Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67201) -Gabesz- válasza korcsi (#67200) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Hát nem tudom, a blokk sarkában a cián kék trutyi lerakodott és ilyen fogkrém állagú (néhol keményebb) ciánkék lerakodást épített.

(#67203) -Gabesz- válasza korcsi (#67202) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

elvileg minden új volt
Az éjjel *ptam vele rendesen, tartály-blokk-pumpa szétszed, fogkefe, fültisztító, stb. Láttam én hogy elkoszosodott már régebben, de gondoltam desztvizet rakok bele, kirázom és okés lesz, de ez sajnos nem hozta le. Ma rakok bele aquatuning bekevert színtelen lötyit. Kíváncsi vagyok hogy fogja bírni.

(#67204) korcsi válasza -Gabesz- (#67203) üzenetére


korcsi
veterán

Most visszanéztem képeket, minimális kékülés nekem is van itt-ott:

Ez pedig a leürített VGA:

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#67205) fonok87 válasza -Gabesz- (#67199) üzenetére


fonok87
aktív tag

Ugyanez történt velem is, először csak a mattuló csöveket vettem észre, aztán a legutóbbi építésnél jött a felfedezés :DDD Nem akartam szétszedni a CPU blokkot, de a GPU-éban láttam némi szmötyit (ami viszont nem volt olyan sok hogy nekiálljak lebontani), ezután mégis szétszedtem az Eisbear XPX-et mert gondoltam finomabb barázdák, akkor ott több lesz... Hát nem csak cián/azúrkék trutymó volt, de meg is maradt a nyoma a nikkelen, pedig sikáltam ecettel izopropillal. Aztán feltűnt, hogy a bay tartály falán is ugyanez van, a fekete, szép matt műanyagról meg se próbáltam leszedni. Mindent újan vettem, szettben volt akciós. A radit citromsavval majd többször vízzel öblítettem beépítés előtt, akkor egy minimális sorja és szemét jött belőle, egyébként tiszta volt a kiöntött "citromlé" negyed óra fürdőzés után.
Nem tudom Te milyen forrásból szerezted be a folyadékot, de én gyanítom hogy nem véletlen volt ilyen akciós a szett amit vettem. Lehet hogy már régi volt a folyadék, az is lehet hogy egy nagyobb gyárihibás eresztés volt belőle. Mindenesetre úgy tűnik a szín alapján, hogy a radiátort reggelire ette. Szóval az új folyadékkal feltöltés előtt ment is a radik mosása úra savval, meg az egész loopon átkergettem 2l desztvizet a véglegesítés előtt.

szerk:
#67204 korcsi:
A tied nem olyan vészes, mondjuk nem is olyan sűrű a bordázata a blokkodnak. Az AC XPX az egyik "legfojtósabb", a normál fogkefe szőrei be se fértek a barázdákba. Ugyanilyen színű volt az elszíneződés meg a lerakódás is, csak sokkal kiterjedtebben.

[ Szerkesztve ]

Truss me, I'm an engineer.

(#67206) tomcat78 válasza -Gabesz- (#67199) üzenetére


tomcat78
őstag

Ez nem hűtőfolyadék, hanem tisztító.... Valószínűleg bontja a rezet idővel...

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#67207) fonok87 válasza tomcat78 (#67206) üzenetére


fonok87
aktív tag

De, a CKC hűtőfolyadék. Vagy a kolléga linkelt véletlenül rosszat, vagy a leírás félrevezető.
Ezt a löttyöt adták a szetthez is.

Truss me, I'm an engineer.

(#67208) -Gabesz- válasza fonok87 (#67207) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Igen, erre gondoltam, szetthez adták.

(#67209) tomcat78 válasza fonok87 (#67207) üzenetére


tomcat78
őstag

Merlinnél van írva, hogy tisztító lötyi :R Nem tapasztalatból írtam.... Csak a linket néztem meg :U
Ettől függetlenül a kékes szín arra utal, hogy a réz oldódik, oxidálódik.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#67210) -Gabesz- válasza tomcat78 (#67209) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

A német linken nem tisztítóként szerepel, hanem folyadékként.
Merlinnél is előre bekevert színtelen lötyiknél kerestem rá, nem a tisztítóknál, de tényleg tisztító folyadék van a leírásban.
De ha valóban tisztító és ezt adják a szetthez, akkor én kezdőként felültem a lóra....

(#67211) korcsi válasza tomcat78 (#67206) üzenetére


korcsi
veterán

Szerintem elírták.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#67212) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Most néztem meg a rendelésemet a merlinnél, még rendeltem pluszban egy üveggel tartalékba ezt ni:
link a rendelésről
Ez alapján már nem tudom mit higgyek, de hogy ette a radit az biztos.

