, amit leirsz az igy nekem jonak tunik. 360 + 480 eleg, nekem anno a 2x 290X + 1800Xre 360+280+120+120 volt eleg egy koron es az is 750W korul terhelte a folyadekot (880W konnektorbol).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#76770) tibcsi0407 válasza Joshi (#76768) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hát az bőven át van lépve. :) 6400-as az XMP, jelenleg 7600-on fut nagyon szűk időzítésekkel.
Nálam nagyon melegszik, valószínűleg a gépház nem elég szellős, ezért úgy döntöttem, hogy kap egy kis vizet. Most 40 fokon tanyázik testmem alatt, ahol korábban 55 fokra is felment.

#76769proci985

Köszi! Nincs ez mindig csúcsra járatva. Vagy a proci, vagy a VGA van jobban terhelve, mindkettő egyszerre nem nagyon.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#76771) Joshi válasza tibcsi0407 (#76770) üzenetére


Joshi
titán

És mi akadályoz meg attól, hogy egy normális házat vegyél az egyébként nem két forintos cuccaidhoz? Gondolom lóvé lenne rá. :B

(#76772) tibcsi0407 válasza Joshi (#76771) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azért a Fractal Torrent eléggé normális ház szerintem. :) Ezt nem akarom lecserélni, mert tetszik a külseje.
Igazából ez pont léghűtéshez a legjobb, de az én pályafutásom sem épített vizekkel indult. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#76773) Pakmara válasza tibcsi0407 (#76770) üzenetére


Pakmara
őstag

Tudtommal az egyik legjobb airflow ház a torrent. Nem tudod egy kicsit feljebb tenni a szívattyút? Akkor tudnál talán forditasz 90 fokot rajta, és akkor onnan tudona 90-es adapter nélkül is menni CPU felé.

(#76774) tibcsi0407 válasza Pakmara (#76773) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Gyakorlatilag a legjobb a Nexus-os tesztek szerint, de ha telerakod radiátorral, akkor oda az a jó kis airflow. :)

Fentebb tudnám, ha kisebb tartályt beszereznék. De már így is túltoltam a bevásárlást. :D

https://utdetailing.hu/

(#76775) DigitXT válasza tibcsi0407 (#76759) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem nyomás kell a hűtéshez, hanem áramlás. Az az egész körben ugyanaz.:K
Lehet persze optimalizálni a kör sorrendjét hőmérsékletre, ám ha van áramlás
rendesen, ezzel nem sokat lehet nyerni. (Nagyon fojtott kör esetén számít, de
itt inkább az a kérdés, hogy miért van ennyire megfojtva: két könyök biztosan
nem fogja meg ennyire. Esetleg dugulás van a RAM-blokkban: áramlásmérő?)

[ Szerkesztve ]

(#76776) tibcsi0407 válasza DigitXT (#76775) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Köszi a választ! Akkor ezek alapján nem fontos, hogy egyből a CPU-ra engedjem a pumpát. Még tanulok, így minden infót szívesen fogadok. :)
Az áramlásmérő jelenleg 540 l/h-t mutat Hwinfo szerint.

https://utdetailing.hu/

(#76777) Pakmara válasza tibcsi0407 (#76774) üzenetére


Pakmara
őstag

Áramlásra saját van adatod? Milyen fokozatra van állítva a D5?

Közben megírtad.
540?? Az nekem nagyon soknak tűnik. Tuti jól mér? fboldog-nak van sok áramlásos tesztje itt fenn. Az alapján szvsz fals.

[ Szerkesztve ]

(#76778) Pakmara


Pakmara
őstag

Bocs a dupláért, kifutottam. [link] Lényeg:

DUAL EK XTOP, OLD D5 PWM + AC Cuplex Kryos Next + EK 6800XT
60% -> 144
100% -> 423

(#76779) Shkiz0 válasza tibcsi0407 (#76761) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Saját vélemény, de szerintem nem éri meg sem a plusz pénzt, sem a plusz szopást az, hogy a memória vizezve legyen. Telejsen jól meg lehet hűteni 1db 120 vagy 140-es ventivel is.
A felfogatás lehet parasztba, akkor kb ingyen, vagy 1-2000 Ft-ba megáll, de ha ingert érzel rá vannak 3d nyomatatóval nyomatatható adapterek amiket a ramra teszel és arra megy a venti, igaz ezek többsége nem túl esztétikus.
De pl annak alapján is lehet csináli egyedi tartót egy 12 vagy 14-es ventinek is, amit adnak a Hero / Apex lapokhoz. Én is most vagyok tervezési fázisban, aztán szépen kivágatom lézerrel / vízzel aztán ugyanoda fog menni a felfogatás mint a gyári tartók esetén, és mehet rá egy 15dB körüli venti, ha úgyvan akár még RGB-s is, hogy bazáribb legyen, és ez sem kerül többe mint egy aliexpresses, vagy ebayes 1-2 ventis mákdaráló a ramokra.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#76780) korcsi válasza korcsi (#76738) üzenetére


korcsi
veterán

Megnyomattam az ominózus fittinget, tömörnek tűnik, összerakom, áthúzkodom a 1/4-es csatlakozókat az meglátom.

