Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75551) gery14


gery14
senior tag

Szerintetek AM5 re jó lesz a mostani am4 velocity blokk ?

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#75552) ScomComputer válasza gery14 (#75551) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jó..az am4 felfogatás nem változik marad a lyuk távolság is.. :K

(#75553) Dreamie válasza Laraxior (#75550) üzenetére


Dreamie
őstag

Szabályozva van. Ennyi.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#75554) fboldog válasza gery14 (#75551) üzenetére


fboldog
senior tag

A prezentációk szerint külön figyeltek erre, hogy a hűtők kompatibilisek maradjanak.
Sokkal inkább kérdés, hogy a chiplet elrendezés marad-e, vagy változik. (És ugye most minden am5 proci tartalmaz majd lowpower igp-t is)

Mert akkor bizony előfordulhat, hogy majd módosítani kell a "jetplatek" pozícióján is, mint a 2000 vs 3000/5000 szériák esetén.

üdv.: Boldog Ferenc

(#75555) llacee válasza Laraxior (#75550) üzenetére


llacee
őstag

Nekem a múltkor az 50g sem adták ki, beküldtem az asszonyt, neki igen :D
Pedig begyszó dolgozós inges ruhában voltam :D

(#75556) Laraxior válasza Dreamie (#75553) üzenetére


Laraxior
titán

Mi van szabalyozva? Szoval fogalmad sincs rola. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#75557) F e Z o válasza Laraxior (#75556) üzenetére


F e Z o
veterán

Itthon a gyógyszertárakban valóban csak 50gr vehető. Persze vannak helyek ahonnan be lehet szerezni nagyobb mennyiséget is.

H2O über alles!

(#75558) Laraxior válasza F e Z o (#75557) üzenetére


Laraxior
titán

Az oke, de nem ez volt a kerdesem, hanem hogy a linkelt cucc ugyanaz-e, es hogy mehet-e a vizbe.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#75559) energy4ever válasza KAMELOT (#75543) üzenetére


energy4ever
addikt

Foggalmam sincs mitol repednek...
EK-k eddig csak a fittingnek reoedtek. Egy cpu blokkot vettem itt hasznaltan, ami repedt volt ott, nalam pedig egy ram blokk repedt meg szinten mindkett fittingnel. Erdekes, osszerakott rendszer, tobb mint 1 ev utan.
Noname vga blokkom pedig a gyari csavarjai korul repedtek, amikhez nem nyult hozza senki. Szinten par honap utan kezdte, es nem ugy erkezett.
A rendszeremben biztosan nincsen kimondottan nagy tulnyomas(felig van a tartalyom, es egy pumpa van hasznalva)

(#75560) Shkiz0 válasza varmi2 (#75546) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ha arra gondolsz ami az aprón van akkor igen. Nekem is ilyen van több mint 1 éve és minden oké vele.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#75561) varmi2 válasza Shkiz0 (#75560) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen arra. :R

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75562) Dreamie válasza Laraxior (#75556) üzenetére


Dreamie
őstag

Gyógyszerészként van azért róla valamicske fingom. Egyébként meg vegyed, etil-alkohol az is.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#75563) anubis6 válasza Laraxior (#75550) üzenetére


anubis6
aktív tag

Hosszútávon nem szeretik a műanyag és gumi alkatrészek az alkoholt, függetlenül attól hány %-os, mivel úgyis hígítod, te is változtatsz rajta..
Van rá esély, hogy be mattul, berepedezik tőle bizonyos összetevőjű műanyag blokk, az o-gyűrűket meg szárítja, de ezt szilikonzsírral kivédheted. Mindez nagy hőingadozással párosítva esetleg hamarabb előjöhet, szóval egy jól balance-olt rendszernél, lehet, hogy nagyon sokáig nyomát sem látod a dolognak.
A szakmámban láttam pár nagy hőmérsékletnek kitett plexi cuccot pókhálóssá repedezni a folyamatos alkohol tartalmú fertőtlenítés miatt, de megfelelő készítményekkel kivédhető volt a dolog.
Ha erre voltál kíváncsi ;) (Legalábbis én ezért nem szoktam alkoholt használni egyáltalán)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#75564) abridabri válasza anubis6 (#75563) üzenetére


abridabri
veterán

Én se értem miért szeretik itthon az alkoholt a loopba tölteni, egy darab külföldi fórumon sem láttam még ilyet ,pedig ott nem 50 embernek van vízhűtése, mint itthon . Semmi keresnivealója a plexiblokkok ,tartályok ,gumitömítések között az alkoholnak.

