Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16501) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

ilyen radi lesz: [link] kép kép
olibacsi: enermax ventit próbáltál már? nem hagyományos a csapágyazásuk. warp: mágneses | új enermax ventik(magma, everest, cluster): twister
ráadásul az új ventijeiknek másfajta a lapátja (denevérszárny alakú), amitől sokkal halkabbak is. (a warpnál is csak a szelet lehet hallani, a veni csapágyának semmi hangja)
@Nyugdíjas: naná hogy enermax mánia, hiszen jó cuccaik vannak(esetleg te tudsz ilyen ventit szerezni nekem). De legalább olcsóbb, mint az Apple mánia. (amúgy a szgépházam az enermax chakra)

[ Szerkesztve ]

(#16502) Oibacsi válasza Cyberbeni (#16501) üzenetére


Oibacsi
őstag

egyszer próbálj ki noctua-t meg s-flexet...nem fog más kelleni az is tuti
ha meg olcsó kell akkor ac....
black ice gts-re tökéletes nekem

[ Szerkesztve ]

(#16503) SzlobiG válasza Oibacsi (#16502) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem is AC-van leszabályozva hangtalan szinte.

(#16504) Tothgera30 válasza Cyberbeni (#16490) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Na itt vagyok. MSI P45D3 Platinum, sajnos az MSI-ről rossz tapasztalataim vannak, de árba elég jónak számít, az a 39,057 magyar királyi forint, és még . Na majd meglátom, de eddig az MSI-t kerültem ahogy csak tudtam és azért lett most Gigabyte. Tápnak lehet hogy elég lenne egy Antec Phantom 500 is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16505) tsar válasza DeadMeat (#16495) üzenetére


tsar
aktív tag

Itt le van írva hogy lehet beszerelni.

(#16506) Oibacsi válasza Tothgera30 (#16504) üzenetére


Oibacsi
őstag

légyszives menjetek át a milyen gépet vegyek topikba...köszi

(#16507) DeadMeat válasza tsar (#16505) üzenetére


DeadMeat
veterán

:R
Lehet az oldalara donteni!Koszi szepen!

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#16508) Tothgera30 válasza Oibacsi (#16506) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Jól van bocsesz, csak a konfighoz igazítottuk a vízhűtést és elszaladt a ló. Lenne egy kérdésem, vagyis kettő, 1. érdemes-e beleönteni a kész rendszerbe ezt, vagy marad a desztillált víz. 2. Milyen rendszert ajánlassz (magyar oldalról összeszedve) a "jövendőbelimhez".

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16509) Buldozer99 válasza Tothgera30 (#16508) üzenetére


Buldozer99
senior tag

nem,mert nagyon hamar ki megy a színe,legalábbis nekem kb fél hónap alatt kiment... :U

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#16510) Cyberbeni válasza Tothgera30 (#16508) üzenetére


Cyberbeni
addikt

ne desztillált vizet, hanem nagyon híg fagyállót.
@Buldozer99: biztos nem érte elég UV fény (vagy épp túl sok volt neki?)

[ Szerkesztve ]

(#16511) Buldozer99 válasza Cyberbeni (#16510) üzenetére


Buldozer99
senior tag

UV fény az érte,de sok se lehetett,szinte pont annyit raktam bele amennyit írt... :U

[ Szerkesztve ]

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#16512) DeadMeat válasza Buldozer99 (#16511) üzenetére


DeadMeat
veterán

Es mivel merted ki a feny mennyiseget?Vagy ez ilyen elore csomagolt uv feny volt? ;]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#16513) Nyugdíjas válasza DeadMeat (#16512) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

:C

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16514) Cyberbeni válasza Buldozer99 (#16511) üzenetére


Cyberbeni
addikt

hány lumen-es uv világítást raktál bele? mert én nem találom, hogy mennyit írnak arra a folyadékra.
noctuából s12 vagy p12 inkább a radira?

[ Szerkesztve ]

(#16515) Buldozer99 válasza DeadMeat (#16512) üzenetére


Buldozer99
senior tag

lol,rosszul fogalmaztam :B ,folyadékra értettem hogy nem lehetett sok amit bele raktam... :B :D

Cyberbeni:folyadékra értettem hogy nem-e az volt neki sok,sorry :) ,hát akkor lehet hogy a fény volt neki sok,nemtudom...