Lehet fel kell töltenem, hogy megtaláljam az eresztés helyét?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#76781) Shkiz0 válasza korcsi (#76780) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Opció az utóbbi is. Deszt vizet tölts bele, rakd össze az asztalon, aztán látod, ha valahol enged.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#76782) Joshi válasza Shkiz0 (#76779) üzenetére


Joshi
titán

Belinkelem ezt a véleményedet is, ha nem gond. Csak mert így kerek a történet. ;]

(#76783) Shkiz0 válasza Joshi (#76782) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Melyik része miatt? :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#76784) Joshi válasza Shkiz0 (#76783) üzenetére


Joshi
titán

Link

Nekem fura, hogy egyesek egy kisebb vagyont elköltenek memóriára és vízhűtésükre, amúgy meg értelmezhetetlen a változás. Ja de, Benchekben biztosan értelmezhető. ;]

(#76785) proci985 válasza Shkiz0 (#76779) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha a VGAnak van backplateje, akkor siman annak a tetejere be lehet allitani egy 140es ventit fujni a memoriakat. ha a gep nincs mozgatva az is egy teljesen jo megoldas.

de ha felul van ventinek hely akkor EK50-70 vagy L elemmel is siman be lehet fogatni felulre egy ventit.

---

btw par konyokcsati egy D5nek nem a vilag, nalam anno 2 VGA+CPU+4radiatornal volt 4 90es meg egy koteg 45os mert ugy adta ki. D5 vario 3mas fokozaton megbirta gond nelkul, feltoltes+legtelenites mondjuk sorbakotott D5 parossal ment.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#76786) sfknasty válasza tibcsi0407 (#76747) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Én mondjuk azzal az alphacool proci blokkal kezdeném.Lecserélném a fenébe.Elég régi darab és elég resztriktív is.Minden tisztelettel,de ha ilyen hardverekkel pakolod tele a gépet,akkor nézzél egy a procidhoz tervezett blokkot és fordítsd meg az alsó radit is,ha tudod.Úgy kösd össze a rendszert.Alehető legkevesebb kunkorral és csővel.Az nem opció?

(#76787) Ubi82 válasza Joshi (#76784) üzenetére


Ubi82
őstag

Hangtalan is tud lenni egy komplett rendszer és nem sül meg? 55 fokról lett 40, ezen mit nem lehet megérteni, 50 körül hibázik a ddr5 :U

(#76788) Shkiz0 válasza proci985 (#76785) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nálam ez nem opció :D

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#76789) Joshi válasza Ubi82 (#76787) üzenetére


Joshi
titán

Ha nem érted mit írtam, akkor ne beszélgessünk. ;)

(#76790) DigitXT válasza tibcsi0407 (#76776) üzenetére


DigitXT
félisten

És be is van kalibrálva? Mert egyrészt nagyon soknak tűnik*, másrészt
ha tényleg csobog a víz körbe-karikába, teljesen tökmindegy, hogy az
egyes ágakat hogyan kötöd... Extrém lassú áramlás esetén lehetséges
max. 10 fokos hőmérséklet különbség. Nekem is azért van a kör elején
a HDD blokk, hogy az kapja a hűvös vizet.;] (Hogy én ezért mit fogok
kapni, látva a kommenteket, főleg úgy hogy a RAM is víz alatt van...:D
Mondjuk egy letekert D5 megy csak, és amúgy két külön gép is rajta a
körön. Van vagy 20 lph áramlás, szóval elég extrém. De filmezni elég...)

*: ha csak nem valami ipari szivattyú hajtja, de egy D5 ennyit nem tud.
(Nagyon kis körben elérhető. Üresen 1000+: értelmetlen szélső érték.)

[ Szerkesztve ]

(#76791) Shkiz0 válasza proci985 (#76785) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én úgy tervezem, (bár sok verzió van a fejemben egyelőre :D) hogy marad a gyári rögzítés

Csak nem ilyen mákdaráló 40-60mm-es venti megy rá.
Maga a rögzítése, a lap jobb felső részére megy fel a gyári csavarhelyekre.
Itt látszik rendesen:

Szóval maradna a gyári rögzítés és valami ilyesmit csinálnék hozzá, csak egy ugyanolyan rögzítő ponttal amin a gyári van:

Aztán 2 csavarral összefogatom a venti adaptert meg a tartót és kész is :)
Nem egy rocket science, és kevesebb szopás van vele mint ha vizezem, nem beszélve arról, hogy a blokk sem épp olcsó, plusz fogja az áramlást rendesen, és a ramot is skalpolni kell, ami meg instant garivesztéssel is járhat. (nem véletlen írom így, mert ugye sok minden járhat, de gyakorlatilag nem jár :)) )

De opció lehet az is, hogy valami hasonlót csináljak mint amit linkeltél, mert a P600S-ba felülre a gyári venti helyére lehetne fogatni, mivel ugye nekem kint van a radi, aztán felül rengeteg helyem van. De a lényeg az, hogy ezen verziók bármelyike sem kerül egy vagyonba.

