Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67101) zolee0307 válasza zolee0307 (#67099) üzenetére


zolee0307
őstag

A vízhűtéssel kapcsolatban még ha lehet megosztanám pár gondolatomat: meg kell mondjam, azt hittem hamarabb kész leszek, csak közben lett egy kis varia egy helyett két radi, cpu után gpu is legyen levizezve, blokkokat is meg kellett várni. Plusz összerakni, hogy mi hova, na az nem volt piskóta, egy párszor szét és össze kellet rakni a cuccokat, hogy akkor hogy is legyen.

Eredeti terv az volt, hogy a cpu-t vizezem le egy alphacool egybe szivattyú-tartály kombóval, alphacool gyorscsatlakozós csövekkel, alphacool 240/45-ös radival. Aztán itt mikor ezzel kapcsolatban érdeklődtem, meg olvasgattam elkezdetem bújni az aprót és találtam alkatrészeket jó áron, szóval az alábbi rendszer lett végül összeépítve:
- pumpa phobya 12-220,
- 240/60 (arctic p12 pst ventikkel) és 120/60 phobya radi (nanoxia deep silence venivel)
- cpu blokk T56 v5, gpu blok T56 xl (Tody fórumtárs munkája)
- masterkleer 15,9/11,1 átlátszó cső

Egy ryzen 5 3600 cpu-t és egy palit gtx 1070-et hűt a rendszer, tartály-pumpa-cpu-gpu-nagy radi-kis radi-tartály sorrendben. Pumpa 60 %-ra leszábolyozva (65 C fokig)

Eddig a hőfokok 22-23 C fokos szobában: cpu (auto fesz) idle, netezés alatt 29-30 C, vga idle 26-28 C fok
Játék alatt a CPU max 50 C fok volt (de ahogy néztem 45 C fok körül mozgott), GPU 44 C fok. A vízhő 32 C fok (digitális hőmérővel néztem meg, nem biztos, hogy pontos)

Prime 95 alatt a cpu 72 C-nál megállt és ott is maradt.

Vegyesek az érzések, mert elsőre szerintem jól sikerült, jól is működik a cucc, nem ereszt, nem vert agyon az áram, a cpu pbo-ja is jobb lett, viszont nem volt olcsó, még így se, hogy apróról jött sok minden.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#67102) tomcat78 válasza zolee0307 (#67101) üzenetére


tomcat78
őstag

Szerintem itt Te senkitől nem olvastál olyat, hogy a vízhűtés olcsó hobby.... :U
Viszont az élmény megfizethetetlen :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#67103) Devid_81 válasza Aljasvip (#67097) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nalam a sokadik kort futja a 2080Ti-n
Eloszor AIO mellett ment vagy masfel evet birizgalas nelkul, most a full viz ment ra.
Mivel eleresztett TDP-vel hasznalom igy 330Watt a fogyasztas, de hofokban 50-53 fok nagyobb terhelesnel.
Proci az mas teszta PBO alatt siman beleharap a 75 fokba csucsokban es atlag 50 korul mozog.
Ott lehet hamarabb feladja majd a szolgalatot.
Erdekes ehhez kepest a Vega, hogy nem valt be.
Bar 2080Ti-n akkora gpu die van, hogy ping-pong meccset lehet rajta tolni :))

[ Szerkesztve ]

...

(#67104) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Írtam korábban, hogy Distro plate-es buildet akarok, írtátok, hogy D5 a jobb, de úgy néz ki, hogy nincs olyan Distro plate, ami menne úgy, hogy fönt-lent 360-as radiátor, és D5, csak olyanok, amire rácsavarozható a DDC. Tudom, hogy a D5 jobb lenne, de azért a DDC is el tudja látni majd a rendszert, ugye? :B
Ebből adódik a kérdés, hogy melyik a legjobb DDC aljzat?

szer.: A jobb érthetőség érdekében kiegészítem, hogy azért nem működik a D5, mert külön kellene állnia a Distro plate előtt, így alulra csak 240-es radi férne, de már megvettem a 360-ast. A másik megoldás az lenne, hogy a 360-as radiátoron csak két venti van, a harmadik helyén meg ül a szivattyú, de ezt nem szeretném.

