Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16451) Cyberbeni válasza Nyugdíjas (#16447) üzenetére


Cyberbeni
addikt

szerintem így, hogy még nincs meg h milyen gépe legyen, inkább az egész gép+vízhűtésre rászánt pénzt írja be, és akkor inkább tudunk segíteni.

(#16452) Shkiz0 válasza Cyberbeni (#16451) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Vagy ne vegyen semmit, és a pénzt adja nekünk mi meg majd osztozkodunk rajta :DD

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#16453) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

A konfig nem végleges, akkor várok még egy kicsit.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16454) fsb1000 válasza Nyugdíjas (#16447) üzenetére


fsb1000
nagyúr

khmm.. én konkrétat kérdeztem. [link]
Érdekelne a véleményed.

És CPU 775 hátlap ügyben is jól jönne egy kis útbaigazítás. Vagy rendeljem meg OC-tól 1.190 Ft-ért [link]

Egyébként ez a vízes dolog olyannak tünik, hogy az egyszeri USER kis beruházást tervez, aztán ahogy jönnek az infók egyre megy feljebb a költség.
Megjön az étvágy... meg könnyű belehabarodni ebbe az egészbe, miután az ember látja hogy a víz milyen könnyedén lehűt közepes hőforrásokat.
És aztán egyre jobb és jobb cuccokra vágyik. Bár a hatásfokon csak pár százalékot nyer, de a költség 10-es nagyságrendben nő....

(#16455) jones965 válasza fsb1000 (#16454) üzenetére


jones965
Modder

És aztán egyre jobb és jobb cuccokra vágyik. Bár a hatásfokon csak pár százalékot nyer, de a költség 10-es nagyságrendben nő....

Ez sajnos kőkeményen igaz.

(#16456) Tothgera30 válasza Macka (#16439) üzenetére


Tothgera30
Ármester

:DD Vicces fiu vagy. A gép arra lenne hogy én netezzek, az öcsém meg játszon, na jó én is játszok néha. Tanácsokat megfogadtam (oh mester), majd nézek egy komoly hűtést, csak egy kicsit drága lessz, mint amire számítottam és gyüjteni kell a pénzt. :O

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16457) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#16454) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én meg konkrétan nem érted élek:D
De amint engedi időm válaszolok. Az most van:)
De türelem segitséget terem, nem személyes játszótérré alakitani a topicot,ha kérhetem;)

Namost a belülről felszereléses részt nem értem. Ventistől oda elfér vagy egy olyan 2-3mm vastag radi... Avagy neked milyen házad is van? Csak hogy tudjam mik a lehetőségeink...

Amúgy erre a célra legolcsóbban egy átlagos tripla radi való ventikkel, aztán keziccsókolom...
Csakhát azt hogy szereled fel belülre azt nem értem. Nyilván sehogyse. De nagyon mást se ez a bajom....

Vagy valamit nem jól értelmezek...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16458) fsb1000 válasza Nyugdíjas (#16457) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bocs! A ház tipusa lemaradt: Codegen 6097

Az oldallapon belülre szeretném a radiátort felszerelni, ha van rá lehetőség.
A ventillátor mehetne az oldallap és radi közé, de ha nem lehetséges vagy igy nem nyomná ki a meleget, akkor más elrendezésben belüről haladva:
ventil - radi - oldallap.

** "Csakhát azt hogy szereled fel belülre azt nem értem." **
Ezt sajnos én sem tudom, épp ezért kérdezek.
Nem tudom, hogy a különböző radiátorok milyen rögzítési lehetőséggel rendelkeznek - ez nincs benne a grafikonokban.
A házat/oldallapot bátran megfúrom ahol kell.

