Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67601) MPowerPH válasza fox_mulder (#67600) üzenetére


MPowerPH
félisten

EK az osszes nagyobb gyarto kartyajara keszit blokkot... :U

Don't Tread On Me

(#67602) varmi2


varmi2
nagyúr

Íme az új verzió már az EK blokkal.

Már csak egy zavaró dolog van. Hogy tudom kékre állítani azt a piros ledsort a lap hátulján. A dragon centert nem akarom feltenni, mert módosítja a cpu értékeit is. :W

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#67603) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Na már csak a CPU block hiányzik s mehet a móka.
Remélem elég cuccot vettem.

+ merev csövek .

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#67604) Csavez™


Csavez™
veterán

Na megjött a blokk idő elött, csak a hátlap lett rossz!


(#67605) Aljasvip válasza stnorcy (#67603) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Fitting-ből még nem halottam olyat, hogy "elég". Az mindig túl sok vagy épp 1-2 hiányzik :))

A 2db 3-as elosztóból egyet elvisz a leeresztő szelep, a másikra egy temp szenzor mehet, a tartályt pedig jobb ha nem töltöd a tetejéig... Tehát 1 szenzort tudsz csak bekötni. Hova kell akkor 3db, és hova megy a kijelzős csúnyaság?
Egynél több amúgy sem igazán kell a rendszerbe, nincs értelme.

A 4db male-male menetes adapter lesz a szűk keresztmetszet, ha valamiért nem tudod majd a 90°-os fittingeket használni. Pl a RAM modulok vagy pull ventilátorok kikerülése miatt szoktak 30-35mm emelt adaptereket használni, abból se árt ha van.

Amúgy jó szórakozást majd az építéshez!

(#67606) fox_mulder válasza MPowerPH (#67601) üzenetére


fox_mulder
tag

Tényleg?!
Akkor küldj már linket nekem RX 5700-as videokártyákhoz blokkról.
Annyit azért elárulok, hogy nem referencia panelesre vágyom.
Például ezekhez.:
Sapphire NITRO+ RX 5700 XT 8G GDDR6
Gigabyte AORUS RX 5700 XT 8G
MSI Radeon RX 5700 XT GAMING X 8G
Tudom ezek nem olyan márkásak!
Mondjuk megnézném melyik kártyából fogyott több a referencia hűtős Sapphire-ból vagy a NITRO sorozatból és hogy melyiket érdemes vizezni? Rábízom mindenki képzeletére!
Nem akarom az EK-t bántani, de mára nagyban a hype és a marketing a húzó.
Azzal foglalkoznak inkább ami csillám és trendi.
Ami nem baj csak nem az én ízlésem és irányvonalam feltétlenül.

Az igazság odaát van.''Na meg a pitbul is''

(#67607) MPowerPH válasza fox_mulder (#67606) üzenetére


MPowerPH
félisten

Passz, azt a vonalat nem tudom. NV -nel joforman az osszes top gyartonak a megoldasara van vagy lesz FC blokkjuk. Uj szeriara ertem. 5700 -ra biztos nem jon tobb blokk, az a kartya egyebkent sem igenyli. De big NAVI -ra azert van valasztek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#67608) Laraxior válasza MPowerPH (#67607) üzenetére


Laraxior
titán

Hogyne igényelné. Az 1060 is örült a wassernak :DDD ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#67609) tomcat78 válasza Aljasvip (#67605) üzenetére


tomcat78
őstag

Van egy doboznyi fittingem itthon.... Sztem simán van vagy 3 kiló. De azt nézegetem, hogy mi hiányozhat még.... :DDD

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#67610) hoffman_ válasza HUfantom (#67599) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi a választ, meg a cinizmust is itt-ott :D.

félre értés ne essék. nem mókolni akartam, félrevezettem saját magam azzal, hogy a linkelt EK 240 Basic egy bontható megoldás. nem gondoltam, hogy lesz értékelhető custom loop egy 30 ezres KIT farigcsálásával.

jelenleg nagyjából annyi a tudásom, hogy mi a diffi az AIO és a custom loop között és hogy ne kössek együtt különböző anyagokból. nekiesek az összefoglalónak akkor, így kicsit más irányt kellene vennie a teljes megközelítés(em)nek.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#67611) proci985 válasza fox_mulder (#67606) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

5700XTbol a legtobb kartya referencia PCBre epul.