[ Szerkesztve ]

(#67105) Aljasvip válasza Devid_81 (#67103) üzenetére


Aljasvip
senior tag

A Vega széria esetében a die (molded/unmolded, de egybe van) része a 2db HBM memória szilikonja is.
Nálam a hot spot ping-pongozott, még léghtlűtésnél, és lehetett nézni hogy most VRM, HBM vagy GPU hőfok miatt trottyol. Nagyon nem jó volt az a konstrukció, az Asus Strix szériának a szégyene.

(#67106) Atmil válasza RockHaRD (#67104) üzenetére


Atmil
aktív tag

"A másik megoldás az lenne, hogy a 360-as radiátoron csak két venti van, a harmadik helyén meg ül a szivattyú, de ezt nem szeretném."

Pontosan mit nem szeretnél? Ha az a gond, hogy 2 db ventilátor maradna, az nem gond. :K
A 360-as radiátoron rajta maradhat a 3 db ventilátor + az egyik ventilátorra a pumpa simán felmegy. :)

Viszont, ha jobban tetszik a Distro plate + a DDC, akkor válaszd azt. A DDC megfelelően erős és elbírná a rendszert.

Csak arra vigyázz, hogy ha DDC-t veszel akkor jó minőségűt vegyél. Pl. [link]

[ Szerkesztve ]

Üdv! Atmil.

(#67107) zolee0307 válasza tomcat78 (#67102) üzenetére


zolee0307
őstag

Ez igaz, arra értettem, hogy a főbb alkatrészek mellett jópár apróságra azért ment a lóvé, amiket azért nem terveztem be. De tény, maga a tervezés, összerakás, meg látni, hogy jól működik, az tényleg jó érzés, plusz egyedi.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#67108) hash99 válasza RockHaRD (#67104) üzenetére


hash99
senior tag

Nekem distro plate van az o11-ben szerintem az amit te néztél mert ddc-s és Barrow. Én rendeltem hozzá barrow pumpát ami egy ddc klón és meglepően jó. Van itthon normál ddc-m és 2 d5 pumpám is de maradtam ennél mert olyan csendes leszabályozva mint a d5 2-es fokozaton és bőven meghajtja a rendszert. Ami fontos lehet hogy a distro platere gyárilag olyan a felfogatás hogy 4 csavar átmegy a pumpaházon és a tetőn ezért pl. A rendes ddc-m és a d5-jeim nem tudom rá felfogatni mert nincs átmenő furat a házon / toppon.

(#67109) RockHaRD válasza hash99 (#67108) üzenetére


RockHaRD
addikt

Tudsz dobni egy Linket a te distro plate + pumpa kombódról?
Nekem O11 XL van, nem mindegyik O11 plate jó sajna. Másik, amit előre nem tudok egyelőre, hogy milyen csatlakozók kellenek majd, hogy a vga-ból is, meg a prociból is szépen vízszintesen fussanak a csövek. :B

(#67110) hash99 válasza RockHaRD (#67109) üzenetére


hash99
senior tag

Link [link]

Ez volt és volt opció hogy pumpával kérem most telon nem látom hogy lehet-e kérni hozzá.

Csatlakozó tekintetben nekem sima 90-es kiadja ha nem riserrel fordítod a vga-t tehát normál helyzetben. Persze kell majd egy 90et hajlítanod a platetel szemben is. Procinál nem tudsz 90el indulni mert beleütközne a ramokba ott vagy 2x hajlítasz vagy beteszel 90es könyököket.

Annyit még hozzátennék hogy nekem nem xl van hanem a sima. Destro plate előtt 3 radival volt 2 körös rendszerben. Látványos és szép a plate de mivel lefogja az oldalsó szellőzőket romlott a vízhőfok nálam. Előtte egy radi volt ott amin befele fújtak a ventillátorok és ez lényeges különbség a mostanihoz képest plattel amikor csak alulról tudsz levegőt betolni sokkal rosszabb hatásfokkal plusz az alsó légáramlatot lefojtja a vga és egyébb kártyák.

