Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#13451) kymco válasza D1Rect (#13449) üzenetére


kymco
veterán

Most őszintén, azok után, hogy te hogyan vélekedtél a történelemtudományról, most téged bármilyen biznyíték meg fog hatni? Megkapom, hogy mivel nem voltál ott, nem hiszed... én meg egy csomó időt és energiát pazaroltam rá. Elégszer jelezted, hogy nem veszed komolyan a bizonyítékokat, én most ebből a felesleges utánajárásból kimaradnék.... Utánajárhatsz magad is.... nem csak a bibliai könyvek maradtak így fenn...

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#13452) kymco válasza lao ce (#13450) üzenetére


kymco
veterán

a korabeli zsidó irodalom pont ezt a verses szerkezetet hozta. példa erre a jer. siralmai és számos zsoltár is... kár, hogy nincs kapacitásom, hogy az ókori zsidó görög szájhagyományozásnak utánanézzek... egy tuti, a zsidó gyetekeket tudatosan tanították a szent iratok szó szerinti memorizálasara... ennek vsz hamarabb utána lehetne nézni... egy kicsit zavarba jöttem, mert nem számoltam azzal, hogy ennyire tudományossá válik a társalgás...

www.refujvaros.hu

(#13453) D1Rect válasza kymco (#13451) üzenetére


D1Rect
félisten

A történelemtudomány egyre több feltételezést foglal magába minél korábbra nyúlik vissza.
Lehet ez számodra újdonság.

Igen, szeretném tudni mi alapján állítottad, hogy ugyanaz a Bibliai könyv változtatás nélkül megjelent 50 különböző helyen.

(#13454) kymco válasza D1Rect (#13453) üzenetére


kymco
veterán

Akkor passzolom....

www.refujvaros.hu

(#13455) lao ce válasza kymco (#13452) üzenetére


lao ce
aktív tag

tulajdonkeppen elfogadom en is hogy meg lehet tanulni barmit, foleg ha kepezve van ra az ember.

mellesleg olvastam egy fantasztikusan jol hangzo memorizalo technikarol amit az okori gorogorszagban talaltak ki. el is hataroztam hogy fogom hasznalni. :)

de ez a technika is meg gondolom a zsido gyerekek tanitasa is repeticion alapul amiket valamilyen modszerekkel parositanak.

viszont azt nekem eleg huzos elkepzelni hogy jakab az irastudatlan kovacsmester az okori bimbubol elmeselt valamit aronnak a faluvegi szantovetonek, mig vegul a tortenet delman a ven kurtizanon keresztul eljutott az irastudokig. mindezt mondjuk egy 20 oldalas szovegre. szo szerint. egyszeri (parszori) hallas utan.

en nem nezem le a regi embereket, sot, de azert ez igy tul szines es varazslatos. inkabb a regen elt emberek romanticizalasa erzodik belole. persze lehet hogy rosszul ertek valamit.

[ Szerkesztve ]

nicht kompot

(#13456) kymco válasza lao ce (#13455) üzenetére


kymco
veterán

Vsz ilyan személyek jegyezték meg, skiknek volt erre képessége, és az is lehet, hogy nem 16 fejezetet vitt egyszerre, hanem könnyen megjegyezhető történeteket... jó lenne utánajárni....

www.refujvaros.hu

(#13457) gaborbol válasza lao ce (#13455) üzenetére


gaborbol
őstag

Csakk abba a "jatekba" gondolj bele amikor par mondatot sugnak egymas fulebe a resztvevok, amit azonnal kell tovabbadni es a 3-4 embernek mar foggalma sem szokott lenni mirol szolt az eredeti tortenet.

