Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31351) gabipaci válasza Fel (#31334) üzenetére


gabipaci
addikt

Imi87 fórumtárs ajánlott figyelmembe egy Cooler Master ATCS 840-es házat.
A vége az lett, hogy rendeltem is egyet ezüst színben.
Szerda-csütörtök itt lesz.
A víz megérkezik kedden, lesz mit mókuskálni hétvégén :)

Logitech hardware tester

(#31352) SimonYana válasza gabipaci (#31351) üzenetére


SimonYana
addikt

Mennyiért tudtad megszerezni Cooler Master ATCS 840-es ?

® SimonYana ®

(#31353) gabipaci válasza SimonYana (#31352) üzenetére


gabipaci
addikt

175euro házhozszállítva.
Ettől olcsóbban nem találtam.

Logitech hardware tester

(#31354) SimonYana válasza gabipaci (#31353) üzenetére


SimonYana
addikt

Párhete még árultam is itt fent! Természetesen senkinek nem kellett!
Én 40-ért tudtam volna házhozszállítva a multhéten!
Már most én sem tudok , mert elfogyott! :O

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#31355) gabipaci válasza SimonYana (#31352) üzenetére


gabipaci
addikt

175euro házhozszállítva.
Ettől olcsóbban nem találtam.

Logitech hardware tester

(#31356) SimonYana válasza gabipaci (#31355) üzenetére


SimonYana
addikt

Jó az ha 200 ba van az euró! :))

® SimonYana ®

(#31357) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

'estét!

Mennyire elvetemült ötlet a jelenlegi ~25knyi léghűtésemet max. 10k ráfizuval vízhűtésre váltani, ha szeretnék 3 ventit kilőni a gépemből, és a maradék 3mat max. 6-700rpmen forgatni, hogy ne halljak végre szélzajt?

XSPC X2O blokk, MC 240 Xtreme radi, DDC pumpa, T56/300 tartály a terv.
Ehhez a megfelelő csatik, szilikon csövek, folyadék/adalék sacc/köbö 5k..
5Vra kötött 600rpmen pörgő ventikkel rendesen átszellőzik a 45mmes radi?

Egyelőre csak a CPU (jelenleg képlékeny, Q8200@3.5GHz várhatóan) hűtése a cél, a sűrű videókari cserélgetés miatt fullcover blokkra nem szívesen költenék, max. valami univerzális GPU blokkra, de akkor jön a gond, hogy melegednek a RAMok/FETek..szóval maradnék gyári hűtővel egyelőre, amíg ki nem jön a HD5830 és kiderül, milyen lett a hűtése, elvagyok az XFX4830ammal, 50%/600rpmen semmi hangja és ez okés 720as GPUval is.

Szóval fenti összeállítás megfelelő lesz vagy változtatnátok rajta valamit?

Előre is köszi a tanácsokat!

(#31358) gabipaci válasza SimonYana (#31356) üzenetére


gabipaci
addikt

miért, mennyiért tudtad volna megszerezni nekem?

Logitech hardware tester

(#31359) somasz


somasz
addikt

Üdv!
Melyik univerzális blokk a jobb videókártyára?
T56 rev2., avagy Zern Rev2 ? :F

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31360) Fel válasza Speed® (#31357) üzenetére


Fel
addikt

'napot!

A V350 elejébe akarod a radit rakni?
800-as fordulatig nem lesz gond a hőcserével, alatta már eléggé lecsökken a ventik légszállítása (bár ez ugye nagyban típusfüggő).
Két teszt Magicool Xtrem radikkal: [link] [link] Az elsőben benne van a kiszemelted, de csak 800rpm a legalacsonyabb fordulat. A másodikban csak triplák vannak, de van 800 és 400rpm-es teszt is. Csak sikerül valami következtetés levonnod :)

Nálam a dupla (3cm-es) radi, 2db Scythe Slipstream 800-al nem volt elég a Q9300 (3,1GHz@1,1V) + GTX260 (55nm-es, FC blokkal) normális lehűtésére... pedig a házon kívül volt a radiátor. Az a plusz másfél centi vastagság lehet hoz annyit, hogy elég legyen cpu + csak gpu kettősre, de szerintem kellene oda a huzat is.

