Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31101) adamka16 válasza somasz (#31098) üzenetére


adamka16
őstag

hééééé... ez övön aluli volt.

(#31102) jones965 válasza luise178 (#31099) üzenetére


jones965
Modder

Nekem a crosshair II-n voltak blokkok (chipset + fet), teljesen megegyezik a crosshair III-val a lefogatásuk. Amennyiben érdekel keress priviben.
Full vizesítve

[ Szerkesztve ]

(#31103) Joshi válasza schlecker (#31095) üzenetére


Joshi
titán

Én is vettem ilyen tartályt de még nem használtam és eddig úgy néz ki hogy nem is fogom. :(

Nem gondoltam volna hogy már használat előtt is repedt a menetnél, igaz hogy figyelmeztetett Cyberbeni az esetleges repedésre de hát még nem is használtam. :(((
Ha a pénzt nem adja vissza akkor lesz következménye a dolognak az biztos. :((

(#31104) danati válasza Joshi (#31103) üzenetére


danati
senior tag

Én is akartam venni ilyen tartályt de ezekszerint jó hogy nem tettem. Szerencse hogy Fel kollégánok éppen volt egy eladó tartálya és azt vettem meg. :)

(#31105) schlecker válasza Joshi (#31103) üzenetére


schlecker
tag

Nekem nem volt repedt,de gondolom annyi elég volt neki hogy beletekerjem a csatikat,aztán a csövek kicsit megfeszítették,és ennyi,mert 2 napig ment gond nélkül.Ne lenne ez a fene nagy minőséginvázió minden fronton.
Elhiszem hogy vannak drágább,jobb minőségű termékek,de ami nem olyan drága,azért nem kéne hogy feltétlenül szar legyen.

[ Szerkesztve ]

(#31106) Joshi válasza schlecker (#31105) üzenetére


Joshi
titán

Ezzel a tartállyal nem lenne semmi gond ha vastagabb anyag lenne a menetek körül, simán önthetnének oda 3-4 mm-es anyagvastagságot is. :K
Írtam Cyberbeninek kíváncsi leszek hogy reagálja le a dolgot feltéve ha felveszi velem a kapcsolatot, én mondtam neki hogy nem feltétlenül ragaszkodom a pénzhez akár le is vásárolnám mert a többi cucc jobbnak tűnik. :U

(#31107) adamka16 válasza Joshi (#31103) üzenetére


adamka16
őstag

ez pontosan milyen tartály?

(#31108) #35434496


#35434496
törölt tag

Érdemes ilyen vízhűtő rendszert venni :F Cooler Master Aquagate Max!

(#31109) Joshi válasza adamka16 (#31107) üzenetére


Joshi
titán

SYSRES300 tartály, nem lenne rossz de túl vékony a menetnél a perem. :U

(#31110) adamka16 válasza Joshi (#31109) üzenetére


adamka16
őstag

és ez 3800 + posta volt?

(#31111) schlecker


schlecker
tag

Megragasztottam kétkomponensű ragasztóval,beleragasztottam a csatlakozókat,külsőleg is adtam neki,a két csatit egy csővel összedugtam,most már vagy 3 órája tesztelem,de egyenlőre nem folyik.Most nem tudok gyorsban venni másikat.

[ Szerkesztve ]

(#31112) SimonYana válasza #35434496 (#31108) üzenetére


SimonYana
addikt

Szerintem nem!
Én is láttam a nagykerben!
Szép , mutatós,de annyi pénzből jobbat lehet összerakni!
Lehet picit többre jön ki egy jó ,de szerintem nem sokkal!

