Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16601) DeadMeat válasza Lucif-R (#16582) üzenetére


DeadMeat
veterán

Egy magicool tripla.A rajz kb tükrözi az elképzeléseimet,valahogyan en is igy szeretnem majd megoldani.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#16602) Gaben01 válasza varga911 (#16600) üzenetére


Gaben01
őstag

Akkor [link] :K

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#16603) DeadMeat válasza Gaben01 (#16594) üzenetére


DeadMeat
veterán

De az is jo volna,nekem teljesen mindegy,de itt helyben nem kapok M3-as csavart,menetes szárat,ect.A leghoszabb csavar amit talaltam 3 cavarboltban,4 barkacs es egy vegyes áruhaázban 30mm volt. :W

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#16604) Gaben01 válasza DeadMeat (#16603) üzenetére


Gaben01
őstag

Óbudán a melóhelyemtól 1 saroknyira van egy frankó kis bolt.Mondanám hogy beszerzem neked szivesen a menetes szárat,de hogy jut el hozzád? :U

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#16605) DeadMeat válasza Gaben01 (#16604) üzenetére


DeadMeat
veterán

Gőzöm nincs róla,mikor tudok legkozelebb pestre menni :( Azert köszi a felajanlast! :R

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#16606) Bivaly válasza DeadMeat (#16605) üzenetére


Bivaly
tag

Ha Vácról mész be Bp-re, akkor elég a Váci út 85-ig elmenned, mert ott van a Fabory kötőelem szaküzlete.

M3-as menetes szár is szokott náluk lenni (olyan 60-80 centis), meg 60-as M3-as csavar.

Life begins at 140!

(#16607) gyurczy válasza DeadMeat (#16605) üzenetére


gyurczy
őstag

Deadmeat Gaben01: Holnap 13-14 között fallabdázom a Kolossy-n az Arnold Gym-ben, aztán megyek Vác Föcitérre, szívesen vállalok egy fuvart.

(#16608) Bulitt válasza varga911 (#16600) üzenetére


Bulitt
őstag

Ezt mondtuk hogy vegyél boxot, azok halkítanak is :R

(#16609) gyurczy válasza gyurczy (#16607) üzenetére


gyurczy
őstag

Nem biztos, hogy gépközelben leszek, csörögjetek, hogy mi van a fuvarral!

(#16610) varga911 válasza Gaben01 (#16602) üzenetére


varga911
senior tag

Hát megkérik az árát az egyszer biztos... Egyelőre a házam fogom leszigetelni, ha még mindig lesz hangja akkor visszatérek a témára. :)

(#16611) pappen


pappen
tag

Sziasztok!
Tudnátok árat mondani a cuccaimra?
Sajnos a megfelelő helyen nem tudtak segíteni. Az ár függvénye, hogy marad és bővítem, vagy eladom.
Köszi.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

AMD-ATI

(#16612) jones965 válasza pappen (#16611) üzenetére


jones965
Modder

Kereslet kérdése az egész. Apróban meghirdetted már?

Egyébként nem akarlak elkeseríteni de nem igazán a mostani processzorokhoz való hőleadással rendelkezik, úgyhogy kvázi 15-20 ezer között szerintem megáll az ára.

(#16613) DeadMeat válasza gyurczy (#16607) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ezt nagyon megkoszonnem,ha Gaben benez,radcsorgok! :R

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#16614) szbalogh


szbalogh
őstag

Csinált már valaki gravitációs vízhűtést? Működik?

Nick: HE_Storm

(#16615) DeadMeat válasza Bivaly (#16606) üzenetére


DeadMeat
veterán

Megnézetem ezt is.Köszi!

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#16616) Játékos válasza varga911 (#16610) üzenetére


Játékos
addikt

Ha már, akkor inkább ilyen. Én is most vettem, várom a csomagot... :K Bőven olcsóbb, és dupla. :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#16617) szbalogh


szbalogh
őstag

Csinált már valaki gravitációs vízhűtést? Működik?
Esetleg ismertek valakit aki ilyennel próbálkozott? Vagy egy linket....
Köszi előre is!

