Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76701) F e Z o válasza Törzsúr (#76696) üzenetére


F e Z o
veterán

Ekkora helyre biztos nem használta voln 13/19-es csövezést, de ugye az a lényeg, hogy nem törik meg.

H2O über alles!

(#76702) Joshi válasza zolika15 (#76699) üzenetére


Joshi
titán

Amit keresel az 6W, míg egy DDC 18-20W. Azért nem mind1. Mire kell a cucc?

(#76703) zolika15 válasza mpierre (#76700) üzenetére


zolika15
tag

Sajnos csak ddc opció, Ilyenbe lenne bepattintva.

[ Szerkesztve ]

Zoli

(#76704) mpierre válasza zolika15 (#76703) üzenetére


mpierre
veterán

missing-image

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#76705) zolika15 válasza mpierre (#76704) üzenetére


zolika15
tag

Javitva.

Joshi: Egy sima proci hűtést szeretnék megoldani vele kompakt módon.

Zoli

(#76706) Joshi válasza zolika15 (#76705) üzenetére


Joshi
titán

Attól függ milyen prociblokkal. Az a gond a prociblokkokkal, hogy elég nagy az ellenállásuk, már mint a mai modern blokkoknak. Persze ha neten láttál egy működő hatékony megoldást, akkor nem szóltam.

(#76707) zolika15 válasza Joshi (#76706) üzenetére


zolika15
tag

Egy korcs blokkal szeretném megoldani, ez alapján készűlt a fő eleme a blokkank a coldplate illetve a többi rögzitési cucc egy velocity blokkról lett lementve.

Zoli

(#76708) Joshi válasza zolika15 (#76707) üzenetére


Joshi
titán

Biztosan valaki átgondolta ezt a megoldást. Viszont semmi baj nincs a külön tápcsatis PWM-es DDC-vel. Vagyis igen, az hogy hangos. Ha PWM-el leszabályozod, talán úgy nem lesz idegesítő hangja.

(#76709) TESCO-Zsömle válasza Törzsúr (#76696) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jó kis HeatKiller. 100 közül is felismerni a Waterkool design-t. Am szándékos vagy véletlen, hogy fejjel lefele van a CPU-blokk? :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#76710) zolika15


zolika15
tag

Jelenleg megy a tesztelés gépen kivűl hogy a gépmunka mindenhol jól sikerűlt e, egy ek 3.1-es ddc-vel, de van egy ilyen zizgő alaphangja ami nem annyira jön be, mindenképpen pwm-el szeretném vezérelni.

Zoli

(#76711) gery14


gery14
senior tag

AM4 Velocity átalakítás LGA 1700 ra ki mondta hogy nem kompatibilis ;]

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#76712) Törzsúr válasza TESCO-Zsömle (#76709) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Szándékos. Így jött ki jobban :B
#76701 F e Z o
Igen, 10/13-16 talán ideálisabb ide, de nekem ez tetszett :B

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#76713) Törzsúr válasza F e Z o (#76701) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Mellesleg felismered a hűtetlen feteken levő bordákat a lapon? :D

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#76714) DroiDMester válasza Törzsúr (#76713) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Annó Zalman VF700 hoz adtak ilyet :)

(#76715) Laraxior válasza DroiDMester (#76714) üzenetére


Laraxior
titán

Azok nem kékek voltak? Ezeket az ezustoket itt az apron arulta asszem Balu vagy hasonlo nevu user. De persze nem 100%, vf700 kora majdnem 20 evvel ezelott volt. :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#76716) Törzsúr válasza Laraxior (#76715) üzenetére


Törzsúr
senior tag

De, kékek voltak a Zalmanok.
Ezeket F e Z o árulta pár éve 100 Ft/ db áron :)

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#76717) Laraxior válasza Törzsúr (#76716) üzenetére


Laraxior
titán

En is vettem belole, van nekem is itthon, még a 980Ti-n hasznat is vettem :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#76718) Ubi82 válasza gery14 (#76711) üzenetére


Ubi82
őstag

Ügyes, várjuk a teszteket :R

(#76719) Shkiz0 válasza Ubi82 (#76718) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nálad mi van a tesztekkel? :D
Apex alattad azt semmi bench?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#76720) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Innen sikerül feltöltenem, telefonról nem ment:

Szóval, bekerült alulra a csap és a RAM-ot is összeköttem a procival két könyök segítségével.
A problémám az, hogy azóta nem stabil a korábbi OC-m, ami a régi képemen még a megtört csőnél hibátlan volt.
Szerintetek mi lehet az oka? A prociból kilépésnél a 2 könyök annyira csökkentené az áramlást, hogy túlmelegszik?

https://utdetailing.hu/

(#76721) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#76720) üzenetére


Csavez™
veterán

Ne a hardverekben keresd a hibát! ;) Nálam is ez volt.
Szinte bármilyen ram beállítást futtatsz, hibád dob a tm5?

