Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68451) Laraxior válasza RockHaRD (#68450) üzenetére


Laraxior
titán

Aquatuning?
DDC-t tudok adni, kettőt is :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#68452) MPowerPH válasza RockHaRD (#68450) üzenetére


MPowerPH
félisten

GPU blokkot lehet en is rendelnek. Ha gondolod egybe csaphatjuk a rendelest, PK -t megfelezzuk. Itt msot van 3090 Strix -hez EK meg Alphacool blokk is, szoval meg valogathatok is. :D

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#68453) RockHaRD válasza MPowerPH (#68452) üzenetére


RockHaRD
addikt

De ha nem postáznak ide, akkor bukó :(

MÁS:

Kérdeztem pár napja, de nem érkezett válasz. Elég nekem az 1500 rpm-es wing boost a 360-as radiátorra pullban, vagy kell a high speed 2200-es? Az alap elképzelés a silent operation lenne :B

[ Szerkesztve ]

(#68454) MPowerPH válasza RockHaRD (#68453) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem postaznak. :)) Parcel centeren keresztul.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#68455) HUfantom válasza rup1u5 (#68439) üzenetére


HUfantom
őstag

Azt valami ábrával illusztráld már, mert most legalább 2 hely és írány van a fejemben :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#68456) Laraxior válasza RockHaRD (#68453) üzenetére


Laraxior
titán

Mondd mi kell, segitek. :K :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#68457) MPowerPH válasza MPowerPH (#68452) üzenetére


MPowerPH
félisten

Errol jut eszembe. Van ez az Alphacool blokk, amihez jar backplate is, 140 euroert. Meg ez a EK blokk 175 -ert, amihez meg kulon kell backplate is, az meg 45 euro.

Melyik lehet a jobb? :) Az Alphacool mukodese nagyon erdekes, erdemes ranezni, a jetplate utan csinaltak a viznek egy korkoros utat kifele szelesedve.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#68458) Aljasvip válasza MPowerPH (#68457) üzenetére


Aljasvip
senior tag

A Bykski verzió ;]

(#68459) MPowerPH válasza Aljasvip (#68458) üzenetére


MPowerPH
félisten

Bykski nem lesz, en nem varok 2 honapot egy blokkra. Arrol nem is beszelve, hogy kozel annyiba kerul, mint az Alphacool. :N Ezert nem lesz Bitspower sem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#68460) Kiratheonly válasza Laraxior (#68443) üzenetére


Kiratheonly
tag

24 pin-est én is vennék. Nincs valami ízléses? Sajnos a CM megoldását elég kevés helyen kapni.

[ Szerkesztve ]

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#68461) Laraxior válasza Kiratheonly (#68460) üzenetére


Laraxior
titán

CM-ét tettem bele pont a kosarba. Az szepen leburkolt. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#68462) Csavez™ válasza RockHaRD (#68445) üzenetére


Csavez™
veterán

Cégként rendelek, nem volt eddig ilyen, de 19% áfát rányomják, pedig nettóban kéne adniuk, mint az ek-nak, vagy úgy mint a caseking +27% magyar áfa, bár ők csináltak itthon céget.

(#68463) RockHaRD válasza Csavez™ (#68462) üzenetére


RockHaRD
addikt

Cégként most is lehet rendelni, de magánemberként most nem. Azt írták azóta, hogy hónapokig tart, amíg ezt rendberakják :(

(#68464) Csavez™ válasza RockHaRD (#68463) üzenetére


Csavez™
veterán

Küld át mi kell, berakom a kosárba.