(#13458) kymco válasza gaborbol (#13457) üzenetére


kymco
veterán

Azért ez nem ilyen egyszerű. Más kor, nem suttogják, és ha nem világos, vissza lehet kérdezni...

www.refujvaros.hu

(#13460) hallari


hallari
tag

Na azt azért tisztázzuk, hogy a Biblia könyveit elsődlegesen írásban rögzítették már a mózesi időktől (kb. 3500 évvel ezelőtt). Az Újszövetséget pedig úgy másolták, hogy egy felolvasó lassan felolvasta a szöveget és a helyiségben kb. tucatnyi másoló leírta. Ragyogóan meg lehet külöböztetni így időrendben/tájegység szerint a másolatokat, mert pl. a koiné tiszta "ei" mgh. párját egy idő után felváltotta az "i" stb. Nem véletlen, hogy komolyabb szövegkritika sehol nem merült fel az elmúlt évszázadokban.

(#13462) kymco válasza hallari (#13460) üzenetére


kymco
veterán

Igazad van, én egy kicsit elvittem a témát rossz irányban. Bár egyes evangéliumok lejegyzésénél (Lukács) nagy szerepe volt az emlékezetnek, a bibliai levelek alapból írottan voltak jelen...

www.refujvaros.hu

(#13463) Vladi válasza kymco (#13275) üzenetére


Vladi
nagyúr

Azért aranyos, hogy ismeretlen fegyveres banditák, és akkor következtetést vonsz le egy államról.

Ahol egyébként a vallás és az állam egy és ugyan az, kvázi felvenni a vallást és elhagyni ugyan az, mint hazaárulást elkövetni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13464) D1Rect válasza Vladi (#13463) üzenetére


D1Rect
félisten

Az iszlám világot nem könnyű megérteni európai fejjel, ráadásul "terroristázva" is vannak, plusz démonizálva a média által minden haláleset, hogy még szörnyűbbnek gondolják az emberek.

Így aztán a kutyát nem érdekli amikor mondjuk Falludzsa-ban vegyifegyverekkel ölik halomra az embereket, vagy amikor palesztinokat irtják ki módszeresen.
Csak "köcsög szélsőséges terroristák"... megérdemlik.

(#13465) kymco válasza Vladi (#13463) üzenetére


kymco
veterán

A blaszfémia törvényig eljutottál?

www.refujvaros.hu

(#13466) Vladi válasza kymco (#13465) üzenetére


Vladi
nagyúr

El.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13467) kymco válasza Vladi (#13466) üzenetére


kymco
veterán

De láthatóan nem értetted meg az idézett anyag lényegét...

www.refujvaros.hu

(#13468) D1Rect válasza kymco (#13467) üzenetére


D1Rect
félisten

Ugye azzal tisztában vagy, hogy párszáz évvel le vannak maradva itt-ott?

(#13469) kymco válasza D1Rect (#13468) üzenetére


kymco
veterán

Ez akkor rögtön meg nem történtté tesz mindent, és az iszlám dolgai is eukonformmá válnak... logikus....
és így teljesen korekt számonkérni rajtunk a kb ötszázéves pápista szörnyűségeket.... ezen mondataid után abszolút korrekt.....
ja és most ironizáltam....

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#13470) hallari válasza D1Rect (#13464) üzenetére


hallari
tag

Én meg szoktam különböztetni az ellenük elkövetett gaztetteket a terrorista cselekményektől, de azért fontos tudni, hogy az iszlám a legmilitánsabb vallás a Földön, pl. hitetlenekkel NEM köthetnek békét, csak max. 10 évig fegyverszünetet. Így aztán ne csodálkozzanak, ha potenciális bajkeverőként tekintenek rájuk. A palesztinokat meg senki nem irtja szisztematikusan, ez a jelenlegi antikrisztusi média végső előkészítő "hangulatkeltése" a 2. holokauszt végrehajtásához, ami sajnos a közeljvőben fog megtörténni.

(#13471) Vladi válasza kymco (#13469) üzenetére


Vladi
nagyúr

He? :F

"meg nem történtté tesz mindent"
Már mi és hogy?

"az iszlám dolgai is eukonformmá válnak"
Mert miért is kellene?

"logikus...."

Te írtad ezt. Senki más. Mi egész mást mondtunk.

"ja és most ironizáltam...."
Igen. De távolról sem társalogtál.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13472) Vladi válasza kymco (#13467) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szerinted.

