Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16051) fsb1000 válasza Lucif-R (#16048) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nyilván.. de én sehol sem írtam, hogy a lentebb lévő tartályból menne fel a bubi..

Abban hitetlenkedtem, hogy a fenti radiátorból lejön a buborék a tartályba (pl feltöltés után), azaz automatán lelégtelenedik a rendszer.
De természetesen elhiszem nektek, mivel ilyen irányú tapasztalatom nincs.

Mondjuk egy PC-s radiátor csobogását biztos nem a kavitáció okozza.....

[ Szerkesztve ]

(#16052) jenei92 válasza fsb1000 (#16051) üzenetére


jenei92
senior tag

A kavitáció nem is :D

(#16053) Lucif-R válasza Oibacsi (#16049) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Baumaxban találtam mind a két oldalán G1/4es menettel ellátott közdarabot... és az találtatott berozsdálni... 4ből kettő is... és a tartályban semmi nem látszott csak a radi csöveiben... :(((

Syde: [link] avagy akkor ezoterika a vízhűtésben rovat? :) próbáld ki... de nem garantált a siker olcsóbb és egyszerűbb és megbíhatóbb is a fagyűlló vagy glikoshelé cucc... de kisérletezni azt lehet :)

fsb1000:
Azt hinné az egyszeri nem vizes ember, hogy a lefele jövő csövön vissza szökik a buborék

Ezt te irtad pár postal lejjebb... ;)

Nyilván.. de én sehol sem írtam, hogy a lentebb lévő tartályból menne fel a bubi..

Na most akkor NYILVÁN én vagyok a hülye... nem? :U Ami meg a fenti radiátort illeti... nyilván a bubit viszi a víz nyomása, mivel a bubik nyilván NINCSENEK beragasztva a csőbe/radiba... igy a néhai mozgatással nyilván kimozdulnak a helyükről és nyilván a vízárammal odébb költözködhetnek. Nyilván... :U

Kavitációval a bubik az Útelágazkodáshoz érnek... :U

(#16054) jenei92 válasza Lucif-R (#16053) üzenetére


jenei92
senior tag

nyilván :DD

(#16055) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#16010) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azért egy normális, kultúrált szivattyúnak nem szokása megállni. Nemtom hány ilyet lehet itt hallani? Kezeket tegye fel aki már hallott/látott/tapasztalt ilyet! :U
Ha 5nél több eset jönne össze az elmúlt 5 évben nemtom sok embertől akkor nagyggon meglepődnék,de amugy szerintem max. 1 lesz,de lehet nulla.
És mondom kúltúrált szivattyúról beszélek, nem a baumaxos 220V-os átberhelve valami epokittal, összesen 400ft-ból.. Ordasit meg végképp nem emliteném szivesen itt...

Nem kell itt az örögöt festeni a falra, főleg ha mint te is mondod, nincsen nagy tapasztalatod;)

Most ezt lehet nem kellene,de tovább olvastam itt a "különféle világmegváltó újitó és reformer" hűtési megoldásokat. nemtom... lehet nem kellene megpróbálni feltalálni a spanyol viaszt. Vagy csak én vagyok ennyire miden "egyediséget nélkülözni akar", hogy nem vergődök azon, hogy valami olyat találjak ki ami még sose senkinek eszébe nem jutott. Persze próbálkozni lehet, nem az a gond,de amikor a hülyeségeken megy az eszmecsere napokig...
Ezt nem neked szántam, csak ide szerkesztettem be, Ezt ugy ánblokk gondoltam arra ami néha itt elharapódzik :)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16056) fsb1000 válasza Lucif-R (#16053) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ezt írtam:
Azt hinné az egyszeri nem vizes ember, hogy a lefele jövő csövön vissza szökik a buborék
Nyilván.. de én sehol sem írtam, hogy a lentebb lévő tartályból menne fel a bubi..

Ezt írtad:
Na most akkor NYILVÁN én vagyok a hülye... nem?

Nem hinném, hogy hülye vagy csak nem olvasod elég figyelmesen mások hozzászolásait.
És olyanra válaszolsz, amit csak feltételezel mások gondolatának.