(#68465) RockHaRD válasza Csavez™ (#68464) üzenetére


RockHaRD
addikt

Van már egy elképzelés, de nagyon vacilálok, hogy mi legyen...
Két verzió van:
- Lecserélem a gpu blokkot EK-ra, ehhez kell a 2 saját EK könyök, meg saját fitting, szerintem enélkül nem áll be rendesen a distrohoz képest, de nem találok egyszerűen videót arról, hogy valaki normálisan 1-1 könyökkel bekötötte volna nem verticalba. Emellé kellene az EK DDC3.2, és a ventiket megcsinálni + kell az EK leeresztő valve, mert amit vettem az nem fér el a DDC mellett.
- Nem cserélem a gpu blokkot, hanem csak veszek puhább Arctic másfél milis thermal padot, megcsinálom a verticalba a gpu-t, új DDC, és ventik, meg a leeresztő.

Az alsó megoldás olcsóbb nyilván, és nem marad a nyakamon egy viszonylag ritka kártyához való blokk, a felső viszont nagyon drága, és a nyakamon marad egy gpu blokk, viszont valszeg javít minden szinten.

(#68466) Csavez™ válasza RockHaRD (#68465) üzenetére


Csavez™
veterán

Pár hónapja rendeltem a merlintől is ek ftw3 as blokkot, most írtak, hogy 15.-én tudnák szállítani, ha gondolod átadom.

(#68467) RockHaRD válasza Csavez™ (#68466) üzenetére


RockHaRD
addikt

Ma beszéltem a Merlinnel, és elfogyott, Áprilisra mondták :DDD

(#68468) Csavez™ válasza RockHaRD (#68467) üzenetére


Csavez™
veterán


Január közepén adtam le.

[ Szerkesztve ]

(#68469) RockHaRD válasza Csavez™ (#68468) üzenetére


RockHaRD
addikt

Privibe folytassuk :B

(#68470) Melorin


Melorin
addikt

Arctic P12 pwm helyett milyen ventit ajánlanátok radira ami ultimate csendes. Alacsony fordulaton használom őket, tehát nem teljesítmény kell hanem enyhe légáram mellett a leghalkabb venti ami létezik. Semmi sustorgás, rezonancia nem tolerált nálam. (ha csak sejteti valami fura, nem szobába való hang, hogy megy a PC, az már kiborít :DDD )
Milyen venti az ami megfelelne ennek szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#68471) MPowerPH válasza Melorin (#68470) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor csak az NB eLoop B12-PS

En valszeg kidobalom az eLoop -jaimat, mert nem fogok meg 3db -ot venni annyi penzert. :o

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#68472) Puma K válasza MPowerPH (#68471) üzenetére


Puma K
veterán

9db NB eLoop B14-PS black ventim van amiből most 7 db-ot használok... 3-3 push-pull-ban a 45-ös radiátoron a ház elejében, 1 db B14-PS meg a levegőt húzza ki hátul (a ház tetejében egy 200-as Noctua húzza ki a VRM, a CPU környékéről és a házból a meleg levegőt... a szivattyú meg egy be quiet! Silent Wings 3 120mm PWM-en csücsül lefogatóval a ház aljában)... volt mikor átmenetileg toronyhűtő (pfújj) volt a gépben. Akkor mind a 9 a gépházban pörgött ;]

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#68473) MPowerPH válasza Puma K (#68472) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem van 6db, meg 3db kellene. De a 3db annyiba kerulne, mint 10db P14. Hasznaltan jo lenne talalni, de rohadtul nincs.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#68474) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Ha push-pullba átraknám az alsó radiátort, akkor inkább 6 db eloop menjen rá, mert pushban az a jobb, vagy a jobb pull miatt 6 db wing boost?

(#68475) rup1u5 válasza HUfantom (#68455) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Valahol itt hátúl lehetne:

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#68476) Laraxior válasza rup1u5 (#68475) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem van a VGAn 2x12cm venti. Szeretik :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#68477) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hol tudok venni rendes, ketoldalu ragasztos hovezeto lapot? Konkretan ilyet nem talalok. Vekony kell, nem a vastag. Megjott a hatalmas borda az RTX hatara. Eleg boss lesz vele a kartya. :))

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#68478) DroiDMester válasza MPowerPH (#68477) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

(#68479) MPowerPH válasza DroiDMester (#68478) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez csak jovore erne ide. :N