[ Szerkesztve ]

(#31361) Speed® válasza Fel (#31360) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hali!

Nem, a V350től megválok, mert nem férek el benne rendesen videókariügyileg.
Egy A05NB a kiszemelt utód, mATX lappal, a tetejében bőven elférne a radi is.
Alul ha szükséges, lesz befújó venti a vinyóknál, a táp felett, hogy keringjen a FET/CPU/NB/RAM környékén is a levegő, illetve tóduljon befelé a friss ájer, amit aztán a ház tetején lévő radin át kifújnak a ventik.
Ha kell, a hátoldali alsó ventihely is betelhet, de ingerküszöb az 5-600rpm, AC PWMes ventikkel gondoltam megvalósítani az egészet, azok ott halkak.

A jelenlegi Noctua ventipakkomból (1xP12, 2xS12, 3xR8) egyetlen R8as marad meg a HR03GTre, de ha zsé kell, ez az első amit eladok, az XFX4830 hűtője gyárilag is korrekt, csak dizájn miatt váltottam. Víz szempontjából még jobb is, mint a HR03, nem a házba fűt be ugye..viszont nem tudom, mennyire lesz korrekt az 5830 hűtése, leendő kártyának az van kiszemelve..remélem teljesítménybe és hűtésben is hozza amit az 5770/5850 alapján elvárok.

Köszi a linkeket, majd meló után belevetem magam :K

(#31362) mh197 válasza Fel (#31348) üzenetére


mh197
senior tag

Jaja, gondoltam, hogy az alaplapi rész miatt ment a link, csak hirtelen megfogott ez a DDC moddolás dolog. :B
De akkro a lényeg, hogy 10W a sima DDC, 18 meg a plus.

(#31363) adamka16 válasza mh197 (#31362) üzenetére


adamka16
őstag

nem mondod, hogy erről nem is hallottad a DDC-ről? amúgy kb 10 db-esl lesz hangosabb és majd 1 métert dob a magasságon is

(#31364) gabipaci válasza SimonYana (#31354) üzenetére


gabipaci
addikt

Ja, látom, itt a válasz. Csak az a gond, hogy nem a múlthéten kell, hanem most.
És nem gondolnám, hogy Írbe kiküldöd 40k-ért, és bontatlan csomis.
Ha mégis, akkor bocsi, de vedd figyelembe, hogy a posta legalább egy 10-es...
Szóval szerintem nem volt rossz vétel.

Logitech hardware tester

(#31365) SimonYana válasza gabipaci (#31364) üzenetére


SimonYana
addikt

Kapaszkodj meg!
Dublinba megtudtam volna lehet oldani (Ha lett volna)! :))
Egy komplett gépet juttatam el oda és megértem,hogy nehézségeid vannak egy-két beszerzéssel! Biztos van oka , hogy haver is tőlem vitte ki az egész gépét Dublinba! ;]

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#31366) gabipaci válasza SimonYana (#31365) üzenetére


gabipaci
addikt

Az ok nagyon egyszerű:
Semmit sem lehet kapni, amit meg mégis, másfélszer annyi mint Magyarhonban.
De ez szinte csak a számítógépes cumókra igaz, amúgy minden vagy olcsóbb, vagy ugyanannyi.
Én Gianni komától rendeltem eddig, de a paxmania-pron.com-on olcsóbban jövök ki az áfamentesség miatt.
Onnan markoltam most a házat, meg egy fényképezőt az asszonykámnak.
Amúgy ez mire való?
Illetve azt tudom, mire való, de melyik csövet szigeteljem majd le?
A hűtőtől a prociig?

