Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39351) Sky D.


Sky D.
tag

Na Fiúk most jöttem meg Balmazújvárosból.
Fura meglepetés ért :) Valahol az aprón olvastam hogy 500 ft-ért árulnak 0,5-0,7 ml orvosi desztvizet :)
Épp édes anyáméknak vettem gyógyszert, mikor bevillant : kérdezzek rá:

És lehet a patikában is kapni :D
800 Ft a 2 literes :) úgyhogy már nagy tisztaságú desztvíz miatt se kell már fályon a fejem :D

Gondoltam megosztom veletek hasznos infó.:)

Basszameg!!! citrom savat vízköztelenítéshez elfelejtettem venni , bezzeg az élesztő az eszemben volt a cefréhez ....ÁÁÁÁÁÁ

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#39352) AssAssynn válasza InHell (#39327) üzenetére


AssAssynn
őstag

Magyar cégektől a következő termékeket tudom ajánlani az általad megadott árkategóriában:
EK Water Blocks EK-Supreme LTX - Acetal
Vannak olcsó EK blokkok még, de azokon plexi tető van, ami nem ajánlott, többeknek elrepedt már.
T56: egy ; kettő ; három (szín miatt ilyen a link)
Tody56 blokkjainál a gyakorlatban nem tudom, hogy milyen különbségek vannak a különböző típusok között.
Amúgy ITT tudsz még blokkokat nézi. Az árakat át tudod váltani magadtól is, s a fent említett két cég tud behozni neked. (Tőlük érdeklődj, hogy mit mennyiért.)
Hogy teljes legyen a lista, meg kell még említeni k.mamut termékeit is. Mostanában jókat hallottam a blokkjairól.
Illetve helyénvaló dolognak tartom, ha áttúrod az aprót blokkok után, mert van néha egy-egy olyan ajánlat, hogy feléért adják, mint a boltban.
Tudom, hogy nem a reklám helye ez, de pl. EZ az ajánlat nem gyengén kedvező. Mondhatni "best buy".

TESCO-Zsömle: Most már elolvastam a leírást, szóval látom. A lényeg, hogy arra gondoltam, hogy valami hasonló dolog lehet.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39353) matyee válasza Sky D. (#39351) üzenetére


matyee
őstag

"800 Ft a 2 literes úgyhogy már nagy tisztaságú desztvíz miatt se kell már fályon a fejem"

Ez azért fájt!

[ Szerkesztve ]

(#39354) Sky D. válasza matyee (#39353) üzenetére


Sky D.
tag

Nem fáj az annyira :D
nézd érettségin is pont ebből húztak meg :) ja meg vers másolásból :D HEHE

őszintén, ha 4 nyelven írnál/olvasnál/beszélnél anyanyelvi szinten naponta, néha neked is összefolynánk a szavak :))

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#39355) ThodEE válasza Razermazer (#39342) üzenetére


ThodEE
őstag

Nálam egy Phobya G-charger tripla meg egy extrém tripla tartja hűvösen CPU + VGA-t :)
3db ventivel :D, így elegendő nyári melegekben(szobába 36fok) is tuningra a hűtés:P

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#39356) matyee válasza Sky D. (#39354) üzenetére


matyee
őstag

Én 4 nyelven nem, csak 3, de attól még fáj :DDD

(#39357) InHell válasza AssAssynn (#39352) üzenetére


InHell
senior tag

Köszi a linkeket, nézelődöm! :R

< béna duma helye >

(#39358) sinya85 válasza AssAssynn (#39352) üzenetére


sinya85
senior tag

szerintem a plexitetővel nincs semmi gond csak nem kell mehuzni a csatlakozot mint a barom állat.

