Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16851) fsb1000 válasza jones965 (#16843) üzenetére


fsb1000
nagyúr

jones965:
Köszönöm! Megint megkiméltél egy kis kisérletezgetéstől.
Ha ráfolyós akkor ugye nem rakhatom a rendszer tetejére... jó lesz az alul is, akár tartállyal szerelve is.
Viszont akkor a tartály nem levegőzhet.

Cyberbeni:
Nagyon guszta az a tartályocska! Mennyibe került?
(nem tudom mivel fotóztál, de nem elég gyatrák ezek a képek... bocs)

(#16852) Cyberbeni válasza fsb1000 (#16851) üzenetére


Cyberbeni
addikt

nem a fényképezővel van a baj, hanem a fényviszonyokkal, meg nem ehez szoktam, hanem tájak/nagyobb dolgok fotózásához. meg asszem makró-ba kellett volna állítanom. mert ugyanazzal volt fotózva, mint a f1-es autó és a lambó traktor. (ami ugyancsak fent van picasa-n.
várhatóan 4000ft körül/alatt fogom árulni, de még nem végleges az ár. 300ml-es egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#16853) fsb1000 válasza Cyberbeni (#16852) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Te készítetted a tartályt? Ez meglepett.. azt hitem valami nekem ismeretlen gyári cucc.
Miből van és mekkora a magassága? A nagyradi mennyi volt?

[ Szerkesztve ]

(#16854) Cyberbeni válasza fsb1000 (#16853) üzenetére


Cyberbeni
addikt

pedig ez egy neked ismeretlen gyári cucc. :)
csak raktárra berendeltem ezeket az alkatrészeket. (ugye ha ismert lenne, akkor nem lehetett volna csak ~100kg-nyi cuccot rendelni, meg akkor személyes találkozó is kellett volna)
ha jól tudom, akkor plexi, és pont 10cm magasnak mértem
most nyitom az apróhirdetést, ott minden benne lesz.

[ Szerkesztve ]

(#16855) fsb1000 válasza Cyberbeni (#16854) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK.. radit is árulni fogod? keresek ám olcsó dupla/tripla radikat amiket jól át lehet fuvatni (ház belsejéből kifele - házbelseje/ventil/radi/környezet)

(#16856) Cyberbeni válasza fsb1000 (#16855) üzenetére


Cyberbeni
addikt

mindent.
[reklám helye]apróhirdetésem[/reklám helye]
subcooling.hu-hoz képest nálam arányos a dupla és tripla radi ára. (mivel beszerzési ár aránya is 2:3-hoz)

[ Szerkesztve ]

(#16857) fsb1000 válasza Cyberbeni (#16856) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az nem baj, hogy arányos! Az viszont elszomorít, hogy a tripla drágább mint a nexxos pro III.

(#16858) Cyberbeni válasza fsb1000 (#16857) üzenetére


Cyberbeni
addikt

de vastagabb is, meg jár hozzá annyi csavar, hogy minden helyre tudsz ventit rakni belőle.
na de ezen ne múljon, akkor 500ft-al lejjebb viszem a radik árát.
így megfelel?

[ Szerkesztve ]

(#16859) fsb1000 válasza Cyberbeni (#16858) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK... tényleg rugalmas vagy!
Viszont a személyes átvét linkkel lebuktál!!!! Te értesz a Solar rendszerekhez! (gondolom én)
Hőcsőves témánál szólhattál volna, hogy mennyire kell a gravitáció vagy sem... na mindegy.

Találtam ezt a tesztet radikról, vajon a tiéd hova lőhető be? vagy hova poziciónálnád mint kereskedő?[link]
Nexxxos Elit alá/főlé?

(#16860) Lucif-R válasza fsb1000 (#16851) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Ha ráfolyós akkor ugye nem rakhatom a rendszer tetejére...

