Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31551) pitbull93


pitbull93
tag

Sziasztok !Zalman gs 1000-es hazhoz és lga 1366-os foglalathoz szertnék egy komplett vízhűtő rendszert!A konfiguració mindennapi egésznap működne és jatékra is szóval nem tudom milyen legyen minden féle segítséget szívesen fogadok köszönöm!

(#31552) 14adam válasza pitbull93 (#31551) üzenetére


14adam
addikt

Mennyit szánnál rá? mikre kéne? És pontos típus amire kéne? Ha lesz alaplapra akkor milyen és hova kell blok? Vagy csak a procira akkor lesz tuning?pontosan milyen proci?

(#31553) 14adam válasza pitbull93 (#31551) üzenetére


14adam
addikt

Ajánlanám a szomszédomat ;)

(#31554) pitbull93


pitbull93
tag

core i7 975 ee

ASUS P6T7 WS SuperComputer

tuning memoria 2000 mhz 3x2 gb

videkartya majd az új nvidia gtx 480

(#31555) adamka16 válasza adamka16 (#31516) üzenetére


adamka16
őstag

látom nem nagyon reagált senki a hsz.-omra :U

(#31556) Silex válasza adamka16 (#31555) üzenetére


Silex
aktív tag

Alakul, alakul no, de szerintem leginkább végeredményt látnánk szívesen.

Az elektrokorrózióhoz: igen van vizes rendszerben, de pl az ioncserélt víz+fagyálló adalék pont ennek a minél jobb meggátlására szolgál, mint az autók vízhűtésében is. Vannak benne ún. inhibítorok, ugye. Persze hogy nem 100%-os megoldás, de egy elfogadható tűréssel működik.
Nem jelent akkora problémát emellett, ha réz és alu is van a rendszerben első vizeim ilyenek voltak semmi különös probléma nem volt. (persze eloxált (zalman) blokkok)

(#31557) adamka16


adamka16
őstag

és szerintetek ez a fagyálló higítva megfelel majd a rendszerbe?
[link]
[link]
amiket tartalmaz: Elitlén glikol max 94%, 2-etil-hexánsav-K-só max 3,5%
1:1 arányban higítva -37°C-os

(#31558) Joshi válasza adamka16 (#31557) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem inkább minőségi márkás fagyállót használj mint a Valvoline vagy GlycoShell. :K

(#31559) jones965 válasza Joshi (#31558) üzenetére


jones965
Modder

Mert mivel is jobbak ezek ?
Nekem pár száz forintos fagyálló van keverve. A víz legyen csíra mentes. Inkább az árkülönbözetet a gyógyszertári desztvízre adja ki.

(#31560) adamka16 válasza jones965 (#31559) üzenetére


adamka16
őstag

végülis mindegyikben ugyan az van. mol pontokon vettük, sztem jó. eddig is ilyent használtam mezei ioncserélttel, igaz tejes is volt a radiátor alján, meg a csöveket is befogta, de azért mert túl dúsra kevertem a lét. mennyi tegyek bele? vagy milyen arányban menjen?

(#31561) jones965 válasza adamka16 (#31560) üzenetére


jones965
Modder

Amennyiben olyan vizet használsz, mint írtam, 5-10% elég.

(#31562) adamka16 válasza jones965 (#31561) üzenetére


adamka16
őstag

akkor inkább 5% annyinak elégnek kell lennie remélem. meg az se jobb ha túl sok van benn, mert akkor rosszabb a hőleadása a víznek.

(#31563) C^^


C^^
őstag

Szerintetek ez a csatlakozó mennyire HF (leírás szerint az), és mennyire hülyebiztos? (Szokott az ilyen ereszteni valahol?)

(#31564) Fel válasza C^^ (#31563) üzenetére


Fel
addikt

Ugyanilyenem van feketében. Annyira nem HF (manapság már minden vizes dologra ráírják...). A cső felőli végén megfelelőnek tűnik az átmérője, de a menetes vég felől már sajna szűk (kb. 6mm)... ez az ára annak, hogy forgatható. (Ez egyébként jellemző az összes forgatható csatlakozóra)
Amúgy jó csatlakozó, nem ereszt sehol sem.

