Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39401) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Subcoolingon nem találtam 16/10-es csatlakozókat.

InHell: A legtöbb színezett vízben lerakódások keletkeznem. Nem mindben, de a legtöbben. Általában azt ajánlják, hogy ha színes csöveket akarsz, akkor inkább maga a cső legyen színes, s ne a folyadék.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39402) madaraszf válasza AssAssynn (#39401) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Az UV reagens adalék egy szervetlen vízben tökéletesen oldódó anyag, na az tuti nem fog lerakódni :N :B Ennek már utána néztem! Gondolom a keverék más összetevője nem lehetett túl tiszta v. igazán oda való. :F

De természetesen a kolléga döntése! :K

Egy kedves kollégámat kérdeztem meg az imént és a Tody által forgalmazott lét használja tavaly március óta víztiszta csővel. Semmi lerakódást nem tapasztalt!

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39403) AssAssynn válasza madaraszf (#39402) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nekem ugyan nincs tapasztalatom ilyenekkel, s sajnos nem is találok a keresőben ilyen képeket, de van egy-két kép, ahol bizony csúnyán eltömődtek a blokkok az adalékanyagtól. Jó, nyilván nem minden adalékanyag ilyen, de a képek alapján van egy pár, ami igen.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39404) madaraszf válasza AssAssynn (#39403) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Arról én is hallottam, hogy az ilyen utólag hozzáadható himi-humi koncentrátumok nem igazán jók, azokról el tudom képzelni, hogy tudnak kárt csinálni!!! Ha UV reagens folyadékot szeretnél akkor szerintem a készre kevertet kell megvenni! :B Kollégám is azt használja és én is lassan olyat locsolok a rendszerbe.. :U

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39405) DigitXT válasza AssAssynn (#39401) üzenetére


DigitXT
félisten

Subcoolingon nem találtam 16/10-es csatlakozókat.
Mint mondottam volt, OC bármit tud hozatni az Aquatuningtól.:))
Én is olyan cuccokat rendeltem tőle anno (részben), amik egyáltalán
nem voltak a shopjában (subcooling.hu), viszont beszerzi onnan.:R

(#39406) AssAssynn válasza madaraszf (#39404) üzenetére


AssAssynn
őstag

Találtam is egy hasonló témában íródott bejegyzést, van is benne egy kép.
LINK.

DigitXT: Igaz, elfelejtettem, hogy bármit betudnak hozni! Bocsánat mindenkitől.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39407) madaraszf válasza AssAssynn (#39406) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Ahogy elnézem vannak ott érdekes dolgok :Y Ez a lötyi víz tiszta és színtelen, csak UV hatására lesz színe. Amit én a képen látok olyan, mint valami zselé :DDD Ha ipari fagyállót töltenek a rendszerbe amibe ismeretlen összetételű folyadék volt előtte nem igen csodálkozom, hogy érdekes dolgok történnek....

Konkrétan nem merném állítani, hogy az a zalman lötyi hatására keletkezett.... :F

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39408) InHell válasza DigitXT (#39399) üzenetére


InHell
senior tag

Köszi! :R

Van 2db. kék színű neon a házban, oldala plexi, szóval lehet hogy a színes cső jobb választás, ha nem akarok UV ledeket még pluszban beszerelni?
A francba túl sok a variáció! :) Bár ti szóltatok az elején, hogy nem olyan egyszerű ez azért. :)
Ami nagyon fontos, hogy inkább megveszem a drága folyadékot, de nem akarom tisztítgatni havonta a rendszert.

További kérdések:
Hány liter folyadék kell kb. ?
Hány méter cső? kb. 3m?

[ Szerkesztve ]

< béna duma helye >

(#39409) madaraszf válasza InHell (#39408) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Nem kellenek külön ledek, ha nem UV a két csöved akkor azt cserélni kell a látvány érdekében! A folyadék ugyan úgy reagál az UV-ra akár a csövek. Csak ha folyadékot veszel, akkor mindenképp a víztiszta csövet vedd hozzá!

Általában 2-3 méter csövet szoktak venni, de ha megvannak a cuccok akkor rászámolva a csővek hajlását nagyjából ki fogod tudni számolni!

Általában 1 liter folyadék elég szokott lenni! Ez függ attól, hogy mekkora és hány radi, blokk, tartály stb.

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39410) madaraszf


madaraszf
aktív tag

Tényleg, van valakinek két felesleges UV neonja?

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39411) InHell válasza madaraszf (#39400) üzenetére


InHell
senior tag

Találtam itt csövet is és
csatlakozókat is.
Akkor maradok a sima színtelen folyadéknál. Pl. ezzel csak feltöltöm és kész?

