Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31251) Himym


Himym
senior tag

Szaisztok.

Aquatuningban nincs többet NexXxos Extreme III rev 3.0 Tudnátok ajánlani valami jó olcsó másik radit egy 5970 és egyenlőre egy AMD PH II 955 lenne a rendszeren. 3x120as

Bakker, hogy megszünt onnan.

[ Szerkesztve ]

(#31252) Fel válasza Himym (#31251) üzenetére


Fel
addikt

EK CoolStream Rad XT 360 vagy MagiCool Xtreme Triple 360. Gyakorlatilag teljesen megegyeznek a Nexxxos-szal.
[link] A németeknél van Nexxos Extreme, csak nem jó a neve (ugye azt írja több, mint 10 készleten).

(#31253) Himym válasza Fel (#31252) üzenetére


Himym
senior tag

Ebben a tesztben nem az elvárt teljesítményt hozza a Magicool Xtreme triple....
Roundup
Az XSPC nagyon drága akkor már lehetne 9x120ast is venni...
A MagiCool Elegant ami nagyon jól szerepelt az meg plexis nem?
A Thermochill PA120.3 meg még drágább.

Am itt még kapható a radi kitudja mennyi ideig.: :( NexXxoS csak itt full fekete ugyan engem nem zavar, hogy full fekete mert a ház is az meg a blokkok is.

Van még 1 tesztem itt továbbra is XSPC + Phobya.. Teszt
(phobya mindkettőben jól szerepelt szerintem, nem tudok dönteni help kell :R)

Am ha tudsz még esetleg valamit hasonló áron azt megköszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#31254) Fel válasza Himym (#31253) üzenetére


Fel
addikt

Az Alphacool és a Magicool radik egy az egyben megegyeznek... szóval ha jó lenne a Nexxxos Extreme, akkor nem értem miért nem felel meg a Magicool Xtreme...?
(Egyébként nincs belőle fekete, csak natúr alu külsős)
Hasonló árban ott van még a korábban említett EK-Coolstream RAD XT 360 (ami gyaníthatóan szintén megegyezik az előző kettővel...).

Az XSPC, Thermo, Phobya radik mind ~6cm vastagak. Van egy kis felültei előnyük a ~4,5cm vastag radikkal szemben, úgyhogy nem csoda, hogy egy összehasonlításban kikapnak...

Ha van rá keret akkor Phobya, ha olcsóbb kell, akkor ez első háromból valamelyik.

(#31255) Himym válasza Fel (#31254) üzenetére


Himym
senior tag

Oké Phobya lesz.

[ Szerkesztve ]

(#31256) Himym


Himym
senior tag

Még valami általában ezeknek a csatiknak memmora a belső átmérőjük?
1. "Y"
2. "X"
Vajon megvan a 12,7mm-es belső? :F

[ Szerkesztve ]

(#31257) Fel válasza Himym (#31256) üzenetére


Fel
addikt

G1/4"-os menetnél sose lesz meg a 12,7-es belső átmérő, mivel magának a furatnak sincs akkora keresztmetszete. És akkor még ugye belehajtasz egy csatit...
8-10mm-es belső átmérőre számítsz.

A HF csatik belseje 10-11mm körüli, ezekhez a csatlakozókhoz passzolnak a 13mm-es belsejű csövek.
A gyorsszorítós csatlakozóknál a rámenő csőméretet adják meg, amelyet meg is tudsz vele fogatni. Pl.: 13/10 csatihoz 13/10 csőméret.
A csonkos csatlakozóknál (barbed) a csonk külső keresztmetszetét adják meg. Tehát annál olyan cső kell, aminek egyezik a belső keresztmetszete. Pl.: 12-13mm-es csatlakozóhoz, 16/12, 16/13, 19/13 csőméret. (Mondjuk rá lehet dugni még a 10-11mm-eseket is)

(#31258) mh197 válasza Himym (#31256) üzenetére


mh197
senior tag

Ez az X elágazás mire jó? :F Hirtelen nem ugrik be semmilyen összeállítás, amihez két csövet kellene összehozni egy pontba, és utánna megnit kettéosztani...
Ha pedig ez olyan 3 csövet egy csővé összetoldó, akkor meg a 4 kimenet közül az egyiknek nagyobb átmérővel kellene rendelkezni.

(#31259) Fel válasza mh197 (#31258) üzenetére


Fel
addikt

Pl.: Egyenesen megy a víz, fölfelé egy hőmérséklet érzékelő, lefelé leeresztő.

