Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68851) Dr V


Dr V
őstag

Direct die hűtés segít az 5800X esetében? Nem láttam még erről tesztet.

(#68852) fboldog válasza RockHaRD (#68849) üzenetére


fboldog
senior tag

de tudsz.
Prime95 az alábbi beállításokkal (forrás: CustomRigs), annyi módosítással, hogy:
a threadek számát átállítod az 5900X-nek megfelelő számra, vagyis 24-re.

(nálam simán berugja az ajtót)

üdv.: Boldog Ferenc

(#68853) MPowerPH válasza sfknasty (#68850) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem nyersz vele semmit... Eleg csak ranezni a TR -re, milyen a belso felepitese, es megkapod, hogy miert tudod huteni az 500W -ot.
A TR -en levo 4db CCD osszesen fogyaszt 500W -ot, darabonkent 125W -ot. Csak az nem mindegy, hogy az 1db CCD ketszer akkora, mint ami a ZEN 3 -on van. Es a ZEN 3 -nal a fele akkora CCD fogyaszt 125W -ot. Egyszeru kerdes, melyik chip adja at konnyebben azt a mennyisegu hot?

Egy 500W -ot zabalo 10980XE -t is lazan meghutod egy Supremacy EVO -val, mikozben ugyan ez a blokk egy 10900K -n 320W -nal mar elesik. Azert, mert a chiplet merete sokkal kisebb.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#68854) MPowerPH


MPowerPH
félisten

En szerintem nem varom tovabb az Ali -s ordert, vettem Watercool -tol ami mindenkeppen kell ahhoz, hogy a MO-RA -k mukodjenek.

Egy kerdes a topiklakoknak. Nincs valakinek elfekvoben 8db 19/13 -as fitting?

Don't Tread On Me

(#68855) RockHaRD válasza MPowerPH (#68854) üzenetére


RockHaRD
addikt

Mit rendeltél Aliról, és melyik store-ból? (ha nem titok)

(#68856) MPowerPH válasza RockHaRD (#68855) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem az, de inkabb belinkelem. Mas-mas store -bol rendeltem mindent.

De nem varok ra, majd ha ezek megjonnek, akkor eladom oket.

Don't Tread On Me

(#68857) RockHaRD válasza MPowerPH (#68856) üzenetére


RockHaRD
addikt

Óooo, ezt szerintem húsvét utáni héten kapod meg kb. Március 5-7-i rendelés az még nagyon korai lenne Aliról, h megérkezzen :(

MÁS: Hála Chavez kollégának, mégis lesz D5 front distro plate, és be fogok préselni oldalra még egy 360-as radiátort, úgy már jónak kell lennie a rendszernek :C

+megcsinálom a vertical gpu-t az airflow érdekében (phanteks bracket, de lefújom fehérre azt is :P )

[ Szerkesztve ]

(#68858) RockHaRD válasza RockHaRD (#68857) üzenetére


RockHaRD
addikt

Annyit még hozzátennék, hogy a D5 distronál a cpu blokk visszakapja az eredeti felállást, amivel elvileg szintén lehet nyerni pár fokot. Ha szemből nézzük, akkor alapból vízszintesen helyezkdeik el rajta a nyílás, azt én forgattam el függőlegesre a mostani distro miatt.

(#68859) jones965 válasza RockHaRD (#68858) üzenetére


jones965
Modder

Nem pont ehhez a hsz-hez tartozik, de téged érintő kérdés:
- a cpu ha jól látom terhelés alatt kap közel 1,48V-t. Ha és amennyiben így van, akkor ez a legnagyobb probléma forrása a hőfokot illetően. Én nem rég raktam össze egy 5800X-es gépet egy 6800XT gpu-val, amiket egy darab 480-es radi hűt push pull ventikkel. Ott a cpu 4748mhz-en ketyeg 1,27 VID értéken, mind emelett a cpu nem ment 60°C fölé.
Én a helyedben jelentősen csökkenteném a cpu feszültségét, ami jelentősen csökkentené a leadandó hőmennyiséget.