ஜ۩۞۩ஜ

(#39359) AssAssynn válasza sinya85 (#39358) üzenetére


AssAssynn
őstag

Még a fémtetősön sem szokta a legtöbb ember úgy meghúzni, mégis többektől olvastam már, hogy elrepedt (a plexis). Ezért mondom, hogy akkor már biztonságosabb az acetal, réz, eloxált alumínium tető, abban valószínűleg nem tudnak nagy kárt tenni. (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39360) baleee89 válasza madaraszf (#39338) üzenetére


baleee89
aktív tag

nos ez elégé elszomorít ház-ba csak egy db 12cm hely van! valamit barkácsolni kell majd úgy néz ki :DDD

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#39361) DigitXT


DigitXT
félisten

Amúgy milyen házak vannak, amibe gyárilag belemegy pl. egy triplaradi?

(#39362) matyee válasza DigitXT (#39361) üzenetére


matyee
őstag

Én állítva szeretném betenni a gép elejébe az 5,25-ös helyekre. A házamban minden 5,25-ös takarólemez lyukacsos, szűrővel bélelt, tehát ott tud áramolni a levegő. Persze mindezért cserébe fel kell áldoznom, hogy a hdd-t máshova kell pakolni. Nálam DVD nincs, hdd 1db, ssd pedig bárhol elfér. Azért izgulok, hogy beférjen tripla előre, számok alapján menni fog, a gyakorlag meg este kiderül...

[ Szerkesztve ]

(#39363) DigitXT válasza matyee (#39362) üzenetére


DigitXT
félisten

Ó, nekem tele vannak az 5,25"-ös helyek.:R
Talán egy van szabadon.:B Esetleg egy Corsair
Obsidian 800D meg is felelne, csak picit drága.

[ Szerkesztve ]

(#39364) Henryk válasza DigitXT (#39363) üzenetére


Henryk
aktív tag

Én a sajátomat tudom ajánlani: Lian Li A77F
Nem kell se furkalni se kivagdosni semmit, az előlap mögötti merevítőket kicsavaroztam, és az alsó vinyókeret ventirögzítő lyukaira erősítettem a tripla extreme 360-as radit.(elvileg elfér egy 480-as extreme is)
Tetőlap alatt meg egy 280-as dual slim van a gyári ventihelyekre rögzítve.

Kintről semmi nem látszódik, jól szellőzik.

Mondjuk azt hozzáteszem, a 12db 5,25"-ös hely nálam mind üres.
Az alsó 3-ban a radi mögött ott a vinyókeret abban van 3 hely, meg esetleg fent lehet hasznalni harom 5,25"-öst, de nalam ott vannak a csövek elvezetve.

(#39365) AssAssynn


AssAssynn
őstag

ILYEN csatlakozókkal van valakinek tapasztalata?
Igazából most írok majd Tody56-nak, hogy megkérdezzem a legkisebb belső átmérőt, meg, hogy milyen menet van rajta, de amúgy nektek van tapasztalatotok erről? Mit szóltok hozzá?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39366) TESCO-Zsömle válasza Razermazer (#39333) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jó ez a nova, lehet én is beszerzek egyet vmikor...

Olyan "mindenre mindörökké" kinézete van, ami a hűtést illetni...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39367) DigitXT válasza AssAssynn (#39365) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem ilyenből 16/10-es hollandis van. (Szóval nem egészen ilyen.:DDD)
Szerintem nem rossz, de "szakmailag" nem nézegettem (méregettem
az átmérőket, vagy bármi ilyesmi): csak beszereltem, és annyi...:R

TESCO-Zsömle:
Olyan "mindenre mindörökké" kinézete van, ami a hűtést illetni
A Mo-Ra 3-mal is ugyanez a helyzet szerintem.:K Batár egy hűtő, és
nem hiszem, hogy lesz konfig(om), ami kifogna rajta a jövőben.:))
(Pláne, ha majd szerzek egy olyan házat, amibe egy tripla elfér, mert
biztos, ami biztos, LOL... Mondjuk most nem fenyeget ez a veszély.)

Henryk: nos igen, nem csúnya ház ez sem, csak az ára... dettó 80+.