(#67213) jones965 válasza -Gabesz- (#67212) üzenetére


jones965
Modder

A tájékoztató leírás egy gagyi online fordítóval készített szöveg. Sok esetben mást fordít le, mint az eredeti tartalom.

Itt az eredeti.

[ Szerkesztve ]

(#67214) -Gabesz- válasza jones965 (#67213) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Értem én, vagy sejtem tisztítószer lesz a végén belőle, vagy ha nem akkor ez egy irtó rossz lötyi.

Azt nem értem hogy egy komplett használatra kész szetthez miért adnak ilyet ,mint folyadék?
A cheten a merlines emberkével is ellentmondásba futottunk a linkeket nézegetve.

Fonok87 ezek szerint te is csináltál egy hosszú tisztítást :)

(#67215) fonok87 válasza tomcat78 (#67209) üzenetére


fonok87
aktív tag

Azért írtam hogy téves lehet a leírás mert elég valószínűnek tűnt volt hogy az vezetett félre :)
A szín egyértelműen réz korrózió, igen.

Truss me, I'm an engineer.

(#67216) TESCO-Zsömle válasza -Gabesz- (#67214) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem "tisztító" a folyadék, hanem "tiszza". Úgy, mint "színtelen/átlátszó".

Gyári leírás szerint glikolmentes, korróziógátlós hűtőfolyadék.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#67217) fox_mulder válasza -Gabesz- (#67214) üzenetére


fox_mulder
tag

Dehogy is tisztító folyadék!
De az eset felettébb különös.
Inkább az lehet, hogy a nálad lévő folyadékba valamilyen komponensból több vagy más került.
Vagy a rendszeredbe volt valami szenyeződés, amit ez a folyadék oldott, reakcióba lépett vele.
Többen is használták, használják ezt a folyadékot és probléma mentesen.
Meg készletbe se adnák, ha tisztító folyadék lenne.
Esetleg a gyártónál, forgalmazónál érdeklődhetsz, reklamálhatsz!

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#67218) -Gabesz- válasza fox_mulder (#67217) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

A rendszerem gyakorlatilag egy alphacool szett, csak a radit cseréltem nagyobbra, szintén alphacoolra, nincs más semmi benne. Újonnan helyeztem üzembe, radit átöblítettem deszt vízzel.

Valószínű állott volt már a lötyi, nincs rajta szav. idő.

Nem csak én jártam így, Fonok87 kolléga is. és
Korcsi képein is azért jelen van a cián kék szín.
Helyében én még most lecserélném. :)
Részemről felejtős a CKC.

Tesco-Zsömle:
Merlinnél tisztítóként van fent. Nem tudom kivel cseteltem az oldalon, de ö is azt mondta tisztító, aztán elbizonytalanítottam a külföldi linkekkel, meg a klb. szettekbe való szereplésével.

Na mindegy, nem durrogok tovább, majd második nekifutásra hátha nem futok bele ilyen dolgokba.

(#67219) korcsi válasza -Gabesz- (#67218) üzenetére


korcsi
veterán

Akkor valaki tud ajánlani jó, tapasztalat alapján tartós átlátszó folyadékot, vagy a 5%-os alkoholos ioncserélt víz keverék pont megfelel ennek.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#67220) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Phobya 12-220 pumpát lehet az oldalára fordítva használni, vagy csak állítva?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#67221) fox_mulder válasza korcsi (#67219) üzenetére


fox_mulder
tag

Ezzel nem hinném, hogy bajod lesz.
https://www.ekwb.com/shop/ek-cryofuel-clear-premix-1000ml
Bár ki mire esküszik és nem mondom, hogy az 5%-os alkohol + desztillált víz vakvágány, de ez a folyadék nem horribilis összegű és jó.

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#67222) fox_mulder válasza zolee0307 (#67220) üzenetére


fox_mulder
tag

Szerintem simán.
A rotor mindkét vége fel van támasztva, ha jól tudom?

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#67223) Aljasvip válasza korcsi (#67219) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Az alkoholos keveréket saját tapasztalatból nem ajánlom.
A túl sok alkohol kikezdi a plexit (tartály fala), mattítja az átlátszó csöveket, valamint ha kipárolog a rendszerből akkor az algák is megjelennek előbb-utóbb.

Nálam pl mikrorepedésekkel van tele a plexi belső oldala, mióta 2 hónapja az algásodás megfékezésére raktam bele némi alkoholt. Működik, sőt, vagány "frosted" dizájn lett, de nem kockázatom meg hogy széttörjön a tartály - még ha egy feláldozható kínai szettről van is szó.