(#16057) fsb1000 válasza Nyugdíjas (#16055) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK, igazad van.
Nincs tapasztalatom, sem információm a szivattyúk meghibásodási rátájáról.
De a tudatlan ember félelme bennem él.
(nyilván létezik áramlásfigyelő riasztás a félősebbeknek)

A peltieres-vizes hűtéssel kapcsolatban átköltözök egy peltieres topicba.
Azt viszont megköszönném, ha vizes kérdéseimre a jövőben is válaszolnátok, esetleg a "keressrá" információszegény közlésnél bővebben is.

Sajnálom, hogy értetlenkedtem a csobogó, de önlégtelenítő vizesrendszerrel kapcsolatban, nem kevésbé a szellőzetlen házba szerelt passzív RAM borda hatásfokában.

(#16058) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#16057) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem megsértődni, és cinikuskodni kell:( Nem azért irtam, és ráadásul,mint olvasható nem is neked irtam amit irtam,hanem ugy mindenkinek.

Fogunk válaszolni,de csak ha értelmes, tudakozódó kérdéseket teszel fel, olyanokat amiket a kereső 15mp-es használatával magad nem tudsz megválaszolni;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16059) fsb1000 válasza fsb1000 (#16056) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"lefele jövő csövön": értsd "lefele tuszkolja az áramlás", és ennek ellenére szökik vissza a legmagasabb pontra...

Ez volt az eredeti gondolatmenet. nem pedig az hogy a légtelenítő tartály tetejéből bokofordulóval kijön a buborék üzem közben.

De mindegy....

(#16060) Lucif-R válasza fsb1000 (#16056) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Na akkor nézzük... hol van lehetőség bubira? Hááát a trtályban... honnan megy fel a bubi hát a tartályból... ( onnan is csak ha 1 áll a szivatyú, 2 ha nincs víz alatt a visszacsonk )...

Nos ha Te nyilván nem erre "gondoltál" nyilván akkor a te gondolatod nyilván az az hogy az áramlási iránynak nyilván ellentétesen fog egy bubi nyilván csak azért is közlekedni... nos ez nyilván igy rosszabb gondolat mint hogy a nyilván vízzel lefedett nyilván csonkal nyilván ellátott nyilván tartályból nyilván visszamegy a bubi...

Nemmelesleg te pont egy tartályal kapcs hozzászólásra válaszotál és nyilván ezért merészeltem erre az összefüggésre gyutni!

Más: szeretem a vizet :))

(#16061) fsb1000 válasza Nyugdíjas (#16058) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK,
Nincs sértődés, se cinizmus... csak egy kis átgondolásra késztetés.

Kérdésekkel és eredményekkel jelentkezem.

(#16062) fsb1000 válasza Lucif-R (#16060) üzenetére


fsb1000
nagyúr

te gondolatod nyilván az az hogy az áramlási iránynak nyilván ellentétesen fog egy bubi nyilván csak azért is közlekedni...

Igen.. de biztos tévedtem.
Elfogadom hogy szerinted egy függöleges csövön a legcsekélyebb lefele irányuló áramlással szemben sem kúszhat fel egy buborék.

(#16063) DEJVID


DEJVID
őstag

jól sejtem hogy ez az Ordasi vízhűtés olyan mint a magyar kipufogógyártás? :U

(#16064) Nyugdíjas válasza DEJVID (#16063) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

nem. rosszabb:DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16065) .mf válasza fsb1000 (#16062) üzenetére


.mf
veterán

Olyan sebességgel áramlik a víz, hogy a buborékok nem mennek vissza felfelé.
Másrészt, nem is buborékok, hanem hab van. Nálam újratöltés után még órákig hab-örvények szoktak a vízáramban lenni: olyan gyorsan megy a víz, hogy a habbá vált buborékok csak lassan tudnak kiválni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16066) fsb1000 válasza .mf (#16065) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK, de hozzánemértőként azt gondolnám, hogy a rendszer legmagasabb pontján megrekedt levegőt nem hozza le a nagy sebességgel áramló víz sem.

Ha van rá lehetőség én úgy tervezném, hogy a kiegyenlítőtartály kerüljön a legmagasabbra.
De már lassan meg leszek győzve, hogy ez nem fontos.

(#16067) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#16066) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Tévedés. Ha van rá lehetőség legyen legfelül. Én is mindig erre törekszem, és most is igy van. DE ha nem tudod kényelmesen megoldani nem kell bexarni.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16068) DEJVID válasza Nyugdíjas (#16064) üzenetére


DEJVID
őstag

az durva lehet :D google a barátom nem nagyon dobott semmi konkrét oldalt. nincs is?

