Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22351) #41635072 válasza fsb1000 (#22346) üzenetére


#41635072
törölt tag

Na jó, erre még reagálok.
Az ilyen embereket errefele kiröhögjük, szánalmunkat mutatjuk ki feléjük.
Azért mert van pénzem, még nem b***om el minden szir-s**rra...
Ez már igen nagy sznobság, akárhogy is nézzük. :K
Nem cigizek, nem fogyasztok sok alkoholt,nem fizetek emberek testéért, stb...

A vízhűtés korántsem értelmetlen, én pl a halkság miatt vettem, de addig nem fajult el a dolog, hogy szobahő alá hűtsem az alkatrészeimet, mert annak nincs értelme, viszont a vízhűtésem megvásárlásának volt. Tudni kell hol a határ... ;)
Nah, tényleg befejeztem, majd visszanézek máskor...

(#22352) Ottoka válasza #41635072 (#22351) üzenetére


Ottoka
őstag

Én ha majd úgy látom waterchill-t veszek. Ezen Te röhögsz, én meg azon röhögök, hogy szoba biciklit vettél. Számomra meg az az idiótaság. Hamár bicikli, legyen a szabadban. ;)

És ha már a határokról beszélünk, minek eszel annyit, nem tudod hol a határ? :DDD

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#22353) Sgor válasza syC (#22349) üzenetére


Sgor
tag

Nálam elviszi!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#22354) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Uff!

Szerintetek ha elfordítom 90°C-ban a radim, úgy hogy a csövek függőlegesen állnak benne,az mennyire növeli meg az ellenállást a rendszerben? a 45x35ösö radiról van szó. Ezt kéne elfordítani 90°C-al, mert túl hosszú, 43 centi a ház oldala. Viszont ha elfordítanám, pont passzentos lenne. de nem tudom a pumpa mennyire örülne neki, pláne hogy minden vízzel lesz hűtve. Lehet kapni valami kis digitális eszközt, amivel mérni lehet a térfogat áramot vagy a nyomást?

(#22355) fsb1000 válasza #41635072 (#22351) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A vízhűtés korántsem értelmetlen, én pl a halkság miatt vettem,

Látod.. neked is vannak szempontjaid.
Csak megérteni nem akarod, hogy más embereknek egyáltalán nem az a fontos ami neked, de ettől még nem lesznek se jobbak, se rosszabbak mint Te.

Gyorsan múlnak az évek, és késöbb már érteni sem fogod a saját vonzódásod azok íránt a hobby-k íránt amikre rengeteg pénzt és időd áldoztál fiatalabb korodban.
Tán a legjobb amit tehetünk, hogy megértéssel szemléljük saját vagy mások hóbortjait, különban 10-20 év múlva nehéz lesz szembesülni a hiábavalóságok nagy halmazával.

Volt már néhány hobbim és tudom, hogy ez a vízhűtéses móka is elmúlik pár hónap vagy év múlva, és nem szeretnék Tel Elek módjára visszagondolni a mostani időkre:
"Azért mert van pénzem, még nem b***om el minden szir-s**rra..."

Inkább úgy, hogy jól szórakoztam és volt értelme a legtöbb dolognak, mert a saját korlátaimon belül tudtam azt teljesíteni amit eltervezgettem.
Ezzel az attitüddel (a saját sikerélmény megélésével) jobban lehet a hobbytársak nagyobb, szebb, drágább rendszereinek is örülni, vagy rácsodálkozni, esetleg gratulálni az ötleteikhez.

Az a szép vizhűtéses hobbyban, hogy sokféleképp lehet toppon leni: Te arra törekedtél, hogy minnél halkabb legyen és valószinüleg saját korlátaid szintjén a maximumot érted el, van akinek a dizájn, van akinek a hőfok az elsődleges szempont, vagy egy műszakilag jól összeválogatott rendszer, vagy mindez együtt, de kompromiszumokkal.
Egyik sem jobb a másiknál. Az értelmük meg pont annyi, amenyit az "alkotója" belelát.

(#22356) syC


syC
addikt

D5-ösön van menet? Papíron van 1/2es menete, de én qrvára nem látok rajta :( [link]

[ Szerkesztve ]

(#22357) Yso válasza syC (#22335) üzenetére


Yso
tag

Kicsit ellenkeznék Bullit véleményével a triplaradi ügyében... Most előhúztam az asztal alól a 810-est, és a végétől (kívül mérve) csak 38cm van a tetőre rányúló műanyag betétig. Tehát necces lesz a dolog.....

