Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16151) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ma este már volt időm megnézni mit is tud a cucc, sajna kis levegő még mindég van a radiba, de asszem az már benne is marad ennek ellenére a procc így viselkedik.:)

FSB1000-nek összehasonlításképp (U8-al) 3800MHz 1.32

Van egy kis különbség a két hűtés között jah és 4gigán ekkora fesszel U8-al már 90fok fölé ment és lekapcsolt a gép.:)

[ Szerkesztve ]

(#16152) fsb1000 válasza hossszú (#16141) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszönöm, de ez nem felel meg a céljaimnak.
Hűteni akarom. Egyrészt nagyobb térfogatú kéne és sik felületekkel ahol egy (vagy több) 50x50mm "lyuk" vágható bele.

(#16153) fsb1000 válasza .mf (#16147) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK, a spirál lesz az első lépés. Nehéz ráhúzni a cső leoldása nélkül?
Egy Y csatin van belenyomos, a többi "rácsavarós", amolyan hollanderes.

(#16154) .mf válasza Oibacsi (#16150) üzenetére


.mf
veterán

Lehet, már egy jó ideje megszabadultam tőlük, csak a 1.5-es falvastagság és a nem-szabvány méret maradt meg bennem.

Hossszú: én akkor sem ajánlanám push-fit csatlakozóba más méretű cső beleerőltetését. Tőlem te is elkezdhetsz kötekedni, mondani, hogy ez akkoris talán lehetséges; de őszintén, tudnád nyugodt lelkiismerettel ajánlani bárkinek is, hogy egy ismeretlen típusú és márkájú push-fit csatlakozóba másfajta csövet erőltessen? Én inkább nem teszem.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16155) fsb1000 válasza SzlobiG (#16151) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Kösz! 20fok csökkenés az nagyon jó! Ez megjelenik megaherzben is? Azaz jobban tudod tuningolni igy?
Mert még mindig 69-en van a max maghő.

A vized milyen hőfokú volt?? Ez is érdekelne, mert szerintem jones965 kvázi deltaT-je (3-6c) nem átlagos.... amiket eddig nézegettem teszteket meg méréseket a web-en kb duplája volt. Nyilván kevésbé "preciz" rendszerekkel.

(#16156) SzlobiG válasza fsb1000 (#16155) üzenetére


SzlobiG
félisten

Persze, hogy megjelenik 4gigán léggel sehogyse tudtam stabilizálni sőt kb 5perc után eldobta magát a prime most meg megy simán és a 60fokot se érte el a legmelegebb mag holnap megnézem 4200-t megy-e.:)

Azonos feszen és órajelen több mint 20fok (kb25) az eltérés csak kapásból a 4giga izgatta a fantáziám. ;] Így meg 4gigán 1.38-as fesszel több mint 30fok a különbség mert u8-al már 90fok fölé ment és lekapcsolt a gép. :Y

Sajna hőmérőm nincs, azt nem vettem a rendszerbe.:(

(#16157) fsb1000 válasza SzlobiG (#16156) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Obiban lehet kapni 1200Ft-ért duálos digi-szobahőmérőt. Lehet vele mérni külső hőt is, a szenzora egy madzagon lóg.
Folyadékban is müködikr. Nálam azonosat mért, mint a hagyományos hőmérő.
Egy szépséghibája van: 12sec-enként friisiti az LCD-jét.

(#16158) SzlobiG válasza fsb1000 (#16157) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jövőhéten járok városba, akkor beugrok és veszek egyet csak találjam meg.:)

(#16159) Lucif-R válasza fsb1000 (#16131) üzenetére


Lucif-R
senior tag

1, nem hisztizek
2, téma lezárva
3, kaptál pü-t

szerk.:

MAG blokkal kapcsolatos keresési problémáid megoldódtak? Segített az amit mondtam/mutattam?

[ Szerkesztve ]

(#16160) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#16157) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azt nagyon nem ajnlom:D Vagy csak nekem sikerült belőle 3 rosszat beszereznem. Nemtom lested-é, hogyha egymástól 2 centire van a két szenzor, akkor olyan 4-5 fok eltérés van köztük. Én mindháromnál ezt tapasztaltam...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16161) fsb1000 válasza Nyugdíjas (#16160) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Sajna tipusszám nincs a szobai hőmérőn... kinai egyencucc. Igy nem tudom azonos-e tiéddel.