(#16069) Lucif-R válasza DEJVID (#16063) üzenetére


Lucif-R
senior tag

MibajodvanaKoppánykipuffogókkaleeeeeee??? :((( :DDD

fsb1000: ... jáj te! Figyejé ne sértőgyé hanem gondold át 2x amit irsz... egy vízhűtésben NEM legcsekéjebb áramlás van... ha az van akkor az ott bukta"lekváros" ( marmalade fuckup :DDD ) Egy vizes rendszerben igenis van áramlás és nem csekény... no nem egy golfáramlat vagy egy nagyomásu mosó sebessége de jóval erősebb annál hogy bámilyen bátor botor harcos bubi visszakűzdje magát a rendszer működése alatt ( és itt a működás a kulcs... ) utánna meg ott van rá az esély.

Tartály lehet a legalján is vagy az alatt. Monnyuk a pumpa csonkjának a szintjét érdemes azért becélozni mert anélkül a rendszer feltöltése meglehetősen NAGY nehézségebe fog ütközni. Szal lényeg hogy mindkét ( be és ki ) ömlő csonkot el tudd fedni normálisan vízzel.

...csak egy kis átgondolásra késztetés. << te minket vagy mi téged? Csak kérdem.

.mf őőő segítek...

hab = levegő + víz
buborék = levegő + víz

tehát:

hab = buborék

ps.: nálam igenis van cinizmus. NA! Éééén bevállalom !!! Me ha nem akkó gyön a Csernus azt kapok !!!

szerk.: csak egy kis plusssssz...

DEJVID:

Ne googlel keresd hanem itt a fórum motorjával... tuod baaaal feeeent :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16070) .mf válasza Lucif-R (#16069) üzenetére


.mf
veterán

:U

Látom nem fogtad fel, hogy ez fsb1000-nek szemléltetésként lett leírva, hogy annyira gyorsan áramlik a víz a rendszerben, hogy nem nagy buborékokként kell felfogni, hanem habbá vert miniatűr buborékokként.

Igen, fsb1000 kolléga, nem optimális, de a vízhűtésnél az elrendezésben csak egyetlen fontos szabály van: közvetlenül a pumpa beömlőnyílása előtt/felett legyen a tartály, a többit a gyorsan áramló víz elintézi. A víznyomás kihajtja a fent lévő radiból is a légbuborékokat.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16071) Lucif-R válasza .mf (#16070) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Hát igen... sajnálom de nem jutott el az agyamig a tény hogy csak szemléltetés volt... :O :U

Amúgy meg látom nem fogtad fel hogy teljesen mind1 hogy buborék vagy hab, de lehet nem kéne közöttük külömbséget tenni... és látom azt sem fogtad fel hogy nem az áramlás nagysága miatt habos hanem mert a szívattyú nem tud légteleníteni rendesen ( csak úgy önmagában ), és igy amikor nem jól töltöd fel levegőt kap és ott habozza fel... az egy teljesen másik téma hogy nem megfelelő a tartály méretezése és kialakítása miatt a szivatyú szépen a beömlő csonkból visszarántja a habot a rendszerbe ( nem mellesleg jelzem hogy felfogd de ez összetett dolog de föképp a tartály kialakítása miatt történik )

Ja és a felfogásról annyit hogy NINCS igazad... LEHET alatta is a tartály... csak így éppen a feltöltésnél kicsit nehezebb lesz elérni hogy egyből víz alatt legyen a szivatyú. És NINCS igazad mert NEM hajtja ki a bubikat... pl a NOVA radimból SEM tudja kihajtani rásegítés nélkül... és másik radikkal is van ilyen... olvass nyugodtan vissza.

felfogásos beszólásokkal akkor tessék dobállózni ha fel is tetszik fogni azt amit ír és látja hogy nem badarság... :((( köszi :U

(#16072) DEJVID


DEJVID
őstag

úristen. megnéztem a topicokat és jópár embernek volt. autókon annyi gány munkát láttam már hogy semmit nem mernék megvenni ami magyar egyedi gyártmány. kivétel ez alól a nagyon ügyes esztergályos-barát munkája viszont azért nem kell fizetnem :)

(#16073) Lucif-R válasza DEJVID (#16072) üzenetére


Lucif-R
senior tag

1, Válaszgomb
2, OFFba az ilyet máskor
3, Idézek Sub Bass Monstertől ( tom hogy nagyon off de én már onoltam sokat ennyit elnéznek a MODERÁLTorrok... legalábbis remélem :B )

[...]
Az első rally versenyek, „ej!” még annyi csodát,
A VFTS Ladák, és a kihegyezett Skodák
Sok fantasztikus típus, és rajtuk sok-sok logó,
És a mindenkit megfogó, spéci Koppány kipufogó
Hatalmas sár, vagy a por, ami száll,
[...]

