Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68501) Laraxior válasza rup1u5 (#68500) üzenetére


Laraxior
titán

Nincs Sli már... NVlink van, csak a 3090-nél.
Persze RTX20x0-ból lehet még csinálni. Már amelyikből ott is. 2070-ből pl nem, de a 2070S már alkalmas rá.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#68502) Zalaym


Zalaym
tag

Sziasztok!

Úgy alakul a helyzetem, hogy most rakok össze egy komplett PC-t és a VGA amit kinéztem vízhűtéses. A cpu ami egy 10700K lesz amúgy is egy AIO vízhűtást kapott volna, konkrétan ezt, de ha már a VGA így alakulna, nem zárkóznék el egy komplett épített rendszertől. Árban lenne rá kb 70-80K-m. Ebből kijönne a CPU blokk, radiátor, szivattyú, tartály, csövek + többi kecere?

A ház amibe menne az egy Cooler Master Masterbox MB511 ARGB lenne.

Tudnátok ebben nekem tanácsot adni? Érdemes belevágjak? Illetve nem tudom a keret mennyire szűkös így. Vagy ehhez így egy ajánlott rendszer nagyjából mennyibe fájna?

(#68504) Puma K válasza Zalaym (#68502) üzenetére


Puma K
veterán

A vízhűtés nem olcsó dolog, így -szerintem- az általad említett 70-80k Ft-ba nem feltétlen férnél bele.

De 3 opciód van:

- használt alkatrészek összevadászása = legolcsóbb lehetőség, de kérdés mennyi idő mire összevadászod az alkatrészeket (szivattyú esetén akár garanciával) viszont így van meg az esélye annak hogy beleférhetsz a 70-80k Ft-ba

- új alkatrészeket összeválogatni Aliexpress-ről = új alkatrészek viszonylag olcsón és lehet a keretbe is beleférnél, de kérdés menny idő mire megjön hozzád, megfogják-e a vámon stb.

- Magyar-európai webshop = új alkatrészek napokon belül nálad, de biztos nem 70-80k Ft-ért

Ami neked kell:

- CPU blokk
- szivattyú + tartály ha ilyen kombóban gondolkozol vagy külön-külön ez a 2 komponens
- radiátor
- 2 + 2 + 2 azaz 6 csatlakozó
- adott vastagságú cső
- radiátorra való-ajánlott ventilátorok
- hűtőfolyadék

A nálam lévő 9900K 5100 MHz-en 1,275v mellett ~160W-nál nem fogyasztott még többet, de szintetikus tesztnél képes volt 255W-ot berántani. Ebből kiindulva a nálad lévő 10700K is valami hasonló fogyasztási értéket produkálhat, így én a helyedben a ház elejébe tennék egy 360-as radiátort lehetőleg 45-ös vastagságút push ventilátorelrendezéssel.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#68505) Puma K válasza Puma K (#68504) üzenetére


Puma K
veterán

Kifutottam a szerkesztési időből:

A nálam lévő 9900K 5100 MHz-en ~1,275v mellett ~160W-nál nem fogyasztott még többet *játékok során* de szintetikus tesztnél képes volt *stabilan* 255W-ot behúzni.

Ebből kiindulva a nálad lévő 10700K is valami hasonló fogyasztási értéket produkálhat plusz lenne egy 250W-os TPD-vel rendelkező VGA.

Így én a helyedben ha a játékokat veszem alapul és nem a munkát vagy az órákon át tartó benchmark ponthajkurászást, akkor a ház elejébe tennék egy 360-as radiátort lehetőleg 45-ös vastagságút push, de akár push-pull ventilátorelrendezéssel.

A ház tetejébe raknék 2db 140-es ventilátort amik nagyon jó légmozgatási-házhűtési mutatóval rendelkeznek és egy ugyanilyet tennék 120-as méretben a ház hátuljára.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#68506) Aljasvip válasza Zalaym (#68502) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Ha tényleg vízhűtésben gondolkozol, akkor az a ház túl kicsi lesz, egyszerűen nincs benne hely elég radiátornak.
Előre tuti befér egy 360 vagy 280 radiátor, akár 50mm-es is, de az nem lesz elég, felülre is kellene tenni, ahol tuti nincs hely neki, bármit is ír a leírás. Ezt le tudod csekkolni te is, csak egy hátsó nézetet kell megnézni a gépházakról.

