Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39951) Cybertrone válasza Reibek (#39949) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ja félreírtam lányos zavaromban :D
Nem neked címeztem... erre a hsz-re ment, azon belül is az építési képekhez:[link]
( Azt már be sem írtam hogy eléggé vízköves a csap a kádnál :DDD )

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#39952) Reibek válasza Cybertrone (#39951) üzenetére


Reibek
senior tag

Én a azt hittem a MO-RA-t becészted így és azon láttad a port de megtörölgettem a rácsot :DD

(#39953) sg22 válasza 14adam (#39950) üzenetére


sg22
senior tag

igazad van hogy rohan az idő. 10 perc alatt masfel honapot ugrottunk elore. temeg a vedougyvedje vagy vagy mi? :F

what should I do about this?!

(#39954) ---Lasali--- válasza Cybertrone (#39951) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ki lett ott takarítva utána :DDD csak siettem az össze szereléssel, át kellett rendezni ott a fél szobát hogy elférjen a radiátor, aztán ilyenekre nem jutott akkor idő.
A csaptelepen az nem vízkő, csak a xeon vakut ahogy rányomta a teló, az miatt lett olyan fura színe, amúgy jogos lenne, mert tényleg undorító, anyám lemaratta szerencsétlen kludi ról a krómozást az első hónapba, pedig nem volt olcsó, mondjuk egy határ szar, zuhany irány kapcsolója ereszt mint az álat.

(#39955) ZetorGumi válasza 14adam (#39950) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Pontosan, és azt a többiek is jobban tolerálják nem? :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#39956) tajcsi


tajcsi
senior tag

http://www.subcooling.hu/ac-ryan-radgrillz-3x120-stripes-fekete-p-160.html

ez a rács mennyire univerzális? Nexxxos radikra felmegy? (nexxxos extreme 360-as radi)

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#39957) DigitXT válasza tajcsi (#39956) üzenetére


DigitXT
félisten

Biztos felmegy, csak nagyon rövid M3-as csavarok kellenek hozzá.
Szerk: mondjuk lehet, hogy adnak is hozzá, kérdezd meg OC-től...

[ Szerkesztve ]

(#39958) Gaabbaa válasza sg22 (#39953) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

miért nem vetted meg végül a tartályt? jobbat találtál?

[ Szerkesztve ]

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#39959) csib41 válasza oriic (#39939) üzenetére


csib41
aktív tag

A paszta azt hiszem mx2. Van vagy 3 tubussal (különfélék), de eddig mind jó volt tehát ez a rész kilőve.
A blokk necces, mert egy régi p2-es hűtőbordát (alu, emiatt gondolom gyengébb a hőátadása) hegesztettem körbe 12-es belső átmérőjű csővel. A talpát kb fél napon át políroztam, még nem tökéletes, de amíg nem csinálok másikat / találok egy kihagyhatatlan ajánlatot addig marad.
A radiátor az egy 1.4 vagy 1.6-os benzines seat motorhűtője. Ezzel tuti nincs gond.:DDD Ami még kiegészül majd 3db fűtőradiátorral. (2 vaskos réz és egy alu radival)
Egyenlőre még passzívban megy sajnos. (Akitől kölcsönkértem volna a dekopírfűrészt kilakoltatta a felesége és 2 műszakban dolgozik, hogy legyen albérlete, meg ilyesmi... tehát addig a 4db 230-as venti a dobozában várja a felszerelést.
A párásodást folyton néztem, de a 2.5 órás prime teszt alatt a levegőből kb 1 liter vizet csöpögtetett a klíma.

[ Szerkesztve ]

(#39960) TaaT válasza csib41 (#39937) üzenetére


TaaT
veterán

még mindig a házibarkács blokkot használod vagy vettél másikat? :U

szerk:
látom menetközben le lett írva minden...
amíg nem veszel egy rendes blokkot ne is várj rendes hőmérsékleteket... :N

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#39961) ZetorGumi válasza TaaT (#39960) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Pontosan. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#39962) madaraszf


madaraszf
aktív tag

sg22: hogy haladsz? Nem írtál mostanában.... Tartály megvan? HF csatik?

lasali: kicsit keményen fogalmaztál! :K Jó dolog a kritika, csak óvatosan a "hangnemmel" :U

Valakinél láttam, hogy 2 pumpát kötött a rendszerre, mert hogy "sok vizet kell megmozgasson" Hát ez érdekes elgondolás... A DDC ha jól láttam 1.5 m magasságig tudja hozni a teljesítményét. Személy szerint semmi értelmét nem látom a dolognak! Azért mert egy MO-RA? ÉS? Abban csak több víz van és ennyi. Én leteszteltem a DDC-t, még mielőtt behalt volna a fordulatszám szabályzóm. Levettem kb. 8 volt-ra a fesz.-ét tehát csökkentettem a szállítását és load-on semmi változást nem tapasztaltam kb 20 perc után sem. (kb 150 W-ot hűt a rendszerem) Ezek szerint a DDC gyári tetővel is bőven elegendő vizet szállít a rendszer "optimális" jó működéséhez. A két pumpával semmivel sem ér el nagyobb teljesítményt pláne ha az egyiknek még kisebb is a szállítása a másikénál.

