Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#12351) D1Rect válasza ErosenZold (#12350) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha már itt tartunk, tudod mi az Iszlám legnagyobb bűne? :))

(#12352) ErosenZold válasza D1Rect (#12351) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Pontosan az mint a kereszténységé... Hogy kitalálták.

Bár legalább az Iszlám vallást eredetileg jó célokra akarták használni, mégpedig arra, hogy egyesítsék a különböző nézetű törzseket, ami össze is jött akkor nekik.

És én mindaddig rühelni fogom a kereszténységet és az összes vallást amíg az én pénzemből vannak eltartva. Tudod állami támogatás... Ateistaként is kötelező fizetnem adót, hogy a csuhásokat eltartsa az állam. Mások lelki szegénységét miért nekem kell szponzorálnom?

Ajánlom megnézni az Őslakó című filmet. Bár az itteniek 90%-a tuti nem értené meg, hogy miről szól a film valójában

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12353) kymco válasza degu (#12340) üzenetére


kymco
veterán

Én is kb hasonlóan triviálisnak akartam megfogalmazni, de köszönet a pontosításért. Jézus jelenléte kb olyan, mint a lábméretem... talán még annál is triviálisabb... és független az UFO hittől. :R

www.refujvaros.hu

(#12354) D1Rect válasza ErosenZold (#12352) üzenetére


D1Rect
félisten

Az Iszlám legnagyobb "bűne", hogy tisztességtelennek tartják a kamatszedést.
Csak úgy mondom. ;)

"Véleményem szerint 0 Ft-ot kellene adni az egyházaknak az adóból, mert az nem arra van."
Szerintem neked se lenne bajod a hívőkkel, bármilyen vallásúak is lennének, ha nem az állami kasszából akarnák finanszíroztatni a hobbijukat.

Felőlem bárki építhet modellvasutat/gokartpályát/templomot a saját pénzén.

(#12355) ErosenZold válasza D1Rect (#12354) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Ezt pont most beszéltük ki SG fórumon, hogy ott is van kamat csak éppen más szemszögű, ha érdekel nézz át oda.

De azért jó látni, hogy te azért valamilyen szinten az én véleményemet osztod, bár én sokkal radikálisabb vagyok.

A Vallás olyan, mint egy Pénisz.
Ha van valakinek, semmi gond.
Még az sem baj, ha valaki büszke rá.
De azért mégse vedd elő és kezd el körbelóbálni nyilvánosan!
És LÉGYSZÍVES, ne próbáld meg lenyomni a gyerekeink torkán!

Forrás: Világnézet

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12356) kymco válasza D1Rect (#12342) üzenetére


kymco
veterán

"Mert a kereszténység jelentős része, kb. annyiban ért egyet, hogy Jézus Krisztus élt és van a Biblia."
Mindig jöttök ezzel, de közben nem is ismeritek, csak onnan, amit a középkorról hallottatok, meg egy egy szubjektív beszámolóból talán...
Minden hívő keresztény egyetért abban, hogy Jézus a megváltó, és személyes hit kell az üdvösséghez Krisztusban. és még van egy csomó dolog, ami nem kérdéses.

A kérdéses dolgok sok esetben felszínes jellegűek: hogyan keresztelkednek, bemerítkeznek, kell-e kereszt, szabad-e a szentkép használata, ostya vagy kovászos kenyér, gregorián vagy középkori énekek vagy gitáros esetleg koncertszerű éneklés, dicsőítés...
De ezek mind lényegtelen dolgok. A közösségeknek fontos, mert identitást adnak, önmeghatározóak, de nem üdvösség szerzők vagy vesztők elhagyásuk vagy "alkalmazásuk".

A legtöbb hívő keresztény köszöni, de jól megvan egymással, és tud örülni egymás hitének.
Itt a fórumon is kb ötféle felekezetből jöttünk és "ugyanazt szajkózzuk"... Talán csak itt van egyetértés közöttünk?

www.refujvaros.hu

(#12357) kymco válasza ErosenZold (#12350) üzenetére


kymco
veterán

Jézus mitől vallási őrült?

www.refujvaros.hu

(#12358) kymco válasza ErosenZold (#12352) üzenetére


kymco
veterán

Mennyi pénzed folyik be a keresztény felekezetekhez? Kb.. havi jövedelmed hány százaléka?

www.refujvaros.hu

(#12359) ErosenZold válasza kymco (#12358) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Mennyi folyik be nekik? Ha Ateistaként havi 1FT ot kell a keresztényeknek adnom már akkor is rühellni fogom a kereszténységet és támadni ahol csak tudom.