[ Szerkesztve ]

(#31565) C^^ válasza Fel (#31564) üzenetére


C^^
őstag

Köszi.

(#31566) TESCO-Zsömle válasza Fel (#31564) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha jól tudom, a BitsPower-re ez nem igaz. ;)

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31567) mh197 válasza C^^ (#31563) üzenetére


mh197
senior tag

Nekem is ilyenem van, és tökéletes, nem ereszt sehol.

(#31568) jozef72 válasza C^^ (#31563) üzenetére


jozef72
tag

Ezen csatlakozó csak 13/10-es vékonyfalu csővel kompatibilis.
Kép
Íme a különbség. :Y

Aranyszabály,akié az arany,az hozza a szabályt.

(#31569) Fel válasza TESCO-Zsömle (#31566) üzenetére


Fel
addikt

Kivételek mindig vannak. :)
Gondolom pont fordított a felépítése, mint az átlagos forgatható csatiké. Ennél biztosan a felső rész van kívül és a menetes belül. Szép, méretes darab lehet, és az ára se semmi...

jozef72: Az meg miféle csati? Úgy néz ki mintha belső/belső menetes derékszög összekötő lenne.

[ Szerkesztve ]

(#31570) n_gy_k


n_gy_k
aktív tag

Üdv
Jelenlegi konfigom:
Asus M2N SLI
X2 3600+
HD2600XT

Mivel minden egyes alkatrészen gyári hűtés van, ami hangos és a hűtésteljesítménye sem a legjobb elkezdtem keresgélni jobb léghűtés után. Kb 4-5e ft lenne egy elfogadható cpu és gpu hűtő (külön-külön). Ennek az árából már lehet kapni az ebay-en Cooler Master vízhűtő rendszert.
[link]

Csak az a kérdés, hogy ez milyen? Mennyire hangos? Vagy van e értelme kidobni még plusz 5-6e ft-ot vagy ezekre a cuccokra elég egy olcsóbb léghűtés is?

Előre is köszi!
n_gy_k

(#31571) jones965 válasza n_gy_k (#31570) üzenetére


jones965
Modder

Amennyiben csak ennyit akarsz rászánni, maradj a léghűtésnél. :K

(#31572) adamka16 válasza n_gy_k (#31570) üzenetére


adamka16
őstag

gyári vízhűtő készletet nem szabad megvenni, max ha esetleg Corsair gyártmány :)
nem olyan erős a konfigod, hogy ne lenne elég csak simán lég. talán ha passzív bordák vannak a gépedben még az is bőven elég lehet. :K

(#31573) C^^ válasza jozef72 (#31568) üzenetére


C^^
őstag

Köszönöm mégegyszer mindenkinek.
Végül találtam Bitspower könyök konzolt, ez jó lesz nekem. A forgathatós modellekből meg úgy látom, hogy szó szerint mindenhol hiány van.

(#31574) adamka16


adamka16
őstag

már megint egy hülyeségen töröm az agyam. van egy kiszuperált bojler termosztátom. lehet rárögzítem a radiátorra, vagy belelógatom a vízbe a mérőjét, és nagyon pengén be tudom állítani mikor kapcsoljon be a venti a radiátoron. őrült egy ötlet tudom :D

(#31575) ->Dzsony<-


->Dzsony<-
tag

Computermode ban kapható Innovatek cső mekkora lehet szerintetek? Bár sejtéseim szerint 10/8-as.. :(((

(#31576) mh197 válasza adamka16 (#31574) üzenetére


mh197
senior tag

A bojlerek hőérzékelője nem min 50 fokos vízhőfok esetén kapcsol be? Bár biztos van belőle sok típus, de a hőfokbeállítás egy olyan kis tekerős kütyüvel elég nehéz nem? Mindenesetre jó ötletnek hangzik. :K
Létezik digitális kijelzős/hőfokbeállítós bojler is? Abból már egész szép lenne a kiépítés, és vízhűtésbe átszerelés, ha már az őrült ötleteknél tartunk. :D