Hát nem... nagyon nagyon sok macera lenne vele a feltöltésnél, és mivel nem emelő szivatyú nem lenne képes felvenni a vizet a tartályból a csonkon át. :(

(#16861) Cyberbeni válasza fsb1000 (#16859) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Annyira nem értek hozzá, hogy tervezés meg ilyesmi. Csak a megfelelő kiválasztásához.
Valamelyik vízhűtés szakit, akinek van megfelelő műszere és tapasztalata, megkéred hogy tesztelje le.
Amúgy ezen a képen nem nagyon igazodok el. csak annyira jöttem rá eddig, hogy minél alacsonyabban van a görbe, annál jobb.
Teljesítményre szerintem nexxxos pro és extreme között van. (Míg árban nem haladja meg a nexxxos pro-t) De ez csak tipp.
Szóval ha van valaki, aki le tudja ezt tesztelni korrektül, az szóljon és kap kölcsön cuccot.
De én is fogom tesztelni. kimenő és bemenő víz és levegő hőmérsékletét majd lemérem. (ugye minél kisebb a kimenő víz és kimenő levegő hőmérséklete közötti különbség, annál jobb illetve annál jobban túlméretezett a radiátor)
ja és most 350W teljes terhelés alatt a hálózatról felvett teljesítmény, szóval lesz mit leadnia a radinak

[ Szerkesztve ]

(#16862) iCeAgE


iCeAgE
tag

Mivel nekem is van egy pici közöm a témához, ezért írnék pár sort.
Nem cifrázom sokat, különben is "pénz beszél..."

Lerajzolod álmaid blokkját és szeretnéd a kezedben tartani:
ötlet, rajz - 0 Ft
alapanyag ~ 500 Ft + 500 Ft szállítás
gépmunka (1 db) ~ 10.000 Ft
eloxálás ~ 500 Ft + 500 Ft szállítás
nikkelezés ~ 500 Ft + 500 Ft
csavarok, O gyűrű, leszorítás ~ 1.000 Ft

Próbáltam mindent alsó hangon számolni, CNC-s ismerős nélkül. :D

gondolkozz.com

(#16863) Cyberbeni válasza iCeAgE (#16862) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Szia.
ötlet, rajz magánembernek lehet hogy ingyen van, de pl cégnek azért benne van pár munkaórányi tervezésébe amíg ötlettől a végleges tervig eljut. na meg a végén tesztelni is kell, hogy jó lett e az eredmény, azután ha nem, akkor újat csinálni, a hibákat kijavítva.
szerk.: ez a lerajzolod álmaid blokkját= lehet hogy nem lesz megfelelő a minősége, tehát akkor terv tényleg 0ft, viszont a kockázat nagyobb, hogy bukás lesz.

[ Szerkesztve ]

(#16864) gyurczy


gyurczy
őstag

Régebben volt egy rajz neten az összes CPU foglalat rögzítési pontjairól mérettel, de nem igazán találom, nincs valakinek kéznél? Hálás lennék, ha belinkelné!

(#16865) ABnormal válasza gyurczy (#16864) üzenetére


ABnormal
őstag

[ Szerkesztve ]

(#16866) gyurczy válasza ABnormal (#16865) üzenetére


gyurczy
őstag

:R

(#16867) Játékos válasza Cyberbeni (#16861) üzenetére


Játékos
addikt

De én is fogom tesztelni. kimenő és bemenő víz és levegő hőmérsékletét majd lemérem. (ugye minél kisebb a kimenő víz és kimenő levegő hőmérséklete közötti különbség, annál jobb illetve annál jobban túlméretezett a radiátor)

Nagyon-nagyon pontos hőmérővel próbálkozz, mert szinte nincs a ki-,és bemenő víz között különbség! Nekem is ezt mondták, de mivel elég nagy radim van, gondoltam nekem nagy különbség lesz. 1 fokon belül volt, de inkább 0,5°C... :K És minél gyorsabban kering a víz, annál kisebb. :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#16868) Lucif-R válasza Játékos (#16867) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Az a fránya nem létező hőlépcső :DDD :U

(#16869) Cyberbeni válasza Játékos (#16867) üzenetére


Cyberbeni
addikt

q6600+4850 azért elég több hőt termel, mint e2180+8800gt
meg mondtam Nyugdíjasnak, hogy legalább 0,3C-os pontosságú hömérőt hozzon nekem.
amúgy már nem vagyok kezdő ilyen mérésben, mert fan coil(ventillátoros radiátor) van nálunk, és ha megy a locsolás, akkor a kútvíz hűti a lakást. bár ott csak a cső külső hőmérséklete volt mérhető, de az réz cső volt. holnap majd offtopikba rakok mérési eredményt, ha nem felejtem el megkeresni a papírt, amire felírtuk.
Lucif-R: van hőlépcső: peltier-elem két oldala ;] :P :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16870) fsb1000 válasza iCeAgE (#16862) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Töled rendelhetek alapanyagot???
Ugye nem táblában fogod adni az 5mm-s tisztarezet 68.000+ÁFA-ért?

