Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31451) danati válasza adamka16 (#31450) üzenetére


danati
senior tag

Kábelharisnyával + zsugorcsővel szépen meg lehetne oldani.
Amúgy meg mi baj van a szigszallaggal? Nekem az tartja össze a gépem. :DDD

(#31452) mh197 válasza SimonYana (#31447) üzenetére


mh197
senior tag

Ez igaz, a floppy csati sem rossz, de ha mindenképp vmi vastagabb érintkezős csatiban gondolkodunk, még az alaplapi 4 pines 12V csati is jobb megoldás lenne (jobban is néz ki), mint a molex. Igaz ugyanaz belül, de azzal a 4 pinessel eddig még nem volt gondom.

Szigszalag?? Miért nem mindjárt cellux :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31453) danati válasza mh197 (#31452) üzenetére


danati
senior tag

Tényleg, cellux. Az még jobb. :DDD

(#31454) helkis válasza adamka16 (#31450) üzenetére


helkis
addikt

jó ötlet, de van egyszerűbb megoldás: itt van floppy csatlakozó lengő anya/apa :)

somasz - mi lenne ha 2db hátlapi nyílást összenyitnál? magyarul törd ki a közte lévő merevítőt. :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#31455) Szatesz


Szatesz
őstag

...félre ment sorry... :B

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#31456) Szatesz


Szatesz
őstag

Sziasztok ha valakinek kell egy jo mora 9 ventivel cakkli pakli 29900 ert eladó....Csatikkal egyutt. :R [link]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#31457) Silex válasza Szatesz (#31456) üzenetére


Silex
aktív tag

Miért adod el? :U

(#31458) Szatesz válasza Silex (#31457) üzenetére


Szatesz
őstag

Mar csak par dolog maradt a vizembol, többek között ez is...Pénzre volt szükségem... :F

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#31459) Silex válasza Szatesz (#31458) üzenetére


Silex
aktív tag

Persze-persze sejtettem. Én éppen most veszek egyet yakuzától, pöttyet sérült a lamellázata viszont olcsón adta. Mondjuk én meg a cosmos-s-emet, meg a tc triplát adtam el némi pénzmagért. Föláldozom a designt a hatékonyság oltárán, meg ha másra nem fog kelleni, félre tudok majd rakni egy 5850-re.
Hjah, a szükség nagy úr!

(#31460) somasz válasza helkis (#31454) üzenetére


somasz
addikt

Összenyitom, asszem holnap egy fúró segítségét kell majd igénybe vennem, mert nincs itthon maroksikoly-klón

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31461) somasz


somasz
addikt

Nincs köztetek esetleg valaki, aki elcserélné velem a tartályát? Egy T56 300-am van, és kicsit kisebbet, de nem rosszabbat szeretnék. Értékegyeztetéssel. :F

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31462) adamka16 válasza somasz (#31461) üzenetére


adamka16
őstag

én odaadom szívesen :) vagy csinálok annyit amennyi csak kell :))

(#31463) fasterware


fasterware
aktív tag

Sziasztok. Meg tudná mondani valaki, hogy a cooler master galaxy 3d (első verzió ) cpu blokkja alkalmazható am2+ alaplapra a hozzáadott lefogatóval?

(#31464) somasz válasza adamka16 (#31462) üzenetére


somasz
addikt

Maradnék a gyári megoldásoknál... :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31465) adamka16 válasza somasz (#31464) üzenetére


adamka16
őstag

:N ;)

(#31466) Himym


Himym
senior tag

Sziasztok.

Haverom Core i7 920at akar venni Mondtam neki nem hoz többet mint 1 955 ő erre: F0s0k az AMD-re :( kifejezés...
És most van neki egy 775-ös foglalatos alaplapja amin van egy vizes blokk és nem akarta elhinni nekem, hogy a lefogatók között van méreti külömbség...

Esetleg van valakinek olyan képe vagy talált esetleg olyan képet amin a "téglalap" LGA 755-ön és LGA 1366ton is megvan méretezve? Mert én nem találok...

Segítségeteket előre is köszönöm. :R Én tudom, hogy van köztük méreti külömbség de nem akarja nekem elhinni... :(

(#31467) Fel válasza Himym (#31466) üzenetére


Fel
addikt

Nézd meg egy Asus Rampage II Gene alaplap cpu foglalat körüli részét (találsz tesztet róla bőven a neten) Azon megvannak a furatok mindkét fajta leszorítóhoz. Vagy ott van pl. az EK mindenhez jó cpu hátlapja.