< béna duma helye >

(#39412) madaraszf válasza InHell (#39411) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Na megy ez neked!!! :C :C :R

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39413) AssAssynn válasza InHell (#39411) üzenetére


AssAssynn
őstag

Folyadékként az ioncserélt víz, plusz fagyálló kombinációt szokták ajánlani.
Tíz az egyhez arányban. Nekem is így van (talán kicsit több a fagyálló), s bizony nincs gond a vízzel, nem színeződik, nem rakódik le semmi, így a legtisztább, s nem utolsó sorban talán a legolcsóbb is. (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39414) DigitXT válasza InHell (#39408) üzenetére


DigitXT
félisten

lehet hogy a színes cső jobb választás, ha nem akarok UV ledeket még pluszban beszerelni?
Nem tudom, igazából most be vagyok b*szva, egy pár whiskey lecsúszott...:DDD

(#39415) madaraszf válasza DigitXT (#39414) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Én is ittam :DDD , de úgy vettem ki a hozzászólásából, hogy nem UV hanem csak kék neon-jai vannak.

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39416) InHell válasza madaraszf (#39412) üzenetére


InHell
senior tag

Hehe :D :R

(#39413) AssAssynn köszi a tippet!
Szétnézek még azért, hátha kapni olyat, ami már fagyállót is tartalmaz, és akkor nem kell kevergetnem, csak veszek vagy 2 litert 'oszt kész! :)

Köszi mindenkinek!! Nagyon segítőkész és türelmes csapat van itt ebben a topicban! :R :R

szerk. csak sima kék színű 30cm neon csövek, semmi UV. :)

[ Szerkesztve ]

< béna duma helye >

(#39417) madaraszf válasza InHell (#39416) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Na nem ittam én olyan sokat, csak kék neonok voltak azok.!!!! :D De kocsiba már nem ülök!!!!!!!!!!!!! :N

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39418) Sky D. válasza madaraszf (#39417) üzenetére


Sky D.
tag

Úgy látom ez globális mert én is bevittem a rendszerbe egy kis alkoholos löttyöt , pedig még csak csütörtök van :(

Ugye szerintetek se éri meg ?? :D

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#39419) madaraszf válasza Sky D. (#39418) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Hát használt cuccokért sok egy kicsit :U
Bár a 300-as egész tűrhetőnek tűnik, de szerintem egy kicsit nagy...

Tartályokat itt nézd meg! Nekem a sorban a második nagyon bejött. Rá kellene kérdezni mikor lesz belőle, mert szerintem az "best-buy"

Ja és egészségedre! :)

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39420) DigitXT válasza Sky D. (#39418) üzenetére


DigitXT
félisten

bevittem a rendszerbe egy kis alkoholos löttyöt
Hát, ha még csak a vízhűtő rendszerbe vittem volna be...
Barátnőmet ma megb*szták 15K-ra, mert parkoláskor az
autója kereke rálógott a fehér vonalra... Őrület, de tény.:DDD
Nem beszélve az utánajárásról. Kerékbilincs, stb. Faxom.

Szerk: bazz, ebből kijönne 1 fullos tripla radi. Na mindegy.
madaraszf: vízirendőr vagy, vagy mi?:)) Amúgy én
csípem a rendőröket, kb. naponta együttműködök velük, bár
ezt lehet, hogy nem is tudják.:DDD

[ Szerkesztve ]

(#39421) madaraszf válasza DigitXT (#39420) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Akkor nem mondom meg mi a foglalkozásom! :DDD

Bár én nem szárazon űzöm.... ;)

]Ezek a nők már csak ilyenek... lépten nyomon meg--- őket... :DDD (csak poén volt)

JA

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39422) madaraszf válasza DigitXT (#39420) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Sőt biztos, hogy nem tudják, mert akkor elzavarták volna a csajt, hogy vegyen neked egy fullos tripla radit!!!!

Amit én igazán komolyan veszek és szeretek ebben a melóban az állami feladatként végrehajtandó életmentés!

Viszont ez nem a topic-ba vág! Maradjunk csak az első tagnál Vízirendőr :D

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39423) DigitXT válasza madaraszf (#39422) üzenetére


DigitXT
félisten

Van belőle elég...:R Jön már a Mo-Ra 3...:DD
Igazából közterületisek voltak a disznók, ehh.:U
Mikor odaértem, csak néztem ki a fejemből, hogy
EZÉRT??? De hát a szabál az szabál. Ez van.:O

#39424: hát igen, drága, de egyszer kell megvenni.
Remélem oda-vissza leveri a dupla-tripla radikat.:D

[ Szerkesztve ]

(#39424) madaraszf válasza DigitXT (#39423) üzenetére


madaraszf
aktív tag

jól mondod az szabály! Mo-Ra 3? Akkor már veszek egy klímát a szobába és egy nagykabátot! ;) Az legalább engem is hűt! Drága az nagyon!

