Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68251) Csavez™ válasza Pakmara (#68231) üzenetére


Csavez™
veterán

Nincs a gép a közelemben, és ez a fotó volt itt fent, így azon illusztráltam! Ahogy elöttem írták, megfordítottam, és így jött a javulás! :)
Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black Swap

(#68252) Pakmara válasza Csavez™ (#68251) üzenetére


Pakmara
őstag

Így tiszta köszi. Porral nincs gondod igy? Nekem szűrőn át is viszonylag gyorsan porosodik a gép belseje.

(#68253) Razi válasza fboldog (#68244) üzenetére


Razi
tag

Nekem is gyanús. A felső ventik fölött érezhetően jön a levegő. Mondhatni nagyon durván. Még azt is el tudom képzelni hogy a szenzor a ludas. A T_Sensort közvetlen a vga mögé kötöttem be, bár nem hiszem hogy lehet akár 1-2 fok különbség. Az viszont lehet hogy rosszat mutat. A videó kártya 50 fok körül van max terhelés esetén a proci meg 55-60.

[ Szerkesztve ]

(#68254) fboldog válasza Razi (#68253) üzenetére


fboldog
senior tag

A cpu és gpu hőmérséklet teljesen jónak tűnik.
Az alsó radiátor is úgy önti magából a levegőt mint a felső?

üdv.: Boldog Ferenc

(#68255) Razi válasza fboldog (#68254) üzenetére


Razi
tag

Mint a barom :))

(#68256) fboldog válasza Razi (#68255) üzenetére


fboldog
senior tag

Annyit még kiprobálnék, hogy mind az alsó, mind a felső légszűrőt levenném és a PCI takarólemezeket is.
Változik-e a helyzet? :) (ha nem, akkor maradnak a leeresztéssel járó megoldások és tesztek)

Közben eszembe jutott még valami.
Ha megnézzük a jó öreg és kb. "ipari" standarnak vett tesztet: https://www.xtremerigs.net/2015/02/11/radiator-round-2015/5/

Akkor ott szépen kijon, hogy optimális esetben 2db EK PE360 ami nálad is van ha jól láttam
1300 RPM esetén 293W * 2.
750 RPM esetén 182W * 2
hőt tud elvezetni delta 10C esetén (1gpm == 227LPH, kb. itt dolgozik a rendszered, ha jól mér az alphacool cucca). Ugye az nálad 35-36 fok lenne.
Csakhogy egy házban egymás felett lévő radiátorokkal, amiknek a szellőzését még a ház falának a rácsozata is rontja korántsem lesz ideális a teljesítménye.

Szóval esélyes, hogy pár fokot tudsz nyerni, de nem biztos, hogy megéri a vesződséget. :)

üdv.: Boldog Ferenc

(#68257) fboldog


fboldog
senior tag

Valaki emlegette, hogy fura, hogy nincs Aquaero belső rögzítő (pl. 120mm ventilátor helyre).
A saját Aquaerom miatt amúgy is rajzolok ilyesmit, csak én nem oda tervezem rögzíteni.

Kb. itt tart, még 0 finomítás és teszt nyomtatás, de hátha mást is érdekel. Illetve ötleteket is szívesen fogadok. (A tartó két részből fog állni: maga az Aquaero tok és több fajta rögzítő keretből /120mm, 14mm, 3.5hdd plate, etc../)

Illetve az alábbiak már fel-fel bukkantak a postjaim között:
Aquaero display mount radiátorra / venti helyre (csak kisérleti darab):

Heatkiller tube rövidített 120mm mount:

Dupla cső "bilincs", kábel vezetési lehetőséggel (pl. külső radiátorhoz):

Quadro (vagy PowerAdjust, mivel ua. a méretezés) doboz (tipikusan külső radiátorhoz):

üdv.: Boldog Ferenc

(#68258) MPowerPH válasza fboldog (#68257) üzenetére


MPowerPH
félisten

Respect. :R Itt van mar az ideje, hogy en is nekifekudjek ennek, es megtanuljam.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#68259) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Van az eloopnál jobb ventilátor pull-ra, amiből lehet kapni fehéret, és rgb-s? :B

(#68260) fboldog válasza RockHaRD (#68259) üzenetére


fboldog
senior tag

Nincs, de van olcsóbb.
https://www.arctic.de/en/BioniX-P120/ACFAN00167A

üdv.: Boldog Ferenc

(#68261) abridabri válasza RockHaRD (#68259) üzenetére


abridabri
veterán

Igen,csak jobb ventik vannak nála.pullra alkalmatlan. Egyébként wing boost3 white argb vagy Lian li unifan kell neked.