és hogy melyiket érdemes vizezni? Rábízom mindenki képzeletére!
az 5700XTbol a legjobb PCB vizre a referencia, szoval azt erdemes vizezni. buildzoid eleg rendesen korbejarta anno a temat.

Azzal foglalkoznak inkább ami csillám és trendi.
Igy nez ki az EK 5700XT blokk beepitve: [kép]

egyebkent jelengleg kb mindegy mire vagysz, ujonnan EOL az osszes honapok ota es mar csak a meglevo keszleteket szortak ki, a banyaszlaz felfutasa ota meg nagyon hasznaltan se kapni semmit.

MPowerPH: 5700XTnek is jo az a blokk amugy, teljesen csend van tovigterhelve.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#67612) JSandor válasza Csavez™ (#67604) üzenetére


JSandor
tag

Majd teszel fel képet összerakva ? :K

(#67613) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Szerintetek az 1 grammos Thermal Grizzly Conductonaut elég a gpu-cpu-ra?

(#67614) RECSKA válasza RockHaRD (#67613) üzenetére


RECSKA
veterán

kb úgy 10X ;] , de én CPU-ra nem kenném... megkezdi a kupakot...

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#67615) LGG555 válasza RockHaRD (#67613) üzenetére


LGG555
aktív tag

Nekem a Radeon VII -re ráment szinte az egész igaz jó nagy GPU és van rajta 4 darab HBM memória is, kb. a CPU -ra elég, esetleg ha nagyon takarékosan kened elég lehet.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#67616) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

A Bykski thermal padjait érdemes kicserélni, mondjuk, THERMAL GRIZZLY Minus Padra? A vga-n?

[ Szerkesztve ]

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#67617) Demo07 válasza ericdrawen74 (#67616) üzenetére


Demo07
aktív tag

Thermal pad is kb. olyan mint a gyári paszta, én lecserélem mindig, legalább egy arctic thermal padra, az szinte mindig van itthon tartalékba vész esetére.
De a Minus Pad jó cucc, csak hamarabb kiszárad mint az actic, viszont addig 1-2 fokkal jobb, de utána nem egyszerű leszedni, mert szétszakad amikor le akarod húzni a használtat.
Bár új pad előtt amúgy is pucolja az ember az alkatrészt alkohollal.

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#67618) ericdrawen74 válasza Demo07 (#67617) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

A gpu-n folyékony fém van én a memóriákra és a vrm-re gondoltam.

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#67619) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

A nagy szakiktól kérdezném :R

Kerestem az össze foglalóba, de nem láttam infót a GLIKOL.al kapcsolatban, milyen arányban érdemes keverni a deszt vízzel? :F

(#67620) Aljasvip válasza ericdrawen74 (#67616) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Mindenképpen érdemes, a Bykski cucc leginkább hézagolónak vagy a kukába való!
A VRM hőfoka nálam 15°C-t esett a Bykski szar -> TG Minus pad csere alkalmával.

MPowerPH #67621
Jaj te, visszatérő vendég vagy te a témában. :))
Én nem hibáztatom őket, mert
1) a VRM még így is power throttling alatt volt (~90-95°C)
2) spúrkodtak, ezt mindenki csinálja. Ha nem egy 300W-ot zabáló Vega 64 lett volna, hanem vmi "kis" GTX1080, akkor fel se tűnik - mondjuk amúgy se, mert az nV nem reportálja a komponens hőfokokat ;]

A blokk továbbra is fasza, most az új építés után (4xArctic P14, 280x30 és 280x28mm radi, CPU és GPU is vízre téve) a GPU hőfok a soha nem látott 40-45°C tartományban van.
A gyári hűtővel ez még 2D-ben is alig ment néha :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67621) MPowerPH válasza Aljasvip (#67620) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az szep. :U Kinai...