(#68860) Csavez™ válasza RockHaRD (#68858) üzenetére


Csavez™
veterán

Nem lehet, hogy a forgatás miatt, valamit rosszul raktál össze?
Jet platte rendesen a helyén van, nem fordítottad meg belül az áramlás irányát?
Átsiklott mindenki ez felett, de biztos hogy ott ment valami félre!

(#68861) fboldog válasza Csavez™ (#68860) üzenetére


fboldog
senior tag

A beküldött fotón, szerintem pont, hogy jól van a blokk. Alul be, felül ki.
A processzorban a ccdk elhelyezkedése is vízszintes, ha a normál (függőleges alaplap) elrendezést nézzük.

üdv.: Boldog Ferenc

(#68862) MPowerPH válasza jones965 (#68859) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az 1.48V idle teljesen normalis ertek Zen 3 -nal, PBO -val es sima PB -vel is ennyi. Ahogy terheles eri, annak a merteketol fuggoen akar 1.1V ala is beesik a frekvencia.(AVX -nel)

A Tied az all core OC... :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#68863) fboldog válasza jones965 (#68859) üzenetére


fboldog
senior tag

Ez amúgy egy trükös dolog. A fix VID hűvösebb procit és korrekt mhz-et adnak, de össz teljesítményben rosszabb végeredményt. :)

Szintetikus teszt eredmények (pont most szorakozom vele, mérni jó, de nem real world):
PBO + All curve -20 + 1.275 vid esetén (fix 4800, 4850 mhz):
- time spy: 10811 cpu score
- cb20: 5200

PBO + All Curve + 1.385 vid eseten:
- cb20: 6000 kornyeke

CTR szintű optimalizálás:
- time spy: 12158 cpu score
- cb20: 6050

üdv.: Boldog Ferenc

(#68864) RockHaRD válasza Csavez™ (#68860) üzenetére


RockHaRD
addikt

Tuti jól van összerakva. Kétszer szedtem szét mielőtt először beraktam a rendszerbe. Maga a jetplate az ugyebár megegyezik mindkét oldalán, a lényeg, hogy a kis csíkozásra merőleges legyen. Tegnap azért is vettem le, hátha esetleg mégis rosszul volt, de "sajnos" így a jó :D

Egyébként írt az EK, elvileg küldenek új plexit a distrohoz, én meg összerakom itthon. :C

(#68865) RockHaRD válasza fboldog (#68852) üzenetére


RockHaRD
addikt

kipróbáltam ezt, de nem nagyon terheli le a procit. Bár azt írja, hogy 100%-on megy, mégis csak 1,031V, és 4,1 ghz all core, 58 fok max. Codot bezzeg elindítom, egyből 78 fok minden :D vicc

(#68866) fboldog válasza RockHaRD (#68865) üzenetére


fboldog
senior tag

Akkor ott bizony vagy rosszul állitottad be (a custom radio button + az inplace is fontos), vagy instant elszállt egy csomó szál hibával.

üdv.: Boldog Ferenc

(#68867) RockHaRD válasza fboldog (#68866) üzenetére


RockHaRD
addikt

Mit rontok el?

közben a bánya is megy természetesen ;]

(#68868) Csavez™ válasza fboldog (#68861) üzenetére


Csavez™
veterán

Azt én is látom, de neked biztos röntgen látásod van, és belátsz a jet mögé. :)

(#68869) fboldog válasza Csavez™ (#68868) üzenetére


fboldog
senior tag

:D True dat. :R (A jetplatere nem gondoltam)

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#68870) fboldog válasza RockHaRD (#68867) üzenetére


fboldog
senior tag

Cseppet furcsa :F , de a screenshot alapján az tippem, hogy egy nagyon régi verziót használsz.
25.0-t ír a logban és a config ablak is marhára másképp néz ki. (szálak száma máshol, nincs AVX beállítási lehetőség)

https://www.mersenne.org/download/ (30.3 az aktuális)
(próbáltam kideriteni mikor jelent meg a 25.0, de "egyértelműen" csak a 25.5-t találtam meg, de az 2007.szept-2008.okt között adtak ki valamikor.)