A teljesítmény különbség miatt az egyik pumpa szinte semmit sem dolgozik, a másik pedig erőlködik. Én ennek nem látom értelmét!!!! :( De javítsatok ki ha tévedek!!!

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39963) djcsefa


djcsefa
tag

sg22 - Reibek - Cybertrone :' ---Lasali--'- írt egy véleményt 'Reibek' gépéről. A saját véleményét. Ti rögtön letámadtátok pedig a végére oda is írta h "[Na tényleg nem bántásból írtam ezeket]" ..[és késöbis elnézést is kért.] Ti ezt is figyelmen kívűl hagytátok!!! Milyen Topic ez?? Itt csak dícsérni lehet?? Ne mondhatja el a saját véleményét?? Akkor nem kell megosztani a fotókat.... ...és nem kell mindent az anyagiakra fogni!!! "

Szerinte elég trehányul van összerakva. Kaphatta volna azt a választ is h " Kösz a tanácsot , megpróbálok változtatni rajta" v " Nekem így tetszik" v " nem volt időm rá még de hamarosan megcsinálom azt is" v "ez csak ideiglenes " v ..stb De milyen válasz kapott?? : "ő dolga, mit szólsz bele!!!"

Nem tesz jót ennek a topicnak ez az állandó vagdalkozás( ez másoknak is szól). Ez arról kellene h szóljon h tapasztalatokat cserélünk, JÓ tanácsokat adunk a másiknak, VÉLEMÉNYT NYÍLVÁNÍTUNK !!!! A lényeg h ez egy KÖZÖSÉG és nem KÜZDŐTÉR!!!
A kritika lehet negatív v pozitív ... de mindenképp építő jellegű!!!

:K PEACE !!!! :K

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#39964) DigitXT válasza madaraszf (#39962) üzenetére


DigitXT
félisten

Egy rendszer ellenállása (amit a pumpának le kell küzdenie) nem a víz mennyiségétől, hanem blokkok számától, és azok tulajdonságaitól függ (meg persze a radik, a csatik, és maga a csövezés is a "szükséges rossz" kategóriában vannak). Ha valaki azt mondta, hogy azért kell több pumpa, mert "sok a víz", elég szerencsétlenül fogalmazott... Úgy van benne némi igazság, hogy azért sok a víz, mert nagy a rendszer (sok blokk, több radi, hosszú csövezés, sok csati, stb.), ezért nagy az ellenállása: jól jöhet több pumpa ereje. Amúgy a 150W-ot hűtő rendszered mit hűt? Egy darab procit? (Load 150W-nál más nem nagyon fér bele.) Ez tipikusan a legkisebb rendszert jelenti (egy db blokk, egy db radi, minimális csövezés, kevés csati, ráadásul gondolom HF mind), amihez beraktad az egyik legerősebb (!) pumpát, ami kapható: szerinted csodálkozni kéne, hogy leszabályozva is röhögve viszi a rendszered? Szerintem pont, hogy nem.:R Abból, hogy neked ehhez a rendszerhez nem kell több pumpa, mert az az egy is feleslegesen erős nem lehet semmilyen következtetést levonni nagyobb rendszerekre, hogy ott miért kellhet több. (Ha vki bedob mérési eredményeket, hogy letekert VS fullon járó DDC milyen dT-ket produkált nála, ami nem fog egyezni a tiéddel, mivel lesz különbség, akkor ugye nem fogod hülyének nézni? Nálam pl. min 5 fok különbség volt a proci maghőmérsékletében, csak nekem hangos volt a DDC fullon, ezért bevállaltam a magasabb hőmérsékletet, hiszen úgy is sokkal jobb volt, mint léggel, miközben jóval halkabb. Amúgy volt olyan is, hogy egy másik pumpa beiktatásával ugyanolyan zajszint mellett növeltem az áramlást: hozott pár fokot az is, szóval azt, hogy "minden körülmények között értelmetlen", én nem merném kijelenteni.:N)

[ Szerkesztve ]

(#39965) madaraszf válasza DigitXT (#39964) üzenetére


madaraszf
aktív tag

"A teljesítmény különbség miatt az egyik pumpa szinte semmit sem dolgozik, a másik pedig erőlködik. Én ennek nem látom értelmét!!!!" Az egyik 450l/h tud a másik 650-et. Akkor valamelyik a másik ellen dolgozik, vagy tévedek?