De amúgy:
(#13461) Kalandor és (#13464) D1Rect

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13473) kymco válasza Vladi (#13471) üzenetére


kymco
veterán

Épp az intés miatt leállok, mert tényleg nem érted....

www.refujvaros.hu

(#13474) D1Rect válasza kymco (#13469) üzenetére


D1Rect
félisten

Legalább eljutottunk odáig, hogy volt némi szörnyűség a katolikus egyház zászlaja alatt.

Guantanamo eu konform?
Az iraki háború?
Izrael tevékenysége?
Ezek "eu konform" dolgok?

Nagyon tudjuk mi jó nekik, de ott az egész társadalmi berendezkedés szorosan kötődik a vallásukhoz és törvények szabályozzák mit lehet és mit nem.
A halálbüntetés egy elfogadott büntetési tétel, amit te is szorgalmaznál itthon...

(#13470) hallari: Az iszlám kb. annyira szerteágazó mint a kereszténység.
"A palesztinokat meg senki nem irtja szisztematikusan"
Ehh... :U
A mainsteam média teljes csendben van arról, hogy mi is folyik ott valójában.

(#13475) Peethy válasza D1Rect (#13474) üzenetére


Peethy
őstag

...de te kiderítetted komoly oknyomozói munkával. :U :K

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#13476) D1Rect válasza Peethy (#13475) üzenetére


D1Rect
félisten

Óriási oknyomozó munka. :U Írd be a "palestine" varázsszót youtubeon.

Mondjuk ha jól rémlik a RussiaToday szokott foglalkozni a kérdéssel.

[ Szerkesztve ]

(#13477) hallari válasza D1Rect (#13474) üzenetére


hallari
tag

"Ehh... :U
A mainsteam média teljes csendben van arról, hogy mi is folyik ott valójában."

Ühümm... olyannyira, hogy pár éve francia filmesek fizettek le palesztin kölyköket, hogy kővel dobáljanak katonákat. Aztán ebből készült a nagy "leleplező" riport, amikor a katonák elzavarták őket. Olyan esetekről nem beszélve, amikor a palesztin terroristák gyáván, saját népüket használva élő pajzsként lőtték az izraelieket (akár kórházból is).
A szemforgatásodra nincs szükség: a vallást-hitet mint "bizonytalant" bemutatva akarod tisztázni magad, hogy miért vagy vallástalan - és antiszemita (azaz Isten választott népe ellen).

A youtube-ot meg ne hozd bizonyítékként: egy csomó manipulált, előítéletes videó, amik a világ gyűlöletét fröcsögik. Én jártam Izraelben és nem a zsidó oldalon voltak a busz lámpái lekapcsolva (Betlehemből jártunk át Jeruzsálembe), hanem a palesztinon...

[ Szerkesztve ]

(#13478) D1Rect válasza hallari (#13477) üzenetére


D1Rect
félisten

Tippelhetek, hogy a HGY felekezethez tartozol?

(#13479) hallari válasza D1Rect (#13478) üzenetére


hallari
tag

Mi köze ennek a témához?

Amúgy: tippelhetek, hogy javarészt nem mérsékelt jobbos médiából tájékozódsz?

[ Szerkesztve ]

(#13480) D1Rect válasza hallari (#13479) üzenetére


D1Rect
félisten

Mert megismerem az "Izraelvédelmi mintát" amit a HGY terjeszt. :)
Nyertem?

Egyébként ha kíváncsi vagy a következőeket szoktam átlapozni:
- origo, index, nol, mno, kuruc
- reuters, rt

Meg amit FB-on kipostolnak.

(#13481) hallari válasza D1Rect (#13480) üzenetére


hallari
tag

"Mert megismerem az "Izraelvédelmi mintát" amit a HGY terjeszt."

"Aki titeket bánt [Izraelt], az a szemefényét bántja."
Szerinted ezt a HGY mondta, vagy más?

(#13482) D1Rect válasza hallari (#13481) üzenetére


D1Rect
félisten

Nyertem? :))
Az Izraeli zászlón miért nem a menóra van?
De befejezem, mert a végén még ki leszek kiáltva "fajgyűlölőnek".

