Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31751) danati válasza Quan-Chi (#31750) üzenetére


danati
senior tag

Lehet hogy ez a szivattyú hasonló mint az én régim. Annak a tekercse köré volt kiöntve a szivattyú teste és nem lehetett szétszedni.

Amúgy meg pár jól irányzott ütés egy kalapáccsal egyből megoldja a zajos szivattyú problémát. :D

(#31752) adamka16 válasza Quan-Chi (#31750) üzenetére


adamka16
őstag

amennyibe kerül az a szivattyú, azon az áron még egy "pumpát" is lehetne venni. sok mindenre nem lehet való az a cucc :)

(#31753) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

a hűtési teljesítménye bőven elegendő! de a hangjával nem vagyok megelégedve ! érdekes a gyári hűtőlötty is mintha vízkövesíteni a rendszert! a tartály oldalán van valami fehér lerakodás! arra is gondoltam hogy a szivattyúba is lehet innen ez a remek hang! talán holnap megpróbálom egy kis hígított vízkőoldóval átmosni a rendszert ... meglátjuk mi lesz !

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#31754) adamka16 válasza Quan-Chi (#31753) üzenetére


adamka16
őstag

ha csak te nem tettél bele csapvizet, akkor máshogy nem kerülhetett bele. valszeg az egy idő után kíváló glychol lesz az. bár lehet, hogy az nincs is benn :)

(#31755) Silex


Silex
aktív tag

Helló mindenki!
Nem jár vki Bicske közelében ma vagy esetleg a hétvégén? Rettentően szükségem lenne mx-2-re vayg vmi minőségi pasztára. Azt hittem van itthon, de ráfaragtam. Ha esetleg tud vki megoldást PÜ-zön! :(

(#31756) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

Gigabyte Galaxy 3D vízhűtőt akarnék S1366-os lapra lefogatni ! de alapból nincs hozzá és venni se nagyon lehet! mivel a blokk szerintem nagyon hasonlít a többihez ezért más gyártó lefogatója jó lehet ? valakinek tapasztalat, ötlet ?

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#31757) NFree


NFree
addikt

Sziasztok lenne egy kérdésem , szerintetek ha olyan 2-4m-es cső vezetéken keresztül menne a vizecske mennyire melegedne vissza ? mert arra gondoltam egy hosszú csővel kivágom a radit az erkélyre s ráér ott hülni, hátha hidegebb lenne :F

vga

(#31758) adamka16 válasza NFree (#31757) üzenetére


adamka16
őstag

milyen szivattyút használsz?

(#31759) NFree válasza adamka16 (#31758) üzenetére


NFree
addikt

sima laing asszem [link]

vga

(#31760) adamka16 válasza NFree (#31759) üzenetére


adamka16
őstag

egy D5-el sztem nagyobb lenne az esély h nem melegszik át. bár ha kellően nagy átmérőjű a cső, akkor nem melegíti talán vissza. egy próbát mindenképp megér :)

(#31761) sinya85


sinya85
senior tag

Csináltam a ramokra hűtőt
Szerintetek ránézésre? :D

ஜ۩۞۩ஜ

(#31762) Erdei88 válasza sinya85 (#31761) üzenetére


Erdei88
veterán

Wow!
Ezt tényleg Te csináltad? Ha igen, akkor minden elismerésem a Tied!

[ Szerkesztve ]

(#31763) Probber válasza sinya85 (#31761) üzenetére


Probber
őstag

Grat, nagyon frankó lett!
Profi munkának tűnik! Saját magad, vagy esztergályossal csináltattad?

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#31764) Probber válasza sinya85 (#31761) üzenetére


Probber
őstag

Kicsit tovább vizsgáltam a képet, én helyedben leszedtem volna, a gyári hűtőt a memóriáról és közvetlen a chippekre terveztem volna. Na de biztos így is hatékony, tetszik! :C

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#31765) sinya85 válasza Probber (#31764) üzenetére


sinya85
senior tag

Örökgaris azért nem akartam leszedni, de a hövezetése igy is faja.
Amugy igen én csináltam Cnc porgramozo vagyok és véletlen pont egy mengmunkálóközponton dolgozom. :))

ஜ۩۞۩ஜ

(#31766) Silex válasza Silex (#31755) üzenetére


Silex
aktív tag

Nem tolong senki. :((( A vga blokk alá azért szerettem volna jó pasztát rakni, no de sebaj. Sajna ezt benéztem.
Elkészült cirka 6 óra intenzív munkával az egyik gép, haveromé. Majd rakok fel egy két képet, de közben nem nagyon tudtam fotózni.
Majd holnap az enyémnél. :) Éppen 1000 darabban terül el a gépem a szobámban... és ezt még össze kell rakni. :Y :D Kíváncsi vagyok mit fog tudni a mora2 egy 22-es ventivel. :))

(#31767) Silex válasza sinya85 (#31765) üzenetére


Silex
aktív tag

Ezek a véletlenek... :D
Nagyon faja és szerintem pont hogy jó hogy a bordára tervezted, rengeteg baj szokott lenni a bordaleműtéseknél. Így is hűt szépen, biztos.
Grat!