(mod: raktam egy linket is bele)

[ Szerkesztve ]

(#31468) Himym válasza Fel (#31467) üzenetére


Himym
senior tag

Hm tényleg eddig még soha nem tünt fel...
Am ennek mi értelme, hogy akinek van LGA 775ös lefogatója az rátudja tenni erre is?
Ha jól tudom akk. a nagyobbik az LGA 1366.

Köszi a helpet. :K

(#31469) gabipaci


gabipaci
addikt

Mamegérkezett a házikó, megvan a víz/fagyálló, a komplett cumó az aquatól...
Már csak idő kérdése, ami csak szombaton lesz.
Kiváncsi leszek a végeredményre.

Ilyen a tartályom, van valami ötlet a rendszer feltöltéséhez?
Illetve mennyi levegőt hagyjak a tartályban, ha a rendszer már feltöltődött?

Logitech hardware tester

(#31470) Fel válasza gabipaci (#31469) üzenetére


Fel
addikt

Ilyen meghajtóhelyre beépíthető tartályoknál szerintem érdemes annyival hosszabbra hagyni a bemenő és kimenő csövet, hogy ki tudd húzni a feltöltéshez.
Tehát berakod a helyére és megnézed mennyire kell kihúznod a ház elején, ahhoz, hogy hozzáférhess a feltöltőnyíláshoz. És ehhez méred majd a szükséges csőhosszt.

Himym: Igen, azért ilyen, hogy a 775-ös hűtők is rámenjenek (más kérdés, hogy szerintem egy lga775-ös, push pines hűtővel jobban görbülhet a lap, mint az 1366-ossal). A furatok távolsága, sugárirányban kb. 8-10mm-el nagyobb az 1366-osnál, mint a 775-nél.

[ Szerkesztve ]

(#31471) adamka16


adamka16
őstag

nem tudja valaki mitől van olyan hangja a DDC-nek, mint ha valami kis apró szmötyi került volna bele, vagy mint ha néha légbuborékot szívna?

(#31472) jones965 válasza adamka16 (#31471) üzenetére


jones965
Modder

Valószínűleg kicsi a rendszered ellenállása, és a tartályodban a szívattyú szállító kapacitása miatt örvénylés keletkezik, minek hatása hogy levegő is bekerül a szivattyúba.

[ Szerkesztve ]

(#31473) adamka16 válasza jones965 (#31472) üzenetére


adamka16
őstag

tény hogy semmi más nincs rákötve csak 1 tartály+szivattyú, amin húzósabb ideig tesztelem. szóval no para?

(#31474) jones965 válasza adamka16 (#31473) üzenetére


jones965
Modder

Na így meg abszurdum, amit leírtál, mivel a szivattyú így a tényleges teljesítményét adja le, zero ellenállással.
Csoda, hogy a tartályban marad víz. :DDD

(#31475) mh197 válasza jones965 (#31474) üzenetére


mh197
senior tag

Teljesen egyetértek azzal amit írtál. Nekem is néha elég ritkán "kluttyog" egyet, amikor egy pici bubit beszív a tartályból. Bár ezen én nem is csodákozom, mert csak egy CPU blokk, meg VGA van a vízben, és a SYSRES300 tartály nem mondható vmi nagynak. Én egy kis körszivaccsal gátlom ezt a dolgot, de ugye a szivacson is megtelepszenek a kis bubik idővel a vízben, és néha arról kap le egyet az örvény, de nem is csoda a kis tartályban.
Amivel elkerülhető: Nagyobb tartály 20 cm minimum, ahogy írtad a rendszer ellenállásának növelése, meg az a ciklo izé az erre való tartályokba, vagy ha olyan nincs, akkor a víz tetejére egy hullámtörő szivacs, ami megakadályozza, hogy beszippantson még több levegőt. Ja, és persze a korrekt légtelenítés! De a pici bubik sztem kikerülhetetlenek, max nagyon minimális szintre hozhatóak, kb óránként egy kis "szmötyi" :)