[ Szerkesztve ]

(#76722) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Én kapásból dobnék bele legalább 6db [45-öst].
OC hiba esetén azt kellene megnézni mi hibázik. CPU vagy RAM? esetleg átmozgatni valahogy őket.
Nem hinném, hogy az áramlás lenne az ok, inkább a túl hosszú cső ami elnyomja egymástól a két blokkot fizikai kontakthibát okoz.
Talán.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! "Kedvezményes SMS értesítés KIKAPCS! ___Üdv.: Zsolt___

(#76723) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#76721) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A CB hal meg. Már csak 56X-en stabil. Gondoltam, hogy a 806-os BIOS, de nem tudok visszább menni már.

https://utdetailing.hu/

(#76724) tibcsi0407 válasza --HARDCORE-- (#76722) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Eddig jó volt, kizárólag az alsó csap került be és a RAM proci összekötése változott meg. Ja és tegnap raktam fel egy új BIOS-t. Őszintén szólva CB-t nem futtattam rajta a BIOS csere után.

https://utdetailing.hu/

(#76725) --HARDCORE-- válasza tibcsi0407 (#76724) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

:DDD a csap tuti nem okozza, a többiben nem lennék biztos látatlanban. :R

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! "Kedvezményes SMS értesítés KIKAPCS! ___Üdv.: Zsolt___

(#76726) tibcsi0407 válasza --HARDCORE-- (#76725) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Most egy csomó levegőt kiszedtem. De még mindig nem jó.

https://utdetailing.hu/

(#76727) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#76723) üzenetére


Csavez™
veterán

Nem kell messzire visszamenni, mi lett az első 13900k-mal, ugyan ez volt. :U
Jól mondod, a 0806-os bios, annyira gyenge, hogy egy rosszul sikerült beállítással lazán szétvered, és eleve rosszul áll fel a rendszered. Én simán átkapcsoltam az egyel régebbi biosra, és minden ismét tökéletes, próbáld meg újra telepíteni, és utána NE betöltsd a cmo-t, hanem kézzel állíts be mindent.

Ha ennyire aggódsz az egymás után kötött hardverek miatt, miért nem kötsz be egy radit pl. a cpu és a ram közé? Nálam minden hardver között van egy radiátor, régen nem számított, de most egy 330w-os cpu, és egy +400w-os gpu-nál már nagyon is számít!

[ Szerkesztve ]

(#76728) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#76727) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem nincs duál BIOS sajnos. Mindegy, várom a következőt..

Azoj is gondolkodtam, hogy megváltoztatom a bekötési sorrendet. Számítana?

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#76729) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#76728) üzenetére


Csavez™
veterán

"próbáld meg újra telepíteni, és utána NE betöltsd a cmo-t, hanem kézzel állíts be mindent."
Majdnem mindig segített nálam.
Ha cmo-t töltöd be, ismét a hibás bios beállításait rakod vissza!

Egy +300w-os cbr23 tesztnél, igen, 6 °C különbséget is mértem már a cpu be/ki között, most ez megy rá nálad a ramra.

[ Szerkesztve ]

(#76730) energy4ever válasza tibcsi0407 (#76720) üzenetére


energy4ever
addikt

Az a plusz tapcsati mire valo az alaplapodon ami nincs bekotve? :F

(#76731) Csavez™ válasza energy4ever (#76730) üzenetére


Csavez™
veterán

Ha jól rémlik a thunderboltot táplálod, vagy valami ilyesmit.

(#76732) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#76729) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Megpróbálom. Most az 56X 1.234V-on stabil. Játszottam a blokk lefogatással.

https://utdetailing.hu/

(#76733) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#76729) üzenetére


tibcsi0407
félisten

OCN-en írta egy pali, hogy ugyanígy járt a RAM blokk installáció után. Kicsit megcsavarja a RAM-okat a slotban. Erre is ránézek.

https://utdetailing.hu/

(#76734) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#76733) üzenetére


Csavez™
veterán

Én már nyírtam ki ram slotot egy vizes blokkal, pontosabban ahogy a merevcsövet nyomtam bele a csatiba. :DDD

(#76735) struszi


struszi
aktív tag

Üdv Urak!

