Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75601) DroiDMester válasza Moby (#75600) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ha ilyen faék egyszerű vezérlés elég neked, akkor miért nem az alaplapod saját venti csatlakozóit használod még az is lényegesen többet tud ennél! :K

Amúgy meg nagyon jó cucc az OCTO bőven megéri az árát, vegyél 1et nem fogod meg bánni!

(#75602) Moby válasza DroiDMester (#75601) üzenetére


Moby
addikt

Az én alalapom (ahogy sok más) sem mér vízhőfokot.

(#75603) Laraxior válasza Moby (#75602) üzenetére


Laraxior
titán

RGB csati van azon a lapon, de ketpines homerő csati nincsen. Erdekes :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#75604) DroiDMester válasza Laraxior (#75603) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

1, ASRock

2, kacat ITX lap, azon persze hogy SEMMI nincs!

Mondjuk ezt sose fogom megérteni, ha valaki egy csúcs VGA-t használ miért ilyen retek ITX platformba erőlteti :W

és hogy maradjunk a témánál is, vízhűtés sem ITX-be való dolog :C

(#75605) Moby válasza DroiDMester (#75604) üzenetére


Moby
addikt

Nem értem az alaplap méretének mi köze van a hűtéshez. Mármint a semmin kívül persze :DDD

(#75606) Moby válasza Laraxior (#75603) üzenetére


Moby
addikt

Ilyen. Nem egy mai darab a platform sem, plusz a vételkor nem volt szempont. Platformváltáskor sem biztos, hogy az lesz, mert egy darabbal sokra nem mennék, amikor (itteni tanácsokra) kettő termisztorom van :)

(#75607) Laraxior válasza Moby (#75606) üzenetére


Laraxior
titán

A plusz ficsőröket meg kell fizetni egy alaplapnál, es sajnos a Z490től már nagyon meglódultak az alaplapárak az intelnél :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#75608) Moby válasza Moby (#75605) üzenetére


Moby
addikt

De ha attól jobb lesz, rakok bele ATX lapot, 7200-es HDD, meg CD-ROM-ot is (SCSI-t), csak értsem is, hogy az mitől lesz jobb nekem :DDD

(#75609) Moby válasza Laraxior (#75607) üzenetére


Moby
addikt

Z590-ből azthiszem csak a Asus-nál volt header, a strixeken. Se a gigabyte-nál nem (az is radaron volt anno, az asrcoknál meg a phantomon sem). De ahogy mondtam, ez akkor még nem volt elvárás, gyakorlatilag a VGA-val jött meg a víz igénye. Komplett platformcserében meg nem gondolkodom. Meg a vízhőfokos vezérlésre van olcsó alternatíva rögtön dobtam kettőt én is, de egy AC quadro sem drága.

(#75610) DroiDMester válasza Moby (#75605) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Annyi köze van hozzá hogy egy ATX-es lapon van hely a hőmérő szenzorok fogadására is, már egy közép kategóriás Giga, Asus, Msi is tesz a lapjukra, ITX-en nincs mert nincs hely a lapon ilyen extráknak!

Ugye arról volt szó hogy nincs a lapodon, ezért veszel kilső megoldást rá!

(#75611) Moby válasza DroiDMester (#75610) üzenetére


Moby
addikt

Ez nem hely kérdése. Ezen is elférne, nem egy, de 10 is, abból a szerencsétlen két pinből, ahogy számtalan ITX-es lapon van is. Ez inkább azon múlik, hogy a gyártó gondol-e erre. ASRocknál ez valahogy nem divat. Asuséknál igen. Ilyenről pedig nem volt szó, mitöbb, éppen azt írtam, hogy hiába lenne rajta 1db, akkor is vennem kellett volna külső megoldást, mert 2 hőmérő van a rendszerben, 2 header alaplapon meg olyan ritka, hogy én még nem is találkoztam ilyennel, mérettől függetlenül (ami persze nem jelenti azt, hogy nincs is, de ezt mondhatjuk, hogy nem általános).

(#75612) Moby válasza Moby (#75611) üzenetére


Moby
addikt

Az ITX nem ebben köt komrpomisszumokat, pláne nem az extrák tekintetében, hanem az ram és a pcie slotok számában, de ez a hűtést ilyenmódon nem befolyásolja. Az EK-nek van több olyan monoblokkja is, ami simán rámegy az adott család ITX-es iterációjára is. A gyártók jószerivel az ATX-es lapokat faragják körbe az ITX-es lapokhoz, meg a legtöbb kap valamilyen wifi opciót, ha az a nagyobbikon nincs.