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#22358) Yso válasza syC (#22356) üzenetére


Yso
tag

Jól látod ezen a műanyagos D5-ön nincs menet. Legalábbis nálam sem volt, szerencsére a használt csövet sikerült kívülről ráerőltetni... :D Kábelkötözővel tökéletesen működik. ;]

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#22359) bim válasza syC (#22356) üzenetére


bim
veterán

többféle tetővel árulják.Ami a képen van az pont tömlővéges vagyis nincs rajta menet hanem a 1/2"-os csövet (ez nem 100%) lehet ráhuzni és bilincsel rögziteni...

[ Szerkesztve ]

(#22360) sweethomest válasza syC (#22356) üzenetére


sweethomest
csendes tag

...esetleg van egy új EK D5 tetőm 1/4"-os menetekkel ha érdekel...

(#22361) syC válasza sweethomest (#22360) üzenetére


syC
addikt

Jöhetnek PÜ-ben a részletek :R

(#22362) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Urak (Hölgyek)!
Nincs valakinek holnapi átvétellel 2 db ilyen csatija (vagy hasonó, amire 8/11-es csövet rá tudnék tuszmákolni)?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#22363) Bulitt válasza Dirtyz (#22362) üzenetére


Bulitt
őstag

ment pü :DDD

(#22364) Dirtyz válasza Bulitt (#22363) üzenetére


Dirtyz
őstag

Neked is :D

Védd a fákat, egyél hódot!

(#22365) VinoRosso válasza VinoRosso (#22354) üzenetére


VinoRosso
veterán

Hahóó! Erre dobna valaki egy értelmes választ! :R

(#22366) shteer válasza VinoRosso (#22365) üzenetére


shteer
titán

szvsz nem befolyásolná észrevehetően

..szerintem jónak tűnik

(#22367) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Valaki esetleg...?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#22368) VinoRosso válasza shteer (#22366) üzenetére


VinoRosso
veterán

és van valami kütyü amivel ezt lehet mérni? Gondolkodtam a dolgon és valszeg elég problémás lenne a feltöltése ebben a helyzetbe, úgyogy azt mindenképpen érdemes vízszintesen csinálni. Utána megfordíom függőleges helyzetbe, sé akkor megmérném vele. Nem vízórár gondolok, hanem kis digitális pikulára, mint amilyen egy hőmérő.

(#22367) Dirtyz: Aprókban láttam 8dbot eladósorban pár napja, még gondlkodtam is rajta, hogy meg kéne venni, mert szükség lehet rá a raimnál majd.

[ Szerkesztve ]

(#22369) Dirtyz válasza VinoRosso (#22368) üzenetére


Dirtyz
őstag

Köszi, de amit én találtam az 13/10-es, nekem elég lenne 11/8-as, nincsenek nagy igényeim, kicsivel is beérem.. :D

Védd a fákat, egyél hódot!

(#22370) Nippon válasza syC (#22335) üzenetére


Nippon
őstag

Nem fér el, legalábbis egy Thermochill tripla biztosan. Hátul ki kell vágni azt a merevítő ívet, de elöl még így is belelógna a tetőn lévő műanyag takaróba.

(#22371) CounterBoci válasza #41635072 (#22351) üzenetére


CounterBoci
senior tag

De az se tetszene, ha senki nem venné a fáradtságot, hogy bármit is kitaláljon/kifejlesszen. Akkor még mindig bunkósbottal kergetnénk a vacsorát, és akkor lenne tüzünk ha beleb@sz a villám egy fába. Miért fáj hogy más szeret kísérletezni? Tököm televan az ilyen megveszlek kilóra újgazdag pöcsökkel.

(#22372) Ottoka válasza Dirtyz (#22367) üzenetére


Ottoka
őstag

Nekem ilyenből van 2 kimaradva,
[link]

Az egyenest meg kell néznem. Hova valósi vagy?

