Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39501) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hülye kérdés.

Ha a mostani 10/8-as csövemet cserélem nagyobb belső átmérős csőre, akkor akár több fokkal is csökkenhet a rendszerem hőmérséklete? Vagy annyira nem nagy a különbség?

Live-Die-Respawn

(#39502) sinya85 válasza AssAssynn (#39500) üzenetére


sinya85
senior tag

a radi az slim légtelenitve szerintem jol van bár nem látok bele a ventik ilyenek 12volton járatva

ஜ۩۞۩ஜ

(#39503) madaraszf válasza sinya85 (#39499) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Rámegy az is, de a 16/10 sokkal vastagabb falú és jobban bírja a strapát! Én azt ajánlom inkább, mert ez a tapasztalatom (megnéztem pár típust és az volt a legmeggyőzőbb)!

orichalcos: ha HF-es csatikkal használod akkor 10-es belsőn fog menni a csőben ill. az alkatrészekben is a víz. :K ezáltal 20%-al növeled a rendszerben lévő folyadék áramlására szolgáló utat.

A ventik jók, de a dupla slim radi :F Add le és nézz egy extremet vagy ha teheted tripla extremet. Én a Ph-n találtam tripla extremet nagyon jó áron.

Az egyik kolléga mondta nekem, hogy az extreme mellé tett egy slim radit és úgy nézett ki hozzá viszonyítva, mint "egy tábla tibi csoki"

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39504) AssAssynn válasza sinya85 (#39502) üzenetére


AssAssynn
őstag

Először is mindent átmozgatnék, hogy biztos nem lapul-e valahol egy pár bubi.
Utána meg előbb vennék nagyobb radiátort, mint, hogy a csöveket babráljam. Az is biztos számítana valamit, de nem hinném, hogy -10 fokot elérnél vele.
A ventilátorokkal szerintem nincs baj, a lényeg, hogy tényleg átmozgassák a levegőt.
Azért mielőtt bármit megrendelnél, várj egy picit, hátha még ír valaki, akinek van valami jó ötlete.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39505) madaraszf válasza AssAssynn (#39504) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Igaza van a kollégának, a radicsere nagyobbat üt, de ha biztosra mész akkor már ne azon pár db. csatin múljon.... :U és valószínűleg a pumpa is fellélegezne kicsit :B

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39506) AssAssynn válasza madaraszf (#39505) üzenetére


AssAssynn
őstag

Mindent egybevetve, még így is sokallom az eredményeket. Az a CPU, ha jól látom 65W-os. Azért lássuk be, hogy nem egy kazán.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39507) sinya85 válasza AssAssynn (#39506) üzenetére


sinya85
senior tag

na ez az 65watt és nem fér nagyobb radi a cm690 II be
a paszta nevenincs az számít?

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#39508) madaraszf válasza sinya85 (#39507) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Számít, de talán 1-3 fokot!

Tuning-al mennyit ehet a kicsike? :F

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39509) sinya85 válasza madaraszf (#39508) üzenetére


sinya85
senior tag

4500on hajtva a hwmonitor 130 wattot ir és 65fokos a proci terhelve terhelés nélkül ugyanugy 40 a víz is változatlanul 30-31 fokos

ஜ۩۞۩ஜ

(#39510) madaraszf válasza sinya85 (#39507) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Találtam neked mazsolázni valót: ;) [link]

A legalsó képen azért van egy fajta radiátor!!! :Y

130W :Y :Y :Y hát itt van a kutya elföldelve! Radi és csaticsere amit én ajánlok!!!

Ezek az eredmények a meglévő rendszerednél teljesen normálisak!

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39511) sinya85 válasza madaraszf (#39510) üzenetére


sinya85
senior tag

na jo de ami fokokat eddig vitattunk az alaporajelen volt

ஜ۩۞۩ஜ

(#39512) madaraszf válasza sinya85 (#39511) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Picit sem piszkáltál bele? :DDD

Ha tuti, hogy nincs levegő a rendszerben..... Radicsere! Legalább...

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39513) AssAssynn válasza sinya85 (#39507) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ha a dual slim belefért, akkor a dual extreme nem férne bele?
A paszta az nem sokat számít, 1-2 fok, nem az lesz a ludas.
4,5ghz-n járatva, idle 40 fokos a CPU, a víz meg 31 fokos? Akkor még sem biztos, hogy a radiátor kevés... 31 fokos vízhő nem gáz szerintem. Biztos, hogy jól felfeküdt a blokk?
Nekem a régi lapomnál olyan volt, hogy a blokk hozzáért a körülötte lévő kondikhoz, s ezért nem lehetett jól ráhúzni. Szóval kérdem, hogy nálad, csak a blokkon fekszik fel, s jól rászorítottad?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39514) jones965 válasza madaraszf (#39503) üzenetére


jones965
Modder

"-orichalcos: ha HF-es csatikkal használod akkor 10-es belsőn fog menni a csőben ill. az alkatrészekben is a víz. ezáltal 20%-al növeled a rendszerben lévő folyadék áramlására szolgáló utat."