Lassan elfekszem, bár kicsit szédülök... :U

Meg az asszony is a makkjaidat ha megtudja mennyi volt!!!

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39425) djcsefa válasza madaraszf (#39331) üzenetére


djcsefa
tag

A víz egyben van, egységet alkot.... tehát a víz folyamatos kontaktusban van a hűtőblokk-kal---> ergo folyamatosan felveszi a hőt .....

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#39426) DigitXT válasza madaraszf (#39424) üzenetére


DigitXT
félisten

Már tudja...:DDD (Ő is nézett ki a fejéből, hogy MOST EZT MIÉRT?:DD)
Nade mindegy, én is szédülök picit, nem szeretnék színeset ásítani.

(#39427) madaraszf válasza djcsefa (#39425) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Az rendben van, hogy folyamatosan jelen van, de nem ugyan az a mondjuk 5 ccm van ott folyamatosan hanem cserélődik. Bárki bármit mond a víz a blokk térfogatában igen keveset tartózkodik és a hőátvételhez szerintem idő kell! Biztos hogy van a blokknak egy bizonyos áramlási sebesség amin a legjobb a hatásfoka. Vagy nem? Nem vagyok fizikus sem szakértő, de "józan" :B (per pillanat nem) paraszti ésszel a hőátvételhez valamennyi idő kell!

Viszont amit DigitXT kolléga mondott elgondolkodtatott, hogy sokkal egyenletesebb a hűtés, ha víz gyorsabban kering, mert a be és kijövő csonkoknál nem lesz akkora hőmérséklet különbség. Bár itt elég kis mennyiségű folyadékról és elég nagy vízszállítású szivattyúkról beszélünk...

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39428) madaraszf


madaraszf
aktív tag

Szerintem a nagy radiknál (jóval nagyobb mennyiségű víznél) a kisebb sebességgel nagyobb hatásfokot kellene tudni elérni! Legalább is én így látom.

Az biztos, hogy egy bizonyos áramlási sebesség kell! De hogy ha gyorsabban áramlik akkor jobb a hatásfok.... :F Inkább egyenletesebb a hűtés és nincs akkora hőmérséklen különbség a két ágon... :U

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39429) madaraszf


madaraszf
aktív tag

Valaki csinálhatna egy tesztet különböző szivattyú fordulatokon! Nagyon kíváncsi lennék rá. Én nem állítom, hogy igazam van csak csak valaki győzzön meg arról, hogy rosszul gondolom. Kisebb rendszereknél ez valószínű annyira nem számottevő különbség egy bizonyos szállítás felett, de nagyobb rendszereknél :F Ez engem nagyon érdekelne! :K

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39430) DigitXT válasza madaraszf (#39427) üzenetére


DigitXT
félisten

Blokknál minél gyorsabb, annál jobb.
Radinál meg nem nagyon számít.:N

(#39431) csib41 válasza madaraszf (#39410) üzenetére


csib41
aktív tag

Helyileg kerestem a Debreceni boltokban, gondoltam hátha ki tudom játszani a postát. Erre a 7. boltban is azt mondták erre nem tartanak igényt, minek vegyenek. Bár mindnek azt mondtam, hogy visszanézek majd hátha lesz... Kíváncsi vagyok hányan rendeltek azóta potyára.:DDD

3m cső elégnek kellene lennie egy proci hűtéséhez, ha házon belül van szerintem megúszod még 2m-ből is. Nálam 2.5m elment, de nekem kűlső radim van.

(#39432) MontyCrew válasza madaraszf (#39419) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Tartályokat itt nézd meg! Nekem a sorban a második nagyon bejött. Rá kellene kérdezni mikor lesz belőle, mert szerintem az "best-buy"

Szeptember magasságában lesz, én is most akartam olyant venni, de sajna addig nem tudok várni :DD

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#39433) evola válasza DigitXT (#39423) üzenetére


evola
senior tag

Subcooling-ról rendelted a Mora3-at?

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#39434) sg22


sg22
senior tag

ugy dontottem a kicsik helyett ezt választom :)

what should I do about this?!

(#39435) sg22 válasza sg22 (#39434) üzenetére


sg22
senior tag

milyen ventiket tegyek rá?

what should I do about this?!