(#31476) adamka16 válasza jones965 (#31474) üzenetére


adamka16
őstag

hát remélem jó lesz. 7-ért vettem postával együtt. de jó állapotban van szerintem. meg ez már kék rotoros, szóval annyira nem is idős. bár elvileg több mint 5 éve folyamatos működést kéne kibírniuk.
3800 felett forog egy picivel, ami normálisnak is mondható. mellesleg néztem az elektronikáját, van vagy 2-3 IC is az aljában, de hogy miért :F

[ Szerkesztve ]

(#31477) mh197 válasza adamka16 (#31476) üzenetére


mh197
senior tag

Azok az IC-k csinálják a "forgó" mágneses mezőt a DC feszültségből a tekercseken, hogy a belső mágneses rotor foroghasson. Tulajdonképpen enyhe túlzással hívhatjuk elektronikus kommutátornak is azokat. Szerintem ezért nem lehet a fesz változtatásával szabályozni a fordulatukat.
Akkor a kék rotorosak az újabb kiadások? 7-ért egész jó ár volt. Az enyém TTS -től volt amikor felszámolta a készletet. Én azzal a plexis 5'25" helyre rögzíthetős tetővel együtt 6-ért hozzájutottam a DDC 1T -hez vadi újan. Igaz fogalmam sincs mennyire új kiadás, csak teszi a dolgát. A két TT big water pumpához képest elég nagy előrelépés volt nekem ez is. :)

[ Szerkesztve ]

(#31478) adamka16 válasza mh197 (#31477) üzenetére


adamka16
őstag

igen, a kék sapkás az újabb. asszem amit linkeltem írást a 18W-os mod-ról, abban is ki volt emelve, hogy kék tetejűnek kell lennie mert csak is az mod képes. az előző régi nyákos volt fekete kupakkal. szóval van benne valami. meg azthiszem ha az elején matrica van és nem úgy van nyomtatva a műanyagra, akkor az is újabb már.
"Requirement for this mod is a DDC-1T water pump in the newest version with a blue impeller"
már csak a radiátort kell megcsinálnom+lefestenem aztán jöhet az összeszerelés. mellesleg házkivezetéshez mit ajánlatok rezgéscsillapításként? mert láttam pár felkészített házat, azokon kerek gumi volt beszabdalva csillag formában. valami ilyesmit csináljak én is?

[ Szerkesztve ]

(#31479) danati válasza somasz (#31461) üzenetére


danati
senior tag

pü ment

[ Szerkesztve ]

(#31480) Joshi


Joshi
titán

A 8800GTS 320-as kártyámat eladtam és csak a CPU maradt a körben, 5-7 C°-al hűvösebb a vizem mint amikor a VGA is vizzel volt hűtve. :Y Mind ez alapon értve(internetezés), jelenleg egy GeForce 210 szolgálja ki az igényeimet. :B Modern Warfare 2 1024x768 minden Low-on csak a Shader van bekapcsolva és 30-60 FPS. :C
Ha használatba vehetem a 8800GT kártyát akkor átalakítom a gépemet és dobok fel új képeket, sajnos ez még 1-2 hónap. :U

(#31481) ->Dzsony<-


->Dzsony<-
tag

Nem tudtok Bp-n valahol egy boltot ahol bemegyek és vehetek csövet és csatlakozókat? Nem akarok rendelgetni és várni rá mindenféle webshop-ból.... csak két-hátom csatlakozó és némi csö hiányzik hogy összetudjam rakni a rendszert. Köszi

(#31482) SimonYana válasza ->Dzsony<- (#31481) üzenetére


SimonYana
addikt

OC-tól a Subcoolingnál hétfőn megrendeled és kedden reggel ott van!
Ennél nem sokkal lenne gyorsabb az üzletsem,bár nem is tudok ilyen üzletet!

® SimonYana ®

(#31483) mh197 válasza adamka16 (#31478) üzenetére


mh197
senior tag

Ez a kék tető elkerülte a figyelmem a fórumban. :B Igazából a modd egyszerűségén csodálkoztam, hogy csak ennyi a különbség.
Egyébként ma vagyis tegnap este értem fel Bp-re a gépemhez, és megnéztem a DDC azzal a plexi 5,25" tetővel, a rezgést csillapító gumik közt igen szépen rezeg azért. Kézzel hozzáérve olyan régi Hajdu mosógép feelingem van. :DDD Na azért nem pont... :)) Szerencsére a gumibakoknak köszönhetően ebből a ház 5'25 -ös lemez részén már semmit nem lehet érezni.

