Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16201) fsb1000 válasza Lucif-R (#16199) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ne hari... engem ez a hiszti nem érdekel.
Egy biztos, én nem mondtam, hogy a kinai cucc bárminél jobb lenne.

Az hogy te mit gondolsz ki mikor mit hazudik-ról, legyen Te gondod.
Az meg hogy egy adott műszer mennyire pontos, biztos nem attól függ hogy egy másik tipus nálad miként viselkedett.

..hagyjuk mán' ezt. Kár volt SzlobiG-nek megemlitenem ezt a béna szobahőmérőt.

(#16202) yakuza.tora válasza Lucif-R (#16199) üzenetére


yakuza.tora
addikt

"én vagy csinálok valamit vagy nem... tudod infós gondolkodás..." - No ebben tévedsz! Ez bushido gondolkodás! - "Tedd, vagy nem tedd, de soha ne próbáld!" ;) :R

Alléz Olympique de Marseille!

(#16203) Daemon09 válasza Oibacsi (#16190) üzenetére


Daemon09
őstag

Esetleg valami más megoldás? Vékony festés vagy ilyesmi, amit megtudok csinálni én is?

(#16204) hossszú válasza Daemon09 (#16203) üzenetére


hossszú
őstag

Kipolirozod és utána szépen lefújod szintelen lakkal, ezt meg tudod csinálni Te is

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#16205) Daemon09 válasza hossszú (#16204) üzenetére


Daemon09
őstag

Az lesz, köszi! :R

(#16206) Cyberbeni válasza Daemon09 (#16205) üzenetére


Cyberbeni
addikt

szerintem ha meglesz a cucc, akkor majd nyomatok rá egy proci+blokk polírt. xspc delta blokkra ráfér majd a polírozás, vagy elég lenne csak a procit?

(#16207) Lucif-R válasza fsb1000 (#16201) üzenetére


Lucif-R
senior tag

"Ne hari... engem ez a hiszti nem érdekel."
>>> Te psyhologushoz kéne járnod... de komolyan... :U :B

"Egy biztos, én nem mondtam, hogy a kinai cucc bárminél jobb lenne."
>>> Nem mondtad ez igy van, de ha te vettél egy kínait ami pontos, én meg vettem egy kínait ami pontatlan... akkor a te kínaid a jobb NEEEMM ??? De most komolya ezen mit nem lehet érteni??? Én meg érdeklődtem hogy nocsak van kínai ami pontos... nocsak... mert nekem is kéne egy tökmindegy milyen nemzetű csak pontos legyen már és ne olyan mint amit én vettem annó... szal összegezve tökjó hogy a tied pontos és érdekel hogy pontosan hogy is néz ki... tudod fórum megosztjuk egymással a tapasztalatokat... és Engem is érdekelne egy ilyen ocsó de jó hőméter, és sztem más is lehet venne ha tudnánk végre hogy hogyan néz ki az a nyamvadt hőméter na...

"Az hogy te mit gondolsz ki mikor mit hazudik-ról, legyen Te gondod."
>>> ... épp azt mondtam hogy valszeg azért irod TE azt hogy pontos mert az... én meg azért mert nem az az enyém... érted... és valszeg nem poénból mondod meg valszeg én se...

"Az meg hogy egy adott műszer mennyire pontos, biztos nem attól függ hogy egy másik tipus nálad miként viselkedett."
>>> Amit írsz annak van értelme persze hogy nem függ... de ki beszélt itt ilyentén összefüggésről mert én nem... :U

..hagyjuk mán' ezt. Kár volt SzlobiG-nek megemlitenem ezt a béna szobahőmérőt.
>>> Kezdem azt hinni hogy mindenki hülye csak én vagyok itt a helikopter de komolyan...

szerk.: Döntés helyett aláhúztam...