Ha van beszerzési forrásod rézre/plexire/acetátra, akkor megosztanád?
Kösz!

(#16871) Játékos válasza Lucif-R (#16868) üzenetére


Játékos
addikt

Nem is lépcső, szakadék! :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#16872) Lucif-R válasza Cyberbeni (#16869) üzenetére


Lucif-R
senior tag

ó te nagyonokos... itt most radiátorról volt szó... nem pleiterről... ennyi erővel a fagyasztón kivül vs belül is egy hőlépcső... amúgy meg nem biztos hogy ilyen irányt kéne amúgy enek venni... :U

Hiddel hogy nem fox találni a radi be és ki csonkja között 1°C nál nagyobb külömbséget... és még lehet igy is sokat mondok. :K :U

(#16873) Játékos válasza Lucif-R (#16872) üzenetére


Játékos
addikt

Találhat! Ha nagyon-nagyon lassú az áramlás, vagy hatalmas a radi, vagy 100 ventivel nyomja teljes fordulaton, vagy ha a levegő, és a víz hőmérsékletkülönbsége nagyon nagy...
Ezek közül nem hiszem, hogy sok tényező lenne jelen, de egyébként megmondta a tutit: 48xx, meg quad sokkal több hőt termel, mint az én konfigom... :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#16874) Lucif-R válasza Játékos (#16873) üzenetére


Lucif-R
senior tag

locsolja le benzinnel azt gyufa... na az mégtöbb hőt termel majd... :U Attól hogy több a hő még nem lesz hőlépcső... FIZIKA... nem tom mond e ez egyeseknek valamit :U :B

(#16875) fsb1000 válasza Lucif-R (#16872) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hiddel hogy nem fox találni a radi be és ki csonkja között 1°C nál nagyobb külömbséget...

1.2°C [link]

Fura, hogy a mérések szerint nagyobb légszállítással csökken a hőfokkülönbség.
Talán az az oka, hogy minnél melegebb a víz annál több hőt tud a környezetbe eldiszcipálni egy adott radiátor tipus, és annál nagyobb lesz a ki/be oldalán a hőfokkülönbség is.
Kb. 65°C vizhőfokig mertem a saját rendszerem felfűteni, de sajnos nincs megfelelő eszközöm a pontos mérésre a csonkoknál.

Lényegtelen... az itt használt hőlépcső fogalomnak megfelelő jelenség valóban nem alakul ki átlagos eszközökön (bár ennek ellenkezőjében reménykedtem eleinte), mert túl kevés hozzá a víz, túl gyorsan "mozog" és ezekhez képest csekély a hőforrások teljesítménye.

Hacsak 300l/h-ra képes a szivattyú és 0,5l folyadék van a rendszerben akkor percenként 10x fordul körbe. 6sec alatt tesz meg egy kört....
A 11/8 (8x1,5) cső keresztmetszete 50mm2.
0,5L viz 10m csőbe fér bele. A közeg sebessége a csőben 10m/6sec = 1,7 m/s

Ez elég nagy sebesség.. amig nem volt müködő vizes cuccom erre nem is gondoltam... azt hittem csak cammog benne a víz.
A blokkokban is kb ilyen sebességel mozoghat a hűtőközeg, nincs esély nagymértékű hőlépcső kialakulására.