[ Szerkesztve ]

(#31484) adamka16 válasza mh197 (#31483) üzenetére


adamka16
őstag

akkor neked így jól működik. bár szerintem hangos ez a szivattyú. vagyis más hangja van mint pl az L20-nak. szerintem még az L20 halkabb is volt mint ez, meg annak méjebb hangja volt, bár egy szivacs alá és semmi hangja, ennek sokkal magasabb hangja van szerintem. pedig az L20-ban se kerámiatengely se semmi extra.
kaptam pár tábla tojástartó szivacsot, szép szürkét, majd valamikor beszabom a házba és arra megy majd a szivattyú, remélem nem sok hanggal. mellesleg keresgélek a neten, hogy mi van ezzel a feszültség állítással, írtam a Laing-nak, de csak ilyen kriksz-kraksz levelet kaptam vissza :N

(#31485) Fel válasza mh197 (#31483) üzenetére


Fel
addikt

A gyárilag DDC 1plus T-ként eladott darabokon is így van megoldva (két pont közé egy kis drót forrasztva). Ezek alapján meg lehet visszafelé is csinálni...
Szerintem teljesen fölösleges moddolni a sima DDC-t, mert sokkal zajosabb lesz és még jobban rezeg.

(#31486) adamka16 válasza Fel (#31485) üzenetére


adamka16
őstag

majd 10-12 dB-el hangosabb az amúgy sem túl halk. inkább nem alakítom én sem. bár tény, hogy akkor legyűrné a D5-öt :K

(#31487) Fel válasza adamka16 (#31486) üzenetére


Fel
addikt

A legtöbb vizes kör a sima DDC-nek sem okoz gondot (2-3 blokk, 1 radi). Az hogy a Plus verzió veri a D5-öt nem értem miért fontos.. mert a D5 drágább? Nem egy kategória a két típus.

(#31488) adamka16 válasza Fel (#31487) üzenetére


adamka16
őstag

azért is mert drágább, meg ez miatt is. hogy az alap ddc is versenyképes a D5-el.
[link]

(#31489) Fel válasza adamka16 (#31488) üzenetére


Fel
addikt

Ezt mondom én is. Nem alternatívája az egyik a másiknak. Az egyiket ezért szeretjük, a másikat azért. Mindkettőnél kell valamilyen kompromisszumot kötni szélsőséges esetekben (pl.: ha sok blokkja van az embernek, vagy ha extrém halk hűtést szeretne, ahogyan OC is leírta).
Nincs értelme összevetni őket, és görcsölni azon, hogy a DDC-vel lenyomjuk a D5-öt...

(#31490) adamka16 válasza Fel (#31489) üzenetére


adamka16
őstag

dehogynincs :D

mellesleg készülget a rendszerem, ma csináltam meg a radiátort, most festettem le, már csak meg kell száradnia. a DDC-t meg valószínű módosítani fogom. leforrasztom a nyákról a táp kábeleit, és kicserélem a végét floppy csatikra. nem bízom a molexekben, rossz tapasztalatok miatt... vélemény?
mellesleg milyen arányban keverjem a vízbe a fagyállót? 1:10-hez elég?

(#31491) mh197 válasza adamka16 (#31490) üzenetére


mh197
senior tag

Nállam szerencsére elég a sima DDC. Az oldallap remeg be nagyon ritkán, mert nagy ATX tornyom van. Már nekem is van tojástartós szivacsom lefixálva, hamarosan megjön, és akkor vége az oldallap remegés jelenségeknek is.
A floppy csatijának elviekben el kell bírnia 10W teljesítményt.
A fagyálló meg szerintem elég ha a minimális keverési arányban van benne, nehogy kirakódjon a rendszerben. Főleg az algásodás ellen lényeges, azt meg már kis mennyiségben is meggátolja Más-más típus fagyállók gyárilag is más koncentrációban vannak, az alapján, amit a dobozon látsz. Én csak a Valvoline folyadékról tudok keverési arányban nyilatkozni, ott elég volt az 5% -os keverési arány. ;)

Itt olvasott tapasztalatok alapján GlikoShell a legjobb/legtöbbet használt. Bármelyik Shell kútnál kapsz télen. Nyáron kicsit neccesebb beszerezni (próbáltam, ezért lett Valvoline :) )

[ Szerkesztve ]

(#31492) mh197 válasza Fel (#31485) üzenetére


mh197
senior tag

Egyetértek, hogy fölösleges, mert a sima DDC is bőven elég mindenhez. Még szökőkutat is lehet belőle építeni, ha vki más célra használja :D

(#31493) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok!