Itt egy kis olvasnivaló, hogy igaz zsidók miért nem "csípik" Izraelt:[link]
Szegények folyamatosan "szívnak" a cionisták miatt, mert az átlagember nem tudja mi a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#13483) hallari válasza D1Rect (#13482) üzenetére


hallari
tag

"Nyertem?"
Nyerni akkor nyersz, ha Jézus ott él a szívedben.

"igaz zsidók miért nem "csípik" Izraelt:"

Ezek az emberek egy(pár) bibliai igét/vallásos alapelvet igen szélsőségesen értelmeznek, ezért a nagy anticionizmusuk. Isten világossá tette a beszédében, hogy az idők végén ÖSSZEGYŰJTI a népét. Lényegében ez a cionizmus. Sok igei vers van ezzel kapcsolatban.

Egyébként neked mi bajod azzal, hogy a zsidók visszaköltöztek őseik földjére? Mi bajod a cionizmussal?

[ Szerkesztve ]

(#13484) D1Rect válasza hallari (#13483) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor nem kívánod cáfolni, hogy HGY tagja vagy?

A legfőbb a bajom az amit a Palesztinok ellen elkövettek/elkövetnek.
A "ki kezdte?" kérdésre a választ megadja bármelyik 1948 előtti térkép.

(#13485) hallari válasza D1Rect (#13484) üzenetére


hallari
tag

"Akkor nem kívánod cáfolni, hogy HGY tagja vagy?"

Miért olyan fontos ez neked? Egyébként ezelőtt már több kommentben (és talán másik topikban is) világossá tettem, hova tartozom (olyan helyen, amit úgy láttam te is olvastál).

Erre nem reagáltál egyébként: "Aki titeket bánt [Izraelt], az a szemefényét bántja."
Szerinted ezt a HGY mondta, vagy más?

"A legfőbb a bajom az amit a Palesztinok ellen elkövettek/elkövetnek."
/nagybetűvel Palesztin, hmm? mint Magyar, pedig jelző? Origo, meg Index, a végén meg ott "szerénykedik" a kuruc (valójában hungarista), amivel kezdeni kellett volna a sort/

Na akkor egy kis történelem: 1948-ban az izraeliek kikiáltották a függetlenséget. Ben-Gurion kihirdette: BÉKÉBEN kívánnak élni a palesztinokkal. Minden palesztin megkapja automatikusan az állampolgárságot. Erre a főmufti felszólította a palesztin lakosságot, hogy vonuljanak ki Izraelből, mert a támadó arab seregek 2 hét alatt a tengerbe szorítják a zsidókat. Ez nem jött össze, sőt, nagy ruhát kaptak. Azóta él egy igen jelentős részük táborokban.

Egyébként többen a szemükre hányták már Jordániának (ott él a legtöbb menekült), hogy igazából ők bánnak a legrosszabbul a saját testvéreikkel. Arról nem is beszélve, hogy az ENSZ-tervezet Jordánia területét jelölte ki az új Palesztinának, amiről ők ügyesen elfelejtkeztek.

Érdekes, ezt miért nem kéri rajtuk számon senki?

Miért csak Izrael felelőssége van firtatva? Holott őket senki nem kötelezte arra, hogy megosztott államban éljenek.

Izrael SEMMIT nem követett el a palesztinok ellen, max. háborúkban voltak túlkapások (ahogy az amcsiknál Afganisztánban, Irakban stb.), amiket vizsgálat és bünti követett (a palesztinokat eddig ki büntette meg terrorizmusért? :U ). A különbség azért igen jelentős: ők azt a földet védik, amire Isten azt mondta: "Ábrahám, ezt a földet neked és a te magodnak adom".

Ja és tudod mekkora föld volt az? A NÍLUSTÓL AZ EUFRÁTESZIG.

