Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22801) HIJ válasza jones965 (#22800) üzenetére


HIJ
őstag

Én csak a menetfúrók minőségbeli különbségére gondoltam. Tehát 5-6ért barkács minőséget kap (az OBI ezt akarta jelenteni).

(#22802) shteer válasza csapoka (#22799) üzenetére


shteer
titán

ha csak erre az egy akcióra kell, ne vegyél - tudok kölcsönadni 1/4 menetfúrót

..szerintem jónak tűnik

(#22803) CounterBoci válasza HIJ (#22801) üzenetére


CounterBoci
senior tag

"OBI"-s menetfúró nem nagyon van, ez nem az a kategória. Létezik HSS, bevonatos, meg keményfém (porkohászat). 5-6k a HSS menetfúró, ami bőven jó alu/rézhez, vagy lágyabb acélokhoz otthonra. Nem minőségbeli különbségek vannak, hanem a felhasználási terület más egy drágább menetfúrónál.

Nem kötekedés, tájékoztató jellegű :R

(#22804) juliabrilke válasza HIJ (#22789) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem látom biztosan a képen, de ez is valamilyen csapos megoldás, igaz?

(#22805) juliabrilke válasza Nippon (#22790) üzenetére


juliabrilke
addikt

A hőfokokkal nincs gond. Normálisak. A processzor és a videókártya van rajta, más nem.
Csak azért kérdeztem a ventillátort, mert lehet, hogy 2-3 fokot lehet még vele csökkenteni.

(#22806) nyunyu


nyunyu
félisten

Lassan lecserelnem az EheimStationomat, ezzel kapcsolatban szeretnem kerdezni, hogy erdemes-e atterni a meglevo 8/11-es csovezesrol 10/13-asra, ha a kiszemelt Laing DDC utan lenne egy XSPC X2O Delta, egy regi Alphacool chipsetblokk (NBX-N), HK GPU-X 7900GTX, na meg a passziv Mora2.

Felek, hogy a Mora2, meg a VGA blokk limitalna a teljesitmenyt, lecserelni oket meg nagyon nincs kedvem.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#22807) fsb1000 válasza jones965 (#22791) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezért biztam szakembere a G1/4 menetfúrást.

Olcsóbban kijött és jó is lett.

(#22808) HIJ válasza CounterBoci (#22803) üzenetére


HIJ
őstag

Na jól van ne akadjunk már fent ilyen részleteken...

juliabrilke: Igen jól látod (vagy nem látod), az egy csap. Azt ne kérdezd hogy mihez való eredetileg. Csak úgy találtam a műhelyben. Valami olajszűrőhöz tartozott, de pont 1/4" menete van. Ráadásul KB -s, szóval tökéletes a célra :)

(#22809) juliabrilke válasza HIJ (#22808) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, valami hasonlóra gondoltam.

Egyébként amit én mutattam azok is hasonlók és ezeket laborokban használják. Legtöbbjük 4 csőméretben rendelkezik és jól lehetne használni a víz leengedéséhez is.

(#22810) butcher eu válasza Dirtyz (#22798) üzenetére


butcher eu
senior tag

régen én is így csináltam, de most nem tudom kihúzni, mert a cső sem engedi, és a pumpa is rögzítve van.

(#22811) HIJ válasza juliabrilke (#22809) üzenetére


HIJ
őstag

Egyébként ez sem teljes megoldás, mert a hurkokban ottmarad a víz. Ha nem lenne a VGA -n fet hűtő akkor talán teljesen letudnám ereszteni. Ott ugye keletkezik egy olyan hurok amin gravitációs elven nem jön át a víz...

(#22812) Nippon válasza fsb1000 (#22807) üzenetére


Nippon
őstag

A #22790-esben linkelt radiátoról tudnál véleményt mondani?

(#22813) juliabrilke válasza HIJ (#22811) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nekem leeresztés után mindig marad benne egy kicsi víz, de nem nagyon szoktam vele törődni. Még nem csöpögött mellé leeresztés után egy csepp víz sem.

(#22814) Salvador20


Salvador20
őstag

Sziasztok, kb mekkora radiátor kell nekem(aktív), ha le szeretnék hűteni egy q6600-at, 4850-es vga-t(ezek jönnek pénteken:) ) + később egy p45 dq6 gigának az alkatrészeit(nb,sb, meg úgy minden,ami amúgy a passzív hűtés alatt van, mert nem akarom szétfűrészelni a lapot) + 4db ddr2-es reapert.