Viszont csak 1db madzagos érzékelője van, a másik nyilván a házikójába építve.
Természetesen leteszteltem, és 0,2c a különbség, ha a dobozra ragasztom az érzékelőt.

Szándékozom beszerezni 2db áramlásba helyezhető szenzort is, de addig belógatom a kigyenlítő tartályba ezt az obisat (Igy nem zárt a rendszer kénytelen felül lenni a tartály..)

Ami még hiányzik, az a Cpu hátoldali merevitő.... mert a Waterchill Antarctica Blokk-hoz nem járt. Erre jöhetne egy ajánlat.

(#16162) Lucif-R válasza Nyugdíjas (#16160) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Ne is mond... az a két höméter mai napig 2-3°C eltéréssel dolgozik... szánalom vazzz... :DDD

fsb1000: Lehet igy önamgához képest pontos... de vesd össze egy másik akár ugyanolyannal... és akkor mond azt hogy okés :D Én annó vettem kettő db szenzorosat nem obis nem tecsós AQtunningosat... mondom sira... berkatam a két madzagos szenzor egy kancsó vízbe... egyik 23,5ött mutatott másik 26,5öt ja és néha előadta hogy hirtelen +/- 1 °C ot változott a hömért érték... mindezt úgy hogy 0,1°C pontosságal vannak...

Hogy őszinte legyek nem is tudom hogy lehet e kapni olyan hőmétert nem 10kért ami megbízhatóan azt mutatja amit mutatnia kell... de sztem nem nagyon vagy nem tom... nagyon arra hajazik most nekem ez a höméter dolog hogy kénytelen leszek kapcsolást csinálni és megépíteni mint a venti vezérlést... :U

(#16163) Cyberbeni válasza Lucif-R (#16162) üzenetére


Cyberbeni
addikt

szerintem a 0,1C a kijelzés pontossága, viszont az szokott lenni ráírva, hogy +/-0,3C vagy valami hasonló. viszont ez olyan +/-3C. :)

(#16164) lpc válasza Lucif-R (#16162) üzenetére


lpc
tag

Hát igen... sokat elárul ezekről a hőmérőkről, ha kipróbálod, hogy az olvadó jég szerinte hány fokos, valamint a forrásban lévő vízre mit mutat. Néhánynak van annyi önkritikája, hogy meg sem próbálja kijelezni, mert csak egy szűkebb tartományban mér, de ott is pontatlanul. Pl. mikor a víz szerinte tizedmásodpercek alatt képes fokokat változni. Én egyedül a pt100/pt1000 rendszerekről hiszem el, hogy széles tartományban tudják a 0,1 fok pontosságot (abszolult és relatív pontosságban is).
Mielőtt nekiesel hegeszteni egy hőmétert, próbálj meg egy céges ismerőstől keríteni egy kiselejtezett ipari hőmérséklet szabályzót. Képesek kidobni javítás helyett, akkor is ha csak tápegység (trafócsere - 1000 Ft), vagy kimeneti kör (mér, de nem kapcsolgat) baja van. Érzekelőt meg lehet már viszonylag olcsóbban is szerezni hozzájuk.

(#16165) fsb1000 válasza Lucif-R (#16162) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"fsb1000: Lehet igy önamgához képest pontos... de vesd össze egy másik akár ugyanolyannal... és akkor mond azt hogy okés "

GoTo (#16157)
Nehari, de már többször kértelek a figyelmesebb olvasásra. Most ismét ezt teszem. Okés?

(#16166) fsb1000 válasza lpc (#16164) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mezei digi hőmérőknél a "0.1" általában a kijelzési pontosság, ettől független a mérési pontosság.
Saját használatra elegendőnek tartanám ha [-10; +50] tartomámnyban korrektül tudja a +-1C pontosságot.

SzerK: Cyberbeni-t ismételtem.. de mostmár mindegy..

