Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39101) Cybertrone válasza oriic (#39100) üzenetére


Cybertrone
veterán

Glykoshelt használok én is :) :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#39102) oriic válasza Cybertrone (#39101) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezek szerint jobban járok vele. :)

Amúgy meg kép a rendszeremről, sufnituning megoldással. :) :DDD

[link]

Táp kicsit kilőg a képből, de cserélve lesz jövő héten erre :C

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#39103) madaraszf válasza oriic (#39102) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Lassan jönnek azok a képek!!! :C :C :C

A táp honnan szívja a levegőt?

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39104) gyurczy válasza Cybertrone (#39101) üzenetére


gyurczy
őstag

Énis!

(#39105) oriic válasza madaraszf (#39103) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Alulról, van ott egy nyílás, rajta egy gyári porszűrővel. De lehet hogy kicsit megemelem majd gépet, hogy több levegőt kapjon.

Live-Die-Respawn

(#39106) madaraszf válasza oriic (#39105) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Nekem is ki kellett húznom a tápot a skeleton-ból, mert nagyon hamar felmelegedett és felpörgött a ventije! Mihamarabb emeld meg, mert szerintem kevés neki amit így tud szívni! Nekem is azonos gyártótól van a tápom csak tapasztalatból mondom!

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39107) madaraszf


madaraszf
aktív tag

Sziasztok. Nem sokkal ezelőtt beszéltünk a szivattyúk bedobozolásáról a csendesebb működés érdekében. Ezt most találtam. Ezek szerint tényleg elég ha a víz hűti a szivattyút?! :F

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39108) oriic válasza madaraszf (#39106) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezt a 3 napot már kibírja, utána jön másik táp. Már csak azt kellene kitalálnom hogy a pumpát hova tegyem. Mert most csak gyorskötözővel van odaheggesztve gép aljába...Vazz kicsi a házam... :U

Live-Die-Respawn

(#39109) Razermazer válasza AtHoS (#39096) üzenetére


Razermazer
őstag

Nekem amit Shteer mestertől vettem kifogástalanul üzemel, mérni még nem tudam az átfolyást mivel 3pi-3pin csati csak holnap, vagy hétfőn lesz meg, egy itteni kolléga összedobott egyet nekem. 3-on megy a d5 mivel a gyorskuplung eléggé leszűkíti a lehetőségeket :DDD így kell a kraft, de még itt is néma[link] Ellenállása nulla befújásra is könnyen jár a kerék, most is szépen teker. Jó drága játék egy ilyen, és 10mm-es és 6mm-es csövekhez ajánlott nekem 10-es van. Mondjuk ph aprón mindenhez jó áron hozzá lehet jutni :D

Madarafsz: Kb így kéne kinézni egy házilag összerakottnak is igen elég az átfolyó víz a hűtésére nem lesz ennek semmi baja.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#39110) DigitXT válasza Razermazer (#39109) üzenetére


DigitXT
félisten

Igazából azt nem értem az AtHoS által linkelt tesztben (most volt időm
jobban átolvasni), hogy miért úgy méri az áramlásmérők fojtását, hogy
a saját bevallása szerint szűk gyorscsatlakozót használ a cső végén...

Azt írja ugyanis, hogy a maximum áramlás, amit el tudott érni, az 0,85
GPM körül volt, ami kb. 200 l/h... Holott ennél a setupnál a DDC simán
kitol magából 400-500 l/h-t is: nem az áramlásmérők fojtását mérte így.
Ennél még akkor is többet kell tudnia a pumpának, ha csak a 10W-os.

(#39111) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#39110) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kevés a jó, szakszerű teszt a neten.

Kevesen vállalnak be egy mérőlabort. Ha kompaktra és pontosra akarod csinálni, bizony zsebbenyúlós. Ha meg olcsóra, akkor sok helyet foglal...

Marad az olcsó és pontatlan.

A legegyszerűbb módja az áramlás mérésének még mindig a köbözés. Én a minap a kádban köböztem le a gyári 18W-os DDC-t XSPC tetővel. Kb fél méternyi emeléssel 800l/h-t kaptam.
Ez sem laboratóriumi, de közelítő értéknek jó.
És csak azért eszközöltem, hogy legyen viszonyítási alapom, ha megjön a tuning...

sz: Áramlásmérők kimérése viszont megköveteli a laboratóriumi pontosságot, elvégre műszerekről van szó!