Mezőhegyes

(#22373) syC válasza Nippon (#22370) üzenetére


syC
addikt

És ha úgy teszem oda, hogy belóg elől a az íves műanyag(?) idom alá? Ha hátul 8-10 csavar tartja, akkor nem fog lepottyanni :)

(#22374) Sgor


Sgor
tag

Sziasztok!
A véleményetekre volnék kíváncsi!
Szerintetek, hogy mutat jobban, ha a radiátor levegő kivezetésénél a házat kivágom, és valamilyen pofás rácsot teszek rá, vagy a ház anyagából vágom ki a hűtőrácsot?
Remélem érthetően írtam le!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#22375) syC válasza Sgor (#22374) üzenetére


syC
addikt

Szerintem a kérdésedre a választ neked kell megválaszolni: ahogy neked jobban tetszik :)

(#22376) fsb1000 válasza Sgor (#22374) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Rácsra szavaznék...
Bár lehet hogy az oldallemezből is lehet szép mintát kanyarítani, de az síkban marad.

(#22377) Sgor válasza fsb1000 (#22376) üzenetére


Sgor
tag

Nem oldal lemez lenne, hanem a teteje!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#22378) syC válasza syC (#22373) üzenetére


syC
addikt

Kiegészítés: mgé hogy nem fér el :) [link]

(#22379) CounterBoci válasza Sgor (#22374) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Attól is függ, hogy milyen eszközeid vannak. Lézeres vágógép, vagy lemezolló. Utóbbival nehéz szép munkát végezni, meg el is hajlik a lemez.

(#22380) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Hello mindenkinek!

Adott egy blokk, (Innovatek 6800-as kártyára illeszkedik) Legutóbb egy 7800Gt-t hűtött.
Kérdésem az lenne, hogy egy 8800GT-re rámenne-e. Gondolok itt a furattávolságokra.

Még valami. Aki nagyon ért hozzá az le tudná írni 6800, 7800 és a 8800-as kártyáknál a felfogató lyukak távolságát?

:R

(#22381) Sgor válasza CounterBoci (#22379) üzenetére


Sgor
tag

Van lemezolló,dekopír, felsőmaró, flex, van cnc-s ismerős, lézervágót meg találok ha kell!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#22382) CounterBoci válasza Sgor (#22381) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Akkor csak a képzelet szab határt :)

(#22383) #41635072 válasza Ottoka (#22352) üzenetére


#41635072
törölt tag

Télen elég szar szabadban biciklizni, főleg itt, putrifalván.
A biciklit nem magamnak vettem, csak én is használom, és nem fogyás céljából. ;) (Vagyis abból is, csak nem én akarok fogyni...

fsb1000: Valamennyire egyetértek veled, de a halkság érezhető, a proci szobahőalatti fokából meg nincs hasznod.

CounterBoci: Ettől még nem lesz senki feltaláló. :DDD Na ebből látszik hogy ki az újgazdag. :DDD Szerintem az aki ettől feltalálónak érzi magát. :DDD

Többet tényleg nem ölök itt ebbe a vitázásba, igaz már egyszer megígértem, de egy kérdés erejéig ide sodort a sors...

(#22384) Gaben01


Gaben01
őstag

Sziasztok!

Kellene nekem egy kis segítség a vízhűtésemmel kapcsolatban.Jelenleg egy Gigabyte 3D Aurorában lakik az egész cucc.A rendszer a következő (a víz haladási iránya szerint sorban): pumpa (Eheim 600 Station) -> hdd-k (Silentstar dualbox) -> cpu (Swiftech Apogee GTX) -> vga (Innovatek Cool-Matic full cover) -> Nexxxos Extreme III -> pumpa. Tody féle high-flow csonkok és praktikeres 13/17-es cső.A radiátor a ház hátuljára van feltéve,van rajta 4db 12cm-es venti 5V-on, 2 fúj és 2 szív.
Ezen szeretnék a következő módon változtatni,feltéve ha van értelme.A ház belseje (az enyémből ki van műtve a hdd tartó keret). Szeretnék a cpu után betenni a rendszerbe egy duál radit,amit a 2db hátsó ventihez rögzítenék,tehát a radiról kifelé fújnák a meleget,utána jönne a vga és a tripla radit lecserélném egy duálra, aminek vágnék nyílást a ház aljába (a tripla valószínűleg nem férne be,de még nem mértem le),szintén úgy,hogy ház alja-ventik-radi,tehát itt is szívnák róla,nem keresztül fújatnám.Egy ilyet tennék alulra,mellette (vele egy szintben) van a szivattyú
Kérdés több is van.A szivattyú elbírna-e vele?Van-e értelme/létjogosultsága a dolognak?Mennyire lesz problémás a légtelenítés?Minden ötletet/javaslatot szívesen veszek.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#22385) syC válasza Gaben01 (#22384) üzenetére


syC
addikt

Alsó radis megoldásról tudok mesélni, mert volt olyanom. Szerintem nem olyan vészes. Persze kicsivel kényelmetlenebb, mint a hagyományos elrendezés, de nem jelent olyan nagy gondot a légtelenítés. Ellenben tudok egy jó házat: :D