(#16074) fsb1000 válasza .mf (#16070) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK, megértettem, hogy gyakorlati szempontból lehet a radiátor alá is tenni a tartályt.

(#16075) .mf válasza Lucif-R (#16071) üzenetére


.mf
veterán

>>"Ja és a felfogásról annyit hogy NINCS igazad... LEHET alatta is a tartály... csak így éppen a feltöltésnél kicsit nehezebb lesz elérni hogy egyből víz alatt legyen a szivatyú."

Az, hogy alázni próbálsz, egy dolog; de ekkora baromságot állítani... azért kell a pumpa elé és fölé tenni a tartályt, hogy a szivattyú vizet kapjon, és ne levegőt. Ha nem ott van a tartály, akkor kínkeserves dolog elérni, hogy az egész elinduljon, és ne levegősödjön le állandóan a pumpa.
Amúgy meg nagyon szükséges és hasznos volt beszólnod már az előzőbe is, főleg, hogy nem is neked írtam. :U A hozzád hasonló "nem segítek, de csakazértis beszólok" típusú okostojások miatt vagyok ritkán magyar fórumokon...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16076) Oibacsi válasza DEJVID (#16063) üzenetére


Oibacsi
őstag

A pumpa hangjáról egy mondatban tudok nyilatkozni: mintha be se lenne kapcsolva...a teljesítményére is igaz ugyanez:D Egy asetek antarctica blokk meg ráver az ő legjobb b lokkjára 5 fokot egy gyenge szivattyúval is...
persze az igénytelenségről nem is beszélve

[ Szerkesztve ]

(#16077) jenei92


jenei92
senior tag

Hülye kérdés lehet,de Tody féle cpu blokk(fekete tetős)
és az XSPC X2O Delta CPU V2 blokk között miylen teljesítménybeli különbség van?

(#16078) Oibacsi válasza jenei92 (#16077) üzenetére


Oibacsi
őstag

[link]
mod: sorry, kevertem ezzel az xspc blokkal

[ Szerkesztve ]

(#16079) szacsee válasza Oibacsi (#16078) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az nem olyan blokk, X2O van a tesztben, annál sokkal jobb a Delta V2, no meg Tody is módosított már azóta a blokkon.

Mod: Megesik.. :)

[ Szerkesztve ]

(#16080) easy...rider válasza Lucif-R (#16048) üzenetére


easy...rider
őstag

VÁÁH :DD
THX :)

(#16082) sNiP3rFun


sNiP3rFun
tag

Sziasztok!

Hamarosan beállok én is a vízhűtésesek közé majd az új konfigommal most jelenleg a házam alakítom át és egykérdésem lenne!

Mi az ideális elhelyezés én arra gondoltam, hogy egy radimegy a ház tetejére, pumpa a ház hátuljára és a többimeg adott szivattyu alulra. Ez megfelelő lenne mert ezekhez mérten alakitok illetve szabok!Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#16083) Bulitt válasza jenei92 (#16077) üzenetére


Bulitt
őstag

Tesztek szerint nagyon jól sikerült az új verzió, Tody állitása szerint, de akik az ő szettjét használják azok se panaszkodnak rá :K

(#16084) SzlobiG válasza .mf (#16065) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez nálam is így volt a DDC olyan erős, hogy felhabosította a vizet, de hagytam 12órát kb és kiment az újboli indításnál.:)

(#16085) Bulitt


Bulitt
őstag

* is

(#16086) jenei92 válasza Bulitt (#16083) üzenetére


jenei92
senior tag

Igen láttam eredményt ahogy egy tunungos Quaddal mebírkozik! :)
csak azért kérdeztem mert ez a 2 blokk jár a fejembe..
és nem tudok választani :)

(#16087) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

zalman blokkoknak (vga) milyen a csatlakozója? g1/4"? vagy fix csonkok vannak, amiket nem lehet cserélni? ha igen, akkor azok mekkora csőhöz jók? mert a honlapjukról nem derült ki.