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39112) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Hú, ma mi történt... :S
Kezdem az elején. Alapból úgy van a vízhűtésem, hogy ha megfogom a csövet, akkor érzem rajta az áramlást. Most, nemrég amikor bekapcsoltam a gépet, hallottam ilyen rezonálást, de különösebben nem foglalkoztam vele, mert néha szoktam, mivel a házam nem valami nagy szám. A csövet most is megfogtam, s úgy éreztem, mintha lüktetve menne az áramlat. Gondoltam ez hülyeség, a pumpa nem csinál olyat, hogy egyszer nagyon nyom, utána meg lassabban, s ezt nagyon gyorsan váltakozva...
Jól van, elkezdtem játszani, mire pár tíz perc múlva csippant egyet a gépem. Hú, mondom, nem-e valami gáz van, ránéztem a gépre, de semmi változást nem láttam. Elindítottam a core temp-et, s a CPU-m max. hőfoka 85 fok volt! Ugye ekkor indítottam, tehát játék közben még több is lehetett. Gyorsan kiléptem a játékból és ki is kapcsoltam a gépet. Közben megfogtam a csövet megint, s semmi áramlást nem éreztem benne.
Gondoltam meghalt a DDC-m. Bár ebben nem voltam biztos, mert ugyan apróról vettem, de megbízható ember árulta, újként. Mikor megfogtam a CPU blokkot, rendesen melegnek éreztem, s a ki-be jövő cső is pár centit meleg volt.
Utána amennyire a csövek engedték, kivettem a helyéről, kicsit megmozgattam, majd lejjebb tettem , ahol vízszintesen állhat. (DVD-k helyéről a HDD-k helyére)
Kicsit vártam, bekapcsoltam a gépet, de folyamatos pittyegést hallottam. Nem számoltam de vagy 10-t csipogott egymás után mindig, kis szünetekkel. Áramtalanítottam, vártam egy kicsit, újraindítottam, de megint ez volt, szóval most reseteltem, s úgy már elindult a gép.
A pumpa is megy most már. Látom a fordulatszámát is, meg az áramlatot is érzem a csőben. Remélem többet nem csinálja ezt. :S
Esetleg valami ötlet, hogy mi lehetett a gond?
Megfogta volna valami kis szutyok? A csöveim átlátszóak, s tiszta a víz, nem úszik benne semmi, s miután elkezdett működni a pumpa sem láttam semmit kijönni belőle.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39113) Razermazer válasza AssAssynn (#39112) üzenetére


Razermazer
őstag

Hmm hát ez olyan mintha nem kapta volna meg rendesen a 12-voltot, vagy a pumpa elektronikája kicsit haldoklik? Ez ilyen alaplapra köthető szenzoros fordulatszám visszajelzős ddc? Alaplap lehet rosszul ismerte fel? fene tudja, majd a többiek megmondják hátha találkoztak már ilyennel.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#39114) AtHoS válasza TESCO-Zsömle (#39111) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mikor elgondolkodtam az AC áramlásmérő "felfúrásán" egyből eszembe jutott, hogy bizony a 169 impulzus / liter-nek ezzel lőttek is részéről, tehát valahogyan újra meg kellene tudni mennyire is változik ezzel az impulzusok száma.

DigitXT flakonos megoldásából kiindulva simán ejtőtartályos megoldással (tehát pumpa nélkül) kimérhető lenne ez az érték szerintem, bár nem laboratóriumiak a körülmények és biztosan lenne benne hibatényező, de otthonra saccperkb értékre jó lehetne nem?

Egyébként az is bevillant, hogy áramlástanban van valami elv, ami alapján ugye a szűkületnél megnő a folyadék áramlási sebessége és csökken a nyomás, majd a szűkület megszűntével az áramlási sebesség csökken, míg a nyomás nő. Csak az a kérdés, hogy a szűkület előtti és utáni értékek hogyan viszonyulnak egymáshoz.

read-only mode on the forum

(#39115) AssAssynn válasza Razermazer (#39113) üzenetére


AssAssynn
őstag

Gondoltam rá, hogy valami feszültséggel kapcsolatos dolog lépett fel, de mondom, újként árulták, meg úgy is nézett ki, szóval szerintem az is, s nem rég használom, nem kellene döglődnie, meg azóta rendesen megy.
A feszültséget molex csatlakozóból kapja egyébként, a 3pines részen csak a fordulatszámot mutatja az alaplapnak.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39116) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na megjöttek a Sunon szerverventik, hétfőn az új táp érkezésével rá is teszem őket a radira... 5V-on nem is hangosak, levegőt meg szállítanak mint állat. :) 1500ft-ot megért a 3 db. :)

Live-Die-Respawn

(#39117) sg22 válasza AssAssynn (#39115) üzenetére


sg22
senior tag

szerintem azért állitsd be a biosba, hogy 80 vagy akárhány fok felett kapcsoljon ki a géped, biztos ami biztos

what should I do about this?!