(#22386) Gaben01 válasza syC (#22385) üzenetére


Gaben01
őstag

Tudom,láttam. :D De nem akarom az Aurorát lecserélni.
A légtelenítést a 2 radiátor miatt kérdeztem,mert ugye az egyik eléggé fönn lenne.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#22387) syC


syC
addikt

Tervezgetem a következő rendszerem. Január végefelé fogok nekilátni. valami ilyesmi lenne a kialakítás

Cél az lenne, hogy ventillátor mnélkül menjen a gép, ezért terveztem bele 2db triplát. Ötlet/javaslat?

(#22388) Sgor válasza syC (#22387) üzenetére


Sgor
tag

Beilleszthetnéd ide is a képet (ha lehet), mert az átkozott munkahalyi web secu nem engedi megnézni! :O

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#22389) syC válasza Sgor (#22388) üzenetére


syC
addikt

elküldtem pü-ben :)

(#22390) Sgor válasza syC (#22389) üzenetére


Sgor
tag

Ott sem látom! No mindegy! Majd otthon megnézem!

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#22391) VinoRosso válasza syC (#22387) üzenetére


VinoRosso
veterán

hát szerintem ezeknek a radiknak mindenképpen kell valami szellő, ha passzívat szeretnél, akkor más radi(k) kell(enek), és semmiképpen sem a házban.

(#22392) syC válasza VinoRosso (#22391) üzenetére


syC
addikt

Még nincs radim, csak szedtem gyorsan netről valamit a szemléltetés kedvéért :)

(#22393) VinoRosso válasza syC (#22392) üzenetére


VinoRosso
veterán

Értem, megtévesztett, h triplát írtál. Passzívba radit hogyan akarsz oda? Annak kell tér a nagy hőleadó felület és a lamella távolság miatt, különben nem megy el a hő, így meg benntmaradna a házban, mivel nincs légáram.

(#22394) syC válasza VinoRosso (#22393) üzenetére


syC
addikt

Oké, akkor itt alapból bukott a téma :)

Akkor lesz venti, de minimális furdulaton valami ultrahalk. :)

Gondolom az nyílvánvaló, hogy elől állítva lenne a tripla

(#22395) rambo4ésfél válasza syC (#22394) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

Vagy bütykölsz egy passzív radit :U mindjárt csinálok egy képet az enyémről és belinkelem nem mondom hogy párásodnak a csövek de passzív létére fűtött szobában és az asztalon sztem elfogadható pont tegnap mértem hőfokot minimális tuning mellett q6600
mindjárt lesz kép a radiról is csak nem találok a gépen úgyhogy csinálok :B

(#22396) syC válasza rambo4ésfél (#22395) üzenetére


syC
addikt

Á nekem az a gyanegém, ha valami nincs a ház belsejében , úgyhogy biztos nem lesz kívül a radi :B

(#22397) rambo4ésfél válasza rambo4ésfél (#22395) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

Itt a kép a radimról :DDD nem kiröhögni házi barkács nem a külalakra mentem és azóta is teszi a dolgát
Főbb részei alul-felül 20x1-es rézcső közöttük 6x1-es rézcsövek 4mm-enként összesen 50db

(#22398) syC válasza rambo4ésfél (#22397) üzenetére


syC
addikt

Szép ruhaszárogató :DDD

És ezek szerint passzívan elviszi a géped? Csak a procit hűtőd, stimmt?

(#22399) rambo4ésfél válasza syC (#22398) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

proci+lap+vga = q6600+blitz extrem+X850XT<-- de ez már nemsokáig ;]
egyébként ez sehogyse férne el a házban :C anno még egy stacker oldalára terveztem hogy majd ráakasztom csak miután összeraktam és működött már nem volt kedvem egy stackerbe invesztálni...

[ Szerkesztve ]

(#22400) ADAM1337 válasza syC (#22396) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Sajnos nekem is ue :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.