Nick: HE_Storm

(#16618) jones965 válasza szbalogh (#16617) üzenetére


jones965
Modder

Attól függ, te mit értesz gravitációs vízhűtésen.

(#16619) szbalogh válasza jones965 (#16618) üzenetére


szbalogh
őstag

Pumpa nélkül. Csak a hideg és meleg víz sűrűségkülönbsége biztosítja a víz áramlását.

Nick: HE_Storm

(#16620) jones965 válasza szbalogh (#16619) üzenetére


jones965
Modder

Féltem hogy erre gondolsz.
Ez gyakorlatilag csak lakóházak fűtésénél régebben használt hőcserélési módszer volt.
Szükséges hozzá óriási mennyiségű víz, hatalmas cső-keresztmetszet és legalább 4 méteres vízoszlop magasság.
De mivel a számítógép nem kazán :D ,nincs akkora hőlépcső benne mint az előbb felvázolt esetnél így gyakorlatilag a válasz a működésére: nem

(#16621) szbalogh válasza jones965 (#16620) üzenetére


szbalogh
őstag

http://www.plees.f2s.com/ec/pas-cool/pas-cool.htm
Neki sikerült : /
És ismersz valakit aki ilyesmivel próbálkozik/próbálkozott?

Nick: HE_Storm

(#16622) jones965 válasza szbalogh (#16621) üzenetére


jones965
Modder

Nem ismerek ilye személyt, szerintem itt a topikban senkinek nincs ilyen, úgy hogy akár úttörő is lehetsz itt.
Magam részéről a jelenlegi hardver piacot figyelembe véve, nem látom életképesnek a dolgot, kisérletezni pedig mindenkinek szíve joga.
Sok sikert hozzá.

(#16623) szbalogh válasza jones965 (#16622) üzenetére


szbalogh
őstag

Pedig életképes lesz, mert jönnek a kisfogyasztású cuccok. Már most is ez a menő : )

Nick: HE_Storm

(#16624) szbalogh


szbalogh
őstag

http://www.vonslatt.com/proj-cc.shtml

Nick: HE_Storm

(#16625) pappen válasza jones965 (#16612) üzenetére


pappen
tag

Nem hirdettem még meg, de ha a lakásvásárlás után marad még pénzem a gépre, nem is fogom, inkább bővítem. Ezekszerint nem csináltam olyan rossz üzletet, egy 7800GT-t NV5-ös hűtővel, és egy CM TX2-es hűtőt adtam érte.
Bővítésnek egy ilyen radiátort gondoltam. Így a két radiátor már elbírna még a vga-val is szerintem.

AMD-ATI

(#16626) Lucif-R válasza varga911 (#16610) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nekem ilyenem van. Appróban vettem asszem 10k vagy 9kért. Vagy valami hasonló nagy árért :) Tökéletes a kicsike. Amúgy hangszigetelsére a bizumen lap és rajte szivacs a legjobb. A HDD boxom és a DDC boxom is igy van halkítva és meglehetősen jól.

DDC pro boxról minnyá teszek fel képeket. Monnyuk volt egy kis tunning rajta mert kevés vót benne a szivacs és lötyögött a pumpa :U

(#16627) sweethomest


sweethomest
csendes tag

üdv!

hosszas mérlegelés után váltanék légről vízre. ehhez kérném a segítségeteket.

a konfig:
- chieftec ca01 nagy torony ház
- gigabyte p35-ds4 rev2.1 alaplap
- intel q9300 proc.
- 2x1gb corsair ddr2 1066mhz ram
- gainward 9600gt 512mb vga

tuning nincs, játszani se játszok

lehetőség szerint szeretném a házban megoldani a hűtést. hátul van 2db 12-es ventihely, oda gondoltam 2db single nexxxos extremet sorba kötve. az igaz, hogy a 2 single radi árából vehetnék 1 tripla radit is. egyelőre csak proc. és vga lenne vizezve aztán alaplap, vinyók is. szóval milyen pumpát, blokkokat csöveket stb. javasoltok illetve hol tudom ezeket beszerezni?

előre is köszönöm!