(#67224) Jim Tonic válasza Aljasvip (#67223) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Valamit elcsesztél. Évek óta megy vele a rendszerem. Azt meg nem is értem, hogyan tudna kipárologni...
Gyógyszertári alkoholt használtál?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#67225) Laraxior válasza Jim Tonic (#67224) üzenetére


Laraxior
titán

Több, mint 4 éve vettem alkoholt a gyógyszertárban, azóta is van belőle még a hűtőben. A vizet se cseréltem le a rendszerben. Szóval lassan ideje lesz, de hogy baja nincsen... az is biztos. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#67226) zolee0307 válasza fox_mulder (#67222) üzenetére


zolee0307
őstag

Passz, ezt nem tudom. Akitől vettem azt mondta ne fektessem el inkább.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#67227) Jim Tonic válasza Laraxior (#67225) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én is ma cserélem le a kb. 3-4 éves keveréket.

szerk.: most is csak azért, mert takarítok és bedobok egy-két új alkatrészt.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#67228) Aljasvip válasza Jim Tonic (#67224) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Könnyen lehet, a legnagyobb hiba faktor én vagyok a rendszerben, nem szegény hardver :DDD
A VGA blokkom is szép "frosted" mintázatú lett, szóval valami tényleg mellé ment. Lehet a műszálas törlőkendő+alkohollal való tisztítás volt az oka inkább, de érdekes mód csak a plexi vízzel érintkező része karcos (pedig nyilván nem csak azt tisztítottam meg).

Izopropil alkoholt használtam amúgy, az itt javasolt keverési arányban. A gyógyszertárban nem sikerült alkoholt vennem, az egyikben nem volt épp, a másik meg 60%-ost tudott volna csak adni, de azt is csak vényre.

Párolgás: én úgy tudom elképzelni, hogy "izzadnak" a tömítéseknél. Másképp nem tudom megmagyarázni, hogy egy fél éve használt rendszerbe miért kell 7-12. hónapok között közel egy decit rátölteni.

[ Szerkesztve ]

(#67229) Laraxior válasza Aljasvip (#67228) üzenetére


Laraxior
titán

Igen, az a jó alkohol a gyógyszertárban, amit csak könyörgésre adnak ki :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#67230) zolee0307 válasza Laraxior (#67229) üzenetére


zolee0307
őstag

A gyógyszertári alkohol (96 és 70 %) az etil alkohol. Szerintem izopropilt nem is lehet venni gyógyszertárban. Én csak kapisgálom ezt a vízhűtés még, de szerintem az izopropil ette meg a plexit, az etanolnak nem hiszem, hogy lenne ilyen hatása.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#67231) Jim Tonic válasza Aljasvip (#67228) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az izopropilt elsősorban oldószernek használják az iparban. Remélem, így megvan a hiba az egyenletben. :)
Már nem kell könyörögni az etil alkoholért, 1-2 hete vettem a mai cseréhez, simán kapható. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#67233) Aljasvip válasza Jim Tonic (#67231) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Köszönöm! Ez most utána nézve tényleg így van.
3D nyomtató heatbed takarításra vettem eredetileg, arra tökéletesen alkalmas, ezért nem gondoltam volna...

Most előre kevert lötyit tettem a rendszerbe (tegnap), remélem az nem fog algásodni, ellenben a korábbi deszt víz+izop alkohol kombóval.

(#67234) Pakmara válasza Jim Tonic (#67231) üzenetére


Pakmara
őstag

Gyógyszertára válogatja. Volt ahol kaptam, volt ahol nem, de olyan is ahol azt mondta a gyógyszerész hogy nem adhat de ha fokhagymás tinktúrához kell akkor ad. Mondom pc vizhűtéshez kell erre adott :DDD is

(#67235) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

No, ez a blokk viszont nagyon rendben van. Semmi leválás.

Ezek nagyon beváltak. Pumpa minimumon, ház egyhelyben, mégis csak fél óra volt a légtelenítés. Korábban max. fordulaton , az elején a házat is döntögetve, min. egy napig tartott, és még akkor is maradt általában egy kevés levegő.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#67236) MPowerPH válasza Jim Tonic (#67235) üzenetére


MPowerPH
félisten

A kis legtelenitot a radik tetejebe raktad ugye, rendszer legmagasabb pontjara?

Hol vetted oket, vagy hogy keressek ra? Ez hasznos, mi futesszerelesnel is hasonlot hasznaltunk.(alagsor, radiatorok, ahol a csoveket felul kellett elhuzni)

Don't Tread On Me

(#67237) w580 válasza MPowerPH (#67236) üzenetére


w580
tag

Inkább nem vegyél ilyen, mert nem EK ;]
Szertintem mind ugyan az.
[link]
[link]
[link]

(#67238) MPowerPH válasza w580 (#67237) üzenetére


MPowerPH
félisten

Barrow -al nincsen bajom, soha nem is irtam. :N A masik B -s gyarto termekeivel nem vagyok kibekulve.