® SimonYana ®

(#31113) somasz válasza adamka16 (#31101) üzenetére


somasz
addikt

Ha megsértődtél, bocsi, nem tom, mit mondtam, vagy csak simán nem értelek :B :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31114) adamka16 válasza somasz (#31113) üzenetére


adamka16
őstag

"De gondolom nálad az alkotás öröme is közrejátszott."
kevés pénzből is lehet hatékony hűtést csinálni, akinek nem tetszik nem nézi :)

(#31115) somasz válasza adamka16 (#31114) üzenetére


somasz
addikt

Nem ledegradálóan írtam... Tisztelem azokat, akik ezt csinálják. Én a vízhűtés legalját a syscooling tartályra gondoltam, mert egyszerűen fosch, nem pedig a homemade megoldásokra :R

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31116) luise178 válasza jones965 (#31102) üzenetére


luise178
tag

szasz!

néztem a képet, és elég meggyőző. irtad, hogy volTAK, mert már nincsenek? vagy megint váltottál platformot?

néztem a blogodat is, grat a végeredményhez!

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#31117) Joshi válasza adamka16 (#31110) üzenetére


Joshi
titán

igen. :K

(#31118) rii


rii
nagyúr

berakhatnám aláírásba is, de így "egenyesebb"

(#31095) schlecker:
nem tudom, a PH-n található tartályról van-e szó, vagy "bolt"-ban kapható gagyiról, de amit én vettem itt maszek átal készítettet, már azonnal elrepedt, és asszem 2 év után érte el a tetőpontját, amikor is le lehetett emelni a felső felét ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#31119) jones965 válasza luise178 (#31116) üzenetére


jones965
Modder

-Megvannak, csak most alaplap hiányban szenvednek. :D
Amennyiben a későbbieben érdekel, kérlek priviben.
Direkt nem raktam apróba fel,mert nálam mindíg megy a változás, de kompletten hajlandó vagyok megvállni tőlük. Még annyit, hogy a fet blokkok egy közös hőátadó lapra lettek szerelve, tehát azon 2 db blokk van, ami látszik is a képen.

(#31120) ->Dzsony<-


->Dzsony<-
tag

Sziasztok! Próbáltam kérdésemre választ keresni a topic-ban de túl hosszú ahoz hogy végigolvassam ezért feltenném inkább :) Épp most vagyok abban a fázisban hogy vásárolgatom a cuccokat a vízhűtésemhez. Hőleadó már megvan egy bontóból szerzett "szépség" pont jók hozzá a 10-es belsö átmerőjű csövek, pont rámegy majd a Cooler Master 20-as venti és kb 8 centi vastag tehát remélem igy elég sok hö leadására lesz képes. A kérdésem a következő lenne... nálam a proci az alaplap és a táp lesz elvileg a rendszerbe kötve csak nemtudom melyik sorrend lenne az ideális. Tudnátok valami ötletet adni?

Köszi
Dzsony

Szerk.: Kimaradt hogy egy amd x2 4400+ , msi k9n ultra, 700w thermaltake toughpower-t kéne hűteni.

[ Szerkesztve ]

(#31121) schlecker válasza rii (#31118) üzenetére


schlecker
tag

Ez bolti.
Cyberbeni-től van.

(#31122) danati válasza ->Dzsony<- (#31120) üzenetére


danati
senior tag

A táp vizezése elég necces lesz, nem sok hely van benne, külön kell bele tervezni és gyártani blokkot ráadásúl még ekkor sem árt bele egy lassan forgó venti.
Sorrend: Ahogyan be tudod kötni, de a szivattyú után ne kösd a tartályt.
Én valahogy így alakítanám ki a sorrendet: tartály->szivattyú->radi->proci->alaplap->táp->tartály...

(#31123) ->Dzsony<- válasza danati (#31122) üzenetére


->Dzsony<-
tag

A táp már most is úgy üzemel hogy nem a gyári levegös hütése van hanem gyártatva lettek bele a blokkok és most csak rávan téve egy venti. Azért lett a 700W-os választva mert azt mikor ilyen kicsit terhelem akkor nem melegszik anyira mint mondjuk egy 400-as ami böven elég lenne nekem. De tanácsodat megfogadom és az elején majd mindenképp méregetem a hömérsékletét a tápnak. Már most kiváncsi vagyok hogy a valóságban hogy fogom tudni ezt kivitelezni :) Miután a ház az egy Nexus Caterpillar amiben ugye minden pont forditva van :DD