Ja és még egy kérdés, hogy a CM HAF jó választás lenne-e háznak, mivel a mostani ammo-m biztos, hogy kicsi lenne beleszerelni szivattyút,meg a többit.

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#22815) fsb1000 válasza Salvador20 (#22814) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez több mint 200W-t.
Egy triplával kezdenék, és ha nem elég hüvös a viz, akkor a helytől függően mellé egy szimplát vagy duplát.

De 2db dupla is bőven elég lehet.

(#22816) Salvador20 válasza fsb1000 (#22815) üzenetére


Salvador20
őstag

értem, továbbá egy ilyennel körbe tudnám küldeni a vizet a rendszerben, vagy ink. valami mással próbálkozzak. Nem igazán vagyok tisztába pár dologgal, például nekem kell emellé kiegyenlítő tartály(vagy az AGB azt jelenti, hogy már van rajta)? Ja és ez mire való, ilyen kell nekem a szivattyú tetejére? És még egy utolsó kérdés: Átfolyásmérőre szükségem van? Vagy ez csak afféle ellenőrzésre szolgál, hogy jár-e a víz a rendszerben?

Köszönöm előre is a válaszokat

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#22817) Bulitt válasza Salvador20 (#22816) üzenetére


Bulitt
őstag

Igen azt jelenti, hogy van rajta tartály, de egy szimpla ultra (van is egy eladóm :B és egy külső tartály sokkal praktikusabb, rendszer feltöltésnél :) A második linken megy egy Laing tető van. Nem kell, az ultrán is van tető csak plexi és ezért is erősebb :) És igen arra szolgál :)

[ Szerkesztve ]

(#22818) Salvador20 válasza Bulitt (#22817) üzenetére


Salvador20
őstag

:K

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#22819) Huku


Huku
csendes tag

Sziasztok!

Elég új vagyok a vízhűtéses dolgokban mondhatni full amatőr, ezért is fordulok a nálam jóval tapasztaltabb kollégákhoz! :)
Szeretnék összerakni egy "komplett" rendszert, és elég sok nyitott kérdés áll előttem. Tudom el kéne olvasnom a fórumot, de 22.000 bejegyzéstől kifolyna a szemem.

Amire kíváncsi lennék, hogy egy rendszerben hogyan követik egymást a cuccok? (szivattyú, radiátor, cpu blokk, vga, stb)
Melyik csővastagság mire való, és ez miben számít ha vastagabb a cső? (6/4, 8/6, 10/8, stb.)

Azt hiszem így elsőre ennyi, még mielőtt valakit kihúzok a sodrából, és elküld fórumot olvasni! :))

Huku

"Mindig azt mondd amire gondolsz!"

(#22820) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Szerintetek mennyit javítana a helyzetemen ha vennék egy slim (25mm vastag) duál radit még a vízhűtésembe? A mostani hűtés: XSPC Delta V2, Zalman 8800gtx/ultra full cover, XSPC X2O V2 pumpa, Nexxxos Pro III. A hőfokok. Előre is köszi a választ. :R

(#22821) P00By


P00By
nagyúr

[link] A kép láttán röhögnöm kell :D

(#22822) fsb1000 válasza Salvador20 (#22816) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem nincs szükség átfolyásmérőre.

(#22823) f.bator válasza fsb1000 (#22822) üzenetére


f.bator
tag

Provizór összeraktam a termisztoros áramlásmérést. A csövekre szigszalagozott termisztorokat két pár zoknival hőszigeteltem :DDD A mérési eredmény hihető lett (130L/h), pedig csak rámértem multival mindkettőre. Most úgy látom, kiérdemeltek egy hidat, nullázó potmétert, meg stabil feszültséget.

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#22824) Silex válasza P00By (#22821) üzenetére


Silex
aktív tag

:DDD Morbid... Nekem elsőre vmi sexuális játékszer ugrott be róla, de ez lehet az én hibám! :)) (bocsi :B )

(#22825) P00By válasza Silex (#22824) üzenetére


P00By
nagyúr

Nem tudom, mire gondolsz. Jó ez így... :DDD :P

(#22826) fsb1000 válasza f.bator (#22823) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Grat a fejlesztéshez. Mivel kalibrálod majd?

(#22827) Gaabbaa válasza Huku (#22819) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

Huku!

