Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31701) BraveHeart válasza adamka16 (#31694) üzenetére


BraveHeart
tag

:R mostantól biztos én sem teszem bé... kár, hogy 1 hónapot vártam egy XFX-es feliratú tripla radira való lemezre, s hogy a gépházam teteje ki lett vágva.... :(

Probber: Liverpool meccs ment??? áhhh!!! dupla kékhalál az agyamnak... :O mi lett a vége???
A csavaroknál látom, hogy ereszt, most vizsgálgattam... nemtom.... létezik, hogy hosszú volt a csavar, s átfúrta?? de már lassan 10 hónapja így volt... a csövezéssel nincs gond....
Nippon: hát, 1 éve szerváltam, meg előtte kitudja.... de a képekből is látszik ,hogy talán ezen nem kellett volna spárent játszani.... :(

1

2

3

4

5

sinya85: há' erre most mit mondjak, majd egyszer csak jön a reklamáció, hogy miért vízköves a cuccod... ;] :N 3 nap... én is gondolkoztam, hogy merjem é bekapcsolni vagy várjak vele... csak én már az elején lemondtam a konfigról.. főleg, amikor megnéztem a dolgot: a tápról, -ból alaplap... aztán memek... aztán csak leért az 5870-esre is... a tápcstiból hajszárítóval gyütt a lötty...

De most komolyan!! Látjátok a toldást, ott volt a radi, most nincs ott, s hűvösebb az egész... most akkor minek volt benne a radim???

jah, most ezek mennek "csak" hűtésre:

és vmikor így nézett ki az XFX-es rács nélkül.... :O

:R

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#31702) BraveHeart válasza TESCO-Zsömle (#31700) üzenetére


BraveHeart
tag

;] tudom, hogy most lúzernek tart mindenki, de látni még látok... ;] :B szóval okés, hogy alapon megy, de pont 2 napja állítottam vissza alapra, mer' b.nőm állandóan netezik meló után, a gépemet már szinte neki raktam össze, s ezért alapon ment... s pont így volt 40°C körül... 4,15-ön korábban azért prime-nál elérte az 55°C-ot... :R

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#31703) nebancsa válasza BraveHeart (#31701) üzenetére


nebancsa
senior tag

Szerintem is az lehet amit T. Zsömle feltételezett, a leázás csinált egy bios resetet. Vagy a pumpád túl gyenge volt.
Én a helyedbe nyugodtan visszaraknám a radit (egy másikat) a házba, statisztikailag kicsi az esély, hogy mégegyszer kilyukadjon :)
Persze csak akkor ha szükséges, a mostani hőfokeredményed, nem teszi szükségessé...

(#31704) Probber válasza BraveHeart (#31701) üzenetére


Probber
őstag

Az utolsó képet látván, pont a tápod fölött kezdett ereszteni! :Y
Szerencse, hogy nem lett nagy a baj!
Számomra érthetetlen, hogy, hogy lyukadhatott ki, főleg, hogy már ennyi ideje tünetmentesen végezte a dolgát a gépedben. :F

Erősen OFF, de a meccs eredménye: Arsenal 1 - 0 Liverpool :DD

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#31705) BraveHeart válasza nebancsa (#31703) üzenetére


BraveHeart
tag

a biosreset az okés, mindent újból állíthattam be.... :R
Probber: teljes mértékben a táp felett... sőt, a dvd rom tetejéről most szedtem le még a levet.. még azon az oldalon is... most néztem, az fogta fel a vinyóktól... mák... pff.... gondolom, azok nem úszták volna meg bios-resettel... :o noh, mindegy, a 4. jáger most már hat a nagy riadalomra... elteszem száradni magamat is... :R
U.I.: tényleg örülök, mer' közben azon filóztam, hogy soha többet nem építek gépet, s veszek egy szaros 10"-es laptopot, de a butítottat... azt talán nem cseszem el... de Hál' Istennek, nem kerül rá sör.. sor... :R most látom az aláírásnál..., Arsenal nyert... akkor még1 jáger... :O

[ Szerkesztve ]

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#31706) TESCO-Zsömle válasza BraveHeart (#31702) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ok, de valami mégiccsak változott, ha mást mutat... Lehet tuning alatt kikapcsoltál valamit, amit utána nem kapcsoltál vissza. (EIST) vagy akármi.