[ Szerkesztve ]

(#16208) fsb1000 válasza Lucif-R (#16207) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Kérlek zárjuk már le ezt a "kié a pontosabb, kié a jobb, kinek van nagyobb".... témát.
Egy bigmac menünyi kinai ketyeréről van szó nempedig 0,01 C/W-s CPU_blokk-ról!!!

A "vita" befejezésének érdekében küldök neked egy képet a hőmérőről.
Voltam ma a praktikerben (lágymányosi híd) spirált venni és láttam hogy ott is van ilyen.. hát hoztam belőle.

(#16209) szacsee


szacsee
nagyúr

(#16210) Lucif-R válasza fsb1000 (#16208) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Jólvan még mindíg nem érted hogy senki sem bánt téged... itt csak te hiszed hogy bántanak... senki sem mondta hogy neked kicsi vagy neki nagyobb... itt csak arról van szó hogy ami nekem van az szar ami neked van az úgytűnik gyó... és ezt próbálom már egy darabja megértetni veled hogy no para van csak te vagy aki itt túráztatod magad azzal hogy azt mondogatod hogy de én akkor is le akarom vágni a fejed... pedig nem...

Amúgy hogy kié a pontosabb ez igenis fontos :) mert itt pont az hogy °C-ért megy a harc... és jó tudni hogy most a cuccom hülyeséget mutat ( mint ahogy az enyém teszi is sajnos ) vagy sem :D

Mellesleg kösz a képet mostmá tom mit kell keresni... amint látom nem is túl nagy szal még esély is van rá hogy be tudom építeni a venti keretbe a radira a tartály mellé. Szal akkor bemérted valami alcoholos normál hőméterrel hogy pontos mint halááál ? Me akkor lecsapok egy ilyenre én is holnap azt megy majd a tákolás :DDD

(#16211) R.Zoli válasza fsb1000 (#16208) üzenetére


R.Zoli
őstag

Ettől a képtől még mérhet mindkettő szarul, egyik alátámasztja a másik szar mérését :D

Bocsi nem tudtam kihagyni :D

(#16212) Lucif-R válasza R.Zoli (#16211) üzenetére


Lucif-R
senior tag

[link]

Vigyázzálmer' ParanoidMimozoiditásban szenved... leírta hogy tesztelte mással... ( remélem valami normális szobai hőméterrel )... de monnyuk igy belegondolva honnan tudjuk hogy az pontos? :D vazzze 11es csapdája...

[ Szerkesztve ]

(#16213) Nyugdíjas válasza Lucif-R (#16212) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

El kell valakit szalasztani az OMH-ba. :D
Vagyhát ugye a viz az csak forr 100fokon,meg olvad is 0fok magasságban. Hacsak ez is meg nem változott már manapság:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16214) fsb1000 válasza R.Zoli (#16211) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igy igaz... most nem is tudtam lecsekkolni, mert a higanyosnak alacsony a víz.

(#16215) Lucif-R válasza Nyugdíjas (#16213) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Igazából az van hogy van nekem egy VOLTCRAFT multiméterem ami tudna hőt mérni ha nem lenne por állagó a hőméterszenzorja... holnap prószálok Conrados-okkal beszélni vagy a másikkal akik a Leheltéren vannak hogy figy kéne nekem oda egy szenzor... mibelészen... és ha nem drágább a multiméter... 20%-nál akkor megveszem azt ráforrasztom... és bekalibráltatom egy másik multiméterrel és akkor lesz legylább 1db halál pontos mérőkénk... ( halálpontos... saco 0,5% asszem az eltérése max... de annyi pont elég sztem ).

(#16216) fsb1000 válasza Lucif-R (#16210) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bocs!!!!!!!!!!!
Nem mérem be.
Mert akkor arról fogsz faggatni hogy amivel bemértem, az mi volt, és a bemérő vajon hiteles, vagy beraktam-e olvadó jég vizébe a bemérő bemérőjét.
Ha hiteles akkor ki hitelesítete és mikor járt le a hitelesítés ... és igy tovább..

Inkább ledarálom a mákos tésztába ezt a kinai vackot.

