Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75451) dirtymylo válasza Moby (#75450) üzenetére


dirtymylo
csendes tag

Érdekes, nekem AlphaCool 13/10 jól hajlott.

ASUS ROG //6 éve LADA [○○===○○] 5 éve HardverApro fertőzött

(#75452) Moby válasza dirtymylo (#75451) üzenetére


Moby
addikt

Első épített víz, amennyire lehet próbáltam elkerülni minden lehetséges szívást, ezért a GPU blokkon kívül az utolsó csavarig minden EK. Gondoltam ezzel talán így nem lesz gondom. Hát nem így lett :D Két ponton hibáztam: a cső és a radiátor választásnál. Mindegy, sokat tanulok belőle, a következőknél már jobban fogom tudni mire figyeljek, de még mindig nincs kész(a GPU még nincs bent, illetve a szenzoros vezérlés még nem állt össze), szóval még számítok pár szívásra.

(#75453) Pakmara válasza Moby (#75448) üzenetére


Pakmara
őstag

Maximális hajtáson, max szívattyú fordulatot értesz gondolom. Ez egy létező jelenség, ha jól rémlik itt a fórumon is volt róla szó. Áramlasmérő van a rendszerben? Ha igen, milyen áramlási sebesség mellett történik? Szvsz egyébként ha ekkora az áramlas a rendszerben, kicsit visszavéve se vesztesztesz jelentős hűtési teljesítményt, plusz nem jön elő ez a jelenség.

(#75454) llacee válasza KAMELOT (#75445) üzenetére


llacee
őstag

Nekem a full fekete acetal tetszett, vga is ilyen, a gyereknél most jön elő az rgb láz.
A teljes csillámpóni rgb-t nem engedtem ez a csík még beleférne :D
Ledem van hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#75455) Moby válasza Pakmara (#75453) üzenetére


Moby
addikt

hajtás=hajlítás :)

(#75456) KAMELOT válasza llacee (#75454) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem is a full black tetszik. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#75457) Pakmara válasza Moby (#75455) üzenetére


Pakmara
őstag

Oh,értem :). Nem fér el nagyobb ívekkel? Radi kicsi lett?

(#75458) Moby válasza Pakmara (#75457) üzenetére


Moby
addikt

Olyan helyeken volt gondom, ahol rövidek a távok. Végül a legtöbb helyen több fittinggel meg lehett oldani, de ennyi erővel használhattam volna kis túlzással merev csövet is. Egy helyen teljesen át kellett alakítani a tervezetthez képest, hogy egy nagy hajlítással végül meg lehessen oldani. Az kifejezetten csúnya, az eredeti elképzelés szerint egy 6-7 centi cső elég lett volna, most vagy 30 centin tekereg körbe.
A radi nagy. Mármint ez az amúgy netszerte közkedvelt PE360 ez kis házakba nem jó. Széles (is meg kissé hosszú is), miközben a Classic PE pont jó lett volna, de mindez csak akkor derült ki, amikor már minden a kezemben volt. Végül beszuszakoltam, de nem volt benne köszönet. A radi és a ház is megsínylette, és ki valszeg többé nem veszem, csak úgy, ha valami törik. Pedig hogy örültem neki, hogy Merlinéktől meg tudtam rendelni az utolsó, mert az EK amúgy már nem gyártja, csak Classicot. Hát így utólag jobban jártam volna, ha az az egy sincs nekik :D

(#75459) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Végre bekerült a highflow next a körbe!

Már nem mintha bonyolult lett volna, csak jól megszivattam magam egy függőleges gpu kerettel, sajna a riser amit adtak hozzá 3.0-s és nem volt kép, így egy másik kártyával tudtam bejutni a biosba átállítani 3.0-ra 4.0 helyett. Aztán meg a kártya nem feküdt fel normálisan a keretre, ami miatt eltartotta a becsavarozott riser foglalatától a kártyát és nem illeszkedett rendesen. Illetve alá kell majd valamivel támasztani, mert a 2 kilós kártya alatt azért egy kicsit lekonyul a cucc...