(#75613) #16729600


#16729600
törölt tag

Hali, de rég jártam itt. :) Ellenben épp vergődöm: VGA apokalipszis csúcspontján eladtam az EVGA 3090, táp párosomat. Pár napja viszont lőttem Amazonon részletre egy szintén 3090-et ( annyira jó áron volt, hogy nem tudtam ellenállni ). Viszont a VGA blokk vételen elakadtam. EK Quantum vector sima hátlappal annyiba fáj, mint a Bykski aktiv hátlappal. Használja valaki az utóbbit? Tapasztalat ? Valamit lépnem kell, mert szerdára jön a VGA és a combosabb táp..

(#75614) abridabri válasza #16729600 (#75613) üzenetére


abridabri
veterán

Biztos le akarod vizezni ? Lassan itt az új széria . Ha hosszú tàvra tervezed a 3090et ,akkor nem szóltam.

(#75615) #16729600 válasza abridabri (#75614) üzenetére


#16729600
törölt tag

Lassan itt az új széria....bejelentése. :) Nem nagyon hiszem , hogy fizikailag megvásárolhatóak lesznek az új kártyák ebben az évben.

(#75616) Shkiz0 válasza #16729600 (#75615) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ha van némi szerencsénk, az ünnepek előtt lesz pár darab itt ott. Az persze más kérdés, hogy vajon majd milyen áron.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#75617) flashpointer válasza #16729600 (#75613) üzenetére


flashpointer
őstag

nem veletlen kerulnek most annyiba a csucskartyak amennyibe, erdemes lett volna varni, most is msrp alatt lehet venni az osszes kartyat mert teli a raktar, ezert is halasztottak el a 4es szeria rajtjat. Persze eloszor ugyis csak a csucskari mutatkozik be es kesobb a kisebb teljesitmenyuek.

(#75618) KAMELOT válasza Shkiz0 (#75616) üzenetére


KAMELOT
titán

Az is kérdés, hogy milyen márka és milyen hűtéssel érkezik!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#75619) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

PNY GeForce RTX 3080 XLR8 Gaming Revel Epic-X RGB VCG308012LTFXPPB

erre szerintetek van blokk? 3080, nem TI, viszont eppen kb 700 euroert soprik ki.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#75620) abridabri válasza #16729600 (#75615) üzenetére


abridabri
veterán

Hát nem tudom, én úgy terveztem, hogy szeptember végén már meglesz az új VGAm ;)
De a 4080 is tuti megjön karácsony előtt .

[ Szerkesztve ]

(#75621) KAMELOT válasza proci985 (#75619) üzenetére


KAMELOT
titán

Parancsolj [link]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#75622) proci985 válasza KAMELOT (#75621) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igen, ezt neztem en is.

a 3080 10GBre van, a 3080TI 12GBre van, ez viszont nincs listazva

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#75623) KAMELOT válasza proci985 (#75622) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor írj az EK-nak, deszerintem a PCB design ugyan az, úgy hogy simán rámegy.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#75624) #16729600 válasza flashpointer (#75617) üzenetére


#16729600
törölt tag

Úgyis veszek az újból, ha ennyira jó lesz és rágyorsulok. :) Mindenesetre 1178 Euróért ( Amazon warehouse bontott dobozos ) egy éves kamatmentes részletre nem tudtam otthagyni a Zotac Trinity 3090-et. Nemrég jöttünk vissza nyaralásból és van 2TB videó anyagom és nem bénázok 5700XT vel Davinci alatt. :K

(#75625) #16729600


#16729600
törölt tag

Megjött a tápom, be is toltam a gépbe, csillog, villog, világit , mint a karácsonyfa, pont az én izlésemnek való. 3090 és Lovelace ready lettem ( utóbbira lehet kevés lesz a 1050W , sajna nem volt kamatmentes részletre az 1200-as , de sebaj :D ).

(#75626) KAMELOT válasza #16729600 (#75625) üzenetére


KAMELOT
titán

Ebben már van 12 pines kábel?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#75627) #16729600 válasza KAMELOT (#75626) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nincs, ráadásul hihetetlenül merevek a madzagok, aki nem open air házba veszi fog anyázni rendesen.