A kérdésem a következő lenne. Adott a rendszerem ami egy 5800x-et, valamint egy Rtx 3080-at hűt. A hűtőfolyadékot egy D5 pumpa hozza mozgásba 76-240 L/H áramlással. Delta T értéke max 9 fok. A radik 480 2x240 140. Vízhőfok max 35-37 fok csendes ventikkel.
A vga kártyán alphacool blokk van gelid padokkal. Tökéletes hőfokokkal. Gpu 40 Memória 50 Hotspot max 54. Ettől többet semmivel se tudtam kicsikarni belőle.
Más a helyzet a procival. Tudom, hogy az 5800x forró darab de mégis kissé sokallom az akár 90 fokos (y-cruncher) illetve játék alatt is átlag 70 fokokat. A legelején azt hittem rosszul pasztáztam de mindig magas maradt a hő többféle paszta alkalmazását követően is. Egy Barrow blokk van rajta amiről töltök fel képet.
A kérdés, hogy egy nívósabb blokk kb mennyit tudna hozni. EK velocity, Alphacool, vagy akár egyéb.
3 fok miatt nem biztos, hogy cserélném.
Átfogóbb blokk tesztet kerestem de mindegyikben csak pár db szerepel. Ha ilyet tudtok, vagy hasonlót szívesen veszem a linket.

Ja és csak így tovább! Írni ritkán írok, de figyelemmel kísérem a topicot. Köszönöm előre is a segítséget! :R

"Hűségem a becsületem"

(#76736) TESCO-Zsömle válasza struszi (#76735) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hola.

5KX procit nem tudsz lehűteni, csak ha kézzel undervolt-/clock-olod, mert az X-es proci sajátossága, hogy addig tuningolja magát (boost) amig el nem éri a max üzemi hőfokot, ami bizony 90°C. Nálam egy 5900X teszi dolgát egy Noctua D15 alatt de ha 2000 fölött pörög minden venti, ez a disznó akkor is 85°C felett van, ha csinál valamit. Csak IDLE/min-load alatt hajlandó "emberi" hőmérsékletet felvenni.

Húzz be egy sioma 5800-ast, ha megjelenik, "X" nélül, az nem lesz 90°C. ;)

Esetleg egy 5800X3D-t, ami arany középút, mert a 3DVCache nem bírja a meleget... :N

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#76737) struszi válasza TESCO-Zsömle (#76736) üzenetére


struszi
aktív tag

Ez is egy alternatíva. :K
Ismerem a procit kezdetektől fogva. Eco módban nem vészes csak mégis ugye ez a hülye tudat vagy gondolat, hogy egy jobb blokk alatt még jobb lehetne.
5900x még talán jobban hűthető mert 2 ccd van de persze nem tudhatom.
Teljesítményre amúgy bőven elég a mostani.

"Hűségem a becsületem"

(#76738) korcsi


korcsi
veterán

Forgatható fitting szárazon hajlamos lehet az eresztésre?
Van esetleg ilyen tapasztalat?
Ha jól értékeltem a problémát, nekem volt már ilyen. Építés után a cpu blokkon a 45 fokos forgatható adapteren volt egy két csepp, de némi mozgatás után elmúlt és két évig jó volt.
Így néz ki most a "rendszer":

Két radiátor, szivattyú, tartály, a hűtőblokkok helyén csak egy cső van most, bal oldalon a blokk csak ahhoz kell, hogy a szivárgás ellenőrzőt fel tudjam csatlakoztatni.

16:44:

19:22

Az egyik 90 fokos könyököt mondjuk eléggé meg kellett kínoznom mire sikerült betekernem a helyére.

Mennyire nehéz meggyilkolni egy alphacool forgatható fittinget?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#76739) Shkiz0 válasza korcsi (#76738) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ha a tető a kiegyenlítőn membrános fos, akkor tegyél alá fóliát mert ott ereszt el.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#76740) korcsi válasza Shkiz0 (#76739) üzenetére


korcsi
veterán

Ezt most nem értem, a tartály tetejére gondolsz?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#76741) Shkiz0 válasza korcsi (#76740) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen.
Nekem a D5 Next esetén van beépített membrán, ami elengedi a felesleges nyomást. Ha összeraktam akkor elengedte a levegőt és nekem is azt mutatta a szivárgás teszt, mint ha eresztene. Fogtam egy fóliát a kupak alá tettem a teszt erejéig, és így tartotta a nyomást.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#76742) korcsi válasza Shkiz0 (#76741) üzenetére