(#75565) Laraxior válasza abridabri (#75564) üzenetére


Laraxior
titán

6. éve van ugyanaz a folyadék a rendszerben, úgy, hogy azóta volt jópárszor szétszedve, leengedve, visszatöltve.
Én megvagyok vele elégedve.
Arra irányult volna a kérdésem, amire nem sikerült válaszolni senkinek, hogy amit linkeltem etanol, az megegyezik-e a gyógyszertári alkohollal.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#75566) anubis6 válasza Laraxior (#75565) üzenetére


anubis6
aktív tag

Az etanol az etanol, itt is, ott is ;)
Megegyezik az itthon beszerezhető 99%-os (etil) alkohollal, ha eddig azt használtad, ez jó ahelyett.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#75567) llacee


llacee
őstag

eddig ek folyadékot használtam, de pár hónapja desztvíz és gyógyszertári alkohol összefoglalóban írt keverékét használom.
Akkor maradhat ez így vagy inkább térjek vissza a gyári folyadékokra?

(#75568) anubis6 válasza llacee (#75567) üzenetére


anubis6
aktív tag

Ha Laraxior mesternek bevált, neked is jó lehet..
Én nem használom, de itt nagyon sokan probléma nélkül használják, úgyhogy annyira nem aggódnék a helyedben ;)

Nálam deszt víz+ egy kevés korróziógátló (kb 5%-os hexán savas bázisú) műxik 10+ éve, enyhe lerakódáson kívül mást nem tapasztaltam vele.
Ezt inkább olyan rendszerekbe ajánlják, ahol többféle fémen megy keresztül a lötyi, de nekem bevált csak réz alkatrészekkel is, tömítéseket se kezdte ki még sehol sem, és elvileg a hőátadáson is javít :B

https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

(#75569) Zsohi


Zsohi
őstag

Egy silm 280as radiator elég lehet egy 2080ti hűtésére? Az ssupd meshlicious-ban akarok építeni egy gépet, a kártya 280 wattos limittel rendelkezik, a radi ami már korábbról származik pedig egy ek se.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#75570) Shkiz0 válasza Zsohi (#75569) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Szerintem igen.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#75571) Weareus válasza Laraxior (#75545) üzenetére


Weareus
addikt

"99% synthetic quality, fully denatured according to EU regulation"

Ez denaturált szesz, eu-szabvány szerint.
Asszem szabvány szerint 10% metanolt, izopropanolt, acetont, metil-izobutil-ketont, denatónium-benzoátot (vagy egyik vagy másik) esetleg valami pirrol-származékot kutyulnak hozzá, hogy fogyasztásra ne legyen alkalmas, így más az áfaköre, szvsz olcsóbb.
Biztos, hogy tisztaságban nem sok köze van a patikai 96%-os etanolhoz, abban a többi víz.
100%-os etanolt nem igen fogsz venni, a nagy tisztaságú etanol (négykilences) nyomokban benzolt tartalmaz, mert azzal tudják ilyen tisztaságban előállítani.

PS: Ha ez tényleg 99%-os etanol, akkor valami olyannan denaturálták, amiből elég bele 1%, tehát valami más. Kérdés, hogy az mi?