(#16628) jones965 válasza szbalogh (#16624) üzenetére


jones965
Modder

Nem vagyok hanyatt esve a látottaktól valamint a leírt dolgoktól.
Azt viszont nézted hogy milyen konfigra építette meg :DDD
Működni működik, de az előző hsz-ben írtakat fentartom.

(#16629) Játékos válasza jones965 (#16628) üzenetére


Játékos
addikt

Ez mondjuk vicces lenne egy 5-6 blokkból álló rendszer esetén! Megnézném a keringést! :DD
Felejtős a téma, de erősen! :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#16630) jenei92 válasza sweethomest (#16627) üzenetére


jenei92
senior tag

mennyit szánsz rá? :U

(#16631) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

üdv.

sima bigwatert vettem 1 12-es radival. a blokk tetejéről tőben levágtam a menetes részt m gyári állapotban is már el volt repedve, a vastag részbe tekertem a csatlakozókat. gond nem volt vele m végig be volt menetelve. blokk kapott síkmarást, polírt.
[link]
alapon 38fok, prime alatt bármeddig megy 50. ez normálisnak mndható egy ilyen olcsó idejátmúlt vízhűtéstől? azért van ez, m apróban nagyon jó áron vettem.

(#16632) jones965 válasza Játékos (#16629) üzenetére


jones965
Modder

Erre mondtam én, hogy milyen rendszerre építette.

(#16633) sweethomest válasza jenei92 (#16630) üzenetére


sweethomest
csendes tag

na ez az, nem akarok szart venni, mondjuk olyan erős középkategóriára elég mondjuk 100k?

(#16634) jenei92 válasza sweethomest (#16633) üzenetére


jenei92
senior tag

Abból már lehet eléggé jó rendszert összehozni :K
ITT nézelődj,de segít Nyugdíjas,Tody,OC.
De szerintem CPU-ra :ezt
VGAra pedig ezt ajánlom! :R

[ Szerkesztve ]

(#16635) yakuza.tora válasza sweethomest (#16633) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Erre a konfigra 100K-ért sima ügy! :K Keresd Nyugdíjast! ;)

Alléz Olympique de Marseille!

(#16636) Reac^


Reac^
őstag

Szasztok! Megtudjátok mondani melyik az a két pin amit az atx20-as csatin rövidre kell zárni hogy bekapcsoljon a táp gép nélkül is? :F

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#16637) Oibacsi válasza Reac^ (#16636) üzenetére


Oibacsi
őstag

megnézed szemből, a pöcöktől balra lévő 2db

(#16638) Játékos válasza Reac^ (#16636) üzenetére


Játékos
addikt

Zölet kell testelni! (zöl+fekete) :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#16639) Reac^ válasza Játékos (#16638) üzenetére


Reac^
őstag

Köszike a gyors választ :C

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#16640) Játékos válasza Reac^ (#16639) üzenetére


Játékos
addikt

Csak nem légtelenítünk? :U :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#16641) .s.


.s.
csendes tag

Helósztok. Én tök új vagyok. Vízhűtést szeretnék építeni magamnak, valamint van egy 12 literes akváriumom [méretei: 43x40x7 tehát frankón a gép oldalához passzol ;)] , és úgy gondoltam, hogy kombinálom a 2-t. [mármint halak nélkül természetesen ;)] Viszont azt nem tudom, hogy külön hűtő rész nélkül [tehát semmi ventillátort vagy bordát külön nem tervezek rá] el bírja-e a gépet a rendszer, főleg így nyáron, amikor 30 fok is nem ritka a szobámban.

De 12 liter víz még gáztűzhelyen is vagy fél óra mire felmelegszik. ;)

Nagyon örülnék, ha erre a kérdésemre valaki tudna választ adni pü-ben.

(#16642) Lucif-R válasza Reac^ (#16636) üzenetére


Lucif-R
senior tag

google, meg bal fent kereső :U de má válaszoltak :DDD

(#16643) Nyugdíjas válasza varga911 (#16600) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Neked is meg mindenkinek:
Ne bénázzatok már vazze:DDD
Ehun-e vannak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Köll még alternativ?:)

Amugy nekem ez van egy kicsit upgradelve, és nem hallatszik ki belőle a te vinyód nagytestvére (F1 640Gb).