Nállam így fog menni: tartály, szivattyú, cpu-blokk, vga blokk, radiátor, tartály. Általában a a cpu-hoz célszerű a "leghidegebb" vizet küldeni, utána jöhet minden más. Amint elhagyja a géped "belsejét" a keringő víz, azonnal mehet a radira hogy lehűljön, majd szépen bele a tartályba, ahonnan újra kiszívja a szivattyú és küldi rá újra a cpu-ra. Az hogy milyen csöveket használsz, szerintem csak ízlés kérdése, na meg persze azé hogy melyik alkatrészed milyen csöcsonkokkal van felszerelve. Ha meg házilag kreált cuccokkal dolgozol (mint én is) akkor tényleg olyat használsz amilyet akarsz....(ésszerűség határain belül). Üdv! G.

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#22828) fsb1000 válasza Brumi˘ (#22820) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A CPU maghőfok egy picivel kevesebbel csökken majd, mint amennyivel a hűtőviz hőmérséklete csökkeni fog.

Ha most csak 10 fokal melegebb a viz mint a környezeti levegő, akkor max. 2-4 fok javulásra számíthatsz.
Ha 20 fok a tripla dT-je - amit kétlek - akkor a csökkenés 5-8 fok is lehet.
(ha a dupla radin is hasonló légszállítás lesz mint a triplán)

(#22829) shteer válasza Gaabbaa (#22827) üzenetére


shteer
titán

Általában a a cpu-hoz célszerű a "leghidegebb" vizet küldeni, utána jöhet minden más. Amint elhagyja a géped "belsejét" a keringő víz, azonnal mehet a radira hogy lehűljön, majd szépen bele a tartályba, ahonnan újra kiszívja a szivattyú és küldi rá újra a cpu-ra

hányszor de hányszor... :(

..szerintem jónak tűnik

(#22830) Brumi˘ válasza fsb1000 (#22828) üzenetére


Brumi˘
addikt

A hőmérőt megint elfelejtettem bele integrálni a rendszerembe amikor szétszedtem, de kézrátéttel 35°C+ körül lehet a víz amikor terhelve van a proci prime-mal. Ventik cseréjén is gondolkodom. De akkor meglesem előbb a +1 radi ötletet.

(#22831) Konfigos


Konfigos
őstag

Üdv!

Kérdésem az lenne hogy egy laing ddc plus pumpának mennyire kell szellőznie?Azért kérdem csak mert nagyon visitonak találtam a hangját nyitott gépházzal ezért csináltam neki egy home made "dobozt".Ebben viszont nem nagyon szellőzik és nem tudom hogy megviseli e így a működés.Másik meg az hogy ha hamarosan esetleg cserélni szeretném milyen még megfizethető pumpát tudnátok nekem ajánlani aminek elenyésző a hangja? :F

(#22832) f.bator válasza Konfigos (#22831) üzenetére


f.bator
tag

Jelenleg egy hydor seltz L20-at használok, ami halkan ciripel a padlón. Ez a halkan ciripel nem tudom, mennyi decibelben, de a minap (estefelé) rádobtam a pizsamámat, és megszűnt a hangja. Illetve biztos hallatszott volna, de a táp 12centis ventije elnyomta.

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#22833) f.bator válasza fsb1000 (#22826) üzenetére


f.bator
tag

A kalibrálás annyiból fog állni, hogy forgó szivattyúval, kikapcsolt géppel, lehetőleg üzemi vízhőfokon benullázom a hidat (ekkor DT=0), a skála pedig számítva lesz jobb híján (feltételezve, hogy a CPU kb. 80W-ot ad le).

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#22834) f.bator válasza fsb1000 (#22826) üzenetére


f.bator
tag

Helyesbítek. Nem kikapcsolt gépnél nullázok, hanem 100% CPU terhelésen, közvetlenül egymás mellé tett érzékelőkkel.

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#22835) Nippon válasza Konfigos (#22831) üzenetére


Nippon
őstag

Egy pumpa van aminek nincs hangja, az pedig a D5. Nem olcsó, de még mindig olcsóbb egyből megvenni, mint 3x pumpát cserélni, mire rájössz, hogy ezzel kellett volna kezdeni.

(#22836) HIJ válasza Nippon (#22835) üzenetére


HIJ
őstag

Hát nemtudom. Nekem a Laing DDC Pro is hangtalan...

(#22837) fsb1000 válasza Konfigos (#22831) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Víz hűti a szivattyúkat. Be lehet öket csomagolni.

f.bator: remélem sikerülni fog. De azt gondolom, hogy a PC-ben rendkivül bonyolult hőátadási és hőterjedési folyamatok zajlanak le, Ráadásul a mérőeszközöddel csak egyetlen teljesítményen tudod a térfogatáramot számítani. És az a teljesítmény sem mért, hanem becsült.