(#31124) somasz válasza ->Dzsony<- (#31123) üzenetére


somasz
addikt

A ház már megvan, vagy készülsz megvenni? Engem is érdekel, de valahogy ódzkodom tőle, fosok, hogy tönkremegy a lehúzós előlap, meg nem szigetel elég jól hangot... Meg magával a minőségére is kíváncsi vagyok. Ha ide nagyon off, akkor jöhet priviben is a tapasztalat! :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31125) ->Dzsony<- válasza somasz (#31124) üzenetére


->Dzsony<-
tag

A ház már régebb óta megvan és megvagyok vele elégedve. Igazából azért esett erre a választás mert ilyen nincs senkinek és mert egyedi az elrendezése és azt hittem ez pont elég nagy lesz ahoz hogy ugy építsek egy vizhütést hogy az kivülröl nem látszik. Ezzel nem is lenne baj a dupla radiátor be is férne kisebb átalakitásokkal ugy hogy nem látszik, csak idöközben ugy döntöttem hogy mégis csak kintre fog kerülni a jobb hűtés érdekében. Minösége a háznak jó, az a lehuzogatós elölap szerintem nem megy tönkre hamar.. bár nem használom sürün.. Zajszigetelése kb 1000%-al jobb mint egy sima egyszerü no-name háznak :) ugyhogy csak ajánlani tudom.

(#31126) somasz válasza ->Dzsony<- (#31125) üzenetére


somasz
addikt

Küldtem PÜ-t!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31127) mh197 válasza Joshi (#31103) üzenetére


mh197
senior tag

Nekem is ilyen tartályom van, SYSRES300
Én is megszívtam az elsővel amit rendltem. Szerintem nem hajtottam bele erősen a csatikat a gumi tömítés épphogy odaszorult a plexi részhez a csatin, de mikor összeraktam már rögtön eresztett. Először arra gondoltam, biztos én voltam a hülye, beragasztottam, de még akkor is szivárgott, meg nem is tartottam biztonságosnak, hát én marha rendeltem még egy ugyanilyet, és ott már úgy kezdtem, hogy mielőtt belehajtottam volna, a csatira rögtön FBS ragasztó, és úgy hajtottam bele a csatit. (Nem akartam még egy hetet várni új tartályra, vagy másik után keresgélni, és addig meg állt volna a gép) Bár a második tartály végén is látszott hasonló repedés nálam is mint ezen a képen, de gondolom a ragasztó megfogta. Nos eddig még tart vagy egy éve, de mindig gondolkodom rajta, hogy ha egyszer le kell engednem a rendszert majd vmikor, akkor tartályt is cserélek. Esztétikus kis kütyű, mondjuk egy erősebb Laing pumpa akkora örvényt csinál benne, hogy nálam mindig csobogott, de egy jól kialakított szivaccsal, amit a pici töltő nyílásán át tuszkoltam bele, ez is orvosolható.
Én ezt a tartályt csak kis teljesítményű pumpákhoz ajánlom, és a csatiknál mindenképp ragasztást, már a kezdetektől, mert baromi vékony ott a plexi anyag, amibe bel van fúrva, magyon könnyen reped!
Összességében esztétikus darab, de meg nem értem miért nem lehet ott vastagabbra hagyni az anyagot, hogy ne legyen ilyen probléma. Vagy lehet, hogy le van gyártva már egy készlet, és annak már így kell elfogynia...

[ Szerkesztve ]

(#31128) Joshi válasza mh197 (#31127) üzenetére


Joshi
titán

Én HTPC-hez vettem a kis mérete miatt de így biztosan nem fogom használni már csak azért se mert zsír új és már eleve repedt. Nem fogom ragasztgatni nekem nem ér annyit hogy el ússzon a gép, ha fair gyerek ez a Cyberbeni akkor visszaveszi tőlem. :U

(#31129) Thrawn válasza mh197 (#31127) üzenetére


Thrawn
félisten

EK Water Blocks EK-Multioption RES + EK Water Blocks Anti-Cyclon
Van olyan vastag fala, hogy valakit akár agyon is csaphatsz vele és akkor sem fog megrepedni :K :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#31130) Fel válasza mh197 (#31127) üzenetére


Fel
addikt

Ez nem tartály, hanem valami hulladék... Tipikus, "olcsó húsnak híg a leve" eset. Lehet spórolni ezen-azon a vízhűtésnél (nem kell a legdrágább radi, blokk, stb...), de pont egy ilyenen, amitől elúszhat egy egész rendszer?
Vettél belőle kettőt? A kettő árából vehettél volna egy jót... (a 10cm-es Cape tartály kb. annyi OC-nál)
Ez nem csak Neked szól, látom többen "befürödtek" már vele..