Illetve ha már amúgy is szédszedtem az egészet, átmostam mindent, a 3. öblítésre már 11 µS volt csak a vezetőképessége az ioncserélt víznek.

Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem, miután átmostam a rendszert, beletöltöttem az EK-s lötyivel az ioncserélt vizet és a next rögtön egy 0%-os vízminőséggel jutalmazta. 308 µS volt a folyadék vezetőképessége.

Ami egyébként folyamatosan csökken, 1 napja van összerakva és most 231 µS.

Gondoltam, hogy nem lesz 11, hiszen az EK-s koncentrátum miatt már nem "tiszta", de ekkora értékre nem számítottam.

Nem lesz probléma abból, hogy majdnem olyan a folyadék vezetőképessége most mint a csapvíznek?

Az Aquasuite-ban egyébként azt írja, hogy az Aquacomputer lötyije max 45 µS. A 200-300 soknak tűnik.

Ti milyen adalékot használtok a vízhez?

A Next egyébként nagyon tetszik, sikerült is kinyerni belőle a hőmérséklet adatokat és most ez alapján tudom vezérelni a pumpát és a Mora-t.

Az Aquasuite is nagyon király, sokkal többet tud mint amire szerintem bármikor is szükségem lesz.

Köszi az ajánlást mindenkinek, jó cucc, tetszik! :R

(#75460) abridabri válasza ilyen_85 (#75459) üzenetére


abridabri
veterán

Nem kell foglalkozni a vezetőképességgel amit a next kiír . A saját vizükre (Double Protect) van kalibrálva . A többi folyadéknál hülyeségeket ír.
hivatalos Aquacomputer válasz : "We don't know the ingredients of Cryofuel Clear.
The high flow NEXT uses a temperature compensation for the conductivity. If this coolant behave different to water or DP Ultra it will change with the temperature of course. "
Nálam pl Cryofuel Clear (3L) +Tesco Ioncserélt víz kombónál (kb 1L) [88] µS -t írt

[ Szerkesztve ]

(#75461) ilyen_85 válasza abridabri (#75460) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Nekem is Cryofuel Clear koncentrátum van benne, csak 2 liter ioncserélt vizzel (kicsit kevesebb mint 2 liter megy a rendszerbe, a Mora nagyon szomjas :) ).

Ez azért érdekes, mert 2x annyi vízzel azt gondolnám, hogy fele akkora kéne, hogy legyen a vezetőképessége a folyadéknak. De nem értek hozzá. Illetve majd ma én is meghajtom kicsit a cuccot, hátha úgy változik a kijelzett vezetőképesség. A fenti értékeket 26 fokos víz mellett kaptam.

Kiváncsiságból egyébként visszatöltöttem a 3-4 hónapos "használt" vizet és arra is 300 valamennyit írt, ezért döntöttem úgy, hogy akkor átmosom az egészet, mert elég "koszos" már a víz. Erre kb ugyan olyan lett :D

A DP Ultrával kapcsolatban van egyébként valakinek tapasztalata? Szinte minden EK-s cucc kapcsán úgy gondolom, hogy nagyon szép, de általában van jobb. Kivéve talán a fittingek:), még egy használtan vett fittingem se ereszt vagy valami.

Ha van jobb az EK-s koncentrátumnál akkor kipróbálnám.

(#75462) anubis6 válasza abridabri (#75460) üzenetére


anubis6
aktív tag

Mi saját desztillálóval 6 mikrós vizet csinálunk, nem értem miért jók nekik ezek a magas számok.. a sterilizátor amiben használjuk, már 30-nál magasnak érzi a vezetőképességet :DDD

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#75463) gery14 válasza Moby (#75443) üzenetére


gery14
senior tag

Erre én is vevő vagyok nekem is kéne 1 plexi valaki csak rendel valamit ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#75464) Moby válasza gery14 (#75463) üzenetére


Moby
addikt

Nem úgy tűnik :) Lemondtam már róla.