korcsi
veterán

Ez egy Alphacool Eisbecher csak 4db 1/4-es luk van rajta, egyba van a visszatérő cső, háromba dugó.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#76743) Shkiz0 válasza korcsi (#76742) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Akkor sajna az máshol fog engedni.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#76744) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#76734) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Még működik :DDD

https://utdetailing.hu/

(#76745) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Gondolkozom a rendszernek a bekötési sorrendjén.
Most ugye egyből az alsó EK radiba megy a pumpa kimenete, onnan a VGA-ra, majd a RAM-okra és a RAM-okról a 480-as radira, onnan pedig vissza a pumpába.
Megváltoztatnám annyiban (Csavez ötletéből kiindulva :R ), hogy először a procira menne a pumpa kimenet, a prociról az alsó radira, onnan a VGA-ra, majd a RAM és a 480-as radi.

Így a RAM és a CPU blokk is könnyebben kivehető lenne. Ez a kis összekötő cső sok bajt okoz nekem.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#76746) tibcsi0407 válasza tibcsi0407 (#76745) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Másik verzió:

Az alsó radiról a VGA helyett a procira menne a cső, a prociból a 480-asra, onnan vissza a RAM-ra, majd a VGA-ra és onnan a pumpába.
Egy dolog problémás. A VGA-n a ki és bemenet felcserélése mennyire lenne hátrányos? Külön nincs rajta jelölve, de a fórumos írások alapján kötöttem rá a ki és bemenetet. Így nem ütközne a két cső a kártyánál.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#76747) tibcsi0407 válasza tibcsi0407 (#76746) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Itt egy harmadik, tovább nem spammelek ígérem, csak próbálom ésszerűen átrendezni a motyót. :)
Itt annyit változtatnék, hogy alsóból a procira, prociból a 480-asra, onnan a VGA-ra, majd a RAM-ra és vissza a pumpába. Talán ez a legkevésbé olyan megoldás, ahol keresztezik egymást a csövek.
Bár a látvány így sem letisztult, de ezután legkevésbé sem lesz az. Az vígasztal, hogy nem látom, mivel nem találok TG-s oldallapot a Torrent-hez. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#76748) András12345 válasza tibcsi0407 (#76747) üzenetére


András12345
aktív tag

Szia!
Nekem lenne egy ötletem az elrendezéssel kapcsolatban, amivel egy szerintem sokkal letisztultabb összképet is adna:

A visszafolyón lévő (talán?) áramlásjelzőt átraknám a pumpa kimenete után közvetlenül, köztes cső nélkül, toldóval.
Gondolom a tartályod tetején is van valamennyi port, ott vinném be a visszafolyót a front radi után.
Így felszabadul a mostani visszafolyó portod, oda mehetne a leeresztő csap.
A többit próbáltam illusztrálni :D
A videokártyán elvileg fordítva van most bekötve a ki és bemenet, bár a "korrekt" bekötés csak 1-2 fokot javítana a GPU hőmérsékleten elméletben.

[ Szerkesztve ]

(#76749) tibcsi0407 válasza András12345 (#76748) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szia,

Köszi a tippeket, de pont az lenne a célom, hogy a proci előtt és után is legyen beiktatva egy radiátor, majd abból menjen a VGA-ba és a RAM-ba. A RAM ne legyen a procival összekötve.
Szerintem nagy a pressure drop, ezért tenném egyből a kimenetre a procit az első verzió szerint, így az a pumpa után a legnagyobb nyomást kapná meg. Majd onnan már ha esne, az a VGA-nak és a RAM-nak nem lenne akkora probléma.
A csapot a legalacsonyabb pontra szerettem volna tenni, mert ha szétszedem, akkor az alsó radiátorból kibuggyan a víz, ha nincs addig leeresztve.
A VGA bemenetét ez alapján pozicionáltam, nem jól írja a kolléga?

https://utdetailing.hu/

(#76750) Joshi


Joshi
titán

Meg van a Dual D5 tető és mivel vastagabb ezeknek az eredeti réztetős szivattyúknak a pereme, így vennem kellett hosszabb M4-es rögzítő csavarokat. Az első boltban csak 20mm hosszú volt, de mondom megveszem, mert ha nem kapok, akkor max méretre vágom. Aztán a másik boltban már volt 12mm hosszú. Mindegyikből 30db-ot vettem. Nézzétek meg az árkülönbséget.

A hosszabb csavar volt olcsóbb. :DD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.