[ Szerkesztve ]

(#13486) D1Rect válasza hallari (#13485) üzenetére


D1Rect
félisten

"Miért olyan fontos ez neked?"
Szeretem amikor kapásból kiszúrom a "gondolatmodul" származását. :DDD

Bocs, hogy ~látogatási sorrendben raktam fel az olvasott híroldalakat.
Még a kedvedért sem fogok több kurucinfót olvasni, mert egy halom baromságot írnak.
Egyébként megnyugodhatsz, amikor épp baloldali kormány van, akkor meg a jobboldali médiából fogyasztok picit többet.

"/nagybetűvel Palesztin, hmm? mint Magyar, pedig jelző?"
Sőt, az "Izraelvédelmi mintát" is nagybetűvel írtam!!!!!nééégy!!
Meg az "Izraeli zászlót" is.
Ajjajj. Szánombánom. :R

Történelemóra:
Mi történt 1946. július 22-én? :U

(#13487) hallari válasza D1Rect (#13486) üzenetére


hallari
tag

Szélsőséges zsidók (amivel Ben-Gurion sohasem értett egyet) angol célpontot támadtak.

[ Szerkesztve ]

(#13488) D1Rect válasza hallari (#13487) üzenetére


D1Rect
félisten

Szélsőséges terrorista zsidók?
Mik voltak. :(
Remélem nem léptek be a hadseregbe/rendvédelembe, mert kitudja miket művelnének.
Abba bele se mernék gondolni mi lenne, ha esetleg atomfegyvereik lennének. :Y

MOD: Azért volt Izraelnek Menachem Begin is volt a miniszterelnöke...
Csúnya-csúnya szélsőségesek.

[ Szerkesztve ]

(#13489) hallari válasza D1Rect (#13488) üzenetére


hallari
tag

Pffff... Te aztán tudsz súlyozni. Először anticionista ortodoxok, aztán szélsőséges Irgun tagok. Ez kb. olyan, mintha az EU azt mondaná "Magyarországot be kell fenyíteni, mert ott a Hatvannégy V.I.M, akik szélsőséges jobboldaliak, de ugyanakkor a társadalomban jelen van a szélsőbal is, hiszen a Thürmer Gy.-féle Munkáspárt is állandóan hallat magáról! Szörnyű, európaiatlan!". Azért vegyük észre a valódi súlypontokat.

"Abba bele se mernék gondolni mi lenne, ha esetleg atomfegyvereik lennének."
Van atomfegyverük, legalábbis Vanunu állítja. És mióta pihen... Ehhez képest Iránnak (még) nincs, de állandóan azzal fenyegetőzik, mit tesz majd, ha meglesz. Nem kell nagy ész hozzá, hogy normális ember tudja, melyik ország mérsékelt, megegyezéspárti és melyik a gyilkos szélsőséges.

[ Szerkesztve ]

(#13490) D1Rect válasza hallari (#13489) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem semmi bajom a zsidókkal(mivel leantiszemitáztál), mint láthattad vannak olyan zsidók akiknek ugyanazokkal a szélsőséges cionistákkal van bajuk mint nekem.

A szélsőségesekkel van bajom, akik valójában legalizált terroristák.
Tudom, hogy valószínűleg van atomfegyverük.
Egyes feltételezések szerint épp azon fáradoznak, hogy kirobbantsák a 3. világégést.
Bocs, hogy "bajom van velük".