(#31768) Silex


Silex
aktív tag

Emlegettem múltkor hogy gyanakodtam betrutyisodott a rendszer. Íme két kép az enzo sapphire talp felső feléről:
(első szétszedés után, második fogkefe + szappan, cillit bang, sidol - ebbena sorrendben - után.)

(#31769) Silex válasza Silex (#31768) üzenetére


Silex
aktív tag

Jut eszembe még egy kis horror. ;] Ahol megült a trutyi, a tartály. Kimoshatatlan.

(A hasa felől.)

szerk.:
A tanulság az, hogy legalább félévente nem árt lecserélni a vizet. Nekem másfél évig keringett és egyszerűen tönkrement, kicsapódott benne a fagyálló.

[ Szerkesztve ]

(#31770) sinya85 válasza Probber (#31764) üzenetére


sinya85
senior tag

A gyári hütő ragasztott és 0.4es alubol van

ஜ۩۞۩ஜ

(#31772) sinya85 válasza jones965 (#31771) üzenetére


sinya85
senior tag

Ez a rácsos valami mi akar lenni a háttérben? több kép?
valami azt sugalja hogy jol néz ki akármi is az :D

ஜ۩۞۩ஜ

(#31773) RapUGround


RapUGround
tag

Tudnátok valamiféle útmutatást adni vízhűtéshez. Annyi kéne, hogy csak a procit akarom hűteni, mert tuningolok és a léghűtés az kevés. Valami olyasmi kéne ami a legjobban melegedő agyon húzott procit is értelmes fokra tud hűteni. Tudtok ilyet vagy milyen alkatrészeket kéne vennem?

(#31774) 14adam válasza RapUGround (#31773) üzenetére


14adam
addikt

Válogas :) Bővebben? milyen proci,mennyit szánsz rá,passzív legyen vagy megkeljen támogatni néhány ventivel?

[ Szerkesztve ]

(#31775) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok!

Ma délelött átvettem BraveHeart tripláját, és az elöbb végeztem a lékfeltárással. Egyelőre egy számottevő lyukat találtam, ahogy azt sejtettétek, a csavar nyűtte el.

Itt egy videó a nyomáspróbáról. Elnézést a szar képminőségért, 'cserébe' rajtahagytam a hangot. :D

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31776) RapUGround válasza 14adam (#31774) üzenetére


RapUGround
tag

Mennyit szánok rá? Nem túl sokat, nem akarom túlzásba vinni. Természetesen jó a ventis, mert apasszív az drága. De mondjuk 160W-os melegedős fajta procival bánjon el.
Köszi az oldalt amit linkeltél, ezt az oldalt nem ismertem vagyis shoppot. THX :R

(#31777) sinya85 válasza RapUGround (#31776) üzenetére


sinya85
senior tag

ha nem sokat keress használtan egy radit egy pumpát meg egy blokkot

ஜ۩۞۩ஜ

(#31778) 14adam válasza RapUGround (#31776) üzenetére


14adam
addikt

Pontosan milyen típusú proci lesz? Ahogy látom am2-d van tehát én ezt a szettet ajánlanám,és ha lesz egy quad rángatva vele akkor is jólesz :K Vagy még amit sinya85 kolega leírt

[ Szerkesztve ]

(#31779) Fel válasza Silex (#31768) üzenetére


Fel
addikt

Ejjha.. nem semmi retek gyűlt össze.
Tegnap szereltem át a hűtést az új alaplaphoz, procihoz. Szét kellett szednem az EK Supreme-et, mert a lefogatót csak így lehet kicselérni, aztán ha már szétkaptam, belenéztem... Nem régi a blokk, pár hónapos, de már volt ebben is összegyűlve egy kis trutyi. Mind a terelőlemezen, mind a talp recéin. Mondjuk közel sem ennyi...

Nem vettél észre teljesítmény romlást? Nem lett idővel egyre melegebb a proci, amit hűtöttél vele?

(#31780) RapUGround válasza 14adam (#31778) üzenetére


RapUGround
tag

Igen jól látod, hogy mi van. De új gép vásárlás lesz a jövőben hamarosan, csak induljon a munka. Vagy lga1366 lesz vagy am3. Még nem tudom. De megnéztem a szeteket. Elégjó áron vannak. Úgyhogy vagy dual vagy triplás fog majd kelleni. De talán a dual is elég.

