Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31029) mh197 válasza Fel (#31027) üzenetére


mh197
senior tag

Csak erre a passzív hűtéses megoldásra reagálnék, mert azért nem kell olyan nagyon hi-tech cucc egy passzív rendszerhez. Képet csak jövő hét után tudok feldobni ide jelenlegi gépemről/hűtésemről, de a lényeg, hogy Nálam egy Magicool trippla radi van beépítve egy ATX nagy torony tetejébe. A radin ugyan van 3 db 12cm-es venti, de 99%-ban nem mennek, mivel a lapnak a vezérlésére vannak bekötve, és csak akkor kapcsolnak be, ha a cpu hő 58 fok fölé menne, és onnantól is csak szép lassan indulnak, mert a lapon ezt is be lehet állítani.
Így tehát gyakorlatilag a vízhűtésem tök passzív egy sima trippla radi segítségével. Pumpa egy laing ddc 1t , csövek 11/8-asak. A rendszer egy 4Ghz-re húzott E8400-est és egy MSI 3870 OC kártyát teljes réz blokkos megoldással hűt. Proci hőfok így passzívan nagyrészt 38-40 fok üresen, terhelve 50-56 fok közt, full maxon több órás prime után 58-60 fok max-ra megy fel, itt a 3db 12cm-es venti 500-600 rpm-el forog.
Szóval annyira nem kivitelezhetetlen az a passzív dolog, csak jól kell elhelyezni a házban a dolgokat. Nekem pl a nagy előnyöm, hogy a ház felső részében a tetjébe van beépítve a rai, és felfelé távozik minden hő a gépből.
Sajnos ram-ra tehető blokkok híjján a ramok fölött megy egy 8cm -es zalman venti 5V-on, de gyakorlatilag nincs hangja, és még ugye a tápventi az ami nyomja kifelé a meleget. Az egész gép hangját a chieftek 550W-os 12cm-es táp ventije adja, ami absz nem hangos.

Én azt mondom, ha lehetőség van, akkor trippla radi, és a ház tetejébe kell beépíteni, és akkor nem lesz gond, akár még passzívan sem. Képet dobok majd fel a gépemről két hét múlva, ha vkit érdekel, hogy csináltam meg az elrendezést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.