[ Szerkesztve ]

(#16167) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nem bírtam magammal és még toltam a procinak és itt tartok vele: 4200MHz-1.44v.

Eszméletlen mennyire jó ez a víz ekkora hőtermelést így lehűt nem gondoltam volna.

(#16168) fsb1000 válasza SzlobiG (#16167) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez korrekt... Radi mennyire meleg? Kézmeleg? Forróbb?

(#16169) SzlobiG válasza fsb1000 (#16168) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kéz meleg volt, csak az a baj, hogy a táp amit kifúj levegőt azt a radi ventije fel is kapja.:U

Jah meg az Isolator is kézmeleg, de az a jó, hogy azt meg a házhűtő hűti.:) Szal bika hűtés lett ez örülök neki, hogy jól működik.:)

(#16170) Lucif-R válasza fsb1000 (#16165) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Óóóó... :R elnézésedet kérem esedezem bocsánatodért, Okés? :DDD amúgy meg csodálnám ha vennél egy másikat és az is ugyanazt mutatná... :U de legyen sőőőt én is örülnék ha lenne mert nagyon megszívtam azzal a két másik cuccal... majd valamikor szerválok egy alcoholos hőmétert és megnézem melyik a pontos azt a másikat meg szétverem egy kalapáccsal... rossz esetben mind a kettőt :DDD egy képet toljál fel pls a hőméterről amit te vettél mert ha a második is pontos akkor bevállalok egy olyat...

(#16171) fsb1000 válasza Lucif-R (#16170) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nekem elég egy db ami +-1C határon belül mér, nem szándékozom mégegyet venni.

Kommersz cucc, nem komoly vizesembernek való..., ha korrekt hőmérő kell olcsón vegyél laboros higanyt. Nekem is az van, csak már romlik a szemem....

(#16172) Oibacsi


Oibacsi
őstag

Na emberek lehet kérdezni:
[link]

(#16173) HUNteere válasza Oibacsi (#16172) üzenetére


HUNteere
csendes tag

melyik alplapgyártó csinál ilyen *** színű deszkát? :(

[ Módosította: Thrawn ]

(#16174) Oibacsi válasza HUNteere (#16173) üzenetére


Oibacsi
őstag

asus...

(#16175) shteer válasza Oibacsi (#16172) üzenetére


shteer
titán

vga-ra mikor kerül víz? :)

..szerintem jónak tűnik

(#16176) Samanbacsii válasza Oibacsi (#16172) üzenetére


Samanbacsii
őstag

... Bírom ha kicsi a ház... :C Milyen tartályod van?
Hát a vincsi? Lepottyant? :D
Nem gondoltál arra, hogy hátra tedd a hűtőt? Akkor szipákolná még a lap felől is a levegőt... persze, ha nem melegszik a lapon a többi cucc akkor nem kell.
:C

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#16177) hossszú válasza Oibacsi (#16172) üzenetére


hossszú
őstag

Ötletes a Cape AGB2 tartály elhelyezése :C

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#16178) Oibacsi válasza shteer (#16175) üzenetére


Oibacsi
őstag

nb után... :)
mod: ősszel

[ Szerkesztve ]

(#16179) Oibacsi válasza hossszú (#16177) üzenetére


Oibacsi
őstag

köszi, lesz ez még szebb is...
ezért nem kell hátra rakni a hűtőt:
[link]
vinyó meg parasztcsendesítést kapott:DDD

(#16180) Lucif-R válasza fsb1000 (#16171) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Hát ha a higanyoson van digitális kijelző :D akkor jöhet de tippelem nincsen... :U szal tegyél fel pls egy képet róla hogy esetleg más is tudja hogy melyik az a kommersz sz@r amelyik jobban mér mint az éppen hogy vizes cucchoz kitalált darabok.