Logitech hardware tester

(#31367) ABnormal válasza gabipaci (#31366) üzenetére


ABnormal
őstag

erre neked nem lesz szükséged...sima vízhűtéshez nem kell

(#31368) SimonYana válasza gabipaci (#31366) üzenetére


SimonYana
addikt

Az szerintem nem kell sima vízhűtéshez!De ahogy elnézem valami réz cső megoldáshoz is van ajálva! :B
A pixmániánál mik a feltételei vagy hogyan lehetne áfamentesen vásárolni?

® SimonYana ®

(#31369) gabipaci válasza SimonYana (#31368) üzenetére


gabipaci
addikt

Unios adoszammal kell rendelkeznie a vallalkozasodnak, es aktivnak kell lenned.
Kernek egy masolatot a legutobb kiallitott szamladrol, meg a vallalkozoirol.
Ket nap mig elbiraljak.
pixmania-pro.com, regisztralsz, rendelsz, aztan irnak emailt, hogy ezeket kuld el.
Ennyi.

Logitech hardware tester

(#31370) SimonYana válasza gabipaci (#31369) üzenetére


SimonYana
addikt

Köszi! :R

® SimonYana ®

(#31371) Himym


Himym
senior tag

Sziasztok lenne még 1 gyors kérdésem ezzel a hűtőblokkal Oda van írva allra ez a mondat: "This waterblock is the newest revision and is suitable for fittings for 13mm hoses." Ez azt jelenti hogy a csőnek a külső átmérője vagy a belső átm.? :F

(#31372) mh197 válasza adamka16 (#31363) üzenetére


mh197
senior tag

Nos, őszintén megmondom, nem hallottam, hogy létezik ilyen modd hozzá. Nem is foglalkoztam a témával mert nekem a sima DDC is olyan erős, hogy több verziót próbáltam ki a tartálban, hogy ne csobogjon a víz, ahogy nyomja a vizet. Igaz nem sok minden van rajta, mert ugye CPU blokk, meg a VGA blokk. De pl olvastam, hogy a D5 tulajok az 5 fokozatból a legkisebbre állítják, mert ott is bőven elég amit nyom. Bár ez utóbbi már más kategória ..
A 10dB hangosodás meg elég durva, akkor ez inkább csak extrém tuninghoz lehet jó, vagy vmi sok blokkos rendszerhez, vagy nem tudom.
Amúgy ez a modd gondolom fordulatszámot növel a DDc-nél igaz?
Nekem jelenleg a visszajelző szerint 3688-at forog a sima DDC a rendszeremben. Ez sok/kevés? Másnak mennyit jelez vissza egy DDC 1T pumpa?

[ Szerkesztve ]

(#31373) jones965 válasza Himym (#31371) üzenetére


jones965
Modder

Megfelelő csatlakozóval 13 mm-es belső átmérőjű csövet is lehet csatlakoztatni.
De ez nem a blokkon múlik, hanem a csatin.

(#31372) mh197 :- én is megcsinálltam a DDC 1T-n ezt az átkötést, és természetesen a fordulatszám növekszik meg ezálltal, azt hiszem 20-25%-val.

[ Szerkesztve ]

(#31374) Fel válasza jones965 (#31373) üzenetére


Fel
addikt

A blokkon is múlhat, annyiban, hogy elfér-e rajta egymás mellett két 19/13-as cső.

mh197: 3500-3800 között forog a sima DDC (ahogy Nálad is), a Plus 4500-on... Hangja van. Én is azon mókolok, hogy hogyan tudnám lassítani... Pumpa csere emiatt nem lesz, de azt lehet megnézem, hogy ezt a moddolást nem lehet-e visszafelé is eljátszani.

[ Szerkesztve ]

(#31375) somasz válasza mh197 (#31372) üzenetére


somasz
addikt

nálam is kb ennyin pörög! :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31376) adamka16 válasza mh197 (#31372) üzenetére


adamka16
őstag

itt van még egy kis anyag hozzá:
a fordulatszám kb 6-700-al növekszik. nekem anno 3600-at mutatott a régebbi nyákos DDC.
[link]
[link]
[link]
remélem kimerítőek a linken olvashatóak. :)
[link] görgessétek le a táblázatig. ott van zajszint is!!!