Amúgy játékok alatt még venti nélkül sincs gáz, csak bench esetén ahol kapja az ívet a ram.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#76792) tibcsi0407 válasza Shkiz0 (#76779) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ne kérdezd miért, de nekem iszonyatosan izzanak a RAM-ok ebben a gépben. Nézd vissza a Raptoros topikban a RAM-os posztjaimat. Azok mind hűtve voltak egy Corsair RAM hűtő dual ventivel, de nem volt az igazi, a Hero-s kis bracket-et meg nem használtam. Már nem is kell.
AIDA 4 pipás alatt most a szétfeszített időzítésekkel is 37 fokig ment a RAM.
Azt megbántam, hogy nem vártam meg az APEX-et, mert akkor többet is kihozhatnék belőle, de így is jó lesz ez.

#76777Pakmara

Valószínűleg az is benne van a pakliban, hogy függőleges csőben van a radiátorból kifelé vezető ágon és a gravitáció rásegít az áramlási számokra. Elvileg 340 l/h-t tudna, szóval valahol biztos van valami turpisság. Mikor a megtört cső volt a RAM és a proci között 1000 feletti értékeket mért. Valami tuti összezavarja.

#76786sfknasty

Ma már a Magnitude-ot többször is megnéztem. :D de egyelőre nem váltok, eleve nem is így indultam neki a vízhűtésnek, csak egy egyszerű szettet akartam a procihoz, aztán beszippantott a dolog.

#76790DigitXT

Én a helyedben nem írtam volna le a HDD hűtést. :D Tegnap egyébként több volt az érték, de azóta egy csomó levegőt eltávolítottam a rendszerből. Lehet még valahol most is van benne.
Nem tudom ezt kell-e kalibrálni? Csak simán rádugtam az alaplapra a két csatit és annyi.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#76793) Pakmara válasza tibcsi0407 (#76792) üzenetére


Pakmara
őstag

Dual D5-el volt meg a 423 L/H 100% mellett. Szvsz a 340 is sok 2 radi+CPU+GPU+RAM mellett. Milyen fokozaton van a D5?

(#76794) tibcsi0407 válasza Pakmara (#76793) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Maxon.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#76795) Csavez™ válasza Shkiz0 (#76791) üzenetére


Csavez™
veterán

Én is a gyári felfogatóval trükköztem. :)

Egyenlőre bőven elég az oda.

[ Szerkesztve ]

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#76796) Pakmara válasza tibcsi0407 (#76794) üzenetére


Pakmara
őstag

Elhiszem, hogy ennyit ír csak szerintem messze nem reális. Én nem alapoznék rá. Nem tudom mennyi erőd van átszerelgetésre. Ha elfogyott akkor tárgytalan :) -->Én megpróbálnék egy minél inkább áramlás barát kiépítést minimális 90 fokkal.

(#76797) tibcsi0407 válasza Pakmara (#76796) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Valamennyire át fogom kötni. Majd posztolom . :)

https://utdetailing.hu/

(#76798) sfknasty válasza tibcsi0407 (#76794) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Most,hogy teljesen légtelen a rendszerem az én D5-öm tud 215 l/h-t max fordulaton(4800rpm) ezzel a kiépítéssel.

3x360-as radi.1 alphacool 360 st30,1 360 black ice nemesis 360 gtx 57mm és egy magicool 360 slim.Időközben beépítettem egy high flow nextet és azzal mérem az áramlást.

[ Szerkesztve ]

(#76799) Floyd80


Floyd80
addikt

Sziasztok, bocs a részbeni offért, bár gondolom a VGA vízhez sokan használtok egyedi backplate-et.

EKWB-s vagy egyéb ilyen kapcsán érdekelne, hogy ezek hatása halottnak a csók kategória vagy tényleg érdemben segítenek elvinni a hőt. Érdemes a GPU rész alá is thermal padot tenni, ahogy a gyártó javasolja, vagy csak oda, amit tényleg hűteni akarunk?

Nálam csak azért kell, mert AIO van a magon, de a baloldali VRM részre csak kisebb bordát tudtam tenni, meg bonyolult oda ventit rakni.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#76800) Pakmara válasza tibcsi0407 (#76797) üzenetére


Pakmara
őstag

Így esetleg?

Front radi-->RAM alsó__RAM felső-->CPU IN (Bal port)__CPU OUT (jobb port)-->GPU IN (Jobb port)__GPU OUT (Bal port)-->Alsó radi hátsó port__Alsó radi melső port--> Szívattyú IN (90 fokkal elforgatva)__szívattyú OUT-->Front radi.

Vagy ha úgy jobban elfér. Nem elforgatva a szivattyút viszont az alsó radit igen. Bár így is elég girbegurba de lehet meg tudod úszni 90-es nélkül. Pl RAM CPU között lehet egy szép ívet rakni.

Áramlásmérőt vagy dobnám vagy minimum kalibrálnám valahogy mert jelenleg sztem sokat nem ad hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.