(#16459) Lucif-R válasza Nyugdíjas (#16457) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nem érte élsz??? :Y Szánalmasvagy Öreg !!! :W :DDD :DDD :DDD

Amúgy nem vagy egyedül én sem értem teljesen mit szeretne fsb1000, ha berak egy 40*40es radit, akkor oda már nem fér el egy venti... monnyuk ha jólláttam valahol irta hogy csak 2db táp lesz benne... nuku alaplap meg ilyenek vagy én értettem félre?

fsb1000:

"Egyébként ez a vízes dolog olyannak tünik, hogy az egyszeri USER kis beruházást tervez, aztán ahogy jönnek az infók egyre megy feljebb a költség."
>>> Sajnos az egyszeri USER-ek nem olvasnak utánna, és emellett még minnél olcsóbban akarnak MINDENT hűteni, vagy ezzel arányosan kevesebb dolgot de azt MÉG kevesebbért.

"Megjön az étvágy..."
Nem csak az... hanem az is hogy hoppáá sz@rt vettem kéne valami ami jó is... illetve minimálra költ... obis pumpa... stb... igazából az a baj hogy nem informálódnak nem tudják hogy pontosan hogy és miként megy is ez, sokan alapból csodát várnak lowcostból maximumot stb...

"És aztán egyre jobb és jobb cuccokra vágyik. Bár a hatásfokon csak pár százalékot nyer, de a költség 10-es nagyságrendben nő...."
>>> hááát nagyon ez sem igaz hiszen ha normálisan építetted és nem lowcostból a rendszered akkor max plusz elemeket veszel... ramblokk, HDDblokk, plusz radi vagy nagyobb radi... itt nincs az mint a VGA kárty gyártásban hogy na ez még 2 fps na ez még 1fps... pl én is XSPC blokkal vagyok és az tökély egy E6750re, vehetnék akár ENZO-t de egy nem tetszik kettő minek? Ami a hatásfokot illeti azért én ebben sem értenék egyet... pl egy radicsere soxor 5-10°C-ot tud hozni, ugyan ez pl a CPU blokk oldalon. Persze ha nem merciből ülsz bmw-be ( merci-xspc, bmw-ENZO ).

(#16460) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#16458) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát én akkor sem tudom elképzelni, hogyan raksz be oda valamit ami iylen vastag, ráadsul rájönnek még a ventik is. Komolyan nem értem.

Rögzitési lehetőségileg alapvetően abban kell gondolkodnod, hogy fúrsz, és M3as csavar...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16461) Macka válasza Tothgera30 (#16456) üzenetére


Macka
veterán

Ahogy elnézem, elég cinikus kisfiú vagy. Sebaj. Segíteni akartam, egy kicsit nagyobb a tapasztalatom e téren, mint neked. De nem erőszak a lekváros kenyér, oldd meg magad, én részemről nem erőlködöm rajtad.

Lucif-R:A D-Tek milyen autó? :DD

[ Szerkesztve ]

(#16462) fsb1000 válasza Nyugdíjas (#16457) üzenetére


fsb1000
nagyúr

** "nem személyes játszótérré alakitani a topicot,ha kérhetem" **

ehh.... nincs ilyen szándékom.

[OFF]
de azért vannak itt furcsa dolgok:
Ha gyári adatból akarok számolni, akkor ejnyebejnye minek ez, mert 1 perc alatt megmondják a tapasztaltabbak.
Ha kérdezek, akkor játszóteret kreálok.
Hidd el 1000-nyi kérdésem lenne még, de elötte hosszú órákat töltök webböngészéssel.

Nincs harag, se hiszti, se irónia, mert a célom az hogy a lehető legtöbb infót kiszedjek belőled és másokból is. Szükségem van rá... Talán más kezdők is profitálnak ebből.
Azon meg kéretik nem megharagudni, hogy az infószerzés után nem a legkitaposottab ösvényen halad az egyszeri USER, hiszen itt nincs mód 100%-ban kifejteni az egyéni preferenciákat..
De ahogy látom nem csak én járok ilyen cipőben[/OFF].

