Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67801) hash99 válasza MPowerPH (#67797) üzenetére


hash99
senior tag

Corsair 1000d vagy phanteks enthoo 719 ?

(#67802) MPowerPH válasza hash99 (#67801) üzenetére


MPowerPH
félisten

Valszeg maradok a kicsi, kompaktabb haznal, es csak a pumpa es a tartalyt hagyom benne, es akkor 2db kulso radit kap a gep. Ez az egyszerubb, es talan az olcsobb.

be quiet! Silent Base 601 -et nezem, hogy befer e a 2db tartaly melle a 3090. Sot, ott a 801 -es is. Kelloen szeles, es riser -el beforditva a kartyat, biztosan elerne a tartalyok mellett. Hatuljaban elfer a 16 -os cso is, es lehet neki furni 2-2 ki-belepo nyilast.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#67803) apollo12 válasza MPowerPH (#67802) üzenetére


apollo12
veterán

Lain li o11? nekem be fért 2db 60mm vastag radi és még oldalába is be férne egy 30mm radi :) , 5700xt 50Cfok kőrül volt 300w tdp beállítás mellet

(#67804) MPowerPH válasza apollo12 (#67803) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mar nem akarok beepitett radit, tul nagy nyug 2db 420 -as radinak hazat talani ugy, hogy mindegyik kifele tolja a meleget. 1000D persze, az tudna. De az megint egy boszme nagy haz, es a vegen ugyan ott vagyok anyagilag, mintha bekoltoznek egy kozepes towerbe, 2db kulso radival.

Na meg ide nem fernek be. 2db pumpa, 2db tartaly, flow sensor, es szerintem maga a 3090 olyan hosszu, hogy elerne az elso ventikig.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#67805) Laraxior válasza MPowerPH (#67804) üzenetére


Laraxior
titán

Miért nem jó, ha felfúrod a radit a ház oldalára? Teljesen jó, és még mobilis is marad. Amennyiben a 35kg mobilis.De láttam már ilyen kis gurulós, összecsukható cuccot, amit a gép alá lehet tenni.
Parancsolj: tili-toli :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#67806) MPowerPH válasza Laraxior (#67805) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jo, az, de ettol a Tower 900 -tol is mar megcsomorlottem. :)) 4x koltoztem vele, eleg volt. A 2db MO-RA meg kap 1m -es slagot, aztan oda rakom, ahova akarom. Ha viszem valahova, akkor 2-2db csappal csak levalasztom a rendszerrol, es annyi.

mod: Na ebbe rakjad bele a Tower 900 -at. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#67807) abridabri válasza Laraxior (#67805) üzenetére


abridabri
veterán

[P100]
Lazán befogad pl 2db 560 radit +pumpát+tartályt is akár . Lábak helyére lehet kereket is rakni

(#67808) Laraxior válasza abridabri (#67807) üzenetére


Laraxior
titán

De én az életbe nem teszek radiátort többet a házba :N :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#67809) MPowerPH válasza abridabri (#67807) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt a Towerbe is betudnam passzirozni. De ha mar ugy van, akkor fejlesztenek, es a koronkenti 1db MO-RA szerintem eleg lenne.
A 2db kort mindenkeppen megtartom, mert nekem bejon az, hogy ha az egyik meleg, a masik hideg, es forditva.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#67810) mihellers56


mihellers56
tag

Sziasztok! Gondolkodom vizezni a cput, kinéztem a Thermaltake Hard Tude 360as rendszert és vmi hasonlója van EKnak is. Vgat egyenlőre nem tervezem, 5800x volna az áldozat.
Van e valakinek valamelyik vagy van e értelme ezekbe a kitekbe belekezdeni?
Olcsobbsága miatt gondoltam erre, van e valakinek tapasztalatta ezekkel kapcsolatban? Bővíthetőség, minőség, tartósság stb...
Köszönöm! :R

(#67811) abridabri válasza Laraxior (#67808) üzenetére


abridabri
veterán

De ez nem ház hanem külső radi doboz. Amit összekötsz 2 csővel a házaddal.