(#16088) Peo1942


Peo1942
csendes tag

Jó. Nem említek semmit. Arra szeretnék választ kapni a nálam jóval tapasztaltabb userektől, hogy miért kerreghet a seltz L20-as szivattyú. Vadi új. Kicsit olyan, mintha víz lenne benne, csak halkabb, de az előző szivattyúkhoz képest (amiket én személyesen 10 centiről már nem hallottam működni napközben) ez azért hangos.

Lehet, hogy a szűkítés miatt? Nem hiszem, de másra már nem tudok gondolni.

Ebben kérem a szíves segítségeteket (nem akarok senkit magánban zaklatni :)).

Előre is köszönöm.

(#16089) SzlobiG válasza jenei92 (#16086) üzenetére


SzlobiG
félisten

Agyaltam sok blokkon, hogy melyik legyen, de a végén ezt választottam és szerintem elég jó és az ára se vészes 11K a többihez képest.

(#16090) SzlobiG válasza Peo1942 (#16088) üzenetére


SzlobiG
félisten

A régi vizemet nekem is L20 hajtotta nekem is kerregő hangja volt ez egy ilyen pumpa, ennyi.:U

Szacsee: Enyémbe nem volt már levegő és eléggé hangos volt most a DDC-hez képest meg rezonált is.

[ Szerkesztve ]

(#16091) szacsee válasza SzlobiG (#16090) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kerregő hangja akkor van egy szivattyúnak, ha bubi van benne, az L20-nál viszont előferdülhet, hogy rotort kell cserélni.

Mod: Most látom, hogy új, akkor utóbbi kizárva. :B

[ Szerkesztve ]

(#16092) Bulitt válasza jenei92 (#16086) üzenetére


Bulitt
őstag

Fekete lapon, fekete szet jól néz ki :) bár nekem ez XSPC is tetszik :)

(#16093) Nyugdíjas válasza Cyberbeni (#16087) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

G1/8' szoktak irni,de szerintem nem lehet kiszedni. Mondom szerintem! Én próbáltam,de olyan erővel amivel már nem szerettem volna megkinálni, lehet kijött volna:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16094) Cyberbeni válasza Nyugdíjas (#16093) üzenetére


Cyberbeni
addikt

köszi. és ahoz milyen belső átmérőjű cső kell?

(#16095) Nyugdíjas válasza Cyberbeni (#16094) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

11/8, vagy 10/8 teljesen jó hozzá.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16096) jenei92 válasza SzlobiG (#16089) üzenetére


jenei92
senior tag

Én inkább 10k alatt gondolkodok :) ,meg ami neked van acryl tetős..
Bulitt:Nincs fekete lapom sajna :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16097) Lucif-R válasza .mf (#16075) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Óóóó... igen én beszólós nemsegítős taplesez vagyok :) bár Nyugdíjasék párszor már meg akartak verni azért mert grafonmánként oldalakat vagyok képes olyanoknak válaszolni akik b.sznak használni a keresőt vagy kicsit gonodolkodni.

Nemmelesleg magyarázd már meg pusztán a szakmai kíváncsiságomnak hogy miért is baromság amit mondtam, lééciii :U

(#16098) Bulitt válasza Lucif-R (#16097) üzenetére


Bulitt
őstag

"grafonmánként oldalakat vagyok képes olyanoknak válaszolni akik b.sznak használni a keresőt "

:K Már kiadhatnál egy F.A.Q könyvet is :R

jenei92:Az most lényegtelen :D Jól néz ki és jól használható. Akril fedőset semmi képen :S Fekete vagy fém :) Én se bántam meg a HK blokkot. Igaz van hogy sikerül át melegítenem az egészet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16099) Lucif-R válasza Bulitt (#16098) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Ha már a F.A.Q-nál járunk :) volt már téma valamikor hogy meg kéne csinálni az 1.hsz-t rendsen sok infóval sok írással... bár ha én irom meg akkor lehet hogy 3-4oldalas lesz :DDD ( vagy több ) de majd szervezkedünk valami azt lesz az is. Amúgy szivesen megcsinálom... melóhelyen vannak néha akkora üres órák hogy beleférne :B :U

(#16100) Tenken


Tenken
őstag

Halihó,
Srácok esetleg nincs valamelyiktőknek olyan ismerőse aki bír a "radiátor-készítés" skilljével?
Vagy esetleg ismer ilyen embert?
Bármilyen tippet , ötletet szívessen vennék.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.