Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67501) Csavez™ válasza JSandor (#67499) üzenetére


Csavez™
veterán

Így jártam én is!

#67500 capafog23
Lehet ali lesz, de az is 4-5 hét+2 hét vámkezelés, és már ott vagyunk áprilisnál, az ek acetal -t március 12.-ére írják.

[ Szerkesztve ]

(#67502) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Én innen vettem. December 26-án rendeltem meg, január 22-én kaptam kézhez, és megúsztam a VÁM-ot vele. Rá volt írva a csomagra, hogy radiator, és 20$ értékű :DDD
Alinál amióta PostNL intézi a csomagok nagy részét, azóta ki lehet fogni viszonylag gyors postázást.

(#67503) capafog23 válasza Csavez™ (#67501) üzenetére


capafog23
őstag

Nekem idáig 3-4 hét alatt megjöttek ami kellett. (vám nélkül)
Az a szomorú hogy áprilisba meg lehet kiírják hogy május.

(#67504) perecKING


perecKING
senior tag

Hűt itt valaki húzott 9900k 9900kf procit?

Elérrte valaki azt 5.4et? :R
Ha igen mi a fesz és hőmérséklet?
https://www.tomshardware.com/reviews/intel-9900kf-vs-9900k-overclock-comparison,6038.html

(#67505) Laraxior válasza perecKING (#67504) üzenetére


Laraxior
titán

[link]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#67506) JSandor válasza capafog23 (#67500) üzenetére


JSandor
tag

Az jó :D akkor ezek szerint régen néztem

(#67507) KAMELOT válasza Csavez™ (#67501) üzenetére


KAMELOT
titán

Én már csak 3090 WB üzletit veszek. Érdekes, hogy az sincs, pedig azt bányába nem teszik. :U

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#67508) Csavez™ válasza KAMELOT (#67507) üzenetére


Csavez™
veterán

Most jelenik meg az aquatól, piszok jól néz ki, megvárom ezt, 2021 januárra írták.

(#67509) KAMELOT válasza Csavez™ (#67508) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem plexis jobban tetszik, vagy full nickel :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#67510) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Nekem
GeForce® GTX 1660 SUPER™ GAMING OC 6G GV-N166SGAMING OC-6GD
3 ventis.
Nézegettem vizes blokkot .
Ez jó lehet?
[link]
Meg lga 2011 foglalatú cpu blokkot is , mert amit rendeltem nem ért ide azóta sem és épp vita folyik az aliexpressen . Azt írtak még 90 nap.Inkább rendelek másikat az előbb ide ér.
Ezt néztem ki.
[link]
Egy Xeon E5-2690 es procira lenne.
Köszi a segítséget.

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#67511) perecKING válasza stnorcy (#67510) üzenetére


perecKING
senior tag

Akkor ezúttal leszek én a szemét a forumon :DDD
Semmi rosszindulat de erre a kártyára ne! :R :R :R
Persze nekem is többe kerul a viz mint a 1080ti/8600k kombi, de a te esetedben felesleges is :R :R :R
Tett félre a pénzt és vegyél újabb hardverek ha ez az őrület alábbhagyott. Vagy figyeld az új videokártya megjelenést és ha szerencséd van tudsz egy olyat venni amire már értelme is van vizet rakni :R

Ja és utólag valószínűnek tartó. Hogy a 1660 blokkot senkinek sem fogod tudni eladni :R

[ Szerkesztve ]

(#67512) perecKING válasza stnorcy (#67510) üzenetére


perecKING
senior tag

Szerintem! :R

(#67513) w580 válasza perecKING (#67511) üzenetére


w580
tag

Kell rá külön blokk aliról 5e , meg ram suni aztán mehet.
Vagy vrmre külön blokk 2e Ft ért. Keresd vissza 1080ti met. Hibátlan 1 éve megy. 40 fok körül tetőzik. Oc ban.

(#67514) perecKING válasza KAMELOT (#67507) üzenetére


perecKING
senior tag

Ezt tegnap késő este próbáltam értelmezni pár pohárral később és nem tudtam felfogni milyen üzleti mi??? :DDD :DDD :DDD
Ha találtál valahol jelezd :R
Amerikasbol lenne majd asus 3080 ekwb ha igaz..... de a vám is jóval több mint $300 lenne :o

Tavaj november óta minden nap figyeltem mikor tudok venni de persze lecsúsztam rola valami £980 fontért ment darabja :W