Arról már nem is beszélve, hogy a hűtőviz fajhője megváltozik, ha glikollal keverjük.
Nem sokat, de csökken. Én ezért javasoltam volna egy olyan kalibrálást, ami legalább 3-4 különböző CPU terhelésen állandosult állapotban történik.
Persze a kalibrálásnál ismerni kéne a valós térfogatáramot.

(#22838) Nippon válasza HIJ (#22836) üzenetére


Nippon
őstag

Jó, akkor nézzük máshogy, DDC-je van a kollégának és le szeretné cserélni....

(#22839) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a kiegyenlítő tartályt kell a legmagasabb pontra tennem?
Csak mert a radiátor a gép tetején van és akkor valami tornyot kéne még ráépítenem.
Ha a tartály a ház magasságának felénél van, akkor pedig lassan, kis buborékok formájában eltűnik belőle a levegő és feltelik vízzel. A levegő pedig megreked a pumpában vagy a radiátorban. Szóval hogy is kell ezt csinálni?

(#22840) HIJ válasza Nippon (#22838) üzenetére


HIJ
őstag

Értem én, de akkor szvsz ott valami gond van ha hangos. Nálam nemhogy alacsony zajjal működik, hanem megkockáztatom a hangtalan jelzőt. :B Kb 1 db 12es venti simán elnyomja.

PeachMan: Nem baj ha az a legmagasabb pont, de nem létszükség. Kicsit tovább tart a légtelenítés, de nem vészes... Ami lényeg, hogy a tartály a szivattyú felett legyen.

[ Szerkesztve ]

(#22841) butcher eu


butcher eu
senior tag

Sziasztok

Vettem egy venti szabályzót, és most a cpu fan-ra nincs kötve semmi, és indításkor mindíg jelzi, hogy CPU FAN error, és sípol. nyomok egy F1-et, és tovább megy. Ezt valahol Bios-ban ki tudom kapcsdolni?

amúgy nagyon faja, mert külön tudom állítani a radin a 12-es ventiket, a ház 14-es ventijeit, a vinyó hűtést, és a vga ram-vrm bordára irányított ventit. Éjszaka ha letekerem semmi hangja nincs a masinának, ;] De ha terhelésnél rátolom, a vízhőfok lelesik, a gép meg majdnem elszáll akkora légáram lesz bent.
Az összes port rászívta a ház elejére, meg szerencse, hogy van rajt porszűrő. Egy nap alatt szürke lesz a gép eleje, annyi koszt összeszed. Pedig esküszöm takarítok, még is talál port ez a vacak.

(#22842) syC válasza butcher eu (#22841) üzenetére


syC
addikt

azthiszem a sipolást nemtudod megakadályozni - kösd le a speakert az alaplapról. magát az f1 nyomogatást meg boot settings-ből ki tudod szedni

(#22843) HIJ válasza butcher eu (#22841) üzenetére


HIJ
őstag

De ezekhez szokott lenni egy kábel amivel vissza lehet kötni az alaplapra a fordulatszám jelet. Legalábbis nekem volt már két zalman is és mindegyikbe volt.

(#22844) Nippon válasza syC (#22842) üzenetére


Nippon
őstag

Biztos? A Giga lapoknál ki pl lehet kapcsolni a CPU Fan Fail riasztást....

(#22845) jones965 válasza butcher eu (#22841) üzenetére


jones965
Modder

A bios-ban ki lehet kapcsolni a cpu fan control-nál.
Az értéket-ha van ilyen-disable tegyed és már nem is kiabál, hogy cpu fan warning.

(#22846) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Nem kell valakinek egy shteer féle GPU blokk 8600GT-re? Asszem 7300-ra is jó, de nem vagyok benne biztos :B

Köszi!

(#22847) syC válasza Nippon (#22844) üzenetére


syC
addikt

asus lapja van :B

(#22848) Konfigos válasza fsb1000 (#22837) üzenetére


Konfigos
őstag

Reménykedtem ebben :R Köszi a segítséget :)

Tudom nem a reklám helye de ha bárki tud valamit az aláírásomban lévő cuccok közül és budapesti eresszen meg egy privivel ha lehetséges :( :B

[ Szerkesztve ]

(#22849) Nippon válasza syC (#22847) üzenetére


Nippon
őstag

Láttam! Azért írtam, hogy a Gigákban ki lehet kapcsolni, gondoltam akkor az ASUS-oknál sincs másképp.... :)

(#22850) syC válasza Nippon (#22849) üzenetére


syC
addikt

a sipoló hangot nem :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.