Mondjuk nekem legutóbbi beázás óta kb 10-15°C-al melegebb az északi hidam, úgyhogy akármi lehet.

#31705 - Ez technikai sport, bármi megdögölhet. Benne van a pakliban akkor is, ha te rakod össze, és akkor is, ha Yiu Ping-Xen Taiwan-ban. És mindkét esetben csak a garancia jelent 100%-os biztonságot.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31707) adamka16 válasza BraveHeart (#31701) üzenetére


adamka16
őstag

lekopogom, hogy még ez előző radiátorom sem eresztett, pedig amikor csináltam rá a csonkokat akkor is túlmelegítettem és eresztett, de akkor sikerült félig meddig megcsinálnom.
amúgy ezek mittomén hány bárral vannak nyomáspróbázva, nem nagyon értem hogy pukkanhatott el, főleg h gyári.... mellesleg nem is lehetett túl olcsó mikor vetted.
veszel egy autóradit, megcsinálom én neked a csonkokat rá :D

(#31708) Fel válasza adamka16 (#31707) üzenetére


Fel
addikt

Soha nem hozol össze egy vízhűtésben akkora nyomást, hogy egy ilyen hűtő szétdurranjon miatta. Itt sem az volt a gond, hanem a hosszú/túlságosan betekert csavarok.
Egyébként az autóradi is "gyári" :U Csak, mint a neve is mutatja, nem PC vízhűtéshez találták ki eredetileg.

(#31709) adamka16 válasza Fel (#31708) üzenetére


adamka16
őstag

de a csatalkozásokra értettem! saját magam forrasztom össze de nem is engedett... :)
nyomást meg kizárt összehozni, szóval itt ezesetben a júzer hibázott. erre a menet betekerősdinél is nagyon vigyázni kell nagyon, maximum kézzel ameddig tudjuk meg kicsit villáskulccsal. nem kell beletépni,, mert akkor még a gumitömítés is kitűrődhet, ne adj isten el is szakadhat ha már kicsit korosabb... :U

(#31710) jilian válasza radi8tor (#31692) üzenetére


jilian
addikt

Hát 2 db dupla radival, meg 10 db csatival, ilyen-olyan adalék, aproságok: 100 ezer. :K

(#31711) Silex


Silex
aktív tag

Hétvégén nagy szerelés, saját gépemet is átalakítom meg cimborámét is, finom vizecske marad mindkettőben, csak átkonfiguráljuk! :D
Ezzel kapcsolatos kérdés. Nála lesz a TC triplám 3 ventivel, viszont nincs szabályozója. Gondoltam rákötöm őket a cpu venticsatijára és szabályozva vannak. Volt mostanában erről szó, de nem tudok eligazodni rajta.
Mikor nem növekszik az áramerősség, soros vagy párhuzamos kapcsolásnál? Ugye a fesz eshet a ventiken, elég ha lassan forognak, csak nem akarom nagyon terhelni az alaplapi venticsatlakozót. :F

(#31712) Sas madár


Sas madár
őstag

Igen azért mindenképp gondolkodni kell nekem is a vízre váltásnál ez is szempont a biztonság.
Víz és áram jó barát csak akkor van gong ha minket is be vesznek a körbe. :B

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#31713) jones965 válasza Silex (#31711) üzenetére


jones965
Modder

Párhuzamosan kössed, mert soros kötés esetén a ventik -főleg 3 db -, nem fog elindulni.
A feszültség fogyasztóhely arányosan osztódik, az áramerősség viszont arányosan emelkedik.