Ja igen és nekem megvámolták az értéke miatt szval áfa + vám így meg nem sokkal volt kevesebb mint az EK féle...

[ Szerkesztve ]

(#67111) RockHaRD válasza hash99 (#67110) üzenetére


RockHaRD
addikt

Ez lett volna a következő kérdés, hogy volt-e vám, de akkor úgy már elég drága móka. Most a 3080-hoz várom a Barrow blokkot, azt tesztként berendeltem Aliról, hátha megúszom az áfát. Egyébként találtam egy jó kis német honlapot, ahol van mindenféle cucc, ha mást nem, akkor innen rendelem majd a distro plate-et is, innen jön meg holnap a 2 db 40mm vastag 360-as radiátor, meg a 7 db venti a kontrollerekkel. Gondolkodtam riser kábelen, de egyelőre 1 cég csinál pcie 4.0 kábelt, és sokallom érte azt a 30 ezer ft-ot :U

(#67112) RockHaRD válasza hash99 (#67110) üzenetére


RockHaRD
addikt

Ventilátor szinten nekem az a terv egyelőre, hogy lentről szívja felfelé 3 db, és hátulról is befelé szívja, majd fent 3 kifelé. Tegnapelőtt költöztem át ebbe a házba, egyelőre csak egy H115i van a procin, és nincs is több ventilátor a gépben (vga sajátjain kívül persze) :)) Nem annyira szereti a meleget a proci, meg a vga, de holnapig most már kibírom így. :DDD

Szerk.: A másik megoldás még az lehetne, hogy front distro plate, és akkor fent-lent 360-as venti kifelé irányítva, és oldalt, meg hátul 3+1, ami befelé fújja. Így lehetne distro plate is, meg D5 is, csak ez már nagyon drága, és mivel nem átlátszó, hanem fehér folyadékot akarok, így bele se lehetne látni szemből. :F

[ Szerkesztve ]

(#67113) perecKING


perecKING
senior tag

Egy rahedlit irtam telefonrol ekezezettel stb de kitorlodott igy erjetek be a kepekkel. Tudom en nem tokeletes...de egyelore vegeztem a viz varialassal uh kis ideig nem kell a hasonlo rgb szemetelestol tartania az arra erzekenyeknek.
Tobb kepet csinaltam mert a telefon kameraja nem tudja megorokitteni milyen :C
Ha tul soka kep majd az arra illetekes torli :R

Tudom meg nincs kesz de talan ti megertitek hogy teljesen elkeszulni sohasem tud :)

Poros bizony ;]



Figyelem RGB kovetkezik :DDD
Mindenki valogassa ki a neki tetszo szint :R

(#67114) ReFleXx válasza tomcat78 (#67083) üzenetére


ReFleXx
addikt

csapj a mostani lapodba egy 8700kt az egy eleg olcso upgrade es problem solved, 1440pben azzal nem kéne gond legyen mar

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#67115) KAMELOT válasza ReFleXx (#67114) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem is egy 8700k jó opció!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#67116) perecKING válasza ReFleXx (#67114) üzenetére


perecKING
senior tag

Z170 lapbba? :DDD megoldhato, csak kell egy kis ez-az [link] ;]
Az mar bizony lap es proci csere lesz

[ Szerkesztve ]

(#67117) KAMELOT válasza perecKING (#67116) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezt jól benéztem :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#67118) tomcat78 válasza perecKING (#67116) üzenetére


tomcat78
őstag

Ebben legalább van kihívás :DDD Aztán kevésbé jó esetben kukázom is a jelenlegi lapot :D
De sztem is csere lesz. Már nézegetem a hozzávalókat.... :U
Csak a ryzen 7 most kicsit húzós....