De ha már itt vagyok: Barrow áramlás/hőmérséklet oledes mérőről mi a vélekedés? Nagyon hulladék?

[ Szerkesztve ]

(#75465) mpierre válasza Moby (#75464) üzenetére


mpierre
veterán

Nem. Rendben teszi a dolgát, tudja amit kell. Tájékoztató adatnak tökéletes.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#75466) abridabri


abridabri
veterán

Na akinek vannak felesleges vizes cuccai ,be lehet őket fogni munkára :)
Ordasi mestertől rezsicsökkentés:
[Meleg padlástér - rezsicsökkentés. VW Golf hűtő]

(#75467) KAMELOT válasza abridabri (#75466) üzenetére


KAMELOT
titán

És télen ott nincs hideg? Akkor mit vezet el?
Amúgy meg van egy egyszerű cucc. 5 lapátos venti 330€ termeli az áramat. Teszel 4 a tetőre és ingyen villany, ez megy éjjel is.
Hollandiában már 5 vagy több éve olyan házakat építenek, amik a földből vett hővel melegítik a házat. Hőszivattyú kell. Csókolom.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#75468) #15779328 válasza KAMELOT (#75467) üzenetére


#15779328
törölt tag

A geotermikus fűtés önmagában nem elég, mert nagyon sok áramot fogyaszt, drágább mintha gázzal fűtenél. Olyan helyekre raktuk, ahol nem volt más választás, a bekerülés is vagy 20 év alatt térül meg, most meg még több idő, mert minden elszállt.
Off vége.

[ Szerkesztve ]

(#75469) Moby válasza DroiDMester (#72251) üzenetére


Moby
addikt

Elkészült a rendszer, összeraktam _MAJDNEM_ minden okés, ééééééés beszoptam én is ugyanúgy az alphacool blokkal, ahogy DroidMester :O
GPU 53 fok, Hotspot 113 fok :Y

(#75470) KAMELOT válasza Moby (#75469) üzenetére


KAMELOT
titán

Milyen blokk?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#75471) Moby válasza KAMELOT (#75470) üzenetére


Moby
addikt

Alphacool GPU blokk (Red Devil 6900XT Ultimate). Leszedtem, a GPU negyede hozzá sem ér a blokkhoz. De olyan szinten nem, hogy a felhordott paszta sem éri el a blokkot. Mondjuk ez nem is csoda, olyan kiválóan van méretezve a 6 csavarhelyből az egyik, hogy csak ennyire billeg a kártya rajta:
[link]
Német precizitás...

[ Szerkesztve ]

(#75472) Moby


Moby
addikt

Egyébként ilyen lett az első építettvizes gépem. Sajnos sokáig nem örülhettem neki, pedig milyen boldog voltam, amikor a leak teszt is lement hibátlanul. Azért remélem lesz még belőle gép, de ez megint hetek...

(#75473) Moby


Moby
addikt

Kemény...
[link]

(#75474) Laraxior válasza Moby (#75473) üzenetére


Laraxior
titán

Azokat szintbe lehet állítani nem? Hiszen csavarok... legalábbis, mintha lett volna már ilyen probléma. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#75475) Moby válasza Laraxior (#75474) üzenetére


Moby
addikt

Nekem ehhez nincs megfelelő pontosságú műszerem, meg nem is gondolnám, hogy ezt nekem kellene megjavítani.

(#75476) ilyen_85 válasza Moby (#75475) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Hmm írj a gyártónak, nekem a 3080-ason nem volt semmi gond az Alphacool blokkal. A házat meglehet kérdezni, melyik márka / típus? :R

Illetve a második képen a hardverekről az infó, az csak tükröződik, vagy valamilyen kijelző van betéve?

(#75477) Moby válasza ilyen_85 (#75476) üzenetére


Moby
addikt

Jonsplus i100 TG a ház. Kijelző (7"-es, fhd IPS) van betéve az üveg mögé, amit az alaplapi hdmi-ről hajtok, Aida64 sensorpanellel.