[ Szerkesztve ]

(#39368) Razermazer válasza TESCO-Zsömle (#39366) üzenetére


Razermazer
őstag

Igen én is ezt néztem, meg ez fogott meg igazán szép robosztus örök darab.
Ez még a lélektani határon van árügyileg, 4 darab 180-ventivel meglehet modolni úgy már emberi, azoknak elég az 5 volt is elég levegőt tolnak.
De a rács 6000ft a ventik meg, Silverstonet találtam eddig ekkora méretben 4700-tól kezdődnek hát nem lesz egyszerű. Jobban járok a mostani scythe ventikkel amik mennek 800on és leszabályozom őket, mert van annyi, vagy még veszek nah 2 darabot.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#39369) TESCO-Zsömle válasza Razermazer (#39368) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Rács? Az minek?

DigitXT: Mo-Ra3 ritka lamellázatú, úgyhogy arra elég egy ilyen és el ven intézve.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39370) AssAssynn válasza DigitXT (#39367) üzenetére


AssAssynn
őstag

Értem, s köszönöm a választ.
A következő kérdés fogalmazódott meg bennem: ha, tegyük fel, mondjuk 8mm-es belső átmérővel rendelkező csatlakozót teszek a rendszerbe, akkor nem válik feleslegessé a 12mm-es belsejű cső? Tehát nem a rendszer legkisebb átmérője határozza meg ezt a dolgot?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39371) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#39369) üzenetére


DigitXT
félisten

Rács? Az minek?
A lamellák védelme érdekében...:) Nekem egyelőre 4x180-as venticsomag
lesz felapplikálva a cuccra, remélem, hogy kellően alacsony fordulaton nem
fognak hangoskodni. Árban ezek voltak az olcsóbbak a Silverstone drágább,
bár nem egészen egy kategória, mivel azt meg lehet tolni 1200 rpm-re s ott
meg már iszonyat mennyiségű levegőt tolnak (persze gondolom hangosak).

AssAssynn: szerintem ha már le van szűkítve a rendszer a csatik által,
akkor nem érdemes vastagabb csővel szórakozni... Ezért nem értem pl.
a 19/13-as csövezést G1/4"-es/10 mm-es belső átmérőjű csatik esetén.
(Jó, az biztos, hogy könnyebb szerelni, mert azért egy 15,5/9,5-es cső,
néha nagyon nehezen tud felmenni egy sima, nem hollandis HF csatira,
pedig azt is a 16/10-be sorolják. De más előnyét - én - nem látom.:R)

[ Szerkesztve ]

(#39372) ThodEE válasza AssAssynn (#39365) üzenetére


ThodEE
őstag

Ilyen em van, és nagyon jól jött hogy állítható az iránya, minden okés vele:)

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#39373) AssAssynn válasza DigitXT (#39371) üzenetére


AssAssynn
őstag

Az a helyzet amúgy, hogy alapból 12mm-es belsejű csövem van, s tudom, hogy már ez is túlzás a 10mm-es csatlakozóimhoz, de ez könnyebben rájuk megy. Továbbá nem szeretném leszűkíteni a rendszeremet 8mm-es belsejű csatlakozókkal, mert akkor nem volt értelme annak, hogy ilyen csatlakozókat és csöveket vettem, amit most használok. Tehát ezért vadászok olyan csatlakozók után, amik negyed colosak, s 45, de inkább 90 fokosak, s a legkisebb belső átmérőjük 10mm. Nem tudom, hogy létezik-e ilyen, de erre van szükségem.
A 19/13-hoz annyit, hogy múltkor láttam egy ilyen hollandusos csatlakozót, 45 fokosba, aminek a legkisebb belső átmérője 6mm volt. (:

ThodEE: Értem, s köszönöm, hogy elmondtad. Nekem sajnos kicsi ez a 8mm-es belső átmérő. :(

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39374) Razermazer válasza TESCO-Zsömle (#39369) üzenetére


Razermazer
őstag

Külön kapható hozzá egy 4 vetis rács csak ugye azok a ventik 180-akehun van ni vagyis ilyen fan grill találó kifejezés.