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#67119) perecKING válasza tomcat78 (#67118) üzenetére


perecKING
senior tag

At akarsz allni a lazadokhoz? :DDD a birodalom ezt nem fogja turni :DDD

Vagy forditva a voros a sotet oldal nem? :DD

[ Szerkesztve ]

(#67120) tomcat78 válasza perecKING (#67119) üzenetére


tomcat78
őstag

Ha nem tűri, tegyen valamit.... Az erő épp nem náluk van :DDD

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#67121) ReFleXx válasza tomcat78 (#67118) üzenetére


ReFleXx
addikt

pont ugyanilyen lapom volt/van nekem is 9 honapig hasznaltam benne egy 8700k-t.
szerencsere a Hero 8-n DIP8-s kipattinthato BIOS van igy nagyon egyszeru dolog.

nemreg az ASRock OC Formulamba tettem be egy 9900K-t, az is tokeletesen uzemel.
20kbol kihozhato a 6700k - 8700k upgrade :D ha ügyes vagy csak 10k ahogy most nezem a hardveraprot :DDD

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#67122) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Most, hogy megvetettétek ( ;] ) velem a Ryzen 9-et, igényel ez a proci speciális Ryzenhez kialakított blokkot, vagy pl valamelyik Barrow-Bykski, vagy az EK Velocity is megfelel neki?

(#67123) Dr V válasza RockHaRD (#67122) üzenetére


Dr V
őstag

65W TDP limit mellett bármelyik blokk jó lesz ;]

(#67124) F e Z o válasza RockHaRD (#67122) üzenetére


F e Z o
veterán

Most jelenleg hány fokos a procid terhelés alatt??

H2O über alles!

(#67125) MPowerPH válasza RockHaRD (#67122) üzenetére


MPowerPH
félisten

EK Velocity -nek van Ryzen spec blokkja, az jo. Barrow-Bykski -t nem tudom, mennyire jok Ryzenre. A Bykski blokkjai csak jol neznek ki, egyebkent meg az oskovulet Supremacy -tol is elmaradnak. A Barrow -nak van 1 igeretes szeriaja, de az sem asszimetrikus, cserebe legalabb van benne anyag, nem sz@r plexi.

Don't Tread On Me

(#67126) tomcat78 válasza ReFleXx (#67121) üzenetére


tomcat78
őstag

Ezt a kippattintható bios dolgot most nem nagyon értem.... :U
Már azt a részét igen, hogy ki tudom venni, de azzal mit érek el? :F

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#67127) ReFleXx válasza tomcat78 (#67126) üzenetére


ReFleXx
addikt

bios programozo nelkul semmit, nekem volt itthon igy pofon egyszeru volt
kipattintod, lemented a tartalmat backupnak meg alapnak is jo, rairod a modositottad es mehet vissza. ha komolyan erdekel irj ram ne ide offoljunk.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#67128) tomcat78 válasza ReFleXx (#67127) üzenetére


tomcat78
őstag

:R

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#67129) RockHaRD válasza MPowerPH (#67125) üzenetére


RockHaRD
addikt

Az az EK ryzen blokk 140€... az nagyon sok, és ebben még a posta nincs benne :(

(#67130) proci985 válasza MPowerPH (#67125) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Supremacy Evo egyebkent annyival nem rosszabb a Velocitynel ahogy neztem, legalabbis a full nikkel semmikepp. atepito meg van hozza.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#67131) fboldog válasza RockHaRD (#67129) üzenetére


fboldog
senior tag

És 0 db teszt van róla eddig. (Legalábbis nem tudok róla).

Kérdeztem az EKWB-t ilyen adatért, de ez lett a beszélgetés vége:
unfortunately, no we do not have that kind of data, especially on other manufacturers' products and testing against them, I would check on youtube or other forums and see if people have performed this test for you and have the result up.
+ (aztán javasoltam, hogy igazán megtehetnék...):
I will pass this info over to my R&D and see if they can make a blog or post about it, Im not sure if/when they will as a lot of the things they test get filed as confidential so I'm not sure what they can/will share.

