Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22551) f.bator


f.bator
tag

Méreteznék csőátmérőket. A CPU ellenállása megvan, a szivattyú és a csövek szintén, a bánatos VGA hűtőről semmi infó. Zalman ZM-GWB8800 GTS.

Mekkora nyomás eshet rajta a CPU blokkhoz képest? Kisebb? Nagyobb? Nagyon?

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#22552) fsb1000 válasza f.bator (#22551) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ha a cpublokk ellenállását mérted, akkor ezt is meg tudod mérni.
Teszt vagy gyártói adat nem nagyon található a neten az FC-s blokkok ellenálásáról.

Saccolni meg nem nagyon lehet.

De van egy "alaplev":
Ha elég erős szivattyút használsz (DDC+, D5) akkor meglesz a kellő térfogatáram (kb 200l/h), mert elvileg nem gyártanak olyan blokkot ami ezeket teljesen "lefolytaná".

Számolgatni tervezgetni inkább egy sokelemes és közepes-gyenge szivattyúval rendelkező rendszernél kell/érdemes
De ha 200l/h alá megy a térfogatáram, akkor is csak néhány fokos csökkenés várható 50l/h-ig, ami jobb esetben a radin lévő ventik nagyobb légszállításával - és persze több zajjal - visszanyarhető.

Egyébként a CPUblokkok nyomásvesztésége igen nagy spektrumban szór, de mondjuk egy átlagos CPUblokkhoz képest a dupla radin és az egyszerű VGA (nem FC-s) és NB/SB blokkokon kevesebb a nyomásveszteség, azaz kisebb az ellenállásuk.
A FET és RAM blokkok lehetnek kérdésesek, ha nagyon szük keresztmetszetű átfolyással készülnek.
Az FC-s blokkok meg kakukktojások.. legalábbis nekem.
Meg kell mérni, vagy mások méréseire hagyatkozni, ha létezik ilyen.

(#22553) f.bator válasza fsb1000 (#22552) üzenetére


f.bator
tag

Köszi az infókat! A szivattyú 700L/h - 135cm paraméterű (persze nem egyszerre), a CPU hűtőről van teszt eredmény, a radiátoron nem esik nyomás. A csövek szűkölködnek (10/7, 10/8), cserélem őket, ezért számolok. Lehet, hogy a két blokkot nem sorba fogom kötni, mert jelenleg a VGA alapon 45C-os, a CPU alapon 40, 100%-on 55. Ha este egy óra FPS után a VGA még mindig hűvös és kimért, akkor kevesebb vizet érdemel.

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#22554) jones965 válasza f.bator (#22553) üzenetére


jones965
Modder

Ha este egy óra FPS után a VGA még mindig hűvös és kimért, akkor kevesebb vizet érdemel

Ezt az utolsó mondatodat nem igazán értem.Úgy gondolod, ha a vga blokk kellően hűvösen tartja a vga-d, akkor csökkented rajta a térfogatáramot?- mert ha igen, az elég nagy butaság lenne.

(#22555) f.bator válasza fsb1000 (#22552) üzenetére


f.bator
tag

Hmm. Meg tudom mérni a mennyiséget: a hűtőtorony tetejére menő csövet kihúzom, a szivattyút elindítom, és számolom, hány másodperc alatt folyik ki 2dl. 5 másodperc 144L/óra...

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#22556) f.bator válasza jones965 (#22554) üzenetére


f.bator
tag

:) Fogalmazásgátlót szedek. Ha nem melegszik fel 45-ről 65-re, akkor kevesebb víz is elég neki. Ha 65 körül megáll, akkor marad minden úgy, ahogy most van. Ha felé megy, majd gondolkodok. Nem a VGA-n akarok rontani, hanem a CPU-n javítani. De mindez akkor hasznos, ha a CPU megnövelt mennyisége jelentősen javítja a hűtését.

[ Szerkesztve ]

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#22557) losi73


losi73
senior tag

üdv érdeklödnék hogy ami a thermaltake armor vizhütéses házrol a véleménya azokank akik értenek hozzá nem volt még vizhütésem ö lenne az [link]

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#22558) jones965 válasza f.bator (#22556) üzenetére


jones965
Modder

HA jól szűröm le a szavaidat, akor párhuzamosítod a rendszert? Nem biztos hogy a legcélravezetőbb megoldás.A cpu-n és a vga-n van blokk ugye, namármost ezt simán sorba kötheted (még több blokkot is ha van megfelelő térfogatáram, de ezt Fsb1000 leírta), mert párhuzamosítva rontasz a rendszer hatásfokán mintsem javítasz.