Én igazából erre gondoltam. Az, hogy nagyobb a rendszer=több a víz akartam kifejezni, de ennek semmi köze a pumpa által szállított víz mennyiségéhez! :N
Én sem azt mondtam, hogy minden körülmények között értelmetlen, de egy "gyenge pumpa mellé betenni egy erőset, na az szerintem "minden körülmények között értelmetlen"! :K

A DDC az egyik legerősebb a maga össz-vissz 450l/h szállításával? :Y Hmmm nem ezt olvastam idáig, inkább az jött le, hogy "elég az is". :F

Összeraktad már az árfolyásmérődet? Meg tudtad nézni mennyit szállít a pumpád?

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39966) Reibek válasza djcsefa (#39963) üzenetére


Reibek
senior tag

Igazad van abban hogy elharapodzott a dolog.
nem arrol volt szo hogy szapulta mert valoban igy hogy kihuzott allapotba kellett fotozni kicsit ganyul nezett ki le is irtam hogy ha visszamegy a helyere eltunik a sok kabel... az hogy miert kellett nekem MO-RA azt nem ertette pedig leirtam gtx 480 amit varok garibol alaplapomra jelenleg nem kapni kittet igy csak a procin van jelenleg viz. Felkesz rendszert a ''szepsege'' miatt fanyalogni ezt se ertettuk.
2 pumpanak pedig azert van letjogosultsaga szerintem mert kb az osszes cso van vagy 3-3,5m plussz ha hozza jonnek meg a maradek blokkok oda kell.
Termeszetesen megteveszto jelenlegi allapotaba foloslegesnek tunik de ha figyelmes lett volna ra jon hogy elore be lettek kotve a dolgok. a masik ha barki egyszem procit akar MO-RAval huteni akkor is mi van? az a lenyeg hogy a tulajnak megfeleljen.
reszemrol nem volt vita csak ertelmetlen dolgokon akadt fenn betudom annyinak este volt lehet faradt nem vette eszre. Ha serto voltam elnezest nem allt szandekomban megbantani.
Reszemrol le is zartam a dolgot.

(#39967) DigitXT válasza madaraszf (#39965) üzenetére


DigitXT
félisten

Tévedsz. Röviden. Most mobilról nem pötyögök többet, épp kajálok.:DDD

(#39968) sg22 válasza madaraszf (#39962) üzenetére


sg22
senior tag

gondolkodom milyen blokkot tegyek a procira még. meg várok hátha kikerül valami jóféle blokk apróra :))

what should I do about this?!

(#39969) TESCO-Zsömle válasza madaraszf (#39965) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha jól emlékszem te vetetted múltkor fel a "ha túl gyorsan folyik a víz nincs ideje lehülni" témát is.

Ilyen szaktudással a helyedben kerülném a szakmai jellegű megnyilvánulásokat és nem kezdeményeznék vitákat sem.

Ha tanulni szeretnél, keress egy könyvet, vagy kérdezz, de állíts valótlan dolgokat annak reményében, hogy a hozzáértők majd kijavítanak.

Ne vedd sértésnek, tudom hogy megy ez, én is voltam ilyen. Csak ellenszenvet lehet ezzel a módszerrel kiváltani.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39970) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#39969) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Sejtettem, hogy kicsúszok az időből...

sz: És a magyarázat.

Ez egy összetett rendszer. A szivattyú teljesítménye állandó, a vízhozam és a kifejtett nyomás viszont fordítottan arányos. A DDC plus gyári tetővel 4,5m-t tud emelni vagy 600l/h-t mozgatni. Amikor 4,5m-t emel, akkor a vízhozam 0, és csak 0 ellenállás mellett képes 600l/h-t megmozgatni. Ahogy nő a rendszer ellenállása, úgy csökken a vízhozam.

Két féle ellenállás van egy rendszeren belül, és mindkettő függ a sebességtől, amit az aktuális keresztmetszet és a vízhozam határoz meg. Az egyik ellenállás az un. alaki ellenállás. Ez a víz tehetetlenségéből ered és az irányváltások okozzák. A másik a súrlódási ellenállás.

A HF csövezés lényege a súrlódási ellenállás csökkentése. Nagyobb keresztmetszet=kisebb sebesség.
A nagy ívű 'kanyarok' pedig az alaki ellenállást hivatottak csökkenteni.

Az sem mindegy, milyen blokk(ok)/radi(k) van(nak) a rendszerben. Egy modern, turbulens blokknak nagy áramlási sebesség kell, amit keresztmetszet szűkítéssel ér el. Ez igen komoly ellenállást jelent. A modern radiátorok viszont párhuzamosak, hogy ezzel is csökkentsék az ellenállást.
A régi MO-RA radik rákfenéje volt, hogy lineárisak voltak, vagyis egyetlen hosszú cső tekergett a lamellák közt, irdatlan ellenállást generálva. Amennyire tudom a MO-RA3 már (legalább részben) párhuzamosítva van, de sajnos még mindig csövekkel van megoldva. A lapos-kamrás megoldás sokkal jobb hatásfokkal dolgozik.

