Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22601) HIJ


HIJ
őstag

Szerintetek ezekből melyik lenne nekem jó fetre vagy ramra gap-padnak? Hátha valaki már vett ilyet innen vagy nem innen...

(#22602) syC


syC
addikt

Kérdés: Szerintetek D5-re rámegy a 13/10-es cső?

(#22603) shteer válasza syC (#22595) üzenetére


shteer
titán

igen :K

..szerintem jónak tűnik

(#22604) shteer válasza HIJ (#22601) üzenetére


shteer
titán

1mm-es őven jó, pl:
SOFTTHERM HŐVEZETŐ FÓLIA 1 MM 86/200
Rend. sz.: 189029
A 86/200 nagy rugalmasságú, kerámia töltetű …
Elektronika | Építőelemek | Fűtő- / Peltier elemek 695,- Ft

..szerintem jónak tűnik

(#22605) shteer válasza VinoRosso (#22596) üzenetére


shteer
titán

passz... miért nem jó a sw-es?

..szerintem jónak tűnik

(#22606) z0d1AK


z0d1AK
veterán

helló!
gondolkodom vízhűtés összedobásán!
nem igazán vagyok otthon benne, mi minden kell pontosan hozzá?
egy ZM-WB4 Gold, és egy Waterchill RDT02 2X120mm mennyire jó?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#22607) fsb1000 válasza f.bator (#22599) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Milyen CPU blokkod van, amin 1/3-nyi nyomásveszteség esik mint a csöveken?

Eddig a házi készítésű kigyós CPUblokkon tudtam a legkisebb nyomásveszteséget méricskélni, de az is nagyobb volt minr 3m 8-as csőszakaszé.

És az egyszerü megoldások híve vagyok:
Elöször megmérném VGA nélkül a térfogatáramot, aztán bekötném (sorba!) és úgy is.
Ez elég jó pontossággal viszaadja a nyomásveszteségét a szivattyú diagramjának használatával. Párhuzamosításnál pontatlanabb lenne az eredmény.

Ugye nálad sorba vannak kötve a blokkok? Azért tudod összeadogatni a nyomásveszteségüket.

(#22608) butcher eu


butcher eu
senior tag

sziasztok bajtársak

használ valaki ilyen karit vizzel? Mert tervezem mostanában egy ilyen vas beszerzését, és szükségem lenne egy képre a nyákról cooler nélkül, hogy meg tudjam nagyából tervezni a leendő hűtését. Minden segítség, ötlet, tapasztalat jól jönne, mert a google cserben hagyott.

ezer köszi.

(#22609) HIJ válasza fsb1000 (#22607) üzenetére


HIJ
őstag

Neked meg van még az UD3 -as lapod? Kíváncsi lennék hogy a tody féle univerzális NB, illetve a FEt blokkok rámennek e.

Elfüstölt a GA EP45-DS5 -öm sajnos és kell helyette valamit nézni.

(#22610) fsb1000 válasza HIJ (#22609) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Megvan, de nem tudom a pontos választ.
Még nem szedtem le az alaplapi léges hütést. (nem is szándékozom mert egész jó)

Az NB-re egyébként biztos rámegy a Tody-s blokk, mert van elég hely.
A FET-ek kérdésesek... de Tody régebben azt mondta, hogy amin van gyári FET hűtő arra elvileg tud csinálni vizesblokkot. (mert elfér)

Az SB viszont elég gáz... részben a VGA alatt van, alig van ott hely.
Viszont nem nagyon melegszik.

(#22611) butcher eu


butcher eu
senior tag

hali

Már találtam egy képet.
de valami tapasztalat jöhet a kártyáról.

(#22612) butcher eu válasza z0d1AK (#22606) üzenetére


butcher eu
senior tag

hali kolega

a blokkot nem ismerem, de a radiátort igen. én is ilyet használok, és teljesen elégedett vagyok vele. cpu-t, gpu-t, és nb-t, teljesen jól kihűti. merem ajánlani.

(#22613) shteer válasza butcher eu (#22611) üzenetére


shteer
titán

milyen technológiával készülne rá a blokk?

..szerintem jónak tűnik

(#22614) butcher eu válasza shteer (#22613) üzenetére


butcher eu
senior tag

a blokk az megvan, csak a ram és wrm kérdéses, hogy mivel lesz hűtve, vagy egyáltalán kell e hűteni? de szerintem érdemes, legalább sünivel.
erről a blokkról van szó [link] most 3870-en tesz jó szolgálatot.

ja és mindkettő tápcsatinak kell betáp a 4870-en?