Pl itt az én házam, Phanteks P600S, ahol ~60mm hely van az alaplap felett, így egy 30mm vastag radiátor és egy standard 25mm magas ventilátor még épp befér:

És itt az általad linkelt ház, ahova szerintem semmi nem fér be fentre:

Látom, hogy a leírás szerint 120mm széles radiátorok mehetnek oda, de ezt nehezen hiszem el, az oldal nézetet megnézve is viccesen kicsi ott a hely.
Vagy a VRM bordába, vagy a RAM-okba bele fog ütközni a hűtés, és még a csövek elvezetéséhez szükséges helyről szó sem esett. (lágy csőre gondolok itt elsősorban)

Szerintem ha ilyen komoly gépet építész, ahhoz egy komolyabb ház illene, azok pedig 45-60k-tól kezdődnek.

Én 2019 végén írtam össze egy listát utoljára olyan házakról, amik egyáltalán szóba jöhetnek vízhűtés építéshez, és még nem a rack tower kategória (mint pl az Enthoo Pro):
Phanteks P500A/P600S, Be Quiet Base 500/600/800/900, Fractal Define 7 (ha kell a sok hely akkor az L, XL verzió), Lian Li O11 (XL)
Van még sok másik is biztosan, de nekem csak ezek tetszettek.

A keretet úgy számold, hogy a CPU blokk minimum 25k, a pumpa is kb annyi (DDC, mert occó kell), és csatlakozókból is minimum 40k lesz a költség (itt lehet számolni 3k/db áron, és legalább 14 fog kelleni).
Ez egy nagyon drága hobbi, kár volt beleugrani vakon.

[ Szerkesztve ]

(#68507) MPowerPH válasza Zalaym (#68502) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azzal a hazzal, es ekkora kerettel ne kezdj bele. :(

Don't Tread On Me

(#68508) proci985 válasza Zalaym (#68502) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ennyibol nagyon nincs sok ertelme nekiallni sajnos.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#68509) Zalaym


Zalaym
tag

Köszönöm a segítségeteket, elengedem ezt a vonalat, valóban túl drága irány, főleg, hogy nem tervezek extrém tuningot.

Még egyszer köszönöm! :R

(#68510) Puma K válasza Zalaym (#68509) üzenetére


Puma K
veterán

Az extrém tuning az a folyékony nitrogén.

A vízhűtésnek a hűtési teljesítmény-zaj mutatója az ami a kilós alu-réz tömbök és a játék vizek előtt van.

Épített vízzel lehet hangtalanul működő gépet építeni. Ami még tuningolva és terhelésnél sem hangoskodik egy pillanatig sem.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#68511) fboldog


fboldog
senior tag

Kis érdekesség, a alakulgat a végleges formája a külső radiátoros megoldásomnak.
Persze sok apróság van még hátra (pl. a tervezett quadro doboz, a jelenlegi rondaság helyett, jobb kialakitású cső + kábel rögzítés - a dupla bilincs felcsavarozható verziója) és a jelenleginél sokkal jobb fotók. :D
De a lényeg:



Kérdések, ötletek, vélemények jöhetnek nyugodtan.

üdv.: Boldog Ferenc

(#68512) MPowerPH válasza Csavez™ (#68468) üzenetére


MPowerPH
félisten

A blokkot honnan rendelted? Alternate? En most az EK -tol.

Don't Tread On Me

(#68513) Csavez™ válasza MPowerPH (#68512) üzenetére


Csavez™
veterán

Alternate, pont most rakunk össze egy rendelést mi is az ek-hoz!

(#68514) Aljasvip válasza fboldog (#68511) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Szerintem nagyon menő, nem semmi kis vállalás ez!

A radiátorról hova megy a meleg? A falnak fújod vagy van alatta valami szellőző?

(#68515) MPowerPH válasza Csavez™ (#68513) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem most ment el, bar en az ingyenes kiszallitassal kertem, tul sokat kernek az expresszert.
A tobbi rendelesem egyebkent is holdon van, folyamat... Watercool -nak is fizettem 4. -en, maig kellett volna hogy postazzak a radikat, de azota is csond van, semmit nem csinaltak. :F Addig a hazat sem rendelem meg a ventikkel. Kabelek szinten beszerzes alatt. :o

Komolyan, itt az a kihivas, hogy minden ideerjen. Hiaba rendeled meg, ha a bolt tojik rad.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#68516) Kiratheonly válasza fboldog (#68511) üzenetére


Kiratheonly
tag

A következő projektem hasonló lesz nekem is. Csak nem BEKANT asztalod van? :D. Gépház hova kerül?