(#16463) Tothgera30 válasza Macka (#16461) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem vagyok cinikus, csak segítséget kértem, és te elég érdekes segítséget adtál. Mert én nézegettem a hűtéseket, de nekem az is jó lenne ha valaki összerakna eggyet, vagy leírná mit vegyek (magyar oldalakról). Elnézést a sértő kifejezésekért vagy hozzászólásokért.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16464) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#16462) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem a kérdezésre gondoltam. De látom nem érted.
Arra gondoltam, hogy kérdezel, aztán vrsz. Türelmesen. Ez a módja a kérdezésnek. Hidd el sokan többre értékelik ezt, mintha nem válaszolnak akkor megkérdezed ujra-és újra...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16465) Lucif-R válasza Macka (#16461) üzenetére


Lucif-R
senior tag

az csak egy trabi :P najó legyen monnyuk egy lexus :K :U

fsb1000: Egy radi 5-6-7cm vastag + 2-3cm a venti. Ha jólláttam akkor ott kaszálni kell a HDD tartók egy részét is. Lesz a házban cucc is vagy csak a két táp amit emlegettél lentebb? Igazság az amúgy hogy gyári adatok NEM nagyon vannak amik vannak nem hihetőek lásd pl MAG blokk elviekben istenkirályblokk azt az egyik lexxarabb a földön. Vízhűtés nem sebészet, és nem elektronika hogy mindent mm-re vagy éppen °Cmm ( milifóka ;) ) -ra kiszámolnak. 1°C nem oszt nem szoroz ha nem vagy übertuningosFPShajhász... itt főképp mások tapasztalatai alapján mennek a dolgok hiszen a gyártók kamuznak, leírva meg nagyon nagyon nagyon kevés esetben van az amit te keresel.

(#16466) fsb1000 válasza Nyugdíjas (#16460) üzenetére


fsb1000
nagyúr

** "Hát én akkor sem tudom elképzelni, hogyan raksz be oda valamit ami iylen vastag" **

Belül 180mm mélységű helyem van. Csak a balfelsőben lévő táp(ok ) vesznek el helyet.
Úgy gondoltam a ventil+szerelék max 30mm a radiátor meg max 40-50mm.


Saját kútfőből 2db triplával számoltam, mert mániákusan túlméretezném a dolgot....
A mostani rendszerem 2Skoda radival 200W-ot tudott 38 fokon tartani. 500W-tal szerintem nem bírna el. Ráadásul sürű lamellás, nem lehet átfuvatni és a hő egy része a házba kerülne.

(#16467) fsb1000 válasza Nyugdíjas (#16464) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK.

(#16468) Oibacsi válasza fsb1000 (#16466) üzenetére


Oibacsi
őstag

és ha a túloldalra teszel egy quadradit pont az oldallap közepére? még jó is nézne ki...esetleg csináltatsz egy szép fényes lemezt, amivel rárakhatsz egy nagyventit és meg is van oldva...vagy túl egyszerűen gondolkodok?

(#16469) fsb1000 válasza Lucif-R (#16465) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igen, a ház üres. Csak a vizhűtés cuccai vannak(lesznek) benne.

A HDD keret ki lesz "flexelve". A felső CD/DVD 5,25 helyeket lehet megtartom, mert a tartályt szépen elrejtehetik.... (egyedi tartály készítése rémálom!!! - már azon gondolkodom inkább rendelek egy gyári dupla 5,25-öst és azt vágom szét.)
A MAG cpu blokk meg azért kéne, mert szép nagy a felülete és hasonlót vagyonokért csinálnak és azt is csak jövőre. Azt is kétlem hogy jobbat tudnék "házilag" gyártatni. Az ordasi féle blokkokat is csekély elismeréssel illettétek. Milyen lenne egy fsb féle hőcserélő? ggány...

(#16470) fsb1000 válasza Oibacsi (#16468) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A quadradi jó ötlet, kb 6-700W-ot "tudhat" a triplaquadból vissza következtetve.
És tényleg jól néz ki. Kösz!

hmm.. olcsóbb ház is elég lenne igy
Ahogy komolyodik a dolog egyre jobban szeretném a házban megoldani a hűtést.
Sokkal olcsóbb, mint "müszer" dobozt készítettni.
Két szigetelt cső jön ki belőle hátul... azt lehet egy müködő számítógépbe dugni. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#16471) Nyugdíjas válasza fsb1000 (#16470) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha amugy is túl szeretsz tervezni akkor egy quad radi jó ötlet lehet.:K
Most tényleg enm bántásképpen,de nem gondoltad, hogy közlöd velem miko kérdezel, hogy egy hót' üres házról beszélünk,amiből ráadásul még ezt-azt pluszban kivágsz? Nyilván nem lettem volna ilyen "értetlen". Igy nyilván elfér benne, tehát hajrá!