(#67515) stnorcy válasza perecKING (#67511) üzenetére


stnorcy
aktív tag

Szia.
:R :R Köszi a véleményed. Semmi rosszindulat nálam sem. :R :R :R :R
De eltudom dönteni mire akarok költeni s mire nem.
Nem szándékozom üzérkedni ,adni venni a dolgokat.
Arra van elég (kispisti ) a piacon akinek anyuci meg apuci veszi a drága holmikat s nem tudják értékelni.
Nekem ez a 1660 super kártya bőven elég és megfelel.Nincs szándékomban eladni még akkor sem ha most így használtan 2x nagyobb áron tudnám eladni.
A proci is megfelel nekem bár most fogom cserélni azt egy Xeon e5-2690 v2 -re 10mag 20 szálon 25 Mb Cache.
[link]
Bár a mostani is megfelel bőven.
Xeon e5-2690 v1 8mag 20 szálon 20 MB Cache.
[link]

Itt a kérdésem még mindig az hogy amit linkeltem vga blokk jó e a kártyámra.
(Saját célra nem akarom eladni.)
:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R
Köszi.

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#67516) KAMELOT válasza perecKING (#67514) üzenetére


KAMELOT
titán

Olyan 3090, ami gyári blokkos. Én nem fogok buherálni semmit.
Asus 3090 EKWB
GIGABYTE AORUS 3090 Extreme waterforce WB

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#67517) stnorcy válasza w580 (#67513) üzenetére


stnorcy
aktív tag

Bocsi hogy szólok de nem ereszt az a 90 fokos ?
Bekarikáztam.

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#67518) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Helo community. :D

Hatha valaki itt okosabb. Olyan hazat keresek, amibe belefer 2db 420 -as radi, 1 felulre(60mm es a ventik oda kell ferjenek), 1 meg mondjuk alulra, olyan compartmentbe, ami fizikalisan el van zarva a reszegysegektol, ahol a tap is helyet kap. Es elol van 3db intake venti, es befer a 2db tartaly, pumpastol a lap melle.
Kitalaltam, hogy marad az 1db MORA 3 a VGA -ra, a meglevo 2db 420 -as radi meg megy a CPU -ra.

Es persze hatul legyen annyi hely, hogy a csoveket eltudjam vezetni. Pass through, es egy 90 -es adapter tavolsag kellene.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#67519) abridabri válasza MPowerPH (#67518) üzenetére


abridabri
veterán

Szerintem 2db 420 as radit fogadó +3 szabad ventihelyes ház nem létezik jelenleg . Régebbi plexi oldalas házakban megoldható ,de azokat már nem kapsz újonnan :
Corsair 900D
TT Core X9
TT Core W100+ P100pedestal hozzá
TT W200 (ebbe akár a Mo-Ra is elfér +2db 420 as radi alul felül > nálam 420*420 radi látható oldalt : [link] )

[ Szerkesztve ]

(#67520) RECSKA


RECSKA
veterán

Hogy miert erdemes szetszedni a hasznalt vizes kartyakat...


55-60fokos volt, hatlap egetett... holott ugy hallottam, a tepsi GPU miatt ezt kegyetlenul jol lehet huteni...
Szetkaptam. A gpu kornyeki 4 csavar 3 fele hosszusagu volt, egyik raadasul laza, gpu negyede nem is erintkezett a blokkal, csoda hogy nem lett lesarkazva... 3 thermal pad hianyzott ( 2 a gpu oldali tekercsekrol, karikazva, 1 pedig a hatlaprol a hatlap alol). Konkretan 1 perc alatt leesett 300W-rol 180W ala a teljesitmenyfelvetel, mint utolag gondolom, throttlingolt a vrm...

Miutan helyesen osszeraktam, ahogy le vagyon irva a szent bibliaban ( ek installation manual :DDD ), valahogy elojott a power es lecsokkent a homerseklet. Egyelore csak egy 420x60 huti, mert kitort egy fitting a front 360x60as radibol :DDD :B


Ugyhogy ha hasznaltan vesztek fullcoveres kartyat, bontsatok szet, csekkoljatok... :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#67521) KAMELOT válasza MPowerPH (#67518) üzenetére


KAMELOT
titán

800D, 900D, Danger Den bipolar

RECSKA: ki volt ez a kretén aki így rakta össze? Manualban ott van, hogy kell Thermal pad. :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#67522) Aljasvip válasza RECSKA (#67520) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Nem csoda, hogy az egyik csavar fityegett, amikor annyi paszta van rajta, amit én 4 gépre kenek fel összesen. Biztos azt gondolta, hogy az 1G tubus egészét rá kell taknyolni, azért akkora a tubus. :W
Nagyon jó tervezés ez a kártya, ha ezt a barmot túlélte.

Ez a tekercsre tett thermal pad érdekes, nálam (Vega 64) nem írta a manual. Ha nem látok semmi hibát, akkor csak jó az úgy.