Mellesleg több száz milliárd ft támogatást kapnak a "történelmi" vallások... Szerinted ez az új egyház törvény minek kelett? Azért kelett lecsökkenteni a mittom én 90 es számok 10-15 re mert így kevesebb közt oszlik el a pénz, és így ezek 5x annyit kasználnak. Arról nem is beszélve, hogy a Buddhizmus nem került be ami RÉGEBBI mint a kereszténység.

De egy kérdésem van már csak.... Dinoszauruszok sem léteztek? Mert a keresztény verzió szerint ők bizony nem voltak....

Ráadásul "őrület" -et írtam nem őrültet de sebaj. Én elfogadom, hogy volt egy Jézus nevű hobo aki járt kelt és terjesztette a mesét, oké legyen ilyen most is van, csak éppen a mostaniakat elmegyógyintézetbe zárják.

Nem akarok politikát ide keverni (bár a vallás szoros kapcsolatban áll a politikával) de pl a Jobbik-ot is a vallásossága miatt utálom, pedig vannak egész jó programjaik, bár vannak bűn rosszak is :)

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12360) D1Rect válasza ErosenZold (#12355) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, ez sajnálatos módon ott is elterjedt az utóbbi időben a bankrendszer miatt, át van csomagolva de valójában kamat.
A zsidó/keresztény kultúrkör viszi magával, persze ahol ez valakiknek nem tetszik, jöhet a hadsereg...

Én a saját nézetemet osztom, ami a józan észen alapul.
Ha valakinek jó egy vallás/világnézet és attól jobb ember lesz csinálja, sőt szívesen beszélgetek is róla, csak ne tolja le a torkomon akaratom ellenére.

Én képet linkeltem pár napja:[link] :DDD

(#12356) kymco: A "kereszténység" egy gumicsoport, amit mindig úgy tekernek ahogy éppen a leginkább megfelel.
Te például nem vállalsz "lelki közösség"-et az inkvizítorokkal és a pedofilokkal.
/tökéletesen megértem/
De ha a történelmiséget kell bizonyítani akkor jól jön azért az inkvizíciós időszak is.
Ha épp a hívők számát kell bizonyítani akkor a pedofilok is megteszik...

Egyébként én téged nem veszlek egy kalap alá Peethy-vel. De ha szeretnéd, így is hozzáállhatok.

[ Szerkesztve ]

(#12361) ErosenZold válasza D1Rect (#12360) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Vigyázz mert ezek itt ránk fogják küldeni az inkvizíciót!

Amúgy a bankrendszeres dolog lehet igaz lehet nem, de én akkor is azt osztom ha én kockázatot vállalok valakiért akkor az bizony fizesse meg annak az árát, de ez már ugye eléggé off lenne és nem azért kapnánk a kitiltást ismét mert utáljuk a vallásosokat (najó csak én de én rühellem) hanem mert offoltunk.

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12362) D1Rect válasza ErosenZold (#12361) üzenetére


D1Rect
félisten

Azok az idők már elmúltak. :))
Maximum csúnyán néznek.

Én is vallásos vagyok, szóval rühellhetsz engem is. :P

MOD:
A bankrendszer velejárója, de alapjaiban van "elbizergálva".
A bank valójában nem vállal kockázatot az esetek jelentős részében, mégis kamatos kamatot szed ez után. Hosszú sztori és totál off.

[ Szerkesztve ]

(#12363) ErosenZold válasza D1Rect (#12362) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Jó most ez lehet irónia akart lenni csak én vagyok buta, de te legalább magadban tartod. Azt már régebben is kifejtettem, ha valaki kussban a 4 fal között hisz akármiben az nem érdekel. Ez pontosan olyan eset ha valaki meleg (ha buzi ha leszbi) az sem érdekel amíg otthon az.

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12364) D1Rect válasza ErosenZold (#12363) üzenetére


D1Rect
félisten

Tudom, hogy irónia, csak mindig örülök neki, hogy már nem égetik el a "másképpgondolkodókat" a szeretet nevében. :))

Én úgy vagyok vele, hogy mindenkinek mindent szabad amíg mások szabadságát nem sérti.

Felőlem lehet valaki meleg, csak ne vonuljon fel gusztustalanul felöltözve és engem provokálva.
Pláne nem imitálunk megbotránkoztatóan szexuális aktust, stb... De ez itt off.