A szivattyúk fürtözéséről:

Szivattyúk soros kapcsolását akkor alkalmazzuk, ha nagy ellenállást kell lebírnunk. Ekkor ugyanis a két szivattyú emelőmagassága összeadódik.
Szivattyúk párhuzamos kapcsolását akkor alkalmazzuk, ha nagy mennyiségű vizet kell megmozgatnunk adott idő alatt. Párhuzamos kapcsoláskor a szivattyúk vízhozama összeadódik.

Egyelőre ennyi. Ha további kérdés van, írj bátran.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39971) DigitXT válasza madaraszf (#39965) üzenetére


DigitXT
félisten

Na, végre gépnél.;)

Az, hogy a gyártó 450 l/h, meg 600 l/h értékekkel dobálózik, nem
azt jelenti, hogy a pumpák egy normál vízhűtéses rendszerben el
is érik ezt, sőt. Ez az elméleti max.szállításuk, nulla terhelésnél.

Vegyük pl. a D5-öt az elméleti max. 1800?l/h-jával: akkor ez most
3x erősebb pumpa a 18W-os DDC-nél? Korántsem. Egészen más
a karakterisztikájuk: üresen több vizet tol! De ahogy nő a terhelés
a DDC jobban tartja magát. Ebből is látszik, hogy semmi értelme
pumpákat összehasonlítani egy olyan elméleti szám alapján, ami
a gyakorlatban (használva is a pumpát), sehol nem jelenik meg.:N

Pl. olvasd el ezt a cikket. Én már korábban javasoltam, hogy inkább
olvass a témában, mint hogy feltételezésekkel szórakoztass minket,
ill. hogy arra kérj, hogy mi támasszuk alá mérési eredményekkel a te
(téves) elméleti fejtegetéseidet. A mostani agymenés, hogy a pumpák
egymás ellen dolgoznak. Ja: ha fordítva kötöd be őket, akkor igen.:U
De ha jó irányban állnak, akkor mindenképpen egymást segítik. Egy
pumpa, ami maga is tolja a vizet, nem ad semmi plusz ellenállást a
rendszerbe (ha áll, akkor igen), épp ellenkezőleg: csökkenti azt. Egy
gyenge pumpa is segíthet egy erőset, az is számíthat a térfogatáram
szempontjából.:K Az, hogy rontson a helyzeten, számomra nehezen
elképzelhető. Max. annyiban, hogy a pumpa is hőforrás, azt is le kell
hűteni. Tehát előfordulhat, hogy a további térfogatáram növelésre már
nem javul sokat a CPU blokkod dT-je (korábban linkeltem képet, hogy
kb. hogyan kell ezt elképzelni), ellenben a plusz pumpa hője az egész
rendszert terheli: azt is le kell hűteni a radinak - lehet, hogy melegebb
lesz a végeredmény, mint egy pumpával, valamivel lassabb vízzel.:R

Ui: nem tudom, mennyit szállít a rendszeremben most a D5 3-4-esen,
de tuti, hogy nem valami sokat. Jelenleg nincs áramlásmérőm, és egy
darabig nem is lesz, de azért az durva, amikor összeraksz egy olyan
kört, hogy DDC->áramlásmérő, s bezárva. Az az áramlásmérő, ami a
teljes rendszeben csak lustán forgott, úgy pörög, mint a motolla. Nos
azt a lusta forgást tudja a D5-tel, szóval 120 l/h-nál nem nagyon több,
amit (hangsúlyozom) az én rendszerem tud(ott). De ez még a 2 tripla
radival volt: a Mo-Ra 3 arról is híres, hogy baromi kicsi ellenállása van,
tehát valszeg azóta javultak az eredmények. De amúgy ki nem sz*rja
le, ha a hőfokok számára megfelelnek, nem igaz? Pl. nakos is írta,
hogy hűdebrutál pumpát vett, 800 l/h lesz az áramlás, mondtam neki,
hogy azért várja ki a végét, mert terhelésre lesz az 120 l/h is: valóban.
Neki van profi áramlásmérője, meg minden: azt írta, hogy 80-130 l/h-t
mér... Viszont a rendszerében a hőfokok több, mint rendben vannak,
tehát nem hiszem, hogy izmozni fog, hogy több pumpát tegyen be...
(Anyagilag megtehetné, nyerhetne pár fokot, de ha nem kell: minek?)