(#67812) KAMELOT válasza mihellers56 (#67810) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha azt akarod, hogy rendesen is működjön a hűtés akkor 5900x vegyél. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#67813) mihellers56 válasza KAMELOT (#67812) üzenetére


mihellers56
tag

Szabad tudni mért? Forrófejű a 5800?

(#67814) KAMELOT válasza mihellers56 (#67813) üzenetére


KAMELOT
titán

A hőleadó felület végett! 5800x xarul hűthető.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#67815) proci985 válasza abridabri (#67811) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

illetve technikailag ITX haz, csak eppen a W100al tandemben kulso radikent is mukodik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#67816) Jocikablack


Jocikablack
tag

Nemrég kaptam itt segítséget cpu+gpu hűtésben. 1000 euro körül jön ki az ajánlott szett. Azon gondolkodom, hogy csak a gpu-ra tennék. Hasonló szett az ekwb-nél 600 euró, az alphacoolnál 450 körül. Minőségi különbség van a 2 gyártó között? Esetleg Debrecenben van valaki aki tud segíteni merevcsöbes építésben?

(#67817) Laraxior válasza Jocikablack (#67816) üzenetére


Laraxior
titán

1000EUR? Hány gépet kell hűteni? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#67818) Jocikablack válasza Laraxior (#67817) üzenetére


Jocikablack
tag

1.. i9 9900k+asus rtx 3090

(#67819) abridabri válasza Laraxior (#67817) üzenetére


abridabri
veterán

Elszálltak az árak sajnos, 1000 EUR egy normális rendszer manapság .Feltéve ha mindenből újat szertnél.

(#67820) Aljasvip válasza MPowerPH (#67809) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Nálam 400W-ot 2db 280x30 (~2db 360x30) 50°C alatt tud tartani 3 óra játék után is.
2db 420-as monsta radiátor nem overkill?
Mármint, csak annyit akarok mondani, hogy kevesebb/kisebb radival lehet beférnél házakba :)

(#67821) Laraxior válasza Jocikablack (#67818) üzenetére


Laraxior
titán

CPU blokk (Heatkiller) 90EUR, 1080-as nova radi 100EUR, szivattyú 150, legyen a VGA blokk 200-ért. Kell még pár csati, meg cső, meg ha nem olyan a szippantó akkor még egy tartály. Még két radival sincsen 1000EUR..de még az 500-at is épphogy....

Ki ajánlotta a cuccokat? BMW? Neki a szokása, hogy mindenből a legdrágábbat, aranybevonattal :DDD

Bocs javítom, mert a Heatkiller blokk van annyiért is amennyiért én vettem, 70EUR.
A 3090-re is van blokk 140-ért, hátlappal, bár erről éppen nem tudom, hogy Neked milyen VGA-d van. Aorus Masterhez konkrétan.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#67822) MPowerPH válasza Aljasvip (#67820) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem koronkent van 1db 420 -as radiator. Ha eleg lenne, akkor hagynam igy, ahogy van.
MO-RA3 -tol sokat varok, mert 3x akkora felulet.

Don't Tread On Me

(#67823) tomcat78 válasza HUfantom (#67794) üzenetére


tomcat78
őstag

Az ilyen hülyeségek mindenkinél meg vannak, aki vizet épít? :DDD Motor pipa..... Ok, nálam v8 helytt v6 biturbo..... De na, még reszelgetem..... :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#67824) Jocikablack válasza Laraxior (#67821) üzenetére


Jocikablack
tag

https://prohardver.hu/tema/vizhutes_topik_3/hsz_67744-67744.html
https://prohardver.hu/tema/vizhutes_topik_3/hsz_67751-67751.html
Sorry.. 830 Euro

(#67825) HUfantom válasza tomcat78 (#67823) üzenetére


HUfantom
őstag

Jó hát még dobjál hozzá két hengert és meglesz :)