(#13491) kymco válasza Vladi (#13463) üzenetére


kymco
veterán

Az a baj a hozzászólásoddal, hogy egy-egy mondatot kiemelsz. Persze, hogy nem érted a lényeget... szvsz nem is akarod.
Volt fórumtárs, aki a MO-on a vallásszabadság hiányáról írt, mellesleg korábban védte az iszlámot, hogy nem is igaz az a sok rossz, amivel vádolják....
Erre volt válaszom a hsz, amiben az államilag támogatott kegyetlenkedésről írok, ahol egy ember csak azért van halálr ítélve mert keresztény lelkész, és hogy a letartóztatás, vádemelés után, miután a fél világ tiltakozik, kaparnak elő újabb, nevetséges vádakat, ahol a védőügyvédet is beperelik, és lecsukják, ahol a keresztény politikust olyan csoportok ölik meg, akik az állami törvényeket tartatják be következetesen..
Elég nehéz volt a hsz-ból kiemelni azt a fél mondatot, amit a szövegkörnyezetből kiragadva ellenem fordíthattál... de azért megküzdötted.
Az EU-konformitás ott jött elő, hogy MO-on, szintén az előző hsz-okat figyelembe véve, nem Eu-konform a magyar egyházügyi tv, ellenben az iszlám egy szelíd és jó dolog...
És amitől berágtam, és be is rágok ez után is... Ma a siralomházban van egy protestáns lelkész, mert keresztény, még nem száradtak fel a könnyei annak a politikusnak a hozzátartozóinak, akit azért öltek meg büntetlenül szélsőségesek, mert keresztény... nos ezek után valaki azzal védi ezeket a vallási diktatúrákat, hogy ne felejtsük el, de el vannak maradva... és közbe ugyanonnan elhangzik, hogy milyen szörnyű, hogy a kereszténység önző módon kizárólagosságra törekszik... nem fogadja el, hogy más út is van...

Kettős mérce van nálad is, és azoknál, akikre reagáltam. Durva kettős mérce... kíváncsi lennék, hogy személyes érintettség esetén is ilyen elnézőek lennétek, küszködnél-e azért akkor is, hogy kiemelj egy hsz-ból a nagyobb összefüggéseiből egy kis részt csak azért, hogy igazolva lásd magad....
És a végén egy újabb gyöngyszeme a kettős mércédnek...
Ironizáltam, és ezt én magam meg is jegyeztem... erre te így reagáltál:
#13471: "ja és most ironizáltam...."
Igen. De távolról sem társalogtál.

Miközben #13463-ban te magad is iróniával kezded... "Azért aranyos vagy..."
Bocs, hogy nem vettem észre a felütésedből, hogy nem társalogni akarsz.....

www.refujvaros.hu

(#13492) kymco válasza D1Rect (#13474) üzenetére


kymco
veterán

Legalább eljutottunk odáig, hogy volt némi szörnyűség a katolikus egyház zászlaja alatt.

Le vagy maradva... én írtam korábban, hogy számos keresztény testvéremet kínozta meg az inkvizíció... amire megkaptam hogy a mártíromság még nem teszi igazzá őket... (nem is azért írtam, hogy ezzel igazoljam a kereszténységet)

Jézus követése elég távol van ezektől a cselekedetektől... ezek a gazemberek nem keresztények, még ha azt hangoztatták is.
De nem érzed kényelmetlenül magad, mikor azzal véded az iszlámot, hogy még nem elég érett a társadalom, miközben középkori történetekkel vádolod a kereszténységet?

Guantanamo eu konform?
Az iraki háború?
Izrael tevékenysége?
Ezek "eu konform" dolgok?

Nem tudom, hogy jön ide a magyar vallásszabadság hiánya vita, és az iszlám nem is olyan rossz érvei közé ez az új frontvonal... A felmelegített téma ugyanis erről szól...
Nyithatunk erről új vitát, amit már meg is tettetek, de ez már más történet...

Az általad említett dolgoknak nincs sok köze a kereszténységhez... hála Istennek már ott tartunk, hogy névleg sem kenik a végrehajtók Istenre a felelősséget tetteikért. Nem Isten nevében nyitották meg Guantánamót, nem Isten nevében kezdték az iraki háborút...

Honnan veszed, hogy halálbüntetés párti vagyok? Sztereotípia, mi?
Akkor most magaddal vitázol? Elképzeled, hogy milyen vagyok, és ezzel az elképzelt személlyel vitatkozol? Vicces is lenne, ha nem rángatnál bele.
A halálbüntetés tekintetében vívódom.... látom egyrészt, hogy társadalom mennyi plusz terhet vállal olyan emberek rácson belül tartásáért, akik vsz a társadalomban csak rombolni tudnak, de azt is látom, hogy az ember képes újjászületni... és ez csak a vívódásaim egy vetülete...
Tehát nem mondanám, se pro se kontra....
És van különbség azon, hogy valakit halálra ítélünk, mert szándékosan kiirtott egy fél utcát aljas indokból, előre megfontoltan, brutális kegyetlenségből... vagy protestáns lelkész, ja ez kevés, akkor... megerőszakolt valakit... ja ez is kevés.... akkor.... idegen kém....

www.refujvaros.hu

(#13493) Vladi válasza kymco (#13491) üzenetére


Vladi
nagyúr

Neked pedig az a baj a hozzászólásoddal, hogy az iszlámból kiragadsz egy momentumot.