(#16876) fsb1000 válasza Lucif-R (#16874) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Idézet:
"Attól hogy több a hő még nem lesz hőlépcső... FIZIKA...nem tom mond e ez egyeseknek valamit"
.
.
Ingoványos talaj ez azoknak, akik nem hisznek a "számolgatásokban"!
.
Persze fegyvertelenül nem szivesen vívnék szellemi párbajt... talán majd valaki más kifejti mi is lehet a következő betűkombináció értelme:
Q = m * c * dT

(#16877) Lucif-R válasza fsb1000 (#16875) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Megmondtam vagy megmondtam? :U Mérések és számítások hosszú sora nélkül is erre jutottunk a mi "paraszti" logikánkal. :K

(#16878) Lucif-R válasza fsb1000 (#16876) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Ingoványos talaj ez azoknak, akik nem hisznek a "számolgatásokban"!
>>> Nem hit kérdése...de a 2 + 2 az 4, vagy minden egyes alkalommal kiszámolod amikor esetleg felmerül, vagy esetleg tapasztalati alapon vágod rá hogy 4? Vannak dolgok amihez kell számolgatni magfizika, térgeometria, elektronika. Dolgok melyek magasfokú precizitást igényelnek ahoz hogy úgy is mennyen ahogy annak lennie kell. És vannak dolgok amikhez nem kell hogy mindent g -ra kimérj pl cukrászat, vízhűtés4pc stb. Nem kell tudni hogy most 1csep vagy 2csep per miliomodmásodpercel megy a víz, nem kell tudni hogy 34,1 vagy 34,2 a vízed hőmérséklete, nem kell tudni hogy a réz fajhője és hőtároló képessége milyen és hogy mennyire szenyezett az a réz tehát mennyire ideális az a fajhő satöbbi. Szóval egy jóval gyengébb pontosság is elég a "tökéletességhez" mivel a rendszer annyira sok változós és ebből csak csekélyről tudjuk hogy mennyi is az annyi.

Persze fegyvertelenül nem szivesen vívnék szellemi párbajt...
>>> Ezt igy akartad irni? Tuti? :U :P

Amúgy meg ha monnyuk a CPU blokkot 400°C -al melegíted és megy a keringés akkor kb egy nagyon minimális 1-2 percig lesz hőlépcső a rendszerben amíg a benne keringetett folyadék ( valami akármi tökmind1 mi ) el nem éri a radi és a fűtés teljesítménye által adott értéket. Szóval legyen igazatok gyermeki lelkek VAN hőlépcső de:

- naaaaaaagyon extrém helyzetben
- naaaaaaagyon nagy hővel fűtve de akkor is csak rövid ideig

Illetve még akkor sem nagyon lesz hőlépcső mert a teljes rendszer fog szépen fokozatosan melegedni pont a radi+cpu együthatója ként és úgy fog elérni egy naaagyon magas hőmérsékletet... szal bocs... mégsenem lesz lépcsőzés :(

* szorrí hogy leírom kicsit a gondolkodási menetem de már csöppet fáradt vagyok korán van és még beteg is vagy... ( nem csak agyilag nyugi :DDD )

(#16879) Lucif-R válasza Lucif-R (#16878) üzenetére


Lucif-R
senior tag

OFF de már nem bírtam megállni sem megálni sőt még negálni sem, íme:

Kép szövege magáért beszél :)) :)) :)) na mentem aludni :U

szerk.: kisebb kép... :U

[ Szerkesztve ]

(#16880) Csorosz


Csorosz
aktív tag

Szervusztok.

Gondoltam talán itt "eldicsekedhetek" egy kicsit a kreálmányommal.

Régi vágyam volt egy saját vízhűtés öszedobása.
Így lett ez meg 3-4 év ábrándozás után a napokban:
[link]
Lehet szörnyülködni. ;)

Tudom h nem a legszebb, de cakkumpakk belekerült kb 6 ezer forintba.
Előtte AC freezer64 Pro dolgozott a gépben.

A64 X2 Toledo 2.2@2.75ghz volt a max 1.5 volton 50-55 fok cpu hőmérséklettel.