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#68517) abridabri válasza fboldog (#68511) üzenetére


abridabri
veterán

Fasza lett ! Szépen elrendezted a kábeleket ,nekem nincs türelmem ilyenekre :B
A tisztítás mondjuk horror lesz .9db ventit leszerelni /újrakábelezni nem kis munka. Én vagy pullba raknám a ventiket a masik oldalra, hogy le lehessen fújni /porszívózni a port ,vagy ha push akkor valami porszűrőt találnék ki rá.

(#68518) Jocikablack


Jocikablack
tag

Sziasztok!
Alphacool d5 pumpa 4 pines csatlakozóját az alaplapon hova dugjam?

(#68519) flashpointer válasza fboldog (#68511) üzenetére


flashpointer
őstag

tok jo, en is ilyen megoldast neztem de annak a radinak nem konnyu kulturalt helyet talalni : )

(#68520) Jocikablack


Jocikablack
tag

Még egy kérdésem lenne ( lesz több is.. sorry)
A tartályba mennyi vizet tegyek?

(#68521) abridabri válasza Jocikablack (#68520) üzenetére


abridabri
veterán

Én mindíg addig töltöttem, hogy már ne bugyogjon ,de még lássam, hogy mozog a víz teteje . Szóval a felső beömlő cső vonaláig /kicsit fölé kb ( pont ilyen alphacool tartályom volt )

(#68522) HUfantom válasza Jocikablack (#68518) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát ugye az csak jelet ad szóval nem érdemes a CPUra dugni, mert nem fogja tudni szabályozni.

Gigabyte b365 m aorus elite
Ha ez a deszkád akkor talán SYS_FAN1-2-3

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#68523) DroiDMester válasza HUfantom (#68522) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Azt írja 4pines, tehát akkor PWM.esnek kell lennie, így tudja szabályozni a lap a pumpa sebességét!

ettől függetlenül mehet a SYS FAN csatlakozókra

(#68524) fboldog


fboldog
senior tag

Válaszok egy hozzászólásban. :DD

Aljasvip:
A fal és a radiátor között kb. 10 cm hely van és az asztallap kb. 1 cm távolságra van a faltól, így egyenlőre úgy tűnik van heletősége kiszellőzni. (legalábbis a normál felhasználásos mérések ezt mutatják)

Kiratheonly:
bizony, Bekant a rövidebbik verzió, egy apró módosítással: a fekete kis kör talpak helyére rögzíthető görgők kerültek, így könnyen mozgatható az íróasztal a lakásban.
Fent az asztallapon az ellentétes oldalon, így kb. egyenletesen van terhelve mindkét oldal és nem akar felborulni :D

abridabri:
bízom benne, hogy nem lesz nagyon brutális a pormennyiség. Mivel fentről asztallap takarja és a föld felett kb 40 centivel kezdődik a radiátor esélyesen sokkal kevesebb szálló porral fog találkozni mintha a gépben lenne az asztal tetején.

flashpointer:
Thx. :) Ez a radiátor kb. MoRa3 360 méretű, csak külső látványban más.

Kis előzetes a belsejéről:

Tegnap este a szokásos céges játék este volt és persze Apex (erről csináltam a statisztikát) is.
Szóval így néznek ki a hőmérsékletek:

(Túl nagy lett a mintavétel, így picit olvashatatlan, de itt az interaktív verzió)

A radiátor ventillátorai 220 körül kezdtek és 400-as fordulatig másztak fel.
Fontos infó, hogy jelenleg csak egy 60Hzet támogató monitor van itthon, így VSynckel játszom. Ergó fix 60FPS :)

A flow 99 LPH végig.

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#68525) Jocikablack válasza HUfantom (#68522) üzenetére


Jocikablack
tag

Gigabyte z390 aorus pro wifi..
Akkor lehet jobban járok ha az octopusba dugom be..

[ Szerkesztve ]

(#68526) fboldog válasza Jocikablack (#68525) üzenetére


fboldog
senior tag

Az nem derült ki a 4 pines csatlakozó esetén, hogy 2 (pwm + tach -> vezérelhető) vagy 1 (tach -> nem vezérelhető) vezeték megy bele.
Szóval milyen? :)

üdv.: Boldog Ferenc

(#68527) KAMELOT válasza Zalaym (#68502) üzenetére


KAMELOT
titán

Házat cserélj, keret meg használt cuccukta elég.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#68528) HUfantom válasza Jocikablack (#68525) üzenetére


HUfantom
őstag

Most ne haragudj, de piszok jó lenne, ha nem kéne :O harapófogóval kirángatni a szádból minden részletet. Te választ, javaslatot vársz tőlünk akkor kérlek biztosítsd a kellő információt a válaszhoz. :W :W :W

Ez volt az indító hozzászolásod:
Alphacool d5 pumpa 4 pines csatlakozóját az alaplapon hova dugjam?
A D5 10 éve talán a legjobb pumpa nagyon sokféle van belőle folyton fejlesztik te melyik változathoz jutottál hozzá ???
Hány csatlakozó van rajta ?
Hány kábel megy bele ?
Esetleg fotó, a csatlakozókról is.