(#31131) Silex


Silex
aktív tag

Hát nem akarom Cyberbeni üzletét rontani, de régebben vettem tőle egy szivattyút (syspump, pótnak) és egy nagy rakás... Kipróbáltam egyszer rendszerben, olyan hangja volt mint egy traktornak, búgott, zörgött. Aztán gépen kívül beszerelés előtti nyomástesztre használtam. Akadozott indulásnál, majd végül úgy-ahogy van leállt, azóta meg se nyikkan.

Teljesen egyetértek, ez az olcsó húsnak híg a leve esete. :(

(#31132) oviktor válasza Silex (#31131) üzenetére


oviktor
tag

Én tripla radiátort vettem tőle, azzal nekem semmi gondom szerencsére.
Még szerencse hogy anno nem rendeltem tőle ilyen tartályt, pedig gondolkodtam rajta mikor a radit vettem.

Viktor

(#31133) Himym


Himym
senior tag

Sziasztok.

Van valakinek esetleg tapasztalata egy ilyen tartállyal?
XSPC 5,25' Dual Bay Reservoir Clear

(#31134) nebancsa válasza Silex (#31131) üzenetére


nebancsa
senior tag

Na ezt akartam kérdezni, a pumpát próbálta -e valaki? :)
Mert kinézetre aranyos, meg a műszaki adatok is elismerésre méltók ilyen ár mellett.
Akkor úgy néz ki egyedül radit érdemes venni, esetleg csatlakozót.

(#31135) SimonYana válasza Thrawn (#31129) üzenetére


SimonYana
addikt

Ezt igazolhatom!
Ebben bízhattok!
Volt ilyenem is és most a 40cm-es változata van már vagy 3 éve! :C

® SimonYana ®

(#31136) SimonYana válasza Himym (#31133) üzenetére


SimonYana
addikt

Ilyet nempróbáltam még,de be kell menjen mindenhova,mert középen meg van a bevágás ahova a házak sinje becsúszik! Szerintem az Obsidianba is be kell menjen minden gond nékül. :R

® SimonYana ®

(#31137) Himym válasza SimonYana (#31136) üzenetére


Himym
senior tag

Thx, :K Ennek elég vastag a menete a képek szerint ugyogy nem hinném, hogy megtudna repedni. Am mind1, hogy short vagy hosszú a menete a csatlakozónak? A tartálynál merült fel ez a kérdés a blokkoknál eggyértelmü, hogy a rövidebb a jobb.

Más: Am visszatérve a szinezékekhez ti mint többség Tygon csöveket használtok a Tygon szilikonból készül. Nem lehet az véletlenül, hogy nem szilikon csövekhez van kitalálva a szinezék? :B
Még valami valami valaki vett ilyet bármilyen adalék vagy tudom is én mi hozzáadása nélkül?
Lötyi

[ Szerkesztve ]

(#31138) jones965 válasza Himym (#31137) üzenetére


jones965
Modder

Még valami valami valaki vett ilyet bármilyen adalék vagy tudom is én mi hozzáadása nélkül?

Igen, de le is beszéllek róla, mert ha nem 24/7-ben használod a gépet, a blokkokban a hőcserélő bordákon szépen lerakódás képződik.