(#12365) ErosenZold válasza D1Rect (#12364) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Erről van szó, csak éppen minden vallás ami nem naturális az ezt nem tartja be.

Legjobb példa a keresztes háború. (persze magyarázzátok meg, hogy valójában ez nem is az volt)

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12366) kymco válasza D1Rect (#12360) üzenetére


kymco
veterán

Mondj egy olyan keresztény közösséget, aki lelki közösséget vállal a pedofilokkal és az inkvizícióval!

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#12367) kymco válasza ErosenZold (#12359) üzenetére


kymco
veterán

Mennyi pénzed megy a keresztényeknek? Nem válaszoltál. Az állami milliárdok jelentős része állami feladatokat ellátó egyházi intézményekbe megy, olyan feladatok ellátására, amiktől az állam, önkormányzatok menekülnek... Gondolom tudod, hogy a református bethesda kórház állami feladatokat lát el, és a te gyerekedet is ellátják benne, és pld úgy tudom, hogy országosan az egyetlen gyermek égési központ... Én például az adakozásommal az ateisták ellátását is biztosítom a kórházban, mert az állami normatívából nem tudna fennmaradni. Csak én nem emlegetem, mert természetesnek veszem...
És az én adóm is megy a te ateista képzésedre... az én és más keresztény társaim adójából is működhet az az iskola, ahol fényezheted az ateizmusod, és erre sem mondom, hogy nem helyén való...
Mennyit adtál te akaratod ellenére a keresztényeknek életedben?

www.refujvaros.hu

(#12368) kymco válasza ErosenZold (#12361) üzenetére


kymco
veterán

Ne játszd a mártírt, olyan vagy, mint az a kisgyerek, aki belerúg a másikba, majd az óvónénihez rohan, és hangosan kiabál, hogy Pistike meg akar ütni. Ne legyél már ennyire gyerekes!
Az utóbbi időben nagyságrendekkel több keresztényt ér atrocitás, lincselés a hitéért, mint az ateistát a saját hitéért... És ebbe még a verbális atrocitást is beleszámoltam...
Itt téged még senki nem bántott. Bunkó módon beszóltál, jogosan moderáltak, ennyi..
Itt is elviseljük, hogy mártírként szenvedsz a keresztények között, pedig akár GTA-zhatnál is ehelyett, vagy fészbukozhatnál...
Itt vagy, akkor el kellene fogadnod, hogy nem mindenki ért veled egyet, és elvárja, hogy kulturáltan fogalmazz.
kérlek, ne smártírszerepet. Ha ennyire zavarunk, akkor keress más fórumot!

www.refujvaros.hu

(#12369) D1Rect válasza kymco (#12366) üzenetére


D1Rect
félisten

Római Katolikus Egyház.

(#12368) kymco:
"Az utóbbi időben nagyságrendekkel több keresztényt ér atrocitás, lincselés a hitéért, mint az ateistát a saját hitéért... És ebbe még a verbális atrocitást is beleszámoltam..."

A verbális atrocitás is számít?
Akkor ezt egyeztesd Peethy hittársaddal, hogy legyen jó keresztény. :)
Ő használt negatív jelzőket rám a vallásom miatt.
Vagy vele nem vállalsz lelki közösséget?

Esetleg FehérHollónak is szólhatsz....

(#12370) kymco válasza D1Rect (#12369) üzenetére


kymco
veterán

Írj már erről a lelki közösségvállalásról többet is.
Én pld azt tudom, hogy szégyelli és titkolja, de nem vállalja fel lelkiképpen semmiképpen a pedofíliát. A lelki közösségvállalás más, az a tanításaikban, gyakorlataikban is előjön... itt csupán szerencsétlenkedéseket és titkolózást érzek, de a pedofíliát egyértelműen elítélik ők is...
Az inkvizíció sem jó példa, mert pld mostanság kért bocsánatot a pápa Galilei kapcsán... ez nem épp lelki közösségvállalás a másik oldallal...

Egyébként én sem vagyok elragadtatva a szcientológiától. Ördögi vallásnak tartom, ami a világosság angyalaként téveszti meg az embereket. Csak nem vagyok indulattal a szcientológusok felé. Egy nagyon kedves ismerősöm is profi szcientológus lett, ettől még szeretem őt....

