Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3073) R.Zoli válasza Reset Elek (#3065) üzenetére


R.Zoli
őstag

Ez mind szép és jo, de mint te is írogattad, ezek mind a gépen kívül vannak.
Majd ha a benne lesznek, akkor mondogasd, hogy mennyire nem egyedi

Nézd ,tegnap beszélgettem OC-vel éppen mikor irogattál és elolvastam neki a hozzászólásod...Neki is az volt a véleménye mint nekem mégpedig: Aki összerakott életében egy ekkora rendszert mint ez és összeválogatta hozzá az eszközöket, moddolta hozzá a házat , egyedi csatlakozókat készített, több alkatrészt módosított ,hogy így nézhessen ki/működjön az tudja ,hogy már ez mennyire egyedivé tesz egy gépet...Valszeg Te ezzel azért nem vagy tisztában mert életedben nem raktál össze tized ekkora vizes rendszert sem... Nagyon szép elméleti eszemfuttatásokat nyomatsz de ez már nagyon fárasztó, hogy mindig azzal kötekedsz aki már csinált is valamit és nem csak elméleti síkon...

A Fuzion talp? A talp OC tervezése a tető az én tervezésem, de az egész blokk elképzelés tőlem ered OC jött az ötlettel ,hogy szerinte ehhez a tetőhöz amit terveztem milyen talp lenne jó és tetszett az ötlete... Megjegyzem ,hogy ha szépen visszanézed Te milyen talpat rajzoltál hozzá akkor rájössz ,hogy ez jobb és átgondoltabb...Ha OC másolt volna rólad és nem lett volna egyedi elgondolása a dologhoz akkor ugyan olyat készít mint amit Te lerajzoltál :)

A Cape Cora-k közötti összeköttetést már régóta szerettem volna lecserélni ,mert nekem is bajom volt vele... Tőled szimplán azt kérdeztem meg ,hogy lehetne megoldani az összeköttetést... Namost adtál rá 2 vagy 3 féle megoldást amit sehogy sem tudtam kivitelezni mert nem volt ember az országban aki azt mondta ,hogy tud ilyet csinálni... Ekkora gondoltam ki ezt a megoldást amit végülis most véghezviszek...Teljesen egyedül történt a dolog :D Természetesen a csőhajlítót nem magamtól gyártottam le... De egyre inkább azt érzem akkor lenne neked bármi egyedi ha még az bauxitot is én bányásztam volna az aluminiumhoz :D

6-7 tápot vizsgáltam át mire megtaláltam azt amelyik a legjobban vizesíthető és a legjobb belső felépítésű... A tápra a blokk teljesen az én tervezetem és én rajzoltam... Nyílván ha nem vagyok villamosmérnök nem nyúlok bele egy tápba meghackelni, tisztelem más szakterületét és hozzáértését ezért kértem meg Didymant és nem kontárkodom bele olyanba amihez csak nagyon az alapjaiban értek... IceAge marja ki a blokkot, miután nincs maróm azt hiszem ez megint nem az én tehetetlenségem... De ha veszel nekem marógépet ígérem megtanulom 1 hét alatt kezelni és mindent én marok magamnak :D

A többi cuccal mi van? Azokat is lényegében én találtam ki és max a kivitelezésében segítséget kér az ember... Senki sem balek itt , szimplán a jó munkához jó ötleteim (alap elképzelésem) voltak amit pár barátommal megosztottam és kitaláltuk/megvalósítottuk közösen,de az alap ötlet mindig tőlem származott én vagyok az aki átlátja ,hogy ez a sok cucc ,hogy fog hatékonyan együtt működni... Ha tudni akarod még Fuzik is segített nem egy dologban amihez nem volt szerszámom... Ha neked ez fáj ,hogy vannak segítőkész barátaim, akkor igazán sajnálom...

De ami a legjobban bosszant, hogy képes vagy a 2 (oder 3) spéci radidért 80 rugót kiadni, hogy Németországból hozass hozzá anyagot. A legnagyobb balekság, amit csinálsz. Inkább menj be a lomexbe vagy a conrádba, és 30 rugóért vegyél hozzá extrudált alubordát. Jah, hogy ez nem 99,99%-os aluból van? Hűtési teljesítményben max 5% difit jelent.

Én miután 2-3 évet elvégeztem az egyetemből ,olyan lett a memoriám ,hogy 2-3 hónappal ezelőtti beszélgetésekben is emlékeztem ki mit mondott szinte szó szerint...Nem tudom neked mitől ennyire rossz a memoriád ,pedig lassan elvégzel egy komoly egyetemet. De leírom 10-edszer is...
Ugyan annyiba került külföldről a jobb aluminium ötvözet mint nálunk a sokkal gyengébb hővezetési tulajdonságokkal rendelkező, a szarabbat kellett volna vennem???!! Illetve nálunk nem volt olyan réz profil amit németektől egy billentyű leütéssel meg lehet szerezni... Illetve volt nálunk 25%-kal magasabb áron, külön megrendelésre 1,5-2 hónapos átfutási idővel...Egyébként a radik alapanyaga olyan 45K volt...Sokkal drágább volt a táphoz a réz tömb ... De miután ugye nincs öntőformám előre egy eltervezett blokkhoz ezért csak maratni tudom egy nagyobb tömbből és az meg így drága,de aki egyedit akar annak ezzel számolnia kell...Tudom Te majd közveteln a réz bányától veszel rezet mert adnak neked és ott kilónként 20 forintot kell majd csak fizetned...

Lomex, Conrad??? Ne röhögtess... Néztem a Lomexénál sokkal nagyobb kínálatot is és ott sem úgy vannak a profilok amit kimondottan oda terveztek a Te gépedre és a vicc az ,hogy ha ismerőssel ki tudsz maratni valamit még olcsóbbra is kihozhatod és az teljes mértékben a Te igényeidhez lesz szabva... EZ AZ EGYEDI, de amit a lomex meg ilyen helyken kapsz az nem és nálam azok közel sem feleltek volna meg az elvárásoknak,leginkább a kialakításra és meretekre vonatkozólag... Te elméleti síkon eltervezel mindent de a való élet nem olyan ám ,hogy bemész egy boltba és az van amit kérsz...Ez itt a Balkán még mindig... De én nem fogok erről vitatkozni Veled...

Egyébként személyeskedésnek érzem és b@szogatásnak ,hogy a Te szavaiddal éljek mert van amit százszor elmagyaráztam neked (radi alapanyag...) és még mindig ezekkel jössz elő meg hülyének nézed az embert mint akinek nincs egy önálló ötlete és mindent más csinál helyette... Szóval ne gyere ilyen jópofizással ,hogy nem b@szogatás és személyeskedés, Te kő keményen hülyének nézel sok embert,de ezt már többször leírtam...De OC-t és engem biztosan ,mert ugye OC rólad másol és nincs egyedi ötlete mint ugye tudjuk én meg a fő gonosz vagyok aki alapanyagot vesz külföldről (és nem itthon veszi meg ugyan azon pénzért a szarabbat) és egyéb ilyen szektás (bűnös) cselekedeteim vannak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.