(#22557) losi73:

-megint csak a szokásos kérdés: mit akarsz vele hűteni és mi az elvárás. amennyiben a konfigodban szereplő főbb komponenseket, akkor ez Tt nem fog tudni neked a levegős hűtésnél jobb értékeket produkálni.A cpu-n egyedül még megálja a helyét, de annak meg nem sok értelme van ha vga-d típusát figyelembe veszem.
Viszont amennyiben megvan a cucc, akkor ha másért nem önmagad megnyugtatásáért kipróbálhatod a szettet és lesz viszonyítási alapod a léggel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#22559) losi73 válasza jones965 (#22558) üzenetére


losi73
senior tag

üdv még nincs meg holnap lenne meg csak egy haver pl a kompabilitása miatt beszél le a thermaltakerol mivel allitolag teljesen más szabványt használ mint a többi gyártó értem itt a vga blokkokat stb :F

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#22560) jones965 válasza losi73 (#22559) üzenetére


jones965
Modder

A szóban forgó szettben ha jól tudom, csak cpu blokk van,aminek a lefogatása kompatibilis mind az amd mind az intel platformjához (kivéve az 1366-os procik), viszont vga blokk nincs hozzá, mivel ez minden gépben user függő.No meg a Te vga kártyádhoz már egy komolyabb blokk kell, azt meg már normális hőfokok mellett ( értsd levegőhöz képest) nem tudná tartani ez a szett.
Javaslom hasonlítsd össze a kereskedelmi forgalomban lévő egyéni cuccok árát a Tt termékével, és rájössz hogy ár/érték/teljesítmény arányban jobban jossz ki egy egyedi rendszerrel, mint a gyári szettel.
Hardver apróban is célszerű nézelődni.

(#22561) syC válasza Fel (#22531) üzenetére


syC
addikt

Igen, köszönöm. Már rájöttem hogy nem tudok olvasni :C

Más: a csövezés sörrendje mennyire lehet szubjektív? Tehetem úgy a rendeszert hogy pumpa,tartály,blokkok vagy mindenképpen tartály,pumpa,blokkok?

(#22562) hossszú válasza syC (#22561) üzenetére


hossszú
őstag

A tartályt mindenképpen a szivattyú előtt kell elhelyezni, máskülönben a rendszer feltöltése igen nehézkes lenne.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#22563) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Elvtársak!

Az mitől van, hogy ilyenből [link] ilyen [link] lett a csövem?

(#22564) shteer válasza CounterBoci (#22563) üzenetére


shteer
titán

vagy rárakódott vmi vagy anyagában szineződött el

folyadék?

..szerintem jónak tűnik

(#22565) CounterBoci válasza shteer (#22564) üzenetére


CounterBoci
senior tag

folyadék tiszta, a plexitartály oldalán még nincs semmi lerakódva.

(#22566) DeadMen válasza CounterBoci (#22565) üzenetére


DeadMen
tag

Akkor próbáld meg leengedni,és megnézni,hogy belülről olyan-e vagy anyagában van a baj. Ha utóbbi,akkor nézd át,hogy nincs e valami veszélyes tényező(rohadás,ezáltal lyuk...)ha nincs,akkor mehet vissza a tiszta víz,és ha esztétikailag nem zavar,maradhat a cső. Ha a víz koszos,akkor csere,és iktass be legközelebb valami szűrő egységet.

(#22567) shteer válasza CounterBoci (#22565) üzenetére


shteer
titán

a csövekre szivesebben lerakódik minden
mi van a vízhez rakva?

..szerintem jónak tűnik

(#22568) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Víz tiszta, az "elegy" deszt. víz + házipálinka :D . Tt zöld csövére nem rakódott semmi ugyanebből a folyadékból. Semmi kedvem szétszedni az egészet, pláne hogy már január van és melózni is kéne.

(#22569) shteer válasza CounterBoci (#22568) üzenetére


shteer
titán

megmarta a csöveket az alkohol

..szerintem jónak tűnik

(#22570) CounterBoci válasza shteer (#22569) üzenetére


CounterBoci
senior tag

és az baj?

(#22571) P00By válasza CounterBoci (#22570) üzenetére


P00By
nagyúr

Amikor már nem lesz cső, akkor igen... :DDD

(#22572) CounterBoci válasza P00By (#22571) üzenetére


CounterBoci
senior tag

azt én értem, de mennyi idő kell neki?

(#22573) f.bator


f.bator
tag

hejjja! nincs még 10 perce, hogy a deszt.víz mellé öntöttem 10%-nyi etanolt! És nem fogyasztási céllal!

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#22574) f.bator


f.bator
tag

Az én csöveim PVC-ből vannak, megnéztem, nem lesz velük gond. A te csövednek mi az anyaga? Pontosabban mi volt? És a pálinkáé?