[ Szerkesztve ]

(#31714) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Mi a véleményetek, tapasztalatotok a passzív radiátorokról? Pl MO-RA 2 Core ?
Tényleg képes annyira mint egy aktív társa?

⭐ Stella

(#31715) jones965 válasza radi8tor (#31714) üzenetére


jones965
Modder

Kérdés az, mennyi hőt kell neki eldisszipálni, valamint mi a cél. Amennyiben tuningolni is akarsz, akkor ventillátor támogatása nélkül nagyon magas víz illetve hardver hőfokok lesznek.

(#31716) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Érdekes módon külföldi oldalakon ezt nem passzívnak írják. Van a Pro változata ami grillráccsal van a ventik felfogatására.

⭐ Stella

(#31717) jones965 válasza radi8tor (#31716) üzenetére


jones965
Modder

Én egy szóval nem említettem, hogy ez passzív radiátor lenne.
Te hoztad fel példának, arra válaszoltam. ;]

(#31718) radi8tor válasza jones965 (#31717) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bocsi, nem frissítettem, nem a te HSZ-edre válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#31719) Silex válasza jones965 (#31713) üzenetére


Silex
aktív tag

Tehát akkor fölösleges amiatt aggódni, hogy túl nagy áramerősséget fog produkálni mondjuk nagy fordulaton? Elbírja az alaplapi venticsati? (szerintem el kéne hogy bírja, de én nem vagyok elektronika expert)

(#31720) jones965 válasza Silex (#31719) üzenetére


jones965
Modder

alaplapi dokumentáció mindent elárul.
Ott szerepelni-e kell, hogy a ventivzérlők milyen teljesítményt képesek kiszolgálni.
Egyébként elbírja, csak a ventillátor a névleges teljesítményét nem fogja tudni leadni.
A párhuzamos kötéseknél áramerősség eséssel kell számolni.

(#31721) adamka16 válasza jones965 (#31720) üzenetére


adamka16
őstag

én olyan alaplapi users manualt még nem láttam amibe ez le lenne írva. max EVGA vagy DFI lapoknál.

(#31722) jones965 válasza radi8tor (#31718) üzenetére


jones965
Modder

Szerintem Te senkinek nem válaszoltál. :U

(#31723) Erdei88 válasza ImI87 (#31699) üzenetére


Erdei88
veterán

Szerintem a 13/19es cső már a csak a design szempontjából jó. A legnagyobb csatinak is 10mm a belső mérete, annál nincs nagyobb.
Szerintem mind1 milyen csövet veszel, nem lesz hőmérséklet vagy teljesítménybeli különbség. Talán a 16/10essel könnyebb dolgod lesz, mert sokkal hajlékonyabb és kisebb íveket is tudsz csinálni.

(#31724) adamka16 válasza Erdei88 (#31723) üzenetére


adamka16
őstag

nekem is 13/10-es van és nagyon szépen meg tudtam vele csinálni házon belül, pedig aztán 540 volt 5 méter belőle. szóval 10-es belső bőven elég mindenhez.

(#31725) Erdei88 válasza adamka16 (#31724) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem is volt 13/10 de nekem az vékony volt, nem elég látványos. :D

(#31726) adamka16 válasza Erdei88 (#31725) üzenetére


adamka16
őstag

látványos... ugyan már... akkor meg 10/8-as, aztán azzal könnyebb boldogulni is.

(#31727) BraveHeart válasza TESCO-Zsömle (#31706) üzenetére


BraveHeart
tag

.. hát, a tecnika ördöge dógozott tegnap... :DDD most már 1 fokkal jobban érzem magam, teljesen lenyugodtam... radit többet nem teszek be.. gondolom... bár tény, én is arra a következtetésre jutottam, hogy júzerból lúzerre változtam, mert szerintem is a csavar nyírta el... 2 helyen is... 2db hosszabb volt, mint a többi.... hmm... de miért csak most...
egyébként kell vkinek a radi?? én nemtok vele mit kezdeni... vki barkácsolhat vele, ha van affinitása, jelképes összeget, 1db 1000-est kérek... vagy gondolkoztam rajta, hogy felteszem hírdetésbe, tökéletesen működő radiként, s kérek érte 20-at! ;] :DDD