Ezt hogy sikerült kiszámolnod? Csak nem a 8-as és a 10-es cső átmérőjének a különbségét vetted 20%-nak? Amennyiben igen, akkor az inkább 50%, de a térfogatáram az nem fog számottevően változni, mivel a rendszer ellenállása minimálisan csökkent ( ez az érték közel van a zero-hoz).
Olyan kicsi hőlépcsőröl van szó egy számítógép vízzel való hűtésénél, hogy a 8-as csőről való váltás 10-esre semminemű változást nem fog eredményezni. Legfőképpen, hogy a rendszer tényleges ellenállását képző blokkok változatlanok maradnak.
Nem olyan bonyolult ez, csak az alapfogalmakkal kell tisztában lenni. ( hőáram, térfogatáram, stb)

(#39515) DigitXT válasza sinya85 (#39509) üzenetére


DigitXT
félisten

Szénné húzott procinál 10 fok dT idle-ben nem az ördögtől való. Komolyabb radival amennyit nyersz a vízhőmérsékleten, annyival jobb lesz a maghőmérsékleted (ceteris paribus). Viszont azt, hogy idle és load is ugyanannyi a vizhőmérséklet, kötve hiszem.:D A D5 teljesen fasza, nem tudom, hogy aki erősebb pumpát ajánlgat, mire gondolt... A csövezéssel meg csak akkor lehet sokat nyerni, ha amiatt "lassú a víz", de egy D5-tel ezt is kétlem. Btw. a cső keresztmetszete nem lineáris függvénye az átmérőjének, szóval a "20%-ozás" fals, komolyabban számíthat (+50% fölött), csak kérdés, hogy a végeredménybe mennyit hoz ez. Amúgy arra még nem gondoltál, hogy a procid szenzora is lehet hibás? Eleve a Tjmax környékén mérnek ezek pontosan, szóval idle hőmérsékleteknél ráhagyatkozni csak módjával.:R

(#39516) sinya85 válasza AssAssynn (#39513) üzenetére


sinya85
senior tag

tuti felfekszik mert akkora a blokk mint a proci

alap orajelen idle 40-41 viz 29-30 load 45fok
4500-on idle 40-41 a víz30-31 load 65 fok

DigitXT: volt egy másik e8500am az is ugyan ezt csinálta hőfokokban

az idegesit ennek a pénznek a feléből vehettem volna egy léghűtést ami jobbat produkál

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#39517) oriic válasza jones965 (#39514) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akkor marad a mostani rendszer. :)

Live-Die-Respawn

(#39518) AssAssynn válasza sinya85 (#39516) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nem jut más az eszembe... ):
Ha léghűtéssel sikerült ezt elérned, akkor vízzel mindenképpen jobbnak kellene lennie. Mondanék egy radiátor bővítést, cserét, de látva ezt a vízhőfokot nem tudom. Ugye, ha kevés lenne a radiátor, az azt jelentené, hogy nem tudja leadni a hőt, viszont, akkor felmelegedne a víz is, itt viszont egy kb. átlagos vízhőmérsékletet látok (31 fok). Ez még "hideg" víznek számít, hűtenie kellene rendesen azt a CPU-t.
Rákérdeznék még a hűtővizedre, de kötve hinném, hogy valami nagyon rossz hővezetési képességekkel megáldott löttyöt szereztél volna...

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39519) madaraszf válasza jones965 (#39514) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Valószínűleg a semmiért is gyártják a HF-es cuccokat. Ezek szerint.......

Egy nagyobb b. átmérőjű csőben keringetni a folyadékot ugyanazon a nyomáson kisebb ellenállással jár nem? Azért a blokkok és radik áteresztő képessége SZERINTEM, nem állítom gondolom, hogy nem lehet kisebb, mint egy HF csatin pumpával áttolni a vizet? Ha igen akkor tényleg értelmetlen a HF csati és a 10-es átmérőjű cső!

Te egyébként milyet használsz?