[ Szerkesztve ]

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#16516) Cyberbeni válasza Cyberbeni (#16514) üzenetére


Cyberbeni
addikt

vagy inkább scyte s-flex-et érdemes rárakni? mert 5k az már sok egy ventiért (igazából úgy akarom, h van 2 fekete warp-om, azokat a radira, meg egy s-flex-et vagy noctuát)
házba meg esetleg egy ac ryan kameleont.

(#16517) jenei92


jenei92
senior tag

Jajj de jó új radim van... :C :DD
[link]
Kössz Laca :R

(#16518) Nyugdíjas válasza Cyberbeni (#16516) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

ÉS kész is a karácsonyfa:D;]
Jó lesz oda csak az S-FLEx, aztán nem kell aggódni. Olcsóbb is mint a Noctua, meg engem személy szerint jobban meggyőzött...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16519) Oibacsi válasza Nyugdíjas (#16518) üzenetére


Oibacsi
őstag

olcsóbb? nálunk 5ezer az s-flex, 3k meg a noctua...amúgy az s-flex tényleg jobb
Hamarosan nyaggatni foglak hozzá majd csipszetblokkot:d

(#16520) gyurczy


gyurczy
őstag

Szükségem lenne olyan univerzális blokkra, aminek a csatlakozói a hűtőfelület síkjával párhuzamosan állnak, mint pl Asetek GPU blokk. Valakinek elfekvőben valami?

(#16521) fsb1000 válasza Cyberbeni (#16481) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Azért azt jegyezzük meg, hogy 1600-on csak fsb tuninggal megy az a DDR3-as...

(#16522) fsb1000 válasza zulu00 (#16494) üzenetére


fsb1000
nagyúr

2 napig kutattam a neten miként müködik ez a H2C, de nem találtam semmi infót. Még a peltier méretére sem.
Van valami +infód?

A hozadéka annyi volt a keresésnek, hogy a sajátomat elneveztem H2C-FSB1000-nek....

(#16523) SzlobiG


SzlobiG
félisten

A szivacsot kilehet venni ugye? Az csak a feltöltésnél kell, vagy bennelegyen folyamatosan?

(#16524) Cyberbeni válasza SzlobiG (#16523) üzenetére


Cyberbeni
addikt

legyen benne folyamatosan, hogy ne menjen levegő a csövekbe.
fsb1000: a H2C-t csak úgy kitalálták névnek, amikor kiadták a gépet, hogy jobban eladható legyen. amúgy azt írja, h ha 4 vga-val használom, akkor kurva jól megy, közben pedig csak 3db pci-e csatoló van benne, hogy ütné el őket a sánta kutya!!!

[ Szerkesztve ]

(#16525) jenei92


jenei92
senior tag

Mit javasoltok a házban belül legyen a radi:így,vagy inkább szereljem ki :így?
Elnézést a hülye képekért!

(#16526) Oibacsi válasza jenei92 (#16525) üzenetére


Oibacsi
őstag

én a másodikat választanám, nekem is úgy van

(#16527) jenei92 válasza Oibacsi (#16526) üzenetére


jenei92
senior tag

:R Igen én is jobbnak látom úgy..
Holnap kezdhetem a barkácsboltba..

[ Szerkesztve ]

(#16528) SzlobiG válasza jenei92 (#16525) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem is a 2. verzió van. :K

(#16529) Nyugdíjas válasza Oibacsi (#16519) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nálam ponty forditva. Érdekes...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16530) fsb1000 válasza Cyberbeni (#16524) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A H2C a hibrid hűtést jelenti: Viz + TEC

(#16531) Oibacsi válasza fsb1000 (#16530) üzenetére


Oibacsi
őstag

Akkor ez csak marketing?: "minimális energiafelvétel mellett optimalizálja a processzor hűtését."
Mert valahogy ez a tec-el együtt nem fér a fejembe...

(#16532) Cyberbeni válasza fsb1000 (#16530) üzenetére


Cyberbeni
addikt

de csak azért, mert ezt ők most kitalálták h ha így hívják, akkor 2x annyi fog belőle fogyni.
én is tudom, hogy H2O+TEC=H2C
olibacsi: igen marketing. ha minimális lenne az energiafelvétel, akkor nem 1kW-os táp lenne benne.