Akkor viszont nincs miről beszélni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13494) kymco válasza Vladi (#13493) üzenetére


kymco
veterán

Egy "jelentéktelen momentumot", ahol is az ember élete veszélyben van, mert keresztény... ez tényleg momentum... ahol a személyi okmányokba bevezetik, hogy keresztény, így megbízhatatlan, állami feladatokat nem láthat el, ahol törvény tiltja, hogy Jézus nevét többre tartsák Mohamednél, és a törvény értelmében akár halálra is ítélhetik...

Tényleg nincs miről beszélni, ha ez számodra momentum...

www.refujvaros.hu

(#13495) hallari válasza D1Rect (#13490) üzenetére


hallari
tag

"mint láthattad vannak olyan zsidók akiknek ugyanazokkal a szélsőséges cionistákkal van bajuk mint nekem."

??? EGYES szélsőséges ortodoxoknak van baja Izrael ÁLLAMÁVAL, mivel szerintük ezt csak a Messiás alapíthatja meg. NEM MINDEN ZSIDÓ SZÉLSŐSÉGES CIONISTA. Sőt, ezét írtam, hogy néhány Irgunost (70 évvel ezelőttről, haha) NE keverj össze minden zsidóval.

"(mivel leantiszemitáztál)"
??? Azok után, hogy 0,1 %-ot összekeversz a 99%-kal csodálkozol? Meg hogy olyanokat írsz, hogy a legfőbb bajod, amit a palesztinok ellen elkövettek/elkövetnek.
1) a palesztinok legnagyobb része ÖNHIBÁJÁBÓL került kiszorított helyzetbe, ÖNKÉNT vonultak ki Ciszjordániából (akkor még ugye így hívták)
2) azóta szinte folyamatosan támadják Izraelt reguláris és nem reguláris erőkkel; kb 10 éve folyamatosak voltak az öngyilkos merényletek BUSZOKON pl., gyakran kifejezetten GYEREKEK ellen; ezzel nincs bajod?
3) a határszéli városokat folyamatosan lövik (lőtték) vállról indítható rakétákkal (több ezret!) Gázából az elmúlt ~10 évben; de te a youtube keresőbe CSAK a "palestine" szót vagy hajlandó beírni, mert a másik oldalnak nem is lehet igaza.
Persze te nem vagy antiszemita, ugye? :U :U :U :U (nem tudok elég szemforgatót idecopyzni)

"Egyes feltételezések szerint épp azon fáradoznak, hogy kirobbantsák a 3. világégést."
Ühümm. Szóval ők fenyegetik Iránt is a kipusztítással. Az Ezékiel 38-39-ben a Góg-Magóg háborúban Isten leírja az Izrael ellen támadó népeket: javarészt arabok + egy messzi északi őket támogató nagyhatalom. És NEM Izrael kezdi a harcot.

"Bocs, hogy "bajom van velük"."
Ezek után egyértelmű, hogy NEM Izraellel van elsődlegesen bajod.

(#13496) JJános válasza hallari (#13495) üzenetére


JJános
addikt

Ez így van! megerősítem! :K

2007-05-06 óta itt!

(#13497) Peethy válasza hallari (#13495) üzenetére


Peethy
őstag

Jobb, ha ráhagyod. Ha visszaolvasod az előző párszáz hsz-ét, te is megérted, hogy nincs erről mit beszélni, mert divatot űz abból, hogy a fő médiák mind hazudnak, amit nem fogadnak el, az meg biztos igaz... :) Ugyanakkor pedig elvileg a "tudomány vallását" követi. Érdekes ellentmondás.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#13498) D1Rect válasza kymco (#13492) üzenetére


D1Rect
félisten

"De nem érzed kényelmetlenül magad, mikor azzal véded az iszlámot, hogy még nem elég érett a társadalom, miközben középkori történetekkel vádolod a kereszténységet?"