[ Szerkesztve ]

(#22615) shteer válasza butcher eu (#22614) üzenetére


shteer
titán

ramoknak és wrm-nek is kell hűtés :K

a 4870 topikban majd megmondják :P

..szerintem jónak tűnik

(#22616) HIJ válasza fsb1000 (#22610) üzenetére


HIJ
őstag

Hát az alaplapi szett már megvan, tehát már nem variálnék. De egyáltalán azon is gondolkodom hogy hagyom a fenébe a gyári hűtést. De akkor meg minek vettem meg soksok pézéé az alaplapi szettet :W

(#22617) VinoRosso válasza Thrawn (#22598) üzenetére


VinoRosso
veterán

ezt én is olvastam, de akkor mi az a drót ami kilóg a kerékből? Talán kell neki dzsúz hogy forogjon? :DDD

(#22618) butcher eu válasza shteer (#22615) üzenetére


butcher eu
senior tag

én is arra számítottam h majd ott megmondják, de ott nem igazán kaptam még választ semilyen kérdésemre.

(#22619) Laraxior


Laraxior
titán

A GTX 280 fullcover blokkja kompatibilis a GTX285el? :U valószínűleg a ramok miatt nem... :O

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22620) shteer válasza Laraxior (#22619) üzenetére


shteer
titán

ki látott már olyat? ;]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#22621) Laraxior válasza shteer (#22620) üzenetére


Laraxior
titán

Mert lenne egy 285öm...csak akkor eladnám a blokkot is...lehetőségem nincsen sajna kipróbálni :O

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22622) VinoRosso válasza HIJ (#22601) üzenetére


VinoRosso
veterán

Azért ahogy elnéztem vannak itt elég durva cuccok:

e- man, e-girl

:Y

(#22605) shteer: azért nem jó, mert az csak akkor működik, ha működik a sw. Egy előlapi panelról meg akkor is mehet, ha valamiért nem működne a sw.

[ Szerkesztve ]

(#22623) f.bator válasza fsb1000 (#22607) üzenetére


f.bator
tag

Nem tudom, mennyi esik rajta, ez egy saccolt érték egy teszt alapján. A teszt 1gpm-nél 0.9PSI nyomásesést adott meg. Nem a CPU blokk jó (ASETEK ANTARCTICA), hanem a csövek hosszúak és vékonyak (3m 10/7mm). A VGA nélküli mérés jó tipp, ha már úgy is lehúzom róla a csöveket az áramlási irány korrigálására.
Igen, a blokkok sorban vannak. De már elhatároztam magam a csövezés átalakítására, talán a hét végén rászánom magam. Kerítettem hozzá 11.5-ös belső átmérőjű csöveket, a radiátoron a 8/7-es csonkokat kicserélem 12/9-esekre, és ha sikerül kerítenem vagy csinálnom elosztókat, a párhuzamosítás is meglesz. Ez utóbbi megér egy kisérletet.

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#22624) shteer válasza VinoRosso (#22622) üzenetére


shteer
titán

az világos... de mi a célod a monitorozzással?

..szerintem jónak tűnik

(#22625) VinoRosso válasza shteer (#22624) üzenetére


VinoRosso
veterán

ezt most komolyan kérdezed??? Mi célja szokott lenni az embernek a monitorozással? :U

(#22626) shteer válasza VinoRosso (#22625) üzenetére


shteer
titán

komolyan

..szerintem jónak tűnik

(#22627) VinoRosso válasza shteer (#22626) üzenetére


VinoRosso
veterán

mondjuk mérni, hogy milyen hatása van a térfogatáramra ha változtatok valamin, pl beteszek egy blokkot a rednszerbe, elfordítom a radit, párhuzamosítok, illetve hogy a térfogat áram változása pontosan emnnyivel befolyásolja a hőmérséklet változást ilyesmi...ezt szoftveresen elég macerás, hacsak nem laktokra van kötve a mérő, de nekem az meg nincs sajna.

(#22628) fsb1000 válasza VinoRosso (#22627) üzenetére


fsb1000
nagyúr

1500-ért tudok adni vízórát... az legalább pontosan mér.
Amikor már mindent belőttél akkor kiveszed a rendszerből.
(nem valami szép, de kisérletezőknek épp jó)

Állandó üzem mellett már nincs ilyesmire szükség, legfeljebb egy riasztóra, ha leállna a szivattyú, de azt meg lehet oldani hőfok riasztással is.
De az sem fontos...