Szerk: amíg ezt írtam, befutott TESCO-Zsömle HSZ-e. Mindjárt átolvasom,
remélem nem mondtunk egymásnak ellent, mert az nekem lenne ciki.:R
Szerk2: nem mondtunk ellent egymásnak, sőt...:D Ezek szerint azért nem
jó a sok derékszögű csati (pl. nálam), mert az alaki ellenállás lesz nagyobb
a rendszeremben. Erre nem is gondoltam, részemről köszönöm az infót!:K

[ Szerkesztve ]

(#39972) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#39971) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ekkora regényt mobilról... :DDD Respect. :R

Annyit tennék hozzá, hogy a szivattyúk zömét nem az áthaladó víz hűti. A DDC-nek is csak a motorját, de azt is csak erős jóindulattal, mivel az acél félgömb és a vasmag közt műanyag réteg van, ami szigetel.
Ráadásul a hő túlnyomó többségét az elektronika adja le. Maga az elektromágnes (tekercs) nagyon jó hatásfokkal alakítja a bevitt energiát mágnesen térré.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39973) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#39972) üzenetére


DigitXT
félisten

Ekkora regényt mobilról...
Isten őrizz: azzal kezdtem, hogy végre gépnél.:DDD

Ja-ja, beszéltünk erről a hogyan hűtsünk DDC-t
dologról. Szerinted az elektronika meddig bírja?
Jelentős az élettartam csökkenés, ha csak úgy
be van dobva a rendszerbe, aztán hadd szóljon,
vagy ha mondjuk "hangszigetelő dobozban" van,
és még annyit sem tud hűlni, mint szabadon?:B

Szerinted "aktívan" kellene hűteni / tovább bírná?
(Egyáltalán statisztikailag hány DDC hal meg az
elektronika túlmelegedése miatt? Esetleg ha vmi
jó kis blokkot lehetne "ráapplikálni" az aljára?:D)

[ Szerkesztve ]

(#39974) madaraszf


madaraszf
aktív tag

De zárt rendszerről beszélünk, ahol az általatok két pumpával "meggyorsított" víz vissza is kerül a "gyengébb" pumpába felgyorsítva! Mint ahogy mondtátok minden alkatrésznek van ellenállása vagy nem?!!!! És ha az "erősebb" pumpa elé van kötve a gyengébb?

Ha az erősebb pumpa tegyük fel ugyanabba a rendszerbe szállít 120 litert, elé kötsz egy gyengébb pumpát ami ugyanabban a rendszerben tud 80 litert akkor mennyit fog tudni szállítani az a két pumpa együtt ugyanabban a rendszerben?

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39975) TESCO-Zsömle válasza DigitXT (#39973) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jah, tényleg. Halvány volt, nem vettem észre. :B

Konkrét számokat nem tudnék mondani, de a javítónyákos fórumokat böngészve elég sokan jelentkeztek, hogy "nekem is van egy (két, három, négy!!)" leégett DDC-m, és kétlem, hogy mindenkinél a befolyó víz okozott zárlatot...

madaraszf: De. És amit írtál az valóban problémát is jelentene, ha a teljes rendszer ellenállása kisebb lenne, mint a két szivattyú maximális emelőmagassága közti különbség.

Ha az erősebb pumpa tegyük fel ugyanabba a rendszerbe szállít 120 litert, elé kötsz egy gyengébb pumpát ami ugyanabban a rendszerben tud 80 litert akkor mennyit fog tudni szállítani az a két pumpa együtt ugyanabban a rendszerben?

Elégtelen információ.

120 litert mekkora nyomásveszteséggel? 80 liter mekkora nyomásveszteséggel? A két szivattyú maximális nyomása? A két szivattyú maximális vízhozama? Szivattyúk karakterisztikája? A rendszer ellenállásának karakterisztikája?

Két vízhozamból nem lehet kiszámolni semmit.

Itt egy kis szemléltetés:

A piros és kék folyamatos vonal egy-egy szivattyú karakterisztika. Erről leolvasható, hogy az adott szivattyú mekkora vízhozamot produkál adott nyomásveszteség mellett. A két szaggatott vonal a teljesítmény-görbe. Leolvasható róla, hogy adott pontban hány W-ot fogyaszt a szivattyú.
A két fekete görbe az ellenállás-karakterisztika. Ahogy nő a vízhozam, úgy nő az ellenállás is.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39976) DigitXT válasza madaraszf (#39974) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem gyorsul/lassul a víz.:W A folyadékok nem összenyomhatók
(legalábbis nem nagyon), szóval az egész rendszerben egyenletes
a térfogatáram. Ha az egyik puma tud 120 l/h-t adott rendszerben,
a másik meg 80l/h-t ugyanitt, akkor a kettő együtt több, mint 120
l/h-ra képes. Hogy mennyire, azt nem én fogom kiszámolni neked:
nem ez a szakterületem ugyanis. (Első körben én azt gondolnám,
hogy nagyjából összeadódik a térfogatáram, illetve az biztos, hogy
a 2 összegénél nem lesz több az áramlás: 120-200 között lesz...)