HUNteree: másodszor is ha lehetne kérnem akkor ha nem tudsz értelmeset szólni, vagy valami értelmeset hozzászólni ami a topic része akkor fáradj át valamelyik fáradtgőzös vagy offtopicos helyre és ott postoljál ilyeneket... előre is kösz :((

szerk.: offbatétel

[ Szerkesztve ]

(#16181) Thrawn válasza HUNteere (#16173) üzenetére


Thrawn
félisten

Igazán fogalmazhatnál kulturáltabban :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16182) SzlobiG válasza Thrawn (#16181) üzenetére


SzlobiG
félisten

Valóban, de végül is igaza van a színével kapcsolatba.:D

(#16183) Oibacsi válasza SzlobiG (#16182) üzenetére


Oibacsi
őstag

hát basszus nem nézni kell hanem használni...másrészt pl a p5k is ilyen

(#16184) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Van egy full réz hűtőbordám, mit csináljak vele, hogy ne oxidálódjon?

(#16185) Nyugdíjas válasza Daemon09 (#16184) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ne tedd ki levegőnek:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16186) Oibacsi válasza Daemon09 (#16184) üzenetére


Oibacsi
őstag

keress másik topikot, ez a vizes:D
Egyébként nikkelezés

(#16187) fsb1000 válasza Lucif-R (#16180) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"hogy esetleg más is tudja hogy melyik az a kommersz sz@r amelyik jobban mér mint az éppen hogy vizes cucchoz kitalált darabok."

Szerintem nem mér jobban.
Kitől hallottad ezt a butaságot? Forrás megjelőlése? Esetleg saját kútfő?

(#16188) Daemon09 válasza Oibacsi (#16186) üzenetére


Daemon09
őstag

Hol lehet olyat csináltatni?

Nyugdíjas : :DDD

(#16189) Lucif-R válasza fsb1000 (#16187) üzenetére


Lucif-R
senior tag

:U
idézek: "Nehari, de már többször kértelek a figyelmesebb olvasásra. Most ismét ezt teszem. Okés?"

Te most akkor GoTo: #16162

:DDD

(#16190) Oibacsi válasza Daemon09 (#16188) üzenetére


Oibacsi
őstag

felületkezelő üzemben

(#16191) fsb1000 válasza jones965 (#16137) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mégegyszer köszi a spirálos ötletet.

Elmentem ma a praktikerbe venni ezt a "kábelösszefogó" spirált.
Kicsit vaciláltam melyik méret legyen mert azt nem mondtad, aztán vettem 2 félét...
Az 15mm-s épp jó 10/8 csőre a 20mm-s meg lötyög a 11/8-on de azért egész OK.

Arrra nem jötem rá, hogy tudtad olyan szépen kifeszíteni. Tanulmányoztam a géped fotóját, de nem látszik semmilyen kötés.
Hogy marad meg a cső 2 végpontján? Nelem szép lassan összehúzodik...

Más: gondoltam ha már ott vagyok bevásárolok. Szigetelést megvettem addig OK, de szerettem volna venni praktikeres 10/8 csövet is.
Mondom az eladónak hogy 3m-t kérek 10/8-ból.
Azt mondja olyanról még nem hallott, csak 10x2 meg 8x2 méret van.
hmm? Aszongya az első méret a BELSŐ!! átmérő a másik a falvastagság..
Kiokoskodtuk hogy a 10/8 a 8x1 lehet, de sajna már azt is valaki mind elvitte.

A csöveket nem láttam, megmérni nem tudtam, de tényleg a 10/8 = 8x1 ?

(#16192) Cyberbeni válasza fsb1000 (#16191) üzenetére


Cyberbeni
addikt

10/8=8x1 igen.

(#16193) fsb1000 válasza Lucif-R (#16189) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nehari, de nem értelek.

Ki mondta, hogy az a kinai tömegcucc jobb nint a vizeshez kapható hőmérő?
Én biztos nem.
Kár ezen túráztasd magad... szerintem olyankor kéne beleköss a mondókámba amikor tévedek, baronságot írok, stb. Hidd el megköszönöm ha értelmesen kijavítod.

De amikor ilyen kitálaciókkal próbálkozol, csak tovább őszíted a szakállam...
Senki nem állította, hogy egy 1200 ft-os szobahőmérő jobb lenne mint bármi más.

(#16194) Bulitt válasza fsb1000 (#16191) üzenetére


Bulitt
őstag

egy bizonyos nagyságú nyújtás után nem áll vissza az eredeti méretére :)

(#16195) fsb1000 válasza Cyberbeni (#16192) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK, köszi! melyik barkács áruházban nézzem?
Nem drágább az OC-s se csak jobb szeretek bemenni egy boltba és megvenni.