Most a képen látható mini Thermaltake radival 2.8Ghz 1.4V 45-50 fok

Radi nélkül 30 literes káddal :C 2.915Ghz 1.45V 44 fok

A blokk majdnem 20 mm vastag alu, S alaku 13 mm mély 10 mm széles profil-marással készült, 6 mm vastag vörösréz fedlap van rajta forrasztott csonkokkal, sk(hm) lefogató, plexi leszorító lap (tuned by parafadugó :DD ). A réz fedlap 16 db m3-es bkny csavarral van lefogva a blokkra, így nem kellett hozzá szigetelés, ragasztás. (egyenlőre)

A kiegyenlítő tartály 0,5l kapacitású, gondolva a jövőre raktam rá 2. körnek is csonkot visszafolyásra. 1,5 mm-es rézlemezből forrasztottam, talpa, teteje 6 mm-es lemez. Forrasztással készült ez is. (a képen nem folyás látható az oldalán, pusztán a forrasztás lett gyengus, és megtámogattam 1kis epoxival)

Na a pumpa az lengyel ha jól tudom. Melegszik, kicsit zúg, de célnak megfelel.

Összességében talán azt emelném ki, hogy különösebb utánajárások nélkül futottam neki az egésznek, nem is nagyon tervezgettem. Ehhez képest az is csoda h működik.
:R

[ Szerkesztve ]

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#16881) Oibacsi


Oibacsi
őstag

Szerintetek mennyi levegőt érdemes hagyni a víz tágulásához képest százalékban?
mod: nyilván a tartály tetejében

[ Szerkesztve ]

(#16882) Macka válasza Oibacsi (#16881) üzenetére


Macka
veterán

Én 3-4 centit szoktam általában.

(#16883) iCeAgE válasza fsb1000 (#16870) üzenetére


iCeAgE
tag

Tőlem nem, de

réz, alu:
Bronzker - 1133 Szabolcs u. 30
Nekem még sosem mondták, hogy nincs. Sok céggel állnak kapcsolatban, szinte bármit beszereznek.
vagy
METALLOGLOBUS - 1135.Budapest Mór u. 1-3.
Olcsóbb, mint a bronzker, de gyengébb a választék.

plexi, polikarbonát, műanyagok:
Quadrant-Teraglobus Műanyagkereskedelmi Kft. - 2310 Szigetszentmiklós, Leshegy utca 30.

Ezeken a helyeken méretre is vágják az anyagot.

gondolkozz.com

(#16884) Oibacsi válasza Macka (#16882) üzenetére


Oibacsi
őstag

Az térfogatban nálad mit jelent?

(#16885) iCeAgE válasza Lucif-R (#16878) üzenetére


iCeAgE
tag

Neked azonos hőmérsékletű a folyadék a radiátor ki- ill. belépő csonkjainál, akkor minek rakod bele a rendszerbe?

gondolkozz.com

(#16886) Macka válasza Oibacsi (#16884) üzenetére


Macka
veterán

Erős passz. De XSPC Passive Reservoire a tartály.

(#16887) Oibacsi válasza Macka (#16886) üzenetére


Oibacsi
őstag

Köszi, akkor majd kiszámolom...és összesen kb mennyi folyadék van a rendszeredben?

(#16888) Macka válasza Oibacsi (#16887) üzenetére


Macka
veterán

Olyan 1.2-1.3 liter.

(#16889) Lucif-R válasza iCeAgE (#16885) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nos ha figyelmesebben olvasol láthatod hogy mindenütt azt mondtam hogy max 1°C eltérést találsz, annál nagyobbat nem. :U Szóval ne tessék itt ferdíteni amiket mondok. :U

Csorosz:

A blokk majdnem 20 mm vastag alu, S alaku 13 mm mély 10 mm széles profil-marással készült, 6 mm vastag vörösréz fedlap van rajta forrasztott
>>> Elektrokémiai korrózió mond e valamit? Ha nem akkor keress utánna. Vörösréz VS Aluminium nagyon rossz választás, mondhatnám egyenes út ahoz hogy az a blokk szétrohadjon és megsüljön a procid ill eláztasd a géped.

Tartályt elnézve úgylátom hogy nem zárt a rendszer. Tehát nyugodtan párologhat a víz belőle. Jólenne ezt is lezárni mert nem biztos hogy jó ha kipárologtatod a folyadékot és az esetleges szilárd összetevők felgyülemlenek idővel a rendszerben.