[ Szerkesztve ]

(#68262) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Don't Tread On Me

(#68263) MPowerPH válasza fboldog (#68260) üzenetére


MPowerPH
félisten

Gondolkodtam is, hogy Arctic Bionix P140, vagy P14 PWM PST. Maximalis fordulatszamban, es a haz kinezeteben van igazabol kulonbseg. Na meg a sima P14 veheto value pack -ben, 10k/5db azert egesz jo, anno annyiba kerult az 1db eLoop. Lehet szamuzom oket, mert meg 3db annyiba kerul, mint ebbol 15db....
Azert 2db ilyen meretu radinal mar elgondolkodik az ember.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#68264) sfknasty válasza abridabri (#68261) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Én 2 hónapja várom a Unfanokat.Folyamatosan halasztódik a beérkezése.Jelenleg ott tartunk,hogy március végére érkezik.

(#68265) Csavez™


Csavez™
veterán

Én az aquacomputerral szívok, több mint egy hete utaltam nekik, azóta nincs válasz, az emailekre sem. Rendeltem az ek-tól szettet az meg hétfőn itt van.

(#68266) Csavez™


Csavez™
veterán

Valaki kereste.

(#68267) Aljasvip válasza Razi (#68236) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Semmi brutális nincs a Vardar ventilátorokban, egy túlárazott átlagos cucc. A legjobb (és vicces módon legolcsóbb) ventilátor radiátorra jelenleg az Arctic P12/P14.

Pull konfigban, mint nálad az alsó radiátoron lévő ventik, minden ventilátor borzalmasan teljesít, ezért szokták javasolni, hogy push-ba rakd őket (lásd összes CPU hűtő, VGA hűtők, stb).
Szerintem az alsó ventik push-ba kötése hozna pár fokot.

Plusz nálad a VGA is ott van, ami egy hatalmas lapát a levegő útjában, és az se segít neki, hogy a meleg levegőt direktben fújod rá.
Nálam 5°C-t esett a GPU temp, amikor függőleges rögzítésre váltottam - de mondjuk nekem az "elől be, hátul és felül ki" házam van. A rendszer összesen 350-400W fogyasztásával, a GPU 42°C (max 45-öt láttam eddig), a CPU meg átlag 55°C.
Íme a konfig (a hátsó ventit azóta megfordítottam, hogy kifelé fújjon, mert játékon kívül a felső radiátor ventilátorait pihenőre küldtem inkább):

[ Szerkesztve ]

(#68268) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Akkor jelenleg úgy állok, h lentre alpenfohn silent wing lesz pullban, fentre pedig eloop pushban. A hátsó 1 db venti ilyen esetben befelé szivjon friss levegőt a felső radiatoroknak, vagy inkább fújja kifelé a meleget, és oda melyiket érdemes ezek közül?

(#68269) abridabri válasza Aljasvip (#68267) üzenetére


abridabri
veterán

Miért teljesítene borzalmasan pullban ?
[Vardar ] push vs pull.
Eleve a pull a hatékonyabb mivel pushban a venti motorHUB kitakar a radiból egy részt , pullban viszont a radi teljes alsó felületén szívja át.

(#68270) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Egy IKEA-s asztal alsó polcába radiátorok beépítve, gépházban ventik minimális fordulaton is kitolják a meleget + a vga/cpu külön körön. I9-9900k/RTX 2070 Super :)

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#68271) abridabri válasza ericdrawen74 (#68270) üzenetére


abridabri
veterán

Képeeeeet !

(#68272) MPowerPH válasza Aljasvip (#68267) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez milyen haz?

Don't Tread On Me

(#68273) fboldog válasza abridabri (#68269) üzenetére


fboldog
senior tag

Ezzel nem teljesen értek egyet.

A ventilátor közepe mindenképpen kitakar, mindegy, hogy push vagy pull.
Ha push, akkor a motorra rögzítő forgó rész, ha pull akkor a motor.
Ezen mindkét konfiguráció esetén "fan shroud"-dal lehet segíteni valamennyire. Viszont ott meg arra kell figyelni, hogy bizonyos távolság után már csak maga alatt fogja kavarni a levegőt a ventilátor.

üdv.: Boldog Ferenc

(#68274) ericdrawen74 válasza abridabri (#68271) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#68275) Kiratheonly


Kiratheonly
tag

Közben én is elkészültem a saját hűtésemmel egy Silent Base 802-esben. Sajnos én is megbizonyosodtam a D5 next flow meter pontatlanságáról úgy hogy lesz mit javítani majd a következő leeresztésnél. A vízhőfokok is jól alakulnak szerintem a két 30mm-es 360-as (EKWB SE 360 és egy Alphacool st30 X-flow 360) radihoz képest. Idle 30 fok és 37 gamelés alatt. Benchelésnél és 40 alatt marad. GPU 36 fok, a CPU 65 fok körül eközben. Természetesen a D-RGB-s Vardar ventillátorok le vannak szabályozva, mert azért magasabb fordulaton megjön a hangjuk én pedig elég hárklis vagyok az ilyesmire.