[ Szerkesztve ]

(#16533) DeadMeat válasza SzlobiG (#16523) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ha kiveszed habzani fog a vizecske.Legalabbis nalam azonnal csinalja ha kiveszem a szivacsot.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#16534) SzlobiG válasza DeadMeat (#16533) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor nempiszkálom, marad benne.:)

(#16535) fsb1000 válasza Oibacsi (#16531) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Oibacsi:
Attól függ mit nevezünk minimális energiafelvételnek egy peltieres rendszerben (30-60-120W?) és igy hány fokkal lesz alacsonyabb a vizhőfok. (2-5-10°C?)
Szerintem 60W energiafelvétellel 10°C csökkenés már igen szép lenne egy peltieres rendszertől >=100W hőtermelőkkel. Üresjáratban nem tudtam ennyit elérni...
Tesztet sajna nem láttam erről a H2C-ről. Azt sem világos hogy mekkora a radiátora...

Errről jut eszembe egy kérdés.
Van egy átlagos vízhűtéses rendszerem (max 65W-os C2D-n Antartica blokk, laing szivattyú, tartály, 2m 10/8 cső) a radiátor Nexxxos Pro I single + 1x12cm ventil.
Átlagos szobahőmérsékleten (23°C) 43°C a vizhőfok.

Kb mennyit fog csökkeni a vizhőfok, ha dualra váltom a radit 2x12cm ventivel.
És mekkorára becsülhető a vizhőfok csökkenése ha 2db dual radit állítok be a rendszerbe az 1 single helyett azonos tipusból 4db ventillátorral (ugyanúgy 1000rpm).
Igy 4x-re nött a hőleadó képesség, de azt sejtem, hogy a deltaT nem fog negyedelődni!

Sajnos nem tudom kipróbálni, de vásárlás elött jó lenne egy közelítő infó.

Ugyanez a kérdés (bár gondolom már volt téma), ha a fenti rendszerben lecserélem a 10/8 csöveket 13/10-re meg a csatikat is, akkor nagyobb lesz a vizszállítási képesség és érdemlegesen csökken a hőfok? (2-5°C)

(#16536) jenei92 válasza fsb1000 (#16535) üzenetére


jenei92
senior tag

Vegyél inkább tripla radit ott érezetően jobb lesz a víz hőmérséklete :K
,és igen a cső "tágításával" talán nyersz 1-2fokot,és a pumpa is halkabb lesz!
Ja és az Antartica blokkod sem egy álom egy C2D-nek! :(

(#16537) RockHaRD válasza jenei92 (#16536) üzenetére


RockHaRD
addikt

van vizhütéses laptop? :F :DDD

(#16538) fsb1000 válasza jenei92 (#16536) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK.. kösz.
Meg tudnád becsülni, hogy ha a szimpla radit lecserélem triplára akkor az kb. hány fok javulást jelenthet?
(miközben a többi alkatrész változatlan.)

(#16539) Aygor


Aygor
tag

Hali valaki yakuzán kívül nem tud gap padot ajánlani lehetőleg minél vékonyabbat, mert ez a szar zalmi blokkhoz már nincs eredeti gap pad, a vásárolt meg vastag neki....
Előre is thx!

Aygor

ui: priviben légyszi! Nekem 1xübb

[ Szerkesztve ]

Piros-pontok: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?type=-&stext=Aygor&submit=%C2%A0 http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=%22kivel+%C3%A9rdemes+%C3%BCzletelni%22&suser=&sival=

(#16540) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Autóbontóból eladó radiátorok!

Autó vízhűtő radiátorok (ami az elejében van) - 20 ezer.
Autó fűtőradiátorok (fűtés radiátora) - 5 ezer

Amúgy ez "najon cép".

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16541) Cyberbeni válasza fsb1000 (#16535) üzenetére


Cyberbeni
addikt

szerintem inkább dupla vastag dupla radit vegyél. a nexxxos pro csak szimpla vastag, viszont az extreme az dupla. és persze legalább egy dual-t.

(#16542) Oibacsi válasza fsb1000 (#16535) üzenetére


Oibacsi
őstag

[link]
Van egy ilyen radim, nekem orthos alatt, csak egy 2140@3ghz rákötve, ddc-vel meg 1a-sl2 blokkal 5,5fokkal volt melegebb a víz mint a szoba...procihőfokon is látszott...ráadásul csak egy 1000rpm-es venti volt rajta pedig elég vastag...