Don't Tread On Me

(#67622) carr válasza Aljasvip (#67620) üzenetére


carr
őstag

Nemrég vettem gtx 10xx szériára való bykski blokkot. Gyári gap pad gondolom Cseres lesz ha kicsit összeszedte magát a piac és nem 200e-t kérnek egy 1080ert... Itt hardveraprón vettem kollégától gap pad-et. Az mennyire tűnik jónak arctichoz képest ?
:Y
Kikeresem mindjárt milyen hővezető képessége van. :R :R
Megvan.
6w/mK
Ahogy az arctic is.
Kíváncsi lennék valaki a kettő között talál e különbséget.
Teszttel persze. Úgy az igazi. Én szívesen letesztelném de csak a blokk van még meg a vega 56 64biossal elment novemberben.
Pedig szívesen szórakoznék vele pár napot. :R

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#67623) Atmil válasza Aljasvip (#67620) üzenetére


Atmil
aktív tag

"Mindenképpen érdemes, a Bykski cucc leginkább hézagolónak vagy a kukába való!
A VRM hőfoka nálam 15°C-t esett a Bykski szar -> TG Minus pad csere alkalmával."

Bocs! A fizikát, ugye nem akarod megerőszakolni?

Nálam ez van [ZOTAC GeForce® GTX 1080 Ti AMP Extreme] Byski blokk és pad 320 wattot fogyszt a ZOTAC GeForce® GTX 1080 Ti AMP Extreme.

Egy vízkörön a vga és cpu. A vízhőfok idle 31 fok. A vga idle 30 fok.

Ha jól értelek, ebből mínusz tizenöt fok a "TG Minus pad csere"? Tehát ha én kicsrélem "TG Minus padra", akkor 15 fokos lesz a vga hőfok???? :R
Vagy nem jól értem? :)
Vagy ennyire nem jó a "Vega 64-ed"?
Vagy valamit nem jól csináltál?! :B :R

[ Szerkesztve ]

Üdv! Atmil.

(#67624) RockHaRD válasza Aljasvip (#67620) üzenetére


RockHaRD
addikt

Milyen vastag minus padot érdemes venni? Ahogy nézem a 10x10-es elég lesz egy vga-ra (kb annyit adtak a bykski kék padból is), de nem tudom belőni, h ez 2 mm, vagy 1,5 :F

(#67625) RockHaRD válasza Atmil (#67623) üzenetére


RockHaRD
addikt

A VRM hőfoka esett nála 15 fokot, ha jól értettem. Simán lehet, hogy 80 fokos volt előtte, és 65 lett utána, hiába csak 35 fokos a víz. Az általad írt hőfok az gondolom a gpu mag, ő pedig nem arról beszélt. A gpu-n általában paszta van.

Egyébként most kis keresgélés után azt találtam ,hogy a Bykski pad az 3w/mk, a lentebb linkelt, és árult az 6 ugyebár, a minus pad pedig a nevéből már utal rá, hogy 8. A gondom, hogy a linkelt pad az nagyjából 6000 ft-ra jön ki postával, a TH minus pad pedig 12500 posta nélkül a Merlinnél. Megér ennyit az a 2w/mk különbség? :F

[ Szerkesztve ]

(#67626) RockHaRD válasza RockHaRD (#67625) üzenetére


RockHaRD
addikt

Kicsúsztam a szerkesztési időből, közben megtaláltam az Alzában ezt a Arctic padot, az is 6-os, és árban ugyanannyi, mint a Hardverapros eladóé, szerintem arra még beruházok, és azzal rakom fel a bykski hűtőt :))Csak jó lenne tudni, hogy milyen vastagot vegyek :B

(#67627) Jim Tonic válasza Atmil (#67623) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezt hogy hoztad ki a hozzászólásából? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#67628) Atmil válasza RockHaRD (#67625) üzenetére


Atmil
aktív tag

Ezt benéztem! Így már értem. :R
Nálam a vrm 37 fokos.