Info: by tody56

[ Szerkesztve ]

(#31139) Himym válasza jones965 (#31138) üzenetére


Himym
senior tag

Akkor marad a sima desztiláltvíz+ innovatec innoprotect pro keverése és kész... :(

(#31140) Himym


Himym
senior tag

Esetleg ezek közül próbálta valaki valamelyiket it? Nem szeretném feladni. :K
1. Koolance
2. SwiftechHivatalos honlapon nincs fent
3. Thermaltake
4. Fluid XP
5. PrimoChill
Többit már kiveséztük hátha innen valamelyik. :U

[ Szerkesztve ]

(#31141) jones965 válasza Himym (#31140) üzenetére


jones965
Modder

Ha már mindenáron ilyen előre kevert lötyit akarsz venni, akkor itt van helyben és van is raktáron, válassz:[link]

Jómagam gyógyszertári desztvizet használok ( ez a legtisztább ami ker. forgalomban kapható), valamint noname fagyállót amiknek a keveréke 1,5 év óta tökéletesen megvan mindenféle lerakódás és kicsapódás nélkül.
De mindenki arra költi a pénzét, amire akarja.

[ Szerkesztve ]

(#31142) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

jómagam alkonek spirituszt használok.
alkohol fajta,amely tökletesen megfelel a vízhűtéshez.
forrasztott vörösréz blokkok, és valamiféle 10/13-as, 8/10 illetve 5/8-as csövekkel szerelvényezve a rendszer.
teljesen házi készítés és egy hydor seltz l20 terelgeti a keveréket.
nincs lerakódás, semmiféle szmötyi.
nem tudom mennyibe kerülhetett. mert ez volt a cégnél.
de volt, hogy valamiféle vodkát öntöttem az ioncseréltbe és azzal sem volt gondja a szívattyúnak.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#31143) mh197 válasza Thrawn (#31129) üzenetére


mh197
senior tag

Nem rossz a linkelt tartály, de sajnos a mérete nagy nekem. A ház hátán nálam max a 15 cm magas tartály fér el esztétikusan, és praktikusan, belül meg nincs hely neki már.
[link]
Én erre gondoltam, csak még nem kérdeztem OC-t, hogy van-e fekete, szürke vagy esetleg sötét kék színben, mert a piros elég érdekesen mutatna nekem a gépen.
Ilyet használ esetleg vki?
Esetleg ez: [link], de ennél is elég necces a plexi felfogató sztem, bár az pozitív, hogy plexi, lehet a szintet csekkolni, és a csatik is egy fém részbe csavarhatóak be.
Szóba jött még az AGB noise isolator, de az meg már szinte beszerezhetetlen, nagy ritkán látok egyet- egyet aprón, de addigra már mindig lefoglalja vki, vagy ha nem, akkor nagyon drágán van. :((

[ Szerkesztve ]

(#31144) Himym válasza jones965 (#31141) üzenetére


Himym
senior tag

Köszi ezt már próbálták és nem jó... Azért linkeltem a többit mert azokról nem láttam semmi hírét... :U

(#31145) adamka16 válasza moongoose (#31142) üzenetére


adamka16
őstag

de jó hogy nem vagyok egyedüli a kis hydorral :)

(#31146) Himym


Himym
senior tag

Ehez mitszoltok?: Nanoxia HyperZero DUplán desztilált vizzel.

(#31147) Thrawn válasza mh197 (#31143) üzenetére


Thrawn
félisten

Akkor ez minden szempontból megfelelne neked :K
Az EK tartályból van kisebb is, OC-n keresztül tutira beszerezhető: Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#31148) jones965 válasza Himym (#31146) üzenetére


jones965
Modder

Vegyél olyat, ami szimpatikus árban és megjelenésben, aztán majd beszámolsz róla, hogy jó vagy sem. ;]
Ezek az előre bekevertek többsége csak szimplán üzlet -
-az eladónak. :DDD

(#31149) Himym válasza jones965 (#31148) üzenetére


Himym
senior tag

Oké.
Majd akkor beszámolok róla, hogy ez milyen. :K
Ez anynira nem drága mint a Fluid XP amiből nem is 1 liter hanem 944ml kerül 40*271 forintba...

(#31150) adamka16 válasza Himym (#31149) üzenetére


adamka16
őstag

majdnem 10e forint? mi van abba?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.