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#67826) tomcat78 válasza HUfantom (#67825) üzenetére


tomcat78
őstag

A 2 henger minusz, soronként egy turbóval pótolva van.... :DDD A 2.7 így most tudja kb a 4.2 v8 teljesítményét hozni.... Mármint Audiban gondolkodva. Csak lent jobban ugrik. Rá van programozva egy ALS, nincs turbo lyuk :U

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#67827) Grózi válasza tomcat78 (#67823) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nálam egy 1000RR+ 200Le+-s kocsi szintén megvan.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#67828) KAMELOT válasza Jocikablack (#67816) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem tudom hol nézted, de rendesen túlszámoltad! :)

tomcat78: sima V8 nincs turbo, így meghibásodás sem és a hang is más! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#67829) tomcat78 válasza Grózi (#67827) üzenetére


tomcat78
őstag

Most kicsit irigy vagyok.... :DDD Nekem még egy régi 600as Suzukim van. Még az olajhűtős gsxr blokkos.
Busát akartam, de rá kellett jöjjek, hogy nincs annyi rutinom motoron. Jártunk pályázni is, de be kellett lássam, hogy azzal fixen megdöglenék :D
Kamelot: A8 volt kis családunkba, szerettem. De egyenlőre elégedetlen ezzel sem vagyok azért :R Bár idénre még vannak terveim vele. Javarészt esztétika téren. Mármint rendbe rakni, nem csillió szárny meg a tököm tudja.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#67830) Laraxior válasza tomcat78 (#67829) üzenetére


Laraxior
titán

Akkor az a GSX-F lesz. Az volt az első motorom, csak a 750-es. :C
Egyedül a nyári dögmelegben a városi araszolgatásnál akarta beadni a kulcsot szegény, de azonfelül, sosem volt vele semmi bajom. :N

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#67831) tomcat78 válasza Laraxior (#67830) üzenetére


tomcat78
őstag

Azaz :R Kezes kis jószág. Pedig nincs benne egy halom elektronika. Nekem nincs gondom vele így. Néha melegen beindítani kicsit kínlódós, de ennyi. Fuldoklani nem szokott. Igaz, sorba sem nagyon állok be.... Ha már 2 kereke van... ;]

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#67832) Grózi válasza tomcat78 (#67829) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A jó öreg Boci...(GSX-F)...
A Busától nem vágtam hanyatt magam,egy ólommadár sportmotoros szemmel-inkább túrasport kategória,mint sport.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#67833) HUfantom válasza tomcat78 (#67831) üzenetére


HUfantom
őstag

alt="" title=""
ááá Kicsi a világ...
750esem :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#67834) HUfantom válasza Grózi (#67832) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát arra szupersport kategóriát találták ki, de Pagani Zondával sem fogsz kanyarban menni :)

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#67835) tomcat78 válasza Grózi (#67832) üzenetére


tomcat78
őstag

Nekem a 86 ló után egy másik dimenzió volt. Alapvetően kanyarban éreztem mindig azt, hogy most lesz sok. Néhány kör után úgy másztam le róla, mint akin keresztül ment egy úthenger :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#67836) Dr V


Dr V
őstag

Ezennel én is beszállnék az offkodásba egy Ducati Multstrada 1200S DVT-vel ;]
Előtte Moto Guzzim volt. Jó volt, szerettem, de a végére a 48LE elfogyott, de most a 160 egy darabig elég lesz.

(#67837) fboldog válasza MPowerPH (#67822) üzenetére


fboldog
senior tag

Ha mégis szeretnél 420-at fogadó házat, most jelentette be a Lian Li a V3000+-t.
Kb. itt a lényeg számodra:
https://youtu.be/sA8g57lCwlg?t=223

Mióta megvan a külső 1080-as radiátor és "próba" üzemben megy, már tudom, hogy ez a jó irány. Kicsi ház és félre pakolt hőleadó.
Jelenleg P300A, de amint lehet kapni FD Meshify 2 Compactot, akkor épül a (szerintem) végleges elrendezés és kialakítás.