Drága alaplapon általában van vízhűtés csatlakozó, de azok általában gyengék és AIO hűtéshez vannak.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#68529) Jocikablack válasza HUfantom (#68528) üzenetére


Jocikablack
tag

Ne haragudj.
Itt szivattyú típusának linkje:
Egyébkén elvileg ledes, de az nem világít.
https://www.alphacool.com/shop/ausgleichsbehaelter/roehrenbehaelter/eisbecher/21542/alphacool-eisbecher-d5-250mm-acetal-inkl.-1x-alphacool-eispumpe-vpp755-v.3?c=20558

[ Szerkesztve ]

(#68530) fonok87 válasza Jocikablack (#68529) üzenetére


fonok87
aktív tag

Hali.
Ugyanez a kombó van nekem is :)
Molexről kapja a tápot, a 4pin-es csatlakozóba a PWM jel és a fordulatszám visszajelzés vezetékei vannak bekötve. CPU ventilátor vezérlőjére nem dugnám, mert a 12V-t máshonnan kapja, ezért az alaplap sípolhat hogy nincs processzor venti. Ha van pumpa vagy AIO csatlakozó, tedd arra, vagy ha nincs / nem jó helyen van vmiért, akkor bármelyik ventilátor csatlakozóra. Azt is lehet, hogy egyáltalán nem kötöd sehova, ilyenkor a pumpa maximális fordulaton fog menni és az alján lévő potméterrel szabályozhatod.
Én majdnem teletöltöttem folyadékkal, mert nem akartam hogy csobogjon. Működés szempontjából mindegy meddig van töltve (egy minimumon túl, hogy a pumpa ne tudjon levegőt szívni), el kell dönteni hogy szeretnél szökőkutat vagy nem.
A ledet sajnos külön kell megvenni bele :(((

Truss me, I'm an engineer.

(#68531) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Szerintetek ez az Amazon seller fake? Arul Gelid thermal pad -okat, de tudtommal Ultimate -bol csak 2 fele van:
GP-Ultimate thermal pad series: (TP-GP04-A) for 0.5mm & (TP-GP04-B) for 1.0 mm

Nala meg van 1,5-2mm -es is.

Don't Tread On Me

(#68532) fonok87 válasza MPowerPH (#68531) üzenetére


fonok87
aktív tag

Ha jól látom ez konkrétan a hivatalos Gelid store Amazonon :P
Itt a 120x20 thermal pad a honlapjukon, létezik az említett vastagságban ;)

Truss me, I'm an engineer.

(#68533) MPowerPH válasza fonok87 (#68532) üzenetére


MPowerPH
félisten

Utana neztem a regisztralt cim alapjan. Soha nem lehet tudni, lattam mar karon varjut. A hosszu lapokat megtalaltam, de a Ultimate padokbol a 90 x 50 -as meretet nem. Rendeltem abbol, az 1 -es 2mm -es valtozatabol 1-1 value packot, az lefedi az egesz kartyat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#68534) HUfantom válasza Jocikablack (#68529) üzenetére


HUfantom
őstag

Szia! Semmi harag nincs. :C Maximum bosszankodás, hogy nincs elég információ vagy tök feleslegesen kerestem az aláírásodban szereplő laphoz infót. Így sem volt több 2 percnél. De látom máris ott egy sorstárs válasza amivel egyetértek én is.

Nekem Laing D5 réztetősön van amihez még TESCOZSÖMLE-vel forrasztotta rá a visszajelzőt. Kiderült a nyákon van, de a cég nem vezette ki kábelen... :)
Én is így kötöttem be, de a 3 pin miatt nekem kézzel lehet csak szabályozni. (3-ason nagyon halk kis jószág)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#68535) Jocikablack válasza HUfantom (#68534) üzenetére


Jocikablack
tag

Végül az aqua computeres quadroba dugtam. Így tudom szabályozni. Egyébként max fordulaton sem hallom a hangját. Csendesebb mint az nzxt kraken pumpája volt.