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#12371) CYBERIA válasza D1Rect (#12369) üzenetére


CYBERIA
őstag

Nekem is szólhat, én sem vagyok egy szent, valószínűleg még boldoggá sem fognak avatni.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#12372) D1Rect válasza kymco (#12370) üzenetére


D1Rect
félisten

Lehet én nem értem, hogy mit jelent a "lelki közösségvállalás".

"Ördögi vallásnak tartom, ami a világosság angyalaként téveszti meg az embereket."
Én is gondolok így pár vallási irányzatra, csak sajnos annyira szeretnének hinni a követői, hogy teljesen magukra zárják a kaput.
De ha rendesen viselkednek, engem békénhagynak, nem veszik el a vallásgyakorláshoz való jogom, akkor csinálják.

Felőlem még be is csöngethetnek, hogy jöttek téríteni, de ha elküldöm őket ne jöjjenek vissza.

MOD: Mi az "ördögi" a szcientológiában?

[ Szerkesztve ]

(#12373) kymco válasza D1Rect (#12372) üzenetére


kymco
veterán

Nem fogok a szci-ről írni, mert hamar odajutunk, mint a kiugrott szci-sek beszámolói kapcsán... ezért sem erőltetem. Veled nincs bajom, max esetenként a vita hevében, de ez elmúlik...

A lelki közösségvállalás az, mikor pld a keresztény közösségek kiállnak az iráni protestáns lelkész mellett, akit most ítéltek halálra Iránban, mert keresztény. Csak ezért.

Vagy közösséget vállaltunk anno a román néppel, mikor 89-ben forradalom tört ki, és megindultak a segélyszállító kamionok csak úgy maguktól...

Mikor felvállaljuk, hogy bizonyos tekintetben eggyek vagyunk...

www.refujvaros.hu

(#12374) D1Rect válasza kymco (#12373) üzenetére


D1Rect
félisten

A kiugrottak szeretik magukat "kiugrottnak" beállítani "kirúgott helyett".
Az egyház működtetésében semmilyen "simlit" vagy "erkölcstelenséget" nem tűrnek el.
Aztán amikor az ilyen embereket kiszórják, akkor kígyót-békát kiabálnak az egyházra...

Például amit linkeltél a református oldalról a Péli "úr", mint "kiugrott szcientológus" testvére élete végéig megélt egyetlen elvégzett Szcientológia tanfolyam nyereségéből.
Persze ezt nem reklámozza.
/egyébként a testévre is megtért Református volt/

Nekem csak az a bajom veled, hogy nem hiszed el nekem, hogy Jézus igaz üzenetét gyarló emberek elferdítették a saját javukra. :B

Ha így vesszük a lelki közösségvállalás, akkor én is lelki közösséget vállalok azokkal akikről úgy gondolom tényleg Jézus követői, nem csak mondják magukról.

Pl. nem is olyan régen volt valahol a közelkeleten amikor keresztények élő lánccal állták körbe az imádkozó muzulmánokat. Na velük tudok lelki közösséget vállalni.
De amikor 362.-jére is próbálják letolni a torkomon a Bibliát és hiába mondom, hogy köszi megvolt, akkor csak erőszakoskodnak, hogy majd jó lesz nekem, na velük nem tudok.

Persze a nagykupacban mindegyik "keresztény" de óriási különbségek vannak közöttük.
Ezért mondom, hogy a "keresztények" egy ilyen "gumifogalom" mindig úgy tekerjük, ahogy nekünk teszik. Így megvan a ~1 milliárd keresztény.
A valóságban persze sokkal kevesebb, ami meg is látszik a világon.

(#12375) Peethy válasza ErosenZold (#12355) üzenetére


Peethy
őstag

Az nem baj, ha valaki nem tájékozott és hülyeségeket gondol, de legalább ne legyen büszke rá. Látszik, hogy tök általános, nagyon jól hangzó szólamokon kívül mást nem tudsz szajkózni, és hirdeted a felsőbbrendűségedet, még mindig nem tudtam hogy mire fel. Persze, büszke vagy a radikalizmusodra, ami nagyon örömteli dolog, csak nehogy egyszer olyan emberek álljanak veled szembe, amilyen te magad is vagy, csak pont a másik oldalon. Tudod, akik majd valamiért azt utálják, amit te istenítesz, mert bizony neked is megvannak a magad isteneid, első helyen az önnön véleményeddel, amit mindenki és minden fölé rendelsz.