Digitxt: ezt nem is néztem 9-ezerért nem is rossz csomag, mikor egy silverstone 4-5-ezer. Todynál is van szerintem tőle lesz 11400-ra jön ki a 4 darab, na az sem olcsó + 6000ft ez a grillrács szép :DDD . Mondom én hogy egyenlőre veszek még kettő scythe ventit, és 3-darab 1pin 3pin elosztót 10 alatt megúsztam. Természetesen használt vetiket s-flex még úgy is jó.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#39375) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na meghoztam a benga nagy házat.

Kérnék akkor tippeket hogy hova tegyem majd a tripla radit. :)

Live-Die-Respawn

(#39376) sinya85 válasza oriic (#39375) üzenetére


sinya85
senior tag

egy képről elég nehéz megmondani hová tedd, természetesen ahol elvér és nem aggat semminek. Mért nem vettél egy cm 690 et abban elfér kettő dupla

ஜ۩۞۩ஜ

(#39377) TESCO-Zsömle válasza Razermazer (#39374) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jaaaa....

Ezt én kivágom egy ház oldalából oszt' csá. ;] :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39378) oriic válasza sinya85 (#39376) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mert szerintem ez jobb ház mint a CM, de ami a lényeg hogy nagyobb, és szinte ingyé volt. :)

Live-Die-Respawn

(#39379) sinya85 válasza oriic (#39378) üzenetére


sinya85
senior tag

kinek mi a fontos, nekem fontos hogy a honomalá csapjam a másik kezemben log a monitor és mehetek lanpartyra, ugy hogy benne van a vízhűtés egy baszott nagy videokártya és bőven van hely

ஜ۩۞۩ஜ

(#39380) oriic válasza sinya85 (#39379) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én nem járok lan-partyra, de szeretem ha van hely a házamban. :) De mint írod, mindenkinek más a fontos. :)

Live-Die-Respawn

(#39381) ThodEE válasza AssAssynn (#39373) üzenetére


ThodEE
őstag

Akkor nekem ez a két darab 90fokos csati a leggyengébb láncszemem, nem tudom mennyit javulna, ha ezek is rendes egyenes HF csatik lennének :F
Biztos javulna a vízáramlás, de egyenlőre nem tudom megoldani egyenes csatikkal :(

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#39382) AssAssynn válasza ThodEE (#39381) üzenetére


AssAssynn
őstag

Azért amit mondtam az nem kijelentés volt, hanem inkább kérdés, mert én sem tudom biztosan, hogy a legkisebb belső átmérő határozza-e meg ezt az értéket, dolgot.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39383) sg22


sg22
senior tag

akkor ez a radi elég lesz 95wos procira meg vgara, talán alaplapra is, vagy csapjak mellé még egy dual radit? (slim extreme?)

what should I do about this?!

(#39384) oriic válasza sg22 (#39383) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha nem lesz tuning akkor szvsz elég...

Live-Die-Respawn

(#39385) sg22


sg22
senior tag

azér' kérdezem ennyiszer, mer vettem egy vizes pakkot, amiben van minden :)

MagiCool Slim Dual 240
Phobya G-Changer 360 V1.2
Alphacool NexXxoS Pro I Rev. 2
Pumpa:Laing ddc 1T PLUSZ
Tartály:Aqua Bay M1 CL-W0032

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#39386) sg22 válasza oriic (#39384) üzenetére


sg22
senior tag

hogyne lenne :)

what should I do about this?!

(#39387) oriic válasza sg22 (#39386) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akkor tedd csak be a körbe a dual radit is csak szépen. :DDD

Live-Die-Respawn

(#39388) TaaT válasza oriic (#39384) üzenetére


TaaT
veterán

gyors ventikkel még a tuningot is bírni fogja :)

Give them hell Ukraine!