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#68871) Csavez™ válasza fboldog (#68869) üzenetére


Csavez™
veterán

Mindent csak kívülről láttunk, meg hw adatokat, írta hogy 2x szétszedte, de valami még sem jó most sem, a szétszedés-összerakást is kéne dokumentálnia.
A hőt a cpu átadja, valami a hűtő belsejében nem jó, hiába van meg a 2l/p, ha lehet csak a "fél blokkban" van áramlás!

(#68872) RockHaRD válasza Csavez™ (#68871) üzenetére


RockHaRD
addikt

Most úgy szedtem le, hogy félig még vizes volt, de látszott, hogy merőleges a finekre a jet plate, ezen kívül nem lehet rosszul összerakni, max ha ereszt, de ilyen gond nincs ugyebár.

fboldog: 2008-as verzió.. nem értem mi a bajod :U

;]

[ Szerkesztve ]

(#68873) Csavez™ válasza RockHaRD (#68872) üzenetére


Csavez™
veterán

Szétszedted, a jet alá is benéztél?

(#68874) RockHaRD válasza Csavez™ (#68873) üzenetére


RockHaRD
addikt

Nem, mert félig teli volt vízzel, az rgb kábel meg a vga alatt fut, azt meg szintén ki kellett volna venni hozzá :DDD De nem tudod összecsavarozni, ha nincs minden a helyén.

(#68875) Csavez™ válasza RockHaRD (#68874) üzenetére


Csavez™
veterán

(#68876) RockHaRD válasza Csavez™ (#68875) üzenetére


RockHaRD
addikt

kb 2 hete megy a rendszer, nem hiszem, h bármi is összegyűlt volna ott, de holnap ha szokásos reggel 8-as érkezése lesz a Merlin futárnak, akkor szétkapom megint úgyis a ventilátorok miatt a gépet újra, és szétszedem-lefotózom. Csak nem nagyon van már itthon paszta :(

(#68877) jones965 válasza fboldog (#68863) üzenetére


jones965
Modder

Mennyire releváns a szintetikus tesztek eredménye egy 24/7-es üzemmód esetén, ergo mi a fontosabb, magasabb teljesítmény szint, vagy alacsonyabb hőmérsékletek? Ahogy olvasgattam az előzményeket, a kolléga az utóbbival nincs megelégedve, most eltekintve attól, hogy az a ház mennyire alkalmas vagy sem vízhűtésre.
Eddig nem nagyon olvastam olyan hsz-t, amiben javasolta volna valaki a fesz. csökkentését. Sorry ha felületes voltam.

(#68878) fboldog válasza jones965 (#68877) üzenetére


fboldog
senior tag

Teljesen jogos volt a felvetés, nem becsmérelni akartam. (Ha így hangzott sorry. :R )

Csak érdekesség képpen dobtam be, hogy (sajnos) annyi irányból lehet megközelíteni ezt a beállítás témát, hogy csoda, ha az ember igazán jól be tudja állítani. (mint ahogy én sem vagyok megelégedve az eredménnyel és keresem a megoldási lehetőségeket)
:))

üdv.: Boldog Ferenc

(#68879) Csavez™ válasza RockHaRD (#68876) üzenetére


Csavez™
veterán

Én az első feltöltés után (pár hét), amikor a gpu blokk került be szedtem szét, és macska szőr volt benne, szerelésnél ott somfordált, biztos beleszagolt valahova! :)

(#68880) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Holnaptól végre kussol a gép, és normális légáramlás is lesz :))

(#68881) F e Z o válasza jones965 (#68877) üzenetére


F e Z o
veterán

Jeleztem Neki, hogy egy alulfeszes allcore OC-val jobban járna, de nem azért vett vízhűtést, hogy alufeszeljen...

H2O über alles!

(#68882) jones965 válasza F e Z o (#68881) üzenetére


jones965
Modder

:K

(#68883) MPowerPH válasza RockHaRD (#68880) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azok az eLoop -ok azert adjak. :) (bar en gyulolom az RGB -t)

Nekem most ez jutott. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#68884) RockHaRD válasza F e Z o (#68881) üzenetére


RockHaRD
addikt

Ezt csináltam egyébként, de nem nagyon lett változás. Most szimplán ki van kapcsolva a PBO, max annyit tudok, hogy offset voltage negative-ot adok neki. Holnap megcsinálom, úgyis lesz egy kisebb átszerelés a ventik miatt.