Don't Tread On Me

(#68480) Laraxior válasza MPowerPH (#68479) üzenetére


Laraxior
titán

Minek rá?
Ha teljesen sík akkor elég rátenni, egyébként meg szerintem elég rá két slim venti, hogy leszívja róla a meleget. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#68481) MPowerPH válasza Laraxior (#68480) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ne karcolja ossze. :) Eleg massziv ez a borda, megteszi majd. Megnezem majd vele meg nelkule, slim ventiket is rakok ra, 92mm -est, de az a sima hatlapon nem mukodott 3090 -nel, piszok forro volt, hiaba kapta a legaramot. :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#68482) Laraxior válasza MPowerPH (#68481) üzenetére


Laraxior
titán

Hja, a ramok miatt biztosan jól esik neki. Dobjál rá vizet, valami bazi blokk megbirkózik vele. Azzal kényelmesen lenne :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#68483) Melorin válasza MPowerPH (#68471) üzenetére


Melorin
addikt

Nincs semmi hangja alacsony fordulatszámon? Az én összes Arctic ventim azt csinálja, hogy pl. 500rpm-en fura hangja van (persze csak halkan) de emelve egy picit, 540rpm-en megszűnik, de 580-on már megint behülyül. Tehát csak lyukak vannak a fordulatszám tartományban ahol használhatóak számomra. Ezért nem tudok például görbét állítani be, hogy ahogy melegszik a víz úgy emelkedjen a fordulatszámuk is, mert tuti, hogy beleszaladnak olyan tartományba ahol fura hangjuk van. Így fix fordulatszámra kényszerülök sajna.

Más: hány fokig szabad hagyni a vizet felmelegedni a rendszerben? 40 még elfogadható?

(#68484) MPowerPH válasza Melorin (#68483) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezek siri csendben vannak. :) Imadom oket, csak piszok sokba kerulnek.

Igen, a 40 fok meg boven jo.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#68485) DroiDMester válasza MPowerPH (#68479) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

1.hónap alatt itt van az!

de ha ennyire sürgős van Merlinnél is több féle fajta

#68484 MPowerPH : nekem is voltak NB-eLoop B12-3 nekem nem jöttek be, én hallottam a berregő motor hagjukat alacsony(6-700) fordulatnál, éjjel mikor már csend van akkor nagyon zavaró volt!

Inkább be quiet! Shadow Wings, vagy Silent Wings, vagy ha olcsó kell Arctic P12(14) PWM PST CO

[ Szerkesztve ]

(#68486) MPowerPH válasza DroiDMester (#68485) üzenetére


MPowerPH
félisten

Es van nala tobb fajta, nem gonmdoltam volna. Megjon a blokk, tudni fogom milyen gappadok kellenek hozza, akkor azzal egyutt berendelem.

Nekem nagyon bejottek az eLoop -ok. Legjobbak voltak, Sw3 -hoz kepest is. Arctic -ra irta, hogy hangosak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#68487) abridabri válasza DroiDMester (#68485) üzenetére


abridabri
veterán

Nem pullban voltak az Eloopok ? Mert úgy nagyon szrok : [link]

(#68488) DroiDMester válasza MPowerPH (#68486) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Hát nem tudom akkor lehet kifogtam belőlük egy gyári hibás szériát(nem most volt, hanem 4.évvel ezelőtt), de mind a 4.db ugyan olyan hangos volt, nem hinném hogy mind ugyan úgy hibás lett volna.

Az Arctic CO széria kicsit jobb minőségű, és dupla golyós(japán) csapágyasak, nem rázzák annyira magukat így nincs rezonancia sem! De ott van még a Arctic BioniX P120-P140. is, ezek is elég csendesek és nem is drágák(ha jó helyen veszed) 8-900.RPM-ig szinte némák.