(#16196) Cyberbeni válasza fsb1000 (#16195) üzenetére


Cyberbeni
addikt

én még nem láttam boltban. igaz hogy csak multkor a brico store-ban néztem, ott csak 6x1,5 8x1,5 és 10x1,5 csövek voltak.

(#16197) Oibacsi válasza fsb1000 (#16195) üzenetére


Oibacsi
őstag

8x1-est tuti nem találsz barkácsboltban...

(#16198) jones965 válasza fsb1000 (#16191) üzenetére


jones965
Modder

Pontosan nem emlékszem hogy melyik méretű spirál volt. :U
Kétféle rögzítési lehetőség van:az amelyiket én alkalmaztam, hogy a TYGON 3603 ( from NYUGDÍJAS :K )11/8-as csőre szépen körbe rátekertem a spirált, folyamatosan tartva a kb 8mm-es távolságot és a 5-6 körív után szépen ráfeszült a csőre.
Másik lehetőség a zsugorcsöves megoldás. Miután rátekerted a csőre a spirált, zsugorcsővet rámelegíted, meghúzod a kívánt távolságra a másik végét és hasonlóképpen jársz el mint az elején. Így egy teljesen stabil spirálozásod lesz, jobb mint az enyém.
Mindenféleképpen olyan spirált válassz ami ráfeszül a csőre, különben nem éri el kívánt hatást, és a cső ugyan úgy megtörik. :K
Azért off, mert talán ez már más topik lenne.

[ Szerkesztve ]

(#16199) Lucif-R válasza fsb1000 (#16193) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Paranoia on the RUN!!! :Y

1, Tied (kinai vacak) pontos (azt irtad)
2, Enyém (AQtunningos(valszeg ez is kinai csak vacakabb de vizescuccokközt árulják szal elvárná az ember hogy nem) vacak) pontatlan (ezt irtam)

"Kár ezen túráztasd magad... szerintem olyankor kéne beleköss a mondókámba amikor tévedek, baronságot írok, stb. Hidd el megköszönöm ha értelmesen kijavítod."
>>> Nem tok róla hogy bármibe is belekötöttem volna a hőméterrel kapcsolatban most... de lehet tévedek... vagy skizo ( o-val nem 0val :DDD ) lettem és a másik énem postolt helyettem valamit ami kötekedés... de másik nickről mert visszaolvasva sem találtam kötekedést a hőméterrel kapcs. Nem túrázok köszi... fáradt vagyok ma ahoz... majd máskor...

"De amikor ilyen kitálaciókkal próbálkozol, csak tovább őszíted a szakállam...
Senki nem állította, hogy egy 1200 ft-os szobahőmérő jobb lenne mint bármi más.
"
>>> Nem kitaláció... tény... sajnos... :U, nem próbálkozok azt a kiskutyák szoktak én vagy csinálok valamit vagy nem... tudod infós gondolkodás... vagy 1 vagy 0... 0,5 nincs :)) Amúgy igazad van senki nem állította de most ez a nagy büsdös helyzet... legalábbis tegyük fel hogy Te sem és Én sem hazudunk a birtokunkba jutott hőméter pontosságával kapcsolatban... ( és miért is tennénk...??? ) Szakállat meg fessed be vagy vágjad le vagy ne törődj vele hogy Ő-szül/ŐSZ-ül korral jár ;)

(#16200) fsb1000 válasza jones965 (#16198) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bulitt, Jones: Köszi a válaszokat! Szerintem nagyon hasznosak olyanoknak aki még nem barkácsolt vizet a gépbe.

A kinyújtás valóban meghozta az eredményt. megnőtt a keresztmetszet is picit igy a 11/8-ra is rámegy passzentosan a 15mm-esnek árult spirál (600 ft 1,5m)
A 10/8-on kicsit lötyög igy és engedi megtörni, de ha kicsit sűritem akkor OK.

A zsugorcső lesz a végső megoldás, de csak akkor látom érdemesnek, ha már megvannak a végső méretek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.