(#68885) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Én elhiszem, h ez az eloop a csúcs, meg German Engineering, stb, de....
(Még nem próbáltam ki)
A csomagolása az egy vicc, bykskinel bóvlibbnak tűnik kb, és ahelyett, h pwm elosztot adnának mellé, kapsz egy 10 centis, meg egy 20 centis hosszabbítót fölöslegesen. Viszont ezzel még nincs gond, orvosolható, de hogy majdnem egy centivel hosszabb radiátor csavart adnak hozzá, mint amilyen kellene? Ezt nem értem, és nagyon idegesítő. A gyönyörű hófehér-atlatszo ventilátor négy sarkában bumszli fekete alatetekkel van fekete csavar, mert ezt adják hozzá. :(((

(#68886) DroiDMester válasza RockHaRD (#68885) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Azok NEM radiátor csavarok!
Amúgy is a radihoz a radihoz kapott gyári csavarokat kell használni, mivel ugye ott is több féle mentet szabvány van M3, M4, UNC 6-32,

Aztán majd meglátod ha üzembe helyezted jön a következő csalódás, de ne így legyen..... :))

(#68887) MPowerPH válasza DroiDMester (#68886) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem fog csalodni az uzembe helyezes utan... :N

De az atlatszo fem csavart meg nem talaltak ki.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#68888) proci985 válasza MPowerPH (#68887) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

attol mentsen meg minket barmi, hogy legyen atlatszo, RGB csavar is, mert miert ne.

a noctuat, az sflexet es a gentle typhoont se a kinezeteert szerettuk. radiatorokbol a black ice GTS/GTX se nagyon extra, es akkor az egyik legdragabb megoldasrol beszelunk a piacon.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#68889) RockHaRD


RockHaRD
addikt

No, kis update :U

Ventiket még csak konfigurálgatom, de nincs elég splitterem, eloophoz persze nem adtak.

Cpu blokk: szédszedtem, nem volt benne semmi...


...dehogynem ;]

Most lehet röhögni, kb ez volt minden problémám forrása. Rögtön 3,6l/min-t tud a kis ddc, és a proci sem ugrál 80 fokra, hanem a nagy spike 67, és az avg kb 50 fok :U Az új ventilátorok miatt persze a vízhőfok sem száll el, 34 fok volt maximum, és a vga is 45 fok körül marad. Így már azért más a leányzó fekvése. Azt hozzátenném, hogy ezek az eredmények nyitott előlappal (nem oldal), és max fordulatszámokon voltak, most állítom be csak a ventilátorokat, de az áramláson látszik, meg a cpu hőfokon, hogy mégis csak a blokkal volt a gond. :B

(#68890) Csavez™ válasza RockHaRD (#68889) üzenetére


Csavez™
veterán

Mi is volt ott a gond? :)

[ Szerkesztve ]

(#68891) RockHaRD válasza Csavez™ (#68890) üzenetére


RockHaRD
addikt

Valami szar össze volt gyűlve a lamellák között, meg a jetplate közepén is. :U Gyakorlatilag ez folytotta le, mint az állat. Most nyomok egy tesztet úgy, hogy visszakapcsoltam negative 30-cal a PBO-t a procinál, és vissza van véve a DDC 34%-ra, a ventik pedig 7-800 rpm. Így csak a szivattyút hallom túlképpen. Most jön egy kis Valheim maraton teszt gyanánt. ;]

(#68892) Csavez™ válasza RockHaRD (#68891) üzenetére


Csavez™
veterán

Van képed?

(#68893) KAMELOT válasza RockHaRD (#68891) üzenetére


KAMELOT
titán

Hogy kerül egy zárt rendszerbe valami xar, főleg ha sima átlátszót használsz???

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#68894) RockHaRD válasza Csavez™ (#68892) üzenetére


RockHaRD
addikt

Nem csináltam, mert már így is későn fejeztem be :(
Kb harmad annyi cucc volt benne, mint ami a te fotódon. Nem tűnt soknak, de most meg ég és föld a rendszer :B Ettől persze a ház szellőzése nincs megoldva, szóval marad az eredeti terv. Belepróbáltam a Phanteks vertical bracketet is. Elég jól fog kinézni vele a rendszer. :K
Viszont mivel csak egy bontatlan csövem van, és úgyis másik disztro lesz 1-2 hét múlva, ezért inkább maradtam az eredeti felállásnál egyelőre.