[ Szerkesztve ]

(#31577) adamka16 válasza mh197 (#31576) üzenetére


adamka16
őstag

erre az van írva 5-80°C. de működik, mert beletettem melegvízbe ott is kattant, akkor lejjebb vettem, hogy lehűljön, majd egy a kezemmel elkezdtem melegíteni, és oldott, pedig az nem volt több 30-35°C-tól.
amúgy mezei bojlerba való, Hajdu :D
ugyan ilyen: [link]
max kell neki egy kicsi doboz és ingyen meg van oldva a hővezérelt hűtés. ilyenért nem akarok több ezret kiadni, ha már egy körülbelüli értéket be tudok neki állítani már nyerős a dolog, persze tesztelni kell elég sokat. de a tartályban vagy a radiátorban lenne a jobb elhelyezni?

(#31578) jones965 válasza adamka16 (#31574) üzenetére


jones965
Modder

Felejtsd el, semmi értelme. A boyler hőfok szabályzója nem alkalmas erre.
A pc-vízhűtésnél nincs akkora hőlépcső, hogy ezt meg tudd valósítani, ha meg igen, akkor meg már régen rossz.

(#31579) adamka16 válasza jones965 (#31578) üzenetére


adamka16
őstag

értelme miért ne lenne? attól még kísérletezni lehet vele, ha hirtelen felkúszik a hőfol, akkor a BIOS úgy is jelez.
max ha nem válik be, akkor összedobok egyet, pár cuccból meg is van.
meg most gondolkodom, hogy ez pont fordítva működne mint ami nekem kéne. :))

[ Szerkesztve ]

(#31580) adamka16 válasza adamka16 (#31579) üzenetére


adamka16
őstag

viszont az újabb alternatíva, hűtő termosztát, bár ennek sztem nagyon alacsony hőmérsékletei vannak, de ha lehet állítani rajt valamit akkor már jó vagyok :D

(#31581) jones965 válasza adamka16 (#31579) üzenetére


jones965
Modder

Végül is a Te időd és pénzed, bár a kisérletező szándék mindenképpen dícsérendő.

(#31582) adamka16 válasza jones965 (#31581) üzenetére


adamka16
őstag

az anyagi ráfordítás egyenlő 0-val, mivel ezek itthon voltak. :)

(#31583) jones965 válasza adamka16 (#31582) üzenetére


jones965
Modder

Kiváncsi leszek, milyen vezérlést sikerül kihoznod pc körülmények mellé. ;)

(#31584) adamka16 válasza jones965 (#31583) üzenetére


adamka16
őstag

hát még én. de a hűtő, bojler termosztát felejtős. valami mást kellene kitalálni. ötlet?

(#31585) jones965 válasza adamka16 (#31584) üzenetére


jones965
Modder

Te indítottad el az ötletet, máris elakadtál ? ;]
Amennyiben én csinálnám ( egyébként nonszensz), akkor PT 100-as digitális hőérzékelőt használnék, ami ugye tud adni 4-20mA jelet, bár ehhez külön tápegység kellene. Ezt a jelet a legolcsóbb PLC-re ( 50-60E ft) rákötném, és egy folyamat iránító szoftverrel működtetném. Ettől pontosabb beállítást nem tudok javasolni, mivel itt már tized fokokra is lehet szabályozni, sőt ventillátor fokozatokat is.
Hosszú a lehetőségek sora.
Amennyiben a rendszerben 2-nél több radi van, azt is meg lehet oldani, hogy hőmérséklet függvényében mágnesszelep beiktatásával nyitná a következő vízkört.
Soroljam még ? ;]

(#31586) adamka16 válasza jones965 (#31585) üzenetére


adamka16
őstag

hajjajjjjj... köszi, de inkább ne :D

(#31587) gabipaci


gabipaci
addikt

Hi,
hetvegen osszeraktam a gepet, 35fokot vitt lejjebb a procin terhelés alatt.
Kepeket rakok fel este. Mindenkinek koszonom a segitseget.
Asszem megerte. Szep is, jo is.
Thx

Logitech hardware tester

(#31588) jones965 válasza gabipaci (#31587) üzenetére


jones965
Modder

Sok sikert, és ahogy OC mondaná, alacsony hőmérsékleteket!