(#16217) Lucif-R válasza fsb1000 (#16214) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nem is tudtad le csekkolni... ???

(#16218) fsb1000 válasza Lucif-R (#16217) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A képen látható beállításban nem, mert a folyadék csak 8-9 cm magas volt.

Járj utána miért nem lehet igy....

(#16219) Lucif-R válasza fsb1000 (#16218) üzenetére


Lucif-R
senior tag

És akkor hogy mérted meg hogy azonosat mér-e? Csak mert : Ebből idézek :
" Nálam azonosat mért, mint a hagyományos hőmérő."

(#16220) fsb1000 válasza Lucif-R (#16219) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ott a szoba levegőjének mérése volt azonos értékű leolvasási hibahatáron belül.

Ne rugozz már rajta.... kinek érdekes ez?
Vegyél egyet te is, és vidd be az OMH-ba (ami már nincs), vagy csinálj vele amit akarsz...

Szerintem simán csak fogást probálsz találni... kilóg a patás láb.

(#16221) Lucif-R válasza fsb1000 (#16220) üzenetére


Lucif-R
senior tag

De "rugózok" mert te meg képtelen vagy normálisan leírni hogy mi a retkeshalált mértél és hogyan... nem tudom mi a fenének jársz fórumokra ha annyira nem vagy képes hogy egy értelmesen normálisan feltett kérdésre értelmes és normális választ préselj ki magadból... nem értem hogy miért... amellett kb

Arra vagyok kiváncsi hogy akkor szobalevegőt mértél külső és a belső érzékelőjével vagy szobalevegőt mértél a kínai cuccal meg valami más egyébb höméter eszközzel ( higanyos, alcoholos ).

"Járj utána miért nem lehet igy...." - igen értelem vagy a köbön... igen egy fórumozó tag >>> ... ha már olyan okos vagy akkor ird le légyszives hogy miért is... mert én néztem wikipédiát és más oldalt is és nem találtam rá épkézláb okot... no meg a lázmérőt sem dugják tövig a seggedbe/hónodalá/szádba... :U

"Mert akkor arról fogsz faggatni hogy amivel bemértem, az mi volt, és a bemérő vajon hiteles, vagy beraktam-e olvadó jég vizébe a bemérő bemérőjét.
Ha hiteles akkor ki hitelesítete és mikor járt le a hitelesítés ... és igy tovább..
"
>>> Na ez a hiszti... látom mégis csak ismered :B tévedtem előzőekben bocs. :DDD

"Szal akkor bemérted valami alcoholos normál hőméterrel hogy pontos mint halááál ?"
>>> Eztet meg azért merészeltem irni mert TE mondtad hogy van egy OBIs ocsó hőmétered ami pontosnak tűnik és hogy azonosat mér egy normál hőmérővel... milyennel? E? Hol? Hogyan? Ezeket nem irtad és most hogy meg merészelem kérdezni... akkor én vagyok a szemét... :O

Flame nem Flame leírom, rettentően iritáló, felgma, lekezelő és szánalmas stílusban irsz... már kb 2 napja próbálok belőled valami értelmeset kicsikarni de nem nagyon sikerült csak a folyamatos hisztik és duzzduzzok vannak... nem személyeskedés... vagy lehet az de jólenne ha változtatnál a síluson kicsit... nem is kicsit... és ne paranoiázzál már ( már ha ismered a szót ) mert egyáltalán senki sem szemelt ki téged áldozatnak meg a lólábad se érdekel senkit elhiszed?

szerk.: megint aláhúztam döntéses helyett...

[ Szerkesztve ]

(#16222) fsb1000 válasza Lucif-R (#16221) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A goglit is használtad?
A kis töltetű higanyos "labor" hőmérő csak akkor mér pontosan, ha a mért érték felett van a folyadékszint.