(#39118) AssAssynn válasza sg22 (#39117) üzenetére


AssAssynn
őstag

Azt hiszem 90-re vagy mennyire van beállítva. Azért ránézek. Köszi, hogy szóltál.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39119) laccczka válasza AssAssynn (#39112) üzenetére


laccczka
tag

A múlt héten pont így jártam én is.
Megigazítottam a táp csatlakozóját és azóta megy.
Én a porra tippeltem. :F

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#39120) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Üdv.

Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata a ZERN P12 nevezetű DDC tetővel?
Először is az érdekelne, hogy tényleg jobb lesz-e tőle a pumpa teljesítménye? Utána az, hogy az anyaga (POM) elég erős-e?

Továbbá érdeklődnék, hogy nincs-e véletlenül valakinek elfekvőben (eladásra szánva) 90 fokos HF csatlakozója? (Nem hollandus.)

laccczka: Bocsi, hogy csak most írok. A tápcsatlakozókat én is igazgattam, de, hogy az volt-e a ludas nem tudni. ): A lényeg, hogy többé ne legyen ilyen gondunk vele.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39121) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Igaz nem az enyém, de ez valami csoda...

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#39122) 3RROR


3RROR
aktív tag

Sziasztok.Akinek kellenek ezek az apróságok azok ingyen vihetik.Esetleg ha nagyon kedves akarsz lenni egy csokit elfogadok:D Érd:PÜ-ben.

(#39123) MontyCrew válasza 3RROR (#39122) üzenetére


MontyCrew
senior tag

püpü

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#39124) 3RROR válasza 3RROR (#39122) üzenetére


3RROR
aktív tag

Tesco ZSÖMLE lecsapott rá:D

(#39125) MontyCrew válasza 3RROR (#39124) üzenetére


MontyCrew
senior tag

meglátszik h hyper... majd a győribe bemegyek, hátha kiárulja:D:D UP neked! :R

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#39126) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Felraktam szerver ventiket tripla radira.

Eredmény:

Minden alapon

IDLE:

VGA: 32fok
CPU: 25-30fok

Terhelve: VGA max:45fok
CPU max:47fok

Lehet hétvégén elkezdem újra megnézni a 4ghz-es tuningot. :)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#39127) madaraszf válasza oriic (#39126) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Grat az eredményekhez. Szép csendesek a ventik?

Nekem megjött minden a proci blokkot kivéve! Kész a radi távtartóm, most illesztem fel az oldalára és szerelem fel a ventiket. Remélem a héten már víz kerül a rendszerbe!!! :C :C

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39128) oriic válasza madaraszf (#39127) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

5V-on mennek, és elég csendesek. Persze nézek majd normálisabb tuningot úgy hogy 12V-on megy mindegyik. Kezdésnek amúgy is arra kötöttem rá őket, és szegény gép rezgett a 3db 12cm-es 3000rpm-es szörnyűségtől. :DDD

Live-Die-Respawn

(#39129) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Csak egy gyors kérdés.

Két csati közül melyik a jobb, melyik ajánlott?

[link]

[link]

Live-Die-Respawn

(#39130) 3RROR válasza oriic (#39129) üzenetére


3RROR
aktív tag

Első.

(#39131) Gaabbaa válasza oriic (#39129) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

szerintem az első! :K dobj fel képet a szerver ventis alkotásról! vga-t nem takarja le mindenhol a blokkod ugye? kérdésem hogy a ramokat ill fesz szabályzót hogy hűtöd?

[ Szerkesztve ]

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#39132) oriic válasza Gaabbaa (#39131) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Köszi.

Holnap meló után teszek fel, most fényképező töltőn van.