(#75628) #16729600


#16729600
törölt tag

EK lett a befutó végül. Apropó: milyen kis sz@rrágó cég lett belőlük, minden csavarból szigorúan csak annyi van amennyi szükséges, illetve 16db műanyag alátétre már nem futotta csak 10 re, az I/O cover csavar alá már nem jutott. Ezzel is sporólhattak vagy 0.0000001 Eurót. :) Kincsik azért mindenből adtak pót darabokat is.

(#75629) Fesq


Fesq
tag

Tudnátok segíteni nekem van egy Lamptron CW611 szabályzó.
Zárlatos DDC tönkretette 1 csatornáját.
Hol tudnék szerezni olyat.Mi az :F

Az a kerek valami ott középen :D

[ Szerkesztve ]

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játsszon, amennyit bír "

(#75630) tomcat78 válasza Fesq (#75629) üzenetére


tomcat78
őstag

Kondenzátor. Legalábbis kép alapján. Elvileg rajta kell legyen milyen, utána meg simán meg lehet venni.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#75631) Fesq válasza tomcat78 (#75630) üzenetére


Fesq
tag

ezekre semmi nincs írva. :)

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játsszon, amennyit bír "

(#75632) Moby válasza Fesq (#75631) üzenetére


Moby
addikt

Biztos, hogy van. Az egyik tetjén látszik egy 2-es, egy másikon meg egy P. Meg a kondi mellet az ellenállás is ketté van törve a kép alapján

(#75633) Fesq válasza Moby (#75632) üzenetére


Fesq
tag

Salip és 600 ezek vannak ráírva. :)

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játsszon, amennyit bír "

(#75634) fboldog válasza Fesq (#75633) üzenetére


fboldog
senior tag

Ahogy nézem egy csatorna 3 fő darabból áll:
- R100 - smd ellenállás
- álló cucc fém füllel: fesz stab (esélyesen valami standard)
- hiányzó cucc kondi

Szerintem ha a fesz stab típusa alapján megnézed az ajánlott bekötést, ki fog derülni, hogy kb. milyen kondi volt használva.

Lennie kell rajta még valami szövegnek.
Csinálhatnál pár közeli fotót.

üdv.: Boldog Ferenc

(#75635) Fesq válasza fboldog (#75634) üzenetére


Fesq
tag

Másik oldala.

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játsszon, amennyit bír "

(#75636) Moby válasza fboldog (#75634) üzenetére


Moby
addikt

Induktivitás lesz az, nem kondi.

(#75637) fboldog válasza Moby (#75636) üzenetére


fboldog
senior tag

Simán lehet :R, főleg így a következő fotó alapján.

Amúgy én már rég megkérdeztem volna a supportot. Hátha....

üdv.: Boldog Ferenc

(#75638) Moby


Moby
addikt

Hülye kérdések órája: tüdővel mennyire könnyen kellene tudnom átfújni egy dualradis rendszert levegővel? ez így most nem egy mérnöki kérdés persze, meg milyen mértékegységben is kellene kifejezni, de az normálisnak mondható, hogy van a levegőnek is egy komolyabb ellenállása? Egyik komponenst sem próbáltam átfújni, de amikor kész lett a rendszert, gondoltam óvatosan fújok bele úgy az egészbe egyet. Meglepődtem az ellenállás mértékén. Persze át tudom fújni, de tolni kell neki rendesen. Ez normális? Nem ismerem a raidátorok belső felépítését, hogy ott milyen átmérők vannak, meg a blokkokban is leszűkül a méret, ezt persze értem.

(#75639) varmi2 válasza Moby (#75638) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha nyitott még a rendszer, akkor könnyedén át kell tudnod fújni rajta, ha egészséges a tüdöd. Én így szoktam leeresztés közben rásegíteni. Kifújom belőle a vizet.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75640) proci985 válasza Moby (#75638) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