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39520) Cybertrone válasza madaraszf (#39519) üzenetére


Cybertrone
veterán

Azoknak kisebb a folytása a rendszerre... kb ennyi :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#39521) madaraszf válasza jones965 (#39514) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Köszönöm, hogy kijavítottál :R ! "akkor az inkább 50%" Nekem a 8-as b. átmérőjű cső hallatán eszembe jutott, hogy lehet annak a csatinak amire ráhúzza akár 6-os b. átmérője is :F

"Az időegység alatt átáramlott anyag térfogata egyenlő a csőkeresztmetszet és az anyag sebességének szorzatával" Erről volt szó ugye?

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39522) madaraszf válasza jones965 (#39514) üzenetére


madaraszf
aktív tag

A hőáram definíciója érdekelne, :R mivel csak kő kemény "szakmai" leírást találtam róla ami nekem héber :F !

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39523) DigitXT válasza madaraszf (#39521) üzenetére


DigitXT
félisten

Neked olyan érdekes dolgok szoktak az eszedbe jutni.:DD
8-as csőhöz 8-as csati való, nem 6-os: ha egyenes csati,
akkor nem is szűkül le. (Bár derékszögűnél nem triviális.)

Viszont ahogy jones965 írta, a blokkok ellenállása sokkal
jobban számít, így oltári nagy különbségek nem várhatók.

Teljesen korrekt rendszert lehet építeni 8-as csövekkel is:
amikor lecseréltem mindent HF-re, nem sokat változott.:N
(De azért ha valaki épp új rendszert épít, ajánlom a HF-et,
mert ahogy a seregben mondják: "ártani nem használ".:DDD)

Amúgy jones965 tapasztalataira mindig érdemes figyelned,
mert nem egy (és nem kettő) vizes gépet rakott már össze.

(#39524) madaraszf válasza DigitXT (#39523) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Én nem kérdőjeleztem meg soha amit mondott!!! Tiszteletben tartom a tudását :R ami látszik, hogy van is! :K (tudatlanok vagyunk hozzá képest, de ezért vagyunk itt, legalább is én igen :K ) Én nem tudom megmérni a blokkom ellenállását ezért is kérdeztem rá a dologra! Ki tudja, lehet hogy nem is olyan nagy az! :U Viszont én úgy láttam, hogy az én HF-es csatijaimhoz ajánlották akarár a 13-as belső átmérőjű csövet is természetesen bilincsel! Csodálkozol, hogy ilyenekre gondolok? Azt is írta a kolléga, hogy új blokkja van aminek már lehet jobb az áteresztő képessége... nem tudom, csak gondolom.... :U

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39525) Sky D.


Sky D.
tag

Vízkötelenítés.

Hát úgy néz ki, hogy a vízkötelenítésre a citrom sav tényleg nem rossz. lassan de biztosan dolgozik. Igaz sok kell belölle, vagy az én radiátorom volt túl vízköves :(

A lénye 1 jó nagy adag vízkö már kijött belölle.. de még van benne. úgy a negyede/ fele jött csak ki belölle.
Holnap lecserélem a 2 napos vizet: ami már tisztára besárgult. és futattom még pár napig ...

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#39526) madaraszf


madaraszf
aktív tag

Senki nincs itt? :F Pedig csak most kezdek belejönni... :DD

Szomjazom a tudást és a tapasztalatokat! :B :K

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39527) MontyCrew válasza Sky D. (#39525) üzenetére


MontyCrew
senior tag

miután véleményed szerint kellően átjárattad a rendszert, lehet, hogy érdemes lenne a radi után egy szűrőt is eszközölni, hogy ami később válik le ott abban akadjon ne a blokkban, esetleg a tartályra felülről vezeted be és beszerelsz valami home made szűrőt egy időre.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#39528) Sky D. válasza MontyCrew (#39527) üzenetére


Sky D.
tag

igen én is a tartályra gondoltam elöször, felülről befolyós (alulról a világítás) illetve oldalról (úgy néz ki fektetve lesz a tartály) és bele akvarista szűrő vattát, mert a radiátorból még mindig fekete kis pontok válnak le pedig réz a tartály :W

Este állt a víz a radiátorban, reggel elindítottam a pumpát, és átforgattam a vizet, majd mikor kimostam a vattát tej színű víz folyt ki a kezeim közül. :D / de a forgatott víz tiszta volt ...
Este mikor kimostam a vattát nem volt tej színű a az ölítö víz, vagy csak minimális, a forgatott víz besárgult (mint a pisi. a réztől) azt hiszem telítődött a citromsav és már nem old :(
holnap új adag citrom savat kell vennem .