Hűtésre milyen folyadékot használsz? Remélem nem csapvizet. Egyrészt vízkő, másrészt elősegíti a korroziót, harmadrészt algásodni fog.

Összességében talán azt emelném ki, hogy különösebb utánajárások nélkül futottam neki az egésznek, nem is nagyon tervezgettem.
>>> Amúgy grat me nekiáltál egyedül minden nélkül de azért jólett volna ha picit utánna olvasol egy két alapvető dolognak.

Ehhez képest az is csoda h működik.
Helyesbítenék: Ehhezképest az is csoda hogy MÉG működik. :DDD

(#16890) Macka válasza iCeAgE (#16885) üzenetére


Macka
veterán

Te nagyon dúrva blokkot hoztál össze ombre. A vörös dögre gondolok. Most cseréltem egy D-tek Fusion-ra, és max 2 fok a Fusi javára....

(#16891) fsb1000 válasza iCeAgE (#16883) üzenetére


fsb1000
nagyúr

iCeAgE
Köszönöm szépen az infókat!

A Bronzkert nem ismertem, de most felhívtam és 3 napra vállalnak rézlemez darabolást emberi áron. Nagyszerű!!!!
.
A Metalloglobussal már többször probálkoztam más témában is.
A kiadható táblaméret 1/2 vagy 1/4, de az is csak ha van a mintaboltban.
Tőlem sosem fogadtak el ennél kisebb megrendelést.
.
Teraglobust szintén ismertem. Korrektek, szóbaállnak barkácsolókkal is és csikra vágnak ha van megfelelő darab. Akár azonnalra is, ha van olyan darablemezük.
Számomra ez az egyetlen ismert acetát beszerzési forrás.
Sajnon nem túl olcsók... és kicsit messze vannak.

Lucif-R:

Igen, helyesen írtam, amit írtam:

#1
Persze fegyvertelenül nem szivesen vívnék szellemi párbajt...
.
#2
Q = m * c * dT

(#16892) iCeAgE válasza Lucif-R (#16889) üzenetére


iCeAgE
tag

Bocs, "naaaaaaagyon" benéztem valamit. :)

A lényeg a lényeg:
Nagy fűtés, nagy lépcső, pici fűtés, pici lépcső, DE van.

gondolkozz.com

(#16893) iCeAgE válasza Macka (#16890) üzenetére


iCeAgE
tag

Köszönöm szépen.

Olyan rég volt már, alig emlékszem. :B
Kapott már a kicsike O gyűrűt? A talp polírozva van?

gondolkozz.com

(#16894) Csorosz válasza Lucif-R (#16889) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Én úgytudom, hogy akkor van köztük reakció, ha feszültség alatt vannak, tehát rossz választás abban az esetben, ha elektomos kötésként alkalmazod őket. Ilyet már láttam, meg javítottam is épületvillamossági "karrierem" alatt.

De azért utánaolvasok. :K

És persze köszönöm az építő jellegű hozzászólást. :C

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#16895) Lucif-R válasza Csorosz (#16894) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nu, szal ha áram folyik igy át rajtuk az csak tetézi a bajt. Amúgy tapasztalat hogy nem kell fesz alatt lenniük:

- vót1x1 autóm, annak a szelepe sárgarézbül van, rátettem szééép aluminijum szelepsapikat hogy mennyen az alu felnihez... jött az eső szél stb... majd a gumicsere tél elején... noos 4 szelepből 3at ki kellet cserélni mert rárohadt a réz szelepre az aluminium kupak... pontosan a fentebb említett jelenség miatt. :U Szal nem kötelező hogy áram folyon át rajtuk. :K

iCeAgE: De van... DE van... DE VAN!!! :DDD amúgy de nincs :U ( illetve esetleg van mint irtam de csak extrém körülmények között illetve akkor is csak kevés ideig de ezt teljesen felesleges taglalni hiszen nálunk ilyennel nem találkozik a hűtési rendszer )

(#16896) Macka válasza iCeAgE (#16893) üzenetére


Macka
veterán

Igen, O gyűrűt még OC tett bele, de a talp polírozása nem történt meg. Éppen ezért csodálkoztam, hogy ennyire jó volt a teljesítménye.