(#31260) mh197


mh197
senior tag

Nézzétek mit találtam: [link]

Szerintetek ér vmit z a hangtehnikai szigetelő szivacs? Érdemes a ház két oldalát befedni még vele egy nagy ATX torony esetén?

(#31261) mh197 válasza Fel (#31259) üzenetére


mh197
senior tag

Hmm, igaz, erre nem is gondoltam, mármint a hőérzékelőre. :R

(#31262) Himym válasza Fel (#31259) üzenetére


Himym
senior tag

Akkor tuti nem jó nekem ez a darab 15,9/12,7mm-es csőhöz pedig a leengedésre használtam volna. Esetleg másik megoldás van leengedésre ekkora méretnél úgy, hogy ne usszon az egész? Nem tudo mennyit segít de ez a ház lenne, alul van a pumpa csak a pumpánál tudnám valahogy leengedni szerintem...
Ez a rendszer.

Segítségedet előre is köszönöm.
Jó lenne ha mielöbb döntésre jutnánk a leengedéssel mert hamarosan emgvenném a rendszert. :R Ne vedd sürgetésnek mert nem az csak mondom... :B

[ Szerkesztve ]

(#31263) devpernull válasza mh197 (#31260) üzenetére


devpernull
tag

Az én nagytornyomban mindkét oldalon van, nem lett halkabb. Teljesen körbe kellene burkolni belülről, de még akkor is jönne ki zaj a ventilátorokon keresztül.

(#31264) adamka16 válasza mh197 (#31260) üzenetére


adamka16
őstag

én ingyen kapok 1-2 héten belül, szürke színűt. nekem a gépház aljába lesz téve, így nem kell külön a DDC-nek szivacsot tenni. mellesleg most végeztem a winyó halkítással, gyerekek.... már se morgás se semmi :D ha valakit érdekel.. az írjon :)

(#31265) SimonYana válasza mh197 (#31260) üzenetére


SimonYana
addikt

No ezt keresem napok óta!
Ez nagyon jó lenne csak nagyon magas az a 2.5 cm a házikóban!
Szerintem 1 cm-es bőven elég lenne! :F
Nem is annyira a hangszigetelés , hanem esztétikailag is nagyon szép szerintem!
:C

® SimonYana ®

(#31266) Fel válasza Himym (#31262) üzenetére


Fel
addikt

Ha a tartályod engedi (kettőnél, több menetes furata van), akkor abba csatit és csövet dugva, a végét ledugózva, megoldhatod a leengedést.

(#31267) Himym válasza Fel (#31266) üzenetére


Himym
senior tag

Sajnálatos módon csak 2 lyuka van. :(
Esetleg ő vagy ő is szűkítené a rendszert? Kocka.

(#31268) Fel válasza Himym (#31267) üzenetére


Fel
addikt

Igen, közben már láttam én is a tartályt.
A kocka viszont jónak tűnik :K

(#31269) Himym válasza Fel (#31268) üzenetére


Himym
senior tag

Akkor felhasználva a kockát minden megoldható..
Itt a rendszer átfutnád? :B Rendszer.

Thanks a helpért.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#31270) Fel válasza Himym (#31269) üzenetére


Fel
addikt

Szerintem tuti lesz. Azzal a radival a későbbiekben akár egy teljes rendszert (vga, alaplap, stb.) is hűthetsz majd, gond nélkül.
Azt azért még megnézném biztosra, hogy bemegy-e a ház tetejébe. Bár hatalmas az Obsidian, de mégis csak 6 centi + még a ventik, min. 8,5 kell neki)

(#31271) Himym válasza Fel (#31270) üzenetére


Himym
senior tag

És ezt hol tudnám megnézni? Még nem láttam egy oylan ház gyártót se aki össze írta volna melyik radikkal kompatibilis a háza... Am szerintem tutira belefér.

Szerintem belefér mert ha nem férne az Aqua se ajánlaná a házzal... Ház+phobya

[ Szerkesztve ]

(#31272) Himym válasza Himym (#31271) üzenetére


Himym
senior tag

Am elfelejtettem, hogy a nredszeren még lesz egy 5970 és késöbbiekben talán még1 5970 ha nem várom meg a pci-e 3.0-át... :K :F

(#31273) adamka16 válasza Himym (#31272) üzenetére


adamka16
őstag

ember... mit akarsz azzal a géppel??? :D

(#31274) Himym válasza Himym (#31272) üzenetére


Himym
senior tag

Még valami ahogy nézem a dolgot a laing pumpa plusz a víznél ütötte fel magát valami:

A víz tartalmazza ezt: Double-distilled water, anti-corrosive as well as UV-reactive fluorescent dye.