De ne izgulj...
Nem ez az évszázad kinai terméke.. ez csak egy vacak duálos szobahőmérő...
Mióta kivettem a vizből a madzagos (out) részek különbsége már pár tized. Lehet a méréstartomáyn szélein több is lesz. Most ment be a hőtőbe egy pohár vizzel...
A belső szenzorok (in) leolvasási határon belül azonosat mérnek.
Ráadásnak a praktikeres beszerzés 3secenként mig a másik csak 12 sec-enként friisiti az LCD-t.

Egyébként fórumokra nem azért járok hogy fiatal gyerekek minősítgetéseit elviseljem, hanem hogy információkat szerezzek a hobbymhoz.
Értehető?

Ha értelmesen kérdezel és úgy érzed ez itt nem OFF, akkor választ is fogsz kapni.
Nem kell besértődni az első falnak rohanás után.

(#16223) jenei92


jenei92
senior tag

Meddig megy ez még? :F

(#16224) SzlobiG válasza fsb1000 (#16222) üzenetére


SzlobiG
félisten

Látom megbántad ezt a hőmérős dolgot, jól elvitáztok rajta, de azért is fogok venni egy olyat és megnézem én is.:D Lehet holnap be is megyek az obiba, majd meglátom.

(#16225) fsb1000 válasza SzlobiG (#16224) üzenetére


fsb1000
nagyúr

ja...
Szivesebben beszélgetnék arról, hogy a ma kapható blokkok (főleg CPU és HDD) milyen hőellenállassal (C/W) képesek felvenni/leadni a hőt.
Legalább közelítőleg ki tudnám számolni hogy milyen hőmérsékletre kell a vizemet lehűteni, hogy a CPU 0 fokos legyen....

(#16226) Lucif-R válasza jenei92 (#16223) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Mind1 feladom menthetetlen... esélytelen... de ez van... ennyi... :U Igazából az a baj hogy azthiszi mindenki hülye csak ő helikopter... félinformációkat mond (googelal kerestem pl hőmérőre is... de honnan kellett volna nekem tudni hogy ő kistültetü labor hőmérőt használ pl)... és amikor visszakérdezek akkor itt lólábat növeszt... :Y mind1 tényleg... felesleges... fegyvertelen emberrel nem vívok szellemi párbajt. téma lezárva. ( viszont azt nem fogom hagyni hogy sületlenségekell bombázza a topicot )

(#16227) fsb1000 válasza Lucif-R (#16226) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hajrá!!!!

Ha nem sületlenséget, akkor hőellenálás témakörben tudsz valamit mondani nekem?

[ Szerkesztve ]

(#16228) fuzik


fuzik
aktív tag

Befejeznétek végre??????

Ez nem chat szoba, nem blog, nem a ring topik, és még csak nem is a szájkarate topik - hanem egy jobb napokat megélt szakmai topik. Az jó lesz, ha büntiből bezárják egy időre? Na ugye, hogy nem. Akkor meg tessék rendesen viselkedni. :(((

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#16229) fsb1000 válasza fuzik (#16228) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igazad van... Elnézést mindenkitől.

(#16230) pappen


pappen
tag

Sziasztok!

Egy kis szakmai, ha nem gond. :DDD
Alkatrész cseréből van egy innovatek SET Passiv XxK vízhűtésem. Az X2-es procimat alapon (1250 MHz) 34 fokosan tartja, terhelve (2750 MHz) játék alatt 57 fokig megy. Az Orthos-nak viszont sikerült ebben a melegben 25 perc alatt 67 fokra melegíteni a procit.
Ez az első vízhűtésem, így sokat bénáztam vele (locsolgattam a vizet), mivel feltöltve, és összeszerelve kaptam.
Ilyenre sikerült: [link], [link], [link].
Várom a véleményeket.

Üdv.