(#67523) proci985 válasza MPowerPH (#67518) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

phanteks primo? ahogy nezem par helyen meg lehet kapni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#67524) Devid_81 válasza RECSKA (#67520) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nalam sincs a tekercseken semmi thermal pad, en meg Alphacool-eknak is irtam ezzel kapcsolatban es Ok is azt a valaszt adtak, hogy nem kell a semmi hutes rajuk es ezert sem tuntettek fel a manualban a full cover blokkhoz.
En meg a forumot is vegigkerdeztem es sokak szerint nem kell ra hutes :N
Ettol fuggetlenul en is szerettem volna valamit rakni ra de nem volt kedvem kiserletezni vele, hogy milyen vastagsagu thermal pad az ami pont jo, igy hagytam anelkul.
Mukodik a kartya, nalam raadasul OC is van neki rendesen ;)

...

(#67525) proci985 válasza Devid_81 (#67524) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja de te lehet negy egyforma csavarral raktad fel :DDD

lehet egyebkent inzulacio miatt kell inkabb, ez egy EK blokk, a tied meg Alpha.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#67526) Devid_81 válasza proci985 (#67525) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En a csavarokkal vigyaztam, minden a helyere kerult :D

Szerk haver EK blokkjahoz viszont ott volt a manualban, hogy kell a tekercsekre is.Neki is szinten ugyan az a VGA van a gepeben mint nekem.
Szoval passz :)

[ Szerkesztve ]

...

(#67527) proci985 válasza Devid_81 (#67526) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

eltero blokk eltero kialakitassal, inkabb errol van szo.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#67528) Devid_81 válasza proci985 (#67527) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Valami ilyesmi lehet :K

...

(#67529) RECSKA válasza Devid_81 (#67524) üzenetére


RECSKA
veterán

Nekem a sima 2080amon volt blokk, de ott is irta a manual, hogy kell... Raktam is. Nem is volt gond. :DDD

Szerk : elinditom a jatekot, oszt 70-80fpsrol 1-2 perc alatt 40re esett :DDD
Mondom mi a retek ;]

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#67530) Devid_81 válasza RECSKA (#67529) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ott nalad a VRM melegedhetett el.
Nalam szerencsere nincs baj, megoldottam "olcson"
Vettem egy Alphacool blokkot, majd vettem hozza thermal pad-okat kb a fel blokk araert...a vegeredmeny egy jo draga mulatsag volt :D
De a jelenlegi VGA arakat es a piacot nezve teljesen megerte :D :O
Csak mukodjon meg kovetkezo generacioig, a tobbi nem erdekel :N

...

(#67531) RECSKA válasza Devid_81 (#67530) üzenetére


RECSKA
veterán

Elfelejtettem írni, hogy alphacool blokk volt a 2080on...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#67532) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Volt itt valaki, aki szintén az EK distroját akarja majd az O11-re a Merlintől. Rákérdeztem náluk, mivel hivatalos partnerek, ezért már náluk is 3.2 DDC-vel jön majd Február közepén, javították is az oldalon. :))

(#67533) w580 válasza Devid_81 (#67530) üzenetére


w580
tag

Valószínűleg vrm el volt gond, mivel tekercs csak darab kábel, ráadásul akinek van elektronikai ismerete, az tudja hogy, ezekben dc-dc konverter elven működő tápegységnél a kapcsoló frekvencia 200-300-400 KHz nagyságú, így kis menetszámú, vastag átmérőjű lakkozott vezeték van ferrit magra tekerve. Így ott hőmérséklet nem igazán számít, 100-150 fokig kell működnie. Nyilván pontosan tekercs gyártója határozza meg. Ellentétben vrm chipekkel amik hőmérséklet hatására csökken a rajtuk átfolyó maximális áram, illetve ezeknek méri a hőfokát a kártya, ellentétben a tekercsekével. Nyilván ha hűtve vannak tekercsek, lehet pozitív hatása, valamennyire érdemes lehet, mert alapból levegő mozgás van ott ,gyári levegős hűtés esetén.

[ Szerkesztve ]

(#67534) Devid_81 válasza RECSKA (#67531) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nekem ez van
Alphacool Eisblock GPX-N RTX 2080/2080Ti MO2 Acetal Waterblock w/ Backplate

Ennek a leirasaban csak a VRM+Vramokra kell thermal pad.
Ettol fuggetlenul en is jobban orultem volna ha kapna hutesbol picit, de aztan hagytam ahogy van, lehet mar barnara sult a PCB azota a tekercsek korul :D

...

(#67535) Laraxior válasza RECSKA (#67520) üzenetére


Laraxior
titán

Ne, csak a vizest, gyakorlatilag, jobb ha az összeset szétszedi az ember és saját szájíze szerint rakja össze gondosan.
Vettem pár hónapja párban két GTX590-et. Volt róluk teszt is, szépen külön csomagolva, tényleg igényesnek néztek ki.
Az egyik GTX590-en egy mikrogrammnyi paszta sem volt a GPUkon. Csak simán a hűtő feltéve és kézcsók' :Y :(((

:W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#67536) KAMELOT válasza Laraxior (#67535) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezek olyan fotel pc-sek :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#67537) Jim Tonic válasza RECSKA (#67520) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nagyon durva. Lehet, hogy nekem is ezzel kellett volna kezdeni. Bár ez bontatlannak tűnik, de valószínűleg akkor sem ártott volna.