Korábban már ítram, hogy nálam a szokottól eltérően az AntiCorro-s desztvíz nem barnul, hanem kékül. Ezzel kapcsolatban lenne itt egy képekkel ellátott "update". :))

Nagyítás Nagyítás Nagyítás

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31494) mh197 válasza TESCO-Zsömle (#31493) üzenetére


mh197
senior tag

Esetleg vmi réz alkatrészt oldana? Réz szulfátra gondolok, az szokott ilyen zöldes/ kékes lenni. De ez csak tipp.

Milyen tartály ez? Cappy-s flakon? :D Nagyon tuning, ha ez rendszerben van! :K

[ Szerkesztve ]

(#31495) TESCO-Zsömle válasza mh197 (#31494) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egyik ismerősi s azt mondta MSN-en. Hát mindössze két komponens van benne, ami rész, a radi és a blokk. Ennyi. A pumpa rozsdamentes acél.

Viszont az AntiCorro-nak nem ezt kéne megakadályoznia? Vagy mi a szart kaptam én akkopr OC-től AC-s flakonokban... :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31496) Fel válasza mh197 (#31494) üzenetére


Fel
addikt

Ahhoz, hogy ilyen szép kék legyen tényleg réz-szulfátnak kellene benne lenni... de hogyan kerülhet bele szulfát?
[link] ...mert szulfát ebben nincs. Lehet a Cappy-s flakonból :))

[ Szerkesztve ]

(#31497) TESCO-Zsömle válasza Fel (#31496) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez már a harmadik feltöltés ezzel a flakonnal, és csak most kékült be a víz. Korábban nekem is barnult. Ami a legutóbb változott, az a radiátor és a víz. A radiátor cseréje miatt lett a víz is cserélve, illetve legutóbb egy teljesen friss keveréket töltöttem be, mert a régi már elfogyott. (egy keverék egy 5L-es desztvízből és két üvegcse AntiCorro-ból áll. Más nem kerül bele.)

sz: Amúgy Nestea Vitao Strawberry :DDD

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31498) mh197 válasza Fel (#31496) üzenetére


mh197
senior tag

Nem tudom, csak tipp volt. De lehet a levegő So2 tartalma is, vagy más nem tom. Én csak ahogy megláttam, rögtön eszembe jutott a rézszulfát, úgy ránézésre, mert full olyan a színe. Pl permetezni szoktak vele szőlőt, akkor is ilyen kék lötyit kapsz.

[link]
[link]
[link]

De ha kicsit utánnanéz az ember, lehet akár ilyen komplex is, mint itt a képen az első : [link]
Víz és elemi réz kell hozzá. Az meg ugye megvan a rendszerben. Ha pl nem tud a réz felülete oxidálódni, pl az antikorrótól, lehet beoldódik a vízbe, és ilyen komplexet hoz létre. De ez is csak egy tipp a folyamatra. Viszont a szín itt is stimmel, csak picit halványabb a kisebb koncentráció miatt. :R

[ Szerkesztve ]

(#31499) TESCO-Zsömle válasza mh197 (#31498) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem volt ez mindig ilyen. Feltöltéskor víztiszta volt. Ez a kékség szépen, fokozatosan jött az elmult 2 hónap alatt. :K

Csak ma véletlen ránéztem és "Ehh! WTF?? Beleborult a tinta??" Gondoltam posztolok...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31500) adamka16 válasza TESCO-Zsömle (#31499) üzenetére


adamka16
őstag

totál átlátszó volt mikor beletöltötted a rendszerbe???
ez tuti réz, jól írta a kolléga. vegyszer bekeverve is hasonlóan kék, csak az olyan tejes-kék, nem ilyen átlátszó. bár ha tényleg elkezdte volna oldani akkor kicsit zöldesebb lenne szerintem, legalábbis az eddigi tapasztalataim alapján

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.