A hűtendő setup részletei az adatlapomon vannak, ha valakit érdekel.

alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""

[ Szerkesztve ]

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#68276) Csavez™ válasza Aljasvip (#68267) üzenetére


Csavez™
veterán

Látom más is elfér ekkora házba, a front van nekem p&p -ben, ez a legjobb elrendezés, jó párat kipróbáltam, de nekem a 3080 450w-nál felmászik 50-re, legtöbb játéknál (350w) megáll 45 °C-nál !

#68275 Kiratheonly
Én nem vagyok elájulva a vadar ventiktől, ment is az apróra.
A vga 36 °C, 1 perc game után? :U

[ Szerkesztve ]

(#68277) MPowerPH válasza Kiratheonly (#68275) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nah, lehet en is veszek egy ilyet. Meregettem, pont befernek. Mekkira radi van az elejen? Nekem ugye ott semmi nem lesz, eppen befer a 2db tartaly.
Hatul elfertek a 90 fokos csatik?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#68278) Kiratheonly válasza MPowerPH (#68277) üzenetére


Kiratheonly
tag

EKWB SE 360 van elől, de az már az előlap felöli oldalon lesz. Csak a ventillátor méretét spórolod meg, ami 25mm. A csatik megfelelő hosszabbítással elférnek, nekem 45°-os van ott egy 20mm-es toldóval.

Cshavez: Elájulva én sem, még keresem az ideálisat, mert jó D-RGB-s ventillátorokat nehezen találni. Mellesleg 1 óra Apex után van 36 fok. De ma úgyis tolok egyet és direkt ránézek majd. Kifelejtettem, de a pumpa 3000 rpm-re van korlátozva.

[ Szerkesztve ]

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#68279) Csavez™ válasza Kiratheonly (#68278) üzenetére


Csavez™
veterán

Ez a 36 és 1óra után számomra hihetetlen, mikor a cpu 65! :)
720p, vga alulfeszelve 200w-ra, de akkor a 65 nem stimmel, sehogy sem jön ki nálam a matek!
Nincs is hátlap a vga-n?
Ja és 37 °C fokos víznél? :D

[ Szerkesztve ]

(#68280) Aljasvip válasza abridabri (#68269) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Mert pull-ban nem tud akkora nyomásesést produkálni maga előtt egy ventilátor, amit arra terveztek, hogy a kifújó oldalon legyen minél nagyobb a nyomása.
A tesztet láttam, elismerem, de a személyes tapasztalatom mást mutat. Ez nem jó érv, tudom, de ez van kéznél :R

A ventilátor motorja kb elhanyagolható. A levegő mozgását a lapátokról leváló levegő adja, az pedig a külső részén lesz a legtöbb/leggyorsabb, ahol a kerületi sebesség a legnagyobb.
Ezen okból lehet ugyanolyan vagy jobb teljesítményű egy 1200RPM 140mm-es ventilátor mint egy 1600RPM 120mm-es.

MPowerPH #68272
Phanteks Eclipse P600S anthracite gray

(#68281) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Kezdődjék hát a móka...
A radiátort én fújtam le. :B

(#68282) Csavez™ válasza RockHaRD (#68281) üzenetére


Csavez™
veterán

Ahogy ránéztem, a radiátoron akadt meg a szemem! :C Milyen festékkel fújtad?

(#68283) Aljasvip válasza Csavez™ (#68279) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Az új Ryzen procik ilyenek. 7nm miatt kis területen keletkezik nagy hőmennyiség, amit a forraszttott kupak ellenére sem tud elég jól átadni. A hűtéssel ott semmi gond nincs.
De ez a jövő, ha az Intel koma is elér 7nm közelébe, akkor lesznek "én megmondtam" pillanatok majd.

Én is nehezen hittem el, de én is ezt tapasztaltam mind a 3600 és a mostani 5600X mellett is. Most az 5600X (76W, 7nm) átlag 55°C, mellette 65°C csúcsokkal, míg előtte egy gyengébb hűtéssel az 1600X (95W, 14nm)sose látott 50°C-t se.
(2db 280x30 helyett csak 2db 240x30 volt, VGA ugyanaz a Vega 64 ~300W)

(#68284) Csavez™ válasza Aljasvip (#68283) üzenetére


Csavez™
veterán

Nem egy tesztet néztem az ek tuf-ról, 3X-ről indult és szépen mászott felfelé, ahogy nálam is, 37 fokos víznél 36 fokos vga? :)

[ Szerkesztve ]

(#68285) RockHaRD válasza Csavez™ (#68282) üzenetére


RockHaRD
addikt

Sima intersparban kapható matt fehér festék. :K

(#68286) Kiratheonly válasza Csavez™ (#68279) üzenetére


Kiratheonly
tag

Most direkt nyomtam közel 1 órát Apex-szel, hogy megnézzem a hőfokokat. Valójában elég nagy hülyeséget írtam, így most legalább itt vannak a számok :)

Szerintetek ez így elfogadható?