(#16897) Csorosz válasza Lucif-R (#16895) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Ja ja.

Utánanéztem. Meg már itt vigyorog az új 60*60*40 -es sárgaréz tömb a kezemben.

Esetleg valaki nem tudna egy tuti jó tervrajzzal megdobni. Szívesen megcsinálom más tervét is ha nem copyright -os. :K

Manuális fémmegmunkálás nem gond, van sikköszörűm, szalagfűrészem, esztergám 3 féle, és marógépem is 3 féle. Továbbá oszlopos fúrok, furatköszörű, és mindenféle kéziszerszám, eszköz, marók, kések stb. Nem gond a forrasztás sem, a kiegytartályon beletanultam.

Csak sajnos CNC cuccokban vagyok gyenge.

Várom a terveket. :C

Hi4all!

[ Szerkesztve ]

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#16898) Lucif-R válasza Csorosz (#16897) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Hááát mostanában nem az S vájat dívik az má nagyon régen volt :DDD mostanában a jobb blokkok belül ált mikrostruktúráltak. Keress rá pl egy XSPC vagy tegy ENZO belére neten, vagy pl a Tody blokkjai is hasonlóak csak a megmunkálásuk nem a legszebb ahogy láttam még 2-3 hónapja. Igazából azt mondanám hogy valami olyasmit kéne csinálnod ha csinálni szeretnél.

Azok alapján tervezd meg dobd be ide és majd jól beszólunk rá :D dícsérünk avagy kritizálunk de mindenképpen segítő jellegel !!! :K

(#16899) Reset Elek válasza Lucif-R (#16895) üzenetére


Reset Elek
aktív tag

Ember, fogd már föl, hogy hőmérséklet-különbség van a belépő és kilépő tömegáramok közt.
Ez színtiszta fizika. A közeg úgy veszi fel a hőt, hogy cserébe melegszik.
Ha ezt nem bírod felfogni, vagy valamiért fáj, hogy nem azt mondjuk, amit gondolsz, leszarom, csak ne vezesd félre az embereket. Inkább maradj csendben.
Majd ha eljutott mindenki arra a szintre, hogy tisztában van az alapelvekkel, akkor nyithatunk vitát arról, hogy számít-é, vagy sem a melegedés mértéke.
Fölösleges okoskodni, hogy de nincs, meg hogy csak extrém esetekben, meg hogy nem mérhető...

Van.

Meg azt sem bánnám, ha nem akarnál minden hozzászólásra válaszolni. Lassan egyszerű hozzászólás-gyűjtögetésbe fordulsz át.

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#16900) Lucif-R válasza Reset Elek (#16899) üzenetére


Lucif-R
senior tag

"Kedves" Elek :U ,

Szerintem arra válaszolok amit tudok illetve akarok, amit nem tudok arra nem fogok válaszolni. Mellesleg ha valakink kérdése van és látom hogy még nincs rá válasz akkor válaszolok ha birtokában vagyok a válasznak, ha ez nem tetszik akkor nagyon tudom sajnálni. :B Mellesleg általában kilómétereket írok és egyben válaszolok 3-4 mebernek ha úgy jön ki és nem külön külön, ha ez nem tetszik azt is csak sajnálni tudom. :B

Ha figyelmesen olvastad volna előző írásokat akkor onnan indult ki a dolog hogy fsb1000 azt hitte hogy 10°C-ok vagy akörüli külömbségek vannak. :U Miután ez NEM igy van mert nincs 10°C-nyi külömbség hanem csak ~1°C max és ezt fsb1000 ( miután ő a mérésekben hisz ) meg is mérte és és pontosan ezt is tapasztalta. Sőt már talán Sacsee vagy valaki más nem elméxem rá pontosan hogy ki is, de más is megmérte hogy alig 1°C külömbséget talált.

Szóval nem mondtam hogy NINCSEN külömbség csak annyira elenyésző és lényegtelen a mérete ( mivel semmire nem ad következtetni hiszen abból a külömbségből nem nagyon lehet mit kiszámolni ). Tehát hőlépcső NINCS de külömbség VAN és CSAK minimális ~1°C körüli.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.