Ilyet miért raktok OFF-ba amúgy? Totál ON téma, és még olvasni is könnyebb lenne, képek is jobban láthatóak lennének.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#67538) Csavez™ válasza MPowerPH (#67518) üzenetére


Csavez™
veterán

Danger Dan, ilyen volt nekem is, hogy még kapható, azt nem tudom, szerintem becsődölt, más nem volt akkor sem.

(#67539) RECSKA válasza Jim Tonic (#67537) üzenetére


RECSKA
veterán

Akkor megkernem a topikgazdit, onozza :)

Azert, mert nem kifejezetten azt a topik, de ok, akkor a jovoben onozom :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#67540) MPowerPH válasza abridabri (#67519) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, ezek kozul a 900D az, ami jo lehet, egy custom backplate -el. Felulre egy radi, meg alulra meg egy. Hatul boven van eleg hely a csoveknek, alulra meg meg befer a 2db flow meter is. Aquaero -nak kell csak hely.
Legszivesebben csinaltatnek egy handmade hazat. En nem tudok nekiallni, mert se tudas, se szerszam nincsen hozza.

Don't Tread On Me

(#67541) Grózi válasza RECSKA (#67539) üzenetére


Grózi
Topikgazda

ON-ba tettem,de várom a lóvét izibe... ;] :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#67542) sfknasty válasza RockHaRD (#67532) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Jelen....Ezt örömmel olvasom. :K :C

(#67543) abridabri válasza MPowerPH (#67540) üzenetére


abridabri
veterán

Tudás az nem kell ,ha nem akarod kiállításra vinni. Szerszám se, csak egy csavarhúzó ,pár csavar meg max egy akkumlátoros fúró. Megtervezed paintbe a dobozt ,levágatod méretre a bútorlapokat vagy MDF -et . Összecsavarozod otthon és kész is vagy. Max kukázol egy régi házból alaplaptálcát , ha nem akarsz standoffokkal szarakodni.
szerk: ops valami betűtipust félrenyomtam.

[ Szerkesztve ]

(#67544) fboldog válasza MPowerPH (#67540) üzenetére


fboldog
senior tag

Épp ajánlani készültem ezt a hodályt: https://www.raijintek.com/en/products_detail.php?ProductID=144
Aztan megdöbbenve láttam, hogy nem fér bele 420 az adatlapja alapján.   

üdv.: Boldog Ferenc

(#67545) Apollo_21 válasza RECSKA (#67520) üzenetére


Apollo_21
addikt

Az a 360w az hogy? :D Tuningoltad?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#67546) RECSKA válasza Apollo_21 (#67545) üzenetére


RECSKA
veterán

Evga bios :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#67547) MPowerPH válasza abridabri (#67543) üzenetére


MPowerPH
félisten

Fembol csinalnam meg, alubol a suly miatt. Azert oda kell megmunkalas, eleket hajtogatni, preselni... Szivesen tanulnam, de szerszamok nelkul folosleges nekiallni.
Gondolatban mar megvan az idealis haz, vazszerkezet, es az oldallapok, belso elvalaszto elemek.
De akkor is egy ilyenben tapasztalatott szerzett mester utmutatasa kellene. :B

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#67548) proci985 válasza MPowerPH (#67540) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, esetleg ha a phanteks primo nem jo, a 900Dnel meg minosegbeli problemak vannak, neztel megint Thermaltakeket?

W100 (foleg also kamraval) kb egy regi Mountain Mods felepitesre. vagy X9bol is tudsz epiteni dupla stackot es ugy kb tenyleg barmi elfer benne.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#67549) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Üdv.
Kellene egy kis segítség.
Frissült ma reggel az Aquasuite Version X.35 -ről Version X.36-ra.
Hogy tudom vissza állítani X.35-re mert az X.36 -ból eltűnt a ventilátor állítgatási funkció (fordulatszám stb)
Köszönöm ha segít valaki.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#67550) w580 válasza stnorcy (#67549) üzenetére


w580
tag

Szia! Én is már 1x besz*ptam. Nem csináltál róla mentést ? Akkor sehogy, külön kell virtual szenzoról illetve octo ( vagy nem tudom melyiket vetted) fülnél eszköz beállításairól. Elvileg frissítésnél megmaradnak a beállítások, utána érdemes gépet újra indítani valamikor az is segít. (bár gondolom ez próbáltad)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.