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#16472) Lucif-R válasza fsb1000 (#16467) üzenetére


Lucif-R
senior tag

ha 5 percen belül volt az előző postod és nem szaladt még nagyon el a fórum akkor ne irj új postot feleslegesen, inkább (mod) gomb és ord bele... egyrészt postfarming, másrészt sok felesleges post :U köcc :K

(#16473) fsb1000 válasza Nyugdíjas (#16471) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bocs.. tényleg nem fogalmaztam elég világosan mikor ezt írtam:
"A számítógépházban nincs hőtermelő alkatrész, csak 2db 550W táp."

(#16474) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Összeraktam a konfigot, és valahogy így fog kinézni. Így össze kéne ranki egy vízhűtéses rendszert. :))

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16475) Buldozer99 válasza Tothgera30 (#16474) üzenetére


Buldozer99
senior tag

Ebben csak 1 táp van... :DDD :DDD

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#16476) Cyberbeni válasza Tothgera30 (#16474) üzenetére


Cyberbeni
addikt

tápnak inkább enermax modu82+ 425/525/625W közül, amelyikre pénz van. igazából 525-ösnél nagyobbat nem érdemes, de még a 425-ös is simán elbírja a gtx280-at.

[ Szerkesztve ]

(#16477) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Hűűűűűűűűűű![link] Mik vannak?! :DDD

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#16478) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Basszus, pedig tényleg összeállítottam egy rendszert.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16479) Oibacsi válasza yakuza.tora (#16477) üzenetére


Oibacsi
őstag

a csövek még testzenek is:D

(#16480) Tothgera30 válasza Tothgera30 (#16478) üzenetére


Tothgera30
Ármester

(#16481) Cyberbeni válasza Tothgera30 (#16480) üzenetére


Cyberbeni
addikt

ha ddr3 ramot akarsz, akkor 1600mhz alattit nem szabad venni. ha 4gb kell, akkor ez pont jó: [link]
a többi úgy nagyjából jó. (bár mondjuk én p45+4870-et vennék(esetleg 2db 4870-et), vagy 2db 4850-et. csak sajnos p45-ből még csak ddr2 és hibrid lapok vannak.)

(#16482) Tothgera30 válasza Cyberbeni (#16481) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én az alaplapon nem szívesen változtatok. Ez nekem egy kicsit drága, szóval kizárva, inkább nézek valami olcsóbbat. Ha nem lessz annyi pénzem, akkor 4870-et veszek. Melyik milyen teljesítményű 4870 vs. 280 ?

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16483) Cyberbeni válasza Tothgera30 (#16482) üzenetére


Cyberbeni
addikt

4870 az kb gtx260
4850cf az meg gtx280 szint.

(#16484) Tothgera30 válasza Cyberbeni (#16483) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mi az hogy "4850cf" ?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16485) Cyberbeni válasza Tothgera30 (#16484) üzenetére


Cyberbeni
addikt

2db 4850 crossfire-be kötve. de lehet 3-at vagy 4-et is, csak ahoz ugye már más alaplap kell.

(#16486) Tothgera30 válasza Cyberbeni (#16485) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ja, értem Crossfire. Akkor ezt a döntést már csak a VGA ára szabja meg, de szerinem 4870 lessz! Húúú, de csak ezekre találtam blokkot!

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16487) Buldozer99 válasza Cyberbeni (#16481) üzenetére


Buldozer99
senior tag

ígyvan,1600mhz alattit nem szabd,meg sztem PQI-t se vegyen...

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#16488) Cyberbeni válasza Tothgera30 (#16486) üzenetére


Cyberbeni
addikt

mert még nem nagyon jelentek meg a blokkok, de mostanában fognak.