Don't Tread On Me

(#67239) Jim Tonic válasza MPowerPH (#67236) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Igen, a két radim felső pontjain van.
Amazon, Ebay, Ali, stb.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#67240) Kiratheonly válasza Jim Tonic (#67239) üzenetére


Kiratheonly
tag

Ez a légtelenítő, nagyobb mint egy záró fitting/kupak? Magasságra értem.

[ Szerkesztve ]

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#67241) Frenky89 válasza Jim Tonic (#67235) üzenetére


Frenky89
őstag

Ez a légtelenítő cucc hogyan működik?

(#67242) Jim Tonic válasza Kiratheonly (#67240) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Magasabb, kb. 2-2,5x-ese.

Frenky89: Pontosan nem tudom. Ezek már nem olyanok, mint a régi megoldások, amik a fűtési rendszerekben voltak. Ott egy úszó zárta a szelepet, ezért csak függőlegesen lehetett beépíteni. Ez egy újabb technológia. Itt egy ilyen fűtési radiátorhoz: [link]
szerk.: itt a második pontban (radiator valves) talán erről van szó: [link]

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#67243) perecKING válasza Frenky89 (#67241) üzenetére


perecKING
senior tag

az enyem igy mukodik, ezt nem tudom lehet e a vizzel egy szintbe rakni

(#67244) rup1u5 válasza Jim Tonic (#67227) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Detto! Már kb 2 éve ugyan azt a vizet öntöm vissza a rendszerbe amit leengedtem átépítéskor. Egy éve már nem is nyúltam hozzá csak minimálisat utána kellett tölteni.
Desztvíz+gyógyszertári alk. rulez!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#67245) Frenky89 válasza Jim Tonic (#67242) üzenetére


Frenky89
őstag

Tehát, ha jól értem, akkor automatikusan ereszti ki a levegőt, amíg víz nem éri, ugye? Vagy manuális és automatikus módon is lehet használni?

(#67246) Jim Tonic válasza Frenky89 (#67245) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezek teljesen automaták. Manuális, ha nem tekered be a helyére. :D

rup1u5: Hezitáltam én is most, egyáltalán cseréljem-e a vizet, merthogy teljesen rendben volt. Végül úgy voltam, hogy ha már megvettem mindent, akkor menjen. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#67247) -Gabesz- válasza rup1u5 (#67244) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Valami jó keverési arányt tudsz megadni?
Én most aqua tuning tiszta folyadékot raktam bele, ez volt a 2. rendszer feltöltésem idáig, szóval elég kezdő vagyok, de következőleg ki fogom próbálni ezt az olcsóbb megoldást.
Legutóbb gyógyszertárban 70%-os alkoholt tudtam venni, de lehet kapni töményebbet is csak keresni kell.

(#67248) perecKING


perecKING
senior tag

Az elobb eszrevettem hogy 48°c volt a vizem.
Az asus fan expert4 nem emeltem meg a ventik fordulatat, bar a szoftver latta es jelezte is a grafikonon de a fordulatszam nem valtozott.
A tartajban mapott helyet a hoszenzor, ez az alaplapra van kotve, innen 1pwm csatlakozorol Y majd a ket kabel a Thermaltake venti szinkronizaloba megy(nem vezerel csak szinkronizalni tud 3db ventit 1pwm jelrol. A ventillatorok ugye egyedi TT csatlakozosak.

Az altalatok hasznalt ventillator vezerokkel kihagyhatnam az alaplapot es igy az asus szoftvert? Mindenkepp a viz hofokahoz szeretnem igazitani a ventiket. Bar ha az is csak egy extra szoftvertol fugg akkor ugye abban sem lehet 100% megbizni?!

Egyebkent ahogy neztem az EK oldalan az FLT120 D5 az uzemhomerseklet 60°, ha jol remlik korabban tobbszor is az 50°ot hallottam. Gondolom akkor minden mas is kibirja azt a hofokot ha esetleg nem porognek fel a ventik. A nyomas ellen elvileg ved a tartajon a szelepMeg csak nem eri el a 60-at ha mar ennyi radiatorom van :DDD
Lehet le kene teszelnem ;]

(#67249) Jim Tonic válasza -Gabesz- (#67247) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az összefoglalóban ott figyel.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#67250) rup1u5 válasza -Gabesz- (#67247) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Érzésre szoktam. Kb 7dl víz megy nálam a rendszerbe és a végén a barna gyógyszertári üvegből csak rálöttyintek egy kicsit.

Why don't you knock it off with them negative waves!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.