AMD-ATI

(#16231) Oibacsi válasza pappen (#16230) üzenetére


Oibacsi
őstag

A radit próbáltad már függőleges és vízszintes helyzetben összehasonlítani?
Amúgy a szetthez adott flatflow blokk (ha jól látom) elég gyengus

[ Szerkesztve ]

(#16232) T@cky válasza benqő (#16006) üzenetére


T@cky
csendes tag

Minek veszel bele 8GB ramot? 64 bites rendszert fogsz használni? Elég a fele is, a többit áldozd inkább a vízhűtésedre. Felesleges 8GB-t, mert úgy sem kezeli le egy 32 bites xp.

(#16233) pappen válasza Oibacsi (#16231) üzenetére


pappen
tag

Vízszintesen is próbáltam, de akkor a ház tetejében levő venti fújta rá a levegőt. A venti egy 13dB-es CM darab volt, ami azóta selejtes lett. 2 fokkal szorította lejjebb a hőmérsékletet, de nem az előbbi értékekről, emlékeim szerint akkor 61 fokos volt.
A blokk egy XX-Flow, de nem tudom, hogy melyik rev. Flatflow blokkot nem találtam a honlapon, lehet, hogy u.a. Fokokban mint jelent, hogy gyengus, vagy valami más miatt?
Szobahőmérsékleteket nem tudok mondani (eltört az összes hőmérőnk), de egy 4 emeletes panel 3. emeletén, klíma nélkül nem 20 fok ilyen melegben.

Szerk.: kb. mennyit érhet ez a vízhűtéses rendszer

[ Szerkesztve ]

AMD-ATI

(#16234) Oibacsi válasza pappen (#16233) üzenetére


Oibacsi
őstag

egy jobbal kb minusz 5 fok....legalább

(#16235) pappen válasza Oibacsi (#16234) üzenetére


pappen
tag

Hát az nem kevés. Viszont csere helyett inkább megpróbálom valahogy felfogatni a szekrény hátuljára a radiátort, és megtámogatni ventikkel 5V-on.
Jól tudom, hogy létezik gyorscsatlakozó a csövekhez, hogy ne kelljen gépkivételkor a radiátort is leszerelnem?

AMD-ATI

(#16236) Oibacsi válasza pappen (#16235) üzenetére


Oibacsi
őstag

erre gondolsz?
[link]

(#16237) pappen válasza Oibacsi (#16236) üzenetére


pappen
tag

Igen arra. Darabja 6k! :Y
Akkor inkább a radiátor lesz "gyorsoldó" felfogatású.

Szerk.: Tudnál linkeket adni, ahol kicsit többet, és részletesebben olvashatnék a vízhűtésről (ha lehet magyarokat)?

[ Szerkesztve ]

AMD-ATI

(#16238) Oibacsi válasza pappen (#16237) üzenetére


Oibacsi
őstag

google...én is így szedegettem össze...
amúgy én nem használnám a gyorsoldót, csökkenti a keresztmetszetet

(#16239) Lucif-R válasza pappen (#16235) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Sztem itt a CPU blokkal lesz a gond. Nem a radival de ha tudod mérd meg a víz és a cpublokk hőmérsékletét 1x amikor ennyire magas a CPU core hőmérséklete:

- ha a víz és a blokk között nagy a külömbség akkor a blokk a gyenge
- ha a víz és a blokk között kicsi a külömbség akkor ott a radi a gyenge

Amúgy itt a fórum... keress rá kulcsszavakra és megtalálsz mindent, nem nagyon kell másik oldalt nézegetni szvsz :)

T@cky: 200hszel később ezt fontos volt mondani neki... :((( :U Mellesleg 100kból vagy "nem baj ha több"-ből eléggé rendes rendszert lehet kihozni, ami meg a 8gb-t illeti... ha neki annyi kell akkor annyi kell, nekem is 8gbvan és nem kell 64bites XP egy VISTA vagy egy OSX is lekezeli... :U

szerk.: pappen fuss végig a topicon kersővel/kulcs szavakkal vagy manuálisan és ha van kérdés tedd föl nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#16240) Bulitt válasza pappen (#16237) üzenetére


Bulitt
őstag

Helyben vagy :DDD ennél részletesebb leírást nem igazán találsz szerintem. Azért sok ember tapasztalata véleménye és észrevétele hozta össze a topic tartalmát

(#16241) pappen válasza Bulitt (#16240) üzenetére


pappen
tag

Szia!