A pumpához meg ez van írva: Anti-Corro-Fluid ist nicht zu empfehlen. <<--- Nem ajánlott anti corro ha jól értelmezem akkor az innovatecet se lehetne vele használni.De lehet én értelmezem rosszúl.

Na most akkor mi van mert az innovatek innoprotect pro is anti korro nem? :F

Azért még átnéztem mindent 2x elolvastam minden egyes betüt minden más stimmel és megvan csak a víz a kérdéses.

adamka16 Ha már egyszer ennyit költök rá akkor már had élvezhessem, hogy majdnem mindenből a highendet vettem. Am meg nem tuti de annak nincs értelme, hogy kettő 5870et vegyek mert az = egy 5970el. na mind1 ez nem ide tartozik. :R

jones965 lazán. :DD

[ Szerkesztve ]

(#31275) jones965 válasza Himym (#31272) üzenetére


jones965
Modder

Az álmodozás végül is nem kerül semmibe. ;]

De legyen hozzá szerencséd.

Az antikorrós adalékokat nyugodtan használhatod a szivattyúval, annak nem lesz baj.
Viszont a blokkok majd másképp gondolják.

[ Szerkesztve ]

(#31276) adamka16 válasza jones965 (#31275) üzenetére


adamka16
őstag

:D

(#31277) Himym válasza adamka16 (#31276) üzenetére


Himym
senior tag

jones965 Köszi... :(

(#31278) Fel válasza Himym (#31274) üzenetére


Fel
addikt

Konkrétan ezt az anti-corro-t nem ajánlják a DDC-hez. Kell, hogy legyen korróziógátló képessége a hűtőfolyadéknak. Az Innoprotekt jó lesz (A legnagyobb része etilén-glikol, mint a legtöbb fagyállónak).

(#31279) Mlacee


Mlacee
tag

Egy kis segitséget szeretnék kérni csőválasztás ügyben..
16/10esre cserélem a rendszert, viszont szeretném megörizni a jelenlegi UVre kék látványvilágot, noha mostanság fakó. Idővel elöregszik a cső vagy simán koszos belülről? (van benne most egy kis trutyi ez akár okozhatja is)

Tody Clearflex csövet ajánl, ami tetszik is de ugye bukom az UVt, a másik pedig a szokásos Innovatek PVCs ami hőre megpuhul és az alakját se tartja, de legalább szép :)

Mit tanácsoltok, melyiket vegyem?
Abban reménykedem, hogy a vastagabb csőméret és falvastagság miatt jobban fogja tartani az alakját (a kis naiv :) )
Másik terv hogy rendelek 3 méter ClearFlexet és két méter Innovateket (a rendszeremhez 2m kell kábé) és a nem látható helyekre CF megy, az ablakos részhez meg az Innovatek mégis ha gond van még át tudom csövezni a rendszert.

Tody féle HF csatikat és csőbilincseket tervezek. Előre is kösz a személyes tapasztalatokat és tanácsokat!

Will work for FSB!

(#31280) jones965 válasza Himym (#31277) üzenetére


jones965
Modder

Ne érts félre, nem akarlak megbántani, de már annyi mindent kipróbáltam a vízhűtésben, hogy bátorkodtam leírni egy kicsit irónikusan a válaszomat.
Személyesen az antikorróval az a gondom, hogy nem folyamatos használat esetén bármilyen speciális gyári lötyit használsz, a blokkoknál ( mivel itt szűkül le a keresztmetszet a hőátadás és a blokk kialakítása miatt), lerakodás fog képződni a kevésbé áramló területeken, ami a hőcserélés-tehát a hatásfok-rovására fog menni.
Nem akarom kedvedet venni, de fölösleges pénzkidobástól akarlak megóvni. Pedig ezt már írtam egy korábbi hsz-ben, hogy ezek a gyári lötyik csak marketing fogások.