(#39436) matyee


matyee
őstag

Sziasztok! Tegnap beszereztem triple extreme radit és be is szereltem. Képeket majd készítek, egyenlőre nem végleges a dolog, amolyan tesztüzem még csak. Sajnos hdd nem fér már be :D most ott csücsül ház tetején, majd próbálom valahogy állítva elhelyezni az 5,25-ös helyeknél.

Viszont a plusz tripla megtette hatását, teljesen meggyőző értékeket kapok mind cpu, mind vga hőfokaira. Túl sok időm nem volt tesztelni, IBT ill. COD BO alatt, közben és után is jó hőfokokat kaptam, szépen visszahül terhelés után, és mind az idle mind a load értékek javultak kb 10-15 fokot. Így azért dupla+tripla extrem radival egy SB@4,6Ghz+295GTX is vígan elmegy, és még a pumpa (eheim) lecserélése is hordozhat szerintem némi javulást.

(#39437) DigitXT válasza evola (#39433) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem, az Aquatuningtól, Németországból.

(#39438) Razermazer válasza matyee (#39436) üzenetére


Razermazer
őstag

Én megmondtam a fizika törvényeit nem lehet megcáfolni és a hőtanét sem. Ekkora kazánok melegét a kis dual nem képes elvezetni a triplával együtt már képesek. Mit gondolsz mi miért vásárlunk mo-ra-t meg Novat, minél nagyobb a hőleadó felület, annál jobb értékeket kapunk, annál lassabb ventilátorok kellenek(Hát macera cipelni az biztos, de egy radiator stand-en gyorskupplungal összekötve már nem is olyan szörnyű). Természetesen ez egy ideig megy utána beáll egy szintre, de onnantól egyre nehezebben melegszik tovább, szóval stagnál, de az nekünk elég.
Nem kell parázni használni kell, jöhet a piros ha megvagy elégedve a dologgal. ;)

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#39439) matyee válasza Razermazer (#39438) üzenetére


matyee
őstag

Teljes az elégedettség, tanácsod is megfogadtan, kívülre tettem a dual radit, úgy ahogy javasoltad. Egy régi ventit belsejét kivágtam, azzal rögzítettem kívülre, és megfelelő méretű csavarokkal a ház belsejében lévő ventihez fogattam. Így a hátsó dual radin csak 1 venti van, de az valamelyest szerintem kompenzálja, hogy maga a radi a házból kikerült.
Piros jár, fasza a radi nagyon!

(#39440) djcsefa válasza madaraszf (#39427) üzenetére


djcsefa
tag

"a víz a blokk térfogatában igen keveset tartózkodik "

keveset tartózkodik? folyamatosan ott van.

elmagyagyarázom a te gondolkodásoddal :keveseset tartozkodik ott de hamarébb vissza is ér ... tehát pl: 4x gyorsabb áramlási sebeségnél negyed annyit van ott ,de 4x hamarébb körbe ér (ugyanannyi idő alatt)--> 4x annyit van ott
és a matek: 1/4 x 4 =1

:C

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#39441) DigitXT válasza madaraszf (#39428) üzenetére


DigitXT
félisten

Ezt a HSZ-t fusd át, van benne sok okosság (néha vicces stílusban).:D

(#39442) DigitXT válasza madaraszf (#39407) üzenetére


DigitXT
félisten

Konkrétan nem merném állítani, hogy az a zalman lötyi hatására keletkezett...
Márpedig az konkrétan a Zalman lötyi hatására keletkezett, ugyanis más
nem volt a rendszerben addig. Egy Reserator XT-vel kezdtem a vízhűtést,
amihez (!) adták a folyadékot, előírt bekeverési instrukciókkal, stb. Szóval
az a lötyi egy nagy "fos", ami max. fél évig bírja, aztán (korábban kezdve)
kicsapódik belőle a színezék, dugulást okoz, meg minden. Volt is itt egy
vállalkozó szellemű úriember, aki letesztelte különböző keverési arányok,
és az üvegekbe elhelyezett teszt cuccok segítségével, hogy miket csinál.
Hát pontosan azt, kicsapódik, lerakódik: egy fos, mint mondottam volt.:U
Nem hiszem, hogy kétségbe kellene vonnod a szavahihetőségem, inkább
olvasgass a topikban még egy kicsit, nehogy fordítva ülj a (vízi)lovon.:R

Csak egy megjegyzés: miért gondolod, hogy a blokkban lévő víznek fel
kellene melegednie, hogy jól hűtsön? Pont, hogy nem. Tegyük fel, hogy
megégetted a kezed: belerakod egy pohár vízbe, ami kellemesen hűti...
Egy idő után viszont felmelegszik, tehát már korántsem hűt olyan jól: a
cél ebben az esetben, hogy minél jobban hűtsd az égést, ezért mit is ír
a hogyishívják? Hát azt, hogy folyó víz alatt hűtsd! Mert az cserélődik.
Nem nagyon melegszik fel (mert nincs rá ideje:DDD), viszont elviszi a hőt.