Szerk: TESCO megint írt közben, hehe, ez van:
Két vízhozamból nem lehet kiszámolni semmit.
Na, mondtam, hogy nem az én szakterületem...

[ Szerkesztve ]

(#39977) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#39975) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

sz2: Ha kíváncsi vagy a két szivattyú együttes teljesítményére, akkor a két karakterisztikát kell összeadnod és az így keletkezett harmadik görbéről leolvasnod az értékeket.

sz3: Csinálok én mindjárt egy példát...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39978) AssAssynn válasza Reibek (#39926) üzenetére


AssAssynn
őstag

Üdv!

Gratulálok a rendszeredhez, nekem tetszik, s ami fontos, hogy a teljesítménye is odacsap! (:
Amúgy a pumpához kapcsolódva annyit, hogy nekem a radiátorom egy méterrel mélyebben van, mint a gépem, s kb. 2-2m-es kábelek vezetnek oda-vissza tőle. Még is elég hozzá az 1db DDC pumpa, de legalábbis maradjunk annyiban, hogy a régi barkács tartályomban csobogott a víz, meg elég szépen feltört, ahogy beáramlott oda. Szóval szerintem nálad is elvinné a rendszert magában a DDC, de ennek ellenére, egy plusz pumpa javít(hat) a hatásfokon. Ugye nagyobb áramlat, jobb hatásfok , vagy hogy is kell mondani. (:

sg22: Hadd legyek most én 14adam védőügyvédje. Azért írta ezt, mert ahogyan te is láthatod Reibek fórumtárs már egy ideje nem írt ebben a témában, tehát egy jó ideje nem is volt róla szó. Az lehet, hogy most megemlítette, de egyrészt, nem feltétlenül halálos bűn az, ha nincs mindenki tisztában a másik rendszerével, kettő, a mondandója lényegé, amivel egyébként teljes mértékben egyetértek az az volt, hogy a mások tévedéseit, hibáit, vagy hasonlókat kedvesen is meg lehet említeni, s nem kell mindjárt támadni a másikat. (;

djcsefa: +1 (:

madaraszf: A pumpa ereje nem egyenesen arányos azzal, hogy hány liter vizet szállít óránként. A sima DDC vízszállító magassága 3,2 m, szerintem inkább ez az az érték ami az erejét fejezi ki a többihez képest, vannak olyanok amik 600 l/ó és 2 m értékkel bírnak, ezektől szerintem erősebbek a DDC-k.
Szerintem ezt úgy lehet valahogy elképzelni, mint az autóban a sebességeket. Egyes fokozatban nem mész annyival, még is elég erős ahhoz, hogy elindítsa az autót, hatosban meg sohasem indítod el, mégis elég nagy sebességet tudsz vele elérni (később). Tényleg lehet, hogy hülye a példám, de valahogy így képzelem ezt el.
Közben olvasom tovább a dolgokat, s TESCO-Zsömle és DigitXT szépen leírta a dolgokat. Na mindegy, most már nem törlöm vissza... Inkább csak OFF-ba teszem, s megjegyzem, hogy inkább rájuk hallgass.

Szerkesztés után: Kicsit pörög a téma. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39979) Reibek válasza AssAssynn (#39978) üzenetére


Reibek
senior tag

Jelenlegi allapotaba lehet hogy felesleges de ha megjon a 480-as meg vegre kaphato lesz ud7 kit akkor plusz 2 blokk utana meg 1 480-as blokk akkor az mar 3 blokk pluszba. en bekotottem elore ne keljen akkor ezzel is kinlodni. ha a thermochil ta120.3-as radim nem viszik el semmi fele keppen akkor meg jol jon a 2. pumpa a 2. korhoz mivel akkor a 2 480-as kulon lesz.

(#39980) ---Lasali--- válasza DigitXT (#39973) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Szerintem DDC sütésben én járok az élen, a saját gyártmányú parafa dobozommal, amit kibéleltem vattával, plusz ugye passzív a rendszer, komoly terhelésnél meleg időben szerintem túlságosan meleg szokott lenni a víz.
Valakinek leég, az én leszek..

Reibek
Mondtad hogy sokat kell emelnie a szivattyúknak.
Nem tudom hogy a felső szivattyúdnak az-e az állandó helye, de mondjuk ha azt le tennéd a hőleadó tetejének a magassága alá, meg az áramlásmérőt is lejjebb szerelnéd akkor kevesebbet kéne emelgetni a vizet.

[ Szerkesztve ]

(#39981) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#39977) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Elkészültem a diagrammal:

Nagyítás

A fekete vonal az Enzotech Sapphire blokk ellenállási görbéje. Ez a piacon kapható egyik legkisebb ellenállású blokk. Szerkezetileg átmenetet képez a tüskés és a turbulens blokkok közt, ezért alacsony vízszállítás mellett is nagyon jó teljesítményre képes.