adamka16: köszi a felajánlást, de szerintem nem teszek be több hőleadót... néztem tegnap még a tartályban, még a 4. jáger előtt, hogy jóval nagyobb lett az áramlási sebesség (EHEIM1000-es búvárszivattyú)... én ennek tudom be a 1-2°C-os csökkenést... ha meg a duplaradi, meg a reserator 1-es hőleadó felülete elég (jó, nyáron azért gázasabb lesz), akkor nem szenvedek vele.. SŐT!! Dúrva, mert hogy nem ment a 3 venti a radin, 0 a hang... nem is próbáltam még így passzívon soha... :C :C meg Todytól van még benne Valvolin.. a víz hőtároló kapacításának megnövelésére... azért ez is segít, feltételezem.. bár, lehet, sima desztvízzel még -2°C nyernék? ;]

:R

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#31728) Silex válasza jones965 (#31720) üzenetére


Silex
aktív tag

Jól van, akkor szerintem bevállalható. különben erre voltam kíváncsi, hogy esik-e az áramerősség! Nagggyon szépen köszönöm! :D

(#31729) adamka16 válasza BraveHeart (#31727) üzenetére


adamka16
őstag

amúgy meg sztem, úgy is jól jön ki az ember ha vesz hozzá 2 gyorskuplungot és kívül van a radiátor. egyrészt akkora ház sem kell majd, de kinek mi esztétikusabb. nekem mivel nem hordom a gépemet, külső radiátoros megoldás bőven jó. beteszem az asztal mögé, olyan hűs levegőt fúj rá a venti, hogy csak na. szóval marad így sztem.
radiátorokat ki a házból :D

(#31730) TESCO-Zsömle válasza BraveHeart (#31727) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ment PÜ! :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31731) ImI87 válasza Erdei88 (#31723) üzenetére


ImI87
őstag

Köszönöm, akkor majd ehhez mérten válogatom a dolgokat...... :R

Már jó régóta olvasom a topikot, mert tervben van egy komplett vizes rendszer. Ha eljön az ideje, akkor én is berakok egy listát a kiválasztott cuccokról, aztán kérek majd véleményeket/ tanácsokat......

(#31732) BraveHeart válasza adamka16 (#31729) üzenetére


BraveHeart
tag

;]

hát, én még ventit sem rakok rá... minek volt eddig bent a házban, azt ne kérdezd, most már én semtom.... :o
:R
Régen voltak lan-partyk, de az az idő elmúlt.. mindenki laptopozik, nálam van a routher, ha van is valami gagyi lanparty-szerűség, akkor nálam, de sok értelme nincs, mer' a game-k már csak nálam futnak... szóval én sem hordom már, főleg, mióta majd 30kg a ház... :DDD

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#31733) BraveHeart válasza TESCO-Zsömle (#31730) üzenetére


BraveHeart
tag

repü
:R

★�◄╣♛★☆███♪♫★♪♫███☆★♛╠►�★

(#31734) adamka16 válasza BraveHeart (#31732) üzenetére


adamka16
őstag

óóó hiszen mit akarsz.... szép hőfokok ezek, jobbat nem is kívánhatna az ember fia :D
amúgy én is rádöbbentem, hogy azért vegyek nagy házat, ami böhömnehéz, bazinyag, ormótlan, hogy beletegyem a radiátort? azért nem költök 10e-reket. lanpartyra meg nem járok, neten játszok ha akarok, ahhoz meg nem kell vinni semmit sehova. haverokkal is tudok neten, ha meg annyira mennék lan-ra akkor arra ott a noti, minden fut rajt úgyahogy és kész. no problem. amúgy sztem a radiátor kellemesebb hőfokokat ad ha kint van, vagy bazijó szellőzés kell a házon belül, mivel ha ott is fűt a winyó is elég szépen.