Nem "védem" az iszlámot, csak megértem. Nem egyetértek, hanem értem.
Nem "vádolom" történetekkel, hanem mint történelmi tényt kezelem.

Ahogy te elhatárolódsz az inkvizíciótól ugyanúgy elhatárolódnak egyének attól, amit te is kifogásolsz.

Az "eu konform" nem "új frontvonal".
Az az érdekes, hogy olyan dolgokat követelünk meg egy más társadalomtól amit mi sem teljesítünk.

"Honnan veszed, hogy halálbüntetés párti vagyok? Sztereotípia, mi?"
Te írtad itt:
"Van olyan bűn szerintem, aminek a büntetése halál kellene, hogy legyen."[link]

Korábban is nyilatkoztál a halálbüntetés mellett:[link]

(#13495) hallari:
Azt szögezzük le, hogy terrorista cselekményekkel kényszerítették ki Izrael megalapítását.

"1) a palesztinok legnagyobb része ÖNHIBÁJÁBÓL került kiszorított helyzetbe,"
Te milyen történelmet olvastál? :U

"2) azóta szinte folyamatosan támadják Izraelt reguláris és nem reguláris erőkkel; kb 10 éve folyamatosak voltak az öngyilkos merényletek BUSZOKON pl., gyakran kifejezetten GYEREKEK ellen; ezzel nincs bajod?"
Dehogynem. Miért támadják öngyilkos merényletekkel?
Mielőtt elsiklanál a "Miért?" a fő kérdés!

"mert a másik oldalnak nem is lehet igaza."
Tudom, hogy nehéz úgy értelmezni dolgokat, ha a vasárnapi program Izrael éltetése.
Tudtad, hogy az USA külföldre juttatott segélyének a 20%-a landol Izraelben?

"Ezek után egyértelmű, hogy NEM Izraellel van elsődlegesen bajod."
A szélsőséges ideológiákkal, amik bizonyos népcsoportot mint a többi fölött állót éltetik.
A történelem bebizonyította, hogy az ilyen hozzáállásnak mindig rossz vége lesz.

(#13497) Peethy: Szánalmas az állandó általánosításod és a burkolt rosszindulatod.

[ Szerkesztve ]

(#13499) kymco válasza D1Rect (#13498) üzenetére


kymco
veterán

A linkelt hsz-ból is az jöhet le, hogy nem vagyok határozottan mellette, mert nem.is vagyok, de nem vagyok harcosan ellene sem. Ha visszatérnének a halálbüntetéshez megfelelő szabályozással, indoklással, nem ellenezném, mert a Biblia erre hatalmat ad a világi hatalomnak, nem tüntetnék ellene. De nem tüntetnék mellette sem, mert nem vagyok arról meggyőződve, hogy ez hatékonyan megoldaná a bűnnel kapcsolatos dolgokat... keress jobb hsz-at, lehet hogy tslálsz ennél konkrétabbakat. sőt talán kontrákat is... mivel hezitálok ebben, mint mondtam...

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#13500) D1Rect válasza kymco (#13499) üzenetére


D1Rect
félisten

"Van olyan bűn szerintem, aminek a büntetése halál kellene, hogy legyen."

Ez szerintem egyértelműen mellette van, szövegkörnyezetével együtt is.

"De van egy másik oldala is a dolgoknak, az az ítélet. Igen van olyan bűn, aminek a következménye halál. Sok fejlett kultúrájú országban a mai napig ítélnek halálra embereket és végzik is ki őket... És ez szvsz rendjén is van. Van olyan bűn szerintem, aminek a büntetése halál kellene, hogy legyen. Börtönben közelében dolgozom, számos rabokkal közvetlenül foglalkozó ismerősöm van, tudom miről beszélek.
Ez az ítélet nem mond ellent Isten szeretet parancsának szvsz."

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.