Köszönöm. Csak gondoltam olvasgatok egy kicsit, hogy az alapokkal is tisztában legyek valamennyire, ezért ne csináljak/kérdezzek hülyeségeket.

Lucif-R: Jelenleg nincs semmilyen eszközöm, amivel mérni tudnék. Esetleg valami olcsó javaslat? Azért orthos teszt alatt nem szivesen fogtam meg a radit, forró volt. Úgyhogy lehet, hogy az is gyenge. Ja, és köszi. :R

Oibacsi: én is észrevettem, hogy eléggé leszűkíti a keresztmetszetet, gondolom a hűtési teljesítményre és a szivattyúra sincs jó hatással. Ígyhát marad a radi rögzítés gyorsoldhatósága.

Azért csak felteszek egy hülye kérdést: hogy tudnám leengedni a folyadékot, hogy ne ússzak benne?

Üdv.

AMD-ATI

(#16242) fsb1000 válasza pappen (#16241) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nézd meg ezt a két cikket hátha van benne számodra hasznosítható:

[link 1 Vízhűtés építése lépésről lépésre
]

[link 2 Hűtési Akadémia - Vízhűtés]

(#16243) Oibacsi válasza pappen (#16241) üzenetére


Oibacsi
őstag

legalsó pontot megkeresed, aláraksz egy edényt, széthúzod hogy belefojjon, majd utána belefújsz h kijöjjön a maradék

(#16244) pappen


pappen
tag

Oibacsi és fsb1000: Köszönöm! :R

AMD-ATI

(#16245) ronTom


ronTom
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Ennek a 1/2'' os csatija ugyanaz a szabvány mint ez és ez?

[ Szerkesztve ]

(#16246) Cyberbeni válasza ronTom (#16245) üzenetére


Cyberbeni
addikt

1. nem 2. nem
g1/4" menetes
1/2"-os csonk: 13-as csőbelső
3/8"-os csonk: 10-es csőbelső

[ Szerkesztve ]

(#16247) nygma válasza T@cky (#16232) üzenetére


nygma
addikt

Ő dolga ui.: ez nem az a topik... :)

(#16248) Lucif-R válasza ronTom (#16245) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nem ugyan azok, de teljesen felesleges 1/2"-os csatikkal szerelni a CPU blokkot hiszen a hasznos keresztmetszete CSAK 1/4" lesz... ekkora a menet az hogy mekkora a csati amire a csövet nyomorintod rá az mástészta :U Igazából sztem az lenne a megoldás neked ha a 1/2"os D5 kimenetbe egy olyan csatit nyomnál ami 10mm-s belsőjű csövet enged feltenni. és igy innentől minden blokkba G1/4-es csatikat és 10mm-es csöveket használnál. Nagyobb belsőjű csatit nem nagyon érdemes hiszen a DTEK is G1/4-es menettel van ellátva ami 11,5mm azthiszem... és mivel van a csatinak falvastagsága a legnagyobb belső átmérő az 10mm... tehát csak szűkítgetnéd az 1/2"es csövedet minden cső csonknál ( D5 elbírja nem gond, csak nem tesz jót az áramlásnak ). Ja meg még annyi hogy D5-el 10mm-es belsőjű csőnél kisebben ne gondolkodj... :K

(#16249) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Ha a plexi tartály fala vékony(5mm), ezért nem lehet menetet vágni bele, akkor hogy lehet megoldani s g1/4" menetes rész csatlakoztatását.
Az a cél, hogy 10/8 cső jöjjön ki a tartályból.

(#16250) Cyberbeni válasza fsb1000 (#16249) üzenetére


Cyberbeni
addikt

kifúrod, aztán melegragasztó-val beragasztod a csonkot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.