(#31735) Erdei88 válasza adamka16 (#31726) üzenetére


Erdei88
veterán

Mások az elképzeléseink a szép vízhűtésről

(#31736) adamka16 válasza Erdei88 (#31735) üzenetére


adamka16
őstag

van kinek az a szép ha látja a radiátort a gépében, nekem az ha nem látok belőle semmit.
de a szépségnek nem kell a biztonság rovására mennie... :)

(#31737) Erdei88 válasza adamka16 (#31736) üzenetére


Erdei88
veterán

Egyetértek, de 19/13 csövekkel is lehet biztonságos vízhűtést építeni

(#31738) mh197 válasza adamka16 (#31734) üzenetére


mh197
senior tag

Nekem valahogy az az érzésem, ha külső radi van a géphez, mintha akkor még egy valamihez hozzá lenne kötve a gép. Én csak amiatt a feeling miatt is bentre rakom a radit, hogy ne kígyózzanak ki a csövek a gépből, legyen egy kompakt doboz, amibe a 220 bemegy, és ennyi, a többi kijövő vezeték, bill, egér, nyomtató, scanner, tv tuner, monitor, stb meg úgyis úntig elég. Milyen szép is lenne, ha lenne már pl wifi-s monitor jeltovábbítás, meg egér meg minden gyéb. Akkor tényleg csak 220 be, és a többi eszköz meg wifin kommunikál egymással. Mindeközben persze idővel "megöl" a rengeteg "sugárzás", de ki tudja, lehet menne infrásan is kisebb távra. Én még a BT headsetektől is igencsak idegenkedek.

(#31739) mh197 válasza BraveHeart (#31727) üzenetére


mh197
senior tag

Részvétem a beázás miatt. Annó az én radimhoz külön voltak csavarok, és még egy bazi nagy figyelmeztetés egy cetlin mellette, hogy ha más csavarokat használok kiemelten figyeljek a csavar hosszra.
Régebbi gépemet/vízhűtésemet az UV aktív csövek elérése okozta. Ráment a lap, meg a 3 napos vga. :DDD Sokat használtam...
Amúgy a csövekhez sztem érdemes figyelembe venni a tényt, ha vki nem szilikon, hanem PVC csövet használ, hogy az UV fény keményíti azokat a csöveket, és idővel (nálam 3 év után) már kisebb mozdítás hajlítás esetén is repednek, ráadásul szinte észrevehetetlenül, és anyi lesz a gépnek. Szóval UV fény és PVC, vagy UV aktív cső mellett a csövet vagy cserélni kell rövidebb időnként, akár egy éve, vagy szilikon csövet kell használni. Érdemes, mert elázni nem kellemes, főleg arra felkelni, hajnal 3-kor, hogy sípol a gép, és tocsog a vízben, és a filmnek meg már vége és sötét a monitor.. :))

Radit nem próbáltad befoltoztatni? Vagy annyira a lamellás részen sérültmeg? Egy ügyes szinesfém hegesztő lehet meg tudja csinálni, persze 100%-os nem lesz, de működőképes lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#31740) moongoose válasza jones965 (#31715) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Ifa motorhűtő radi,azt lehet passzívan használni.
Nekem jelenleg 1 venti dolgozik a számítógép dobozban.
Az a tápegységé.
Ha sikerül képeket felraknom a telefonomról akkor megmutatom, hogyan viteleztem ki.
Configom látható a felhasználói adatoknál.
Okosan halk, viszonylag olcsó hűtést lehet létrehozni.
Mondjuk ehhez dolgozni kell rendesen rajta.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#31741) jones965 válasza moongoose (#31740) üzenetére


jones965
Modder

Igen, el tudom hinni a hűtő méretéből adódóan a passzív üzemmódot, viszont a képek mellé ha lehetne, hőfokokat is mutass már, valamint ha van rá lehetőség vízhőmérsékletet is. Ugyanis így van viszonyítási alap a 2 rendszert ( passzívíaktív) összehasonlítani.