[ Szerkesztve ]

(#31377) Himym válasza Fel (#31374) üzenetére


Himym
senior tag

Köszi a válaszokat. Gondolok jones965-re is

Azért kérdeztem mert tutira szeretnék menni, hogy elfér-e egymás mellet 16/13-mas csati..?

Am meg egy egyszerü ventiszabályzóra ha rákötöd és úgy lecsavarod minimumra az nem megoldható? Pl Zalman MFC3-ra én ezt terveztem, hogy erre kötöm rá a pumpát és mikor gamelek vagy valami teszt progi akkor feltekerem... Bár nekem ez a Laing DDC-Pumpe 12V Pro lenne és ha jól tudom nem szoftverileg nem állítható de egy szabályzóval csak elmegy...
Vélemény?

Komolyan már sokadszorra nézem át a rendszert a kosárban és mindig találok valamit ami miatt lehet gondolkozni... :( :))

[ Szerkesztve ]

(#31378) Himym válasza Himym (#31377) üzenetére


Himym
senior tag

Kimaradt

Összintén nem elég 420L/h-s sebességü pumpa? :F

(#31379) Fel válasza Himym (#31377) üzenetére


Fel
addikt

Akármilyen ventiszabályzóra rá ne kösd mert elfüstöl a poti... Azok ventilátorokhoz lettek kitalálva, nem 10+ Wattos pumpákhoz. Szivattyúhoz olyan kell, mint a korábban említett mCubed Fan Amp, ami elbír egy 25W-os fogyasztóval is.

(#31380) SimonYana válasza Himym (#31377) üzenetére


SimonYana
addikt

DDC-t nem tudod levenni a szabályzóval! Szerintem....
Csak mutatja hogy mennyin forog és riaszt,ha leállna!
Nekem rajta van és akár hova tekerhetem ő önállóan 3700-3800 között tartja!

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#31381) SimonYana válasza Fel (#31379) üzenetére


SimonYana
addikt

Nekem rajta van hónapok óta és csak a cigim füstöl ha rágyújtok! :))

® SimonYana ®

(#31382) Fel válasza SimonYana (#31380) üzenetére


Fel
addikt

Gondolom csak a kék kábeles csatlakozót dugtad rá, az meg csak szignálkábel. Szabályozni akkor lehetne, ha a molex csatiból a madzagokat átrakod a jelkábel mellé. Ha így dugnád rá a Zalmira (azaz az áramot is onan kapná a DDC), na akkor már nem csak a cigid füstölne...

(#31383) Himym válasza Fel (#31382) üzenetére


Himym
senior tag

Ezt most nem teljesen értem. van a pumpán egy 3pines csati meg van egy 4pines nagy molex az megy a tápra a 3rom pines meg a vezérlőre vagy így gondoltad, hogy elfüstöl? :R
Mert tuzet rakni nem szeretnék nem az a célom hogy tüzet keringessek a rendszerben. :DD

(#31384) Fel válasza Himym (#31383) üzenetére


Fel
addikt

Nem.
A molex csatiban van két vezeték, egy 12V és egy földelés. A kék vezeték magában a fordulatszám jeladó kábel. Azért van külön venticsatlakozóra téve, hogy rádugdhasd az alplapra, előlapi panelre, így jelezhet, ha esetleg leáll. Ebben a felállásban nem tudod szabályozni a pumpát sehogy sem.
Ahhoz hogy vezérelhesd, egy venticsatlakozóba kell kötnöd mind a három vezetéket. Így rádughatod egy megfelelően erős szabályzóra. A gond az, hogy sem az alaplapok 3pines csatiján, sem pedig az átlag előlepi (hátsó) vezérlők nem bírnak el egy akkora fogyasztót, mint egy DDC (különösen nem egy 1plus T-t). Az még a leggyengébb eset lenne, ha nem indulna, de legtöbbször biza elfüstöl a vezérlőben a potméter, mert nem bírja el a rajta keresztülhaladó áramot.