Egyébként a gyártói diagrammokból is nagyon sok megtudható, hogy pl. blokk vagy radiátor esetén miként függ a hővezetési képesség a térfogatáramtól.
Csodák nincsenek....

(#22629) P00By válasza Laraxior (#22619) üzenetére


P00By
nagyúr

Szinte kizárt :(

(#22630) csapoka


csapoka
csendes tag

Sziasztok van valakinek blokk rajza HD 3850-hez
És HDD vízhűtő blokk rajza

[ Szerkesztve ]

(#22631) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Zalman 8800gtx blokk gyári csatijára rámegy a 9,5/13-as clrear flex? Ha nem akkor lehet benne csatit cserélni? Ha igen milyen menetes? Előre is köszi a válaszokat. :R

(#22632) z0d1AK válasza z0d1AK (#22606) üzenetére


z0d1AK
veterán

nah, tud akkor valaki segíteni az előzőre:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#22633) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Nincs vmi tuti módszer a cső leszedésére a HF csatiról? 10mm-es belső átmérő+10mm-es cső az tud szorulni. Eddigi leghatékonyabb módszerem, hogy hosszában elágom a csövet. Csak úgy félő, hogy megsértem a nikkel réteget.

(#22634) f.bator válasza Brumi˘ (#22631) üzenetére


f.bator
tag

Rá kell, hogy menjen, 8-as és 9-es belső átmérőjű csövekhez készült. Nekem pl. 10/8-as van rajta.

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#22635) shteer válasza VinoRosso (#22627) üzenetére


shteer
titán

hát vannak perverzióid :) ne érts félre, nem leszólni akarom a terved, inkább csak csodálkozom, h ha ilyesmire törekszik vki. persze ha időd/energiád engedi akkor csak bátran.

fsb1000 hasonló megmozdulásai és mérései is csak a hasznunkra váltak szal hajrá

ezek a mérők a 3pin csati sárga vezetékén adják le a jelet, ugyanúgy mint a tápból kilógó 3 pines megoldás. a (nem pwm-es) szabályzók elvileg ugyanolyan módon veszik ezt a jelet, mint ha ventit kötnél rá - a gyakorlatban ez eltérhet, személyes tapasztalat 0

..szerintem jónak tűnik

(#22636) Brumi˘ válasza f.bator (#22634) üzenetére


Brumi˘
addikt

Szombaton kiderül. Remélem nem kell újra csöveznem miatta a vizem.

(#22637) shteer válasza f.bator (#22634) üzenetére


shteer
titán

rajta is marad? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#22638) VinoRosso válasza fsb1000 (#22628) üzenetére


VinoRosso
veterán

de akkora batár vízórát hgoyan szereljek be? Oké szeretem én is henkülni a gépet, de azért annyira fanatikus nem vagyok, hogy egy olyan bumszlit tegyek be. Nincs valami digitális ketyere erre? Nem igaz hgoy nem bírnak egy nyamvadt logikát meg egy kijelzőt betolni egy ilyen flow meterre. Ha már visszaad rmp-et, akkor van jel, nem kell feltétlenül a buta windóznak azt lekezelnie, elég egy 8 bites kis kontroller hozzá...

(#22639) f.bator válasza shteer (#22637) üzenetére


f.bator
tag

Háááááát... Bízzunk a csőbilincsben. Én hétfőn vettem életem első hajszárítóját. Nem a frizurámhoz :DDD

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#22640) shteer válasza f.bator (#22639) üzenetére


shteer
titán

csőlehúzáshoz jól jöhet :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#22641) f.bator válasza shteer (#22640) üzenetére


f.bator
tag

CounterBoci figyelmébe? Egy jó hajszárító a vizesek legfontosabb kelléke:
- PVC cső lágyítása
- vízkárelhárítás
- műgyantával beragasztott csonk kiszedése
- ezen még gondolkozok...

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#22642) f.bator válasza f.bator (#22641) üzenetére


f.bator
tag

- hőfok érzékelők felderítése az alaplapon
- hideglevegős segítség a radiátornak, ha megszorulna

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#22643) Fel válasza z0d1AK (#22606) üzenetére


Fel
addikt

Hali!