[ Szerkesztve ]

(#31281) SimonYana válasza jones965 (#31280) üzenetére


SimonYana
addikt

Én is ugyan ezt mondom!
Sima desztiláltvíz és és nem szabad egy centetsem adni minden sz@r lötyre!
Én 10 rongyot buktam a piros színező miatt! :W

® SimonYana ®

(#31282) jones965 válasza SimonYana (#31281) üzenetére


jones965
Modder

Én egyik hiper marketben vettem egy liter noname fagyállót, és 1,5 éve ezt használom gyógyszertári desztvízzel. Nem tudom számolni hányszor volt leengedve átépítés kapcsán, de még mindíg olyan tiszta, mint mikor bekevertem.
A saját pénzemnek nem vagyok ellensége. A mostani projektemhez is ezt a folyadékot fogom felhasznállni.

(#31283) Himym válasza SimonYana (#31281) üzenetére


Himym
senior tag

Okés kirakom a készletből annyit nem ér, hogy hazavágja a rendszeremet igazatok van lemondok a szines lötyiről inkább teszek 2 ledet a tartályba azt jól van. Jah am az innovatek innoprotectből van pro verzsön is az jobb mint az elődje?...
Innovatek angol verzsönt nem találom :F

(#31284) Himym válasza Himym (#31283) üzenetére


Himym
senior tag

Kimaradt az előzőből moddingként egy full fekete házban kinek millen szinü ledjei voltak?

Én a zöldet választanám mert az eléggé olyan ilyesztő sötétben egy zöld gép. :DD de éppúgy a piros se lehet rosz a kéket unom az van most egy kék ledes ventivel víz nélkül.

(#31285) Fel válasza Himym (#31283) üzenetére


Fel
addikt

Szerintem a különbség a pro és a sima között a töménység lehet (sima 1:3, pro: 1:4), tehát a próval több lötyit keverhetsz be.
Mint írtam is korábban, az összetétel megegyezik bármilyen autósboltban is megvehető fagyállóval (1,2-etándiol, azaz etilén-glikol nagyrészben), annyi, hogy ebben nincs színező adalék (a fagyállóké nem UV-s!).

Az UV-aktív lötyik néha elég agresszív anyagokat tartalmaznak, azért érdemes velük vigyázni (igazából én még nem láttam sehol sem leírva, hogy mivel érik el a fluorescens hatást, de tuti, hogy érdekes dolgokat használhatnak...).

Ha rászánod a pénzt, akkor Innova lehet, de szerintem is egyszerűbb a fagyálló (kb. 95-97% etilén-glikol legyen benne) + desztvíz/ioncserélt víz.

(#31286) Himym válasza Fel (#31285) üzenetére


Himym
senior tag

A fagyálóra is írtátok, hogy megfogja a csöveket és lerakódik és annak még a színe is kék... Akkor inkább marad az Innovatek plusz a deszt/ioncs -víz

(#31287) Erdei88 válasza jones965 (#31282) üzenetére


Erdei88
veterán

Shell-es fagyálló és desztvíz keveréket nem próbáltad? Azt megpróbálhatom? Milyen arányban használod?

(#31288) mh197 válasza adamka16 (#31264) üzenetére


mh197
senior tag

Az én DDC-m ilyen felfogatással és tetővel van egy 5'25" -os helyen :
[link]
Sajnos még ilyen jó gumis felfogatás mellett is átmegy egy nagyon minimális vibráció a házra, és a ház oldala mivel elég nagy, legkönnyebben az morajlik egy picit. A durvább az amikor a DVD írómba lemezt teszek, az rendesen be tudja remegtetni az oldallapot, pedig körben mindenhol van szoros felfogatása az oldallapnak, és mégis be tud rezonálni. Ha teszek rá szivacsot, és úgy rakom fel, akkor az már tuti meg fogja fogni ezt a pici rezonanciát. Én ezért akarok az oldalára ilyet.
A vastagsága nekem is sok, de majd kireparálok belőle szépen, ahol kell, és a többi helyen meg úgyis jó, legalább hangszigetel.

(#31289) mh197 válasza devpernull (#31263) üzenetére


mh197
senior tag

Belül körben már megvan vékonyabb szivaccsal a burkolás, már csak az oldallapok hiányoznak. Ha minimálisat is fog halkítani a már jelenleg is nagyon halk cuccon, az is elég. Főleg már csak a winyó zaja jön ki leghangosabbnak a gépben, az elég alacsony frekvencia, szóval remélem nyerő lesz ez a cucc hozzá.