(#68536) DroiDMester válasza Jocikablack (#68535) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

MAX fordulaton(nálam ~4200rpm) azért van már hangja! De cserébe tolja a vizet rendesen 400.L/órával

De olyan 2200rpm en szinte néma, és azért ott is megvan a ~170L/óra

(#68537) Jocikablack válasza DroiDMester (#68536) üzenetére


Jocikablack
tag

Az komoly. Milyen pumpa? Az enyém max fordulaton tol 200 Litert..

(#68538) DroiDMester válasza Jocikablack (#68537) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ugyan olyan ami neked is van Alphacool VPP755-v.3 csak nekem más tető-tartály kombó van rajta aqualis D5 150 ml

[ Szerkesztve ]

(#68539) hash99


hash99
senior tag

Sziasztok! Egy gyors kérdés vettem egy enthoo 719-t és tele fogom pakolni radival. 480-as 30centisből még mindig a black ice nemesis gt a legjobban átfújható?

(#68540) Csavez™


Csavez™
veterán

Ahogy mondtam az ek connect egyszerű mint a faék, de a legnagyobb hibája, ami engem is zavar, hogy nem lehet játék alatt monitorozni.
Beraktam az octot, áttelepítettem amit lehet, és meg is tartom! :)


[ Szerkesztve ]

(#68541) SzaZso007 válasza Csavez™ (#68540) üzenetére


SzaZso007
tag

Szia!
A pumpát is az octo felügyeli és vezérli? Ha igen hova és hogyan kellett csatlakoztatni?
(Ha megtartod, akkor gondolom a hirdetés tárgytalan... :O )

(#68542) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Valami tipp, honnan keritsek 19/13 -as csovet, ami lehetoleg atlatszo? Gazdaboltban van ilyen meret?

Don't Tread On Me

(#68543) tomcat78 válasza MPowerPH (#68542) üzenetére


tomcat78
őstag

Szilikon webáruházban biztosan találsz.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#68544) fboldog válasza tomcat78 (#68543) üzenetére


fboldog
senior tag

https://www.szilikontermekek.hu/szilikon-csovek/szilikon-cso/13x19-mm-es-szilikon-cso
Ebből típusból van nekem itthon 10/16 és alapvetően jó rugalmas, meg nem tesz benne kárt a legtöbb folyadék. Viszont opálos, nem átlátszó és igencsak "ragacs" tud lenni a külső felülete, ha az ember összefogdossa. (Ezt használom a teszteknél. (És szerintem elég drága a folyóméter ára)
Így utólag tuti mást vettem volna.

üdv.: Boldog Ferenc

(#68545) tomcat78 válasza fboldog (#68544) üzenetére


tomcat78
őstag

Én néhány éve rendeltem tőlük, nem volt vele gondom. Bár én kifejezetten transzparens csövet rendeltem, annál nem tapasztaltam, amit írsz. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne lehetne igaz, amit Te véleményként írsz. :R

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#68546) Csavez™ válasza SzaZso007 (#68541) üzenetére


Csavez™
veterán

Simán rádugod a az egyik venti csatlakozóra és átírod a nevét!
Ja, tárgytalan, töröltem is! :R

(#68547) fboldog válasza tomcat78 (#68545) üzenetére


fboldog
senior tag

Oh. Érdekes, akkor lehet ez a típus ilyen. :/
Köszi az infót. :R

üdv.: Boldog Ferenc

(#68548) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Push-pull setupnál kötelező, hogy a radiátor két oldalán ugyanolyan ventilátor legyen? Bőven elférne nekem fent-lent a push-pull mindkét 360-as radiátorra, viszont eloopból, meg wing boostból 13 db-ot megvenni kicsit húzós lenne ;] De pl az Arctic P12, amit mindenki ajánl, abból van sima fehér led nélküli, és tekintve, hogy fent-lent nem is látszana amelyik a külső oldalon van 3-3, ezért fölösleges oda bármilyen csili-vili ventit venni, tehát lehetne belül eloop, meg wing boost, külső oldaon meg P12 :F Vagy felejtsem el?

(#68549) korcsi válasza RockHaRD (#68548) üzenetére


korcsi
veterán

Nálam különbözőek vannak, és nem érzem hátrányát.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#68550) RockHaRD válasza korcsi (#68549) üzenetére


RockHaRD
addikt

semmiféle turbulenciát nem csinálnak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.