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#67838) Pakmara válasza fboldog (#67837) üzenetére


Pakmara
őstag

Végleges? Sokak szájából elhangzott ez itt sztem, aztán mi lett... :DDD

(#67839) proci985 válasza fboldog (#67837) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Lian-Lival ovatosan. nagyon szepek a hazaik, de par eve konkretan a csavarmenetek is alubol voltak, innentol ket hasznalat utan az egesz haz nekiallt szetesni.

pl CMnek volt full alu haza (Cosmos S RC1100), de az stabil volt meg kibirt par atepitest, na ez a Lian-Li ekszerdobozokrol nem volt elmondhato.

barati korben volt par embernek, aztan miutan a haz nem elte tul az elso atepitest inkabb csereltek olyanra ami funkcionalis is volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#67840) tomcat78


tomcat78
őstag

Szerintem át lehet írni a topic nevét agyatlan, pénznyelő hobbyk topicra.... :DDD
De ez ne riasszon el senkit ;] :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#67841) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Szerintetek melyik a jobb konstrukcio? Mindketto 3090 -re vbalo FC blokk.

Alphacool vs. Bykski

Alphacool csak 5.5mm vastag, a Bykski az 9mm. Alphacoolnal nincs feltuntetve, hogy T1-2-3 -as e az anyaga.

fboldog: Gyonyoru haz, de nem szeretnem tudni, mennyibe kerul. :DDD En is ugy vagyok vele, hogy meg a CPU -ra is inkabb rakok egy MO-RA3 -at. Overkill, de tojok ra. Es melle akkor egy kisebb kucko. Ha szallitani kell, csapokkal lekotom a radikat, es csokolom.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#67842) fboldog válasza Pakmara (#67838) üzenetére


fboldog
senior tag

Ez így van. Lehet másképp kellett volna zárójelezni és még macskakörmöt is használhattam volna. :D

üdv.: Boldog Ferenc

(#67843) fboldog válasza proci985 (#67839) üzenetére


fboldog
senior tag

Érdekes, mert volt az elmúlt 2 évben a kezemben O11D és Lancool II Mesh is és mindkettő azt a pár kör variálást jól bírta.
Persze aztán lehet, hogy ha két év használat után nézném más lenne a helyzet, de eddig (főleg a Lancool II Mesh) nagyon jó konstrukciónak tűntek.

üdv.: Boldog Ferenc

(#67844) fboldog válasza MPowerPH (#67841) üzenetére


fboldog
senior tag

Na igen, az ára.....
Még ők sem merték odairni (mármint a Lian Li digital expo videoban)

üdv.: Boldog Ferenc

(#67845) TESCO-Zsömle válasza fboldog (#67843) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lancool-t ne vedd alapul, az acélból van. Nehezebb elnyűni. De miko raluba tekergeted az acélt, annak tud rossz vége lenni...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#67846) proci985 válasza fboldog (#67843) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igen, azert mondom, hogy ezek a tapasztalatok meg regebbi szeriakkal voltak, O11Dt nem lattam eloben. tenyleg, nagyon szepek voltak, de vekonyak, namost vizhutesnel meg mindig siman lesz 40 kilo egy konfig most is. meg meg egyszer, alu csavarmenet

Lancool acel, az mas teszta.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#67847) Tom456


Tom456
tag

Hali, valaki esetleg tudna nekem ehhez hasonlót linkelni, csak 420as radiátorhoz kellene.

Xbox Live / PS Network: GT0Mi95

(#67848) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Formulamod -rol rendelt mar valaki? :)

DHL Express shippinget valasztottam. Mennyi ido, mire ideer?

Alphacool kitolta az Aorus FC blokk szallitasat, 1 naprol ismeretlen datumra, szoval kapjakbe.

Don't Tread On Me

(#67849) Csavez™ válasza MPowerPH (#67848) üzenetére


Csavez™
veterán

Milyen kártyára kell?
Itt nézz körül, nekem 3 nap alatt kihozták.

[ Szerkesztve ]

(#67850) MPowerPH válasza Csavez™ (#67849) üzenetére


MPowerPH
félisten

3090 Aorus Xtreme. :( Sajna meg csak a Barrow es Bykski -nek van hozza blokkja.

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.