/nem ilyennek indult, többféle módon lehet építeni ezt a házat, erdetileg kétoldalasnak indult ATX táppal, ahhoz vettem meg mindent, már majdnem kész volt, amikor rájöttem, hogy nem tetszik, mert végtelen plusz+1 fitting kellett hozzá, szétszedtem, és átépítettem teljesen. Most megmaradt egy csomó fitting, de jelenleg ez a legkisebb problémám. A végeredmény így viszont tetszene, vagyis tetszik is, csakhát :(

[ Szerkesztve ]

(#75478) KAMELOT válasza Moby (#75472) üzenetére


KAMELOT
titán

Szép ez a gép. Kár a blokk végett. Írj a gyártónak küldjenek másikat.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#75479) Moby válasza KAMELOT (#75478) üzenetére


Moby
addikt

Minden más EK a rendszerben, ez az egy nem, mert spórolni akartam. Hát ez egy hibás döntés volt. Spóroltam harmincezret, buktam heteket. Megpróbálom merlinéknél elintézni, hogy kciserélhessem egy EK-re, az alphacoolt meg ignorálom egy életre. Onnan ahol ilyenek jönnek ki bedobozolva mint ez, vagy DroidMesteré, onnan nem kell venni inkább semmit.

(#75480) varmi2 válasza Moby (#75479) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nehogy azt hidd hogy az EK jobb. Nagyon sok gond van velük is az utóbbi években.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75481) #15779328 válasza varmi2 (#75480) üzenetére


#15779328
törölt tag

Mint mindennel, de a szomszédban van a cég, a support korrekt, és gyors. Magyarországon gyártatnak hozzá sok mindent. Jelenleg a legjobb választás az ek, blokk téren.
Én a 3080-ról tettem át a blokkot a 3080ti-re, és minden tökéletes, a led kábelt leszámítva, de mondhatni, hogy azt én téptem meg.

(#75482) Moby válasza varmi2 (#75480) üzenetére


Moby
addikt

Abban a tekintetben biztosan jobb, hogy minden más EK cuccot beleraktam a gépbe, és tökéeletesen működnek. Itt a topikban ketten vettünk Red Devil 6800/6900-re való blokkot az alphacool-tól (közel egy év shifttel) és mindketten hibásat kaptunk. Érezzük azért a különbséget, ugye?

(#75483) varmi2 válasza Moby (#75482) üzenetére


varmi2
nagyúr

Olvass itt vissza éveket a fórumba, volt itt is sok hiba az EK-tól is. Noha jelenleg én is Ek cpu blockot használok. És nincsen gondom vele. DE az előtte lévő gagyi kínai cpu blockkal sem volt semmi gond, ami 9k-ba került. De váltottam, azért mert azt hittem az EK jobb, hüvösebb. De nem, semennyivel nem lett hüvösebb a cpu. Talán valamennyivel jobban néz ki az EK block, de ennyi. Ez került 30k-ba.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75484) Moby válasza varmi2 (#75483) üzenetére


Moby
addikt

A volt hiba, és az eddig csak hibásat látunk között jelentős különbség van. Eléggé gyanús, hogy ez a széria kompletten hibás az alphacoolnál, de sokat elmond nekem a gyártóról, hogy ezt észre sem veszik. Eléggé nagy esélyt látok rá, hogy ha küldenek cseredarabot, az ugyanilyen lesz. És mivel erre a típusra csak az alphacool és az EK gyárt blokkot, így sok választásom nem maradt. Ez sem biztos, hogy rendelkezésre áll, lehet, hogy marad a szopóspirál, a második, harmadik visszaküldött blokkal, és végtelen levekezgetéssel.