"A gondom, hogy a linkelt pad az nagyjából 6000 ft-ra jön ki postával, a TH minus pad pedig 12500 posta nélkül a Merlinnél. Megér ennyit az a 2w/mk különbség?"

Szerintem nem éri meg. De hát a vizes "buli" nem olcsó mulatság, hobbi. :)

#67627Jim Tonic
Benéztem! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv! Atmil.

(#67629) Jim Tonic válasza RockHaRD (#67626) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kézmeleg vagy lágy gyurmával felpróbálod, ha másképp nem tudod kideríteni. Utána lemérhető a gyurma vastagsága. Felfelé kerekíts.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#67630) Aljasvip válasza RockHaRD (#67624) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Én megmértem a dobozban lévő Bykski pad vastagságát, ami nálam 1mm volt, így ez lett: TG Minus 8 120x20x1mm
De amúgy neten ha rákeresel, biztos meg fogod találni.

Ebből nekem 3 építés jött ki. (Nem kell a teljes 20mm szélességet rátenni, minimum a VRM szélesség kell, és hogy igazodjon a blokkhoz.)

Atmil #67623
Ki beszélt itt IDLE hőfokról? Ha idle 90°C lenne a VRM, akkor már rég leégett volna a gép. :DDD

Írtam ide korábban, vagy a Vega topikba, hogy mik voltak a hőfokok, megkeresem majd.

[ Szerkesztve ]

(#67631) Atmil válasza Aljasvip (#67630) üzenetére


Atmil
aktív tag

Ok. Leírom harmadszor is. Benéztem. :DDD
Tudd be a kettős fronthatásnak. :P

[ Szerkesztve ]

Üdv! Atmil.

(#67632) carr válasza Atmil (#67631) üzenetére


carr
őstag

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#67633) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Meggondoltam magam, és kicseréltem a Merlines rendelésemben a TG Conductonautot Kryonaut Extreme-re. Nem éri meg azt az esetleges pár fokot cserébe azért, h megmarja mindkét hűtendő felületet, meg a blokkokat is :F

Minus padból pedig 2 miliset rendeltem 10x10 cm-t, ne ezen a pár ezer ft-on múljon. :K

(#67634) KAMELOT válasza RockHaRD (#67633) üzenetére


KAMELOT
titán

Vegyél silver blokkot! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#67635) jorosz8


jorosz8
újonc

Most vettem ezt a videokártyát, vízhűtéses, de nem mellékeltek hozzá semmit.
Szeretnék hozzá építeni egyet, van valakinek javaslata vagy tapasztalata e téren?

(#67636) Dr V válasza jorosz8 (#67635) üzenetére


Dr V
őstag

Fittingek, cső, pumpa, tartály, radiátor.
Nézd meg, h a házadba milyen radiátor hová fér be, ventiket pushba érdemes rakni (radin kersztül nyomják a levegőt.
Ha még nem csináltál vízhűtést, lágy csöveket használj. A vastagabb falú csövek kevésbé törnek meg hajlításkor.
Pumpa+tartályt érdemes egybeépítve venni, mindezt minőségi (D5) pumpával, hosszútávon megtérül.
Találd ki, hogy mit hova szeretnél felszerelni, utána fogod tudni, h mire lesz pontosan szükséged.
Nem tudom, h milyen blokk van a kártyán, de ha több bemenet van rajta, akkor záródugó is fog kelleni.
Kérdezz bátran, van itt bőven tapasztalat :)
Milyen kártya és mennyi idős?