(#12374) D1Rect: simli, erkölcstelenség = bármilyen kritika. De most megint belemehetünk ebbe a vitába, ahol ismét ugyanoda lyukadunk ki.

(#12365) ErosenZold: a hozzád hasonló gondolkozásúak is épp elég millió embert öltek meg, mondjuk sok jót nem adtak ennek a világnak. Erkölcsi jogalapod viszont van kritizálgatni :)

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12376) D1Rect válasza Peethy (#12375) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem. Rosszul tudod.

Belemehetünk és majd jól "megaszondod", hogy te jobban ismered az egyházat kívülről, mint én belülről. :U

[ Szerkesztve ]

(#12377) Peethy válasza D1Rect (#12376) üzenetére


Peethy
őstag

Furának találom, hogy egy 10milliós egyházban sosem esik szó arról, hogy valami hiba esetleg netalántán valós volna. Ez volna a tökéletes közösség? Mert ha az életben egyszer hallottam volna arról, hogy a szcik beismertek bármit... De nem. Azt pedig nem hiszem el, hogy nincs mit beismerni. A gond, hogy ez a hazugság nélkül már nem is működne.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12378) D1Rect válasza Peethy (#12377) üzenetére


D1Rect
félisten

Milyen "hibát" akarsz?
A tagok sem "tökéletesek", de a lehető legjobbra törekednek, legjobb képességeik szerint.

Vicces ez a "feltételezem, hogy szemetek vagytok, de nem ismeritek el, ezért hazudtok". :DDD

(#12379) Peethy válasza D1Rect (#12378) üzenetére


Peethy
őstag

Végez-e bármilyen olyan munkát az egyházatok bárhol a világon, ami az emberek javát szolgálja, úgy hogy nem származik belőle anyagi előnye?

Ezt a kérdést már feltettem párszáz hsz-el korábban, de elsumákoltad a válaszadást.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12380) D1Rect válasza Peethy (#12379) üzenetére


D1Rect
félisten

Biztosan hallottál a játékadományozásról...

De ezen felül természetesen, pl.:
- drogprevenciós előadások
- bűnözők rehabilitációja
- emberi jogok megismertetése a világgal

Vannak olyan programok amikről csak hallottam, a saját szememmel nem láttam itt van némi infó erről:[link]

Ezen kívül az önkéntes lelkészek több területen is tevékenykednek, a katasztrófák helyszíneitől a játszótér takarításig.

Ha ez nem elég bárki elvégezhet olyan tanfolyamokat amik az egyén a javát szolgálják:[link]

Sajnálom, hogy akkor elsiklottam felette.

[ Szerkesztve ]

(#12381) Peethy válasza D1Rect (#12380) üzenetére


Peethy
őstag

Köszönöm az utánajárást!

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12382) D1Rect válasza Peethy (#12381) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem kellett utánajárni, szóval igazán nincs mit. ;)

(#12383) Kezdő vagyok válasza kymco (#12338) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a válaszokat Mindenkinek!

kymco:ezt hogyan éled meg,a Szentlélek általi kapcsolatot Istennel?
Teljesen komolyan kérdem.

Tehát mi volt az életedben az a fordulat,amikor egyik pillanatról a másikra kapcsolatba kerültél a Szentlélek által Istennel?
Ha érted,mire gondolok.

(#12385) D1Rect válasza Gergő_ (#12384) üzenetére


D1Rect
félisten

Majd később elmondja, hogy sikkasztás gyanújával kivágták az egyházból.
Feletébb érdekes. :))

Egyébként igen, már volt.

A "kiugrott" és a "kirúgott" fogalmakat keveri a fiatalember. :)

Egyébként a sztori legérdekesebb része:
""Az egyik leggazdagabb magyar szcientológus hozzám fordult egy ügyben. Auditálásakor ugyanis kiderült, hogy adócsalást követett el, és ezt szerette volna "kezelni" - valahogy visszajuttatni a pénzt az államhoz. A "wog" ügyvédek, akiket megkeresett, csak kiröhögték. Az egyik viccelődve meg is jegyezte, hogy vegyen annyi értékben illetékbélyeget, amennyit elcsalt, és égesse el az udvaron. "

Rájött az ember, hogy adócsalást követett el és helyre akarta hozni.
Éééérted? Be akarta fizetni az adót. Olyan adót, amit sikeresen lenyúlt.

A szcientológusok ennyire tisztességesek.
Ebben az a vicc, hogy ezt olyan ember állítja aki le akarja járatni az egyházat.