üdv.: Boldog Ferenc

(#67132) RockHaRD válasza fboldog (#67131) üzenetére


RockHaRD
addikt

Azért ez mekkora hülyeség már tőlük. Arra van eszük, hogyha a google-be rákeres az ember, hogy Ryzen 5000 series water block, akkor minden csak az EKWB-t hozza mint találat, de egy darab tesztet nem adnak ki, amin legalább lehetne reklámozni a terméket, hogy "hoppá, ez jobban teljesít Ryzennel, mint a többi fos" :U

(#67133) fboldog válasza RockHaRD (#67132) üzenetére


fboldog
senior tag

Azaz. Le is írtam nekik, hogy nekem bőven elég lett volna ha az (Alap) Velocity, Magnitude vonallal lévő összehasonlítás..... :DD

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#67134) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Befutott a UPS futár is :))

Tekintve, h egyelőre csak a két radiátor van meg, víz még nem lesz, de a ventiket mindjárt bedobom :C

(#67135) hash99 válasza RockHaRD (#67134) üzenetére


hash99
senior tag

Jó szórakozást hozzá :R

Csúnya kérdés de ugye rézből vannak a radik? :D Amúgy mi vitt rá hogy byski ventiket vegyél? Szerintem az egyik legfontosabb eleme a vízhűtésnek a jó ventillátor hatásfok és hangerő miatt. Aztán lehet ezek is jók minden esetre én inkább drágábbat vettem volna.

(#67136) Devid_81 válasza RockHaRD (#67134) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Taviranyitos radiator? :Y
;] :D

...

(#67137) RockHaRD válasza hash99 (#67135) üzenetére


RockHaRD
addikt

Néztem a Lian Li, meg Corsair ventiket, de elképesztő, hogy 40 ezer Ft egy 3 db-os venti pakk :U Fehéret szerettem volna, és rgb-set (tudom, hülye vagyok), Ez 10€/db volt, ha nagyon szar, akkor majd darabonként cserélgetem szépen idővel. Radiátor az réz, persze.

[ Szerkesztve ]

(#67138) hash99 válasza RockHaRD (#67137) üzenetére


hash99
senior tag

[link] Én anno mikor elkapott az rgb buzulás erre neveztem be. Aztán vettem eloopokat és hangban ég és föld. Bár azért hozzáteszem évekig noctuakat használtam és az eloop túl van hypeolva legalábbis nekem jobban teljesített a noctua.

(#67139) mozso válasza RockHaRD (#67132) üzenetére


mozso
senior tag

Sima EKWB Velocity is szerintem teljesen jó Ryzenre, teljesen korrektül lehűti nekem a 3900X-et.

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#67140) Kiratheonly válasza RockHaRD (#67137) üzenetére


Kiratheonly
tag

Én a Vardar RGB-s ventijeit szereztem be és építem majd a buildembe: [link].

Volt már szerencsém kipróbálni az elődjeit és nem voltak vele gondok. Természetesen amikor felpörögnek azért megjön a hangjuk.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#67141) MPowerPH válasza hash99 (#67138) üzenetére


MPowerPH
félisten

eLoop radiatoron az igazi. Es pull -ra nem jo, csak push -ra. Abban viszont verhetetlen. Csak tudd megfizetni.... :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#67142) hash99 válasza MPowerPH (#67141) üzenetére


hash99
senior tag

Radin használom de nekem a noctua nf-p12 jobbnak tűnt persze lehet csak az idő szépíti meg az emlékeket. Az alsó radimon muszáj pullba rakni a ventiket különben kissé nehézkes lenne bekötni a distro plate-be most ott is eloopok vannak. Mi lenne jó pullra ami szintén hangtalan de jobb teljesítményt ad pullban?