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#22575) CounterBoci válasza f.bator (#22574) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Szilikoncső elvileg. Helyi kisboltban vettem. Pálinka asszem törkölyt öntöttem bele, de az mit befolyásol? :)

(#22576) f.bator válasza CounterBoci (#22575) üzenetére


f.bator
tag

A szilikoncső is szereti az alkoholt. Akár tisztán is (velem ellentétben). A törkölyt nem könnyű megtalálni a vegyszerállósági táblázatokban :)

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#22577) f.bator válasza CounterBoci (#22575) üzenetére


f.bator
tag

Komolyra fordítva: ha egy ilyesmi anyag kezd elpusztulni valamilyen vegyszertől, akkor először megduzzad, majd elfolyósodik. A másik halálforma, hogy megkeményedik, és elrepedezik. Némi tapogatás után mindkettő érzékelhető.

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#22578) CounterBoci válasza f.bator (#22577) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Értem :R Ha csak el van színeződve akkor az nem baj.

(#22579) f.bator válasza CounterBoci (#22578) üzenetére


f.bator
tag

Bajnak baj, csak nincs vészhelyzet, a pálinka egy jó ideig még nem folyik ki, és vész kárba :)

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#22580) VinoRosso válasza CounterBoci (#22575) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem az etanollal van itt a gond, hanem magával a pálesszel, ugyanis az nem etanol+víz, hanem rengeteg másféle anyagot is tartalmaz, na nem az aromákkal lesz itt a gond, hanem azb ásványi sókkal és a különféle szervers savakkal. Az árványi sók nem tewsznek jót a szittyónak és a radinak, mert vizkövesednek a fém alkatrészek, a szerves savak meg megkezdik a műanyagot is a fém mellett. Én a helyedben jól átöblíteném az egész rendszert jó pár liter desztillált vizzel, kihajítanám a csöveket, és újakat tennék be. De mégis, hogyan jött az ötlet, csak nem éppen be voltál törkölyözve :F ? Mert ha lemész az első benzinkútra, 1kból megvan a desztillált víz és a fagyálló, kb egy életre elegendő mennyiség vehető már 2kból.

(#22581) P00By


P00By
nagyúr

(#22582) CounterBoci válasza VinoRosso (#22580) üzenetére


CounterBoci
senior tag

1. falun lakom :)
2. késő volt, és már csak gyógyszertár volt nyitva. Innen van a desztvíz.
3. ez volt itthon

kösz az infokat :R

(#22583) Yso


Yso
tag

Sziasztok! Nekem is "pont" ilyen volt a csövem. Már mondjuk teljesen lecseréltem őket. Lerakódás volt, tartályban nem volt semmi szutyok, csak a csöveken rakódott le ez az anyag. Nem is tudom mi volt, száradás után fehéres porszerű cucc. A hűtővíznek csak sima gyógyszertári desztvizet használtam.

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#22584) shteer válasza CounterBoci (#22582) üzenetére


shteer
titán

2x

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#22585) shteer válasza CounterBoci (#22582) üzenetére


shteer
titán

gyógyszertárban alkoholt is árulnak :) de azzal sem biztos, h jobb lett volna a helyzet

..szerintem jónak tűnik

(#22586) CounterBoci válasza shteer (#22585) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Aranyáron volt :)

Yso: Egyszer már ezt átszereltem, a darab ami kimaradt nekem is fehér porszerű maradt a falán.

(#22587) Fel válasza shteer (#22537) üzenetére


Fel
addikt

Köszi! Én is abból a listából nézegettem, és a P5K-E-hez írt kombót néztem ki magamnak (NB/SB Asus 1 + NB/SB Asus 4 + MOSFET Asus 3a). Remélem jó lesz majd.

CounterBoci: Elég merész ötlet volt ez a páleszes hűtővizes... a törköly pont egy elég tartalmas pálinka, nem csoda, hogy kicsapódott belőle ez-az a cső falára.
Én is falun lakom, de a közeli kisvárosban lehet kapni autósboltban, benzinkúton fagyállót (etilén-glikol) és ioncserélt vizet, szerintem ez jobb kombó. Nekem mondjuk most sikerült piros színű fagyállót venni, ami higítva - khmm - "cuki" színű lett... de inkább ciki, úgyhogy nem mutogatom senkinek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22588) shteer válasza CounterBoci (#22586) üzenetére


shteer
titán

azt nem mondtam h olcsó :)

de ha már a törköly se a régi :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#22589) fsb1000 válasza f.bator (#22553) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az milyen radiátor, hogy nincs rajta nyomásveszteség?
Az élvonalba tartozó PC-s radikon is jelentős nyomásveszteség mérhető. [link]

(#22590) fsb1000 válasza CounterBoci (#22563) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem nem használtál fagyállót, vagy más szert ami környezetkárosító, azaz megöli az élő szervezeteket.

ja bocs... most olvasom, hogy alkohol volt benne...
És vajon szabad aluminium felület is volt a rendszerben? Meg réz is?

nemá... továbbolvastam... szerinted a pálinkában mennyi cukor van?
nem tesz jót semminek.