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#75572) proci985 válasza Zsohi (#75569) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

elegnek kene lennie

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#75573) Laraxior válasza Weareus (#75571) üzenetére


Laraxior
titán

Na, erre voltam kíváncsi :C :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#75574) llacee válasza anubis6 (#75568) üzenetére


llacee
őstag

köszönöm :)

(#75575) Zsohi válasza Zsohi (#75569) üzenetére


Zsohi
őstag

[kép] [kép]

Vannak ketelyeim b*szki. :DDD A csovezes egyszerunek nez ki, de a kabelezes teljes homaly egyenlore.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#75576) gery14 válasza fboldog (#75554) üzenetére


gery14
senior tag

Úgy legyen bár egyelőre nem vonz a ddr5 miatt a móka az 5900x et nem érzem vmi talicskának ;] inkabb valami vga erő ugrás érdekelne :D
ScomComputer En is ezt olvastam csak inkabb megkérdem úgy a tuti ha csak a lemezén kell majd mokolni és lehet akkor a furó mehet vagy lesz a neten 3d nyomtatott cumó szerintem :DDD

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#75577) ScomComputer válasza gery14 (#75576) üzenetére


ScomComputer
veterán

Szerintem egyelőre várni kell a cserével,mert vannak itt érdekes várási idők #118.... ;]

(#75578) gery14 válasza ScomComputer (#75577) üzenetére


gery14
senior tag

Én nem is akarom béta teszter lenni és egy talicska pénz kiadását sem érzem szükségesnek ;]
A clear uttán a boot idő azert ugy kajak a náza tolt be kozbe? :DDD

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#75579) Zsohi válasza proci985 (#75572) üzenetére


Zsohi
őstag

Igazatok lett, egeszen turhetoen elmuzsikal a dolog 10 fokos deltaval.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#75580) KAMELOT válasza Zsohi (#75579) üzenetére


KAMELOT
titán

Jó ez a mini gép! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#75581) F e Z o válasza Zsohi (#75579) üzenetére


F e Z o
veterán

Előlap és az oldallapok felrakása után bizonyára még romlanak a hőfokok, azonban szép kivitelezés!

H2O über alles!

(#75582) flashpointer válasza Zsohi (#75579) üzenetére


flashpointer
őstag

az a cpu huto elegge korbe van bastyazva es ugy latom a szabad oldallal meg pont parhuzamosan vannak a lamellak. Az nem lesz vizezve?

(#75583) KAMELOT


KAMELOT
titán

Erre kell az a zár a végére vagy adnak hozzá?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#75584) Zsohi válasza KAMELOT (#75583) üzenetére


Zsohi
őstag

Ezek mellé nem szokták adni.

#75581 F e Z o: Az a 10 fokos delta az oldallakokkal fent jött ki, de 1400-as venti fordulattal. :R

#75582 flashpointer: A legutóbbi EK-s kiárusítás során vettem egy Velocity blokkot erre a gépre gondolván, azonban már így is ezzel a radival az inger küszöböm határán táncolok. A hűtőblokk alatt most még egy 5600G van amit még egy atomvillanás se volna képes megizzasztani, ha ez azonban nem lesz elég a 2080ti-nek lecserélem egy 5700X-re es akkor majd vissza lehet térni erre a kérdésre.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#75585) KAMELOT válasza Zsohi (#75584) üzenetére


KAMELOT
titán

Köszi!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#75586) varmi2


varmi2
nagyúr

Hamarosan újra konfigurálom a vízhűtést, és most szét van szedve. Az a kérdésem, hogy mivel pasztázzam a cput(Ryzen 5900x), van itthon mx-2, mx-4, mx-5 paszta.E 3 közzül melyikel?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75587) abridabri válasza varmi2 (#75586) üzenetére


abridabri
veterán

MX 4 ha biztosra akarsz menni ,mert ezzel vannak hosszú távú tapasztalatok ( mehet 5+ évig lazán).
MX5 ,ha kell a -1/2 fok javulás ,de hajlandó vagy újrapasztázni 1+ év múlva ,ha romanak a hőfokok.
MX2 -t meg vidd be egy régiségkreskedésbe :)

(#75588) varmi2


varmi2
nagyúr

Szerintetek, mi ez az elszíneződés?
Gyógyszertári alkohol desztillált víz kombó.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75589) Pakmara válasza varmi2 (#75588) üzenetére


Pakmara
őstag

Ez nem csak felületi, "koszolódás", vagy már tisztítás után ilyen?