[ Szerkesztve ]

(#75485) Pakmara válasza Moby (#75484) üzenetére


Pakmara
őstag

Más széria (6700 XT) de nekem is Alphacool blokkom van. Mikor vettem akkor volt az első ilyen mizéria a csavarokkal, fostam is h megszívom de nem volt gond velük. Valamennyit eltérnek nálam is tolómérő alapján de csak minimálisan. Egyetlen ami nem tetszik a blokkban, hogy elég nagy az ellenállása a kialakítása végett, de egyébként jól működik.

(#75486) Moby válasza Pakmara (#75485) üzenetére


Moby
addikt

Jeleztem a hibát Merlinék felé, és az alphacool felé is. Merlinék elismerték a hibát, cserélik, az alphacool egyelőre annyit tett, hogy küldjem el nekik az össze információt a supportnak, azonnal válaszolnak. Hát az azonnal már elmúlt, válasz eddig nem jött. Feltettem mindkét félnek, hogy miként tudják garantálni, hogy a cseredarab normális lesz, és hivatkoztam DroidMester szintén hibás blokkjára utólagos engedelmével, és a képei felhasználásával. Egyúttal feltettem a kérdést Merlinéknek, hogy lehetséges-e csere EK-re. Bármi is lesz a vége, ha a csere is hibás, valamilyen komponezációs igényt nyújtok be az alphacoolnak, mert az, hogy a négyszázezres vga-n teszteljem, hogy mennyire működik rosszul a híres német minőségbiztosításuk, nos az nincs ingyen. Ahogy az időm, a munkám, és a türelmem sem.

(#75487) KAMELOT válasza Moby (#75479) üzenetére


KAMELOT
titán

Most ilyet fogtál ki, de ilyen előfordulhat bárhol. :U

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#75488) Moby válasza KAMELOT (#75487) üzenetére


Moby
addikt

Egy jelentéktelen három hét, és megtudom, hogy csak most fogtam-e ki ilyet :U Maximálisan rugalmatlan az alphacool supportja. Válaszoltak a levelemre. Pontosabban inkább írtak valamit, mert egyetlen kérdésemre sem válaszoltak. Annyit írtak, hogy köszönik a fotókat, nem ilyennek kellene lennie a terméknek (ezen felröhögtem), és kicserélik. Vigyem vissza a boltnak, ahol vettem. És ennyi.
Sem arra egy szó sem, hogy mi a garancia, hogy a cseretermék jó lesz, sem arra, hogy miként lehetséges, hogy többen is ugyanolyan rosszat fogtunk ki, sem semmiről semmi. De annyi nem, hogy bocs bmeg, így jártál.
Nem ilyennek kellene lennie. Ezt sikerült a németnek leírnia. Mondjuk írhatta volna azt is, hogy nem kellett volna megvennem. Ezt mondjuk adnám is, meg vissza is csinálnám, ha lenne rá mód.

/Ez a szent visszaküldés is egy agyrák. Oké, megnézi, hogy nem hazudtam, de erre ott a videó. Azonkívül minek? Nekiáll majd valaki kipucolni a vizemet, meg rendberakják, amikor ott állnak hegyekbe az eladatlan blokkok, jelenleg 100 euróért adják, annyiért sem kell senkinek? Értem, hogy nekik marhára ráér az egész, nekem meg itt áll a gép, bekapcsolni sem tudom a szaruk végett.

(#75489) ilyen_85 válasza Moby (#75488) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Megértem egyébként a frusztrációt, jogosnak is érzem hiszen nem egyedüli eset akkor.

De azt én is szeretném hozzá tenni, hogy sajnos ez máshol sem jobb.

A 3090-esem gyárilag vízhűtött, ráadásul az EK adta a blokkot az Asus kártyára és egy vacak... Csak passzív hátlap van a blokkhoz, nem is lehet aktív hátlapot venni hozzá. Így viszont állandóan túlmelegedett a kártya, mert a 3090-esnél hátul is vannak memória chipek.