Miértnem fagyállót használsz?, vagy PC hűtés lötyi... az sem drágább..

[ Szerkesztve ]

(#22591) CounterBoci válasza fsb1000 (#22590) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Ha tudtam volna hogy káros a cukor, biztos nem öntöm bele. Nem akartam várni másnapig, ez volt kéznél.

Nem értek én ezekhez, kémia óra is arra volt jó, hogy tudok durranógázt fejleszteni :) .

(#22592) DeadMen válasza CounterBoci (#22591) üzenetére


DeadMen
tag

De ez nem mentesít az alól,hogy pazarlod a páleszt :Y :Y :Y inkább adtad volna nekem,én meg adtam volna érte uv aktív lötyit :D

(#22593) CounterBoci válasza DeadMen (#22592) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Holnap veszek fagyállót :) De akár hogy kapkodok mindig rámegy leglább fél nap a szerelgetésre.

(#22594) DeadMen válasza CounterBoci (#22593) üzenetére


DeadMen
tag

Ne kapkodj,és akkor sokkal hamarabb végzel. Ha csak arra koncentrálsz,és nem arra,hogy jajj ott egy kábel rossz helyen van,meg stb. Jah és hívj egy segítséget,ha tudsz,az sokat számít. A HP-t meg csak a végén igyátok ;) :DDD

(#22595) syC válasza fsb1000 (#22590) üzenetére


syC
addikt

Fagyálló/desztvíz - 1/10 arányban optimális folyadék?:U

(#22596) VinoRosso válasza shteer (#22536) üzenetére


VinoRosso
veterán

hmm...esetleg nincs valami előlapi kijező ami lecsippantja a venti fordulatszámokat valahogy? Mert így csak szoftveresen mérhető a flow :(

(#22595) syC : Attól függ milyen, koncentrátumból bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#22597) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Ez vajon kijelzheti a térfogatáramot :F Vagy mitől flow meter? Attól hogy pörög benne az a szar?

(#22598) Thrawn válasza VinoRosso (#22597) üzenetére


Thrawn
félisten

Azt nem jelzi, csak a kerék pörög ha áramlik a víz:
Transparent cover clearly shows the movement of the coolant.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#22599) f.bator válasza fsb1000 (#22589) üzenetére


f.bator
tag

A radiátorom két nagy extrudált alu hűtőborda egymással szembefordítva és összehegesztve. Köztük hosszirányban van egy kb. 1.5x4x50cm-es keresztmetszetű tér, ebben folyik a víz. Ez elég nagy ahoz, hogy ne számoljak az ellenállásával. A tegnapi mennyiségmérés viszont feladta nekem a leckét: 77L/ó. A szivattyú karakterisztikából ez azt jelenti, hogy kb. 125mbar nyomásveszteség van a körben. A csöveken max. 30, a CPU-n max. 10, az egyebeken össz. max. kb. 20 a számított (ezen a térfogatáramon), akkor a VGA enné meg a maradék 65-öt? Ma reggel belenéztem a gépbe, és látom, hogy a VGA-n az áramlási irány rossz (a szerelésnél nem volt leírásom és a gép szét volt szedve). Ez ennyit számítana? Este megfordítom. Egyébként ilyen kevés vízzel sem rossz a hűtés. Annyira. 3 óra Crysis után a CPU egy levegős hűtés eredményét hozta, a GPU jobb volt a levegősnél vagy 15-20 fokkal.
A blokkok párhuzamos kapcsolásának van egy előnye: a centrifugál szivattyúk a nagy térfogatáramot szeretik kis nyomáson. Ott jó a hatásfokuk, halkabb a járásuk.

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#22600) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Csináltam egy gyors tesztet ám de átlátható. :)
Rendszer: TT735 Zárt CM690 házban.
E8500 @ 4250 idle 1,34 hőfokok
E8500 @ 4250 full load 1,34 hőfokok
Itt egy 30perces prime után de csak realtemp ill alul kiolvasható everest de ott 95 a tjmax

Esetleg a radit lecserélem hogy a házzal is kompatibilis legyen.
Egy TMG1-re.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.