(#31742) oviktor


oviktor
tag

Tudom hogy nem illik hirdetni szakmai topikban de hátha valakit érdekel csak nem nézelődik az aprók között vagy esetleg tud szemezgetni belőle valamit amire szüksége van. [link]
Elnézést az off-ért. :R

Viktor

(#31743) moongoose válasza jones965 (#31741) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

vízhőfokot nem tudok mutatni,mert nincs mivel mérjem.
a 2 mag 38 fokos volt amikor néztem cpu temp-el.
a gts egy játék után kilépve 43 fokos.
igyekszem a gpu-t monitorozni, a cpu-kat meg figyelni.
futtatok valami gépigényes alkalmazást.
a cpu, gpu, hdd, és az északi híd van hűtve vízzel.
viszonylag nagy a doboz amit készítettem, és jól szellőzik.
a hűtőben ~7 liter alkonek(spiritusz)+ioncserélt víz van.

eleddig gondom nem volt még vele.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#31744) jones965 válasza oviktor (#31742) üzenetére


jones965
Modder

Ha tudod, akkor miért teszed ? :(((

(#31743) moongoose : amennyiben ezeket a hőfok értékeket bírja huzamosan,akkor ez nagyon jónak mondható egy passzív rendszertől. :K

[ Szerkesztve ]

(#31745) moongoose válasza jones965 (#31744) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

már párszor szétszedtem, összeépítettem, így tudtam, hogy amire szánom arra bőven elégséges lesz a hűtési teljesítménye.
játékokkal is játszom, filmet nézek, letöltés megy stb.
tehát átlagos felhasználási körülmények között bőven elégséges.
végülis egyetlen dolog ami miatt nagyon megéri kiépíteni,az pedig a csend.
tervezem egy noctua venti beépítését a tápba,mert jelenleg ami benne van elég zajos.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#31746) Nippon


Nippon
őstag

Miért nem ajánlott az anticorro a Laing szivattyúkhoz?

(#31747) Sándor -P20- válasza moongoose (#31740) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

(#31740) moongoose válasza jones965 (#31715) üzenetére

Ifa motorhűtő radi,azt lehet passzívan használni.
--------------------------------------------------------------------------------------

Üdv szaki...

Most olvasgatom a hsz-eidet... :DDD
Szal megvan még az IFA rettenet???
A forrasztások rendesen tartanak? Nincs velük semmi gáz?
Szivárgás, STB?
Ha valami gáz van csörrents meg nyugodtan.
Pár napja akadt a kezembe a degufit, és eszembe futott miket alakítottunk annó.. :)
Azon gondolkozom csináltunk-e annó képeket a radi átalakításáról. Nem emléxel?
Ha lesz időm beleásom magam a képeim közé, és körülnézek. Jó lesz megint kicsit nosztalgiázni.. :D
Na én lépek.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#31748) adamka16 válasza Sándor -P20- (#31747) üzenetére


adamka16
őstag

home madesek tartsunk össze :D :D :D :D

(#31749) moongoose válasza Sándor -P20- (#31747) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

csákó-mákó!

azt nem tudom amikor forrasztottuk az ifa radit akkor készült volna fénykép.
de elképzelhető, hogy te csináltál róla.
nem emlékszem én sem.
baszki..eltelt kis idő azóta. :))
gondolkodtam felugrunk hozzád barátnémmal de eleddig nem sikerült megoldani.
megnézném a te rendszered is.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#31750) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

üdv

esetleg nem tudja valaki hogy hogy lehet szétszedni egy Gigabyte galaxy vízhűtő pumpát ? levettem a pumpát a tartályról és van a pumpa alján 4 csavar, azt kicsavartam de így se lehet megbontani a műanyag házat ! indokolatlanul zajos a pumpa ezért akarom szétszedni és meglesni hogy miért ilyen . valaki tud segíteni ? :R

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.