(#31589) mh197 válasza jones965 (#31578) üzenetére


mh197
senior tag

Na pont ezen gondolkodtam én is, hogy van-e akkora hőlépcső, amit a bojler hőfokérzékelője tud érzékelni, és kapcsolni. Ráadásul, ha jól gondolom az mechanikus kapcsoló, vagyis elég sok mindentől függ, hogy pontosan kapcsol-e benne az érzékelő, pl szerintem a külső hőfok is.

(#31590) mh197 válasza adamka16 (#31584) üzenetére


mh197
senior tag

Mi történt? Nem működik az ötlet?
A hűtőnek a bimetál részét esetleg lehetne használni. Nekem is van egy fölösleges abból otthon, de az inkább mínusz fokokra jó. Bár lehet van benne vmi állító csavar, majd megnézem.

Vmi ilyesmivel lehetne szerintem megoldani: [link]
Bár én megoldottam azzal a ventik ki-be kapcsolását a radin, hogy az alapapi 3 pinesre kötöttem, ami vezérelhető, és ott a proci hőfokához rendeled a vezérlést, és beállítod, hogy hány fokon kapcsoljanak be a ventik, és ennyi. Laptól függ, de nálam pl egészen 75 fokig elviheted ezt a bekapcsolási hőfokot, de ha alacsonyabbra állítod, akkor meg a beállított érték és 75 fok közt lineárisan növeli a feszt, és gyorsítja a ventit.
Szerintem ez a legolcsóbb megoldás, bár igaz lapfüggő, hogy melyik tudja ezt, na de olyan lapot kell venni. Pl.: DFI :)

(#31591) adamka16 válasza mh197 (#31590) üzenetére


adamka16
őstag

a bojler hőkapcsolója azért nem jó, mert pont a fordítottja kéne annak a működési elvnek. mivel ott felfelé megy a hőmérséklet ameddig meg nem szakítja azt az érzékelő. nekem ugye az kéne, hogy egy adott hőfokon kapcsoljon be és nem megszakítsa mint ahogy a bojlereknél van. amúgy én is meglepődtem, hogy nem olyan vészes az érzékelése, elég jól be lehetne állítani. a hűtőé meg azért nem jó mert az meg alacsony hőmérsékleteken dolgozik-viszont ennek az elve kéne, de hát nem. olyan kellene ami terheléstől függően pörgetné a ventiket. venni meg nem nagyon szeretnék ilyen drága kütyüket. Gigabyte lapom van, abban is lehet állítani pl a proci sebességét, hála isten nem biosból :( a progi amit adnak hozzá az meg elég gagyi. AMD overdrive nevű progi az nem rossz, de ott is csak aa CPU-ét tudom szabályozni. hiába van rajt 2db 3 pines és 2db 4pines csati, csak a CPU 4 pinesét tudom vezérelni, de azt többféleképp is. dughatok rá 3 vagy 4 pinest is, azokat tudja mindehogy. miért volt nehéz beleépíteni még 1-2 alkatrészt, hogy a többit is lehessen manuálisan szabályozni... ezt sohasem értettem. DFI lapot meg nem fogok venni és nem azért mert nem tetszik :) már nem is lehet őket kapni ha jóltudom...