[ Szerkesztve ]

(#31385) Himym válasza Fel (#31384) üzenetére


Himym
senior tag

Akkor ha az Alaplap se és a vezérlő se nem bírja el akko mire dugjam? :F
Csak ezért nem szeretnék feles pénzt kiadni valami vezérlőért aminek a rögzitése is gondot okozhat. :F

Köszi a helpet. :K

(#31386) Fel válasza Himym (#31385) üzenetére


Fel
addikt

Lehet még mindig nem voltam eléggé egyértelmű..

A kék vezetéket, magában, a 3pines véggel dughatod nyugodtan alaplapra, előlapi panelre, mert azon keresztül nem kap áramot a pumpa. Direkt arra van, hogy a fordulatszámot, magát a működést nyomon követhesd. De szabályozni így nem tudod.

(#31387) Himym válasza Fel (#31386) üzenetére


Himym
senior tag

Jaa oké értem már. sry. :R Köszi az infót.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#31388) gabipaci


gabipaci
addikt

Hi!
Végre megjött a cumó az aqua-tól.
Jól belesűrítették egy kis dobozba, de nem sérült semmi.
Viszont a cpu-blokkom úgy néz ki, mintha használt lenne.
A menetek sérültek, és ez elég aggasztó.
Mondjuk csak ez első fele, tehát ha becsavarom majd rendesen, akkor nem lesz gond.
De mi van akkor, ha esetleg le akarom venni, kicserélem a cpu-t, vagy valami, egyszer csak nem lesz menet?
Mit csináljak?
Hétvégén szeretném összerakni, ha visszaküldöm, esélyem sem lesz rá.
Szerintetek érdemes felrakni a cpu-ra, vagy inkább ne eröltessem?

Holnap-holnapután megjön a ház is, szombaton szerelés.
Újrapárnázom a VGA hűtőjét, átrakom az egészet másik házba, vízet szerelek...szép kis meló.

Apropó víz! Ioncserélt vizet vezek autósboltban, hozzá valami fagyállót.
A fagyálló adalékokon általában van egy táblázat, hogy mekkora keverési arányban hány fokig bírja... Na már most én milyen arányban ajam hozzá?

THX

Logitech hardware tester

(#31389) Himym válasza gabipaci (#31388) üzenetére


Himym
senior tag

Ma kaptad meg fotozd le azonnal és írj nekik mailt vagy hívd fel őket telefonon de úgy fotozd le hogy ott a rendelési papír is meg a dátum. Mi OBIból rendeltünk egy nappali bútort árat nem teszem közzé és lefotoztunk minden egyes lépést HOPP törött üvegajtó garanciálisan visszavittük a fényképezővel együt mondanom sem kell, hogy kérték a bizonyitékot ott volt minden egyes papír a foton és másnap már jött is az új ajtó a gyártó gyors volt és elis baszta az ajtót. :DD :((( fölülről és alulról is hiányzott kb 4 mm és igen észrevehető...

Ugyhogy ha zavar és félsz küld vissza... :R

(#31390) Fel válasza gabipaci (#31388) üzenetére


Fel
addikt

Milyen menet sérült rajta? Ahol a csatikat betekered, vagy a rögzítésnél valahol?

A fagyállónál nem kell figyelembe venned az ajánlást, mert itt most nem az lesz a szerepe, hogy kemény mínuszokban is keringjen a víz. Nem kell belőle sok. Én másfél liter vízhez kb. 1 decit szoktam adni. Annyira elég, hogy ne algásodjon tőle a víz és a korrózióval sem lesz baj.
Ha túl sok a fagyálló, akkor esetleg habozhat a tartályban.
Ha válogatsz köztük, akkor olyat keress amiben minél nagyobb arányban van etilén-glikol (1,2-etándiol).