+ AZ Aqua tuningolnál lehet kapni erre a célra szűröket :D de azokat a finom vízkő szemcséket nem hiszem hogy kiszűrné a szűrő :W
lerakódik mindenre :( csőre/blokk belsejére /pumpába :(

köszönet DigitXT nek a szűrő említését

[ Szerkesztve ]

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#39529) madaraszf válasza Sky D. (#39528) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Sajnálom, hogy így jártál. Arra lennék kíváncsi, hogy te miket használtál hűtőközeg gyanánt?

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39530) Sky D. válasza madaraszf (#39529) üzenetére


Sky D.
tag

Még semmit :) meg Orvosi destvizet fogok használni , a radimat így kaptam . :(

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#39531) sinya85 válasza AssAssynn (#39518) üzenetére


sinya85
senior tag

ioncserélt viz + [link]

ஜ۩۞۩ஜ

(#39532) jones965 válasza madaraszf (#39522) üzenetére


jones965
Modder

Az egymással érintkező anyagok- jelen esetben a hűtőblokk és a víz-, között történő hőátadás.Minél nagyobb a 2 anyag közötti hőmérséklet különbség, annál intenzívebb a hőáramlás.

Én használok többfajta csövezést, de a inkább a HF-t favorizálom a dizájn miatt.
Most ezzel a géppel megyek jövő héten a Kölnben megrendezésre kerülő DCMM-re.

[ Szerkesztve ]

(#39533) viperabácsi


viperabácsi
addikt

érdeklődnék mit tudtok ajánlani i5 2500k-ra cpu blokk pumpa radi

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#39534) madaraszf válasza jones965 (#39532) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Szép munka le a kalappal!!! De ahogy ismersz mindenhol találok valamit... :B A táp rácsot direkt hagytad kékre? :B Gondolom mennyi munka lehetett vele :U Szorítok a dobogós helyezéshez!!!!!! :C Gondolom ha már ott leszel lősz pár képet a résztvevők gépeiről?! Azokat majd megoszthatnád velünk :R

Akkor a HF csak dizájn? :))

viperabácsi: olvass vissza, le van írva pár tapasztalat különböző fogyasztású és rendszerű gépekhez. :K

[ Szerkesztve ]

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39535) viperabácsi válasza madaraszf (#39534) üzenetére


viperabácsi
addikt

olvasgattam de meddig mennyek vissza kb

ez elég lehet [link]

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#39536) TaaT válasza viperabácsi (#39535) üzenetére


TaaT
veterán

egy jobb léghűtés hőm. értékeit fogja hozni, de elmondhatod hogy vízhűtés van a gépedben :U

Give them hell Ukraine!

(#39537) Sky D. válasza TaaT (#39536) üzenetére


Sky D.
tag

jones965 le a kalppal , nme rossz :) 90 fokbna elforgatott alaplappal :D picit szokatlan :) A VGA gondolom PCE- os vagy PCE-E? ésa 3. slotba lett belehelyezve ?
Nagyon jó lett :D

TaaT Egyet értek veled :)

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#39538) AssAssynn válasza sinya85 (#39531) üzenetére


AssAssynn
őstag

A víz is jó úgy. Most már nem jut más eszembe. ):
Reménykedjünk, hogy hátha jön még ide valaki, aki esetleg tud egy biztos megoldást a problémádra.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39539) Sky D. válasza sinya85 (#39516) üzenetére


Sky D.
tag

hali , a prociról és a blockról rudnál több infót adni?
nekem a Q9650 es procim idle-be 100% os eresz el a hajam beállításoknál 53-60 fokos 22-25 fokos szobahömérsékleten. és csak 95 wattot fogyaszt.

mikor lezedem a frekvenciát 3000 töl 2000, a stepinget 9 rö 6 ra , és a feszt , 1.3 ról 1,11 re akkor idle ben 36-39 fok között mozog a hömérséklete.

100%-os terhelésnél 2 percen belül eléri a max hömérékletét (71 fok). (Vizet még nem látott most épül.)

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#39540) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Üdv mindenki.

Laing DDC1A-VC <- erről a típusról tud valaki valamit? Esetleg tapasztalatok?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#39541) jones965 válasza Sky D. (#39537) üzenetére


jones965
Modder

Crosshair II a deszka a burkolás alatt, amiben a 3. pci-e@x16 slotba van helyezve.
Számomra a verseny egyfajta erő felmérő, kiváncsi vagyok, nemzetköziben milyen a felhozatal.