(#31592) SimonYana válasza mh197 (#31590) üzenetére


SimonYana
addikt

Nekem is hasonló van!
ZM-MFC2
Maximálisan meg vagyok elégedve vele! :C

® SimonYana ®

(#31593) adamka16 válasza SimonYana (#31592) üzenetére


adamka16
őstag

nemcsodálom, de ennyi pénzért nekem biztos nem kell amennyiért ezeket adják. akkor már inkább másik procit veszek a gépbe és fixen mennek a ventik a radin :K :K

(#31594) SimonYana válasza adamka16 (#31593) üzenetére


SimonYana
addikt

Én azért szeretem , ha nem a radi hűtése miatt hangos a gépem,ha már vízzel hűtöm!
Én 8-ért vettem kézalol. Nagyon nem mindegy , hogy 600-on vagy 1200-on pörög a venti. 600-as dosztig elég a hűtéshez!
De lehet ellenálást is bekötni és az olcsóbb!
A Noctua már csomagol gyárilag ellenállásal szabályzott kábeleket! :C

® SimonYana ®

(#31595) mh197 válasza adamka16 (#31591) üzenetére


mh197
senior tag

Ha vízhűtésed van, akkor gondolom szabad a 4 pines proci csatlakozód, amit azt mondod, hogy tud szabályozni a lapod a proci hőfokához mérten. Akkor meg van oldva a gondod, párhuzamosba kötöd a ventijeidet amik a radin vannak, lehetőleg 3db 12cm-esnél ne többet, és rádugod arra a 4 pinesre, vagy ha nem PWM ventijeid vannak, akkor a 3 pineseket dugod rá a megfelelő helyre.
Én úgy oldottam meg a fordulatszám érzékelést, hogy az áram vezetékek (legtöbbször piros, és fekete) lettek párhuzamosítva, és csak az egyik venti fordulat érzékelő vezetékét kötöttem be! Ez fontos, azokat a jeladó vezetékeket nem kell párhuzamosítani, csak egyet kell bekötni azokból. Ha egyformék a radin a ventijeid, akkor úgyis ugyanannyin fognak forogni, ha meg nem, akkor azt kösd rá, amelyiket monitorozni akarod.
Nálam is így van rákötve a 3 zalman venti a radiátoron!

DFI lapot hogyne forgalmaznák, csak drágák, és nem hoznak be ide, ahol "mindenki" az olcsót keresi, illetve nagy piacra nem is számíthatnának, meg nem is ezt a fogyasztói réteget célozzák meg. Egyébként míg lehetett kapni elég problémás volt a garanciális ügyintézése a lapoknak, ezért sem rendelnek ilyet az itthoni nagykerek. Kicsit olyan a feelingje, mint annó az abit lapoknál. Valószínűleg ez a cég nem fog úgy járni mint ők, de akinek van ilyen lapja, kincsként kezeli, mert nagyon sok beállítás, és nagyon durva tuningra képesek. Pl nekem a ramok beállításához több mint két képernyőnyi beállítási dolgot ad, de a többi részen is hasonló a szitu. A digitális proci tápellátó áramköréről nem is beszélve, ami nem melegszik úgy, mint a legtöbb lapon alkalmazott kis fekete kockákban lévő tekercses FET-es analóg ellátóké. Proci körül nincs is olyan kondi, ami a meleg hatására kiszáradna, púposodhatna, ami vízhűtésnél légmozgás híjján szintén előny! Na meg még sorolhatnám a lap jó tulajdonságait a korábbi ASUS p5k, meg maximus, meg Gigabyte p35 dq6-hoz képest, amik nálam jártak.

A hűtőnek a kapcsolóját nem lehet állítani? Abban tudom, hogy bimetál van, és az ilyen bimetálokon szokott lenni egy kis csavar gyárilag, mert a gyárban is azzal állítják be, hogy milyen hőfokon kapcsoljanak. Szóval az lehetne egy alternatíva, ha mindenképp ilyen mechanikus elven működő kapcsolót akarsz.

(#31596) mh197 válasza SimonYana (#31592) üzenetére


mh197
senior tag

Kár, hogy egyik ilyen zalmant sem lehet fehérben kapni. Nekem ugyanis a full fehér házamban furán mutatna egy ilyen kütyü. Mindemellett nagyon jó szerkezet, kár, hogy a színe miatt nekem kiesik a választható dolgok közül. Zalman cuccokban eddig még nem csalódtam egyszer sem.