[ Szerkesztve ]

(#67637) perecKING válasza jorosz8 (#67635) üzenetére


perecKING
senior tag

vettel egy rtx3070-et és meglepodtel hogy nem volt a dobozban egy komplett vizhutes?:)) :DD
;] jol gondolom hogy hamarosan elado lesz nem kis haszonnal? ;]

bocs de csak az irigyseg beszel belolem, mert bezzeg en nem talalok egy asus ek 3080-at :W

valami hasonló kell neked akár darabokban vásárolva, de az ár hasonló lesz :K

(#67638) Csavez™ válasza perecKING (#67637) üzenetére


Csavez™
veterán

Miért nem veszel a 3080-ra egy blokkot?

(#67639) Jim Tonic válasza jorosz8 (#67635) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Miért végezte vajon a végén a csatlakozás? Érdekes megoldás.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#67640) Jim Tonic válasza Csavez™ (#67638) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ugrik a garancia. Ami azért nem mindegy egy ilyen értékű kártyánál.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#67641) jorosz8 válasza Csavez™ (#67638) üzenetére


jorosz8
újonc

Ez RTX3070-8G-EK-es, nem hiszem, hogy a 3080-as blokkja jó lenne rá.

(#67642) jorosz8 válasza Dr V (#67636) üzenetére


jorosz8
újonc

Gondolom, kellene vennem egy proci szettet, a csöveket meg a videokártyára átrakni.
Csak az a baj, hogy a gépem tele van, a procit egy Fractal Celsius S36 hűti.
Egy Alphacool Eiswand 360-on még gondolkozom. A kártya ma jött.

(#67643) jorosz8 válasza Csavez™ (#67638) üzenetére


jorosz8
újonc

Ha blokkot veszek, abba is folyadékot kell vezetnem. Egyszerűbb a kártya két kialakított nyílásába belevezetnem, mivel ezt a kártyát tulajdonképpen egy blokk veszi körül.

(#67644) jorosz8 válasza Dr V (#67636) üzenetére


jorosz8
újonc

Eszembe jutott valami. Mi lenne, ha a procihűtő elé vagy utána beiktatnám a videókártyámat, és mindkettő hűtését a Fractal Celsius S36? Három ventillátoros a radiátora, csak azt nem tudom, bírná-e.

(#67645) Csavez™ válasza Jim Tonic (#67640) üzenetére


Csavez™
veterán

Evga -nál nem, és erősebb is, a 3 tápcsatija miatt a tuning potenciál is több benne. "Lehet" kapni gyárilag vizest is.

#67641 jorosz8
Nem neked szólt. :)

#67643 jorosz8
Milyen blokk veszi körül? :) Ez egy mezei tuf, egy ek blokkal és hátlappal.

[ Szerkesztve ]

(#67646) Jim Tonic válasza jorosz8 (#67644) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem bírná.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#67647) DroiDMester válasza Dr V (#67636) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Igen van sok szaki, de hiába tettem fel itt, egy tök egyszerű kérdést sajnos azóta sem kaptam választ! :O

(#67648) Jim Tonic válasza DroiDMester (#67647) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Biztosan azért, mert nem értjük, miért akarsz fagyállót rakni egy számítógépbe. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#67649) proci985 válasza Jim Tonic (#67648) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja annak sok ertelme nincs, meg eleve a tobbseg elore kevertet hasznal mostanaban. amennyire elszalltak a komponens arak nem eri meg parezret sporolni azon az aron, hogy utana egy elmeny legyen atmosni a rendszert.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#67650) MPowerPH válasza jorosz8 (#67635) üzenetére


MPowerPH
félisten

Komolyan azt hitted, hogy a kartyaval jon majd komplett vizhutes? :))
Aprorol valogass ossze hozza alkatreszeket, olcsobban kijossz.

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.