(#39389) oriic válasza TaaT (#39388) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na igen, de tudni kellene hogy kollega mit akar a tuning alatt. Ha csendet akkor szerintem lassú ventikkel jól jön a dual radi pluszba. Gyors ventikkel elég a tripla, de akkor nem lesz csend szerintem. :D

Bár kinek mi a csend ugye?:)

Nálam az amikor idegesít a HDD működése mert csak azt hallom. :)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#39390) AssAssynn válasza sg22 (#39385) üzenetére


AssAssynn
őstag

Részemről belepakolnék mindent, hadd szóljon.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39391) TaaT válasza oriic (#39389) üzenetére


TaaT
veterán

ha megvan rá a lehetőség, a helyében én is beraknám a duplát :K

a DDC-t akkor sem fogná meg nagyon... :C

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#39392) oriic válasza TaaT (#39391) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én is, de ugye ő dönt. :)

Live-Die-Respawn

(#39393) sg22


sg22
senior tag

hát, akkor berakom a duplát is :) szerintem hétfőn vagy kedden fog megjönni a cuccos, segitséget kérek majd a szereléshez :R

what should I do about this?!

(#39394) InHell


InHell
senior tag

Na eddig ezeket a cuccokat néztem ki ( i7 860 proci hűtéséhez), aprón majd nézek egy DDC-t még hozzá.

Szívesen fogadok még jótanácsokat, ha valamelyik komponens nem túl jó választás. :K

Csövet milyet ajánlotok hozzá? Abból is van nagyon sokféle. Gondolom 13/10-es méretűt keressek, vagy nem?
Illetve csatlakozók közül nekem a bilincses megoldás nem tetszik, inkább valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

< béna duma helye >

(#39395) AssAssynn válasza InHell (#39394) üzenetére


AssAssynn
őstag

Az a radiátor valószínűleg elég lesz neked, viszont nagyobb bővítéshez már kevés lesz.
A blokk is jó, a tartály is gondolom, de azzal nincs tapasztalatom.
13/10-es csőméret megfelelő lesz, s azok a csatlakozók is jók hozzá, amiket kinéztél.
Szóval szépen összeszedted szerintem. (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39396) madaraszf válasza InHell (#39394) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Azért azt a csövet meggondolnám :U Most vettem 16/10-et egy álom és eszméletlenül bírja a gyűrődést!

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39397) DigitXT válasza InHell (#39394) üzenetére


DigitXT
félisten

13/10-est annyira nem ajánlanám - relatíve vékony a fala,
tehát elvileg könnyen törik: bár még nem használtam, de
ha 10-es belső, akkor én a 16/10-re esküszöm, az fasza.

(#39398) InHell válasza AssAssynn (#39395) üzenetére


InHell
senior tag

Köszi. :)

(#39396) madaraszf nem rossz ötlet a vastagabb falú cső sem, ahhoz milyen csatlakozó kell, mert én nem találtam?
Tehát hollandi(ha úgy hívják egyáltalán :) azt a csatlakozó típust, amit az előbb linkeltem) nem pedig bilincses megoldás.

(#39397) DigitXT igazad lehet, akkor nézek 16/10-est.
Melyik a jobb megoldás, ha átlátszó a cső, és pl. kék színű a folyadék, vagy fordítva?

[ Szerkesztve ]

< béna duma helye >

(#39399) DigitXT válasza InHell (#39398) üzenetére


DigitXT
félisten

Válogass.:DDD (OC tud innen is hozatni, ha nincs is épp a shopjában.:D)

(#39400) madaraszf válasza InHell (#39398) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Gondolom azok a csatik HF-ek? Legalább is te azokat akarsz.? Biztosan van 16 külső átmérőjűre való :K

Épp ma néztem meg az UV leddel megvilágított átlátszó falú UV reagens folyadékkal feltöltött csövet. Hmmmmm Nagyon jól néz ki! Nem bántam meg. Ha UV folyadékot akarsz akkor víztiszta csövet vegyél hozzá! Az már magában is mutatós akár az üveg! :K

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.