[ Szerkesztve ]

(#39443) TaaT válasza sg22 (#39434) üzenetére


TaaT
veterán

jól döntöttél :K ez egy ritka lamellás hűtő szal lassú ventiket is rakhatsz rá >800rpm... [link]
megkérdezhetem mi pénz volt? :)

Give them hell Ukraine!

(#39444) jones965 válasza madaraszf (#39429) üzenetére


jones965
Modder

Gondolkodtam, írjak-e valamit erre a sok zagyvaságot tartalmazó hsz halmazra, de mint látszódik igen.
Szerintem -és gondolom mások szerint is- inkább tanulással, és a tudás pótlásával töltenéd az idődet, mintsem ennyi zagyvaságot összehordva, tudományos embernek beállítva magadat, osztanád azt a bizonyost.
Tanulni nem szégyen, ellenben a butaságot tudásként szajkózni annál inkább.
Ráadásul másokat biztatsz arra, hogy az általd kérdőre vont hőtani dolgokat kísérletekkel bizonyítsák számodra. Nem fordítva ülsz Te a lovon? Amennyiben meg vagy győződve a saját igazadról, Neked kellene mérésekkel igazolnod a felvetéseidet.

Annyit elmondok, 1 dologban igazad van: bizonyos térfogat áram felett már nem javul a víz dT értéke azonos körülmények között.

(#39445) Gaabbaa válasza jones965 (#39444) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

igazság szerint mindig javúl, csak egyre kisebb mértékben... végtelen nagy áramlásnál érné el az aktuális, levegő hőmérésékletét...

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#39446) jones965 válasza Gaabbaa (#39445) üzenetére


jones965
Modder

Na erre meg már végképp nem mondok semmit.... :(((

(#39447) madaraszf válasza jones965 (#39444) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Örülök, hogy hozzászóltál, de annak nem, hogy kötekedsz és lenézel másokat. Senki nem akar fizikus lenni azért, mert vízhűtést szerel a gépébe!. A tesztekről csak annyit, hogy én lennék a legboldogabb ha már csinálhatnám!

Kérdezni azért csak szabad nem? Én leírtam, hogy mi a meglátásom a dologgal kapcsolatban és megkérdeztem mások véleményét! Nehogy már te mond meg, hogy én mit gondoljak és mit kérdezzek!! Ha nem tetszik akkor inkább ne szólj hozzá a dologhoz!!! Milyen tudományos emberről beszélsz? Én "beszélgetni" járok ide és nem kötekedni, veled ellentétben!

Ha te annyira okos vagy ebben a témába inkább segítenél, mint leszólnál másokat!!!

Veled ezt a témát lezártam, nem veszem fel a kesztyűt!

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39448) madaraszf válasza djcsefa (#39440) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Tökéletesen igazad van! Az ott van, de kering.

Köszönöm a válaszod :R Ezek szerint egy bizonyos áramlási sebesség felett már nem igen lehet hatásfok növekedéssel számolni pláne ilyen kis mennyiségű folyadéknál :U Az én meglátásom szerint :B

DigitXT: a folyó víz az rendben van, de nem a csapja kötjük a blokkot hanem keringetjük a vizet a rendszerben és ugyanazzal a vízzel kell hűtenünk.

Szerintem kicsit elbeszélünk egymás mellett. A blokknak van egy bizonyos áramlási sebesség ami szükséges a legjobb hatásfokának eléréséhez, ez tegyük fel legyen mondjuk 300 l/h. Ezzel a sebességgel tökéletesen teszi a dolgát. Ha ezt a sebességet 600 l/h-ra növelem akkor mi lesz?

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39449) sg22 válasza TaaT (#39443) üzenetére


sg22
senior tag

szerintem nagyon jól jártam.

Laing ddc 1T PLUSZ
Aqua Bay M1 CL-W0032
Phobya Xtreme NOVA 1080 Radiator
cső+töregatlo spiral

33k

what should I do about this?!

(#39450) Sky D. válasza sg22 (#39449) üzenetére


Sky D.
tag

tényleg jól jártál ?
Hogy sikerült, hona beszerezni ennyiért ?

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.