(#68489) MPowerPH válasza DroiDMester (#68488) üzenetére


MPowerPH
félisten

A P14 BioniX es a sima P14 PWM PST kozott csak a keretben van kulonbseg. A CO -t nem tudom, annak nem neztem utana.
En az egyik MO-RA3 -ra PWM PST -t rakok, az biztos. Abbol van value pack, 10300 az 5db.

Nekem eLoop -bol PWM -es van, es 14 -es.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#68490) MPowerPH válasza Laraxior (#68482) üzenetére


MPowerPH
félisten

A masik az, hogy veszek 8g MX4 -et, es azzal rateszem a hatlapra. Par nap alatt raszilardul. :N

Don't Tread On Me

(#68491) Laraxior válasza MPowerPH (#68490) üzenetére


Laraxior
titán

MX4 nem fog megszilárdulni, ellenben viszont be fog folyni mindenhova. Akartam én is javasolni, de utána a tisztításhoz szét kell szedni... az nem nem olyan jó móka :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#68492) Melorin


Melorin
addikt

A nagy radimon 4db P12 PST van, a kicsin 2db P120 Bionix, a VGA hátlapját pedig további 2db Bionix hűti. Mindegyik surrog, és halk vinnyogó hangot ad ki bizonyos fordulatokon.

(#68493) DroiDMester válasza Melorin (#68492) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nekem 6.db Bionix P140. van a gépbe, de mind csendbe van 800.RPM ig nem hallani 50.centiről sem, 1000.RPM felett jön meg a hangja, de akkor is csak szélzaj.

Amit írsz az akkor szokott lenni ha feszültség alapon vezérled a PWM ventiket.

(#68494) HUfantom válasza rup1u5 (#68475) üzenetére


HUfantom
őstag

Igen ettől féltem...

Akkor hogy a túróba építed össze az SLI-t ???

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#68495) MPowerPH válasza Laraxior (#68491) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor az nem jo. Melyik paszta kot meg kemenyre? Kyronaut?

Don't Tread On Me

(#68496) DroiDMester válasza abridabri (#68487) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nem, push-ba voltak egy 240x30.as radiátoron, a másik 2ö meg házhűtésként funkcionált, de ha simán csak a kezembe fogtam őket akkor is olyan csúnya hangjuk volt, szóval én nagyot csalódtam bennük!
Aztán lehet hogy tényleg kifogtam valami gyári hibás szériát, és ha most vennék az nem produkálná azt amit azok!

[ Szerkesztve ]

(#68497) MPowerPH válasza DroiDMester (#68493) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nalam alacsony fordulaton mennek majd, ezert kap a CPU es a VGA is 1-1 MO-RA3 -at. Ott nem kell kergetni oket, ellesznek alacsony fordulaton.

Lassan mar neki kell allnom osszeszedni a cuccot, bar a radikat meg nem postaztak, meg a hosszabbito kabeleket sem, de meg nincs hazam sem, amibe osszeepitem, es akinai rendelesem is ki tudja, mikor er ide.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#68498) Csavez™ válasza HUfantom (#68494) üzenetére


Csavez™
veterán

Anno én így csináltam!

(#68499) Laraxior válasza MPowerPH (#68495) üzenetére


Laraxior
titán

Bármelyik noname :D
Volt, hogy a vramokra a süniket azzal tettem fel. Ahogy melegedtek a ramok a kártyán, úgy meg is kötött a matéria :DDD A legjobb :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#68500) rup1u5 válasza HUfantom (#68494) üzenetére


rup1u5
nagyúr

4 kártyás SLI-t manapság? :U Max 2 kártyát ha elvétve látsz ott meg van bőven hely közöttük. De még itt is [kép] jobb helyen lenne hátúl mondjuk pár 90°-os csatlakozó mint a kártya tetején. Pláne manapság mikor már van ott hely bőven a legtöbb házban mert egyikben sincs 5,25-ös drive bay.

#68501Laraxior
Erről vaúzok én is. Ráadásúl a képen öreg Titánok vannak 4 way SLI-ben itt meg az új kártyákról volt szó.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.