Egyébként csak simán feldobtam ház tetejére radit, alá meg a 3 szerverventit és sufnituningos gyorskötözővel összeeszkábáltam. :D Vennem kellene már tényleg csavarokat. :D :) :DDD

A vga-ra így van feltéve az univerzális blokk:

Nem saját kép a venti megy alapon, plusz egy 12cm-es venti is fúj a kártya felé szal nem fognak mesülni a ramok meg a fesz szabályzó.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#39133) MontyCrew válasza oriic (#39132) üzenetére


MontyCrew
senior tag

én is nekiálltam csinosítani ezerrel a gépet, a napokban jön a bestbuy EK univerzális blokkom a 6870re, csak nem tudom, hogy lesz e elég csövem hozzá mert eléggé ki van fogyva a készletem :W

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#39134) Gaabbaa válasza oriic (#39132) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

értem, nem rossz megoldás. Én most azon agyalok hogy vegyek e vga-ra fullcover blokkot...az a bajom hogy nagyon drága... simán kijönne egy jobb kártya az árából :((( :(((

[ Szerkesztve ]

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#39135) oriic válasza Gaabbaa (#39134) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Fullcover nálam felejtős. Valamivel több mint 30k használtan a gtx465, nem fogok rá venni 20k-s blokkot. :DDD

Live-Die-Respawn

(#39136) oriic válasza oriic (#39135) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Amúgy az mitől van hogy megemeltem a radit, mert a szerverventik vastagabbak mint normál 12es ventik, és csökkent a tartályban a vízszint... :F

Live-Die-Respawn

(#39137) HalasKYO válasza oriic (#39129) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Szerintem a második, nagyobbnak néz ki a keresztmetszete. A műsik 10/8 as vagy 11/8 as ránézésre.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#39138) yakuza.tora válasza HalasKYO (#39137) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Igen, mert az HF csati, 10mm-es belsővel. Én is olyat használtam...

Alléz Olympique de Marseille!

(#39140) Sky D. válasza yakuza.tora (#38311) üzenetére


Sky D.
tag

Egy kicsit késve , de azért ez a PC alkatrészekre és sok egyéb másra is igaz :D

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#39142) MontyCrew válasza Sky D. (#39141) üzenetére


MontyCrew
senior tag

a Regisztrációm kerek 1800. napján érkezett meg az ek blokkom, a szerelésről majd csinálok képeket, illetve csinálok majd teszteket is hogy mit tud a reserator 2esem! a + pumpát egy DDC személyében már bekészítettem, hátha kevés lesz az alap.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#39143) sg22 válasza oriic (#39128) üzenetére


sg22
senior tag

tényleg milyen ventik voltak a tripla radin btw? (merhogy nagyon magas volt a hőmérséklet)

what should I do about this?!

(#39144) oriic válasza sg22 (#39143) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ilyenek:
[link]

[link]

[link]

De most jók ezek amik rajta vannak. 12v-on leszakítják szinte ház tetejét, de 5v-on nem hangosak. :)

Live-Die-Respawn

(#39146) AssAssynn válasza Sky D. (#39145) üzenetére


AssAssynn
őstag

Jobb oldalt felül, a "Kedvenceim" legalján, pontban az "Itt szóltam hozzá" felirat fölött van egy olyan gomb, hogy "Elmentem ezt az oldalt.". Ha arra rákattintasz, akkor ott lesz a vízhűtés téma a kedvenceid között, s mindig visszatalálsz majd.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39147) yakuza.tora válasza Sky D. (#39145) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Keress egy moderátort és kérd meg, hogy törölje ezt a sok szemetet, amit belinkelgettél!

Alléz Olympique de Marseille!

(#39148) DigitXT válasza Sky D. (#39145) üzenetére


DigitXT
félisten

Beléd meg mi ütött?:F És még bocsánatot is kérsz, tehát tisztában vagy vele, hogy nem frankó, amit csinálsz...:DDD Ha HSZ-eket akarsz elmenteni, használd a böngésződ könyvjelző funkcióját, ha pedig egy topikot, akkor már megírták a beépített megoldást. Ha nincs hozzászólnivalód a témához, ne írj bele, ennyi.:U (Nagyon régen volt már, hogy vki azért "kellett", hogy hozzászóljon egy témához, hogy azt az "itt szóltam hozzá" listába mentse... Persze akkor is könyvjelzőzhetett volna inkább, ennek ellenére egy időben divatos volt a "jobbra fel" tartalmú HSZ: remélem nem jönnek vissza azok az idők, azóta picit okosabb lett a fórummotor.)

(#39149) sinya85 válasza DigitXT (#39148) üzenetére


sinya85
senior tag

kezd döglődni a topik..
nem?

ஜ۩۞۩ஜ

(#39150) DigitXT válasza sinya85 (#39149) üzenetére


DigitXT
félisten

Hát nem tudom, én csak azért nem írnék, hogy "pörgessem"...:DDD
Btw. megrendeltem ma a Mo-Ra 3-at. Kíváncsi leszek, mit tud.:K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.