[ Szerkesztve ]

(#31597) mh197 válasza SimonYana (#31594) üzenetére


mh197
senior tag

Az ellenállás csak 7V-ig viszi le a feszt fixen. Ezzel a zalmannal pedig ha jól emléxem egész 5V-ig le lehet vinni. Sokkal hatékonyabb.

Amúgy ha egyszerűbb/olcsóbb cucc is megfelel vkinek, akkor meg ott van OC-nél a fanamp, ami meg 0-12V közt vezérel, és hőfokot is érzékel, és beállíthatók az értékeket igaz manuálisan potival. 5k-ból az megvan újban!

(#31598) adamka16 válasza mh197 (#31595) üzenetére


adamka16
őstag

de mint ha nemrég egy cikkben azt olvastam volna, hogy nem lesz kapható már. ipon-on vagy hol olvastam. na de nem is ez a téma :)
szerk: a cikk: [link]
és ami nemsokra rá megjelent: [link]
:D
egyedül 1db 3 pines venti van rajt, sajnos ez meg igencsak fordulatventi, mert kb 3000-et pörög maxon, és ha ez többet kap mint 6-,6,5 V akkor már nagyon hangos. ezért szeretném ezt az értéket 5-5,5V-on tartani, hiszen a többinek is kb ennyin szép halk hangja van. amúgy a többi 3 venti a leghalkabbak amik itthon voltak, csupán két kanócosak. azthiszem egy ADDA venti is van köztük, az nagyon halk még. ezek a termosztátok sehogy sem fognak működni sajnos. mint írtam a bojleré pont fordított működésű, a hűtőén meg hiába tekerem a csavart az nem oszt nem szoroz. a bojlerét talán csak egy 2 állású relével tudnám működtetni, mivel ott a megszakítási folyamatot meg kell fordítani, hogy ne az elért hőmérsékletkor kapcsoljon ki, hanem akkor zárjon rövidre!

közben gondolkodtam azon is, ha úgy oldanám meg, hogy veszek egy 5 voltos relét, arra kötök egy potmétert majd ezt az alaplapi csatlakozóra. majd úgy állítani a potmétert, hogy a hőmérséklethez tartozó feszültség érték pont elég legyen a relé beindításához. ezáltal megmaradna az alaplapi ventiszabályzás is, én nem terhelem annyira talán az alaplapot sem, bár a reléknek is elég nagy A kell ha jóltudom, olyan 1 A körüli.
zsákutcába jutottam sajnos... :(

[ Szerkesztve ]

(#31599) mh197 válasza adamka16 (#31598) üzenetére


mh197
senior tag

Szerintem fölösleges a relével kínlódni. Az alaplapi vezérlés nem értem miért nem felel meg neked. Oda is tehetsz a körbe ellenállást, vagy potit kisebb ventihez, és annyi voltra állítod, amennyire akarod.
A relékkel meg ugye megint az a gond, hogy mechanikus, nem megbízható. Amúgy azt tudom, hogy az 1.3 Wartburg 12V-os reléi 86ohm ellenállásúak, vagyis olyan 0,1-0,2 A közt vesz fel áramot. Ezt próbáltam, más célra. Az alaplap terheléséről meg annyit, hogy nálam a 3 12cm-es zalmant elbírja. egy 3 pines csatin párhuzamosan, vagyis 0,7-0,9 A között. Ráadásul ahogy néztük a 10W-os DDC-t is el kell bírja, ha 3 pines csati van rajta gyárilag, fordulat mérővel, ami szintén 0,8A körüli terhelést jelent az alaplapnak.

Egyébként nekem a Zalman előlapi panelen a fogyasztás kijelzése ami nagyon tetszik. Egy olyat "elviselnék" még a gépemben. :K

[ Szerkesztve ]

(#31600) n_gy_k válasza adamka16 (#31572) üzenetére


n_gy_k
aktív tag

Akkor ezekben a vízhűtéses rendszerekben mi képezi úgymond a legalját? CPU, GPU ezekre érdemes szerintem blokkot tenni. Alaplap elvan passzívan is ha van 2 venti, ami keringeti a levegőt.
Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.