Azért annyira talán nem egyszerű "összedobni". Azt jó lenne tudni miért (csönd? hatékonyabb hűtés? mindkettő?), mire (cpu? vga? alaplap? minden?), menyiből szeretnéd összerakni a vizes hűtést.
A komponenseket az eléredndő cél alapján, a rászánható összeg függvényében érdemes megválaogatni.
De amire biztosan szükséged lesz: szivattyú, kiegyenlítő tartály, csövek, csatlakozók, hűtőblokk(ok), hőcserélő raidátor.

Nem csodálom, hogy a tősgyökeres vizes szakik nem ugrottak a kérdésedre azonnal, kb. olyan szintű mintha bemennél egy barkácsboltba és azt mondanád: "Helló! Kérek egy csavart!"...

[ Szerkesztve ]

(#22644) z0d1AK válasza Fel (#22643) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát első körben szerintem talán a procimra, meg a chipsetre tennék, meg talán a vga-ra, bár arra nem sok értelme lenne.
a csend nem lenne hátrány, de a teljesítmény is kellene:D
a kettővel visszábbi hsz-emben írtam 1 proci blokkot, meg egy radiátort. azok mennyire lennének jók?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#22645) butcher eu válasza z0d1AK (#22644) üzenetére


butcher eu
senior tag

hali

mint már tegnap is írtam, a radi elég lehet neked, mert nekem kiszolgálja a cpu gpu nb hűtését úgy, hogy a vgat 25°-35° között tartja, a cpu 4.2ghz-en hb 60° (100%-on terhelve), az
nb 30°. És a vízhőmérsékletem szobahőn (kb 20°) 23°-os üresjáraton, 3-4 óra gta 4 után, sem megy feljebb 28°-nál.
A blokkot amit írtál nem ismerem, erre majd valaki válaszol.
A fő kérdés tényleg az hogy mennyi pénzt szánsz rá, mert vehetsz 3k-ért is blokkokat használtan, de vehetsz 20k-ért is. Én a szivattyúmat (ami egy L20-as) 3kért vettem, de vannak keringetők 15-20k körül is. Ha ezeket letisztázod, hogy milyen összegekben gondolkodsz, akkor a nálamnál tapasztaltabb kollegág, biztos segítenek neked.
Nekem is a komplett rendszeremet egy régi motoros linkelte össze, különböző hírdetésekből, és kb 25k-ból kijött az egész.
Remélem valamit segítettem, és sok szerencsét a továbbiakban a vizezéshez.

(#22646) z0d1AK válasza butcher eu (#22645) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát az a 25k nekem is jó lenne, de alatta sem lenne rossz:DD
szal ha este linkelgetek itt egy "konfigutációt" amit kinéztem, akkor tudtok segíteni, hogy mennyire lesznek jók együtt?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#22647) butcher eu válasza z0d1AK (#22646) üzenetére


butcher eu
senior tag

én csak pár hónapja foglalkozom ezzel a témável, még elég kezdő vagyok, de amiben tudok, segítek természetesen. sőt esetleg vannnak csatlakozóim is 10/8-as rendszerre, asszem 10 db. Milyen méretű csővel akarod megcsinálni a vizet? Szerintem a 10/8-as elegendő lehet, de majd rámcáfolnak ha tévedtem, nekem mindenesetre tökéletesen elég.
Én a helyedben mindenképp használt cuccokat válogatnék, azzal megfelezheted a költségeidet. Nekem még annyiban szerencsém volt h pár dolgot meg tudtam oldani cserével, mert egy csomó eladó cuccom volt. amire mindent eladtam, még pénzem is maradt.

(#22648) z0d1AK válasza butcher eu (#22647) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hat en is hasznaltan oldanam meg, de azt nemtom h milyen csövekkel kellene megoldani. Nem ertek ehhez ennyire

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#22649) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Kicseréltem a lötyimet, volt abban már vizisperma is. Most fagyálló kering, egyszer eláztattam a gépem, nem lettem ideges... 13/10-es csőre váltottam, HF csatiknál még elmegy, de DDC-nél már nem, ráhúztam aba bilincsel, de nem jött be elsőre :) Béléscsővel lett jó.

Tody NB blokk van az E7200@3300MHz-en, 57 fokos vagyok Orthossal. Alakul ez, addig variálok amíg a top blokkok szintjét nem hozom filléres költségvetéssel. Szinén Tody NB blokk 3870@900/1300-en, 43°C Furmarkal.

(#22650) Laraxior


Laraxior
titán

Ebből következtetve valószínűleg nem egyezik a GTX280 és a GTX285 vizesblokkja sem :O

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.