(#16543) jenei92 válasza RockHaRD (#16537) üzenetére


jenei92
senior tag

Nem tudom :DDD

fsb1000 :Nem tudom mennyi lesz a javulás,se single se tripla radim nincsen. :DDD
De megtámogatod 3 jobb fajta ventivel akkor terhelésnél biztos sok fokot nyersz! :K

(#16544) fsb1000 válasza Cyberbeni (#16541) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Cyberbeni:
Kösz! De valakitől azt a tanásot kaptam, hogy inkább a vékonyabbat válaszam, mert "átfúvatásra" az alkalmasabb.

Oibacsi:
Néztem már a hírdetésed, tetszik is, de annak ellenére hogy üres házba pakolok, számít a vastagság is, meg inkább 1 nagy mint több single.

jenei92:
Azért köüszi a tanácsokat, de épp azt szerettem volna, hogy mások tapasztalatai alapján be lehhesn lőni egy átlag rendszernél mennyit is számít a duplázott / triplázot felületű hőleadó.
Az szerintem mindenkinek világos, hogy nagyobb radi csökkentheti a vizehőfokot, a kérdés az, hogy milyen mértékben és mennyire érdemes növelni a hőleadó felületet.

(#16545) jenei92 válasza fsb1000 (#16544) üzenetére


jenei92
senior tag

Nem tudom mért vagy ilyen "adat megszállot" paraszti ésszel valószínű, hogy egy single radi helyet tripla olyan jó egy tripla radi, és 2x olyan jó egy dual radi. :DDD
Senki nem számolgat ilyen hőleadásos egyenleteket.A nagyobb az nagyobb azt kész.
érdemes növelni a hőleadó felületet :R

(#16546) fsb1000 válasza jenei92 (#16545) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bocs... korábbiakból okkulva nem "számolgatást" kérdeztem, hanem becslést vagy tapasztalati értéket. Nekem ez is sokat segítene.
Azt is leírtam miért van szükségem ilyen jellegű infóra.

Szerintem a paraszti ész nem mindig elég, ha valamilyen műszaki dolgot tervez az ember, bár sokat segíthet.
Az enyém pl. azt sugalja, hogy a tripla radi nem harmadolja a deltaT-t a single-hez képest.
De természetesen a te véleményed is hasznosítom: "single radi helyet tripla olyan jó egy tripla radi" bár reménykedem, hogy mások is válaszolnak a kérdésemre.

De szívesen ki is próbálnám... ha valaki ad kölcsönbe azonos tipusú radiátorokat ventikkel.

(#16547) Oibacsi válasza fsb1000 (#16546) üzenetére


Oibacsi
őstag

tuti nem harmadolja...az ellenállása is bekavar

(#16548) Cyberbeni válasza Oibacsi (#16547) üzenetére


Cyberbeni
addikt

meg az egyéb helyen leadott hő is. (ami ugyen nem sok, de emiatt sem harmadolja)

[ Szerkesztve ]

(#16549) Oibacsi


Oibacsi
őstag

Meg tudná valaki mondani hogy egy black ice gtx 240 mennyivel jobb mint a gts-em?

(#16550) jones965 válasza fsb1000 (#16546) üzenetére


jones965
Modder

Mint korábban már írtam, nekem SLI-ben megy 2 db 8800 gtx, plussz a 4 magos phenom kiegészítve 2 db alaplapi chip + 2 db fet-tel.
Namármost ehhez a hőteljesítményhez van a rendszerben 1 db 120-as dual extrém radi
( XSPC), valamint Black Ice gtx 360 tripla. Ezek valamennyien egy thermaltake Kandalf házban vannak beépítve. A tripla a gép alján, a dual pedig a fronton és így produkál nekem 23'C fokos szobában idle terhelés mellett 32'C fokos vízhőmérsékletet.
Terhelve pedig 38'C fokra kúszik fel.
Halkan mondom korábban mikor csak 1 gpu volt, meg x2 6000+-os proci ( hőteljesítménye azonos a jelenlegivel) a többi blokk pedig szintén megvolt, akkor egy single és egy dual radival produkált hasonló értékeket.
Kalkulált hőteljesítmény a jelenlegi rendszernek:470W-520W
Remélem valamilyen szinten ezek az adatok segítségedre lesznek. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.