(#67143) MPowerPH válasza hash99 (#67142) üzenetére


MPowerPH
félisten

be quiet! Silent Wings 3 140mm. :K

Don't Tread On Me

(#67144) sfknasty


sfknasty
aktív tag

Sziasztok.Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek és véleményre lennék kíváncsi.
Életem első custom loopját szeretném összerakni. cpu blokk: [link]
Distro plate: [link]
Radiátor: [link]
A kérdésem az lenne,hogy ez a setup megfelelő-e és mekkora átmérőjű merev csövet ajánlanátok hozzá?Egyenlőre csak a proci kerül be a körbe,később majd a kártya is. :R

(#67145) hash99 válasza sfknasty (#67144) üzenetére


hash99
senior tag

Ha csak procit kötsz be és 1 radit akkor a distroban át kell hidalnod a többit...
Radi linkje b-grade ami nem tudom mit jelent de általában a minőség problémásokat jelölik így.
Amúgy procira elég egy 360as. Csőnél a belső átmérő legyen 10mm a külső átmérő ízlés kérdése én 12/10-est használok. A lényeg hogy olyan fittingeket vegyél hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#67146) sfknasty válasza hash99 (#67145) üzenetére


sfknasty
aktív tag

Köszönöm.A B grade radi az csak azért onnan van másolva,mert abból a kategóriából hamarabb megtaláltam,mintha a többi radi közül kellett volna kikeresnem ;]

(#67147) Aljasvip válasza MPowerPH (#67143) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Bár nincsenek jelentős különbségek a radiátorra való 140mm ventik között, de BQ konkrétan a legrosszabb a mezőnyben: [link] (YT videó, az összefoglaló 11:07-nél)

Arctic P14, Kaze Flex 140, Noctua NF-P14 viszik a prímet, ebből az első kettő elég olcsó is. :K

[ Szerkesztve ]

(#67148) RockHaRD


RockHaRD
addikt


Egyelőre ilyen lett. Nekem amúgy nemis RGB kell, mert csak fehér világítást szeretnék :D Radiátorok megvannak, most már csak pár apróság kell, és kész van minden ;]. Egyébként minimumon egészen vállalható hangjuk van ezeknek a Bykski-knek.

(#67149) Demo07


Demo07
aktív tag

Semmi baj nincsen a varázslós B grande cuccokkal, párat már beépítettem ismeretségi körben. Zömében radiátorok voltak.
Radi esetében visszaküldött, és minimálisan látszik, hogy volt beszerelve... ergó lehet van rajta néha karc, meg látszik a ventik felfogatásánál, hogy volt már bennük csavar, ezen kívül probléma még nem jött vissza hozzám ahol ilyen lett berakva. Építés előtt nyomás próbázva!
Gyakorlatilag ez náluk inkább a használt de még garanciális terméket jelenti, jóárasítva.

Ventit is vettem magamnak így, 3-as csomagot, jó kis karácsonyfa ARGB-vel... hibátlan minden része, semmi nem látszott rajta, elképzelhető be sem lett szerelve... minden esetre 6 rugóval volt olcsóbb és ugyan úgy megkaptam rá a 3 év garit.

Eddig még nem volt velük(Varázsló) problémám, pedig volt amitén is vissza vittem másnap.. történetesen noctua ventit, amiből 3/3 szar volt... működött, de a motor iszonyat volt... 0pwm jelen gerjedt mint a fene, hiába a zero rpm, statikus nyomásuk rendben volt, de a zajszint az kegyetlenűl hangos volt. Gyári dB értéket 400rpm-n már +15dB meghaladta... mind a 3 db amit vettem, külön külön lemértem őket, hátha én vagyok a hülye...
Elálltam a vásárlástól, küldtek egy papírt amit ki kellett tölteni, és utána vissza kaptam a pénzt kérdés nélkül.(Más kérdés, hogy közel vannak hozzám és személyesen intéztem a boltba!)

Azóta én is váltottam a mostani buildnál eLoop-ra és hát zajban és légmozgásban nálam etalon. Ha hosszú távra akar az ember ventit, ez mindenképpen ajánlott cucc, most már van karácsonyba argb változata is, valamint a 6 év garancia is elég jó a simánál, rgb-s csak 2/3 év garival van, de ugyan az a mechanika van benne.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#67150) varmi2 válasza Aljasvip (#67147) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem p14 pwm-ből megy 3 a radin, elégedett vagyok.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.