Ami viszont nem megy, az az eloopok világítása. 9 db argb-s cuccot kéne 1 db alaplapi portnak működtetni, tiszta bug az egész, sima fehéret sem tudnak, szóval jó eséllyel ez túl sok neki. Holnap megnézem valami más felállással. :D

KAMELOT: Nem tudom, és megmondani sem tudom, hogy mi volt, olyasmi trutyi, mint Cshavez képén. Radiátorokat kiöblítettem első feltöltés előtt, amikor a vizet először leengedtem, akkor egy textilen keresztül szűrtem le, nem tudom mi volt az, és mitől, de egyelőre megoldotta a legfőbb problmámat. Egyébként EK Mystic fog a folyadék, nem átlászó :B

[ Szerkesztve ]

(#68895) Aljasvip válasza RockHaRD (#68894) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Ha igazi ARGB mókát akarsz, ahhoz dukálna egy dedikált vezérlő is. Ha mindenképp kell a színorgia, akkor azt illik rendesen megoldani.
Valamint 9 ventinél csak a LED-ekre(!) akár 30W fogyasztás is juthat, azzal már vigyázni kell, le ne égesse az alaplapi vezérlőt!
(az ilyen portokat általában 5-10W-ra tervezik, ezért is van dedikált PUMP csati néhány drágább lapon, ami 30W-ra van "méretezve")

Ha van rá lehetőséged, vegyél új folyadékot a biztonság kedvéért (bár lehet csak nem keverted jól össze elsőre, fene tudja).
A víztiszta lenne a tuti megoldás, ha nem akarsz lerakódást.

(#68896) mormota79 válasza RockHaRD (#68894) üzenetére


mormota79
tag

Esetleg ezzel?
Alaplapról kapja a jelet meg sata tápot és 10 fele osztja amit persze még tovább lehet osztani ha szükség lenne rá

(#68897) MPowerPH válasza Aljasvip (#68895) üzenetére


MPowerPH
félisten

Bezony. Az mar a venti HUB -oknak is megterhelo lehet.

En nem ertem ezt a RGB maniat, komolyan. Meg ha szep lenne... Kell 1db ledcsik, ami szepen megvilagitja a hazat belulrol, aztan csokolom. Nem ertem ezeket a karacsonyfa PC -ket. Persze pont RockHaRD -e gusztusos, mert tan 2 hideg szinnel operal. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#68898) RockHaRD válasza Aljasvip (#68895) üzenetére


RockHaRD
addikt

15 W-ot tud az argb header az alaplapomon, én meg rákötöttem 7 ventit, a ház világítást, meg a distroét is... ;]

Mindegy, most ez a része érdekel a legkevésbé, a lényeg, hogy a hűtés most jónak mondható. Még nem cseréltem ki a thermal padokat a gpu-n, és így is 88 fok volt maximum a memory junction bánya alatt, úgy, hogy a gép teljesen néma. Ez már nekem win win. Ha feltekerem a ventiket, amik nyilván maxon sem olyan eszeveszett hangosak, akkor 2 óra játék után 34 fok lett a víz, és gpu 50 fok körül tetőzöttt, proci 60 alatt.

(#68899) Aljasvip válasza RockHaRD (#68898) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Látom szeretsz veszélyesen élni :DDD

A hőfokok egész jók. Meg kell találni az optimális venti fordulatszámot, hogy hangos se legyen de légmozgás se maradjon el.
Nálam 900RPM felett kezd el hangosodni a P14 de csak pár fokot hoz, így hamar meglett az optimum. :)

(#68900) RockHaRD válasza Aljasvip (#68899) üzenetére


RockHaRD
addikt

900 körül lőttem be mindegyiket egyelőre. Azért nem izgulom túl a dolgot, mert kb 2 hétig lesz így a rendszer, utána teljes átépítés jön, szóval nincs értelme most ezzel a 10 ventivel nagyon mélyen belemenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.