(#39542) Sky D. válasza Sky D. (#39539) üzenetére


Sky D.
tag

[link]Megnéztem és ha jól érrtem akkor Thermalright XWB-1 CPU Blockk od van amit lecserélté Antarctica re.
és ahogy mondod : a (L:http://ark.intel.com/products/33911/Intel-Core2-Duo-Processor-E8500-(6M-Cache-3_16-GHz-1333-MHz-FSB))processor (/L) "load alatt core0 55 cor1 50 fokos semmit nem változott.."
Nem azt kell nézni :) A CPU hömérsékeletenek kell alacsonynak lennie .. a magok meg ilde -ben ilyenek... pár fokot lehet rajta változtatni.
idle-ben 50-60 a CPU 48-58. ..
under uning eseté a CPU 37-42 a Core : 40-46
a proci felépítése a következö: magok , azt beburkolják valami hövezetö anyaggal , és a köré teszik a kupakot, majd a kipra pasta , és arra block..
szóvla A core lehet 50-55 fokos, ha a anyag a kupak alatt elöregedett , kiszáradt , már nme vezti a höt... Viszont nekem 5-10 fokos külömbség van a magok hömérsékelte core 0/1/2/3 és a mag hö között.. under tuning esetén ez 4-6 fok. így idle ben a maghö jónak tünik...
csak azért 65 watos mert csak 2 mag van benne ... de a magok felépítése ugyan az mint az enyémben ..
Szla megvna a bibi .. visoznt ha a CPU és a víz közötti hömérsékelt nagy , akkor a blokka> CPU > víz együtteseel lessza baj . a víz nme tudja átvenni a höt a bloktól vagy a block nme tudja átvenni a höt a CPU -tól ..

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#39543) madaraszf válasza viperabácsi (#39535) üzenetére


madaraszf
aktív tag

Azt el kell döntened, hogy építesz vízhűtést vagy "készet" veszel :F Ha építesz akkor jó helyen jársz! Ha a H széria felé kacsintgatsz az másik topik lesz. :K

madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#39544) sinya85 válasza Sky D. (#39539) üzenetére


sinya85
senior tag

intel e8500 E0
9.5 szorzó 4500Mhz 1.32 Volt
idle 40-41 fok
5perc load 68-70 fok

a blokk egy Thermalright XWB-1

120wattot ir fogyasztásra

a hővokokat a magogra irja de van egy olyan hogy cpu az idle 36 fok
a víz radiátor után van mérve most 32 fok

ஜ۩۞۩ஜ

(#39545) Sky D. válasza sinya85 (#39544) üzenetére


Sky D.
tag

9.5 szorzó 4500Mhz 1.32 Volt
Hehe :) és csodálkozol hogy a magok 50 fokosak :D mikor a CPU csak 30 valahány fokos :D ez jó....

Vízirájder öcsém .. még 1 kis tuning és elszáll a füst ami a CPU -at hajtja :D

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#39546) sinya85 válasza Sky D. (#39545) üzenetére


sinya85
senior tag

na jo de alapon idle ugyan ennyi load alatt meg felmegy 50ig

ஜ۩۞۩ஜ

(#39547) Sky D. válasza sinya85 (#39544) üzenetére


Sky D.
tag

Nézd.. akkor rossz a magod kupak alatti hővezető képessége .. még szerencse hogy a porciban van hőfok korlátozás.. egy extrémmel próbálnád ezt megtenni :D

Amúgy 1 kis utána olvasás nem ártott volna a kérdésed előtt :Y

Ha a rendszerben csak 30 fokos a víz, akkor az tökéletesen működik ...
Viszont a Proci ..... ott kisebb gondok vannak és az állításod se igaz, hogy nincs tuningolva, mikor a proci alap óra jele 3000 Mhz ...

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#39548) sinya85 válasza Sky D. (#39547) üzenetére


sinya85
senior tag

hát amikor feltettem a kérdést akkor nem is volt tuningolva

ஜ۩۞۩ஜ

(#39549) Sky D. válasza sinya85 (#39546) üzenetére


Sky D.
tag

Load alatt a maximálais hömérsekelte a procinak =CPU nak 72. idézem: TCASE 72.4°C
A fölött instabil és károsodik ...
A hömérsékelt a CPU-ra vonatkozik nem pedig a Core- magokra
+ 5-10% eltérés lehet maximális hömérseklete a magoknak. amit még lebírnak vagyis úgy 80 fokig.. de e fölött már igen csak károsodnak :(

Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

(#39550) sinya85 válasza Sky D. (#39549) üzenetére


sinya85
senior tag

tehát akkor ez igy jo ahogy van?

ஜ۩۞۩ஜ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.