(#31391) gabipaci


gabipaci
addikt


Ilyen csavart egyébként lehet venni valahol?
Mert nem szeretném az miatt visszaküldeni, és ha később mégis elromlik...
Holnap megveszem a folyadékokat.

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#31392) shteer válasza gabipaci (#31391) üzenetére


shteer
titán

nem kapni ilyet, max csináltatni lehet

de sztem jó lesz az - egy kis kenés sokat segít ilyenkor

..szerintem jónak tűnik

(#31393) Hunyus


Hunyus
senior tag

Sziasztok.
Hol érdemes venni vízhűtést?Legolcsóbb stb.

(#31394) Nippon válasza gabipaci (#31391) üzenetére


Nippon
őstag

Nekem anno ugyanez volt az Apogee GTX blokkommal, az egyik menet szétment.
Kétféleképpen lehetett orvosolni a problémát, az első verzió kicseréltem a csavart egy vastagabbra, úgy fogott.

A másik megoldás sokkal elegánsabb, alulól beletekertem egy csavart a backplate furataiba és rászorítottam egy összekötő vagy távtartó anyát (azt hiszem 13mm magas volt a jó).
Erre tettem rá a blokkot és 4 kis csavarral ráhúztam.
Ha a backplate menete nem sérült, akkor megfelelő méretű távtartót (mint amilyenekbe az alaplapot csavarozzuk) használva is megoldható ugyanez.
Ez kivitelezhető a te esetedben is.

Itt van egy kép róla:

[ Szerkesztve ]

(#31395) gabipaci válasza Nippon (#31394) üzenetére


gabipaci
addikt

Köszönöm, ha nem lesz jó, akkor ezzel a megoldással megcsinálom.
Hála! :C

Logitech hardware tester

(#31396) gabipaci


gabipaci
addikt

Ti honnan veszitek a 12V-ot a rendszer probajáratához?
Mert gondolom nem árt letesztelni, mielőtt élesbe nyomatnám.
A csatlakozókat hanyas kulcs fogja? Mennyire húzzam meg?

Logitech hardware tester

(#31397) gezatata válasza gabipaci (#31395) üzenetére


gezatata
aktív tag

nem csinálsz erröl is egy szép cikket mint a Arctic Cooling Accelero XTREME 4870X2 röl
az nagyon tetszett és biztos mások is szívesen olvasnák

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#31398) jones965 válasza gabipaci (#31396) üzenetére


jones965
Modder

A próbaüzemi indítást én egy külső tápról oldom meg, de ha az nincs, jó a gépben lévő is. A 24 pin-es cstit nem dugod az alaplapra, hanem a zöld és bármelyik feketét rövidrezárod. A zöld a bekapcsolásért felel a tápnál.
A csatikat elég kézzel is erősen ráhúzni, egyébként 15-16-17 mm-es álltalában a kulcsnyílás.

(#31399) gabipaci válasza gezatata (#31397) üzenetére


gabipaci
addikt

Köszönöm lelkesedésesd! Jól esik ezt hallani.
Igen, tervben van egy cikk erről, de nem garantálom, hogy most hétvégére kész lesz.
Mondjuk már nagy körvonalakban megvan, csak a képek, adatok hiányoznak. Na meg le kell írni.

Logitech hardware tester

(#31400) gabipaci válasza jones965 (#31398) üzenetére


gabipaci
addikt

Kösz az infót.
Tudom már volt róla szó, de a sorrend mennyire számít?
Gondolok itt föleg a radi helyére.
Hogy a proci elé közvetlen, vagy inkább utána közvetlen?
Mert azt írta valaki, hogy a pumpa is melegít picit, tehát jobb a tartály, pumpa, radi, proci
De a legnagyobb hatásfokon a radi (szerintem) akkor dolgozik, ha a levegő és a víz között a legnagyobb a külgnbség. Tehát radi, tartály, pumpa, proci

Logitech hardware tester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.