bonyolultabb rendszernel kb eselytelen kategoria

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#75641) Moby


Moby
addikt

Köszönöm a válaszokat! Kicsit megbontottam a rendszert itt-ott, egyértelműen a cpu blokk a legszűkebb keresztmetszett, és az adja jelenleg az ellenállást (a gpu blokkra még mindig várok). Az egész kérdés azért lett érdekes, mert a várakozásban meglehetősen átalatkítottam a rendszert, aminek a következményeként az igazából komolyabban-soha-ki-nem-próbált rendszereben lett egy csomó ismeretlen tényező. Először is kapott mégegy radit, ami slim. Másodszor kapott szenzorokat (áramlásmérőt, további hőmérőket), persze ezek nem okoznak ellenállást. Illetve a cpu blokkon(EK Velocity) a frosted toppot Mózesapó közbenjárásáváal (köszönet érte neki itt is) lecseréltem egy teljesen átlátszóra. Namost életemben nem szedtem még szét cpu blokkot, egy kicsit tartok tőle, hogy mindent jól csináltam-e, azzal együtt, hogy hát nem egy bonyolult szerekezet. És mivel a pumpa hát nem egy bivaly jószág, kicsit elkezdtem fosni a fújkálást követően hogy nem lesz elég. De ha a cpu blokkot jól raktam össze, akkor elég kellene lennie, mert abban a rövid időben amíg a v0.5 változat működött, eléggé szépen pörgette a levest. Mindegy, megnyugodtam, valszeg ilyen volt eddig is, az egyértelmű, hogy nem a második radi miatt van az ellenállás, nem is érezem hogy az benne van-e a rendszerben. A héten elvileg megjön végre a gpu blokk, most már áramlásmérő is van, látni fogom számokban is.

(#75642) KAMELOT válasza Moby (#75641) üzenetére


KAMELOT
titán

Én 7 éve összeraktam a rendszert, aztán azóta megy. Talán 1x mostam át a radit, meg a cpu blokkot.
Semmi trutyi, semmi ellenállás.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#75643) Moby válasza KAMELOT (#75642) üzenetére


Moby
addikt

Ezt most nem biztos, hogy értem. A trutyi hogy kapcsolódik ide?
A kérdés egy olyan új rendszerre vonatkozik, ami kb eddig 3 órát üzemelt(aztán kiderült, hogy hibás a gpu blokk, azóta áll). Ebben nem hogy trutyi nem volt soha, de folyadék is csak egy vakuvillanás idejére :D Azóta leeresztve várja, hogy újraélesszem.

(#75644) #15779328


#15779328
törölt tag

Vettem egyet az ek csodahúzójából, régen fikázta mindenki, hogy minek, hát q.va jó.
Az ingyen post miatt nyúltam rá.

Meg felraktam a lument is. Valamikor elrendezem a dolgokat rajta, időigényes nagyon.

(#75645) Moby válasza Moby (#75641) üzenetére


Moby
addikt

Összeraktam azóta a rendszert. 165-170l/H. Ennyit tud a rendszerrel a pumpa. Ez elég? Van erre iránymutatás?

(#75646) fboldog válasza Moby (#75645) üzenetére


fboldog
senior tag

Milyen pumpa, milyen összetevőkkel? :) (Vannak nagyon restriktiv blokkok és simán előfordulhat, hogy ez a teteje)

üdv.: Boldog Ferenc

(#75647) Moby válasza fboldog (#75646) üzenetére


Moby
addikt

Ez egy kis teljesítményű pumpa, cserébe hangtalan. EK-Classic Pump Reservoir 160 SPC PWM D-RGB.
Az összetevők: EK Velocity CPU blokk, Alphacool GPU blokk, EK Coolstream PE360 + EK Classic SE360. 13/10-es lágycsővel csövezve,

(#75648) KAMELOT válasza Moby (#75647) üzenetére


KAMELOT
titán

Abba a rendszerbe én ilyet vettem volna [link]
Ebből is van kisebb.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#75649) fboldog válasza Moby (#75647) üzenetére


fboldog
senior tag

Akkor ennek itt a vége.
Az új alphacool GPU blokk design igencsak megfogja az áramlást. (Párszor már volt róla szó)
Illetve ez a pumpa eleve max. 250 lph-t tud, szóval ez ilyen.

üdv.: Boldog Ferenc

(#75650) Moby válasza KAMELOT (#75648) üzenetére


Moby
addikt

A kérdés inkább arra vonatkozott volna, hogy elég-e a 170 l/H :)

/nem várok el ettől többet ettől a pumpától, de ha ez elég, akkor nem is feltétlenül cserélem, merminek. Ha nem elég, akkor viszont csere.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.