(#75590) varmi2 válasza Pakmara (#75589) üzenetére


varmi2
nagyúr

Fogkefézés után ilyen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75591) #15779328 válasza varmi2 (#75590) üzenetére


#15779328
törölt tag

Megkopott a bevonat az áramlástól, szerintem teljesen normális.

(#75592) mozso válasza varmi2 (#75590) üzenetére


mozso
senior tag

Nekem is ilyen lett kb 1 ev utan ugyanez a blokk (EK cryofuel clear volt/van benne).

(#75593) KAMELOT válasza mozso (#75592) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem meg 5 év után is réz színe van :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#75594) #15779328 válasza KAMELOT (#75593) üzenetére


#15779328
törölt tag

Mi megküzdünk a nikkellel, 5 évig nincs meg egy blokkom sem, de lehet arra tiszta réz lenne nekem is! :D

(#75595) KAMELOT válasza #15779328 (#75594) üzenetére


KAMELOT
titán

Blokk nekem full nickel csak a jetplate full réz. Mindig ilyen akartam
5820K, 7820X, 10980XE is ez hűti. meg vagyok elégedve vele.
Most is ilyet vennék semmi mást.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#75596) #15779328 válasza KAMELOT (#75595) üzenetére


#15779328
törölt tag

Nem értem, azon a fotón nincs is jetplate, erre te írtad hogy a tiéd full réz, után meg hogy csak a jetplate, most mi van? :F

(#75597) KAMELOT válasza #15779328 (#75596) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez van nekem csak az alja réz többi nikkel. [link]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#75598) Moby


Moby
addikt

Jó régi a cikk, én viszont csak a napokban találtam rá, de ha előbb megtalálom, biztos nem kínlódtam volna ennyit, hogy betuszkoljam a PE-t felülre. Számomra nagyon meglepő, hogy csak ilyen borzalmas légszállítás mellett van jelentős hatás a radiátorok vastagságának.

(#75599) abridabri válasza Moby (#75598) üzenetére


abridabri
veterán

Phanteks T30 -at rá ,az meg sem érzi a 20 FPI-t:K

[ Szerkesztve ]

(#75600) Moby


Moby
addikt

Nem tudom volt-e már ilyenről szó, ha nem idevaló, majd a TG törli.
Sajnos a GPU blokk cserére azóta is várok, de hogy ne telljen az idő e szempontból feleslegesen, az asztalon kisérletezgetek dolgokkal. Találtam egy nagyon olcsó vezérlő, ami természetesen nem versenytársa mondjuk az Aquacomputer Quadro-nak, de oda ahol annak a szinte végtelen tudása nem feltétlen kell, oda elég lehet. Egy aliexpressen (szállítással, áfával) 8 dolcsis kis vezérlő, ami két termisztor mérését fogadja, és a beállított határértékek között végzi a vezérlést. Pár napja tesztelgetem, nagyon jól működik, ezért az árért ajándék. Ahogy említettem, nem versenyzik az AC cuccaival, nincs hozzá olyan szuper szoftveres háttér sem, hiszen nem is kommunikál a PC-vel. Ennek van előny-hátránya is. Van ennek egy kisöccse, 1 csatornával, 7 szegmenses kijelzés nélkül, de annyira olcsó a nagyobbik is, hogy nem láttam értelmét a beszérzésének.
~Ugyanezt megépítettem arduino alapokon is (nano-ra), az annyival többet tud, hogy készítettem hozzá egy windows-on futó service-t, ami átadja az AIDA64-nek a hőmérséklet adatokat, amit az AIDA64 így ki tud tenni sensorpanelre. Az ilyen béta állapotban van, ami jelenleg annyit tud, hogy pl. egy Lian Li connect PWM csatolóját tudja vezérelni, vissza nem méri a fordulatot, de ha valakinek kell, oda tudom adni a servicet-t, meg az arduino kódot is, aztán firkálja tovább magának, ha szeretné. Azt inkább már csak olyannak ajánlanám, aki szereti az ilyen DIY dolgokat, egy végfelhasználónak annál már egyszerűbb megvenni egy quadrot, vagy octot, az gyárilag mindent is tud.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.