A rózsaszín vonal egy XSPC tetővel szerelt Laing DDC-1plus T görbéje.
A zöld vonal egy XSPC tetővel és DIYINHK nyákkal szerelt Laing DDC-1plus T görbéje.
A piros vonal az előző két szivattyú párhuzamos kötésének számított görbéje.
A kék vonal az előző két szivattyú soros kötésének görbéje.

Jól láthatóak az előnyök és a hátrányok is. Párhuzamos kötésnél, mikor az ellenállás meghaladja a gyengébbik szivattyú teljesítményét, az erősebbik szivattyú visszafele kezdi el a gyengébbikben nyomni a vizet. Ezt egy visszacsapószeleppel szokás kiküszöbölni.
Szintén látható a soros kötés rákfenéje. Alacsony ellenállásnál a két szivattyú együttes vízszállítása kisebb, mint az erősebbik szivattyúé egymagában.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39982) oriic válasza csib41 (#39959) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na ha korábban jöttél volna, láttad volna hogy van/volt egy eladó proci blokkom szinte fillérekért. :D (szerencsére már van rá jelentkező)

Live-Die-Respawn

(#39983) ZetorGumi válasza oriic (#39982) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Naa. Viszik a cuccost? :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#39984) oriic válasza ZetorGumi (#39983) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Csak a blokkot...Egyelőre. :( Pedig szerintem, áron alul adom őket...

Live-Die-Respawn

(#39985) sg22 válasza oriic (#39984) üzenetére


sg22
senior tag

hát annyira azért nem. pl 9 rongyos tartályt adsz 6 rongyér, ez reális ár, nem áron aluli, kb 4 rongy lenne áron aluli

what should I do about this?!

(#39986) Reibek válasza ---Lasali--- (#39980) üzenetére


Reibek
senior tag

Ez most csak ilyen ideiglenes megoldas majd ha minden cucc meglesz akkor elrendezgetem rendesen.

(#39987) oriic válasza sg22 (#39985) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mondasz valamit... Így már talán jó lesz...

Live-Die-Respawn

(#39988) Razermazer válasza TESCO-Zsömle (#39970) üzenetére


Razermazer
őstag

No ezt se tudtam hogy a mo-ra-nak ilyen nagy az ellenállása mo-ra 1 mo-ra 2 akkor tulajdonképpen nem is vágyom rá(mondjuk a heatkiller vga blokkok is elég szűk keresztmetszetűek, az ek-hoz képest nagyon.). Jól tettem hogy megrendeltem a phobya g-charger dual 60mm-estkiegészítőnek a quad mellé jó lesz, ő lesz az első hőleadó, utánna tartály utánna quad, quadból vissza a rendszerbe az átdolgozott víz :D . Vajon a phobya 1080 Nova ilyen szempontból jobb lehet a mo-ra-nál, mivel 3-darab tripla van egyberakva ha jól gondolom, és lapos-kamrásak ?

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#39989) fsb1000 válasza TESCO-Zsömle (#39981) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Grat! Szép munka.

Felvetődik a kérdés, hogy mennyire érdemes dual szivattyús rendszert építeni.
(én inkább egy nagyobb, de nem hangosabb szívattyúra szavaznék)

Vagy akár 2 fügetlen rendszert építeni, ahol a hűtendő alkatrészeknek megfelelően lehet optimálisan méretezni a szivattyút és a hőleadó alkatrészeket.
Azaz a CPU és VGA külön hűtést kap.

(#39990) TESCO-Zsömle válasza fsb1000 (#39989) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Köszönöm. :R

Én egyértelműen kétkörös rendszert csinálnék, ráadásul a VGA-körben a vízhőfokot 55°C-ra állítanám be.

Razermazer: Igen, áramlás szempontjából a Nova jobb, mint bármelyik MO-RA.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39991) ZetorGumi válasza fsb1000 (#39989) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Inkább egyszivattyús rendszer. :)
Meg a két külön ág szvsz nem éri meg a pluszköltséget.

A kétkörös rendszer az nem az, amikor 2 radi, 2 szivattyú, stb? :B

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#39992) DigitXT válasza TESCO-Zsömle (#39990) üzenetére


DigitXT
félisten

Jaja, ha lehet hinni pl. ennek a tesztnek*, akkor valóban a Phobya
radija viszi el a prímet. Áramlás szempontjából... Viszont a Mo-Ra
dT-ben jobb vmivel, főleg alacsony légszállításnál. Összességében
ez alapján a teszt alapján én nem igazán tudnék dönteni a két radi
közt, mivel a mért különbségek (szerintem!) eléggé marginálisak...