[ Szerkesztve ]

(#12386) Gergő_ válasza D1Rect (#12385) üzenetére


Gergő_
őstag

Amíg nem ingyenes, hanem el kell adnom a házamat egy tanfolyamért a szcientológia sosem lesz hiteles. Ha bemegyek egy templomba bármikor adnak egy Bibliát és a misén való részvétel is ingyenes. Akkor meg miről beszélünk.
Hubbard mondta hogy hozz létre egy egyházat ha kaszálni akarsz. A hit nem pénz vagy anyagi érdek esetleg jólét kérdése. A hit szerintem amikor felfedezed magadban az isteni szeretet kis szikráját, továbbfejleszted és lángol benned, másokat is "begyújt". Nem pedig gyógyszerfüggő sci-fi írók teleregényei által akarod megszerezni az abszolút tudást. A boldogság és hit nem intelligencia kérdése. Az emberi agy véges, csodákra nem képes.
Bűzlik az egész, persze rengeteg birka van aki azt hiszi hogy valódi egyház.

(#12387) D1Rect válasza Gergő_ (#12386) üzenetére


D1Rect
félisten

LRH soha nem mondott ilyet.
Hubbard annyira "meg akart gazdagodni", hogy az első mozgalmat nem is ő vezette.
Csak a kutatással foglalkozott tovább.
Aztán akkor állt a mozgalom élére, amikor megpróbálták kihúzni alóla...

Ezt egyik oldal sem vitatja, sem az ellenzők, sem a szcientológusok.
Innentől a "megakart gazdagodni" c. sztori kissé erőtlen.

Vicces, hogy hol buddhistaként, hol keresztényként próbálsz érvelni a feltételezett hallgatóságtól függően. :)
Meguntad már a privátok küldözgetését az embereknek, hogy a "szcientológusok ki akarnak használni/le akarnak nyúlni"?
Vagy még csinálod? :D

"Bűzlik az egész, persze rengeteg birka van aki azt hiszi hogy valódi egyház."
Ezzel fordulj a strasbourgi emberjogi bírósághoz, mert kimondták, hogy jóhiszemű egyház.

[ Szerkesztve ]

(#12388) Gergő_ válasza D1Rect (#12387) üzenetére


Gergő_
őstag

Bocs, de a wikipedia is százszor hitelesebb számomra, mint egy szcientológus.
Nem érveltem se buddhistaként, se keresztényt, amúgy meg vagyok keresztelve, keresztény vagyok.
Ezek valódi vallások, nem bűnszervezetek akik a pénzedet akarják, ingyen is gyakorolhatod ezeket, a szcientológiát sosem fogod. Erre persze nehéz reagálnod helyette kitalálsz dolgokat, terelsz. Erre nem vagyok vevő. Arra reagálj amit írtam, vagy nincs értelme a diskurzusnak.
Még egyszer, ki nekem akármilyen emberjogi bíróság, ha az ismerőseim körében mind rossz tapasztalatok vannak a szcientológiával kapcsolatban.
Magyarország a kereszténységnek köszönheti alapítását és fennmaradását, szerintem az összes kisegyház elmehet a sunyiba ha csak a javakra hajt, ott van pl Afganisztán vagy Tádzsikisztán, Etiópia ott vajon miért nincsenek szcientológusok? :D
Körberöhögnék őket. :D Másrészt a szegény emberektől nem sok anyagi javat tudnának elvenni.

(#12389) D1Rect válasza Gergő_ (#12388) üzenetére


D1Rect
félisten

A wikipediát bárki szerkesztheti név nélkül, ez ilyen. :)

Az én ismerősi körömben meg csak jó tapasztalatok voltak vele.
Egy emberrel beszéltem(Péli úr), akinek nem, de ő sem mondott semmi konkrétumot, folyamatosan általánosságokban beszélt.

Hogy neked a jog semmit nem jelent, az egy dolog.
A világ jelentős részén ez szervezi az életet és az emberek betartják felekezettől függetlenül.

Afganisztánban voltak szcientológusok akik a háború gyötrelmein segítettek, pár éve beszéltem olyannal aki ott volt. Most vannak-e? Passz.
A többi országot nem tudom.