Jah, látom közben bőven túlhaladtuk a témát,de mosmár ki nem törölöm:D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16644) Lucif-R válasza .s. (#16641) üzenetére


Lucif-R
senior tag

_NEM_ fogja elbírni... és nem tom milyen gáztűzhelyetek van mert annyi idő tuti nem kell 400+ °C os lángnak. Azért sem fog menni mert attól hogy sok víz az is felmelexik idővel... és akkor hogy hűtöd le? Sehogy... itt megbukik az egész. Nem irok PÜ-t olvass fórumot arra van... amúgy ezt annó valaki 200L-es akváriummla tervezte... de amikor a diszperzites vödörnyi vízzel 30percig bírta a rendszer inkább feladta bár győzködni kellett egy két nagypig :U

Ja és kereső... volt téma már nem egyszer. Tudod bal fent...

(#16645) fsb1000 válasza szbalogh (#16623) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Menő? Nem jobb egy ésszerűségre törökedni?
A szivattyúért mit áldozol be? Ezen már elgondolkodtál?

Egyébként nekünk volt gravitációs fütési rendszerünk, abban az időben amikor még olajjal fütötték a családi hazákat. (teccik érteni... olajjal)
Müködött rendesen, de mindig volt "csorgás" hang. Legnagyobb hibája, hogy nem volt kiegyenlített a radiátorok hőmérséklete.
Egy közepes szivattyú beiktatásával jelentősen nőtt a vízhőfok és a földszint/emelet radiátorainak hőmérséklet különbsége lecsökkent.

No persze én is a kisérletezés híve vagyok, de csak értelmes célok esetén.

(#16646) Bulitt válasza Nyugdíjas (#16643) üzenetére


Bulitt
őstag

Nekem is ilyenem lesz tata, akkor meg nyugodtam hogy csendbe lesz a vinyom :DDD

(#16647) fsb1000 válasza CounterBoci (#16631) üzenetére


fsb1000
nagyúr

üdv!

Nekem tetszik az ilyen preciz "barkácsolás".
Azt nem tudom hogy vizes rendszerben mi a jó (főleg, hogy nem írtad a konfigod - hőtermelését), de ha légnél 5-10 fokkal jobb, akkor már félsiker.
szerintem...

Egyébként hol végeztettél sikmarást?
Jó pénzt fizetnék 4db "blokk" 3mm-vel való sürgösségi lemarásáért.
Jőhet PÜ-ben is az infó!.

(#16648) fsb1000 válasza .s. (#16641) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Kéne egy kis segítség... elnyelte a #2 szvattyúmat a posta, pedig minden cuccom meg van már a teljes rendszerhez.
Nincs valakinek elfekvőben egy nem használt szivattyúja? kölcsönbe is jöhetne, amig nem tudok szerezni másikat.

Egyébként sikerült megoldanom a vékonyfalú tartályból való folyadék kivezetését, menet vágása nélkül.
1 db [10mm - 1/2" tömlővég] + [1/2' - 1/4"] karmantyú, persze igy csak 10/13-as csővel használható, meg drága is, de lagalább müxik.
Másik alternatíva a forrasztás lett volna...


.s.
Nem lesz az jó megoldás. Az üveg nem túl jó hőleadó, és a viz kis felülettel érintkezik a levegővel.
Végeztem kisérletek 100, 200W terheléssel melegítve passzív kört.
Talán nagyobb hőleadó képességgel, mint az akváriumod. Elég hamar fel ment 65 fokra.
Neked sok vizel lassabban, de tuti 60-70 fok fölé megy, es ettől a proci csak melegebb lehet...

(#16649) varga911 válasza Játékos (#16616) üzenetére


varga911
senior tag

Tetszetős, igaz kicsit ki kellene bővítenem a házam hozzá. Ha megérkezik, írd meg légszives hogy mennyire hatásos! :)

Üdv. :R

(#16650) hossszú


hossszú
őstag

Érdekelne valakit egy Heatkiller Gigabyte-1set, valószinű megválnék tőle lapcsere miatt :)
Bocsi a direkt marketingért de a célközönség mégis csak itt található :B

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.