*: az azért vicces, hogy ha több ventit (!) rakott a Mo-Ra 3-ra, akkor
kisebb áramlást mért...:DDD Tipikusan a mérési hiba kategóriája, amit
azért illett volna figyelembe venni, meg valahogy kiátlagolni, hogy ne
legyen már ennyire hamiskás a végső grafikon. Tegyük hozzá, hogy
a legrosszabb (167 l/h) és a legjobb (177 l/h) is nagyon közel van...
(Ja, és ezeket az eredményeket két sorba kötött DDC-vel érte el.:B)

(#39993) fsb1000 válasza ZetorGumi (#39991) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem teljesen egyértelműek a fogalmak.

Pl. a kétkörös rendszert én arra használnám, amikor az 1.-es kör hűti a hőleadó alkatrészeket, a második kör pedig az 1-es vizét egy hőcserélőn keresztűl.
Ilyen lehet egy peltieres megoldás.

Az elöző hsz-ben két egymástól független rendszerre gondoltam.
Nem biztos hogy drágább, mint 1 nagyot építeni túlméretezett radikkal.

(#39994) TESCO-Zsömle válasza fsb1000 (#39993) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem teljesen egyértelmű.

Két különálló, egymással keveredni képtelen vízkör.

Hogy van-e a két kör közt valamilyen úton hőközlés, az irreveláns*.

sz
* - A fogalom és annak értelme szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39995) ZetorGumi válasza TESCO-Zsömle (#39994) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Kezdem érteni, hogy mire gondoltál vele. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#39996) TESCO-Zsömle válasza ZetorGumi (#39995) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Igazság szerint a többkörös rendszer igazi értelme, hogy a hőlépcsőket kiegyensúlyozottabban lehet beállítani.

Alapvetően persze a vízre is igaz, hogy minél hűvösebb, annál jobb, de -szerintem- akkor jár legjobban az ember, ha az egész rendszer kiegyensúlyozott.

Videókártyáknak például nem létszükséglet a 40°C-os víz, nyugodtan lehet 55°C-os is. Ha azt vesszük, hogy a FC blokk 35°C-os vízzel képes a GPU-t 60°C alatt tartani akkor kiszámolható, hogy az 55°C-os víz mellett se lesz melegebb, mint 80°C. A legtöbb gyári hűtés is nagyjából itt, vagy még kicsit feljebb tartja a hőfokot, mert a magasabb hő könnyebb hőleadást és csendesebb működést jelent.
De mit is nyerünk az 55°C-os vízhővel? Hát pontosan ezt. Könnyebb, csendesebb hőleadást a radiátorban. Ezt a pluszt felhasználhatjuk a radiátoron átáramoltatott levegő mennyiségének csökkentésére (csendesítés), vagy a hőcserélő méretének csökkentésére (helyspórolás).

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39997) ZetorGumi válasza TESCO-Zsömle (#39996) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Értem. Köszönöm a kimerítő leírást. :)
Akkor ha jól értelmeztem, nem muszáj a lehető legalacsonyabban tartani a hőmérsékleteket, elég ilyen 50-60°C körül tartani.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#39998) AssAssynn válasza Reibek (#39979) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nos, állítólag a DDC-k még egy teljesen komplett rendszerhez is elegek, de természetesen nem gond ha bent van egy másik, sőt kifejezetten hasznos lehet. Nem lebeszélni akartalak. (:

TESCO-Zsömle: Bocsáss meg kérlek a balek kérdésért, de jelen esetben, vagyis a példádban is, a gyakorlatba átültetve, hogy kell érteni ezt, hogy a pumpák párhuzamos, illetve soros kötése? A párhuzamos az az amiben van egy T elosztó a soros az az amiben a két pumpa "egymás után" van kötve?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39999) DigitXT válasza AssAssynn (#39998) üzenetére


DigitXT
félisten

DDC és DDC közt is van különbség, rögtön pl. ott van a 10W vs. 18W. Utóbbi
jóval nagyobb fordulatszámmal, szállítási teljesítménnyel, emelőmagassággal,
előbbi meg elvileg a halkabb működéssel rendelkezik... De alapvetően elégnek
kellene lennie bármelyiknek. (2 pumpa viszont redundáns, ha egyik kihalna.;])

(#40000) AssAssynn válasza DigitXT (#39999) üzenetére


AssAssynn
őstag

Igen, igen, ezt már tudom. (: Azt hiszem pont TESCO-Zsömle volt az aki múltkor bemásolta mind a 12, vagy hány fajtáját. ;D
Amúgy igen, a két pumpa tényleg jó arra, hogy ha az egyik meghal, akkor ott a másik, viszont ezért van sokaknak áramlásmérője, meg ugye sok DDC-n van visszajelző, azt is belehet állítani, hogy csipogjon. Szóval csak ezért felesleges szerintem. (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.