Pontosan mi a bajod, hol terelek?
Szerintem már veled megbeszéltem párszor, hogy úgy van rendjén, ha az egyházakat a hívők tartják fent, nem pedig az állam.
Senkinek nem kötelező a Szcientológia, teljesen önkéntes. Senkit nem kényszerítenek semmire.
Irányelv is van, ha te azt állítod, hogy a kapott szolgáltatás neked nem jó és nem hasznos visszakapod a pénzed.

[ Szerkesztve ]

(#12390) Peethy válasza D1Rect (#12389) üzenetére


Peethy
őstag

Két hangmérnök ismerősöm azért jött el egy cégtől, mert máskülönben 150ezer forintot kellett volna befizetni, kötelező "továbbképzésre", amit a szci egyház szervezett. Persze köze nem volt a hangtechnikához a dolognak. És nem egy ilyen eset van... persze, kapunk egy halomnyi lojális dolgozót, de az igazi szakembereket eltakarítjuk.

Ez nem személyek ellen irányul. Ez alapjaiban támadja az egyház szervezetét és mentalitását. És hogy értsd, téged egy jóhiszemű embernek tartalak. Nem hiszem, hogy az lenne a célod, hogy ebben a topikban vagy bárhol bárkinek rosszat okozz. Ettől függetlenül az, akiket reklámozol, nem így gondolkoznak.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#12391) doc válasza D1Rect (#12385) üzenetére


doc
nagyúr

mar megint a szokasos modszerrel jossz, szemelyeket tamadsz...

A szcientológusok ennyire tisztességesek.
VAN OLYAN szcientologus, aki ennyire tisztesseges (mint ahogy valoszinuleg minden mas vallasban is). ez nyilvan becsulendo, de ettol meg nem lesz minden szcientologus talpig becsuletes. sot, eleg sok nagypenzu szcientologusrol vagy a szcihez kozelallorol derult ki hogy hatalmas penzeket sikkasztottak, illetve kulonfele buncselekmenyeket kovettek el. nem kell tul messzire menni, Magyarorszagon is volt szazmillio forint feletti sikkasztasi/adocsalasi/okirathamisitasi ugy
vagy ha mar A szcientológusok ennyire tisztességesek. akkor miert kerult bortonbe meg hon imadott vezeretek felesege is (tobb mas magasrangu szcientologussal egyutt)? Magat Hubbardot Franciaorszagban negy ev bortonre iteltek (csak ugye o olyan tisztesseges volt, hogy lapitott az USAban mint sz@r nyuszi a fuben) :U

(#12392) Gergő_ válasza D1Rect (#12389) üzenetére


Gergő_
őstag

Oké, miért nincs ingyen a tuti?
A Biblia ingyen van és már 9000(? vagy mi tudom én hány) buddhista tanításhoz is hozzájuthatsz egyszerűen, nem érte kell meggyónnod a szomszédod bűneit.

(#12393) D1Rect válasza Peethy (#12390) üzenetére


D1Rect
félisten

Fogalmam sincs, hogy milyen képzés kerülhet 150eFt-ba.
Azt sem tudom, hogy ők miért jöttek el a cégtől. Nem voltam ott, nem tudom mi volt a háttérben.

Én még soha nem láttam rossz szándékú szcientológust.
Nekem eddig csak a hasznomra vállt és a környezetemben is ezt tapasztaltam, segítenek embereknek. Működik.
Majd ha nem válik a hasznomra és le akarnak nyúlni úgyis feltűnik és abbahagyom. ;)

(#12391) doc:[link]

(#12392) Gergő_: Mert a világ úgy működik, hogy a dolgokat pénzért adják.
Az épületet, a villanyt a telefont, a papírt, sőt még a munkatársaknak is élni kell valamiből.
Üzemelési költségek a jelentős része, plusz a további terjesztés és a karitatív kampányok.
Nyilván tisztában vagy vele, hogy globális akció zajlik.

(#12394) doc válasza D1Rect (#12393) üzenetére


doc
nagyúr

Mert a világ úgy működik, hogy a dolgokat pénzért adják.
Az épületet, a villanyt a telefont, a papírt, sőt még a munkatársaknak is élni kell valamiből.
Üzemelési költségek a jelentős része, plusz a további terjesztés és a karitatív kampányok.

es ezen uzemeltetesi koltsegek miatt kerulnek horribilis (szazezres nagysagrend, DOLLARBAN) osszegbe a magasabb szintu tanfolyamok? ha egy 'beeteto' tanfolyam, amivel az embereket be lehet csalogatni a szcientologiaba parezer forintbol megoldhato, akkor miert kerul pl. egy OT3 az EZERszeresebe?