Az a baj a munkám szezonális. Egész télen eddig itthon ültem. :O

[ Szerkesztve ]

(#31781) sinya85


sinya85
senior tag

Az én cpu blokkom teteje plexi. Látom ha gané van de 2év alatt nem rakodott le semmi benne :))

ஜ۩۞۩ஜ

(#31782) jones965 válasza sinya85 (#31772) üzenetére


jones965
Modder

(#31783) sinya85 válasza jones965 (#31782) üzenetére


sinya85
senior tag

Woo :C

ஜ۩۞۩ஜ

(#31784) helkis válasza jones965 (#31782) üzenetére


helkis
addikt

itt valakinek sok a szabadideje.. :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#31785) Silex válasza Fel (#31779) üzenetére


Silex
aktív tag

A víz is tele volt ilyen apró kis zöld trutyival.
Persze hogy észrevettem teljesítmény romlást, az utóbbi 1-2 hónapban kezdett gyanús lenni mert futtattam teljesítményteszteket load hőfokok nézéséhez, ezért lett gyanús. Írogattam is ide a topicba, hogy kevés-e a tripla meg ilyenek.

Aztán utána - kb. másfél év üzem után- kihúztam a tartályt a gépből és láttam benne a trutyit. :U
Különben az az érdekes, hogy olyan látványosan nem romlottak a hőfokok a cpu-n. Volt benne azért néhány fok persze, de nem 10.

(Ez a hátrány az ilyen típusú proci blokkoknak, hogy összeszednek mindent.) :N

jones965 irigyellek a türelmedért, meg persze a kivitelezés is nagyon szép :R

[ Szerkesztve ]

(#31786) sinya85


sinya85
senior tag

Na majd ha lesz kedvem én is dobok fel pár képet az enyémről
melynek az érdekessége hogy midi toronyban van a pumpa a dual radi meg minden :D

ஜ۩۞۩ஜ

(#31787) sinya85 válasza Silex (#31785) üzenetére


sinya85
senior tag

Milyen folyadékot használtál?

ஜ۩۞۩ஜ

(#31788) jones965 válasza sinya85 (#31783) üzenetére


jones965
Modder

Igyekszem! :R

helkis: január eleje óta csinálom, és kb márciusra kész lesz, ha minden nap tudom tartani az ütemtervet.

[ Szerkesztve ]

(#31789) Silex válasza sinya85 (#31787) üzenetére


Silex
aktív tag

Fagyálló (GM-es) + ioncserélt vizecske. De különben nekem nagyon jól működött ez a korábbi rendszereimben, arra gyanakszom, hogy lejárhatott a szavatossága, olyat sóztak rám. (már kidobtam régen a dobozát azért csak gyanakszom)

[ Szerkesztve ]

(#31790) sinya85 válasza Silex (#31789) üzenetére


sinya85
senior tag

ioncserélt víz + kis tisztaszesz
eredmény= nem algásodik és trutyi sincs benne

ஜ۩۞۩ஜ

(#31791) helkis válasza jones965 (#31788) üzenetére


helkis
addikt

én már december óta akarom összerakni a mini-itx-es gépemre a vizem, de még 0 azaz nulla időm volt rá.. az asztali gépemen ki kellene vágni a radik helyét, de még arra se jutott időm, oda még be kellene kötni az alaplapi blokkokat is+vga-t+másik dupla radit..
tehát egy szabad délután alatt nem vágnék neki, azt meg 2,5éves ikrek mellett nehéz összehozni :D
de mikor ilyen szép, kidoglozott munkát látok mindig eszembe jut, hogy neki kéne állni :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#31792) jones965 válasza helkis (#31791) üzenetére


jones965
Modder

Ami a szabadidőt illeti, én sem vagyok nagyon eleresztve, ugyanis nekem 4 kicsi, aki gondoskodik ezen hasznos eltöltésére. :D Mikor alszanak,akkor dolgozom.

(#31793) helkis válasza jones965 (#31792) üzenetére


helkis
addikt

gratula a quartetthez! :R gondolom van műhelyed, ahol ott hagyhatod a félbemaradt munkát, nem is tudod elképzelni mekkora előny ez egy társasházzal szemben ;)

mindenesetre várom hogy március legyen, és jöjjenek a fullos képek a gépedről! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#31794) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#31775) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csináltam pár közelit a lékről.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31795) adamka16 válasza TESCO-Zsömle (#31794) üzenetére


adamka16
őstag

óóóó hát ez semmi. a venticsavar lett túl hosszú ahogy látom. Aluból van a radi?

(#31796) TESCO-Zsömle válasza adamka16 (#31795) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A vége biztos nem, mert a csatlakozók menetei réz színűek. Aztán hogy a bele miből van...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31797) adamka16 válasza TESCO-Zsömle (#31796) üzenetére


adamka16
őstag

ha réz akkor még a jobbik eset:)

(#31798) adamka16


adamka16
őstag

egy kis eredmény
[link]
Vélemény?

(#31799) jones965 válasza adamka16 (#31798) üzenetére


jones965
Modder

Nem tudom, hogy a procin kívül hűtesz-e mást, de az a 32'C procihőfok korrekt.
Mondjuk a maghőmérsékletek elég fals értékeket mutatnak.

Mod: megnéztem, és látom csak a cpu-t hűtöd vízzel.

[ Szerkesztve ]

(#31800) adamka16 válasza jones965 (#31799) üzenetére


adamka16
őstag

igen csak procit. elég melegedő fajtából méghozzá... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.