(#31290) mh197 válasza SimonYana (#31265) üzenetére


mh197
senior tag

Én már írtam nekik, hogy két 50x100-as táblát mennyiért küldenek el nekem. Ha rászánom magam, hogy belefeccolok 2,5-3k-t egy ilyen szivacs cuccba, majd megírom róla a tapasztalatokat!
Amúgy sztem a 2,5cm vastagság nem olyan vészes. Kb olyan mint a dobozos VGA-k alá tett szivacs vastagsága. Én is azért keresgettem ilyet neten, mert nekem eddig 2db VGA alól való, és egy alaplap alól való ilyen szivacsdarabom van, de közel sem elég még egy oldalra sem, ráadásul nem lenne esztétikus 3 darabból összerakni egy oldal szigetelését.

(#31291) Himym válasza mh197 (#31290) üzenetére


Himym
senior tag

Send some picture! :K

(#31292) LBandi


LBandi
aktív tag

Egy kis kuriózum a vízhűtés kedvelőinek (nem gyenge cucc)
[csekkit]
Az oldal a közepétől kezd érdekes lenni :Y

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#31293) adamka16 válasza mh197 (#31288) üzenetére


adamka16
őstag

az a gond vele, hogy nem nagyon tudja leadni a rezonanciát. amivel most a vinyót tettem fel, kellően vékony, hogy könnyebben kioltsa a rezgéseket. ez a sima gumihenger nem sokat vehet le a rezgésből szerintem. a tartó nélkül nem próbáltad, csak egy szivacsra tenni?

(#31294) jones965 válasza Erdei88 (#31287) üzenetére


jones965
Modder

Amennyiben a kék színre pályázol, az is megfelel, bár ott is a nevet kell megfizetni a felárban. A keverési arány 10-20% között tökéletes.
Viszont én a helyedben inkább a plusz pénzt a gyógyszertári desztvízre szánnám. Olyan tisztaságút sehol nem kapsz, és azért bármilyen szuper adalék anyag önmagában kevés egy tökéletes tisztaságú csíra mentes víznélkül, nem de. ;)
A többi csak pr.

(#31295) ABnormal válasza mh197 (#31290) üzenetére


ABnormal
őstag

ezért csak át kell jönnöd kövesdre...

ezért pedig edelénybe vagy megbeszélni a hirdetővel a részleteket...

(#31296) adamka16 válasza ABnormal (#31295) üzenetére


adamka16
őstag

ezzel kapcsolatban, ha valaki használta már, az egész házat bevonta vele belülről, az írja le tapasztalatait, mert én is szereztem be ugyan ilyet, de ha nem muszáj nem rakok belőle mindenhova, csak ahova kell (gép alja szivattyú miatt).

(#31297) Erdei88 válasza jones965 (#31294) üzenetére


Erdei88
veterán

Az a desztvíz nem j amit vasaláshoz szoktak használni?
Amúgy van itthon vagy 50liter fagyálló, azért is kérdeztem meg, hogy jó mert akad belőle ami felesleges lehet.
Lehet ma beugrok a gyógyszertárba is :D

Még vmi, mi az a pr?

(#31298) ->Dzsony<- válasza adamka16 (#31296) üzenetére


->Dzsony<-
tag

Nekem az egész gép belseje kivan bélelve ilyen szivacsal gyárilag és sokkal halkabb mint anélkül..

(#31299) adamka16 válasza Erdei88 (#31297) üzenetére


adamka16
őstag

ejtsd PIÁR :D
vagy marketing...

->Dzsony<-: na majd akkor kipróbálom én is, bár félek, hogy akkor nagyon meleg lesz a házon belül :(
azért olyan sok nincs abban a házban :)

[ Szerkesztve ]

(#31300) adamka16


adamka16
őstag

én meg elkezdtem gondolkodni egy kicsit, és kicsit utána jártam a lapom bios-ába, hogy ha a CPU venti szabályzását nem rakom PWM-re hanem Voltage-re, ami a 3 pines csatik esetén ajánlott, akkor is ugyan úgy szabályozza a venti fordulatát terheléstől/hőmérséklettől függően. namármost, ha csak a CPU-t hűtöm akkor a DDC-t nem is kéne fullon járatnom, hanem a molex csatit leszednem a kábelei végéről, és egy sima 3 pine venticsatiba bekötnöm, majd rá az alaplapra. szerintetek ez hatalmas hülyeség? egyáltalán a 10W-os szivattyú nem égetné le az alaplapot, mert azt sehol sem találom, hogy egy ilyen csati az alaplapon hány ampert visel el. mondjátok, hogy nem hülyeség a dolog?! :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.