egyebkent erdekelne hogy mit szol a szcientologusok nagy resze ahhoz, hogy tisztaban van vele, valoszinuleg soha nem lesz clear (ami ugyebar az elso 'nagy cel' ott), mert egesz egyszeruen nem lesz ra sokmillio forintja... (es akkor a magasabb szintu, elmebeteg arakkal rendelkezo szintekrol ne is beszeljunk)

(#12395) Gergő_ válasza D1Rect (#12393) üzenetére


Gergő_
őstag

A dolgokat lehet, de mint ahogy említettem a világ nagy része vallás tekintetében nem így működik, ezt nehezen tudná bárki is megcáfolni.

(#12396) ErosenZold válasza Gergő_ (#12386) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Ingyenes persze, mivel az dódból füzetik ki a tetves templomokat meg a csuhásokat ill. a van a perselypénz is, és az egész szarság ADÓMENTES. Adómentesen hallgathatod a mesét.

Az összes tetves egyház a pénzedre megy rá ill. a befolyásolhatóságodra.

Ti felnőttek vagytok képzeletbeli baráttal.

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#12397) D1Rect válasza Gergő_ (#12395) üzenetére


D1Rect
félisten

A "világ nagyrésze" a vallási dolgok helyett olyanokkal van elfoglalva, hogy ne halljon éhen/ne lőjék le/stb...

A modern világ meg általában úgy működik, hogy a hívők tartják el az egyházakat.
Részemről nem tartom elfogadhatónak azt, hogy a "közösséghez való tartozásért" a jövedelmed 10%-át add oda az egyháznak, mert csak.

Persze vannak olyan khmm... elbaltázott rendszerek mint itthon, hogy az állami pénzből "támogatjuk" a "hitet".

Nekem megfelel a Szcientológia adományozási rendszere, köszönöm szépen.
Szerintem a legkorrektebb az összes közül.

(#12394) doc:[link]

(#12396) ErosenZold: Mindenkinek kell valami hobbi, van aki elissza a fölös pénzét, van aki bagózik, van aki autót épít, van aki számítógépet, van aki keresi az élet értelmét.

Az egyházak/világnézetüktől függően/ segítik az embereket.

Oktatásban, ételosztásban, ruhagyűjtésben, stb.
Ezek jó dolgok, még ateista szemlélettel is, ha valaki erre áldozza a pénzét/idejét az ő dolga. Szerintem.

Abban teljesen igazad van, hogy az adó nem erre való, ezt aláírom.

[ Szerkesztve ]

(#12398) degu válasza ErosenZold (#12396) üzenetére


degu
senior tag

Figyu!
Ez a tema mar ki lett ragozva partiz hsz.-el lejjebb!
De azert tenyleg egy fasz*a erzes,hogy amikor elmesz egy templom mellett,nem omlik a vakolata,nem roskadozik az ereszcsatorna,uj bronzbevonat van a kupolajan,es csillog-villog az aranyozastol.Es sebesebben epulnek uj templomok,mint a vorosiszapos csokak hazai! :C
Ez azert jo erzes,hogy van 1 dolog az orszagban,ami rendben megy,es jol csinaljak /akik csinaljak!/ :P
Talan helyet kene cserelni a papoknak,es a kepviseloknek!
/A duma majdnem ugyanaz,csak az egyhaznal rendben vannak,es mukodnek a dolgok!/

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#12399) kymco válasza degu (#12398) üzenetére


kymco
veterán

A mai templomok építésénél nem használják a te pénzedet, nyugodj meg!

www.refujvaros.hu

(#12400) ErosenZold válasza degu (#12398) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Engem nem érdekel hogy hogyan néznek ki a templomok és mennyire vannak felújítva vagy sem. Így is több száz milliárdot emésztenek / sikkasztanak el.

Az összes templomot amit nem a hívők pénzéből építettek / tartanak fenn le kéne dózerolni úgy ahogy van. Ezért bírom a Szcientológiai egyházat mert ott ténylegesen a hívők tartják el a SAJÁT hitüket.

Persze jól csinálják, ezért van hetente egy pedofil pap, amit majd a drágalátós egyház szépen eltusol mint annak a rendje.

(#12399) kymco : Használják, mivel ezt hívják állami támogatásnak stb stb... Adómentességnek stb stb... Az egyházakra én olyan 40% körüli adót vetnék ki az biztos.

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.