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#68287) Csavez™ válasza Kiratheonly (#68286) üzenetére


Csavez™
veterán

A gpu hőfokok normálisak a lentebb linkelt kép alapján, lehetne egy 5 fokot csökkenteni, pont ezt tárgyaltuk pár hsz-el ezelött, de az hangal is jár! :)

(#68288) abridabri


abridabri
veterán

Wow ez nagyon durva mod . Érdemes végigpörgetni a képeket ,a végeredmény :Y :Y
[Tweaked Meshify S2]

(#68289) sfknasty válasza RockHaRD (#68281) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Az EK distro-t honnan rendelted,hogy csak 3.1-es ddc pumpa van rajta?

(#68290) fboldog válasza Kiratheonly (#68286) üzenetére


fboldog
senior tag

TLDR;

CPU Max: 78C, Avg: 72C
GPU Max: 51C, Avg: 48C
Water Max: 41C, Avg: 40C

Ez sokkal reálisabb. :C

üdv.: Boldog Ferenc

(#68291) RockHaRD válasza sfknasty (#68289) üzenetére


RockHaRD
addikt

Merlin...

Mindenhol csak 3.1 van rajta. Honlapról lehet 3.2-vel rendelni, talán májusban lesz belőle.

(#68292) sfknasty válasza RockHaRD (#68291) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Tök érdekes,mert állításuk szerint 3.2-vel érkezik.Mindenesetre most rájuk írtam,megkérdeztem,hogy az enyém milyen pumpával van,mert az már legalább másfél hónapja náluk van a raktárban.Csak ugye még mindig ventit és fittinget várok.Ha 3.1-es pumpa lesz rajt,akkor vagy hozatok velük 3.2-est,vagy visszamondom az egész rendelésemet a francba.Ilyen drága distronál,nehogy már kelljen még egy másik pumpát is vennem.Picit kezdem unni az ide oda tologatást is...Tudom,nem a Merlin tehet róla.Csak hát az én türelmem is véges.Ha pedig elfogy,akkor marad a játékvíz,vagy lég és a zsebembe marad több,mint 300k. :U

[ Szerkesztve ]

(#68293) F e Z o válasza sfknasty (#68292) üzenetére


F e Z o
veterán

Mi a különbség a 3.1 és a 3.2 között?

H2O über alles!

(#68294) Dr V


Dr V
őstag

EK FC blokk 2080-on, illetve 3700X milyen deltaT értékeket produkál a víz hőfokhoz képest? Olvasva a számokat felmerült a gyanú, hogy nálam valami az igazi.

(#68295) sfknasty válasza F e Z o (#68293) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Teljesítmény,megbízhatóság,zajszint....nagyvonalakban ennyi.

(#68296) RockHaRD válasza sfknasty (#68292) üzenetére


RockHaRD
addikt

Az összes G1 3.1 náluk, az oldalon is visszairtak 3.1-re.

Nem tudsz most sehonnan 3.2vel venni. Én megnézem most így milyen, és ha gyenge, veszek 3.2t, ezt meg eladom róla.

(#68297) MPowerPH válasza Kiratheonly (#68275) üzenetére


MPowerPH
félisten

Koszi. :R Keped alapjan be fog ferni a 2db res. Annyi, hogy en a feheret veszem meg, van most olcsobban, es Mo.-n jelenleg csak az elerheto.

Egyebkent gyonyoru lett. En is filoztam az inverz felallason, de en a felso ventiket is intake -re rakom, hogy a VRM es a memoriak szellozzenek rendesen.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#68298) Kiratheonly válasza MPowerPH (#68297) üzenetére


Kiratheonly
tag

Köszönöm szépen, ez az első igazi custom loopom. A következőt majd custom desk pc-be szeretném megvalósítani, de nem a Lian Li félébe, mert annyit nem vagyok hajlandó kifizetni.

Amúgy én is láttam, hogy van már Mo.-n, fel is húztam magam az árán. Anno a caseking-től rendeltem meg 80k körül, mert amazon-onról egy DB700-at küldtek helyette... Nem kis mizéria volt.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#68299) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Az normális h standarden 1l/min-t mutat a flow meter, maxon pedig 1.9-2 :F hwinfo szerint 2800 rpmen megy a ddc 3.1

(#68300) MPowerPH válasza RockHaRD (#68299) üzenetére


MPowerPH
félisten

60LPH az nem tul combos, a 120 az mar nem rossz. Ennyit tud.

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.