(#16489) Tothgera30 válasza Buldozer99 (#16487) üzenetére


Tothgera30
Ármester

1333Mhz-s nem jó? Mert a Corsair 2048MB DDR3 PC3-14400 1800Mhz CL7 DF memória - 92,209 magyar királyi forint, ami nem olcsó, de már 1800Mhz-s. :K Mondjuk ha beszereznék belőle 4 Gb-ot, akkor elköltenék 200 ezer forintot. :Y Épp most váltottam a drága 280-ról olcsóbb 4870-re és megint költekezni kell. :O Erre inni kell. :DD Na, megyek kajázok és "délután felé" visszanézek. :K

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16490) Cyberbeni válasza Tothgera30 (#16489) üzenetére


Cyberbeni
addikt

8500ft(pqi 1333mhz) helyett 10500ft(ocz 1600mhz) gb-onként. ami még mindig elég olcsó.
és alaplapnak pcx-ről ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#16491) SzlobiG válasza Tothgera30 (#16489) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kár, hogy a Rampageba nem megy bele DDR3.;)

(#16492) Lucif-R


Lucif-R
senior tag

Kicsit mintha elkanyarodtunk volna a vizes témától srácok... :U kevesebb OFF-ot és azt is ha lehetséges szürkítve... :U

(#16493) Buldozer99 válasza SzlobiG (#16491) üzenetére


Buldozer99
senior tag

Ez emg a másik,ezt nem is figyeltem... :)

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#16494) zulu00


zulu00
csendes tag

H2C hibrid folyadékalapú hűtés
Az XPS 730 H2C számítógép a Dell által védjegyzett, kétfázisú hűtőrendszerrel van felszerelve, amellyel a túlhajtott1 processzor és chipkészlet hőmérséklete is kézben tartható. Az innovatív H2C hibrid hűtőrendszer egy folyadékos hűtőrácsból, egy termoelektromos hűtőmodulból és a vezérlőáramkörből áll, amely minimális energiafelvétel mellett optimalizálja a processzor hűtését.
[link]

(#16495) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Udv
Egy ddc 1T-nek mindegy,hogy hogyan helyezem el?Etem ezalatt,hogy az aljara kizarolag,vagy oldalra is borithatom,mert mindegy neki?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#16496) Játékos válasza DeadMeat (#16495) üzenetére


Játékos
addikt

Csak vizet kapjon... :K ;)

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#16497) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

milyen fordulatú 12cm-es ventik ajánlottak a radiátorra? (duplavastag radira)
mert van nekem 3db 1000-2400rpm-es ventim, és azt terveztem, hogy 1000-esen mennének, viszont kettőnek a színe nem tetszik (az a kettő francia dobozú, és világoskék keretű, enermax warp)
viszont lehet hogy ahelyett a kettő helyett vennék két darab enermax clustert (500-1200rpm-es, pwm-es) vagy két darab enermax magmát (1500rpm-es)
szóval gondolom elég az enermax cluster 1200-on (nem nagyon tudom szabályozni pwm-el, mivel átalakítóval lesz a tápra dugva)

(#16498) Oibacsi válasza Cyberbeni (#16497) üzenetére


Oibacsi
őstag

milyen radi pontosan? amúgy enermaxot nem vennék, jópár ventit kipróbáltam már....

(#16499) jones965 válasza Cyberbeni (#16497) üzenetére


jones965
Modder

Nem csak a ventilátor fordulatszáma határozza meg a légmennyiség szállítását, hanem a lapátok száma és dőlésszöge.
Érdemes venni jobb minőségűt, természetesen pénztárcához mérve.
Nekem glacial-tech ventik vannak, tökéletesen mennek 800-1000 rpm-en, a hatékonyságuk pedig megfelelő.
No persze az sem mindegy, hogy milyen radira juttatják a levegőt.

(#16500) Nyugdíjas válasza Cyberbeni (#16497) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez az Enermax mánia nálad... Lehet valahogy ki kellene belőle gyógyulnod;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.