Azt mondjuk ehhez is érdemes hozzátenni, hogy az EK cuccok általában működnek, csak baromi drágák, mondjuk az a gyári blokk pont nem működött :D

Ja igen, köszi szépen a ház nevét! Jól néz ki nagyon! :R

(#75490) Moby válasza ilyen_85 (#75489) üzenetére


Moby
addikt

Ez már több, mint frusztráció. 1 hónapja nincs gépem, és csak a jóisten tudja mikor lesz. Tudva mindazt, amit ma tudok, már nem fognék bele mégegyszer. Csak olyan gépet építek ezekután, amihez minden megkapható bármelyik sarki boltban, mert amikor belekezdtem azt mondtam, hogy az építés jobban érdekel, mint a végeredmény, de ez nem építés, ez csak folyamatos várakozás éppen valamire. Láttam működni amit elterveztem pár órán át, de már semmi kedvem ezt a cirkuszt újra végigcsinálni. Összerakni újra az egészet, most vajon hol fog szivárogni, mi fog beszarni, ha valami nem jó jön megint a több hetes várakozás a semmire...ott tartok, hogy visszaszerelek minden levegősre, belehányom valami fillléres házba, és legalább lesz egy működő gépem. Ha bármi beszarik ebből a buildből, semmiből nincs egyetlen egy darab sem az országban.

(#75491) KAMELOT válasza Moby (#75490) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem lett volna egyszerűbb 6900XT liquid Devil-t venni?
Bekötöd és megy.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#75492) Moby válasza KAMELOT (#75491) üzenetére


Moby
addikt

De. Ez volt a terv. Amikor vettem a levegőst, még nem volt tervben a víz. Aztán meg jött a rezsidémon, és gyakorlatilag eladhatatlanná vált egy 300W-os kártya. Nem tudtam olyan árat mondani, amennyiért elvitték volna. Illetve nyilván extrém olcsón elment volna, de 100K-t nem fizettem volna a gyári vizesre. Másrészről ha egyszer eladásra kerül, na egy gyárilag vizest nézegethetnék a hardveraprón örökélet+3 napig ingyen is.

/azt hagyjuk is, hogy egy négyszázezres kártyánál mennyire szempont az évi ötezer plusz, amit megeszik vellanyban, mert nem idevaló, meg én azóta is szédülök ezektől a megfejtésektől

[ Szerkesztve ]

(#75493) KAMELOT válasza Moby (#75492) üzenetére


KAMELOT
titán

Pedig egy vizes kártyának hosszabb az élettartama, főleg ilyen 400W-nál. Sokan ezt nem értik. Mindig van vevő az ilyen cuccra.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#75494) Moby válasza KAMELOT (#75493) üzenetére


Moby
addikt

Én tudom, de nálunk ennek se kultúrája, se igény rá, se semmi valszeg ezért van egyetlen bót erre az egész vízhűtés dologra, azt se csúfolnám én személy szerint bótnak, mer a "rendelésre beszerezzük" az még nem kereskedelem, rendelni én is tudok bót nélkül. Meg momentán ahogy az ábra mutatja, a levegősre se nagyon van :D

/Ezt a szar alphacool blokkot is annyi értelme volt Merlinéken keresztül venni, hogy most plusz egy hét lesz a garintézés, mert rajtuk keresztül megy és jön. Azért rendeltem tőlük, mert a webshopjuk szerint volt raktáron. Ez az információ pont addig volt valid, amíg le nem adtam rá a rendelést, ott gyorsan kiderült, hogy természetesen nincs, és egy hetet várhatok rá...

[ Szerkesztve ]

(#75495) KAMELOT válasza Moby (#75494) üzenetére


KAMELOT
titán

Én 2.5 hetet vártam a blokkra, de ha gond van valamivel azonnal intézkedik (szlovák webshop). Egyből tud mást küldeni helyette.
Sajnos már senki sem tart semmit készleten.
Ez már nem 1989 amikor nézegettük a kirakatot, mi mennyi és azonnal vihető! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#75496) Moby válasza KAMELOT (#75495) üzenetére


Moby
addikt

Azért egy amazon ellátottságú világban nem így mennek a dolgok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.